Skóra wokół strupa odstaje, co to jest? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-21, 21:46   #1
gilmore162
Rozeznanie
 
Avatar gilmore162
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 555

Skóra wokół strupa odstaje, co to jest?


Moze ktoras z was jest w stanie mi pomoc, otoz jakis czas temu pod okiem zrobila mi się taka mała biała kropka, wyglądała jak kaszak, więc probowalam ją wycisnąc jednak ona urosła jak duzy pryszcz. Po jakims czasie pękła, wyleciała z niej woda oraz krew, zrobil się strup, a skóra dookoła tego strupa jest opuchnięta i różowa, taka jakby odstająca od reszty powierzchni skóry. Boję się ze jak strup odpadnie to skóra wokół niego nadal będzie taka nabrzmiała i wystająca ponad powierzchnię skóry. Czy ktoś miał coś podobnego i może mi coś doradzic? Nie chcę miec sporej, wystającej pod okiem blizny
gilmore162 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-22, 10:37   #2
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Skóra wokół strupa odstaje, co to jest?

To opuchlizna, okolice oczu są wrażliwe, dlatego też zadrapanie, pryszcz czy jakakolwiek krostka w pobliżu oka powoduje, że skóra puchnie. Jak się zagoi to i opuchlizna zejdzie. Doraźnie możesz robić sobie zimne okłady.
__________________
Nina 💕 29.01.2017
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-22, 14:08   #3
gilmore162
Rozeznanie
 
Avatar gilmore162
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 555
Dot.: Skóra wokół strupa odstaje, co to jest?

Czy jest mozliwe aby po odpadnięciu strupa miejsce to nadal pozostało lekko różowe oraz opuchnięte jeszcze przez jakiś okres czasu ? (np. tydzien czy 2) czy będzie to oznaczac ze mam pod okiem jakas odstającą bliznę? Dziwię się ze mimo utworzenia strupa, skóra wokół niego jest opuchnięta i odstająca od płaszczyzny skóry .
gilmore162 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-23, 08:19   #4
martamak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 106
Dot.: Skóra wokół strupa odstaje, co to jest?

Przez jakiś czas ślad na pewno zostanie, ale skoro to nie duża zmiana szybko powinna zblednąć i zniknąć. Skóra w okolicy oczu jest dużo wrażliwsza niż ta w innych rejonach twarzy, więc trzeba uważać
martamak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-23, 09:31   #5
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Skóra wokół strupa odstaje, co to jest?

Mnie coś użarło tuż obok oka, chodzę opuchnięta już z 5 dzień i na razie nie zanosi się, że mi to cholerstwo zejdzie, także głowa do góry. Jak bardzo Cię to martwi to udaj się do lekarza lub apteki. Na pewno doradzą Ci coś bardziej konkretnego
__________________
Nina 💕 29.01.2017
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-23, 12:33   #6
gilmore162
Rozeznanie
 
Avatar gilmore162
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 555
Dot.: Skóra wokół strupa odstaje, co to jest?

strup odpadł a raczej "zmył się" pod wpływem wody, chociaz bardzo starałam sie aby okolica wokol oczu byla sucha aby strup zasechł naturalnie. Jednakze po strupie nie ma śladu. Skóra pod nim jest różowa, lekko świecąca, a miejsce pod strupem oraz okolica go otaczająca jest opuchnięta, z boku to wygląda jakbym miała odstającą od skóry bliznę, nie wygląda to tak jakby powierzchnia skóry miała być płaska jak dawniej. Na zdjęciu zaznaczyłam jakiej wielkosci jest zmiana oraz w jakim miejscu sie znajduje. Nie wiem co robic, nie chce miec blizny w dodatku takiej która nie jest płaska , tylko cos odstaje mi z twarzy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P7170180.jpg (10,1 KB, 180 załadowań)
gilmore162 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-24, 10:25   #8
martamak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 106
Dot.: Skóra wokół strupa odstaje, co to jest?

Nie ma co panikować, po jakimś czasie blizna zblednie i na pewno nie będzie żadnego śladu, szczerze mówiąc według mnie już teraz nic nie widać, przynajmniej na zdjęciu
martamak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:35.