Chanel - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-13, 16:55   #31
Monika Wu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 194
Dot.: Chanel

proszę tylko się nie śmiejcie ...ale które Chanel 5 czy 19 mogłaby przypominać stare dawne perfumy za czasów PRL-u "Być Może"?To dziwne skojarzenie jest mi potrzebne ponieważ moja mama o nich wspomina z wielkim sentymentem...chciałbym jej sprezentować, podpowiedzcie

p.s. a ja osobiście oszałam na punkcie Allure Sensuelle, dla mnie jest jak narkotyk, uzależnia ;-)

Edytowane przez Monika Wu
Czas edycji: 2009-05-13 o 16:57
Monika Wu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 08:31   #32
Daffodilka
Zakorzenienie
 
Avatar Daffodilka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 14 042
Dot.: Chanel

Dziewczyny Drogie Bardzo potrzebuję Waszej rady w kwestii doboru perfum dla pewnej młodej damy. Moja znajoma chce zrobić prezent przyjaciółce swojego syna i uznała, że koniecznie muszą to być perfumy Chanel. Do żadnych innych przekonać się nie dała. Dziewczyna ma 30 lat, skończyła studia, pracuje w banku, jest raczej domatorką niż obieżyświatem czy imprezowiczką, nie jest też jakoś specjalnie aktywna fizycznie. To ciemnowłosa, szczupła osóbka, ubiera się klasycznie, kocha czerń, choć dopuszcza też wzorzyste sukienki czy spódnice, gdzie czerń ożywia kolor wina, fiolet...Częściej chodzi w sukienkach niż w spodniach. Do tej pory nie używała perfum - po prostu nie odczuwała takiej potrzeby. Jak myślicie, która wersja Chanel byłaby dla niej najbezpieczniejsza? Zaznaczam, ze pójście z zainteresowaną do perfumerii i wybranie na miejscu nie wchodzi w grę. Proszę, pomóżcie, bo czasu na podjęcie decyzji jest niewiele Póki co koleżanka (pani po pięćdziesiątce) zachwyciła się bardzo wersją Premiere, nieco mniej klasyczną piątką i Allure. Innych zapachów Chanel na razie nie poznała
Daffodilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 09:10   #33
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Chanel

Cytat:
Napisane przez Daffodilka Pokaż wiadomość
Dziewczyny Drogie Bardzo potrzebuję Waszej rady w kwestii doboru perfum dla pewnej młodej damy. Moja znajoma chce zrobić prezent przyjaciółce swojego syna i uznała, że koniecznie muszą to być perfumy Chanel. Do żadnych innych przekonać się nie dała. Dziewczyna ma 30 lat, skończyła studia, pracuje w banku, jest raczej domatorką niż obieżyświatem czy imprezowiczką, nie jest też jakoś specjalnie aktywna fizycznie. To ciemnowłosa, szczupła osóbka, ubiera się klasycznie, kocha czerń, choć dopuszcza też wzorzyste sukienki czy spódnice, gdzie czerń ożywia kolor wina, fiolet...Częściej chodzi w sukienkach niż w spodniach. Do tej pory nie używała perfum - po prostu nie odczuwała takiej potrzeby. Jak myślicie, która wersja Chanel byłaby dla niej najbezpieczniejsza? Zaznaczam, ze pójście z zainteresowaną do perfumerii i wybranie na miejscu nie wchodzi w grę. Proszę, pomóżcie, bo czasu na podjęcie decyzji jest niewiele Póki co koleżanka (pani po pięćdziesiątce) zachwyciła się bardzo wersją Premiere, nieco mniej klasyczną piątką i Allure. Innych zapachów Chanel na razie nie poznała
Moim zdaniem Mademoiselle Coco - zdarza mi się być zaczepianą przez kobiety (mniej więcej w moim wieku, a więc młode ) i pytaną czym pachnę, a pachnę właśnie Mademoiselle edp
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 09:38   #34
Daffodilka
Zakorzenienie
 
Avatar Daffodilka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 14 042
Dot.: Chanel

Cytat:
Napisane przez Soso Pokaż wiadomość
Moim zdaniem Mademoiselle Coco - zdarza mi się być zaczepianą przez kobiety (mniej więcej w moim wieku, a więc młode ) i pytaną czym pachnę, a pachnę właśnie Mademoiselle edp
Dzięki Soso Też o nim wyślałam, bo jest chyba dość lekki i uniwersalny - nadaje się zarówno do pracy jak i na wieczór. No i faktycznie jest lubiany przez młode osoby
Daffodilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 09:46   #35
Estell
Rozeznanie
 
Avatar Estell
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 695
Dot.: Chanel

Też zdecydowałabym się na Mademoiselle EDP. Jeśli dziewczyna wcześniej nie używała perfum to premierowa piątka może jej się nie spodobać, a Allure może uznać za przyciężkawe. Mademoiselle są wg mnie najbezpieczniejsze.
Estell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 09:49   #36
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Chanel

Daff, ja bym jeszcze brala pod uwage Miss Dior Cherie czy Allure Sensuelle (choc te odczuwalna plesn nie kazdy moze lubic). jednak Coco Mademoiselle mi sie bardziej od nich podoba
zas moim number 1 sa perfumy Chance

a jestem podobna grupa wiekowa, ze sie tak obrazowo okresle, co osoba, dla ktorej maja byc te perfumy
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 10:03   #37
Daffodilka
Zakorzenienie
 
Avatar Daffodilka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 14 042
Dot.: Chanel

Estell, Siarko, pięknie wam dziękuję Widzę, że Mademoiselle cieszy się chyba największą popularnością, więc będę gorąco namawiać koleżankę do przetestowania w pierwszej kolejności tego zapachu i do ewentualnego zakupu. Siarko, zapachy Diora raczej nie będą wchodzić w rachubę, bo moja psiapsiułka uparła się na Chanel i już Najlepiej by było, żeby dziewczyna sama sobie coś wybrała (może wołałaby Lolkę, albo Kenzo), ale niestety nie ma takiej możliwości. W każdym razie ja będę optować za Mademoiselle - najwyżej będzie na mnie (a Wy będziecie musiały ją ode mnie kupić)
Daffodilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-15, 10:07   #38
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Chanel

Daff, jakby co, to rzeczywiscie, mozesz mnie potem gonic z tymi Coco Mademoiselle, bo na EDP sie czaje nie od dzis

ale oczywiscie, zycze, zeby zapach sie spodobal obdarowanej
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 11:38   #39
porzeczki
Zadomowienie
 
Avatar porzeczki
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 093
Dot.: Chanel

Daffodilko, też przyłączam się do grupy lobbującej za Coco Mademoiselle
Chanele znam i cenię (szczególnie starsze kompozycje), ale do opisu tej osoby pasowałoby najbardziej CM. Allure może latem mdlić, bo jest budyniowaty mocno. Chance Fraiche byłoby fajne na lato, ale nie wiem, czy byłyby wystarczająco uniwersalne. Pytanie, czy wersja EDT czy EDP.
__________________

porzeczki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 12:13   #40
Daffodilka
Zakorzenienie
 
Avatar Daffodilka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 14 042
Dot.: Chanel

Cytat:
Napisane przez porzeczki Pokaż wiadomość
Daffodilko, też przyłączam się do grupy lobbującej za Coco Mademoiselle
Chanele znam i cenię (szczególnie starsze kompozycje), ale do opisu tej osoby pasowałoby najbardziej CM. Allure może latem mdlić, bo jest budyniowaty mocno. Chance Fraiche byłoby fajne na lato, ale nie wiem, czy byłyby wystarczająco uniwersalne. Pytanie, czy wersja EDT czy EDP.
Porzeczki, a one się bardzo różnią? Bo jeśli chodzi o chanelki to ja zupełnie niekumata jestem
Daffodilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 12:26   #41
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Chanel

no, wlasnie sie ponoc sporo roznia dla wprawnego nosa. a ktory ladniejszy - to juz kwestia gustu, slyszalam glosy i za jedna, i za druga wersja. z tym, ze EDP jednak sa trwalsze, zdaje sie.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-15, 13:26   #42
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Chanel

ja polecam Allure Sensuelle

mnie zaczepiaja jak pachne Insolence Guerlaina
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 13:41   #43
porzeczki
Zadomowienie
 
Avatar porzeczki
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 093
Dot.: Chanel

Daffodilko, wersję EDT wąchałam już jakiś czas temu i to nie mając porównania do EDP, tak więc nie wiem, czy jest jakaś duża różnica w składnikach i trwałości. Na KWC EDT ma mało opinii w porównaniu do EDP. Według dziewczyn, wersja EDT jest bardziej cytrusowa i mniej słodka niż EDP. O trwałości różnie się wypowiadają.
__________________


Edytowane przez porzeczki
Czas edycji: 2009-07-15 o 13:47
porzeczki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 13:42   #44
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Chanel

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
no, wlasnie sie ponoc sporo roznia dla wprawnego nosa. a ktory ladniejszy - to juz kwestia gustu, slyszalam glosy i za jedna, i za druga wersja. z tym, ze EDP jednak sa trwalsze, zdaje sie.
Moim zdaniem EDP ładniejsze
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 14:10   #45
lavenderfay
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 544
Dot.: Chanel

Daffodilko mnie do opisu tej dziewczyny pasuje No. 5 ale tylko w wersji EDT (przed EDP to ja , natomiast EDT jest klasyczne ale delikatne)
lavenderfay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 16:21   #46
Gosia197
Zakorzenienie
 
Avatar Gosia197
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Wiadomości: 12 901
Dot.: Chanel

A mnie do ciemnowłosej ,szczupłej osoby pracującej w banku, która do tego kocha czerń pasuje Coco Chanel EDT, które mnie osobiście kojarzą się z szykiem, kopmetencją, umiarem i wielką klasą. Ten zapach Chanel nie jest tak popularny jak Mademoiselle, wg mnie już oklepane i drażniące otoczenie.
Wielbicielki, nie bijcie!!!!

Przyznam jednak,że dla osoby ,która do tej pory się nie perfumowała - Coco moga być trudne, ale warto dać im szansę. 30 -tka do chyba odpowiedni moment.

Edytowane przez Gosia197
Czas edycji: 2009-07-15 o 18:04
Gosia197 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 17:22   #47
naiat
Zakorzenienie
 
Avatar naiat
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 630
Dot.: Chanel

Ja jestem początkującą buszującą wśród perfum, ale z chanelek podoba mi się Coco M, Chance i Chance eau Fraiche. Tylko czemu one są takie drogie
naiat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 19:16   #48
edytapa68
Zakorzenienie
 
Avatar edytapa68
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 186
Dot.: Chanel

A ja uwielbiam Chanel 19 edp.,Coco edp., 5 Premiere. Nie lubię Cristalle edt.(kwaśna), Chance, a Allure Sensual to moja wielka trauma. Wstyd się przyznać,ale nie znam "Panienki" i Allure,ale wszystko w swoim czasie...

Edytowane przez edytapa68
Czas edycji: 2009-07-15 o 19:17 Powód: literówka
edytapa68 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 21:32   #49
Daffodilka
Zakorzenienie
 
Avatar Daffodilka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 14 042
Dot.: Chanel

Dziewczyny kochane, bardzo Wam dziękuję za cenne sugestie Wszystkie zebrałam, wydrukowałam i przekazałam koleżance. Trochę jej współczuję, bo teraz widzę, że to bardziej skomplikowane niż myślałam, choć na pewno dzięki Wam będzie jej już trochę łatwiej. Napiszę co wybrała i czy był to strzał w dziesiątkę. Sama jestem ciekawa
Daffodilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-15, 22:00   #50
Igra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 31
Dot.: Chanel

jesli chodzi o Chanel to uwielbiam Coco Modemoiselle. Zapewne ze wzgledu na moj wiek, w Allure tez jestem zakochana, ale uwazam, ze to zapach dla dojrzalszych kobiet jak i rownie nr 5. Ile razy jestem w perfumerii wacham nr 5 i kurcze nie podoba mi sie, a przeciez to klasyka..
Igra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 11:08   #51
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Chanel

ja nadal niezmiennie: chance i coco mademoiselle
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-17, 08:45   #52
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Chanel

Cytat:
Napisane przez Daffodilka Pokaż wiadomość
Dziewczyny Drogie Bardzo potrzebuję Waszej rady w kwestii doboru perfum dla pewnej młodej damy. Moja znajoma chce zrobić prezent przyjaciółce swojego syna i uznała, że koniecznie muszą to być perfumy Chanel. Do żadnych innych przekonać się nie dała. Dziewczyna ma 30 lat, skończyła studia, pracuje w banku, jest raczej domatorką niż obieżyświatem czy imprezowiczką, nie jest też jakoś specjalnie aktywna fizycznie. To ciemnowłosa, szczupła osóbka, ubiera się klasycznie, kocha czerń, choć dopuszcza też wzorzyste sukienki czy spódnice, gdzie czerń ożywia kolor wina, fiolet...Częściej chodzi w sukienkach niż w spodniach. Do tej pory nie używała perfum - po prostu nie odczuwała takiej potrzeby. Jak myślicie, która wersja Chanel byłaby dla niej najbezpieczniejsza? Zaznaczam, ze pójście z zainteresowaną do perfumerii i wybranie na miejscu nie wchodzi w grę. Proszę, pomóżcie, bo czasu na podjęcie decyzji jest niewiele Póki co koleżanka (pani po pięćdziesiątce) zachwyciła się bardzo wersją Premiere, nieco mniej klasyczną piątką i Allure. Innych zapachów Chanel na razie nie poznała
Zgadzam się z jedną z przedmówczyń - do brunetki w czerni pracującej w banku pasuje mi Coco Czarna, ale to może być mały szok dla dziewczyny nie noszącej nigdy perfum.
Coco M edp będzie bezpieczniejsze i statystycznie większa szansa, że się spodoba.

EDP od EDT się różni, zdecydowanie. EDT jest bardziej wytrawne, EDP słodsze, mocniejsze, bogatsze w odbiorze. Myślę, że EDP będzie lepsze dla tej pani.

Poza tym jeśli nigdy niczego nie używała to albo jej wszystko jedno i w ogóle rodzaj zapachu nie zrobi na niej wrażenia, albo chciała ale jakoś nie miała po drodze (cena np.) i się zachwyci po prostu.

Pierwsze perfumy z górnej półki zwykle wywołują dziki zachwyt pt. "o rany, mam coś takieeeegooo".

Cytat:
Napisane przez Igra Pokaż wiadomość
jesli chodzi o Chanel to uwielbiam Coco Modemoiselle. Zapewne ze wzgledu na moj wiek, w Allure tez jestem zakochana, ale uwazam, ze to zapach dla dojrzalszych kobiet jak i rownie nr 5. Ile razy jestem w perfumerii wacham nr 5 i kurcze nie podoba mi sie, a przeciez to klasyka..
Klasyka nie oznacza bezwarunkowej fascynacji. Gdyby tak było każda pachniałaby No 5.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-17, 09:02   #53
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Chanel

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
EDP od EDT się różni, zdecydowanie. EDT jest bardziej wytrawne, EDP słodsze, mocniejsze, bogatsze w odbiorze. Myślę, że EDP będzie lepsze dla tej pani.
kropko, w tak a propos (o ile pamietasz nasza dyskusje wlasnie o roznicach pomiedzy EDP a EDT) - od niedawna jestem szczesliwa posiadaczka Coco M. EDT - ale poluje jeszcze oczywicie, na Coco M. EDP
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-17, 09:12   #54
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Chanel

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
kropko, w tak a propos (o ile pamietasz nasza dyskusje wlasnie o roznicach pomiedzy EDP a EDT) - od niedawna jestem szczesliwa posiadaczka Coco M. EDT - ale poluje jeszcze oczywicie, na Coco M. EDP
Pamiętam.

Czyli nie da się żyć z jedną wersją?

Ja tak mam z Chance, kupiłam EDT, ale myśl o EDP mnie nie opuściła.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-17, 09:24   #55
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Chanel

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Czyli nie da się żyć z jedną wersją?

Ja tak mam z Chance, kupiłam EDT, ale myśl o EDP mnie nie opuściła.
ano nie da sie. jedna wersja to zdecydowanie za malo

ja z kolei po Chance EDT poki co, nie siegam, za to zadowolonam bardzo z Eau Fraiche EDP, zas po romansie z Allure Sensuelle, mam ochote na flirt z Allure
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-17, 09:26   #56
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Chanel

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
ano nie da sie. jedna wersja to zdecydowanie za malo

ja z kolei po Chance EDT poki co, nie siegam, za to zadowolonam bardzo z Eau Fraiche EDP, zas po romansie z Allure Sensuelle, mam ochote na flirt z Allure
Ja też miałam ochotę na flirt z Allure, z EDT dokładnie, ciągnie mnie do niego, ale jak użyję to odpycha. Za dużo wanilii w wanilii.

A nie sięgasz po Chance bo? Profilaktyka?
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-17, 10:48   #57
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Chanel

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
A nie sięgasz po Chance bo? Profilaktyka?
bo Chance EDP mi wystarcza w zupelnosci (od miesiecy jeden z moich najukochanszych zapachow) co do zasady tez nie planuje nabywac zarowno wersji EDP i EDT danych perfum (wszak mialam spoczac przy dziesieciu flaszkach), z Coco Mademoiselle EDT to byla w duzej mierze kwestia przypadku i fajnej okazji na uzywke - zas celem i tak nie przestaly byc Coco Mademoiselle EDP (swoja droga, jedyna niezrealizowana pozycja z mej pierwotnej listy muszmieciowej).
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-17, 13:30   #58
Małgosia791
spin doctor
 
Avatar Małgosia791
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 514
Dot.: Chanel

Uwielbiam perfumy Chanel i uważam, że generalnie edt(Mademoiselle, Chance, Allure, Coco) są ciut świeższe i lżejsze niż wersje edp, a niekiedy dość znacznie się różnią.

Na przykład Allure edp jest na mnie mdłe i drażni, natomiast edt to poezja, cud, miód Chance edp jest słodsze i moim zdaniem ładniejsze od edt(które mają drażniącą męskawą nutkę, nie mówiąc już o Chance eau fraiche, którego nie cierpię) Z kolei Coco edp pachnie na mnie "starą ciotką", natomiast edt superkobieco i z klasą. Uwielbiam też klasyczną 5tkę, a wersja Eau Premiere to jedna z moich miłości
__________________
"Wybrałam osobę, którą chcę być, i nią jestem."
Małgosia791 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-17, 14:06   #59
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Chanel

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
bo Chance EDP mi wystarcza w zupelnosci (od miesiecy jeden z moich najukochanszych zapachow) co do zasady tez nie planuje nabywac zarowno wersji EDP i EDT danych perfum (wszak mialam spoczac przy dziesieciu flaszkach), z Coco Mademoiselle EDT to byla w duzej mierze kwestia przypadku i fajnej okazji na uzywke - zas celem i tak nie przestaly byc Coco Mademoiselle EDP (swoja droga, jedyna niezrealizowana pozycja z mej pierwotnej listy muszmieciowej).
Aaaaa panimaju.

---------- Dopisano o 15:06 ---------- Poprzedni post napisano o 15:03 ----------

Cytat:
Napisane przez Małgosia791 Pokaż wiadomość
Uwielbiam perfumy Chanel i uważam, że generalnie edt(Mademoiselle, Chance, Allure, Coco) są ciut świeższe i lżejsze niż wersje edp, a niekiedy dość znacznie się różnią.

Na przykład Allure edp jest na mnie mdłe i drażni, natomiast edt to poezja, cud, miód Chance edp jest słodsze i moim zdaniem ładniejsze od edt(które mają drażniącą męskawą nutkę, nie mówiąc już o Chance eau fraiche, którego nie cierpię) Z kolei Coco edp pachnie na mnie "starą ciotką", natomiast edt superkobieco i z klasą. Uwielbiam też klasyczną 5tkę, a wersja Eau Premiere to jedna z moich miłości
W zasadzie się zgodzę... W zasadzie, bo na mnie Coco EDP jest piękne. Ale ciotkowato zapach z pewnością może się kojarzyć.

Mnie Allure edp zabiło wręcz.

Chance edt ma więcej świeżości i faktycznie może się nieco kojarzyć z męskimi świeżakami. Aczkolwiek na mnie tego nie czuć.

Chance eau Fraiche to chyba jedyny zapach Chanel, którego zdzierżyć nie mogę zupełnie.

Więc w temacie Chanel zdecydowanie mamy wiele wspólnego Małgosiu.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-17, 14:07   #60
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Chanel

Cytat:
Napisane przez Małgosia791 Pokaż wiadomość
Uwielbiam perfumy Chanel i uważam, że generalnie edt(Mademoiselle, Chance, Allure, Coco) są ciut świeższe i lżejsze niż wersje edp, a niekiedy dość znacznie się różnią.

Na przykład Allure edp jest na mnie mdłe i drażni, natomiast edt to poezja, cud, miód Chance edp jest słodsze i moim zdaniem ładniejsze od edt(które mają drażniącą męskawą nutkę, nie mówiąc już o Chance eau fraiche, którego nie cierpię) Z kolei Coco edp pachnie na mnie "starą ciotką", natomiast edt superkobieco i z klasą. Uwielbiam też klasyczną 5tkę, a wersja Eau Premiere to jedna z moich miłości
przy okazji czytanie Twego posta, Malgosiu, przypomniala mi sie jedna rzecz - otoz, moje pierwsze - i drugie w sumie tez - wrazenie po uzyciu Coco Mademoiselle EDT - pachna na mnie bardzo podobnie jak Allure Sensuelle
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:01.