BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-04-15, 11:55   #331
chairon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 21
Dot.: Blizny Potrądzikowe: Redukcja przez kosmetyki - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Sawisia Pokaż wiadomość
hej dziewczyny mam pytanie

czy któraś z was używała może kremu z masy perłowej na blizny potrądzikowe?
No-Scar istotnie rozjaśnia przebrawienia i to już widać po 2 - 3 tygodniach stosowania, ale jest jeden problem... powoduje nasilenie trądzika i wygląda na to, że nie tylko ja miałem z tym problem. Tak więc z jednej strony rzeczwiście powoduje przyblednięcie przebarwień, ale z drugiej powoduje, że tworzą się nowe pryszcze
chairon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-15, 20:41   #332
Sawisia
Raczkowanie
 
Avatar Sawisia
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 194
Dot.: Blizny Potrądzikowe: Redukcja przez kosmetyki - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez chairon Pokaż wiadomość
No-Scar istotnie rozjaśnia przebrawienia i to już widać po 2 - 3 tygodniach stosowania, ale jest jeden problem... powoduje nasilenie trądzika i wygląda na to, że nie tylko ja miałem z tym problem. Tak więc z jednej strony rzeczwiście powoduje przyblednięcie przebarwień, ale z drugiej powoduje, że tworzą się nowe pryszcze

No właśnie ja go stosuje od praiwe 2 tyg. i strasznie mi się trądzik nasilił, że szok normalnie .. nigdzie z domu nie wychodze, bo aż wstyd .. I tak się zastanawiam, czy to od tego kremu, tak nagle się pogorszyło .. Tyle go szukałam, bo ciężko go dostać i chyba będę musiała odstawić ..
__________________

Sawisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-21, 14:38   #333
Sandrunia Niepoń
Zadomowienie
 
Avatar Sandrunia Niepoń
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 791
GG do Sandrunia Niepoń Send a message via Skype™ to Sandrunia Niepoń
Dot.: Blizny Potrądzikowe: Redukcja przez kosmetyki - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez marika22 Pokaż wiadomość
Zdecydowałam się dzisiaj na ten zabieg, bo w tamtym roku robiłam trzy serie laserem i na prawdę bardzo mi pomogły, efekty suuuper!!!! Zniknęło mi większość przebarwień i takie podskórne gule obrzydliwe.
Sam zabieg jest dosyć bolesny w chwili uderzenia - nie wiem czy dobrze to opisuję, ale wydaje mi się, że w chwili uderzenia tego światła laserowego. Coś jakby uszczypnięcie, ale bardzo mocne, które rozchodzi się po wewnętrznych partiach skóry. Po zabiegu skóra w miejscach "strzału" jest zaczerwieniona, ale znika to po godzinie, dwóch. Następnie każdego dnia zauważalne jest stopniowe blednięcie przebarwień. Mi pomogły trzy serie w tamtym roku, jednak ostatnio z moją skórą znowu robi się coś niedobrego i trądzik mi wraca - lekarz dzisiaj powiedział, że muszę wrócić do leczenia antybiotykowego, albo do hormonów i dopiero wtedy wziąć się za usuwanie pozostałości. Bardzo lubię tego lekarza - jest konkretny i można mu zaufać. Jednak jest rzecz, która trochę mnie zniechęca do laserów - to to, że "strzały" laserowe robi się punktowo, a to oznacza, że nie zawsze uda się "wystrzelać" każde miejsce, w którym jest plama albo blizna.
Lekarz powiedział mi jeszcze, że on wycofuje się z robienia zabiegów kwasami, bo laser jest o wiele skuteczniejszy i nie powoduje żadnych uboczntch, często brzydkich skutków, jak to niekiedy jest przy kwasach - przebarwienia, blizny, itp.
Napisz prosze wiecej o tym laserze,Ja pilnie poszukuje Aramis,ale On jest tylko w Bydgoszczy,Sopocie.Jestem z Wroclaia i troszke daleko
Jak nazywal sie laser ktory stosowalas i ile kosztuje jedno razowo i ile razy go juz robilas.
W jakim stopniu sa twoje blizny?Ja mam dziurki i przebarwienia
Bardzo prosze o odp,bo moja twarz nie daje mi juz spokojnie spac
__________________
Moje szczęście jest już z Nami FASOLKA

Przyszedł na świat 2009.01.06


Sandrunia Niepoń jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-21, 14:44   #334
Sandrunia Niepoń
Zadomowienie
 
Avatar Sandrunia Niepoń
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 791
GG do Sandrunia Niepoń Send a message via Skype™ to Sandrunia Niepoń
Dot.: Jak najszybciej usunąć blizny i przebarwienia po trądziku?

Cytat:
Napisane przez chairon Pokaż wiadomość
Blue peel to peeling 20% lub 30% kwasem TCA z domieszką niebieskiego barwnika, który ma wskazywać głębokość penetracji kwasu w skórę. Nakłada się 3 - 4 warstwy w pewnych odstępach czasu. Cóż, jak już powiedziałem wcześniej ja miałem łącznie 15 peelingów zarówno 30% jak i 20% (samodzielnie). Efekty są, oceniam na 40% poprawy. W celu całkowitego pozbycia się przebarwień sądzę, że musiałbym mieć drugie tyle.

Jakie to uciążliwe, to sama wiesz, więc 30 peelingów to ilość koszmarna. Już pomijam koszty, bo jak pisałem, sam sobie to robiłem, ale okres popeelingowy to po prostu horror i tyle.

Peelingi dają efekt, ale nie jest tak jak to reklamują na stronach gabinetów dermatologii estetycznej. 5 - 6 peelingów nie pomoże. Trzeba ich kilkanaście lub tak jak napisałem powyżej, to wtedy może rzeczywiście zauważy się efekt.

Też miałem mikrodermabrazję i coś mi się zdaje, że gdybym twarz pocierał delikatnie drobnym pumeksem, to efekt byłby taki sam (czyt. równie mierny). Słowem dermabrazja sucks Ja słyszałem, że laser erbowo-jagowy daje świetne efekty, ale ponoć przez miesiąc się po takim zabiegu nie wychodzi z domu, bo tyle trwa gojenie. Trudno ocenić ile w tym prawdy, bo być może tyle ile w tych peelingach. Kto to może wiedzieć Liczy się kasa i nic poza tym. Efekt nie ma znaczenia. Ważne aby pacjentowi robić nadzieję, aby tylko nabijał kabzę lekarzowi. To moje wnioski, które wyciągnąłem po wielu wizytach w takim gabinecie.

Pozdrawiam
Znalazlam ARAMIS w bydgoszczy i Sopocie.
Kolezanka go robila i to nieprawda,ze trzba po nim do siebie dochodzic,wogole nic nie widac nie masz zaczerwienienia ani nic.
Kosztuje okolo 150,200zl,a w Austrii np 100euro,wiec u Nas naprawde taniej
Slyszalam tez o termasz(napislam jak sie mowi)kosztuke 6tys i jest raczej dla starszych
Umowilam sie wstepnie na aramis na 8 czerwiec w dwie strony mam 1200km,ale czego nie robi sie dla urody
Zobaczymy jak to bedzie
Pytalam o lasery we Wrocku koszty okolo 1000zl i kilka razy trzeba robic,wiec oplaca sie zatankowac autko i poleciec do Sopotu
Jedyna nadzieja w aramisie
__________________
Moje szczęście jest już z Nami FASOLKA

Przyszedł na świat 2009.01.06


Sandrunia Niepoń jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-21, 17:00   #335
marika22
Rozeznanie
 
Avatar marika22
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 531
Dot.: Blizny Potrądzikowe: Redukcja przez kosmetyki - wątek zbiorczy

Ja robiłam zabieg w Dermis w Gdańsku, ale nie wiem dokładnie jaki to rodzaj laseru.
W tamtym roku robiłam trzy zabiegi, a w tym tylko jeden (już jest za późno żeby robić następne). Mi bardzo pomogło w tamtym roku. Teraz wrócił mi trądzik i cera znowu zrobiła się jakaś brzydka.
Ja mam przede wszystkim przebarwienia. Ten laser który robiłam nie jest na blizny, ale lekarze w Dermis posiadają różne rodzaje laseru - także specjalne na blizny. Na jesień będę robiła może coś z tych innych laserów.
A ten laser który będziesz robiła to można wykonywać latem jak świeci słońce?? Bo w Dermis nie robią zabiegów od chwili pojawienia się pierwszych, mocniejszych promieni słońca.
marika22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-04, 22:49   #336
marika22
Rozeznanie
 
Avatar marika22
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 531
Dot.: Blizny Potrądzikowe: Redukcja przez kosmetyki - wątek zbiorczy

Witam serdecznie!
Widzę że wątek powoli podupada więc może dla "uzdrowienia go" zadam pytanie: Co sądzicie o leczeniu trądziku metodą ssania oleju słonecznikowego? Czy to w ogóle działa?
marika22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-10, 05:32   #337
milcia23
Raczkowanie
 
Avatar milcia23
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 327
Dot.: Blizny Potrądzikowe: Redukcja przez kosmetyki - wątek zbiorczy

Witaj po długim czasie

Ja jak już pisałam wcześniej jestem na letniej przerwie, więc nie przejmuje się moimi dziurami na twarzy, jestem już nawet po pierwszym opaleniu.
Jeszcze miesiąc temu moja twarz po tych wszystkich złuszczaniach była trupioblada, tylko ciało pozostało lekko śniade. A tu raz się wywaliłam na słońce i prosze teraz buzia jest ciemiejsza od ciała. Bardzo szybko się opaliła i na ładny brązowo-miadowy kolor. Mam jasną karnacje więc efekt mnie zadziwił. Ponadto skóra na twarzy jest opalona bardzo równomiernie dzięki czemu nie widać tak moich dziur. Ciesze sie bardzo. Niestety jeden mankament że co jakiś czas wyskakuje mi pryszcz. Gdy tak się dzieje smaruje go lekko arterdermem i jest ok .

Pozdrawiam.
__________________
URATUJ PSIAKA

http://www.morusek.pl/ogloszenia/pol...y-oddam-psa/0/ ,

http://www.morusek.pl/ogloszenie/357...ima-na-dworze/ ,

http://www.schronisko.net/


Adoptując psa nie zmienisz świata, ale świat zmieni się dla tego psa!

milcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-10, 14:45   #338
marika22
Rozeznanie
 
Avatar marika22
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 531
Dot.: Blizny Potrądzikowe: Redukcja przez kosmetyki - wątek zbiorczy

Ja chwilowo odstawiłam wszystkie wyżeracze i moja twarz jakby odbudowywała się i nie sprawia mi tyle problemu co podczas używania kwasów, które najprawdopodobniej ciągle ją podrażniały i powodowały ciągly wysyp pryszczy, choć nie przeczę - od czasu do czasu coś wyskakuje.
Jednak obecnie to nad czym najbardziej pracuję to moja psychika - żeby się tak nie maltretować myślą, że jestem fuuuuj
marika22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-10, 17:24   #339
Sandrunia Niepoń
Zadomowienie
 
Avatar Sandrunia Niepoń
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 791
GG do Sandrunia Niepoń Send a message via Skype™ to Sandrunia Niepoń
Dot.: Blizny Potrądzikowe: Redukcja przez kosmetyki - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez milcia23 Pokaż wiadomość
Witaj po długim czasie

Ja jak już pisałam wcześniej jestem na letniej przerwie, więc nie przejmuje się moimi dziurami na twarzy, jestem już nawet po pierwszym opaleniu.
Jeszcze miesiąc temu moja twarz po tych wszystkich złuszczaniach była trupioblada, tylko ciało pozostało lekko śniade. A tu raz się wywaliłam na słońce i prosze teraz buzia jest ciemiejsza od ciała. Bardzo szybko się opaliła i na ładny brązowo-miadowy kolor. Mam jasną karnacje więc efekt mnie zadziwił. Ponadto skóra na twarzy jest opalona bardzo równomiernie dzięki czemu nie widać tak moich dziur. Ciesze sie bardzo. Niestety jeden mankament że co jakiś czas wyskakuje mi pryszcz. Gdy tak się dzieje smaruje go lekko arterdermem i jest ok .

Pozdrawiam.
Udalo Ci sie zlikwidowac dziurki na buzi?Jakim sposobem?
__________________
Moje szczęście jest już z Nami FASOLKA

Przyszedł na świat 2009.01.06


Sandrunia Niepoń jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-14, 19:45   #340
leelee
Raczkowanie
 
Avatar leelee
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 240
Dot.: Blizny Potrądzikowe: Redukcja przez kosmetyki - wątek zbiorczy

marika22 robiłaś już ten peeling TCA? Jakie są efekty?
leelee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-15, 15:52   #341
marika22
Rozeznanie
 
Avatar marika22
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 531
Dot.: Blizny Potrądzikowe: Redukcja przez kosmetyki - wątek zbiorczy

Nie robiłam tego TCA samodzielnie i nie będę robiła.
marika22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-16, 23:12   #342
paprak
Wtajemniczenie
 
Avatar paprak
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 091
GG do paprak
Dot.: Blizny Potrądzikowe: Redukcja przez kosmetyki - wątek zbiorczy

witam,
ja mialam robione peelingi kwasem migdalowym i bylam bardzo zadowolona bo przebarwienia (niewielkie) znikly bardzo szybko. Natomiast na czole zostalo mi kilka mikroblizenek. Zapytalam dermatologa co mi poradzi na to zeby je zlikwidowac. On powiedzial ze mozna probowac yellow peel ale kazal mi sie nie ludzic. Nawet najdrobniejsze dziureczki to rzecz nie do usuniecia przez peelingi i wszelkiego rodzaju dermabrazje. moga sie jedynie splycic ale nie zluszczymy tylu warstw skory zeby je calkiem zlikwidowac. Dlategotez zrezygnowalam z yellow peel i innych cudenkow i stosuje domowa mikrodermabrazje i lysanel zeby utrzymac ladna rozjasniona buzie.
Jedyna nadzieja to pewnie laser albo inne wynalazki o ktorych piszecie ale tak na wszelki wypadek warto sie zaczac przyzwyczajac do blizn. Mi moje nie przeszkadzaja juz ale faktycznie sa malutenkie. Jak sie z bliska przyjrzec to prawie jak rozszerzone pory.
pozdrawiam
paprak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-18, 21:21   #343
maltusia87
Rozeznanie
 
Avatar maltusia87
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 657
Dot.: Blizny Potrądzikowe: Redukcja przez kosmetyki - wątek zbiorczy

hej mam pytanie ile kosztuje zabieg usuwania blizn laserem i ile zabiegów powinno sie wykonac.
maltusia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-22, 11:02   #344
Wysokamegi
Przyczajenie
 
Avatar Wysokamegi
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1
Blizny, przebarwienia po trądziku -propozycja kuracji ?!

Witam,

Jestem nowa na forum. Dobiegam 30-stki i do tej pory nie udało mi się pozbyć trądziku. Przez 1,5 roku brałam Roaccutane, ponieważ miałam bardzo poważny trądzik z cystami, horror ( Jakoś wyszłam z tego najgorszego stadium, chociaż nadal miewam wysypy, ale mniejsze. W porównaniu z tym co było to i tak moja skóra jakoś zipie chociaż i tak nie wygląda dobrze. Mam blizny, zaczerwienienia na policzkach, pzrebarwienia,rozszerzone pory i pierwsze oznaki czasu... Chciałabym to jakoś wyprowadzić trochę rozjaśnić przebarwienia, zamknąć pory, wygładzić i odświeżyć skórę. Dodam, że każdy krem odżywczy czy nawilżający powoduje u mnie pogłębienie trądziku.
Czy ktoś z Was miał podobny problem i może polecić skuteczną kurację ?
Wysokamegi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-22, 14:41   #345
chairon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 21
Dot.: Blizny Potrądzikowe: Redukcja przez kosmetyki - wątek zbiorczy

Co stosujecie na pojedyńcze wypryski? Ja do tej pory miałem względny spokój, ale widocznie złuszczanie TCA ma również i swoje negatywne skutki i kilka nowych krostek mi wyskoczyło. Zawsze na takie rzeczy stosowałem punktowo Retin-A (teraz Isotrexin), ale ze względu na aurę i fakt, że po odstawieniu izotretinoiny skóra dochodzi do siebie przez ok. 2 tygodnie, to wolałbym nie ryzykować ponownie z tym specyfikiem. Mam jeszcze żel Duac, ale jeszcze nie miałem okazji wypróbować. Lekarka twierdziła, że nie jest tak inwazyjny jak preparaty oparte zawierające izotretinoinę, ale najważniejsze czy on równie skutecznie i szybko powoduje zmniejszenie krostek jak Retin-A?
chairon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-27, 18:50   #346
Monicoor
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 496
Blizna, jak ją zlikwidować???

W lutym zrobiłam sobie obtarcia na nogach, od łyżew, zastanawia mnie to czy da się to jakoś wywabic, czy jest jakiś dobry krem na blizny???
Dziekuje za odp i przepraszam jeśli pomyliłam fora
wybaczcie włoski, to mój nożny zarost jednodniowy:/
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image002.jpg (31,9 KB, 147 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg image001.jpg (27,9 KB, 108 załadowań)
__________________
największa jędza w tym kurniku !!!
Monicoor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-28, 07:47   #347
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Blizny Potrądzikowe: Redukcja przez kosmetyki - wątek zbiorczy

Monicoor, łącze Twój wątek z już istniejącym - zbiorczym. Poczytaj co tu napisano o bliznach, proszę.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-28, 10:04   #348
Anex
Rozeznanie
 
Avatar Anex
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 963
Dot.: Blizna, jak ją zlikwidować???

Cytat:
Napisane przez Monicoor Pokaż wiadomość
W lutym zrobiłam sobie obtarcia na nogach, od łyżew, zastanawia mnie to czy da się to jakoś wywabic, czy jest jakiś dobry krem na blizny???
Dziekuje za odp i przepraszam jeśli pomyliłam fora
wybaczcie włoski, to mój nożny zarost jednodniowy:/
Jak dla mnie to wygląda jakby się jeszcze zabliźniało, dość "świeżo" Może narazie smaruj to czymś przyspieszającym ziarninowanie? Np. maścią Alantan plus lub może lepiej żelem Solcoseryl? Albo razem naprzemiennie W przeciągu kilku tygodni powinno być o.k.
Anex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-28, 18:18   #349
Monicoor
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 496
Dot.: Blizna, jak ją zlikwidować???

Cytat:
Napisane przez Anex Pokaż wiadomość
Jak dla mnie to wygląda jakby się jeszcze zabliźniało, dość "świeżo" Może narazie smaruj to czymś przyspieszającym ziarninowanie? Np. maścią Alantan plus lub może lepiej żelem Solcoseryl? Albo razem naprzemiennie W przeciągu kilku tygodni powinno być o.k.
dziekujedziekuje**
__________________
największa jędza w tym kurniku !!!
Monicoor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-28, 21:31   #350
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Blizny Potrądzikowe: Redukcja przez kosmetyki - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Monicoor, łącze Twój wątek z już istniejącym - zbiorczym. Poczytaj co tu napisano o bliznach, proszę.

L_V - jeśli mogę coś zasugerować... tak myślę... blizny po tradziku i wszelkie inne - różnią się od siebie i ciężko będzie się tu odnaleźć, jeśli wszystkie wrzuci się od tego wątku...
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-01, 14:55   #351
milcia23
Raczkowanie
 
Avatar milcia23
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 327
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Sandrunia Niepoń niestety nie udało mi się ich zlikwidować przepraszam jak odebrałaś to tak , niestety w tej kwestii nic się nie zmieniło. Teraz przyglądam się mojej twarzy chyba uważniej niż w zeszłym roku i co za tym idzie bardziej krytycznie. I szczerze mówiąc widok w lustrze mnie załamuje szczególnie jak słońce zaświeci tak że te dziury jest mocno widać albo jak mam tłustą cere to też masakra. Te dziury są po prostu okropne, nie wiem czy tylko ja się tak odbieram ale naprawde nie czuje sie dobrze ze swoją skórą na twarzy, jedno szczęście że mam włosy którymi mogę zakryć troche te policzki ( bo to na nich są te dziury reszta twarzy jest ok) bo inaczej bym chyba z domu nie wyszła. Fakt że teraz jestem opalona i moim zdaniem wyglądam trochę lepiej przedewszystkim dlatego że nie mogłam już patrzeć na tą białą dziurawą plape. Normalnie jak widze w telewizji kogoś kto ma też dziury na twarzy ( nie blizny ciemne strupki tylko zwykłe dziury) to mnie krew zalewa wtedy sobie tak myśle czy u mnie też to tak widać?
__________________
URATUJ PSIAKA

http://www.morusek.pl/ogloszenia/pol...y-oddam-psa/0/ ,

http://www.morusek.pl/ogloszenie/357...ima-na-dworze/ ,

http://www.schronisko.net/


Adoptując psa nie zmienisz świata, ale świat zmieni się dla tego psa!

milcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-03, 12:08   #352
Kolonia91r
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

ja używm tointexu przez ok 4 tyg. Widzę ogromne zmiany! co prawda jeszcze troche tych blizn mam ale nie tak jak kiedys. doszło do tego ze pod żadnym podładem nie mogłam tego ukryć. a teraz jest już lepiej. ciesze sie i zachęcam do TOINTEXU. buzi
Kolonia91r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-03, 22:51   #353
marika22
Rozeznanie
 
Avatar marika22
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 531
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Kolonia91r a jak dlugo uzywalas tego Tointexu? Ja kiedys tez go uzywalam, ale nic nie zmienial na mojej buzi.
Przepraszam, ze nie pisze polskich znakow, ale jestem poza panstwem i nie mam polskiej klawiatury.
marika22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-30, 19:46   #354
Olkaaaa_s
Zakorzenienie
 
Avatar Olkaaaa_s
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 362
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Ale fajnie że trafiłam na ten wątek
A do rzeczy: mam na nogach, w okolicach kostek, paskudne blizny. Przyczyny ich powstania:
-drapanie się po nogach jako dzieciak w wyniku ukąszeń komarów
-j.w., tylko nie komary a uczulenie na niebawełniane materiały (ach, te sztuczne, chińskie skarpety...)
I jest jakiś dobry krem na takie blizny? Dodam, że mój budżet jest ograniczony- jestem niepełnoletnia, więc nie mam żadnych stałych zarobków i nie chcę obciążac za bardzo kieszeni rodziców.

Z góry dziękuję za radę
Olkaaaa_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-30, 21:06   #355
rudenka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 197
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Dobrego kremu na blizny NIE MA. Stosowałam wiele przez długi czas i efekty mizerne, żeby nie powiedzieć żadne. Tylko, że ja mam blizny po stanach zapalnych a to co innego. Ja się drapałam jako dzieciak i dalej się drapię, bo mam jakąś alergie, pokrzywke, czy inne cholerstwo, ale mi blizny po takim intesywnym drapaniu schodzą samoistnie po jakimś czasie. Jeśli już koniecznie chcesz się czymś smarować to może cepan (w aptece bez recepty, cena 15-20 zł jakiś rok temu), ale efektów nie gwarantuję.
rudenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-31, 19:17   #356
Olkaaaa_s
Zakorzenienie
 
Avatar Olkaaaa_s
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 362
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez rudenka Pokaż wiadomość
Dobrego kremu na blizny NIE MA. Stosowałam wiele przez długi czas i efekty mizerne, żeby nie powiedzieć żadne. Tylko, że ja mam blizny po stanach zapalnych a to co innego. Ja się drapałam jako dzieciak i dalej się drapię, bo mam jakąś alergie, pokrzywke, czy inne cholerstwo, ale mi blizny po takim intesywnym drapaniu schodzą samoistnie po jakimś czasie. Jeśli już koniecznie chcesz się czymś smarować to może cepan (w aptece bez recepty, cena 15-20 zł jakiś rok temu), ale efektów nie gwarantuję.
Może kupię ten cepan...
Też się dalej drapię, stwierdziłam, że producenci kłamią co do składu skarpet- po rzekomej 'bawełnie' też mnie swędzą nogi w okolicach kostki
Mi blizny nie schodzą od 10 lat...

OT: Widzę, że też z Małopolski jesteś
Olkaaaa_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-31, 20:29   #357
rudenka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 197
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Po pierwsze musisz się przestać drapać (wiem jaka to męka) w tych miejscach gdzie masz te blizny, bo jak się tam cały czas drapiesz to pogłebiasz blizny już istniejące i wywołujesz nowe. Nie wiem czy próbowałaś, ale na mój świąd pomaga Alertec( jedna tabletka skutkuje przez 2-3 dni). Mój problem obejmuje w zasadzie całe ciało, ale nogi są najgorsze, ze względu na depilacje, która dodatkowo prowokuje świąd (właściwie to odrastające włoski.). Jak zobaczę, że mam ranki, strupki od drapania to zostawiam to miejsce w spokoju, chociażby nie wiem jak swędziało i pozostawiam do samoistnego wygojenia Skoro piszesz, że masz to już 10 lat, to będziesz musiała poczekać na efekty tej maści 1-2 lat w wersji optymistycznej(pod warunkiem, że nie będziesz już się tam skubać). Aha, możesz też robić częsty dosyć ostry pilling(ale na zagojoną skórę), który pomoże złuszczyć naskórek. Powodzenia!
rudenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-01, 10:56   #358
Olkaaaa_s
Zakorzenienie
 
Avatar Olkaaaa_s
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 362
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Sprawa raczej beznadziejna- brak silnej woli, miałam już niezliczenie wiele postanowień typu "nie będę się drapac" ale sprawa nadal wyglada beznadziejnie... Dobra, spróbuję, będę miec przynajmniej motywacje w tym temacie Dzięki za rady
Olkaaaa_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-03, 13:00   #359
Gaboleczek
Raczkowanie
 
Avatar Gaboleczek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 80
GG do Gaboleczek Send a message via Skype™ to Gaboleczek
Red face Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

ja się jeszcze na tym nie znam . bo jestem jeszcze na etapie trądziku.Myślałam , że tradzik to najwiekszy problem i jak przejdzie to reszta nie jest zadnym problemem , a tu się okazuje , ze czeka mnie jeszcze jeden etapMam juz tego dosc...
Gaboleczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-03, 15:46   #360
counting
Raczkowanie
 
Avatar counting
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 43
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

uzywałam masci cepan i innych praktycznie takich samych bazujących na wyciągu z cebuli przez około pół roku i tak jakoś srednio pomaga
fakt - blizny zaczynały schodzic po mniej więcej czterech miesiącach stosowania masci 4-5 razy dziennie (punktowo) ale od tej masci robią się żółto - pomarańczowe przebarwienia na skórze jak sie jej tak często używa (masc ma taki kolor, niby jest przezroczysta raczej wygląda jak żel) i je się jeszcze gorzej usuwa niz same blizny, więc przestałam

aktualnie uzywam acne derm i jestem zadowolona, juz drugi miesiąc wszystkie blizny stare zeszły i leczę tylko te pojawiające się na bierząco, na początku stosowałam masc na całą twarz nie punktowo - dzieki temu ogólnie oczysciła mi sie skóra (początkowo mnie 'wysypało' bo skóra uwalniała wszystkie toksyny ale szybko zeszło) i poprawił sie jej stan
__________________
to indeed be a god!
dla Ciebie się zmieniam
counting jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-08 03:20:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:08.