Krem "na receptę" dr Eris. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-10, 06:58   #1
Nova
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 92

Krem "na receptę" dr Eris.


Witam. Niedawno dostałam receptę na krem robiony specjalnie pod moją skórę z instytutu dr Eris.
Czy ktoś korzystał z tych kremów i czy faktycznie są warte swojej ceny?
Ja mam trudną cerę :skłonność do wyprysków (na szczęście ostatnio pojedynczych),mieszana,ba rdzo nadwrażliwa (dodatkowo mam nerwicę skóry-stwierdzoną kiedyś przez panią dermatolog) i okazało się ostatnio,że naczynkowo.Dodatkowo przesuszona.
Więcej nieszczęść nie pamiętam .
W sumie gdyby jego cena nie była tak wysoka nie pytałabym się tylko zaryzykowała.
Ale kosztuje ok. 400 zł
Jakie macie doświadczenia?
Nova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 08:26   #2
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Krem "na receptę" dr Eris.

Cytat:
Napisane przez Nova Pokaż wiadomość
Witam. Niedawno dostałam receptę na krem robiony specjalnie pod moją skórę z instytutu dr Eris.
Czy ktoś korzystał z tych kremów i czy faktycznie są warte swojej ceny?
Ja mam trudną cerę :skłonność do wyprysków (na szczęście ostatnio pojedynczych),mieszana,ba rdzo nadwrażliwa (dodatkowo mam nerwicę skóry-stwierdzoną kiedyś przez panią dermatolog) i okazało się ostatnio,że naczynkowo.Dodatkowo przesuszona.
Więcej nieszczęść nie pamiętam .
W sumie gdyby jego cena nie była tak wysoka nie pytałabym się tylko zaryzykowała.
Ale kosztuje ok. 400 zł
Jakie macie doświadczenia?
no, cena zbija z nóg rzeczywiście
osobiście nie wiedziałam, że laboratoria Eris bawią się w takie rzeczy

żeby coś napisać, musiałabyś podać skład tego specyfiku, ale prawdę mówiąc nie liczyłabym specjalnie na cuda
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 08:31   #3
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Krem "na receptę" dr Eris.

Zdecydowanie radzę samoróbki.
Te 400 zł to za standardowe 50 ml mazidła?
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 12:55   #4
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: Krem "na receptę" dr Eris.

Nova,
napisz proszę coś więcej o składzie tego kremu - pewnie masz to na jakiejś karteluszce z instytutu
bardzo jestem ciekawa cóż takiego jest warte aż 4 stówki
niewykluczone, że udałoby się to zmajstrować samodzielnie, zdecydowanie mniejszym kosztem
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 14:31   #5
Nova
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 92
Dot.: Krem "na receptę" dr Eris.

Nie wiem jaka wielkość kremu (nie pytałam).
Recepta to tylko wyszczególnione pozycje np.

pięlęgnacja na dzień (czyli krem): 400
pięlęgnacja na noc: 300
itp.

Nie ma niestety składu-nic takiego.
W diagnozie skóry (na tej samej karcie) napisane:

cera mieszana-na nosie naczynkowa
słabe nawilżenie
słabe natłuszczenie policzków (strefa T - odwrotnie )
Od siebie dodam nadwrażliwość skóry ( w sumie całego ciała,nie tylko twarzy) i skłonność do wyprysków
Nova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 14:39   #6
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Krem "na receptę" dr Eris.

Tak jak przypuszczałem - nie podadzą pełnego składu, bo można pewnie łatwo samemu ukręcić...
Osobiście nie wierzę w "cuda za 400zł"
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 14:57   #7
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Krem "na receptę" dr Eris.

Jeżeli stosują oznaczenia typu 300, 400 to nie liczyłabym na naprawdę indywidualny dobór składników. Pewnie maja standardowe pozycje dla poszczególnych typów cery. No i powiedzmy sobie szczerze - nie znam składników kosmetycznych tak drogich, żeby krem był wart 100zł, a co dopiero 400 zł
Radzę zainteresować się samoróbkami Wtedy możesz rzeczywiście dobrać składniki, które Tobie służą najbardziej. Tym bardziej, że obecnie sklepu z półproduktami w Polsce oferują naprawdę świetne, aktywne składniki. Oczywiście na początku jest to metoda prób i błędów nawet z pomocą Wizażanek, ale wierz mi, efekt końcowy jest tego wart
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-11, 06:05   #8
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: Krem "na receptę" dr Eris.

Cytat:
Napisane przez mosutatsu Pokaż wiadomość
Osobiście nie wierzę w "cuda za 400zł"
wiesz, ja generalnie też nie; ten etap mam już za sobą - zaczął się gdy odkryłam pierwsze zmarszczki i trochę to trwało zanim dotarło do mnie, że paniczne szastanie kasą na starość nie pomoże

ale mam jeden taki (no może dwa) cud z ciut wyższej półki, choć nie za 400, którego działanie sobie chwalę i chętnie do niego wracam co jakiś czas
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 13:59   #9
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Krem "na receptę" dr Eris.

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Jeżeli stosują oznaczenia typu 300, 400 to nie liczyłabym na naprawdę indywidualny dobór składników. Pewnie maja standardowe pozycje dla poszczególnych typów cery.]

jest dokładnie jak piszesz.

moja recepta od Eris wyglądała tak:
rodzaj cery: w kierunku suchej, nawilżenie słabe, natłuszczenie słabe.

propozycja pielęgnacji domowej:
pielęgnacja na dzień: 220
pielęgnacja na noc: 221
pielęgnacja okolic oczu: 222
peelingi: 604 drobnoziarnisty lub 605 enzymatyczny
maseczki: 223 dwa razy w tygodniu
inne wskazówki: 603 zel lub 601 mleczko
600 tonik, 602 demikaijaż oczu

to wszystko są numery gotowych kosmetyków z serii prosystem home care; nie są "robione na miarę".

do "recepty" dostałam próbki 220 i 223- zawierały ulotki z opisem działania oraz sposobem użycia, ale bez składów inci. jednak gdybym kupiła pełnowymiarowe wersje tych kosmetyków- inci miałyby na opakowaniu.

223 okazała się rewitalizującą maseczką multihydralną z 2%witE, passiflorą, sensiline i aquacalm
220 to multinawilżający krem stymulujący na dzień spf22 e sfignolipisami, olejem canola i 1%witE

Edytowane przez Justy
Czas edycji: 2009-04-13 o 16:08
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 15:04   #10
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Krem "na receptę" dr Eris.

Trochę lipa jak nie wiadomo jaki ma skład. Ciekawe czy dodają tam coś szczególnego?
Ta ocena skóry to w sumie mało dokładna.
Za taką kasę to ja bym oczekiwała jakiś specjalnych składników, a reakcje skóry na nie mogą być różne. Bez próbek wydać tyle na krem to trochę bez sensu.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 15:31   #11
WinlyEm
po prostu Łinli
 
Avatar WinlyEm
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: nad samym morzem ;)
Wiadomości: 7 726
GG do WinlyEm
Dot.: Krem "na receptę" dr Eris.

wygląda to podejrzanie, obstawiam że w składzie tego kremu żadnych kosmicznych cudów nie ma (takich, o których nie byłoby mowy na wizażu-chyba nie ma takich ) takich, które by tu kogoś zaskoczyły. Cóż by to aż musiało być za tą cenę?? nie jestem w stanie sobie wyobrazić

obstawiam że Pani wypisująca receptę ma umowę z firma wykonującą, ot co. Pewnie ma jakiś procent z tego albo inne profity
__________________


I love M*A*D minerals
WinlyEm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-11, 16:21   #12
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Krem "na receptę" dr Eris.

Ja jestem natomiast ciekawa jak w Instytucie Eris zareagowaliby na prośbę o pełną listę INCI przepisanego kremu Przez biochemię i własne kręcenie kremów już nie wyobrażam kupić czegokolwiek (nawet mydła do rąk czy pasty do zębów ) bez wcześniejszej analizy składu
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 16:37   #13
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Krem "na receptę" dr Eris.

Nie jest czasem tak, że skład kosmetyków musi być przez producenta podany?
Gdzieś na wizażu czytałam o tym.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 20:10   #14
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Krem "na receptę" dr Eris.

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Ja jestem natomiast ciekawa jak w Instytucie Eris zareagowaliby na prośbę o pełną listę INCI przepisanego kremu Przez biochemię i własne kręcenie kremów już nie wyobrażam kupić czegokolwiek (nawet mydła do rąk czy pasty do zębów ) bez wcześniejszej analizy składu
Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Nie jest czasem tak, że skład kosmetyków musi być przez producenta podany?
Gdzieś na wizażu czytałam o tym.

Ogolnie powinni udostepnic taka informacje ale w praktyce roznie z tym bywa
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-12, 10:25   #15
201608151053
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 832
Dot.: Krem "na receptę" dr Eris.

Cytat:
Napisane przez Nova Pokaż wiadomość
Witam. Niedawno dostałam receptę na krem robiony specjalnie pod moją skórę z instytutu dr Eris.
Czy ktoś korzystał z tych kremów i czy faktycznie są warte swojej ceny?
Ja mam trudną cerę :skłonność do wyprysków (na szczęście ostatnio pojedynczych),mieszana,ba rdzo nadwrażliwa (dodatkowo mam nerwicę skóry-stwierdzoną kiedyś przez panią dermatolog) i okazało się ostatnio,że naczynkowo.Dodatkowo przesuszona.
Więcej nieszczęść nie pamiętam .
W sumie gdyby jego cena nie była tak wysoka nie pytałabym się tylko zaryzykowała.
Ale kosztuje ok. 400 zł
Jakie macie doświadczenia?
Nie wiem, czy o to chodzi, też byłam kiedyś na takiej analizie w Instytucie Eris. LIPA. Na "recepcie" dostałam wypisane, że mam dojrzałą cerę, ze skłonnościami do rozszerzonych naczynek i przebarwieniami. Wiem to bez szczegółowej analizy Zaleciła mi ich kremy, do tego jakiś piling stóp i spa dla rąk. Usłyszałam, ze nie należy stosować do demakijażu produktow 2 w 1, tylko mleczko i tonik. Dostałam próbki rzeczonych kremów - to się nazywało Eris Prosystem Home, nie wiem, czy to te "Twoje". Na pewno nie kosztowały 300 czy 400 zł. Jeśli dobrze pamiętam, jakieś 100-120. Ale mogły podrożeć. Probek było za mało, by dostrzec jakieś efekty, pamiętam, ze kremy były bezzapachowe. Za 300 czy 400 zł bym nie kupiła, chociaż lubię ich najnowszą serię dla 40-tek Eris Incentive. Tańsza i niezła.
201608151053 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-13, 16:11   #16
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Krem "na receptę" dr Eris.

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Nie jest czasem tak, że skład kosmetyków musi być przez producenta podany?
na próbkach nie musi, jeśli się nie zmieści (założycielka wątku dostała próbki). na pełnowymiarowych kosmetykach eris home care prosystem są składy INCI.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-19, 12:50   #17
2016100512001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 114
Dot.: Krem "na receptę" dr Eris.

Moim skromnym zdaniem jak ma sie problemy z cera to powinno sie iśc do dermatologa i to on - lakarz powinien zapisac jakąś maść lub kosmetyk. Mamy przeciez tyle świetnych kosmetyków aptecznych, czesto lekarze zapisuja maści robione w aptece konkretnie pod nasz problem! Ja bym nie ufała tym badaniom Eris, a 400 to ja bym wiedziała na co wydać zamiast kremu!
2016100512001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-18, 18:49   #18
dorciap1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 4
Dot.: Krem "na receptę" dr Eris.

witam

odnośnie kremów Dr.Irena Eris Prosystem Home Care to ceny wcale nie są takie straszne- odpowiadają ceną kremów Eris w drogeriach (mam na myśli serie Dr.Irena Eris). Ceny kremów Prosystem, które mi "zapisano na receptę" to przedział od 70 zł do 120 zł.

To, że na recepcie zapisano 300 i 400 to pewno nie kwoty tylko symbole kremów. Bo moje kremy to:
- rewitalizacja wielopoziomowa 222- krem pod oczy-całkiem niezły, niepodrażania, ładnie nawilża, rozjaśnia cienie pod oczami, po 9 godzinach pracy-oczy nie wyglądają na zmęczone
- sebukuracja matująca 431-serum do twarzy-też całkiem nieźle się spisuje- matowa skóra utrzymuje sie przez jakieś 4-5 godzin-co w moim przypadku jest niezłym wynikiem, a przy tym skóra jest nawilżona-nie ściąga się jak przy innych matujących kremach
- ochrona nano-kapilarna 326- krem na noc-co do jego zalet to na razie ciężko mi coś powiedzieć- z opinią muszę się jeszcze wstrzymać na kilka dni

Na każdym opakowaniu jest podany skład kremu-więc nie jest to jakaś tajemnica. Dla przykładu podaje skład serum:
aqua,glycerin, methyl gluceth-20, cotton seed oil, sodium polyacrylate, butylene glycol, allantoin, chondrus crispus extract, sodium hyaluronate, carbomer, sodium stearate, zinc gluconate, atelocollagen, sodium chondroition sulfate, chlorphenesin, methylparaben, parfum


Stosując te kremy widzę naprawdę znaczną poprawę skóry- jestem zadowolona. Mam tylko nadzieję, że nie skończą mi się wszystkie naraz- bo jednorazowy zakup kompleksowej kuracji daje sporą sumkę.

Jeżeli ktoś ma jakieś opinie na temat zabiegów w instytutach kosmetycznych eris to proszę o info.

Edytowane przez dorciap1
Czas edycji: 2009-05-18 o 18:51
dorciap1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:33.