Novynette/Mercilon - wątek zbiorczy! - Strona 128 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-08-02, 12:49   #3811
Kelpie
Zakorzenienie
 
Avatar Kelpie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 8 185
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

Witam,
biorę novynette prawie dwa lata (bez jednego miesiąca).
Ostatnio przed krwawieniem z odstawienia bardzo bolał mnie brzuch i piersi - tak samo jak przed braniem tabletek...
Dzisiaj biorę 4 tabletkę i brzuch dalej boli i to dosyć mocno...
Zastanawiam się co jest grane...
Niedługo wybieram się do gina, ale i tak się martwię...
Miała, któraś z Was taki przypadek?
Kelpie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-02, 14:13   #3812
JellyJumper
Zadomowienie
 
Avatar JellyJumper
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 372
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kosmiteczka Pokaż wiadomość
spoko, ja po drugim opakowaniu mialam tak silne krwawienie, że aż poplamiłam pościel w nocy,co nigdy mi sie nie zdarzyło... a teraz po piatym czy szóstym mam nieduże czterodniowe krwawienie na ktore spokojnie wystarczyłaby jedna podpaska dziennie.
cierpliwosci!
A zanim zaczęłaś brać tabletki jak wyglądały twoje miesiączki?
były obfite? Ile dni trwało krwawienie? Były bolesne?

Pytam bo nie wiem czy czekac czy iść do lekarza i zmienić tabsy
__________________
ODCHUDZAM SIĘ

Waga:67kg--> 63 kg-->60
Udo: 55 cm-->52
Łydka: 34cm
Biodra: 96cm-->94
Talia: 68cm-->66

ZAPUSZCZAM WŁOSY

21.11 Jest: 33 cm

JellyJumper jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-02, 14:22   #3813
mrou
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Witam.
Niedawno byłam u ginekologa. Pani przepisał mi novynette na torbiel (nigdy wcześniej nie brałam tabletek antykoncepcyjnych), już za kilka dni mam rozpocząć kurację a tu nagle zaczęłam chorować, lekarz przepisał antybiotyk - augumentin. Czy wie ktoś może czy mogę normalnie zacząć stosować novynette czy lepiej poczekać jeszcze jeden miesiąc? Nie koliduje to z sobą?
mrou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-02, 18:13   #3814
Citriuos
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 224
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Dziewczyny mam pytanie,odpowiedz niby znalazłam w ulotce ale moim zdaniem zbyt trudnym językiem jest napisana i wszystko pomieszałam :PP
1.Więc tak..W piątek bodajże 30 lipca zwymiotowałam rano(była to pierwsza tabletka z 2 tygodnia) a wcześniej wzięłam tabletkę,więc pozniej wzięłam dodatkową.Wcześniej nie wspołżyłam jakoś z misiąc...Czy muszę się zabezpieczać dodatkowo w tym tygodniu?
i drugie pytanko..głupie :p
Czyli po wzięciu wszystkich tych tabletek mam robić 7 czy 6 dniową przerwę? skoro o jedną mniej wezmę bo 2 wzięłam w jednym dniu ale zwymiotowałam jedną.

Edytowane przez Citriuos
Czas edycji: 2010-08-02 o 18:14
Citriuos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-02, 20:07   #3815
samm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

mam pytanie, próbowałam znaleźć odpowiedz w ulotce ale nic na ten temat nie było. wczoraj o 20 powinnam była wziąć tabletke po 7dniowej przerwie. oczywiście zapomniałam i wziełam dopiero dzisiaj rano o 8:30. drugą tabletke wziełam tak jak powinnam była czyli o stałej porze. i teraz nie wiem jak wygląda moja ochrona i czy wogóle jest a jeśli jej nie ma to kiedy znikła i kiedy sie znowu pojawi. czy powinnam zaniechać wszelkich zbliżen przez tydzien czy może dłużej? z góry dziękuje za odpowiedz
samm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-02, 20:11   #3816
Mangolina
Zakorzenienie
 
Avatar Mangolina
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wherever
Wiadomości: 3 242
GG do Mangolina
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Ja mam takie jedno pytanie dot. tabletek (w prawdzie nie Novynette, a Mercilon). Otóż zaczęłam swoje pierwsze w życiu opakowanie 8 dni temu, a krwawienie dalej trwa... Nigdy nie miałam tak długo miesiączki - zwykle było to 6-7 dni, a w ostatnich dniach krwawienie było już naprawdę skąpe.
Czy któraś z Was miała taką sytuację? Bo trochę się obawiam, a ginekolog jest w tej chwili na urlopie.
Poza owym incydentem nie zauważyłam niczego niepokojącego (może poza chwiejnym nastrojem).
__________________
Imagine pageant
In my head the flesh seems thicker
Sandpaper tears corrode the film...



...And I need you now somehow, And I need you now somehow.
Mangolina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-02, 20:59   #3817
Citriuos
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 224
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

Dziewczyny mam pytanie,odpowiedz niby znalazłam w ulotce ale moim zdaniem zbyt trudnym językiem jest napisana i wszystko pomieszałam :PP
1.Więc tak..W piątek bodajże 30 lipca zwymiotowałam rano(była to pierwsza tabletka z 2 tygodnia) a wcześniej wzięłam tabletkę,więc pozniej wzięłam dodatkową.Wcześniej nie wspołżyłam jakoś z misiąc...Czy muszę się zabezpieczać dodatkowo w tym tygodniu?
i drugie pytanko..głupie :p
Czyli po wzięciu wszystkich tych tabletek mam robić 7 czy 6 dniową przerwę? skoro o jedną mniej wezmę bo 2 wzięłam w jednym dniu ale zwymiotowałam jedną.
Citriuos jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-02, 22:34   #3818
Douglas_Douglas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 333
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Mangolina Pokaż wiadomość
Ja mam takie jedno pytanie dot. tabletek (w prawdzie nie Novynette, a Mercilon). Otóż zaczęłam swoje pierwsze w życiu opakowanie 8 dni temu, a krwawienie dalej trwa... Nigdy nie miałam tak długo miesiączki - zwykle było to 6-7 dni, a w ostatnich dniach krwawienie było już naprawdę skąpe.
Czy któraś z Was miała taką sytuację? Bo trochę się obawiam, a ginekolog jest w tej chwili na urlopie.
Poza owym incydentem nie zauważyłam niczego niepokojącego (może poza chwiejnym nastrojem).
A czy na pewno są to krwawienia? Bo ja pamiętam miałam przez pierwsze dwa chyba miesiące ciemno-brązowe plamienia trwające przez dłuższy okres. Tak mój organizm przystosowywał się fizycznie do zmian. Później było ok.
Douglas_Douglas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-03, 08:14   #3819
kosmiteczka
Zadomowienie
 
Avatar kosmiteczka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez JellyJumper Pokaż wiadomość
A zanim zaczęłaś brać tabletki jak wyglądały twoje miesiączki?
były obfite? Ile dni trwało krwawienie? Były bolesne?

Pytam bo nie wiem czy czekac czy iść do lekarza i zmienić tabsy
miesiączki miałam ok 7 dni i nie były aż tak obfite. spokojnie,czekaj czekaj. Lekarz mi mówił że przy novynette może być silne krwawienie i "mogę się wystraszyć" (cytuję)
__________________
"kobiety mają problemy z parkowaniem, bo mężczyźni przez całe życie im wmawiają, że 15 centymetrów to dużo"


COCO JAMBO I DO PRZODU
kosmiteczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-03, 09:27   #3820
hejYou
Zakorzenienie
 
Avatar hejYou
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 005
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Citriuos Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie,odpowiedz niby znalazłam w ulotce ale moim zdaniem zbyt trudnym językiem jest napisana i wszystko pomieszałam :PP
1.Więc tak..W piątek bodajże 30 lipca zwymiotowałam rano(była to pierwsza tabletka z 2 tygodnia) a wcześniej wzięłam tabletkę,więc pozniej wzięłam dodatkową.Wcześniej nie wspołżyłam jakoś z misiąc...Czy muszę się zabezpieczać dodatkowo w tym tygodniu?
i drugie pytanko..głupie :p
Czyli po wzięciu wszystkich tych tabletek mam robić 7 czy 6 dniową przerwę? skoro o jedną mniej wezmę bo 2 wzięłam w jednym dniu ale zwymiotowałam jedną.
O której bierzesz tabletki ? i o której zwymiotowałaś mniej więcej ?
Po prostu przesunie CI się cykl przypuśćmy jak zawsze zaczynałaś brać tabletke we wtorek to teraz zaczynasz w poniedziałek
czyli robisz normalną 7dniową przerwę
__________________
Świat jest mały. Ostatecznie wszyscy kiedyś spotkamy się w łóżku.
hejYou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-03, 10:29   #3821
Citriuos
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 224
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Biorę tak 10-11 i zwymiotowałam tak właśnie gdy wstałam po 10 i wzięłam tabletkę a potem obżarłam się czipsami no i cóż :P Aha czyli normalnie przerwa jak zawsze,nie skracać? I nowe opakowanie w 8 dzień i jestem całkowicie zabezpieczona?
Citriuos jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-03, 11:20   #3822
Mangolina
Zakorzenienie
 
Avatar Mangolina
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wherever
Wiadomości: 3 242
GG do Mangolina
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Douglas_Douglas Pokaż wiadomość
A czy na pewno są to krwawienia? Bo ja pamiętam miałam przez pierwsze dwa chyba miesiące ciemno-brązowe plamienia trwające przez dłuższy okres. Tak mój organizm przystosowywał się fizycznie do zmian. Później było ok.
Z całą pewnością jest to krew miesięczna a nie plamienia. Ciągle czuje się mniej więcej jak w 5 dniu okresu i właśnie taka jest ilość krwi... A mija dziś 9 dzień. Zanim zaczęłam brać tabletki miesiączki były bolesne i obfite w pierwszych dniach, a teraz jest bezbolesna i znacznie przedłużona w czasie.
__________________
Imagine pageant
In my head the flesh seems thicker
Sandpaper tears corrode the film...



...And I need you now somehow, And I need you now somehow.
Mangolina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-03, 16:45   #3823
patbar
Zadomowienie
 
Avatar patbar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 228
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez samm Pokaż wiadomość
mam pytanie, próbowałam znaleźć odpowiedz w ulotce ale nic na ten temat nie było. wczoraj o 20 powinnam była wziąć tabletke po 7dniowej przerwie. oczywiście zapomniałam i wziełam dopiero dzisiaj rano o 8:30. drugą tabletke wziełam tak jak powinnam była czyli o stałej porze. i teraz nie wiem jak wygląda moja ochrona i czy wogóle jest a jeśli jej nie ma to kiedy znikła i kiedy sie znowu pojawi. czy powinnam zaniechać wszelkich zbliżen przez tydzien czy może dłużej? z góry dziękuje za odpowiedz
Miałam podobną sytuację zapomniałam drugiej tabletki w pierwszym tygodniu. Gin kazał mi brac pozostałe normalnie i dodatkowo się zabezpieczać. Najlepiej jak zadzwonisz do swojego lekarza i spytasz.


Cytat:
Napisane przez Citriuos Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie,odpowiedz niby znalazłam w ulotce ale moim zdaniem zbyt trudnym językiem jest napisana i wszystko pomieszałam :PP
1.Więc tak..W piątek bodajże 30 lipca zwymiotowałam rano(była to pierwsza tabletka z 2 tygodnia) a wcześniej wzięłam tabletkę,więc pozniej wzięłam dodatkową.Wcześniej nie wspołżyłam jakoś z misiąc...Czy muszę się zabezpieczać dodatkowo w tym tygodniu?
i drugie pytanko..głupie :p
Czyli po wzięciu wszystkich tych tabletek mam robić 7 czy 6 dniową przerwę? skoro o jedną mniej wezmę bo 2 wzięłam w jednym dniu ale zwymiotowałam jedną.
Drugi tydzien ponoc jest bezpieczny jeśli chodzi o pominięcie tabletki. Robisz 7 dniową przerwę.
patbar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-03, 19:34   #3824
Douglas_Douglas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 333
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Mangolina Pokaż wiadomość
Z całą pewnością jest to krew miesięczna a nie plamienia. Ciągle czuje się mniej więcej jak w 5 dniu okresu i właśnie taka jest ilość krwi... A mija dziś 9 dzień. Zanim zaczęłam brać tabletki miesiączki były bolesne i obfite w pierwszych dniach, a teraz jest bezbolesna i znacznie przedłużona w czasie.
Kochana, jeżeli mija 9ty dzień, a Ty nadal krwawisz i to nie słabo to ja proponuję, a nawet nakazałabym Ci iść do lekarza. To nie są żarty. Zwłaszcza że nie miałaś tak długich miesiączek. Przy odpowiednio dobranych tabletkach powinno być lżej, krócej i słabiej.
Douglas_Douglas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-04, 14:09   #3825
Adzia15
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 195
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

Hmm,mam taki dziwny problem.
Otóż biorę już 2 op.Novynette(a nawet już je kończę,bo ostatnią tabletkę wezmę 9 sierpnia),i niby wszystko jest ok,ale zauważyłam zmiany w wydzielinie.
Tzn.zawsze była w umiarkowanych ilościach,a od tygodnia jest jej strasznie dużo.
Jest biała i gęsta.
Ponadto,przez pierwsze 2 dni miała ona dosyć nieprzyjemny zapach:/
Kupiłam Tantum Rosa i niby wszystko przeszło,ale teraz też czasami coś mnie tam zaswędzi.
Żadnych bólów brzucha,pieczenia,czy czegoś podobnego.
Tylko ten niewielki,sporadyczny świąd i upławy.
No i od jakiegoś czasu używam emulsji do higieny intymnej Lactacyd.
Czy może miec ona na to jakiś wpływ?
Bo używałam jej równiez wtedy,gdy miałam ten lekki świąd,i ona go znacząco łagodziła.

Oczywiście,zapisałam się do ginekologa,ale zastanawiam się,co to może być,i przez co.
Nie używam zapachowych wkładek,podpasek,tampony w ogóle sobie odpuściłam,dbam o higienę,nie byłam na basenie,ani w publicznych toaletach....
Wiem,że jestem trochę przewrazliwiona,bo w końcu od przeszło pół roku miałam nawracające infekcje,ale same wiecie jak to jest....

Czy tabletki mogły spowodować aż takie zmiany w wydzielinie?

Edytowane przez Adzia15
Czas edycji: 2010-08-12 o 19:42
Adzia15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-04, 16:15   #3826
hejYou
Zakorzenienie
 
Avatar hejYou
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 005
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

Dziewczyny, zmieniłam tabletki na właśnie Novynette i w związku z tym mam do was pytanie, czy występuje u was suchość pochwy ? Bo właśnie przy poprzednich występowała u mnie suchość i mam nadzieje, że przy tych coś się poprawi zaczynam od dzisiaj
__________________
Świat jest mały. Ostatecznie wszyscy kiedyś spotkamy się w łóżku.
hejYou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-04, 16:54   #3827
saura
Raczkowanie
 
Avatar saura
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 199
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

U mnie libido wzrosło. A co do suchości to nie wiem co to jest no czasami się zdarza, ale raczej bardzo rzadko
saura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-05, 08:13   #3828
180380
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 130
bardzo prosze o pomoc

Witam! Zaczne od poczatku. ostatnio zmienialam tabletki z yasmenelle na mercilon, 1 tabletke mnercilon wzielam w 1 dniu krwawienia-tak jak mowil moj ginekolog. w 1 dniu trzeciego tygodnia po 2 godzinach od przyjecia tabletki mialam dwa luzne stolce pozniej juz samo woda sie zalatwialam tak co 2-3 godziny. w tym tez dniu uprawialam seks bez konczenia, nie ma mowy zeby chociaz troszke spermy sie dostalo do srodka! W tym tez dniu nie przyjelam dodatkowej tabletki gdyz prawie caly dzien mnie meczyla ta "biegunka" na nastepny dzien przyjelam o stalej porze kolejna tabletke(przyjmuje je rano) po 4 godzinach od p[rzyjecia jej mialam znow wodnisty stolec wiec poczekalam jeszcze dwie godziny i przyjelam dodatkowa tabletke ktora dzien wczesniej mogla sie nie wchlonac! I za 3 dni wyszlo ze musze przyjmowac antybiotyk a ze antybiotyk przypadl na koniec tego blistra i ze tamta tabletka ktora mogla sie nie wchlonac przypadlo na 3 tydzien wiec zgodnie z ulotka polaczylam opakowania, tzn przyjelam z 2 blistra 12 tabletek gdyz laczenie pelnych dwoch opakowan wywoluje u mnie okropne skutki uboczne, dzis mam 3 dzien przerwy i cisza, ani sladu krwawienia, zaczynam sie juz denerwowac czy oby napewno wszystko ok, i czy dobrze postapilam w tamtych przypadkach? Bardzo prosze o odpowiedz
__________________
29.04.2010r - 56,1 kg (158 cm)
17.06.2010r.- 51,9kg
marzenie - 49 kg
180380 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-05, 08:22   #3829
Ina87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 159
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Ja mam takie inne pytanie.

Od poniedziałku nie biorę tabletek (7-dniowa przerwa). Powinno wystapić krwawienie, a tu jest czwartek i nic. Wczoraj bolał mnie brzuch. To moje pierwsze opakowanie.
Wizja tego, że mogę być w ciąży jest przerażająca.

Tabletki brałam regularnie codziennie o 7, żadnej "nie zgubiłam". Z facetem prawdziwego stosunku nie było (nie do końca), bo za 3 raz udało nam sie tylko włożyć członka prawie do końca bo i tak nie mogłam wytrzymać z bólu. Wytrysku nie było.

Nie wiem co mam teraz myśleć
Pomóżcie.
Ina87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-05, 09:15   #3830
agniesia9007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Pelplin
Wiadomości: 42
Dot.: bardzo prosze o pomoc

Czy aby na pewno nie powinnaś iść do lekarza? Trochę dziwne eksperymenty zrobiłaś. Wodnisty stolec to nic dobrego. Prowadzi do odwodnienia organizmu. A te tabletki chyba Ci nie odpowiadają.
agniesia9007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-05, 09:50   #3831
hejYou
Zakorzenienie
 
Avatar hejYou
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 005
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Dziewczyny już zgłupiałam oświećcie mnie, lekarz zmienił mi tabletki z Diane 35 na właśnie Novynette i tabletki brałam zawsze od środy i tak też wczoraj zrobiłam łyknęłam pierwsza tabletke i teraz nie wiem czy dobrze zrobiłam biorąc ją w środe czy powinnam zacząć od pierwszego dnia krwawienia jak pierwwszy raz przy tabletkach ?
__________________
Świat jest mały. Ostatecznie wszyscy kiedyś spotkamy się w łóżku.
hejYou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-05, 12:21   #3832
nunny
Wtajemniczenie
 
Avatar nunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 806
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ina87 Pokaż wiadomość
Ja mam takie inne pytanie.

Od poniedziałku nie biorę tabletek (7-dniowa przerwa). Powinno wystapić krwawienie, a tu jest czwartek i nic. Wczoraj bolał mnie brzuch. To moje pierwsze opakowanie.
Wizja tego, że mogę być w ciąży jest przerażająca.

Tabletki brałam regularnie codziennie o 7, żadnej "nie zgubiłam". Z facetem prawdziwego stosunku nie było (nie do końca), bo za 3 raz udało nam sie tylko włożyć członka prawie do końca bo i tak nie mogłam wytrzymać z bólu. Wytrysku nie było.

Nie wiem co mam teraz myśleć
Pomóżcie.
Spokojnie, krwawienie może pojawić się nawet w siódmym dniu, a może go w ogóle nie być Nie ma co panikować skoro mówisz że tabletki brałaś tak jak trzeba Poczekaj na koniec przerwy a jeśli dalej krwawienia nie będzie to zrób test. Ale na pewno wszystko będzie dobrze, to dopiero pierwsze opakowanie
nunny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-05, 21:38   #3833
gaaba85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 53
Dot.: bardzo prosze o pomoc

Ja stosowałam kiedyś Mercilon i naprawdę byłam zadowolona. Jeżeli masz podejrzenie, że ta biegunka powodowana jest przez te tabletki to na pewno powinnaś je zmienić. Jak przeczytasz ulotkę to dowiesz się, że po przyjęciu tabletki jeśli wystąpią wymioty lub biegunka to osłabiają działanie tabletek. Na Twoim miejscu skorzystałabym z fachowej porady lekarza.
gaaba85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-06, 12:18   #3834
wisienka_na_torcie
Zakorzenienie
 
Avatar wisienka_na_torcie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 010
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Mangolina Pokaż wiadomość
Z całą pewnością jest to krew miesięczna a nie plamienia. Ciągle czuje się mniej więcej jak w 5 dniu okresu i właśnie taka jest ilość krwi... A mija dziś 9 dzień. Zanim zaczęłam brać tabletki miesiączki były bolesne i obfite w pierwszych dniach, a teraz jest bezbolesna i znacznie przedłużona w czasie.
U mnie przy pierwszym opakowaniu było podobnie, okres trwał dziesięć dni i był dość obfity, później przez kilka dni miałam plamienia. Zobaczymy , jak bedzie drugim razem, mam nadzieję, ze troszkę lepiej, chociaż obfite i długie miesiączki miałam zawsze.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=679770
Zapraszam do wymiany
wisienka_na_torcie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-06, 15:56   #3835
JellyJumper
Zadomowienie
 
Avatar JellyJumper
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 372
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

A czy preparaty zewnętrzna mogą mieć wpływ na skuteczność tabletek anty?
Pytam ponieważ wykupiłam właśnie Clindacne i izotziaja, odkąd biorę tabsy zastanawiam się nad wszytskim co jem z lekarstw itp
__________________
ODCHUDZAM SIĘ

Waga:67kg--> 63 kg-->60
Udo: 55 cm-->52
Łydka: 34cm
Biodra: 96cm-->94
Talia: 68cm-->66

ZAPUSZCZAM WŁOSY

21.11 Jest: 33 cm

JellyJumper jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-06, 17:26   #3836
hejYou
Zakorzenienie
 
Avatar hejYou
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 005
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez JellyJumper Pokaż wiadomość
A czy preparaty zewnętrzna mogą mieć wpływ na skuteczność tabletek anty?
Pytam ponieważ wykupiłam właśnie Clindacne i izotziaja, odkąd biorę tabsy zastanawiam się nad wszytskim co jem z lekarstw itp

zewnętrzne nie
__________________
Świat jest mały. Ostatecznie wszyscy kiedyś spotkamy się w łóżku.
hejYou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-06, 19:07   #3837
Ina87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 159
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez nunny Pokaż wiadomość
Spokojnie, krwawienie może pojawić się nawet w siódmym dniu, a może go w ogóle nie być Nie ma co panikować skoro mówisz że tabletki brałaś tak jak trzeba Poczekaj na koniec przerwy a jeśli dalej krwawienia nie będzie to zrób test. Ale na pewno wszystko będzie dobrze, to dopiero pierwsze opakowanie

Dostałam wczoraj, cieszę się, ale boli jak cholera
Ina87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-06, 20:26   #3838
nunny
Wtajemniczenie
 
Avatar nunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 806
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ina87 Pokaż wiadomość
Dostałam wczoraj, cieszę się, ale boli jak cholera
Może po kolejnym opakowaniu będzie lepiej Ja już nawet w trakcie czasem zapominam że mam krwawienie Nic a nic mnie nie boli, ani przed ani w trakcie Ale w sumie jakoś nigdy takich dolegliwości związanych z okresem nie miałam.
nunny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-07, 06:21   #3839
Ina87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 159
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Dostałam plamienia i wszystko jest ok.
Mam tylko takie pytanie. Przy tabletkach powinno być słabe plamienie a wydzielina w kolorze takiej brudnej krwi. U mnie jest trochę inaczej bo mam kolor krwisto czerwony, nie powiem bo jest jej mniej niż przed tabletkami ale plamieniem tego nazwać nie mogę.
I to, że tak wygląda a nie inaczej martwi mnie, czy tabletki działały przez tamten miesiąc. przed przerwą

P.S. Podczas 7-dniowej przerwy też jestem zabezpieczona?
Ina87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-07, 12:36   #3840
hejYou
Zakorzenienie
 
Avatar hejYou
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 005
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ina87 Pokaż wiadomość
Dostałam plamienia i wszystko jest ok.
Mam tylko takie pytanie. Przy tabletkach powinno być słabe plamienie a wydzielina w kolorze takiej brudnej krwi. U mnie jest trochę inaczej bo mam kolor krwisto czerwony, nie powiem bo jest jej mniej niż przed tabletkami ale plamieniem tego nazwać nie mogę.
I to, że tak wygląda a nie inaczej martwi mnie, czy tabletki działały przez tamten miesiąc. przed przerwą

P.S. Podczas 7-dniowej przerwy też jestem zabezpieczona?
Tak w czasie 7dniowej przerwy jesteś zabezpieczona.
Jak brałaś regularnie tabletki nie wystąpiły wymioty, biegunka ani nie zażywałaś antybiotyków to tabletki na pewno działały .
A może to jest okres a nie plamienie,
? bo podczas zażywania tabletek okres powinien być bardziej skąpy
__________________
Świat jest mały. Ostatecznie wszyscy kiedyś spotkamy się w łóżku.
hejYou jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:46.