"Wiosna przyszla, roczek mamy, wszystko w kolo rozwalamy"-mamusie III-IV 2011 - Strona 108 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-06, 19:10   #3211
ada32
Wtajemniczenie
 
Avatar ada32
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 546
Dot.: "Wiosna przyszla, roczek mamy, wszystko w kolo rozwalamy"-mamusie III-IV 2011

Aguś dziękuję potrzebuję siły...nawet bardziej niż kiedykolwiek ...mój prawie dorosły syn potrzebuje mnie..i muszę mu pomóc mimo wszystko...jest ciężko..szukam ostatecznie juz ..psychoterapeuty dla niego bo moja wiedza z psychologii zawodzi ...męczymy się...myślę ze to ostatnia sesja ratunku..jesli w ogóle...
__________________
K

W

G
ada32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 19:24   #3212
agaaga89
Zakorzenienie
 
Avatar agaaga89
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 6 756
Dot.: "Wiosna przyszla, roczek mamy, wszystko w kolo rozwalamy"-mamusie III-IV 2011

Cytat:
Napisane przez ada32 Pokaż wiadomość
Aguś dziękuję potrzebuję siły...nawet bardziej niż kiedykolwiek ...mój prawie dorosły syn potrzebuje mnie..i muszę mu pomóc mimo wszystko...jest ciężko..szukam ostatecznie juz ..psychoterapeuty dla niego bo moja wiedza z psychologii zawodzi ...męczymy się...myślę ze to ostatnia sesja ratunku..jesli w ogóle...
Ojeju, widzę, że to naprawdę poważna sprawa..... jednak ile prawdy jest w tym, że małe dzieci mały kłopot, duże dzieci - . Sama mam utrapienie jak uda mi się wychować swoje dzieci na dobrych ludzi, kiedy przekazać jaką wiedzę, martwię się na zapas, możecie sobie pomyśleć, że jestem dziwna
Kochana, to żadna ujma, czasem lepiej sięgnąć po specjalistyczną pomoc, człowiek chociaż już dużo w życiu przeżył nie jest w stanie rozwiązać pewnych rzeczy i warto wspomóc się odpowiednimi środkami życzę Wam dużo wytrwałości!!!
__________________

agaaga89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 19:46   #3213
Tity
Zakorzenienie
 
Avatar Tity
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 5 970
Dot.: "Wiosna przyszla, roczek mamy, wszystko w kolo rozwalamy"-mamusie III-IV 2011

ada też życzę Ci dużo siły i cierpliwości. Myślę, że problemy też są z tego powodu, że syn dojrzewa, ma bunty, trochę pewnie mu przejdzie, ale na pewno potrzebuje Cię jeśli nawet sam nie wie, że tak czuje...eh. Trudne sprawy z tymi dziećmi.
Poza tym pisz do nas częściej
A jak mali chłopcy się miewają? Bawią się ze sobą?
agaaga ja też mam te same dylematy, chcę, żeby chłopcy wyrośli na dobrych i mądrych ludzi. Leoś jest trudny, ale myślę, że jesteśmy na dobrej drodze...mam taką nadzieję przynajmniej...
A malutki miał od kilku miesięcy skłonności do bicia. Ostatnio mu oddałam i go trzepnęłam tak jak on mnie. Trochę go musiało zapiec, bo popłakał się i mnie przepraszał, też go przeprosiłam i obiecałam, że więcej tego nie zrobię i zrobiłam to tylko po to, żeby zobaczył, że to boli...bo tłumaczenie nic nie dawało.
Coraz częściej mam wrażenie, że te wszystkie porady od tych wszystkich superniań i psychologów są o kant....
Najważniejsze, co serce podpowiada, bo dzieci to nie komputery, którym daje się jedną formułkę i program działa....
Ah....ale poza tym Julik jest przesłodkim dzieckiem, póki co przestał nas oklepywać Jest wrażliwy i ma w sobie dużo czułości dla świata...Leoś tego nie miał, chociaż jest wrażliwy w inny sposób i lubi dociekać różnych rzeczy.
Ostatnio pytał jak powstaje piana, jak się robi salami, jak to się dzieje, że żarówka świeci, a nawet jak się robi dywan i po co są mumie....:P
Fajne są te pytania, dla mnie też gimnastyka umysłowa, ale okazuje się, że człowiek w zupełnie fajny sposób może wytłumaczyć, coś nad czym w sumie wcześniej się nie zastanawiał
__________________
*Sterylizuj i kastruj swoje zwierzęta*
*Nie rozmnażaj ich bezmyślnie*

L
J
Tity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 22:10   #3214
Eirene1987
Zakorzenienie
 
Avatar Eirene1987
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 4 013
Dot.: "Wiosna przyszla, roczek mamy, wszystko w kolo rozwalamy"-mamusie III-IV 2011

Cytat:
Napisane przez ada32 Pokaż wiadomość
Aguś dziękuję potrzebuję siły...nawet bardziej niż kiedykolwiek ...mój prawie dorosły syn potrzebuje mnie..i muszę mu pomóc mimo wszystko...jest ciężko..szukam ostatecznie juz ..psychoterapeuty dla niego bo moja wiedza z psychologii zawodzi ...męczymy się...myślę ze to ostatnia sesja ratunku..jesli w ogóle...
Kochana życzę Ci dużo wytrwałości taki psychoterapeuta może zdziałać cuda wiec nie zastanawiaj się czasem warto





Cytat:
Napisane przez agaaga89 Pokaż wiadomość
Ojeju, widzę, że to naprawdę poważna sprawa..... jednak ile prawdy jest w tym, że małe dzieci mały kłopot, duże dzieci - . Sama mam utrapienie jak uda mi się wychować swoje dzieci na dobrych ludzi, kiedy przekazać jaką wiedzę, martwię się na zapas, możecie sobie pomyśleć, że jestem dziwna
Kochana, to żadna ujma, czasem lepiej sięgnąć po specjalistyczną pomoc, człowiek chociaż już dużo w życiu przeżył nie jest w stanie rozwiązać pewnych rzeczy i warto wspomóc się odpowiednimi środkami życzę Wam dużo wytrwałości!!!

wcale nie jesteś dziwna ja codziennie o tym myśle jak to zrobic aby dzieci wychowac na porządnych ludzi...




Cytat:
Napisane przez Tity Pokaż wiadomość
A malutki miał od kilku miesięcy skłonności do bicia. Ostatnio mu oddałam i go trzepnęłam tak jak on mnie. Trochę go musiało zapiec, bo popłakał się i mnie przepraszał, też go przeprosiłam i obiecałam, że więcej tego nie zrobię i zrobiłam to tylko po to, żeby zobaczył, że to boli...bo tłumaczenie nic nie dawało.
Coraz częściej mam wrażenie, że te wszystkie porady od tych wszystkich superniań i psychologów są o kant....
Najważniejsze, co serce podpowiada, bo dzieci to nie komputery, którym daje się jedną formułkę i program działa....
Święta prawda
U nas też tłumaczenia nic nie dawały dopiero jak mu oddałam przestał bic.
A te wszystkie poradniki psycholodzy itd... Tak jak piszesz o kant d...
__________________
Nasze serca przestukują się ze sobą
moje głośniej, twoje dobitniej...



Wreszcie z nami Oliwier 3.04.2011r.

Wreszcie wszyscy razem Marcel 7.01.2015 rok.

Eirene1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 09:48   #3215
ada32
Wtajemniczenie
 
Avatar ada32
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 546
Dot.: "Wiosna przyszla, roczek mamy, wszystko w kolo rozwalamy"-mamusie III-IV 2011

Cytat:
Napisane przez agaaga89 Pokaż wiadomość
Ojeju, widzę, że to naprawdę poważna sprawa..... jednak ile prawdy jest w tym, że małe dzieci mały kłopot, duże dzieci - . Sama mam utrapienie jak uda mi się wychować swoje dzieci na dobrych ludzi, kiedy przekazać jaką wiedzę, martwię się na zapas, możecie sobie pomyśleć, że jestem dziwna
Kochana, to żadna ujma, czasem lepiej sięgnąć po specjalistyczną pomoc, człowiek chociaż już dużo w życiu przeżył nie jest w stanie rozwiązać pewnych rzeczy i warto wspomóc się odpowiednimi środkami życzę Wam dużo wytrwałości!!!
...nie jesteś dziwna..ja tak samo całe życie zastanawiam się jak wychować..co zmienić..czy robię dobrze..a czasami żal mam do siebie że jednak coś spartoliłam ..bo mogłam jednak inaczej podejśc do sprawy..
tak samo teraz mam ogromny żal do siebie że nie słuchałam syna wtedy kiedy nie bylo jeszcze za późno..nie zauważyłam jego kłopotów w czasie w którym mogłam odpowiednio zareagować....: prosi:
tłumaczyłam..prosiłam..kr zyczałam..groziłam..szant ażowałam..zawalając wine i rozumiejąc poniekąd "bunt " nastolatka ...w końcu "usłyszałam"...
i zrozumiałam..to nie bunt..to cierpienie .........poważny problem który niszczył jego "młodą"słabą psychikę...


Cytat:
Napisane przez Tity Pokaż wiadomość
ada też życzę Ci dużo siły i cierpliwości. Myślę, że problemy też są z tego powodu, że syn dojrzewa, ma bunty, trochę pewnie mu przejdzie, ale na pewno potrzebuje Cię jeśli nawet sam nie wie, że tak czuje...eh. Trudne sprawy z tymi dziećmi.
Poza tym pisz do nas częściej
A jak mali chłopcy się miewają? Bawią się ze sobą?
agaaga ja też mam te same dylematy, chcę, żeby chłopcy wyrośli na dobrych i mądrych ludzi. Leoś jest trudny, ale myślę, że jesteśmy na dobrej drodze...mam taką nadzieję przynajmniej...
A malutki miał od kilku miesięcy skłonności do bicia. Ostatnio mu oddałam i go trzepnęłam tak jak on mnie. Trochę go musiało zapiec, bo popłakał się i mnie przepraszał, też go przeprosiłam i obiecałam, że więcej tego nie zrobię i zrobiłam to tylko po to, żeby zobaczył, że to boli...bo tłumaczenie nic nie dawało.
Coraz częściej mam wrażenie, że te wszystkie porady od tych wszystkich superniań i psychologów są o kant....
Najważniejsze, co serce podpowiada, bo dzieci to nie komputery, którym daje się jedną formułkę i program działa....
Ah....ale poza tym Julik jest przesłodkim dzieckiem, póki co przestał nas oklepywać Jest wrażliwy i ma w sobie dużo czułości dla świata...Leoś tego nie miał, chociaż jest wrażliwy w inny sposób i lubi dociekać różnych rzeczy.
Ostatnio pytał jak powstaje piana, jak się robi salami, jak to się dzieje, że żarówka świeci, a nawet jak się robi dywan i po co są mumie....:P
Fajne są te pytania, dla mnie też gimnastyka umysłowa, ale okazuje się, że człowiek w zupełnie fajny sposób może wytłumaczyć, coś nad czym w sumie wcześniej się nie zastanawiał
tity..też tak myślałam ze to bunt..ale z tym to już od kilku lat się zmagam ..raz słabiej raz dobitniej.....
na początku z wygody odwracałam to w stronę buntu ... aż doszło do traumatycznych przeżyc mojego syna...

mogę tylko napisac że to troche tak jak Leoś w przedszkolu...tak mój syn w technikum zaszczuty i poniżany..(olaboga dwumetrowy facet ktoś pomyśliale czy wzrost i siła fizyczna ma sens)) ..stado gnoi (za przeproszeniem) zrujnowało mu półrocze ...nie wiem czy przejdzie do następnej klasy...ale trudno..nie to ważne teraz jest..ważne by wyszedł z depresji..i lęków przed szkołą



co do młodszych chłopców..tity..tak bawią się razem i leją wzajemnie..
Gabryś tak jak twój Julik klapie nas wszystkich z uśmiechem na buzi...irytuje mnie to już strasznie ale oddanie mu tylko go zachęca do oddania..i koło sie zamyka
ogólnie to cudowne małe łobuzy i każdy dzień to nowe doświadczenie..
Gabriel mało mówi..podstawy tylko..mama ..tata daj..dasz.. da da.. ałłła!!!...i tyle..za to wszystko rozumie..każde polecenie prośbę błyskawicznie wykonuje..i chętnie...no i Ja również rozumiem go dokładnie bez słów..
Wiktor znowu rozgadany za dwóch..mówi ciągle..i wszystko..pełnymi zdaniami i dojrzale...wszystko chce wiedzieć...ale bardzo smieszą mnie czasami jego "nowe" słówka" zamienniki..np...wczoraj na kokardkę na moim staniku powiedział.."mamuś a po co Ci ta "zawiązałka" ..jest mnóstwo takich jego zamienników..cudowne są...

Cytat:
Napisane przez Eirene1987 Pokaż wiadomość
Kochana życzę Ci dużo wytrwałości taki psychoterapeuta może zdziałać cuda wiec nie zastanawiaj się czasem warto








wcale nie jesteś dziwna ja codziennie o tym myśle jak to zrobic aby dzieci wychowac na porządnych ludzi...






Święta prawda
U nas też tłumaczenia nic nie dawały dopiero jak mu oddałam przestał bic.
A te wszystkie poradniki psycholodzy itd... Tak jak piszesz o kant d...
tak eirene ..dojrzałam do tej myśli że tylko psychoterapeuta może nam pomóc..niepotrzebna była nam ta walka głosów....mi chyba też jest potrzebny ..chetnie skorzystam w celu nauczenia sie rozmawiania z młodym buntownikiem by rozróżnić chwiejność nastrojów i nie wpadać w niepotrzebne złości a nawet histerie...bo i tak bywa..że nie panuje juz nad swoim zachowaniem..cierpliwość moja dostała porządnie po doopie
ale staram się..i wiem że muszę panowac nad swoim chwiejnym już charakterkiem...

wierze w ten cud..że tak jak piszesz..psychoterapia może tego dokonać!

__________________
K

W

G

Edytowane przez ada32
Czas edycji: 2015-01-07 o 09:52
ada32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 11:44   #3216
Tity
Zakorzenienie
 
Avatar Tity
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 5 970
Dot.: "Wiosna przyszla, roczek mamy, wszystko w kolo rozwalamy"-mamusie III-IV 2011

ada o kurczę. Biedny chłopak i Ty razem z nim...to teraz pewnie trzeba w nim budować poczucie własnej wartości i mówić, że szkoła mija, koledzy odchodzą. Może go przenieść do innej skoro w tej go gnębią? Okropne na pewno jest to uczucie, że nie bardzo wiadomo jak dziecku pomóc... Też się strasznie tego boję jak to będzie w szkole z moimi chłopakami i co zrobię w obliczu problemów....oby nigdy większych nie było....Trzymajcie się i daj znać czy coś się ruszy po terapii Ściskam, będzie dobrze
Eirene ledwo dychasz już pewnie? Chyba, że właśnie rodzisz ?
__________________
*Sterylizuj i kastruj swoje zwierzęta*
*Nie rozmnażaj ich bezmyślnie*

L
J
Tity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 05:56   #3217
Eirene1987
Zakorzenienie
 
Avatar Eirene1987
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 4 013
Dot.: "Wiosna przyszla, roczek mamy, wszystko w kolo rozwalamy"-mamusie III-IV 2011

Kochane wczoraj 7.01.2015 o 22.50 przyszedł na świat nasz synek Marcel. Waży 3500gram i jest przekochany
__________________
Nasze serca przestukują się ze sobą
moje głośniej, twoje dobitniej...



Wreszcie z nami Oliwier 3.04.2011r.

Wreszcie wszyscy razem Marcel 7.01.2015 rok.

Eirene1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-08, 06:26   #3218
Tity
Zakorzenienie
 
Avatar Tity
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 5 970
Dot.: "Wiosna przyszla, roczek mamy, wszystko w kolo rozwalamy"-mamusie III-IV 2011

GRATULACJE!!!!!!!!!!!:jup i::roza :
__________________
*Sterylizuj i kastruj swoje zwierzęta*
*Nie rozmnażaj ich bezmyślnie*

L
J
Tity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 07:31   #3219
ada32
Wtajemniczenie
 
Avatar ada32
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 546
Dot.: "Wiosna przyszla, roczek mamy, wszystko w kolo rozwalamy"-mamusie III-IV 2011

gratuluje Kochana Marcel witamy na świecie
__________________
K

W

G

Edytowane przez ada32
Czas edycji: 2015-01-09 o 17:27
ada32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 20:00   #3220
kwartalinka
Raczkowanie
 
Avatar kwartalinka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 446
Dot.: "Wiosna przyszla, roczek mamy, wszystko w kolo rozwalamy"-mamusie III-IV 2011

Eirene cudowne wieści, gratulacje!!!!!!!!!!!!!!! !!!

Marcelku witamy na świecie
__________________
"Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same." Phil Bosmans

*mój wiosenny promyczek*

**moje jesienne słoneczko**
kwartalinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 06:32   #3221
agaaga89
Zakorzenienie
 
Avatar agaaga89
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 6 756
Dot.: "Wiosna przyszla, roczek mamy, wszystko w kolo rozwalamy"-mamusie III-IV 2011

Eirene gratulacje dla Ciebie i Marcelka!!! Niech Synuś rośnie zdrowo a Ty szybko dochodź do siebie
__________________

agaaga89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-09, 08:00   #3222
mik23
Rozeznanie
 
Avatar mik23
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 516
Dot.: "Wiosna przyszla, roczek mamy, wszystko w kolo rozwalamy"-mamusie III-IV 2011

Witajcie mamy...Boże ile mnie tu nie było, aż wstyd...ale tyle sie u mnie dzialo i to niekoniecznie dobrych rzeczy, ze wybaczycie mi co..?

ada-
eirene -gratulacje!!!! Zazdroszczę

Czy wasze pociechy mają głupie pomysly?
My we wtorek o 20.30 wylądowalismy na Izbie przyjęć....Otoż Karina ogladala jak co wieczor bajke przed snem ja szykowalam z mężem kolację, nagle mała przychodzi i mówi "mamusiu ja przepraszam ale polknelam twoj kolczyk.." nogi mi się ugieły ręce zaczęły trząść i przeszukujemy z mężem pokój bo pamiętałam jak odkladalam kolczyk na parapet....no i nie ma...tysiące pytań czy na pewno go połknęła no bo to nie byl taki mały wkręt 1 cm pręcik + kulka o średnicy 4-5 mm no to pakujemy się w samochód, ja wyję jak oszalała, ręce mi się trzęsą, na Izbie jak mialam się podpisac to podpis wygladal jakbym nie potrafila pisać... RTg i rzeczywiście jest w brzuchu... Lekarz kazal nam czekac do 2 dni karmic warzywami i owocami i powinien wyjść... Więc wszystkie kupki znow na nocnik, na szczescie po kilku protestach, że ona nie jest już mała, zrozumiala ze musi robic na nocnik i zaczelo się...przesukiwanie kup no ale kolczyka jak nie bylo tak nie bylo...Wieczorem 2 dni pozniej juz zaplakana mówię, że ja nie dam rady prowadzic jutro auto i jechac do szpitala ( bo mielsimy skierowanie na wypadek jakby to cialo obce nie wylazlo)bo za bardzo sie denerwuję, mąż dzwoni do kolegi i bierze urlop, nagle Karina wola ze bedzie robic kupę i....JEST wylazl ten nieszczesny kolczyk...Jak ja się poplakalam...az nie moglam się uspokoić....Na szczescie wszystko skonczylo sie dobrze, ale pochowlam juz wszystkie male rzeczy, choc myslalm , ze córenka jest juz na tyle duza ze ten etap mamy za soba, ale jakże się mylilam...

Lece poczytam co tam uwas się dzialo..mam chyba troche do nadrobienia

ps. do mam synków- jakie macie sposoby na syna? Bo myslimy powolutku o 2 dzidziusiu i byloby fajnie gdyby byl chlopak...choc najwazniejsze zeby bylo zdrowe!
__________________
Nasza księżniczka

Edytowane przez mik23
Czas edycji: 2015-01-09 o 08:07
mik23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 09:56   #3223
Tity
Zakorzenienie
 
Avatar Tity
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 5 970
Dot.: "Wiosna przyszla, roczek mamy, wszystko w kolo rozwalamy"-mamusie III-IV 2011

mik witaj No połykanie rzeczy często się zdarza podobno, nam jeszcze na szczęście nie, ale moi chłopcy za to uwielbiają skakać z parapetu.....
Sposobów nie znam niestety, tak jakoś wyszło :P
__________________
*Sterylizuj i kastruj swoje zwierzęta*
*Nie rozmnażaj ich bezmyślnie*

L
J
Tity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 10:46   #3224
agaaga89
Zakorzenienie
 
Avatar agaaga89
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 6 756
Dot.: "Wiosna przyszla, roczek mamy, wszystko w kolo rozwalamy"-mamusie III-IV 2011

O matulu, Mik to żeście miały przeboje, chyba do końca życia to zapamiętasz i jeszcze wnukom będziesz opowiadała takie historie choć z początku przerażające kiedyś będą niezłym powodem do śmiechu Filip niby nie bierze do buzi, ale czasem weźmie np. jakiś kapsel albo kredkę i się smyra po buzi czy ustach
__________________

agaaga89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 13:01   #3225
mik23
Rozeznanie
 
Avatar mik23
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 516
Dot.: "Wiosna przyszla, roczek mamy, wszystko w kolo rozwalamy"-mamusie III-IV 2011

Cytat:
Napisane przez agaaga89 Pokaż wiadomość
O matulu, Mik to żeście miały przeboje, chyba do końca życia to zapamiętasz i jeszcze wnukom będziesz opowiadała takie historie choć z początku przerażające kiedyś będą niezłym powodem do śmiechu Filip niby nie bierze do buzi, ale czasem weźmie np. jakiś kapsel albo kredkę i się smyra po buzi czy ustach
aga- masz rację, wczoraj wieczorem, jak już bylo po wszystkim śmialismy się z tego, ale ile kosztowalo mnie to nerwów i lez to tylko ja wiem... ale zeby Karina miala kiedys pamiatkę po swoich "pomysłach" przykleilam jej w albumie ten nieszczęsny kolczyk

---------- Dopisano o 14:01 ---------- Poprzedni post napisano o 13:57 ----------

Cytat:
Napisane przez Tity Pokaż wiadomość
mik witaj No połykanie rzeczy często się zdarza podobno, nam jeszcze na szczęście nie, ale moi chłopcy za to uwielbiają skakać z parapetu.....
Sposobów nie znam niestety, tak jakoś wyszło :P
tity- ja się nie nastawiam, uda się to bedzie fajnie, nie uda się to i tak będę szczesliwa bo najwazniejsze jest przeciez samo dziecko i to zeby bylo zdrowe, ale tak pytam, bo moze są jakies "magiczne" sposoby, to bym je wykorzystala A czy orientujecie się czy testy owulacyjne się sprawdzają? tak pytam, a przeciez do staran ewentualnych jeszcze dluga droga...


ps. mała w przedszkolu, zrobilam obiad i nadrobilam wizaż... Czytalam Was i w koncu...łezka mi poplynela.... Ja chyba w ogole duzo placze... czas to zmienic U mnie po wielu zakretach (ale nie miedzy mną a mężem, tylko zakrety spowodowane przez czlonkow rodzin) wychodzimy powolutku na prostą , aż boję sie myslec o tym, bo ciagle mam wrazenie ze jak tylko pomysle o czyms dobrym to zaraz cos staje na drodze... Po tej akcji "kolczykowej" dlugo w nocy nie moglam zasnąc i jeszcze lzy mi lecialy z oczu i tak sobie myslalam , że chcialabym to moje dziecko uchronic przed calym zlem tego świata, a wiem ,że to nie jest mozliwe i to mnie przeraża... Zrozumialam , że juz nigdy nie przestanę się o nią martwic i bać. Mój mąż tego nie rozumie- ja wyłam, czekając na to żeby ten kolczyk wylazl (w glowie tysiac mysli, a jak nie daj Boże ten kolczyk sie gdzies wbil i co będzie.?, a jesli beda jej chcieli go wyjąc to jak to zrobia? a czy bedzie ja to bolalo? itd) a a on sie wkurzal i pytal co mi da ten placz i zebym się wzieła w garść...ale on jest po prostu facetem, a ja kobietą i w dodatku mamą i mam prawo plakac i bac się i już!
__________________
Nasza księżniczka

Edytowane przez mik23
Czas edycji: 2015-01-09 o 13:11
mik23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 17:55   #3226
ada32
Wtajemniczenie
 
Avatar ada32
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 546
Dot.: "Wiosna przyszla, roczek mamy, wszystko w kolo rozwalamy"-mamusie III-IV 2011

mik witaj..współczuję przeżyć..ech te dzieci..
ja to mam fobię na małe bateryjki..trzęsie mnie jak widzę że w pokoju chłopcy właśnie rozpracowali jakąś zabawkę i bateryjki licze w pośpiechu i myślę czy aby wszystkie i czy więcej nie było..
a oni we dwóch niestety strasznie demolują zabawki...

eirene...proszę pokaż nam Marcelka
ja tak kocham takie malusieńkie misie
ach tak szybko rosną ..że człowiek nie zdąży się na tulić takim maluszkiem

jak było ?? bolało
czy lżej..niż Olim...??
opowiadaj proszę...

jak się Ty sama czujesz??

ech urodziłabym sobie jeszcze jedno


Tity...czy Leon dalej cierpi na bóle nóżek??
Wiko niestety tak..nie każdej nocy ale tak raz na tydzień..wcześniej uspokoiło sie tak raz na miesiąc a teraz znowu cześciej
masaż pomaga po 20 minutach zazwyczaj zasypia ..ale ból wyrywa go ze snu głośnym krzykiem(płaczem).....

a i miałam zapytac...Wiktor tak po dwóch godzinach od zaśnięcia jest mokry jakby wyszedł spod prysznica...włosy mokre ..piżamka też...wiecie o co chodzi??..ja tak za bardzo to się tym nie martwiłam..zawsze tak ma..każdej nocy...zaznacze że nawet jeśli go okryje to po 5 minutach skopie
wszystko i tak 20 razy na noc..odpuszczam ..nie chce się przykrywać to nie

nie jest przegrzewany..nie ma sztucznych poduch(jeśli w ogole)..bawełniana piżamka i bawełniana pościel ...w pokoju 19 stopni...a on spocony...
ale głupot się na czytałam że może odrobaczac..odgrzybiać dziecko trzeba...
zawsze myślałam..że dziecko w dzień szaleje..nowe wrażenia..nowe umiejętności ..to w nocy odreagowuje ..... no ale może sie myle.....

nie wycieram go ..ani nie przebieram..w tym czasie lekko okryje po godzinie jest suchy....
nie choruje czesto..infekcje jakiekolwiek miał może ze 4 razy od urodzenia...na prawde sporadycznie..




kwartalinka jak tam u Was??
miło Cię widzieć
__________________
K

W

G

Edytowane przez ada32
Czas edycji: 2015-01-09 o 17:57
ada32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 20:24   #3227
Tity
Zakorzenienie
 
Avatar Tity
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 5 970
Dot.: "Wiosna przyszla, roczek mamy, wszystko w kolo rozwalamy"-mamusie III-IV 2011

ada tak Leosia dalej bolą nóżki. Tylko stopy, bolą go też jak idziemy na spacer. Zaraz chce na rączki, ale on ma stopy płasko-koślawe, może to dlatego. A te nocne bóle to raczej wzrostowe....po tatusiu kajak będzie miał
Co do pocenia się to Julek często się poci, ale głównie na główce, Leoś też tak miał wcześniej jak zasypiał, teraz już raczej nie.
__________________
*Sterylizuj i kastruj swoje zwierzęta*
*Nie rozmnażaj ich bezmyślnie*

L
J
Tity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 07:17   #3228
agaaga89
Zakorzenienie
 
Avatar agaaga89
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 6 756
Dot.: "Wiosna przyszla, roczek mamy, wszystko w kolo rozwalamy"-mamusie III-IV 2011

Cytat:
Napisane przez ada32 Pokaż wiadomość
ech urodziłabym sobie jeszcze jedno
Nic nie stoi na przeszkodzie
__________________

agaaga89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 17:07   #3229
ada32
Wtajemniczenie
 
Avatar ada32
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 546
Dot.: "Wiosna przyszla, roczek mamy, wszystko w kolo rozwalamy"-mamusie III-IV 2011

Cytat:
Napisane przez agaaga89 Pokaż wiadomość
Nic nie stoi na przeszkodzie
ahaaa...nie żebym się broniła...mam jeszcze trochę czasu..tak po cichu myśle że koło czterdziestki ... czemu nie..czwóreczka a raczej piąteczka ..to było moje marzenie z młodych lat...
__________________
K

W

G
ada32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-10, 18:39   #3230
agaaga89
Zakorzenienie
 
Avatar agaaga89
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 6 756
Dot.: "Wiosna przyszla, roczek mamy, wszystko w kolo rozwalamy"-mamusie III-IV 2011

Fajnie, że są jeszcze ludzie, którzy cenią sobie dużą rodzinę ... Niestety, ale dzisiejsze czasy, kredyty, trudność z dostaniem pracy, niskie zarobki zniechęcają do zakładania rodzin wielodzietnych. A szkoda Ja napewno marzę o trójce, w rodzinie mamy przypadki gdzie jest 4 dzieciaczków, chaos pełen miłości
__________________

agaaga89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 20:22   #3231
Tity
Zakorzenienie
 
Avatar Tity
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 5 970
Dot.: "Wiosna przyszla, roczek mamy, wszystko w kolo rozwalamy"-mamusie III-IV 2011

Gdyby nie to, że muszę wracać do pracy....a przynajmniej powinnam i że ciężko mi bardzo fizycznie, to też bym chciała mieć trójkę...ciągle myślę, że fajnie jakby jeszcze jeden urwis sobie biegał między nami.....Leoś ciągle o siostrze mówi......eh......
__________________
*Sterylizuj i kastruj swoje zwierzęta*
*Nie rozmnażaj ich bezmyślnie*

L
J
Tity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-11, 06:42   #3232
agaaga89
Zakorzenienie
 
Avatar agaaga89
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 6 756
Dot.: "Wiosna przyszla, roczek mamy, wszystko w kolo rozwalamy"-mamusie III-IV 2011

Tity nic straconego, pamiętaj przecież to, że teraz nie ma jak nie znaczy, że już się nie doczekacie jeszcze jednego brzdąca ... Kochani chłopcy, fajnie, że czują potrzebę posiadania jeszcze większego rodzeństwa, moim zdaniem to dobry znak, że wychowani są na rodzinnych ludzi a nie małych egoistów, którzy nie biorą pod uwagę, że jeszcze z kimś mieliby się dzielić np.zabawkami czy pokojem. Super
__________________

agaaga89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-11, 08:31   #3233
Tity
Zakorzenienie
 
Avatar Tity
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 5 970
Dot.: "Wiosna przyszla, roczek mamy, wszystko w kolo rozwalamy"-mamusie III-IV 2011

agaaga a to dzielenie się to nie taka prosta sprawa Leoś zagarnia wszystko i nie chce dać Julkowi...nawet Julka zabawki sobie zawłaszcza, a Julkowi "pozwala" się bawić starymi Tłumaczę, karcę i czasami grożę odebraniem np samochodzików...bo inaczej się nie daje....
Ale może dzięki temu Julek uczy się walczyć o swoje i robi się bardzo uparty . Także z jednej strony pracuję nad Leosiem, żeby nie był samolubem (chociaż czasami mam wrażenie, że pewne zachowania, alb o skłonności to pierwiastek niezależny od nas), a z drugiej strony dzieci się próbują dogadać czasami i Julek się uczy jak sobie radzić
OStatnio tylko Leoś powiedział, że chce rower z przyczepą, żeby mógł wozić siostrzyczkę i braciszka
__________________
*Sterylizuj i kastruj swoje zwierzęta*
*Nie rozmnażaj ich bezmyślnie*

L
J
Tity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-13, 07:29   #3234
mik23
Rozeznanie
 
Avatar mik23
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 516
Dot.: "Wiosna przyszla, roczek mamy, wszystko w kolo rozwalamy"-mamusie III-IV 2011

Mała w przedszkolu, ja mam czas na kawkę i wizaż Mamy gdzie jesteście, co tam u Was?
ps. mam pytanko do mam dziewczynek? Czy Wasze królewny tez chcą ciagle chodzic w sukienakch? U nas codziennie rano jest bunt jesli mała ma zalozyc spodnie, a już nie daj Boże, zebym ja zalozyla sukienke a jej chciala wlozyc spodnie/ leginsy...bo wtedy jest foch a poza tym uswiadomila nas niedawno, że ma narzeczonego-Oskara
I dziś zalozyla sukienke do przedszkola i mów: "Mamo, ale będzie super"! Ja na to: "Tak? a dlaczego"? Karina:" NO mamo...! No przecież Oskar mnie zobaczy w sukience to padnie"
__________________
Nasza księżniczka
mik23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 09:39   #3235
mordka_1985
Zadomowienie
 
Avatar mordka_1985
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 927
GG do mordka_1985
Dot.: "Wiosna przyszla, roczek mamy, wszystko w kolo rozwalamy"-mamusie III-IV 2011

Cytat:
Napisane przez Eirene1987 Pokaż wiadomość
Kochane wczoraj 7.01.2015 o 22.50 przyszedł na świat nasz synek Marcel. Waży 3500gram i jest przekochany
Gratulacje!!!!
Cytat:
Napisane przez mik23 Pokaż wiadomość
Mała w przedszkolu, ja mam czas na kawkę i wizaż Mamy gdzie jesteście, co tam u Was?
ps. mam pytanko do mam dziewczynek? Czy Wasze królewny tez chcą ciagle chodzic w sukienakch? U nas codziennie rano jest bunt jesli mała ma zalozyc spodnie, a już nie daj Boże, zebym ja zalozyla sukienke a jej chciala wlozyc spodnie/ leginsy...bo wtedy jest foch a poza tym uswiadomila nas niedawno, że ma narzeczonego-Oskara
I dziś zalozyla sukienke do przedszkola i mów: "Mamo, ale będzie super"! Ja na to: "Tak? a dlaczego"? Karina:" NO mamo...! No przecież Oskar mnie zobaczy w sukience to padnie"
Tak. Moja córka też tak ma z sukienkami. Najlepiej różowe z falbanami i nłyszczące A jak mama ma sukienke czy tunike to ona też musi i koniec. Nawet do spania woli koszule nocną niż dwuczesciowa piżamkę.

Ada- trzymaj sie dzielnie kochana

A tak w ogóle witam Was wszystkie i pozdrawiam.
Ja w 33 tc, jak czytam o waszych kochanych łobuziakach to sie zastanawiam co bedzie u mnie. Córka jest bardzo grzeczna ale jak zareaguje na brata? Czy bedzie zazdrosna?
__________________
Ślub 08.07.2006
Oliwia Roksana ur. 26.03.2011
Aleksandra zm. 01.04.2014
Synek tp. 15.03.2015
mordka_1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 10:40   #3236
Eirene1987
Zakorzenienie
 
Avatar Eirene1987
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 4 013
Dot.: "Wiosna przyszla, roczek mamy, wszystko w kolo rozwalamy"-mamusie III-IV 2011

Hej hej
Dopiero zaczynamy się powoli ogarniać. Łatwo nie jest. Młody wisi ciągle na cycu non stop aż za dużo... Je godzinę po czym po 10minutach już głodny.
No ale przeżyjemy.
Oli ciągle małego głaszcze i całuje. Jest trochę nieznośny i nie słucha ale nie bardziej niż wcześniej.
Jest kochany. Tylko trochę boi się i wkurza jak marcel płacze.



Cytat:
Napisane przez Tity Pokaż wiadomość
GRATULACJE!!!!!!!!!!!:jup i::roza :

dziękuję




Cytat:
Napisane przez ada32 Pokaż wiadomość
gratuluje Kochana Marcel witamy na świecie

dziękuję




Cytat:
Napisane przez kwartalinka Pokaż wiadomość
Eirene cudowne wieści, gratulacje!!!!!!!!!!!!!!! !!!

Marcelku witamy na świecie

dziękuję




Cytat:
Napisane przez mik23 Pokaż wiadomość
on sie wkurzal i pytal co mi da ten placz i zebym się wzieła w garść...ale on jest po prostu facetem, a ja kobietą i w dodatku mamą i mam prawo plakac i bac się i już!

boże współczuję przeżyć
A mój mąż taki sam jest




Cytat:
Napisane przez ada32 Pokaż wiadomość
eirene...proszę pokaż nam Marcelka
ja tak kocham takie malusieńkie misie
ach tak szybko rosną ..że człowiek nie zdąży się na tulić takim maluszkiem

jak było ?? bolało
czy lżej..niż Olim...??
opowiadaj proszę...

jak się Ty sama czujesz??

a i miałam zapytac...Wiktor tak po dwóch godzinach od zaśnięcia jest mokry jakby wyszedł spod prysznica...włosy mokre ..piżamka też...wiecie o co chodzi??..:

pokaże pokaże tylko się do kompa dostane
Poród mogę przyznać sto razy lepszy niż z olim.
Warunki super a tak mega boli to mialam 20minut.to byly parte. Potem wam opis wstawie

Ja się czuję dobrze nie byłam nacięta ani nie peklam

Moj oli też się tak czasem poci.




Cytat:
Napisane przez mordka_1985 Pokaż wiadomość
Gratulacje!!!!
A tak w ogóle witam Was wszystkie i pozdrawiam.
Ja w 33 tc, jak czytam o waszych kochanych łobuziakach to sie zastanawiam co bedzie u mnie. Córka jest bardzo grzeczna ale jak zareaguje na brata? Czy bedzie zazdrosna?
dziękuję

Jeszcze troszkę tez juz ci niewiele zostało
__________________
Nasze serca przestukują się ze sobą
moje głośniej, twoje dobitniej...



Wreszcie z nami Oliwier 3.04.2011r.

Wreszcie wszyscy razem Marcel 7.01.2015 rok.

Eirene1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 17:46   #3237
agaaga89
Zakorzenienie
 
Avatar agaaga89
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 6 756
Dot.: "Wiosna przyszla, roczek mamy, wszystko w kolo rozwalamy"-mamusie III-IV 2011

Eirene dotrzecie się a smoczek łapie, czy średnio? Może nie głodny tylko mamy trzeba albo smoka sobie z piersi zrobił?
Mordka a jakie ma narazie podejście? Wypytuje się o braciszka? Cieszy się, chwali?
Mik ja bym chciała, żeby moja tak chętnie sukieneczki nosiła mała modnisia
__________________

agaaga89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 20:16   #3238
Eirene1987
Zakorzenienie
 
Avatar Eirene1987
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 4 013
Dot.: "Wiosna przyszla, roczek mamy, wszystko w kolo rozwalamy"-mamusie III-IV 2011

[QUOTE=agaaga89;49835560]Eirene dotrzecie się a smoczek łapie, czy średnio? Może nie głodny tylko mamy trzeba albo smoka sobie z piersi zrobił?
/QUOTE]

Lapie smoka po wielu trudach ale lapie
Ratuje nam on życie.
No ale nieraz i smok nie daje rady
K widac ze mlody głodny wtedy.
Mam nadzieje że mu się unormuje jakos to
__________________
Nasze serca przestukują się ze sobą
moje głośniej, twoje dobitniej...



Wreszcie z nami Oliwier 3.04.2011r.

Wreszcie wszyscy razem Marcel 7.01.2015 rok.

Eirene1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 23:42   #3239
mordka_1985
Zadomowienie
 
Avatar mordka_1985
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 927
GG do mordka_1985
Dot.: "Wiosna przyszla, roczek mamy, wszystko w kolo rozwalamy"-mamusie III-IV 2011

Cytat:
Napisane przez agaaga89 Pokaż wiadomość
Eirene dotrzecie się a smoczek łapie, czy średnio? Może nie głodny tylko mamy trzeba albo smoka sobie z piersi zrobił?
Mordka a jakie ma narazie podejście? Wypytuje się o braciszka? Cieszy się, chwali?
Mik ja bym chciała, żeby moja tak chętnie sukieneczki nosiła mała modnisia
Oliwia nie może sie doczekac brata. Na zakupach wszystko dla braciszka by kupiła, zabawki posegregowała dla brata i siebie, wszystkim sie chwali, że braciszek bedzie spał w jej łóżeczku i jeździł w jej wózku co kiedys miała, mówi do brata,śpiewa mu, całuje brzuch, przytula.... Kochana jest ale też bardziej sie do mnie klei, żeby ja przytulac wszystko z nią robić. Nie mam czasu wcale fla siebie, żeby choć poleżeć w ciągu dnia. Jak tż do brzucha się przytuli to widze, że zazdrosna jest.
Mam nadzieje, że mały nie da nam w kość
Póki co nie możemy sie na żadne imie zdecydować :/

Eirene- dobrze słyszeć, że drugi poród był lepszy/łatwiejszy.
__________________
Ślub 08.07.2006
Oliwia Roksana ur. 26.03.2011
Aleksandra zm. 01.04.2014
Synek tp. 15.03.2015
mordka_1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 12:37   #3240
mik23
Rozeznanie
 
Avatar mik23
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 516
Dot.: "Wiosna przyszla, roczek mamy, wszystko w kolo rozwalamy"-mamusie III-IV 2011

hej wszystkim
mam pytanie czy nie wiecie, czy moze na wizazu jest wątek o testach owulacyjnych? Bo szukam i wyskakuje mi ale cos innego... Tak powoli zaczyna mi kielkowac w glowie mysl a 2 bobasku...Mamy coreczke wiec fajnie byloby miec chlopca...ale uda sie to fajnie- nie uda się to i tak bede szczesliwa- najwaznijsze by bylo zdrowe
__________________
Nasza księżniczka
mik23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-18 08:22:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:40.