brodawki płaskie?-prosze o pomoc. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-31, 10:41   #1
Monki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 50
Angry

brodawki płaskie?-prosze o pomoc.


Na mojej twarzy-pod okiem-w miejscu gdzie zaczyna się oczodól, i obok płatka nosa pojawiły sie bruzdy w kolorze skóry-lekko wypukłe- płasko-wypukłe-tak jakby ktos je nałożyl na skórę,co 3 tyg złuszczaja sie-skórka z nich schodzi ale w tym momencie nie krwawia tylko się łuszczą-przez pozostały czas maja powierzchnie gładką.Są okrągłe -wielkości do 1-1,5 mm-średnica.Martwię się , ze mogą to yć brodawki płaskie.Moje koleżanki leczyły je u dermatologa-miału strupy na buzi-pracuję w sekretariacie i obecnie nie mam mozliwości wzięcia zwolnienia czy urlopu-a nie mogę mieć strupków na twarzy.Mam pytanie-czy to są brodawki płaskie i czy można je usunąć za pomąca jakiejś maści.Boję się ze się rozmnożą i będzie jeszcze gorzej.Chociaż czytałam , ze mogą samoisnie zniknąć.
Monki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 19:13   #2
luk_v20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: toruń
Wiadomości: 6
GG do luk_v20
Dot.: brodawki płaskie?-prosze o pomoc.

Czesc.

Mam cos podobnego ale na brodzie. Tez sie zastanawiam co to moze byc. Twoj opis to zupelnie to samo jak u mnie. Od jak dawna to masz? wybieram sie do dermatologa tyle ze w najblizszych dniach nie mam czasu. Jak juz pojde to napisze tu posta co i jak mi powiedzial bo chyba mamy to samo ;-)

pozdro
luk_v20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 19:56   #3
ewelina27
Raczkowanie
 
Avatar ewelina27
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 125
Dot.: brodawki płaskie?-prosze o pomoc.

Nie usuniesz tego sama :-( Mialam takie cos na szyji i nic nie pomagalo zadne kremy nic :-( trzeba wybrac sie do lekarza i on to mrozi. Tak wiec bez wizyty nic nie zdolasz :-(
ewelina27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 19:57   #4
poulette
Wtajemniczenie
 
Avatar poulette
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Z sypialni. ;)
Wiadomości: 2 767
Dot.: brodawki płaskie?-prosze o pomoc.

Dziewczyny
na 100% to nie wiem czy to sa brodawki plaskie, ale na 100% wiem, ze ja je mialam i wlaczylam z nimi 3 lata i sie wyleczylam.Oto co dzis wiem.
Nie wolno stosowac pilingow ani nic sciernego na buzi, co mogloby "rozniesc" brodawki, czym niej tym lepiej. (Ja mialam ich dziesiatki w ostatniej fazie....)
Leczylam sie 3 lata u kilku dermatologow, zaliczylam wszystkie masci, antybiotyki i nawet wielokrotne wypalanie cieklym azotem. Nic. To wszystko mi nic nie pomoglo, tylko pogarszalo sprawe. Nie mowiac o nerwach, buzi ktora wygladala strasznie i kupie pieniedzy jaka na to wydalam.
Po 3 latach spotkalam zielarza, ktory dal mi algi. Takie biale krysztalki, ktore trzyma sie w wodzie z cukrem i rodzynkami. Dostalam je od niego, ale wiem ze sporo ludzi je w domach ma, bo duzo ludzi sie nimi leczy na wiele schorzen. Kazal mi pic wode z tych alg 2 razy dziennie i przemywac nimi twarz 2 razy dziennie. Nie werzylam w to na poczatku, ale bylam juz tak zalamana, ze chwytalam sie wszystkiego. I co ? Po 2 tygodniach piekna buzia. Wszystko mi zeszlo. Nie pytajcie jak to mozliwe, bo nie wiem. Ale to chyba nie wazne. Kontynuowalam kuracje jeszcze przez 6 miesiecy, bo algi pomogly mi tez na inne rzeczy, tradzik, niestrawnosc itd. Potem prestalam je pic.
Dzis juz ich nie mam. Nie wiem kto moze je miec, ale jak popytacie, to pewnie sie ktos znajdzie w rodzinie lub wsrod znajomych.
Polecam. Jedyna rzecz, ktora mi pomogla. Do dzis mam ladna cere. A to bylo 5 lat temu.
Mozecie zawsze isc do dermatologa, moze teraz juz wynalezli cos lepszego na te okropne drodawki, ale mi wtedy nic nie pomoglo. No ale kazd ma inna cere.
W kazdym razie, algi wam nie zaszkodza, a i za darmo, wiec sprobowac warto.
Pozdrawiam, i zycze wytrwalosci.!!!!!
poulette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-02, 17:55   #5
iwonasulej
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1
Dot.: brodawki płaskie?-prosze o pomoc.

6 lat leczyłam się na brodawki płaskie, które umiejscowiły mi się na całej twarzy. Lekarze leczyli mnie maścią aldarą (kuracja kosztowała mnie prawie 2 tysiące ), wymrażali je ciekłym azotem oraz maściami złuszczającymi. Efekt był taki , że brodawek było coraz więcej i dodatkowo brzydkie blizny po tych wszystkich specyfikach. W listopadzi poszłam do lekarz, który zaproponował peeling chemiczny. Uprzedził mnie, że mogą być potrzebne nawet 3-4 zabiegi. Po zabiegu wyglądałam dośc okropnie. Skóra była czerwona, póżniej brązowa a na koniec zaczęła się łuszczyć (trwało to około tygodnia). Trochę się wystraszyłam bo brodawki nabrzmiały i były bardziej widoczne. Jednak jak skóra zaczęła się goić one zaczęły znikać. Po pierwszym zabiegu prawie ich nie było. Po drugim nie mam ich wcale a oprócz tego zginęły wszystkie blizny, przebarwienia i skóra jest ładna jak nigdy. Następne zabiegi nie były konieczne. Mam nadzieję, że już nie wrócą.
iwonasulej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-03, 11:58   #6
Monki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 50
Dot.: brodawki płaskie?-prosze o pomoc.

Jak się nazywaja te algi-jakiś napis z opakowania, cokolwiek mogłabyś mi podać , bo jestem troszkę podłamana-zwłaszcza, ze pamiętam ze szkoły kosmetycznej jak dermatolog nas ostrzegała , że roznosi się bardzo łatwo i trudno wyleczyc no i mi sie roznosi-pól roku temu była jedna a teraz....kolo oka, na brodzie-co prawda nie jestem pewna czy to brodawi ale tak mi sie wydaje.Od 2 miesięcy nasiliły sie-moze przez kurację antybiotykową i osłabienie organizmu.DLATEGO PROSZĘ O JAKĄKOLWIEK NAZWĘ ZEBYM WIEDZIAŁA KTORE TO SĄ.
Dzieki serdeczne.
M.







Cytat:
Napisane przez poulette
Dziewczyny
na 100% to nie wiem czy to sa brodawki plaskie, ale na 100% wiem, ze ja je mialam i wlaczylam z nimi 3 lata i sie wyleczylam.Oto co dzis wiem.
Nie wolno stosowac pilingow ani nic sciernego na buzi, co mogloby "rozniesc" brodawki, czym niej tym lepiej. (Ja mialam ich dziesiatki w ostatniej fazie....)
Leczylam sie 3 lata u kilku dermatologow, zaliczylam wszystkie masci, antybiotyki i nawet wielokrotne wypalanie cieklym azotem. Nic. To wszystko mi nic nie pomoglo, tylko pogarszalo sprawe. Nie mowiac o nerwach, buzi ktora wygladala strasznie i kupie pieniedzy jaka na to wydalam.
Po 3 latach spotkalam zielarza, ktory dal mi algi. Takie biale krysztalki, ktore trzyma sie w wodzie z cukrem i rodzynkami. Dostalam je od niego, ale wiem ze sporo ludzi je w domach ma, bo duzo ludzi sie nimi leczy na wiele schorzen. Kazal mi pic wode z tych alg 2 razy dziennie i przemywac nimi twarz 2 razy dziennie. Nie werzylam w to na poczatku, ale bylam juz tak zalamana, ze chwytalam sie wszystkiego. I co ? Po 2 tygodniach piekna buzia. Wszystko mi zeszlo. Nie pytajcie jak to mozliwe, bo nie wiem. Ale to chyba nie wazne. Kontynuowalam kuracje jeszcze przez 6 miesiecy, bo algi pomogly mi tez na inne rzeczy, tradzik, niestrawnosc itd. Potem prestalam je pic.
Dzis juz ich nie mam. Nie wiem kto moze je miec, ale jak popytacie, to pewnie sie ktos znajdzie w rodzinie lub wsrod znajomych.
Polecam. Jedyna rzecz, ktora mi pomogla. Do dzis mam ladna cere. A to bylo 5 lat temu.
Mozecie zawsze isc do dermatologa, moze teraz juz wynalezli cos lepszego na te okropne drodawki, ale mi wtedy nic nie pomoglo. No ale kazd ma inna cere.
W kazdym razie, algi wam nie zaszkodza, a i za darmo, wiec sprobowac warto.
Pozdrawiam, i zycze wytrwalosci.!!!!!
Monki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 05:00   #7
poulette
Wtajemniczenie
 
Avatar poulette
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Z sypialni. ;)
Wiadomości: 2 767
Dot.: brodawki płaskie?-prosze o pomoc.

Nazwy ci nie podam, bo nie ma jakiejs oficjalnej, sa to biale algi, zwane przez niektorych krysztalkami, i nie kupisz ich w opakowaniu....ludzie to trzymaja w wodzie, w sloiku, lub jakims szklanym pojemniku, w domach, a nie ma tego w oficjalnej sprzedazy, nawet nie wiem skad to pochodzi, kiedys slyszalam ze z Uralu, ale nie jestem pewna. Musisz pytac zielarzy. To wyglada jak takie bialo-przezroczyste zelki, plywajace w zawiesstej wodzie. Wiem, ze to nie sa jakies konkretne informacje, ale nie jestem w stanie powiedziec ci nic wiecej. Musisz ludzi pytac, w sklepie tego nie kupisz.
Zycze powodzenia, pozdrawiam, Poulette.
PS A moze to nie brodawki plaskie ? Idz do lekarza i upewnij sie najpierw co to.
poulette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-06, 07:51   #8
Monki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 50
Smile Dot.: brodawki płaskie?-prosze o pomoc.

DZieki serdeczne-bede poszukiwać.Dwie to na pewno brodawki.Zalezy mi na tych algach bo są chyba najmniej inwazyjne-kiedy czytała o preparatach wyżerających brodawki to mie troche przerazało-bo nie che miec strupkow na twarzy-to chyba normalne.Poza tym po wypalaniach czy mrozeniach -moje kolezanki byly zalamae-bo im sie te rani paprały albo slady zostawały.
Pozdrawiam.
Monki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 15:24   #9
izapp1
Zakorzenienie
 
Avatar izapp1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 618
Dot.: brodawki płaskie?-prosze o pomoc.

Mi pomógł Verrumal,chyba na recepte (ja byłam u normalnego lekarza w przychodni i mi pani go zapisała). Nie zawsze pomaga(tak mówiła p.doktor) ale w moim wypatku pomogło... Znikneła cała brodawka.
W innym wypadku musiałabym to usuwac chirurgicznie..
Polecam..
P.S Radze ci isc do jakiego kolwiek lekarza(no..nie okulisty) a opieka medyczna ci pomoze..
izapp1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-09, 10:36   #10
Monki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 50
Thumbs up Dot.: brodawki płaskie?-prosze o pomoc.

Dzieki serdeczne -zastanawiałam sie nad tym lekiem.Po posmarowaniu zostawia on jakieś slady-lapis zostawia czarne.Jezeli zostawia to bede musiała poczekac do urlopu.
Po jakim czasie zniknęła Ci brodawka?
Monki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-09, 16:04   #11
izapp1
Zakorzenienie
 
Avatar izapp1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 618
Dot.: brodawki płaskie?-prosze o pomoc.

Cytat:
Napisane przez Monki
Dzieki serdeczne -zastanawiałam sie nad tym lekiem.Po posmarowaniu zostawia on jakieś slady-lapis zostawia czarne.Jezeli zostawia to bede musiała poczekac do urlopu.
Po jakim czasie zniknęła Ci brodawka?
Pani doktor mówiła ze nie ma co widzec wyników przed 6 tygodniami. Mi znikneła w 5? Cos koło tego..ale juz po tygodniu zaczeło mi sie poleprzac.
Nie zostawia zadnych sladów.Jest to cos takiego jak lakier do paznokci bezbarwyny , maluje sie na brodawke . Na brodawce powstaje taka folijka bezbarwna.Potem sie to zmywa.Powiem szczerze ze ja to zdrapywałam .
A na wszystko dało sie zdrapac..całą skóre koło brodawki z brodawkką..Ale mniejsza.. . Teraz mam tylko plamkę.No i nie mozna to nigdzie indziej smarowac poza brodawką..bo strasznie skóre wysusza..
izapp1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-05, 06:44   #12
pink pantera
Przyczajenie
 
Avatar pink pantera
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5
Dot.: brodawki płaskie?-prosze o pomoc.

Polecam, Sok z żyworódki pierzastej ''DERMESA", jest super w ciągy 10 dni zniknie ..
pink pantera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 17:44   #13
hermnia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1
Dot.: brodawki płaskie?-prosze o pomoc.

Mi na brodawki pomaga Acne Derm.Jest to masc na trądzik i na przebarwienia i na to zaczelam ja stosowac. Problem z brodawkami na twarzy mam juz od dluzszego czasu. Bylam u lekarki i przepisala mi masc Aldara ktora w ogole nie pomogla a byla bardzo droga. Po paru dniach stosowania Acne Derm zauwazylam ze brodawki zaczely sie zmniejszac, stosuje masc ponad miesiac i wiele z nich jest juz prawie niewidocznych. Polecam ale najpierw radze zasiegnac informacji na ten temat bo to ze na mnie dziala to pozytywnie nie znaczy ze na innych tez bedzie - kazdy ma inna cere Pozdrawiam
hermnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 20:34   #14
evitatec
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 2
Dot.: brodawki płaskie?-prosze o pomoc.

drogie są te algi
evitatec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 18:07   #15
evitatec
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 2
Dot.: brodawki płaskie?-prosze o pomoc.

czy kupi się te algi w zielarskim sklepie
evitatec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:56.