coca cola uzależnienie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-29, 11:09   #1
dolare
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 506
GG do dolare

coca cola uzależnienie


cześć. jaki wpływ na zdrowie ma coca cola (LIGHT)??
Od gdzieś 7-8 lat pije z 2 litry na dzień. jak jest ciepło to nie raz i 3-4.
Zastanawiam się nad zębami-ale są białe i zdrowe.
Jeśli chodzi i wypłukiwanie wapnia- to codziennie jem serki i jogurty (min. 2)a oprócz tego nabiał.
wyczytałam na forum, że poprzeczne bruzdy na paznokciach mogą być spowodowane brakiem wapnia- a ja je mam...
boję się, że mogę mieć kiedyś osteoporozę (kiedyś wpadłam w anorke - z zanikiem okresu włącznie przez 1.5 roku a z tego co wiem sprzyja to osteoporozie) z 51 kg w wyniku głupiego zakładu ważyłam 33 kg przy 168 cm wzrostu).
Młoda i głupia wtedy byłam. Teraz waże 50.
Cola Light- nie szkodzi tak na zęby- nie ma tego efektu "jakby ścierania szkliwa" jak się potrze ząbkami o ząbki po wypiciu jej.
Jak wygrać z uzależnieniem od niej?
Nie mogę wytrzymać dnia bez coli. Nie pije kawy, bo mam hopla na punkcie zębów i boję się przebarwień.
RADCIE Kobitki. Pozdrawiam
dolare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-29, 15:32   #2
Damayanti
DAMAYANTI TROLLING INC.
 
Avatar Damayanti
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 3 397
Dot.: coca cola uzależnienie

ooo,Dżizys!! musiałam przeczytać dwa razy żeby sprawdzić czy dobrze zrozumiałam.od 2 do 4 litrów dziennie? ja chyba w życiu tyle coli nie wypiłam
Nie jestem pewna czy cola light nie jest słodzona aspartamem-szkodliwą substancją rakotwórczą.
A co do uzależnienia-no cóż,nałog jak każdy inny,na pewno da się z niego wyzwolić ,po prostu trzeba duzo silnej woli
Pozdrawiam i 3mam kciuki
Damayanti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-29, 16:11   #3
SABRINKA
Raczkowanie
 
Avatar SABRINKA
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Durów
Wiadomości: 292
Dot.: coca cola uzależnienie

Straszne tyle coca coli. ja tylko raz w zyciu spróbowalam cole i poza tym nigdy jej w ustach nie mialam. Ale wiem ze inni są uzaleznini od coli. znam takie osoby. cola zawiera kofeine wiec moze powinnas rano wypijac szklankę kawy zeby miec energie i zeby nie ciągneło cie do coli. Lub są takie lizaki o smaku Coli....moze mozna zastąpic nimi cole.
SABRINKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-29, 17:36   #4
miu miu
Wtajemniczenie
 
Avatar miu miu
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 968
Dot.: coca cola uzależnienie

Coca cola light nie jest zdrowa ale to pewnie wiesz. Wprawdzie nie ma cukru, który w nadmiarze prowadzi do nadwagi ale ma kwasy (już nie pamiętam jakie dokładnie), które są używane jako odrdzewiacze Np. osoby noszące aparaty ortodontyczne muszą z nią uważać...

Spróbuj odstawiać stopniowo colę. Staraj się pić jej coraz mniej - np. szklanka mniej co 3 dni. Nie musisz z niej całkowicie rezygnować. Ale postaraj się nie pić aż tyle ile pijesz teraz, na korzyść wody niegazowanej. Albo spróbuj wypić rano/do południa kawę - ma więcej kofeiny, może wtedy łatwiej rzucisz colę? Albo zrób sobie jeden dzień "szokowy" - przez 24 godziny w ogóle nie poj coli. Zobaczysz jak wtedy się będziesz czuć.

Ja też lubię colę light. Są dni, że wypijam jej więcej ale normalnie staram się pić ją nie częściej niż raz na 2 tygodnie- wtedy kupuję sobie butelkę 0,5 litra Poza tym czasami nienajlepiej się po niej czuję.

Cytat:
Napisane przez dolare Pokaż wiadomość
Cola Light- nie szkodzi tak na zęby- nie ma tego efektu "jakby ścierania szkliwa" jak się potrze ząbkami o ząbki po wypiciu jej.
Jak wygrać z uzależnieniem od niej?
Też to zauważyłam Na zęby na szczęście nie szkodzi - słodzik podobno nawet chroni zęby - ale ogólnie dla zdrowia nie jest dobra
__________________
no risk, no fun
miu miu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-29, 17:42   #5
Atram
xxyy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 037
Dot.: coca cola uzależnienie

tez bylam kiedys uzalezniona od coca-coli, pilam inimum 2 litry dziennie. kupowalam codziennie taka wielka butelke, czasem bieglam do sklepu po wiecej. wiec doskonale rozumiem to uzaleznienie.
nie wyobrazalam sobie posilku bez coca-coli, w ogole zycia.. uwielbialam ten smak. na pocztaku pilam zwykla coca-cole potem light gdy dowiedzialam sie ze ma duzo kalorii ta zwykla.
i tak przez kilka lat. kazdy mi mowil ze to niezdrowe, ze bede miala potem problemy z zebami, z koscmi.. nie sluchalam.
ale pewnego dnia postanowilam przestac pic. pierwsze dni i tygodnie byly ciezkie, czulam sie jak na odwyku.
nie pije coca-coli juz od jakis 2 lat. kupuje czasem butelke 0,5 litra kiedy przyjedzie mi ochota, ale i tak z trudem ja wpijam. coca-cola jest za slodka, zbyt stuczna. nie wiem jak kiedys moglam pic ja litrami.
poza tym tym co pomoglo mi ja 'rzucic' bylo to ze stwierdzilam ze to nie oplaca sie.. codziennie 5 zl albo wiecej na coca-cole. za ta kase wolalam kupic sobie cos lepszego.

powodzenia
__________________
Nie należy sie bać zmian , które powo...
Atram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-29, 17:51   #6
dolare
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 506
GG do dolare
Dot.: coca cola uzależnienie

Dzięki Kobietki za odpowiedzi... kurcze... ja już próbuje tankować herbatki owocowe, wode żeby tylko nie pić... i nie sięgać po cole...
z kawą to nie wyjdzie- nie znoszę jej smaku- muli mnie na sam jej zapach no a poza tym jak widzę przebarwienia na zębach kolegi od kawy to mnie ciary przechodzą...
kasa byłaby dobrą motywacją... ale taką butle albo i całą zgrzewkę 2-litrówek wrzucam mamie do wózka na zakupach, więc mój portfel nie cierpi...
dziś chlipnęłam tylko 0.3 L coli... powinnam wstąpić do C-C... Clubu Coca-Cocolików
ze zdrowiem to tak jest, że przeważnie zaczynamy się o nie martwić i je doceniać kiedy nam go brakuje.................. .................
dolare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:55.