odchudzanie a problemy z tarczyca:/ - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-14, 07:24   #91
schism_
Zadomowienie
 
Avatar schism_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 604
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

Akurat teraz czuję się lepiej po tych wizytach,choć do lekarza idę koniecznie. Stricte we wtorek do dr.Marii Rzepiak .
Wczoraj na usg tarczycy wyszło,ze jest bez zmian acz pojemność wynosi 7,4 ml :/ czyli mogę mieć Hashimoto...
Mam takie zapytanie czy aby dobrać optymalną dawkę leku powinno sie mieć aktualne wyniki TSH niż te sprzed ponad 3 tygodni?
schism_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-14, 09:49   #92
czarna_niun
Raczkowanie
 
Avatar czarna_niun
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: znad morza
Wiadomości: 392
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

Chyba lekarz Ci powinien odpowiedzieć na te pytanie, by nie bło żadnych wątpliwości
__________________
Stoję naga w majowej samotni, żaby skaczą deszcz kroplą w mej dłoni...
czarna_niun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-14, 12:04   #93
kasia_no87
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_no87
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 441
GG do kasia_no87 Send a message via Skype™ to kasia_no87
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

Witajcie
Ja tez choruje na tarczyce ale dokladnie nie wiem co to za choroba (moj organizm atakuje tarczyce jak jakiegos wroga - to pewnie niedoczynnosc ). Mam 20 lat a lecze sie od 10 :/ Na poczatku brala euthyrox 50 pozniej 75 dalej 100, ostatnio 100 i 125 na zmiane a teraz zas 100. Nie pamietam jakie mialam robione badanie na poczatku ale norma chyba byla 100 czy nawet duzo mniej a ja mialam ponad 2000 ale to nie TSH ani FT4. Odchudzac to ja juz sie probuje na wszystkie sposoby i nic...zato grubne b. szybko Mozee jakies rady czy sposoby jak wam sie udalo schudnac
kasia_no87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-17, 22:17   #94
Dark_Kicia_Miau!
Zakorzenienie
 
Avatar Dark_Kicia_Miau!
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 4 212
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

Dołączam do grona chorych :/

Jakiś rok temu pani dr wykryła u mnie niedoczynność tarczycy, którą zaczęłam leczyć euthyroxem 25, potem 50.. zrobiłam sobię przerwę kilku miesięczną w braniu jego, bo stwierdziłam że nic mi nie jest i dzięki temu wszystkiemu moje TSH skoczyło do 124 jednostek, co wzmogło totalnie moją inną przypadłość- miastenię. Wróciłam do euthyroxu, ale TSH skoczyło znowu do 134 Dzięki Bogu miastenia mi odpuściła i znowu czułam się OK (mimo tych 134..).
Dziś, po 3 miesiącach od tego zdarzenia, TSH mam na poziomie 20 jednostek (z czego w sumie się cieszę ) .. a pani dr zaczyna mnie podejrzewać o zapalenie Hashimoto Można je zdiagnozować TYLKO po samym TSH i USG? (o które wyprosiłam lekarkę )

Co do odchudzania- przez 2 miesiące wakacji, a właściwie pracy na wakacjach schudłam jakieś 6 kg.. ale raczej przez radykalną zmianę jedzenia.
__________________
Always chasing dreams
Dark_Kicia_Miau! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 16:58   #95
schism_
Zadomowienie
 
Avatar schism_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 604
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

Hashi można zdiagnozować głownie po oznaczeniu przeciwcial anty-TG i anty-TPO

sama chyba sobie to zafunduję zwłaszcza po 1szej wizycie u endo :/
Lekarka niby 'dobra' i polecana powiedziala tylko,ze tarczyca jest b. mala i jest niedoczynnosc. I tarczyca nie przyczynia sie u mnie do wzmozonej nerwowości jak i nie powoduje nieregularnych cykli u mnie. Zapisala Euthyrox , przez 6 dni mam brac 25 , potem 50 mikrogramow czy tam miligramow :P po 3 miesiącach (dopiero ) badanie TSH i wtedy sie moze dobierze dawkę :/ (wogole przyszlam do niej z wynikiem sprzed 3 tygodni)

Mam pytania czy Euthyrox może powodować nagle senność, osłabienie,obrzęk twarzy itd mimo,ze wcześniej żadnych objawów nie miałam ?

Mogę wczesniej znacznie niz po skonczeniu tabletek zrobic badanie TSH ?
(20 pazdziernika wybieram sie do innej endo, gdzie na kolejke czekam 2 miesiące)
schism_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 20:30   #96
Dark_Kicia_Miau!
Zakorzenienie
 
Avatar Dark_Kicia_Miau!
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 4 212
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

Też uwielbiam czekać miesiącami na wizytę (ja mam dop. w listopadzie )
Nie dziw się w sumie, że po tak długiom czasie dobiera się inną dawkę euthyroxu i kontroluje ponownie TSH, bo to leki hormonalne, które pokazują swoje działanie dopiero po jakimś czasie.
Ja zazwyczaj robię pomiar TSH w prywatnym gabinecie, gdzie wyniki mam tego samego dnia, więc nie ma problemów z 'przedawnieniem'. Poza tym- TSH aż tak gwałtownie nie spadnie w ciągu 3 tyg

Wszystkie skutki nieporządane masz w ulotce napisane Możliwe, że tak zareagowałaś na pierwsze dawki.
I owszem, możesz zrobić wcześniej TSH (ale możesz mnieć 'gorsze wyniki' - z teh przyczyny o której pisałam tj. 'opóźnione' działanie), pamiętaj tylko żebyś była wtedy na czczo i nie brała przed pobraniem krwi euthyroxu.
__________________
Always chasing dreams
Dark_Kicia_Miau! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-19, 15:06   #97
schism_
Zadomowienie
 
Avatar schism_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 604
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

Dzis wzięłam pierwszy Euthyrox i mimo,ze spalam raptem 4 godziny jak i silnie stresowałam sie pewnymi sprawami czuję sie nieźle. W każdym razie na tyle by 3 godziny spedzic 'na spacerze'ze znajomymi po Gdańsku i okolicach , jedyne co mi dokucza to ból głowy od rozpoczynającego sie przeziębienia.

A propos jedzenia to po kromce chleba ,czuję sie dziwnie syta, toteż zmusza sie do niego by jeszcze bardziej nie osłabić metabolizmu :P
schism_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-19, 15:56   #98
guantanamera
Zakorzenienie
 
Avatar guantanamera
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 358
GG do guantanamera
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

nie czekajcie tyle czasu tylko na wlasna reke robcie badania prywatnie u mnie ostatnio tsh skacze od 0,5 do 3... i gdybym miala czekac do nastepnej wizyty to wyciagnelabym nogi..a tak bede kombinowac prywatnie niestety;/
__________________
Bardzo Babski Blog?
www.babialnia.pl
guantanamera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-19, 16:09   #99
Dark_Kicia_Miau!
Zakorzenienie
 
Avatar Dark_Kicia_Miau!
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 4 212
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

A skoczyło Ci kiedyś do 134? To dopiero jest szaleństwo..

Niestety, znajoma lekarka potwierdziła, że sporo innych lekarzy, państwowych, często z braku kasy nie zleca badań, które były by pomocne przy diagnozie.. i w ogóle mało się starają Dlatego też pewnie wybiorę się niedługo do prywatnego lekarza
__________________
Always chasing dreams
Dark_Kicia_Miau! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-19, 17:00   #100
guantanamera
Zakorzenienie
 
Avatar guantanamera
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 358
GG do guantanamera
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

mialam 180 myslalam ze kipne i ob 96
__________________
Bardzo Babski Blog?
www.babialnia.pl
guantanamera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-19, 20:43   #101
Dark_Kicia_Miau!
Zakorzenienie
 
Avatar Dark_Kicia_Miau!
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 4 212
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

o łaaa Respect
__________________
Always chasing dreams
Dark_Kicia_Miau! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-22, 08:05   #102
Sophie86
Zadomowienie
 
Avatar Sophie86
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 437
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

Ja nie miałam TSH bardzo wysokiego - troszkę ponad normę, a mimo to źle się czułam. Nie wiem od czego ta uciążliwość objawów zależy :/

A co do odchudzania, dostałam listę,co należy przy takich problemach z tarczycą jeść, a czego nie.Czyli zdrowe odżywianie na kilogramy. Przyznam się,że nie bardzo znam się na dietetyce, więc niektóre produkty wydają się z kosmosu
Wykluczyć: zupy, ziemniaki, makarony,bigos,fasolę. Na śniadanie i kolację nie jeść słodkich przekąsek
Wprowadzić do jadłospisu kasze , mięso gotowane ,pieczone w folii lub z rusztu bez tłuszczu; surówki dowolna ilość,ryby bez panierki, ugotowane lub z puszki - odczyszczone, owoce małe,słodkie ; napoje bez cukru, jogurty 0%, soki nisko słodzone, woda mineralna niegazowana
__________________

Once I wanted to be the greatest

Sophie86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-22, 19:41   #103
schism_
Zadomowienie
 
Avatar schism_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 604
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

Hmm ja mam niedoczynność na tle Hashimoto prawdopodobnie i przy tym powinnam spożywać ziemniaki. Co do słodyczy nie rezygnuję z jednego batona typu Kionder Bueno na dzień... zresztą jem ok.1200-1100 kcal w tym głownie węglowodany złożone wiec ;P

Btw. czy Euthyrox muszę przyjmować zawsze o stałej porze przed 1szym posiłkiem rano czy zależnie od tego kiedy wstaję np raz o 8 rano raz o 11...
?
schism_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-22, 21:05   #104
kasia_no87
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_no87
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 441
GG do kasia_no87 Send a message via Skype™ to kasia_no87
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

Cytat:
Napisane przez schism_ Pokaż wiadomość
Hmm ja mam niedoczynność na tle Hashimoto prawdopodobnie i przy tym powinnam spożywać ziemniaki. Co do słodyczy nie rezygnuję z jednego batona typu Kionder Bueno na dzień... zresztą jem ok.1200-1100 kcal w tym głownie węglowodany złożone wiec ;P

Btw. czy Euthyrox muszę przyjmować zawsze o stałej porze przed 1szym posiłkiem rano czy zależnie od tego kiedy wstaję np raz o 8 rano raz o 11...
?
Hashimoto ja wlasnie to mam! Tylko ta nazwa taka dziwna ze zawsze zapomne
Ja mam jesc codziennie tabletke pol godziny przed sniadaniem, nie ma jakiejs okreslonej godziny. A jest tu moze ktos taki co zapominal brac tabletki (wiem glupia jestem) i jak zacza regularnie brac to schudnal? Oczywiscie nie zapominam tak co dziennie ale ze dwa razy w tygodniu mi sie zdazy Takie zycie... a wy macie jakies sposoby na niezapominanie o tabletce?
kasia_no87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-22, 23:15   #105
Dark_Kicia_Miau!
Zakorzenienie
 
Avatar Dark_Kicia_Miau!
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 4 212
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

Taaak... wstaje a one leżą przede mną na biurku + szklanka wody do popicia Swoją drogą- nie polecam nie spać w nocy, przekąsić coś i rano wziąść tabletkę... Ja tak zrobiłam (12h jazda pociągiem w nocy.. ) i myślałam, że zejdę :/ Było mi mdło, duszno, ogólnie ledwo stałam na nogach..
2 Razy chyba nie wzięłam tabletki a tak to regular i to, że schudłam te 6kg raczej wynika ze zmiany sposobu żywienia + zwiększenie 2 krotnie dawki euthyroxu. To, że nie zjesz raz tabletki nie sprawi, że zaczniesz chudnąć, bo to hormony, a one powoli oddziaływują na organizm i efekty było by widać po jakimś dłuższym czasie..


ps. też mam chyba Hashimoto ale nie do końca rozpoznane.. Więc stąd me pytanie- jak zdiagnozowali u Was? tzn na podstawie jakich badań?
__________________
Always chasing dreams
Dark_Kicia_Miau! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-23, 09:03   #106
Sophie86
Zadomowienie
 
Avatar Sophie86
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 437
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

Ja nie mam Hashimoto,ale podejrzewali to u mnie.Wykluczyli na podstawie wyników T4, FT4, FT3 i po USG.
Tutaj znalazłam pełen wykaz badań : http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=24776
__________________

Once I wanted to be the greatest

Sophie86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-23, 10:12   #107
kasia_no87
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_no87
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 441
GG do kasia_no87 Send a message via Skype™ to kasia_no87
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

Cytat:
Napisane przez Dark_Kicia_Miau! Pokaż wiadomość
Taaak... wstaje a one leżą przede mną na biurku + szklanka wody do popicia Swoją drogą- nie polecam nie spać w nocy, przekąsić coś i rano wziąść tabletkę... Ja tak zrobiłam (12h jazda pociągiem w nocy.. ) i myślałam, że zejdę :/ Było mi mdło, duszno, ogólnie ledwo stałam na nogach..
2 Razy chyba nie wzięłam tabletki a tak to regular i to, że schudłam te 6kg raczej wynika ze zmiany sposobu żywienia + zwiększenie 2 krotnie dawki euthyroxu. To, że nie zjesz raz tabletki nie sprawi, że zaczniesz chudnąć, bo to hormony, a one powoli oddziaływują na organizm i efekty było by widać po jakimś dłuższym czasie..


ps. też mam chyba Hashimoto ale nie do końca rozpoznane.. Więc stąd me pytanie- jak zdiagnozowali u Was? tzn na podstawie jakich badań?
Ja mialam robione mase badan tsh,t4, ft3, ft4 i cos jeszcze na samym poczatku, a oprocz tego usg i biopsje bo mam guzki na szczescie nie grozne...no i stwierdzili ze to to. Aha mam objawy niedoczynnosci a mam nadczynnosc albo odwrotnie :P To jest chyba ta choroba, ale nie jestem pewna czy to o to chodzi... ponoc czesta ta choroba.
kasia_no87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-23, 10:26   #108
Dark_Kicia_Miau!
Zakorzenienie
 
Avatar Dark_Kicia_Miau!
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 4 212
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

B. częsta przy niedoczynności

Mi narazie babka zrobiła TSH, ja wyprosiłam ją o USG.. i jeśli tylko na podstawie tego stwierdzi, że to Hashimoto, to jej chyba coś powiem (strasznie wkurza mnie jej niekompetencja..)
__________________
Always chasing dreams
Dark_Kicia_Miau! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-23, 15:25   #109
schism_
Zadomowienie
 
Avatar schism_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 604
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

Ja usg robiłam na własną rękę... Endo w ogóle nie wspominała,że tarczyca moze byc taka od hashimoto...
Btw. jak czytam,ze na Hashi trzeba nawet mięsa(wtf ?),ryb i nabiału unikać to odechciewa mi sie wszystkiego :/ Jem b.mało głównie nabiał ryby, czasem słodycze,ale jak sie okazuje wapń,soja(lecytyna sojowa zawarta w słodyczach)hamują wchłanianie/wydzielanie tyroksyny,zwłaszcza przy grupie krwi 0 jaką posiadam o____O


tutaj link-> http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...601&a=57557983

schism_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-23, 18:16   #110
Dark_Kicia_Miau!
Zakorzenienie
 
Avatar Dark_Kicia_Miau!
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 4 212
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

Dajcie spokój Ja żyję jedynie na słodyczach, mięsie i różnych węglowodanach. I żyję Mam chwilowo gdzieś jakieś takie diety
__________________
Always chasing dreams
Dark_Kicia_Miau! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-24, 14:17   #111
czarna_niun
Raczkowanie
 
Avatar czarna_niun
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: znad morza
Wiadomości: 392
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

Dziewczyny, ale nadgoniłyście postami
Ja jestem po ostatnich badaniach
TSH = 1,28 więc nieźle
Anty TG 21,2 (N: <34)
Anty TPO 2,9 (N: <12)
Dziś dzwonię do lekarza na skonsultowanie tego wyniku i pytać, czy dalej mam brac Euthyrox. Od kilku dni jestem bez tabletek i czuję się całkiem dobrze, podczas gdy przy ostatnim deficycie czułam się fatalnie.

Wracając do waszych pytań/wprowadzonych tematów
Ja nie dostałam żadnych wytycznych co jeść, a co nie i nigdzie się nie spotkałam. Te co zalecono jeść Ci Sophie, to wiadomo, same zdrowe rzeczy, każdy dobrze by robił gdyby dobrze jadł. O ile rozumiem fasola, bigos - ciężko strawne, to ciekawe czemu trzeba ograniczyć te inne? Ziemniaki i makaron bo skrobia? Nie wiem, jaki by to miało mieć wpływ. A tym bardziej o co chodzi z zupami?
Ja jem bardzo dużo makaronu i sama po sobie nie zauważyłam, żebym się po nim źle czuła, może źle zrozumiałam o co chodziło?

Euthyroxu nie trzeba brać o stałej porze, ważne by brac go na czczo. Ja odczekuje 40-60min, zauważyłam, że po godzinie i dłużej jakoś lepiej mi śniadanie wchodzi
Co do zapominania, ja tak samo jak na tabsy anty mam mam nastawione przypomnienie w telefonie. Na euthyrox mam aż 3. Kolejno 8 rano, 9.30 i 10.30 (to tak na czas wakacyjnego wstawania). Dzięki temu zapomniałam o tabletce tylko raz. I dobrze je sobie zostawić na oku.
__________________
Stoję naga w majowej samotni, żaby skaczą deszcz kroplą w mej dłoni...
czarna_niun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-10, 08:22   #112
ewaw71
Zakorzenienie
 
Avatar ewaw71
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: W
Wiadomości: 3 378
GG do ewaw71
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

Witam dawno mnie tu nie było , ale widzę że tu straszna cisza. Gdzie jesteście dziewczynki??
Mam problem z dostaniem się do lekarza u mnie zlikwidowali poradnie endokrynologiczną można tylko prywatnie ale za badania potem trzeba płacić.A i prywatnie jest kolejka babka kazała zadzwonić mi po 20 to zapisze mnie na jakiś termin.
Robiłam ostatnio TSH mam 5.2 przy dawce Euthyroxu 75 chyba nie jest ciekawie!
ewaw71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-15, 07:54   #113
ewaw71
Zakorzenienie
 
Avatar ewaw71
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: W
Wiadomości: 3 378
GG do ewaw71
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

Hej dziewczynki, gdzie jesteście????
ewaw71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-18, 15:32   #114
schism_
Zadomowienie
 
Avatar schism_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 604
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

Dziś odebrałam nowe wyniki po miechu leczenia (5 dni 25 , reszta Euthyrox 50) i ćpania 100mikrogr. selenu
tsh-0.622 n.0.27-4,2) niby idealne...
ft 3 - 3,58 (n. 3,1-6,8)
ft4- 16.27 (12-22)

Niepokoi mnie spadek ft3 :/
2 miesiace temu bez żadnych leków,wyrzeczeń w jedzeniu ft3 2ynioslo 4,6

Czuje sie jako tako fakt,że włosy wypadają (zelazo itd w normie) mimo kuracji Loxonem i mam długi zanik miesiączki (przynajmniej 'nie cierpię' )


Dodam też,że badanie wykonałam w trakcie infekcji zatok , miałam nawet chyba stan podgorączkowy...

W sobote idę do innej polecanej endo,
Tak czy siak zwiekszam dawke do 75 i zastanawiam się nad Novothyralem z ft3
schism_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-18, 19:48   #115
ewaw71
Zakorzenienie
 
Avatar ewaw71
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: W
Wiadomości: 3 378
GG do ewaw71
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

Schism daj znać jak będziesz po wizycie ciekawa jestem co Ci powie
ja dopiero w poniedziałek umówię się na wizytę
moje tsh to 5,200 chyba nie jest ciekawie ja od dawna biorę 75
ewaw71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-18, 20:27   #116
brak-nicka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 371
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

Mam pytanie: co się może dziać jeżeli endokrynolog dobrał źle dawkę? I ile ona powinna wynosić na samym początku leczenia?

Byłam 2 dni temu i lekarz przepisał mi Letrox 25.
A w wynikach badań wyszło mi TSH 5.2.
brak-nicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-18, 21:06   #117
Dark_Kicia_Miau!
Zakorzenienie
 
Avatar Dark_Kicia_Miau!
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 4 212
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

Ja za miesiąc idę zbadać sobie przeciwciała żeby zdiagnozowac Hashimoto .. no ale to dopiero za miesiąc
__________________
Always chasing dreams
Dark_Kicia_Miau! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-18, 21:10   #118
Sophie86
Zadomowienie
 
Avatar Sophie86
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 437
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

Cytat:
Napisane przez brak-nicka Pokaż wiadomość
Mam pytanie: co się może dziać jeżeli endokrynolog dobrał źle dawkę? I ile ona powinna wynosić na samym początku leczenia?

Byłam 2 dni temu i lekarz przepisał mi Letrox 25.
A w wynikach badań wyszło mi TSH 5.2.
Spokojnie. Często tak jest,że na początku lekarze zaczynają od małych dawek, żeby zobaczyć,jak organizm zareaguje. Może zareagować pozytywnie nawet na tak małej dawce.Chociaż i tak dobrze,że Letrox, a nie sam Jodid. Zresztą, spotkałam się z endokrynologiem, który na taki wynik pokręcił nosem i powiedział,że nieprawidłowe TSH to się zaczyna od kilkudziesięciu, i te kilkadziesiąt to dopiero jest do leczenia
Spokojnie, pozażywaj Letrox, TSH powinno spaść
__________________

Once I wanted to be the greatest

Sophie86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-19, 07:11   #119
ewaw71
Zakorzenienie
 
Avatar ewaw71
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: W
Wiadomości: 3 378
GG do ewaw71
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

Cytat:
Napisane przez brak-nicka Pokaż wiadomość
Mam pytanie: co się może dziać jeżeli endokrynolog dobrał źle dawkę? I ile ona powinna wynosić na samym początku leczenia?

Byłam 2 dni temu i lekarz przepisał mi Letrox 25.
A w wynikach badań wyszło mi TSH 5.2.
Sophie ma rację lekarze zawsze zaczynają od małych dawek , potem skontrolujesz TSH i lekarz zadecyduje co dalej
Nie martw się
masz taki sam wynik jak ja
ewaw71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-19, 13:08   #120
schism_
Zadomowienie
 
Avatar schism_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 604
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

Jeśli TSH podwyższa się mimo leczenia to dawka jest za słaba i należy ją po zwiększyć...
Od 3 dni biorę 75 uq ,czuję się normalnie ,acz przerażają mnie ilości wypadających włosów zwłaszcza dziś :/ Ascofer,witaminy i Loxon po prostu nic nie pomagają ... :?
Tak dalej pójdzie to chyba zdecyduję się na zagęszczanie włosów , które i tak mi nie odrastają wręcz przeciwnie <ściana>
schism_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:27.