Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów.Offtopowo część III. - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-05-05, 11:26   #331
bussy
Przyczajenie
 
Avatar bussy
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 29
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów.Offtopowo część III.

Oj Moniczka, ale ja mam włosy ledwo do ramion i chcę je ściąć na baaaardzo króciutko, tak, żeby może najdłuższe lekko zahaczały o ucho ;D
bussy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-05, 11:28   #332
niuniulka1989
Zakorzenienie
 
Avatar niuniulka1989
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 7 040
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów.Offtopowo część III.

Cytat:
Napisane przez bussy Pokaż wiadomość
Aktualnie sama sobie wybiłam farbowanie z głowy, ale chcę jak najszybciej ściąć włosy (tylko ciekawe, czy odrosty również nie będą zniszczone). Szukam, szukam, ale nic mi nie pasuje, może Wy macie jakieś pomysły na króciutką fryzurkę?

Oglądasz może 90210? Tam jedna bohaterka- Silver, na krótkie włoski. Śliczne, bez udziwnień Niestety w necie większość zdjęć tej aktorki (Jessica Stroup) jest z czasów, kiedy miała długie lub takie włoski do ucha, a teraz ma jeszcze krótsze.
__________________
"Gdy wszystko wydaje się być drogą pod górę... po prostu pomyśl jaki będziesz mieć widok ze szczytu"
niuniulka1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-05, 11:28   #333
Nodzia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 6
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów.Offtopowo część III.

Hej hej można się przyłączyć??
Nodzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-05, 11:31   #334
moniczka_90
Zakorzenienie
 
Avatar moniczka_90
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 15 142
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów.Offtopowo część III.

Cytat:
Napisane przez bussy Pokaż wiadomość
Oj Moniczka, ale ja mam włosy ledwo do ramion i chcę je ściąć na baaaardzo króciutko, tak, żeby może najdłuższe lekko zahaczały o ucho ;D
odważnie moze coś takiego:
__________________
żona 2014
mama 2018
przyszła mama 2020

Edytowane przez moniczka_90
Czas edycji: 2011-05-30 o 21:51
moniczka_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-05, 11:32   #335
moniczka_90
Zakorzenienie
 
Avatar moniczka_90
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 15 142
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów.Offtopowo część III.

Cytat:
Napisane przez Nodzia Pokaż wiadomość
Hej hej można się przyłączyć??
zapraszamy
__________________
żona 2014
mama 2018
przyszła mama 2020
moniczka_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-05, 11:32   #336
Nodzia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 6
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów.Offtopowo część III.

Mam takie pytanko odnośnie koloryzacji zawsze byłam platynową blondynką w styczniu pomalowałam włosy na 7 garniera "blond" i wyszły i ciemno brązowe-może przez farbe nie wiem?pozniej rozjasnilam i pomalowałam na orzechowy braz a wyszły miedziane i nie wiem jak z tego miedzianego zrobić piaskowy blond bo teraz taki mi się zamarzył... mozecie cos doradzić??
Nodzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-05, 11:39   #337
moniczka_90
Zakorzenienie
 
Avatar moniczka_90
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 15 142
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów.Offtopowo część III.

Cytat:
Napisane przez Nodzia Pokaż wiadomość
Mam takie pytanko odnośnie koloryzacji zawsze byłam platynową blondynką w styczniu pomalowałam włosy na 7 garniera "blond" i wyszły i ciemno brązowe-może przez farbe nie wiem?pozniej rozjasnilam i pomalowałam na orzechowy braz a wyszły miedziane i nie wiem jak z tego miedzianego zrobić piaskowy blond bo teraz taki mi się zamarzył... mozecie cos doradzić??
pytanie raczej zadane w złym wątku tutaj dziewczyny NIE farbuja włosów !
__________________
żona 2014
mama 2018
przyszła mama 2020
moniczka_90 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-05, 11:48   #338
Nodzia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 6
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów.Offtopowo część III.

Do Bussy może na Rihanne??ja tak mam i jestem zadowolona
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg images.jpg (3,5 KB, 14 załadowań)
Nodzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-05, 11:49   #339
Nodzia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 6
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów.Offtopowo część III.

O proszę... spaliłam się hihihi
Nodzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-05, 12:01   #340
Chardon
Zadomowienie
 
Avatar Chardon
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zza zachodniej granicy
Wiadomości: 1 441
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów.Offtopowo część III.

bussy gdzieś na poprzednich stronach powinna być wgrana fryzurka, którą ja miałam robioną. Krótka i łatwa w stylizacji. Zerknij jeśli jesteś ciekawa
__________________
Znowu henna!
19.10.2013
Chardon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-05, 12:31   #341
Lenka_1987
Zadomowienie
 
Avatar Lenka_1987
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 406
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów.Offtopowo część III.

Cytat:
Napisane przez bussy Pokaż wiadomość
Oby! Mam tylko nadzieję, że uda mi się znaleźć krótką fryzurkę pasującą do mojej twarzy, bo jak do tego wszystkiego jeszcze zepsuję sobie fryzurę to się załamię :P

Dzięki za wsparcie, już mi lepiej, nawet nie wiedziałam, że po dwóch postach będę taka zadowolona

A może zamiast ścinać spróbuj intensywnie zregenerować włosy. Ściąć zawsze można, ale później możesz żałować, że nie spróbowałaś ich ratować...
Chyba, że Twoje włosy są w takim stanie, że nie da się ich już odratować?
Lenka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-05, 18:52   #342
MikiCziki
Raczkowanie
 
Avatar MikiCziki
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 43
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów.Offtopowo część III.

Słuchajcie tego babeczki, mój chłopak obliczył mi ( umysł ścisły , oczywiście), że całe swoje naturalne włosy będę miała po euro 2012 czyli, lipiec 2012 czyli za 400 dni z hakiem!

No ale warto czekać
__________________
Nie farbuję od 16.10.2010 amen
Mój ukochany mężczyzna urządza dla nas gniazdko!
Już za rok oświadczy mi się- brunet o błękitnym spojrzeniu,mój jedyny boski,młody, silny, wierny, o sercu złotym ... mój M
MikiCziki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-05, 21:30   #343
agaa91
Rozeznanie
 
Avatar agaa91
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 529
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów.Offtopowo część III.

Cytat:
Napisane przez MikiCziki Pokaż wiadomość
Słuchajcie tego babeczki, mój chłopak obliczył mi ( umysł ścisły , oczywiście), że całe swoje naturalne włosy będę miała po euro 2012 czyli, lipiec 2012 czyli za 400 dni z hakiem!

No ale warto czekać
a jakiej długości masz zamiar je wtedy mieć?
__________________

- cel I osiągnięty! wróciłam do naturalek!
http://www.suwaczek.pl/cache/66aa977492.png
- cel II - zapuszczanie i pielęgnacja

Myślę o zwycięstwie - osiągam zwycięstwo
agaa91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-05, 21:36   #344
794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 628
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów.Offtopowo część III.

.

Edytowane przez 794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75
Czas edycji: 2011-08-28 o 21:32
794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-06, 09:10   #345
Lenka_Magda
Raczkowanie
 
Avatar Lenka_Magda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 206
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów.Offtopowo część III.

Ja tam mogłabym spokojnie czekać aż mi odrosną tylko ta studniówka która mnie czeka ;( jeśli będe miała brzydkie włosy to najwyżej nie pójde..U mnie krótkie ścięcia nie wchodzą w grę. ;(
Lenka_Magda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-06, 09:25   #346
Lenka_1987
Zadomowienie
 
Avatar Lenka_1987
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 406
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów.Offtopowo część III.

Cytat:
Napisane przez Lenka_Magda Pokaż wiadomość
Ja tam mogłabym spokojnie czekać aż mi odrosną tylko ta studniówka która mnie czeka ;( jeśli będe miała brzydkie włosy to najwyżej nie pójde..U mnie krótkie ścięcia nie wchodzą w grę. ;(
Masz jeszcze czas do studniówki. Będziesz dbać o włoski, urosną ile urosną, przed studniówką możesz pokombinować z fryzurką, może uczeszą Cię tak, że nic nie będzie widać... A może kolor już Ci się w znacznym stopniu wypłucze? Chyba, że rozjaśniałaś, bo nie pamiętam, ale wtedy możesz farbowane tylko zamalować...
Lenka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-06, 10:26   #347
Exquise
Zadomowienie
 
Avatar Exquise
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Polska ;)
Wiadomości: 1 565
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów.Offtopowo część III.

Witajcie,
Ja jestem jakaś dziwna, jednego dnia zachwalam swoje naturalsy a drugiego zmieniłabym kolor. Coś długo mnie stan kryzysowy trzyma
__________________
Zapuszczam Naturalne Włosy od -> 15.12.2012 r.
Rośnijcie, rośnijcie włoski:
60 cm <-- 59 <-- 58 <-- 57 <-- 56 <-- 55,5 cm





Exquise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-06, 11:48   #348
moniczka_90
Zakorzenienie
 
Avatar moniczka_90
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 15 142
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów.Offtopowo część III.

Cytat:
Napisane przez Exquise Pokaż wiadomość
Witajcie,
Ja jestem jakaś dziwna, jednego dnia zachwalam swoje naturalsy a drugiego zmieniłabym kolor. Coś długo mnie stan kryzysowy trzyma
Ja też mam takie chwiejności a propos moich włosów także doskonale cię rozumiem
__________________
żona 2014
mama 2018
przyszła mama 2020
moniczka_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-06, 12:44   #349
Lenka_1987
Zadomowienie
 
Avatar Lenka_1987
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 406
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów.Offtopowo część III.

Dziewczyny, chciałabym zacząć olejować włosy. Pomyślałam sobie, żeby zrobić coś takiego: naolejowane włosy najpierw nasmarować żółtkiem, lub żółtkiem z miodem, zostawić na jakiś czas, a później umyć włosy szamponem i odżywkę dać na koniec? Kiedyś tak z naftą robiłam, że jak chciałam zmyć naftę to płukałam włosy, myłam żółtkiem, spłukiwałam i potem szampon pienił mi się elegancko. Pomyślałam, że z olejem mogę zrobić podobnie, ale najpierw dać żółtko niech sobie podziała jako maseczkę, później dodać trochę wody, spienić żółtko i zmyć szamponem... Co o tym myślicie? Z jednej strony taka dodatkowa pielęgnacja jeszcze i łatwiejsze zmycie oleju z włosów, ale z drugiej strony nie chcę przedobrzyć...
Lenka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-06, 13:17   #350
bussy
Przyczajenie
 
Avatar bussy
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 29
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów.Offtopowo część III.

Ale śliczne fryzurki.... Chcę takie od razu!

Chociaż przez Lenkę mam dylemat, może rzeczywiście nie jest tak źle. Najlepiej pójdę do fryzjera i on mi doradzi co, gdzie i jak. Tylko najbardziej się boję tego, że od 3-4 lat miałam czarne włosy, a naturalne mam blond i nie wiem czy będzie mi pasował. (niby jak może nie pasować naturalny kolor, ale jednak...)

Też bym chciała mieć obliczone w dniach ile będzie to wszystko trwać, o wiele raźniej i można sobie odliczać :P
bussy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-06, 14:13   #351
794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 628
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów.Offtopowo część III.

.

Edytowane przez 794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75
Czas edycji: 2011-08-28 o 21:21
794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-06, 14:17   #352
xyolax
Zakorzenienie
 
Avatar xyolax
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 5 007
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów.Offtopowo część III.

Cytat:
Napisane przez Lenka_Magda Pokaż wiadomość
Ja tam mogłabym spokojnie czekać aż mi odrosną tylko ta studniówka która mnie czeka ;( jeśli będe miała brzydkie włosy to najwyżej nie pójde..U mnie krótkie ścięcia nie wchodzą w grę. ;(
No co Ty, nie rezygnuj ze studniówki, przecież zawsze można:
1) upiąć włosy, że odrosty nie będą się rzucać w oczy
2) pofarbować same farbowańce na kolor zbliżony do naturalnych
3) położyć na włosy szamponetkę (np. Joannę, kolor się spłukuje)

Także głowa do góry

Cytat:
Napisane przez Lenka_1987 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, chciałabym zacząć olejować włosy. Pomyślałam sobie, żeby zrobić coś takiego: naolejowane włosy najpierw nasmarować żółtkiem, lub żółtkiem z miodem, zostawić na jakiś czas, a później umyć włosy szamponem i odżywkę dać na koniec? Kiedyś tak z naftą robiłam, że jak chciałam zmyć naftę to płukałam włosy, myłam żółtkiem, spłukiwałam i potem szampon pienił mi się elegancko. Pomyślałam, że z olejem mogę zrobić podobnie, ale najpierw dać żółtko niech sobie podziała jako maseczkę, później dodać trochę wody, spienić żółtko i zmyć szamponem... Co o tym myślicie? Z jednej strony taka dodatkowa pielęgnacja jeszcze i łatwiejsze zmycie oleju z włosów, ale z drugiej strony nie chcę przedobrzyć...
Hmm, nie próbowałam nigdy takiej mikstury także się nie wypowiem. Ja zazwyczaj kładę olej na całą noc a później normalnie myję włosy szamponem, ewentualnie OMO, każdy olej mi bardzo ładnie schodzi





Dziewczyny, nakręciłyście mnie na tą sodę Tak sobie myślę, jakbym spróbowała tej metody to może i mi by trochę farby wypłukała, bo aktualnie moje włosy od skalpu do końcówek to naturalne > farbowane > rozjaśniacz + farba. Jakby mi z tych farbowanych wypłukało tą farbę to i naturalki bym miała dłuższe Tylko boję się efektu szczerze mówiąc...

I w ogóle zadam głupie pytanie, ale tą sodę to dodajecie do szamponu w postaci proszku czy rozrabiacie ją z wodą?
__________________
Peace, love, zumba !
xyolax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-06, 14:21   #353
sikoreczka111
Zakorzenienie
 
Avatar sikoreczka111
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 3 915
GG do sikoreczka111
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów.Offtopowo część III.

Cytat:
Napisane przez xyolax Pokaż wiadomość
No co Ty, nie rezygnuj ze studniówki, przecież zawsze można:
1) upiąć włosy, że odrosty nie będą się rzucać w oczy
2) pofarbować same farbowańce na kolor zbliżony do naturalnych
3) położyć na włosy szamponetkę (np. Joannę, kolor się spłukuje)

Także głowa do góry


Hmm, nie próbowałam nigdy takiej mikstury także się nie wypowiem. Ja zazwyczaj kładę olej na całą noc a później normalnie myję włosy szamponem, ewentualnie OMO, każdy olej mi bardzo ładnie schodzi





Dziewczyny, nakręciłyście mnie na tą sodę Tak sobie myślę, jakbym spróbowała tej metody to może i mi by trochę farby wypłukała, bo aktualnie moje włosy od skalpu do końcówek to naturalne > farbowane > rozjaśniacz + farba. Jakby mi z tych farbowanych wypłukało tą farbę to i naturalki bym miała dłuższe Tylko boję się efektu szczerze mówiąc...

I w ogóle zadam głupie pytanie, ale tą sodę to dodajecie do szamponu w postaci proszku czy rozrabiacie ją z wodą?
ja dodałam do szamponu bezpośrednio ...efekt jakiś tam jest , ale robiłam dopiero 2 raz ... będę robiła taką kurację z 2 razy w miesiącu ...bo chcę je rozjaśnić jak najbardziej ... mam rok ...ahh
__________________
Jeśli chce się być szczęśliwym, nie wolno gmerać w pamięci...





iskierka zgasła...
sikoreczka111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-06, 14:26   #354
xyolax
Zakorzenienie
 
Avatar xyolax
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 5 007
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów.Offtopowo część III.

Cytat:
Napisane przez sikoreczka111 Pokaż wiadomość
ja dodałam do szamponu bezpośrednio ...efekt jakiś tam jest , ale robiłam dopiero 2 raz ... będę robiła taką kurację z 2 razy w miesiącu ...bo chcę je rozjaśnić jak najbardziej ... mam rok ...ahh
a w jakim stanie miałaś włosy po tym zabiegu?
__________________
Peace, love, zumba !
xyolax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-06, 16:49   #355
kwaczorek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 8
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów.Offtopowo część III.

Witam : D od niedawna obserwuję ten wątek, a teraz pomyślałam, że wypada się wreszcie ujawnić. Od zawsze miałam długie włosy, ale pewnego dnia postanowiłam je mocno wycieniować (moda na emo - błędy młodości, wstyd się przyznać), z natury mam proste włosy, nie są podatne na kręcenie lokówką, wałkami lakier też nic nie pomaga. Po kilku zabiegach cieniowania przestało mi się to podobać (włosy zaczęły mi się wywijać) w końcu podjęłam decyzję o ścięciu, żeby wyrównać cieniowanie i z włosów do pasa stałam się posiadaczką, włosów przed ramiona. Oczywiście w międzyczasie było kilka farbowań od czarnych do rudych , czerwonych szamponetek, niestety rudy nie chciał się wypłukać po obiecanych kilku myciach, to wymyśliłam sobie rudość na włosach. Teraz chcę się pozbyć tej rudości i powrócić do naturalnych, więc wychodzę z pytaniem, jak wybić farbę? albo chociaż ten rudy połysk?

Do postu załączam moją 'włosową historię' w zdjęciach. Nie ma zdjęć 'emo włosów', bo pokasowałam wszystkie, żeby zapomnieć i zdjęcia odrostu, ma on ok 4 cm , więc nie warto nawet robić.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg włosy.jpg (52,0 KB, 181 załadowań)
kwaczorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-06, 17:08   #356
Lenka_Magda
Raczkowanie
 
Avatar Lenka_Magda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 206
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów.Offtopowo część III.

Dzięki za pocieszenie mam chwile słabości ale poczekam i zobacze jak te kłaczki będa wyglądać za pre miesięcy Niestety miałam je rozjaśniaczem robione także kolor się nie wypłuka

Kwaczorek ja tam bym nic z tym odcieniem nie robiła, mnie się bardzo podoba ale możesz próbować to troche zmyć szamponem przeciwłupieżowym ...może się troszkę wypłucze.
Lenka_Magda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-06, 19:36   #357
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów.Offtopowo część III.

Cytat:
Napisane przez kwaczorek Pokaż wiadomość
Witam : D od niedawna obserwuję ten wątek, a teraz pomyślałam, że wypada się wreszcie ujawnić. Od zawsze miałam długie włosy, ale pewnego dnia postanowiłam je mocno wycieniować (moda na emo - błędy młodości, wstyd się przyznać), z natury mam proste włosy, nie są podatne na kręcenie lokówką, wałkami lakier też nic nie pomaga. Po kilku zabiegach cieniowania przestało mi się to podobać (włosy zaczęły mi się wywijać) w końcu podjęłam decyzję o ścięciu, żeby wyrównać cieniowanie i z włosów do pasa stałam się posiadaczką, włosów przed ramiona. Oczywiście w międzyczasie było kilka farbowań od czarnych do rudych , czerwonych szamponetek, niestety rudy nie chciał się wypłukać po obiecanych kilku myciach, to wymyśliłam sobie rudość na włosach. Teraz chcę się pozbyć tej rudości i powrócić do naturalnych, więc wychodzę z pytaniem, jak wybić farbę? albo chociaż ten rudy połysk?

Do postu załączam moją 'włosową historię' w zdjęciach. Nie ma zdjęć 'emo włosów', bo pokasowałam wszystkie, żeby zapomnieć i zdjęcia odrostu, ma on ok 4 cm , więc nie warto nawet robić.
Rudości gaszą odcienie niebieskiego, więc możesz kupić sobie płukankę niebieską i dodać do ostaniego płukania po myciu. Kolor się trochę wygasi.
Ponadto rudości doskonale wypłukują oleje, poniewać działają zmiękczająco na włoski. Kup sobie olej kokosowy lub palmowy najlepiej (oba wnikają do wnętrza włosa) i zrób maskę na min. dwie godziny. Potem zastosuj przeciwłupieżowy szamponik i połóż jakąś odżywkę na pół godziny. Po kilku razach takich sesji pomarańcz zejdzie.
Ja kiedyś połozyłam miedziany odcień i tego samego dnia zrobiłam maskę olejową żeby odżywić włosy. Po zmyciu oleju po farbie nie było śladu.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-06, 20:54   #358
Lenka_Magda
Raczkowanie
 
Avatar Lenka_Magda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 206
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów.Offtopowo część III.

Ale mi teraz dziewczynki ten olej go głowy wbiłyście i narobiłyście nadziei.Miałam wlosy rozjaśniane rozjasniaczem ale potem przy odroście około 5 cm miałam pofarbowane, kolor wyszedł strasznie ciemny, spłukiwał się długo..obecnie jest to taki jasny rudy-blond ale rózni sie od reszty farbowańców( bo z rozjaśniaczem robionych sie prawie całkiem farba spłukała)...jak myślicie jakbym na niego kładała tą maskę olejowa to by mogła mi ta farba zejść? i jakim olejem najlepiej? gdybym nie farbowała te 4 miechy temu to bym miała śliczny odrost..ahh.
Lenka_Magda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-06, 21:03   #359
xyolax
Zakorzenienie
 
Avatar xyolax
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 5 007
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów.Offtopowo część III.

Cytat:
Napisane przez kwaczorek Pokaż wiadomość
Witam : D od niedawna obserwuję ten wątek, a teraz pomyślałam, że wypada się wreszcie ujawnić. Od zawsze miałam długie włosy, ale pewnego dnia postanowiłam je mocno wycieniować (moda na emo - błędy młodości, wstyd się przyznać), z natury mam proste włosy, nie są podatne na kręcenie lokówką, wałkami lakier też nic nie pomaga. Po kilku zabiegach cieniowania przestało mi się to podobać (włosy zaczęły mi się wywijać) w końcu podjęłam decyzję o ścięciu, żeby wyrównać cieniowanie i z włosów do pasa stałam się posiadaczką, włosów przed ramiona. Oczywiście w międzyczasie było kilka farbowań od czarnych do rudych , czerwonych szamponetek, niestety rudy nie chciał się wypłukać po obiecanych kilku myciach, to wymyśliłam sobie rudość na włosach. Teraz chcę się pozbyć tej rudości i powrócić do naturalnych, więc wychodzę z pytaniem, jak wybić farbę? albo chociaż ten rudy połysk?

Do postu załączam moją 'włosową historię' w zdjęciach. Nie ma zdjęć 'emo włosów', bo pokasowałam wszystkie, żeby zapomnieć i zdjęcia odrostu, ma on ok 4 cm , więc nie warto nawet robić.
Witamy
Masz bardzo ładne włosy i błyszcząąące
Jakto nie warto nawet robić, 4 cm... OBOWIĄZKOWO zdjęcie prosimy!

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
Rudości gaszą odcienie niebieskiego, więc możesz kupić sobie płukankę niebieską i dodać do ostaniego płukania po myciu. Kolor się trochę wygasi.
Ponadto rudości doskonale wypłukują oleje, poniewać działają zmiękczająco na włoski. Kup sobie olej kokosowy lub palmowy najlepiej (oba wnikają do wnętrza włosa) i zrób maskę na min. dwie godziny. Potem zastosuj przeciwłupieżowy szamponik i połóż jakąś odżywkę na pół godziny. Po kilku razach takich sesji pomarańcz zejdzie.
Ja kiedyś połozyłam miedziany odcień i tego samego dnia zrobiłam maskę olejową żeby odżywić włosy. Po zmyciu oleju po farbie nie było śladu.
Szkoda, że na moje włosy oleje nie działają w taki sposób


Cytat:
Napisane przez Lenka_Magda Pokaż wiadomość
i jakim olejem najlepiej?
Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
Kup sobie olej kokosowy lub palmowy najlepiej (oba wnikają do wnętrza włosa) i zrób maskę na min. dwie godziny. Potem zastosuj przeciwłupieżowy szamponik i połóż jakąś odżywkę na pół godziny. Po kilku razach takich sesji pomarańcz zejdzie.
__________________
Peace, love, zumba !

Edytowane przez xyolax
Czas edycji: 2011-05-06 o 21:05
xyolax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-06, 21:16   #360
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów.Offtopowo część III.

Cytat:
Napisane przez xyolax Pokaż wiadomość
Witamy
Masz bardzo ładne włosy i błyszcząąące
Jakto nie warto nawet robić, 4 cm... OBOWIĄZKOWO zdjęcie prosimy!



Szkoda, że na moje włosy oleje nie działają w taki sposób







A Ty masz rudość? To tylko pomarańcz się tak wypłukuje. Popiel schodzi po jakis czasie i bez specjalnych zabiegów natomiast żółć po rozjaśnieniu zostaje na amen.

---------- Dopisano o 22:16 ---------- Poprzedni post napisano o 22:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Lenka_Magda Pokaż wiadomość
Ale mi teraz dziewczynki ten olej go głowy wbiłyście i narobiłyście nadziei.Miałam wlosy rozjaśniane rozjasniaczem ale potem przy odroście około 5 cm miałam pofarbowane, kolor wyszedł strasznie ciemny, spłukiwał się długo..obecnie jest to taki jasny rudy-blond ale rózni sie od reszty farbowańców( bo z rozjaśniaczem robionych sie prawie całkiem farba spłukała)...jak myślicie jakbym na niego kładała tą maskę olejowa to by mogła mi ta farba zejść? i jakim olejem najlepiej? gdybym nie farbowała te 4 miechy temu to bym miała śliczny odrost..ahh.
To tylko barwnik pomarańczowy się olejami da wypłukać. Rudości jako efekt rozjasnienia niestety zostają. Ale możesz spróbować je nieco wygasić płukankami. Będą ładniejsze odcienie. Nie takie sraczkowate i wypłowiałe.

Nie wiem czy to Cię pocieszy ale ja obecnie również mam ok 3-4cm odrostu koloru popielaty średni blond, a reszta rudo-żółto-nijaka kupa niemowlaka. Robię glossy henną (czy jak to się tam nazywa)lub szamponetkami albo płukanki żeby jakoś to wszystko wyrównać choć trochę. Czasami kładę jakieś pudry indyjskie przyciemniające albo cassię. Kombinuję żeby nie umrzeć z nudów i wytrwać w postanowieniu przejścia do naturalnych.

Edytowane przez majreg
Czas edycji: 2011-05-06 o 21:26
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:02.