jak długo zaczerwieniona blizna po operacji - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-28, 17:05   #1
andziasi
Rozeznanie
 
Avatar andziasi
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 903

jak długo zaczerwieniona blizna po operacji


Witam, jestem cztery miesiące po operacji i trochę zaniepokojona wyglądem blizny. Lekarz nawet nie chciał jej oglądać (u nas tacy lekarze ) Blizna jest mocno zaróżowiona, bardzo widoczna, lekko odstająca, swędzi mnie cały czas, czasem kłuje i piecze. W dwóch miejscach jest już prawie nie widoczna ale to jest ok. 0,5 cm na 13 cm, reszta blizny aż razi. Czy jest szansa że jeszcze zblednie? Używam cały czas od 1,5 miesiąca plastrów silikonowych Sutricon jednak nie widzę różnicy. Zaczynam się bardzo martwić że to zaróżowienie mi nie zejdzie.
andziasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 18:12   #2
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: jak długo zaczerwieniona blizna po operacji

Cytat:
Napisane przez andziasi Pokaż wiadomość
Witam, jestem cztery miesiące po operacji i trochę zaniepokojona wyglądem blizny. Lekarz nawet nie chciał jej oglądać (u nas tacy lekarze ) Blizna jest mocno zaróżowiona, bardzo widoczna, lekko odstająca, swędzi mnie cały czas, czasem kłuje i piecze. W dwóch miejscach jest już prawie nie widoczna ale to jest ok. 0,5 cm na 13 cm, reszta blizny aż razi. Czy jest szansa że jeszcze zblednie? Używam cały czas od 1,5 miesiąca plastrów silikonowych Sutricon jednak nie widzę różnicy. Zaczynam się bardzo martwić że to zaróżowienie mi nie zejdzie.
Nie martw sie, zejdzie. U mojej mamy blizna zaczela jasniec chyba po 8 miesiacach, po dwoch latach prawie jej w ogole nie widac. Ja bym na Twoim miejscu dala sobie spokoj z tymi plastrami, daj oddychac skorze, niech sie sama goi swoim rytmem.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 20:19   #3
andziasi
Rozeznanie
 
Avatar andziasi
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 903
Dot.: jak długo zaczerwieniona blizna po operacji

kurcze, osiem miesięcy to strasznie długo, ja myślałam że to tak 3 miesiące i blada będzie... muszę uzbroić się w cierpliwość w takim razie, dziękuję Ci, trochę mnie podniosłaś bo już naprawdę myślałam że coś jest nie tak
andziasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:18.