Tłusta skóra-rozszerzone pory,wągry kuracja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-11-03, 20:30   #1
RealHappy91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 53

Tłusta skóra-rozszerzone pory,wągry kuracja


Cześć.Na wstępie napiszę,że jestem chłopakiem. Wiem,że to trochę dziwne jak pisze facet na forum dla kobiet ale tak wyszło..
Jakby nie było kobieta ma większe pojęcie o dbanie o skórę itd więc napisałem.
Powracając do tematu,chcę spróbować walki z moją tłustą skórą,rozszerzonymi porami-policzki mam jak sito,wągrami na nosie itd... po nieudanej walce z trądzikiem za młodziaka.
Jeśli chodzi o krosty to nie mam z nimi problemu,rzadko coś wyskoczy jedynie jak zastosuję coś co nie jest przeznaczone do tłustej skóry lub wywoła go alergia np sztuczne kompozycje zapachowe.
Tłustą skórę wiem mniej więcej jak dbać-łagodne substancje myjące, żadnych tłustych kremów itd
Teraz chciałbym prosić was o pomoc przy doborze kosmetyków,które skutecznie pomogą mi z czasem poprawić stan mojej skóry-rozszerzony pory,wągry,przetłuszczani e-także mam z tym problem na głowie.
Trochę temat ogarnąłem wcześniej i znalazłem,że do tłustej skóry nada się kwas migdałowy np z biochemii i na początku w małym stężeniu i z czasem można przejść na wyższe.
Ciekawy jest też mix kwasów tzn 8% kwas mlekowy (AHA) + 2% kwas salicylowy (BHA).
Które byście polecili?
Jeśli chodzi o kwas migdałowy to będzie to serum z Biochemii.
Wiem,że nie mam co oczekiwać wielkich efektów z takich małych stężeń,ale od czegoś trzeba zacząć
Przy stosowaniu kwasowej kuracji zalecane jest smarowanie twarzy i wszędzie tam gdzie stosuje się kwas kremu z filtrem UV do tłustej skóry wybrałem Vichy, Capital Soleil, Emulsion Anti-Brillance Toucher Sec SPF 50
Dla mnie najważniejsze żeby był hipoalergiczny,nie zapychał i nie powodował błyszczenia,najlepiej matowił skórę-ciężko coś takiego dobrego znaleść ;/
Może coś innego możecie zaproponować.
Co do samej kuracji jestem otwarty. Jak komuś przy wyżej wymienionych problemach coś okazało sie skuteczne to proszę o napisanie.
Dzięki z góry
RealHappy91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-03, 20:36   #2
rochelle_
Mów mi Rosia :)
 
Avatar rochelle_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 364
Dot.: Tłusta skóra-rozszerzone pory,wągry kuracja

Cytat:
Napisane przez RealHappy91 Pokaż wiadomość
Cześć.Na wstępie napiszę,że jestem chłopakiem. Wiem,że to trochę dziwne jak pisze facet na forum dla kobiet ale tak wyszło..
Jakby nie było kobieta ma większe pojęcie o dbanie o skórę itd więc napisałem.
Powracając do tematu,chcę spróbować walki z moją tłustą skórą,rozszerzonymi porami-policzki mam jak sito,wągrami na nosie itd... po nieudanej walce z trądzikiem za młodziaka.
Jeśli chodzi o krosty to nie mam z nimi problemu,rzadko coś wyskoczy jedynie jak zastosuję coś co nie jest przeznaczone do tłustej skóry lub wywoła go alergia np sztuczne kompozycje zapachowe.
Tłustą skórę wiem mniej więcej jak dbać-łagodne substancje myjące, żadnych tłustych kremów itd
Teraz chciałbym prosić was o pomoc przy doborze kosmetyków,które skutecznie pomogą mi z czasem poprawić stan mojej skóry-rozszerzony pory,wągry,przetłuszczani e-także mam z tym problem na głowie.
Trochę temat ogarnąłem wcześniej i znalazłem,że do tłustej skóry nada się kwas migdałowy np z biochemii i na początku w małym stężeniu i z czasem można przejść na wyższe.
Ciekawy jest też mix kwasów tzn 8% kwas mlekowy (AHA) + 2% kwas salicylowy (BHA).
Które byście polecili?
Jeśli chodzi o kwas migdałowy to będzie to serum z Biochemii.
Wiem,że nie mam co oczekiwać wielkich efektów z takich małych stężeń,ale od czegoś trzeba zacząć
Przy stosowaniu kwasowej kuracji zalecane jest smarowanie twarzy i wszędzie tam gdzie stosuje się kwas kremu z filtrem UV do tłustej skóry wybrałem Vichy, Capital Soleil, Emulsion Anti-Brillance Toucher Sec SPF 50
Dla mnie najważniejsze żeby był hipoalergiczny,nie zapychał i nie powodował błyszczenia,najlepiej matowił skórę-ciężko coś takiego dobrego znaleść ;/
Może coś innego możecie zaproponować.
Co do samej kuracji jestem otwarty. Jak komuś przy wyżej wymienionych problemach coś okazało sie skuteczne to proszę o napisanie.
Dzięki z góry
Kosmetyki tego nie wyleczą, co najwyżej zaleczą. Najskuteczniej jest zainwestować z peelingi węglowe (laserowe). Trochę to kosztuje, ale warto.

Możesz doraźnie, na jesień/zimę walczyć z problemem przy użyciu kwasów. Nie radziłabym od razu kłaść dwóch różnych produktów z kwasami. Nie wiesz, jak zareaguje twoja twarz. Kup jeden i używaj zgodnie z zaleceniem.

Nie testowałam wspomnianego przez ciebie serum, ale mam za sobą kurację kwasami kremami Bandi - dają radę. Tylko znów - problem oczywiście wraca.
__________________

Złap Rośkę w sieci!
nowy wpis! ---> www.rzeklam.pl
Instagram
Stream, czyli giereczki
rochelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-03, 20:57   #3
RealHappy91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 53
Dot.: Tłusta skóra-rozszerzone pory,wągry kuracja

nie chcę stosować 2 na raz,tylko ciekawi mnie co byłoby skuteczniejsze
Wiadomo,że laser byłby najskuteczniejszy
Jeszcze dochodzi kwas migdałowy 10 % czyli 3 rozwiązanie oprócz serum migdałowego i mixu kwasów- AHA/BHA - 8% kwas mlekowy (AHA) + 2% kwas salicylowy (BHA).

Edytowane przez RealHappy91
Czas edycji: 2015-11-03 o 21:02
RealHappy91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-03, 21:54   #4
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Tłusta skóra-rozszerzone pory,wągry kuracja

Cytat:
Napisane przez RealHappy91 Pokaż wiadomość
nie chcę stosować 2 na raz,tylko ciekawi mnie co byłoby skuteczniejsze
Wiadomo,że laser byłby najskuteczniejszy
Jeszcze dochodzi kwas migdałowy 10 % czyli 3 rozwiązanie oprócz serum migdałowego i mixu kwasów- AHA/BHA - 8% kwas mlekowy (AHA) + 2% kwas salicylowy (BHA).
Ja bym spróbowała tonik 10% z 2% BHA, bo migdał to jednak nie do końca na trądzik jest. Za to na rozszerzone pory jak najbardziej mlekowiec, ale najpierw te pory trzeba oczyścić. Niedawno właśnie mi mlekowiec pozwężał te kratery, ale co z tego, jak w środku dalej siedziały zaskórniki.

Co do filtrów, to nie bierz poważnie ich "matowości". Jeszcze na normalnej czy nawet mieszanej cerze to się może udać, ale nie na tłustej, która sama ma fabryczkę smalcu pracującą pełną parą i jeszcze do tej fabryczki dokładasz ponad 1 ml tłustego mazidła... Żeby to jako tako wyglądało, trzeba przysypać jakimś pudrem matującym.
Poza tym dużo zależy od kwasu jaki wybierzesz (np przy salicylu bardziej trzeba uważać na słońce niż przy migdale) oraz od tego, czy będziesz mieć podrażnienia, bo w tym wypadku niezależnie od kwasu trzeba się filtrować. Ale nie wszyscy stosują filtry przy kwasach, zwłaszcza zimą, chociaż takie jest oficjalne zalecenie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-04, 04:47   #5
RealHappy91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 53
Dot.: Tłusta skóra-rozszerzone pory,wągry kuracja

Gdzieś wyczytałem,że przy tłustej skórze dobry jest kwas migdałowy,co do trądziku to nie mam z nim problemu.
Jedynie pozostałości po kuracji u dermatologa pozostały a było to już bardzo dawno.

Edytowane przez RealHappy91
Czas edycji: 2015-11-04 o 05:04
RealHappy91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-04, 07:16   #6
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Tłusta skóra-rozszerzone pory,wągry kuracja

Cytat:
Napisane przez RealHappy91 Pokaż wiadomość
Gdzieś wyczytałem,że przy tłustej skórze dobry jest kwas migdałowy,co do trądziku to nie mam z nim problemu.
Jedynie pozostałości po kuracji u dermatologa pozostały a było to już bardzo dawno.
Wągry i zaskórniki otwarte to też rodzaj trądziku. Jeśli chodzi Ci najbardziej o rozszerzone pory, to ja bym spróbowała kwas mlekowy, czyli tonik 10% z BU jest dobrą opcją, bo ma mlekowy i trochę salicyla (chociaż np dla mojej cery takie stężenia BHA są za małe, żeby z nich skorzystała).
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-03, 17:41   #7
RealHappy91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 53
Dot.: Tłusta skóra-rozszerzone pory,wągry kuracja

A co możesz polecić z biochemii (lub innego sklepu) na wągry i zaskórniki? Może zrobić kurację opartą na 2 produktach tzn na rozszerzone pory i coś jeszcze na wągry i zaskórniki.
Kuracja opierałaby się na kwasach np max 4 x w tygodniu np w Poniedziałek i Czwartek AHA/BHA we Wtorek i Sobotę ten na wągry i zaskórniki.
Może jest coś skutecznego na te 3 problemy?
Na razie zacznę z AHA/BHA 10 % i zobaczymy jaki będą efekty,przynajmniej żeby coś z tymi rozszerzonymi porami zrobił bo policzki są jak sito i czoło z lekka też nie za ciekawie wygląda
Póżniej zacząłbym z czymś mocniejszym.
Wcześniej interesując się tematem peelingów znalazłem informację,że powinno się nawilżać skórę.Czy to prawda?

Edytowane przez RealHappy91
Czas edycji: 2016-01-03 o 18:16
RealHappy91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-03, 21:32   #8
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Tłusta skóra-rozszerzone pory,wągry kuracja

Cytat:
Napisane przez RealHappy91 Pokaż wiadomość
A co możesz polecić z biochemii (lub innego sklepu) na wągry i zaskórniki? Może zrobić kurację opartą na 2 produktach tzn na rozszerzone pory i coś jeszcze na wągry i zaskórniki.
Kuracja opierałaby się na kwasach np max 4 x w tygodniu np w Poniedziałek i Czwartek AHA/BHA we Wtorek i Sobotę ten na wągry i zaskórniki.
Może jest coś skutecznego na te 3 problemy?
Na razie zacznę z AHA/BHA 10 % i zobaczymy jaki będą efekty,przynajmniej żeby coś z tymi rozszerzonymi porami zrobił bo policzki są jak sito i czoło z lekka też nie za ciekawie wygląda
Póżniej zacząłbym z czymś mocniejszym.
Wcześniej interesując się tematem peelingów znalazłem informację,że powinno się nawilżać skórę.Czy to prawda?
Na wągry i zaskórniki salicyl i kwas pirogronowy.
Na zwężanie porów dobrze u mnie działał kwas mlekowy.
Z tym, że wszystkie powyższe w gotowcach (25% pirogrona z Clareny, 40% mlekowca-migdała Z Bielendy i 10% salicyla Glymedu). Zrezygnowałam z półproduktów, więc nic Ci za bardzo nie podpowiem, ale na pewno zrobią to dziewczyny na wątkach o kwasach z półproduktów
KLIK i KLIK.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-04, 20:36   #9
RealHappy91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 53
Dot.: Tłusta skóra-rozszerzone pory,wągry kuracja

Wągry da się przeboleć,bardziej zależy mi na zmniejszeniu lub wgl żeby nie było widać rozszerzonych porów-chodz to pewnie jest ciężkie do osiągnięcia przy pomocy samych kosmetyków.
Policzki są jak sitko i trochę czoło do tego wydaje się,że są blizny potrądzikowe jeśli dobrze zgaduję.
Podziałamy jak na razie AHA/BHA 10 % i zobaczymy póżniej co dalej..
RealHappy91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-04 21:36:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:02.