Turcja - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-06-29, 17:39   #1591
desira
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 116
GG do desira
Dot.: Turcja

Cytat:
Napisane przez Princeska87 Pokaż wiadomość
Desira haha no to ja się prędzej dam pokroić za Serdara,niż Tarkana ale ile ludzi tyle opcji seytan tak mi wpadła w ucho, że już rok tego prawie słucham i nie mogę przestać
Ty masz takiego schiza na punkcie tego niewiastopodobnego Serdara jak na na punkcie Tarkana :P

Co roku wychodzą jakieś nowe "hity" Serdara i w całej Turcji można go słyszeć heh

Muszę przyznać, że melodia z Şeytana wpada w ucho, ale jego głos mnie irytuje... ale kto wie, może tak samo go polubie jak Jay Seana, który też jakby na to nie patrzeć, ma zniewieściały głos :P ja jeszcze nie czuję klimatów Serdara :P

Podoba mi się jeden wers tej piosenki : "Hayat beni neden yoruyorsun"

Edytowane przez desira
Czas edycji: 2009-06-29 o 17:40
desira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-29, 19:19   #1592
Princeska87
Zakorzenienie
 
Avatar Princeska87
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5 684
Dot.: Turcja

Ja już na początku piosenki Seytan uwielbiam jak on śpiewa "Hayat beni neden yoruyorsun"
chyba Desira podobne zboczenia mamyhahaha
Zaraz Ci wybiore kilka pioseneczek powysyłam

Aggson byłam w tamtym roku obok hotelu Kleopatra Celine, wiadomo, że na 3* luksusów nie będzie, ale nie jest tragiczny. Wiadomo, że w necie są same negatywne opinie, bo Polak jak jedzie do Turcji i nie ma bigosu na śniadanie to już pisze, że jedzenie było obleśne, druga sprawa, Polak jak zapłaci za wakacje 2 tys. to myśli, że będzie w hotelu Radisson Sas, ale nie wpadnie już na to, że płaci też za przelot, jedzenie, ubezpieczenia itd. nie mówie, że wszyscy, ale chodzi mi o to,żeby do negatywnych opinii w necie podchodzić z duuuuuuuuużą rezerwą. Szkoda tylko, że w tym hotelu jest HB a nie All. jednak z All dużo taniej wychodzi, a pić się chce non stop przy takich upałach. Generalnie podsumowując hotel ten jest dla niewymagających, którzy w hotelu się myją i śpią, bo opalają się na plaży,a wieczory spędzają w centrum Alanyi na dyskotekach, na zakupach, czy zwiedzaniu. Także ok, też się w tym roku zastanawiałyśmy z koleżankami nad nim, ale zrezygnowałyśmy właśnie przez brak all. Miłego wypoczynku i już Ci zazdroszczę, że tak szybko tam jedziesz ja muszę jeszcze poczekać

---------- Dopisano o 20:19 ---------- Poprzedni post napisano o 19:59 ----------

Desira sprawdź pocztę niespodzianka
__________________
Nowy wątek perfumeryjny (wymienię perfumy Chopard Happy Spirit Bouquet D'Amour + Venezia Laura Biagiotti):
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1155971
Specjalistka ds. wymarzonych wakacji
Princeska87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-29, 19:33   #1593
Aggson
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 6
Dot.: Turcja

Dzięki wielkie za odpowiedź a Co do jedzenia, to się zgodzę. w zeszłym roku byłam w tunezji w hotelu 2 gwiazdki i jedzenie było dość monotonne ( 2 tygodnie z makaronem w sosie pomidorowym) a ludzie spodziewali się właśnie nie wiadomo czego...
a co do ALL to niestety nie dla mnie, jadę na obóz młodzieżowy, więc mnie to nie dotyczy
Aggson jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-29, 20:06   #1594
Princeska87
Zakorzenienie
 
Avatar Princeska87
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5 684
Dot.: Turcja

aa no to jak na obóz to już w ogóle uważam, że będziecie zadowoleni ze wszystkiego ludzie czasem takie rzeczy wymyślają, że nie wiadomo czy śmiać się czy płakać jedzenie wiadomo, że nie będzie mega i niewiadomo jakie, ale nie ma co narzekać, i tak na obozach mało się wymaga od takich rzeczy
udanego wyjazdu!
__________________
Nowy wątek perfumeryjny (wymienię perfumy Chopard Happy Spirit Bouquet D'Amour + Venezia Laura Biagiotti):
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1155971
Specjalistka ds. wymarzonych wakacji
Princeska87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-29, 22:36   #1595
kabira
Raczkowanie
 
Avatar kabira
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 280
GG do kabira
Dot.: Turcja

Cytat:
Napisane przez Aysel Pokaż wiadomość
A orientujesz sie ile kosztuje w miare tani nocleg w hotelu z przyzwoitymi warunkami w pokoju 2 -osobowym, od osoby? Nie musi byc w centrum, ale tez zebym nie musiala duzo dojezdzac.. Chce sie zorientowac ile to moze kosztowac zeby odlozyc sobie jakąś sumke pieniedzy.. Bo podejrzewam ze bedzie to drozsze niz pobyt w jakims nadmorskim kurorcie. . Dzieki za pomoc Selamlar ;D

W Istanbule byłam jakies 3tygodnie temu ale to po znajomosci spalam ale moge Ci powiedziec bo moja kumpela zostawała w dzielnicy Sultanahmet to 2 osobowy 20euro ze sniadaniem. Blisko do zabytków na Sultanahmet do centrum 4km i kolo hotelu tramwaj co 15 min wiec łatwo sie dostac wszedzie. Moze znajdziesz cos tanszego ale wiem ze teraz sezon. Moze jak bedziesz szukac to na dzielnicy Aksaray.Mozesz zawsze zapytac ze jak zostaniesz duzej zeby Ci znizke zrobili

---------- Dopisano o 23:36 ---------- Poprzedni post napisano o 23:24 ----------

Merhabalar
princeska i desire przez wasze posty przychodza mi wspomnienia tesknota i jescze wieksza chec pojechania juz teraz do Turcji ah jak sie ciesze ze ktos matakiego samego bzika jak ja

selamlar
kabira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-29, 22:49   #1596
Princeska87
Zakorzenienie
 
Avatar Princeska87
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5 684
Dot.: Turcja

Kabira ja mam takiego bzika do Grecji ale pojechałam przypadkiem na wakacje do Turcji rok temu, pierwsze skojarzenie "ło mamo, jest jak w Grecji" baaardzo dużo podobieństw widzę, m.in. też przez długą historię, najazdy Turków na Greków, podboje, itd. i jak to Turcy ze wszystkiego meczet chcieli zrobić dobudowując minaret i inne elementy, kopuły itd. i jakoś mi się to skojarzyło i jest mi bliskie sercu, szaleję za orientalnym stylem, leżąc na plaży i słysząc śpiewy i modlitwy z meczetu pobliskiego byłam zachwycona muzyka turecka, stroje, kapcie z pomponikiem, chusta z medalikami do tańca brzucha, czaj w tygielkach, ahhh długo by wymieniać aż się rozmarzyłam
__________________
Nowy wątek perfumeryjny (wymienię perfumy Chopard Happy Spirit Bouquet D'Amour + Venezia Laura Biagiotti):
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1155971
Specjalistka ds. wymarzonych wakacji
Princeska87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-29, 23:15   #1597
Claris
Zakorzenienie
 
Avatar Claris
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 9 668
Dot.: Turcja

Cytat:
Napisane przez Princeska87 Pokaż wiadomość
Kabira ja mam takiego bzika do Grecji ale pojechałam przypadkiem na wakacje do Turcji rok temu, pierwsze skojarzenie "ło mamo, jest jak w Grecji" baaardzo dużo podobieństw widzę, m.in. też przez długą historię, najazdy Turków na Greków, podboje, itd. i jak to Turcy ze wszystkiego meczet chcieli zrobić dobudowując minaret i inne elementy, kopuły itd. i jakoś mi się to skojarzyło i jest mi bliskie sercu, szaleję za orientalnym stylem, leżąc na plaży i słysząc śpiewy i modlitwy z meczetu pobliskiego byłam zachwycona muzyka turecka, stroje, kapcie z pomponikiem, chusta z medalikami do tańca brzucha, czaj w tygielkach, ahhh długo by wymieniać aż się rozmarzyłam
Oj taaak, mam takie same odczucia. Co z tego, że modlitwa puszczana z nagrania, ma to swój niepowtarzalny urok
Claris jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-29, 23:25   #1598
Princeska87
Zakorzenienie
 
Avatar Princeska87
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5 684
Dot.: Turcja

Dokładnie Claris takie niecodzienne u nas, może dlatego tak nas zachwyca?
i pamiętaj o naszym tureckim piciu%%% na wakacjach wizażowo wizażankowego drinka
__________________
Nowy wątek perfumeryjny (wymienię perfumy Chopard Happy Spirit Bouquet D'Amour + Venezia Laura Biagiotti):
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1155971
Specjalistka ds. wymarzonych wakacji
Princeska87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-29, 23:43   #1599
Claris
Zakorzenienie
 
Avatar Claris
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 9 668
Dot.: Turcja

Cytat:
Napisane przez Princeska87 Pokaż wiadomość
Dokładnie Claris takie niecodzienne u nas, może dlatego tak nas zachwyca?
i pamiętaj o naszym tureckim piciu%%% na wakacjach wizażowo wizażankowego drinka
haha trzymam za słowo
Claris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-29, 23:47   #1600
Princeska87
Zakorzenienie
 
Avatar Princeska87
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5 684
Dot.: Turcja

o to się nie martw Claris, ja pamiętliwa jestem i tego Ci nie przepuszczę
__________________
Nowy wątek perfumeryjny (wymienię perfumy Chopard Happy Spirit Bouquet D'Amour + Venezia Laura Biagiotti):
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1155971
Specjalistka ds. wymarzonych wakacji
Princeska87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-30, 00:03   #1601
desira
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 116
GG do desira
Dot.: Turcja

kabira, jak chcesz w ostateczności mogę być pożądaniem (napisałaś o mnie per desire :P) aczkolwiek wolałabym nie

a odnośnie wycia muezinów (chyba dobrze to napisałam) to mnie to czasem irytowało, w szczególności gdy wracałam z imprezy nad ranem i kładłam się spać, a tu jakiś koleś wzywał mnie do modlitwy... poza tym często sami Turcy się dziwią, że oni nawoływają po arabsku, skoro nikt nie uczy się arabskiego.... nawet moja wykładowczyni z socjologii rodziny się dziwiła (ale niby nie można tłumaczyć koranu itd, bo to zniekształci przekaz, więc oni tylko uczą się formułek, a nie języka)

kabira, ben de özlüyorum çok çok özlüyorum çünkü Türkiyeyi seviyorum, bedenim Polonya'da kalbım Türkiye'dedir ;(

jest tu ktoś jeszcze kto też türkçe öğreniyor? ja dziś miałam pierwsze zajęcia z kolejnego poziomu i na zadanie domowe mam napisać między innymi o jakiejś polskiej bajce i to po turecku oczywiście

Wy tam o %% piszecie, a ja bym się napiła typowego tureckiej herbaty kuşburnu i wypaliła, albo raczej wypiła przy tym nargilę, najchętniej elma albo portakal (bo Turcy piją nargilę, a nie palą )

görüşürüz!

Edytowane przez desira
Czas edycji: 2009-06-30 o 07:14
desira jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-30, 00:07   #1602
Princeska87
Zakorzenienie
 
Avatar Princeska87
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5 684
Dot.: Turcja

Fakt, rano bywało to irytujące, ale i tak miało swój urok
Łaaał proszę, uczysz się tureckiego, świetnie hehehe to jaką bajkę opiszesz? Kopciuszka? Desira mail doszedł i przesłuchałaś?
__________________
Nowy wątek perfumeryjny (wymienię perfumy Chopard Happy Spirit Bouquet D'Amour + Venezia Laura Biagiotti):
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1155971
Specjalistka ds. wymarzonych wakacji
Princeska87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-30, 10:21   #1603
Madzialenka12344321
Zakorzenienie
 
Avatar Madzialenka12344321
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 54 443
Dot.: Turcja

Czy do Turcji tez sie leci airbusem??
wczoraj kolejny sie rozbil
__________________

Madzialenka12344321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-30, 11:42   #1604
Claris
Zakorzenienie
 
Avatar Claris
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 9 668
Dot.: Turcja

Cytat:
Napisane przez Madzialenka12344321 Pokaż wiadomość
Czy do Turcji tez sie leci airbusem??
wczoraj kolejny sie rozbil
Ja nie leciałam airbusem
Claris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-30, 14:55   #1605
desira
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 116
GG do desira
Dot.: Turcja

Cytat:
Napisane przez Princeska87 Pokaż wiadomość
Łaaał proszę, uczysz się tureckiego, świetnie hehehe to jaką bajkę opiszesz? Kopciuszka? Desira mail doszedł i przesłuchałaś?
Trzeba jakś polską bajkę opowiedzieć i wybrałam kaczkę dziwaczkę... kaczka dziwaczka po turecku, masakra! kosmos totalny :| ale kumpela mnie pocieszyła teksem:

"ben hala türkçenin çok iyi olduğunu düşünüyorum. çünkü esrasmusla gelen bir sürü insan tanıdım ve hiç biri türkçe'yi öğrenemedi. çünkü türkçe gerçekten zor bir dil." i "türkçe öğrenmek zor evet ama bence başarıyorsun iyi gidiyorsun " musiałam się pochwalić

a mail doszedł, kojarzę z tego tylko hadi hadi hadi :P poza tym moja droga 5 utworów... coś nie chcesz się dzielić :P
desira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-30, 19:03   #1606
Princeska87
Zakorzenienie
 
Avatar Princeska87
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5 684
Dot.: Turcja

Desira wysłałam 3 mejle po 3 piosenki więc 9 musisz mieć! chyba, że coś nie doszło:/ to później wyślę Ci jeszcze w takim razie. No właśnie hadi hadi Ibrahima Tatlises kojarzy mi się z Krzysztofem Krawczykiem
Z tego co napisałaś niiiic nie rozumiem ale brawo, super!

---------- Dopisano o 20:03 ---------- Poprzedni post napisano o 19:28 ----------

wysłałam Ci Desira 4kolejne piosenki, mam nadzieję, że dojdą
__________________
Nowy wątek perfumeryjny (wymienię perfumy Chopard Happy Spirit Bouquet D'Amour + Venezia Laura Biagiotti):
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1155971
Specjalistka ds. wymarzonych wakacji
Princeska87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-02, 09:06   #1607
xxx3anahi3xxx
Zadomowienie
 
Avatar xxx3anahi3xxx
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 892
GG do xxx3anahi3xxx
Dot.: Wakacje w Tunezji - Hotel El Fell w Hammamecie

Nikt oprócz Patrycji i Mnie sie tam nie wybiera ??
__________________
2012- Egipt
2013 - Tunezja zima i lato
2014- Egipt
2015- Tunezja
2016 - Tunezja
2017 - Tunezja maj i październik! czekaaaaaam
xxx3anahi3xxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-04, 22:27   #1608
Fantazjaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: z gorącej Barcelony;*
Wiadomości: 1 019
Dot.: Turcja

ja w tym roku też jadę do Turcji cieszę się oczywiście niezmiernie, ale okropnie boję się latać samolotami, szczególnie w tym roku kiedy się ich trochę porozbijało
__________________
Donde una puerta se cierra, otra se abre.

„Bądź sobą. Każdy inny jest już zajęty.” – Oscar Wilde.

Książki: 22/2012
Filmy: 42/2012
Fantazjaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-05, 08:37   #1609
Madzialenka12344321
Zakorzenienie
 
Avatar Madzialenka12344321
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 54 443
Dot.: Turcja

Cytat:
Napisane przez Fantazjaa Pokaż wiadomość
ja w tym roku też jadę do Turcji cieszę się oczywiście niezmiernie, ale okropnie boję się latać samolotami, szczególnie w tym roku kiedy się ich trochę porozbijało
ja tez

dziewczyny a co najlepiej sobie kupic w Turcji??
__________________

Madzialenka12344321 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-05, 08:57   #1610
Princeska87
Zakorzenienie
 
Avatar Princeska87
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5 684
Dot.: Turcja

Na szczęście w miarę krótko się leci (np. nie to co hmmm do USA, więc jakieś pocieszenie)

co do zakupów to ja poprzywoziłam maaaasę rzeczy co uważam, że warto:
- tureckie kapcie z pomponikiem, może tandetne, ale mi się podobają i jak chodzę w nich po domu to od razu myślę o Turcji
- chusta do tańca brzucha, są przepiękne i w różnych kolorach z np. złotymi medalikami - może to być początek do pójścia na taniec w Polsce po powrocie
- jedzenie i picie: wódka Istanblue albo Raki, chałwy smakowe, ich herbatkę - caj - a do tego specjalne szklaneczki w kształcie główki tulipana i tygielek do parzenia, słodkie takie niby galaretki posypane czymś jak cukier puder, ale mniej słodkie, przyprawy
- torebki - trzeba dobrze szukać, żeby znaleźć z prawdziwej skóry, są, droższe, ale na pewno tańsze niż w Polsce, więc chyba warto zainwestować. Oprócz tego masa innych, od których nie sposób oderwać oczu (są też oczywiście nie ze skóry, tylko z tej ekologicznej, czy skaju i są bardzo tanie, tak samo jak portfele typu: w cudzysłowiu oczywiście D&G, Prada, Chanel, Chloe, Versace, Gucci itd.)
- bardzo dużo ubrań i są też dobre jakościowo, nie mówię, że wszystkie, dlatego patrzeć na skład najlepiej, ale niektóre fasony świetne i również gwarancja, że wychodząc na ulicę nie zobaczy się osoby w tym samym
- ręczniki, pięęękne, wielkie plażowe, miękkie z takiej jakby grubej nitki we wszystkich kolorach świata i np. ze złotym wyhaftowanym napisem Turkiye
- dla amatora złoto i skóry, ale to nie dla mnie i nie znam się, więc nie pomogę, podobno i tak tańsze niż w Polsce, ale w takim firmowym sklepie (nie gdzieś na bazarze) skóry były drogie uważam, ale chętnych do kupna nie brakowało
- piękne drobiazgi, pamiątki jak np. oko proroka błękitne z białą i czarną kropeczką - np. breloczek do kluczy, który zawsze jest z nami i przypomina o Turcji ja oczywiście również mam
- chusty / szale - jak na Turcje są drogie, ale warto, bo piękne materiały i wzoru przeplatane np. złotą lub srebrną cieniutką nitką (ślicznie się mieni)
- orientalne tuniki, szerokie spodnie a'la alladynki tureckie
- fajne ubranka dla dzieci są, np. koszulki, bluzy, spodenki, ciężko mi stwierdzić wiekowo, ale może na takie 5latki?

GŁÓWNA ZASADA: TARGOWAĆ SIĘ, TARGOWAĆ SIĘ i jeszcze raz TARGOWAĆ SIĘ
Ceny można zbić nawet o połowę, a czasem i więcej, więc warto stać przy swoim
Jak mi się coś przypomni jeszcze to dopiszę
__________________
Nowy wątek perfumeryjny (wymienię perfumy Chopard Happy Spirit Bouquet D'Amour + Venezia Laura Biagiotti):
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1155971
Specjalistka ds. wymarzonych wakacji

Edytowane przez Princeska87
Czas edycji: 2009-07-05 o 08:59
Princeska87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-05, 09:14   #1611
anyolek
Zadomowienie
 
Avatar anyolek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu i pracy ;)
Wiadomości: 1 461
Dot.: Turcja

Madzialenka- to samo pytanie mialam zadac
Princesska i Desira- a Wasze posty uwielbiam czytac- maciew ogromna wiedze na temat tureckich zwyczajow i nie tylko
A, co do tego, co przywiezc, to sporo ludzi przywozi wlasnie te slodkosci, o ktorych pisze Princeska- w Anglii sie je nazywa 'Turkish delight', ale nie mam pojecia jaka jest ich turecka nazwa
I wiele z przedmiotow do przywiezienia to przeciez wspaniale podarunki dla bliskich- np te chusty czy reczniki
__________________
28/02/2015
Ola

Edytowane przez anyolek
Czas edycji: 2009-07-05 o 09:31 Powód: dopisek
anyolek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-05, 09:45   #1612
Madzialenka12344321
Zakorzenienie
 
Avatar Madzialenka12344321
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 54 443
Dot.: Turcja

wielkie dzięki dziewczyny
kurcze jeszcze nie całe 2 miesiące juz sie doczekac nie moge
w takim razie lepiej wziąć wieksze torby podrozne aby zmiescic potem te pamiatki

aha ktos wie ile bagaz moze wazyc (normalny i podraczny) ?? bo ja z TZ pierwszy samolotem lece (tzn ja w wieku 9 lat lecialam z babcia do USA, ale prawie, ze nie pamietam tego)
__________________

Madzialenka12344321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-05, 09:57   #1613
Princeska87
Zakorzenienie
 
Avatar Princeska87
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5 684
Dot.: Turcja

Anyolek bardzo mi miło, ale aż takiej wiedzy to ja nie mam coś tam wiem hehe

Madzialenka musisz wiedzieć z jakimi liniami lecisz, albo z jaką firmą i u nich na stronie sprawdzić, np. jeśli lecisz z Alfa Star to na stronie jest napisane jaki bagaż dopuszczalny.
Ja jadąc z AlfaStar i z Wezyrem mam to samo, czyli 20kg bagaż główny, a podręczny 5kg. Ja napchałam do walizki pełno rzeczy, potem kupiłam tonę innych i miałam problem z torbą, ale dopakowałam do koleżanki i jakoś dałam radę (no i zostawiłam niepotrzebne rzeczy typu, kończący się żel do mycia itd. bo szkoda było mi miejsca).
Na lotnisku okazało się, że 1kg nadbagażu = 8euro, my miałyśmy z koleżankami po kilka kg nadbagażu ale na szczęście puścili nas i nie musiałyśmy płacić aleee w tym roku znów w Turcji zaostrzają niby przepisy i pilnują tych nadbagaży, ale też spotkałam się z teorią, że to zależy jak trafisz, bo generalnie Turcy lubią jak się u nich kupuje i często przymykają oko na tak zwane suveniry
Oprócz tego trzeba pamiętać o płynach w bagażu podręcznym, bo z różnymi liniami są różne limity (chodzi o ciecze że tak powiem, czyli np. woda, sok, zmywacz do paznokci, żel do mycia itd., jak leciałam nic nie miałam z płynów bo to troszkę ponad 3godziny lotu więc spokojnie, ale w powrotną miałam 0,5l wody. No i ostrych rzeczy nie można, typu nożyczki czy jak w grzebieniach są takie szpikulce do układania włosów czy sama nie wiem do czego )

---------- Dopisano o 10:57 ---------- Poprzedni post napisano o 10:54 ----------

Madzialenka a przypomnij proszę gdzie jedziesz, skąd wylot i w jakim terminie, bo gdzieś to chyba było, ale nie pamiętam na której stronie i nie chce mi się szukać
__________________
Nowy wątek perfumeryjny (wymienię perfumy Chopard Happy Spirit Bouquet D'Amour + Venezia Laura Biagiotti):
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1155971
Specjalistka ds. wymarzonych wakacji
Princeska87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-05, 10:15   #1614
Madzialenka12344321
Zakorzenienie
 
Avatar Madzialenka12344321
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 54 443
Dot.: Turcja

Cytat:
Napisane przez Princeska87 Pokaż wiadomość

Madzialenka musisz wiedzieć z jakimi liniami lecisz, albo z jaką firmą i u nich na stronie sprawdzić, np. jeśli lecisz z Alfa Star to na stronie jest napisane jaki bagaż dopuszczalny.
Ja jadąc z AlfaStar i z Wezyrem mam to samo, czyli 20kg bagaż główny, a podręczny 5kg. Ja napchałam do walizki pełno rzeczy, potem kupiłam tonę innych i miałam problem z torbą, ale dopakowałam do koleżanki i jakoś dałam radę (no i zostawiłam niepotrzebne rzeczy typu, kończący się żel do mycia itd. bo szkoda było mi miejsca).
Na lotnisku okazało się, że 1kg nadbagażu = 8euro, my miałyśmy z koleżankami po kilka kg nadbagażu ale na szczęście puścili nas i nie musiałyśmy płacić aleee w tym roku znów w Turcji zaostrzają niby przepisy i pilnują tych nadbagaży, ale też spotkałam się z teorią, że to zależy jak trafisz, bo generalnie Turcy lubią jak się u nich kupuje i często przymykają oko na tak zwane suveniry
Oprócz tego trzeba pamiętać o płynach w bagażu podręcznym, bo z różnymi liniami są różne limity (chodzi o ciecze że tak powiem, czyli np. woda, sok, zmywacz do paznokci, żel do mycia itd., jak leciałam nic nie miałam z płynów bo to troszkę ponad 3godziny lotu więc spokojnie, ale w powrotną miałam 0,5l wody. No i ostrych rzeczy nie można, typu nożyczki czy jak w grzebieniach są takie szpikulce do układania włosów czy sama nie wiem do czego )
o widzisz to ja nie wiedzialam nawet nic na temta tych plynow. ale jakies napój chyba mozna wziąc, bo mój TZ to strasznie duzo wody pije a w samolocie pewnie mega drogie są napoje, prawda??
ale nie wiem jakimi liniami
ja lece Rainbow tours.

---------- Dopisano o 11:15 ---------- Poprzedni post napisano o 11:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Princeska87 Pokaż wiadomość
Madzialenka a przypomnij proszę gdzie jedziesz, skąd wylot i w jakim terminie, bo gdzieś to chyba było, ale nie pamiętam na której stronie i nie chce mi się szukać
http://www.rainbowtours.pl/triphotel...=1&t=tra&h=634 to nasz hotel, a wylot z Warszawy 2 wrzesnia na 2 tygodnie
__________________

Madzialenka12344321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-05, 10:36   #1615
Candy80
Raczkowanie
 
Avatar Candy80
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: łódź z widokiem
Wiadomości: 268
GG do Candy80
Dot.: Turcja

Dziewczyny, małe pytanie - ile czasu wcześniej wykupiłyście wycieczkę? My na razie tylko wybraliśmy kraj, tzn. Turcję, ale co do reszty jeszcze nie wiemy. Nic, ani biura podróży, ani hotelu, tylko wiemy, że chcemy okolice Ananyi (chba tak się pisze). W pierwszym tygodniu po ślubie mamy realizowaną sesję plenerową i chcemy wyjechać potem, już we wrześniu.
__________________
Nasz Ślub
22 sierpnia 2009
Szczęśliwa żona swojego męża

http://suwaczki.slub-wesele.pl/20090822580113.html
Candy80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-05, 10:39   #1616
Madzialenka12344321
Zakorzenienie
 
Avatar Madzialenka12344321
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 54 443
Dot.: Turcja

Cytat:
Napisane przez Candy80 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, małe pytanie - ile czasu wcześniej wykupiłyście wycieczkę? My na razie tylko wybraliśmy kraj, tzn. Turcję, ale co do reszty jeszcze nie wiemy. Nic, ani biura podróży, ani hotelu, tylko wiemy, że chcemy okolice Ananyi (chba tak się pisze). W pierwszym tygodniu po ślubie mamy realizowaną sesję plenerową i chcemy wyjechać potem, już we wrześniu.
my miesiąc temu (czyli 3 miesiące przed wylotem). ale to tylko dlatego,z eto prezent slubny od rodziców i juz chcieli wszystko zalatwic wczesniej.
__________________

Madzialenka12344321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-05, 10:47   #1617
Princeska87
Zakorzenienie
 
Avatar Princeska87
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5 684
Dot.: Turcja

Cytat:
Napisane przez Candy80 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, małe pytanie - ile czasu wcześniej wykupiłyście wycieczkę? My na razie tylko wybraliśmy kraj, tzn. Turcję, ale co do reszty jeszcze nie wiemy. Nic, ani biura podróży, ani hotelu, tylko wiemy, że chcemy okolice Ananyi (chba tak się pisze). W pierwszym tygodniu po ślubie mamy realizowaną sesję plenerową i chcemy wyjechać potem, już we wrześniu.
W tamtym roku na troszkę ponad miesiąc przed wylotem. W tym roku już mam kupione od miesiąca, a lecę na koniec września, ale trafiła się atrakcyjna cena w miarę Ale okolice Alanyi bo nie chcecie być w tym mieście bo zbyt turystyczne itd.? Czy Alanya też może być? We wrześniu fajnie,bo już takich upałów nie do wytrzymania nie ma. Tylko ładna, ciepła temperatura. no to będzie turecka podróż poślubna ahh bosko

---------- Dopisano o 11:47 ---------- Poprzedni post napisano o 11:46 ----------

Widzę Madzialenka że ładny hotel, tylko jak dla mnie szkoda, że leży między Side a Alanyią, ale nie wiem, nie byłam tam. To się miniemy, bo ja dopiero 16.09. wylatuję
__________________
Nowy wątek perfumeryjny (wymienię perfumy Chopard Happy Spirit Bouquet D'Amour + Venezia Laura Biagiotti):
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1155971
Specjalistka ds. wymarzonych wakacji
Princeska87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-05, 10:55   #1618
Madzialenka12344321
Zakorzenienie
 
Avatar Madzialenka12344321
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 54 443
Dot.: Turcja

Cytat:
Napisane przez Princeska87 Pokaż wiadomość

Widzę Madzialenka że ładny hotel, tylko jak dla mnie szkoda, że leży między Side a Alanyią, ale nie wiem, nie byłam tam. To się miniemy, bo ja dopiero 16.09. wylatuję
nam własnie zalezało na bardzo pogatej wercji all inclusive, na wypasionym hotelu, braku wielkiego tłumu , bo chcemy odbyc romatyczna podróz poslubną. mam nadzieje, ze póxnymi wieczorami beda miejsca nam plaza gdzie bedzie mozna isc, posiedziec sam na sam
__________________

Madzialenka12344321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-05, 11:01   #1619
Princeska87
Zakorzenienie
 
Avatar Princeska87
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5 684
Dot.: Turcja

a no to jasne uuulala to romantyczny wyjazd Wam się szykuje fajnie
__________________
Nowy wątek perfumeryjny (wymienię perfumy Chopard Happy Spirit Bouquet D'Amour + Venezia Laura Biagiotti):
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1155971
Specjalistka ds. wymarzonych wakacji
Princeska87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-05, 11:15   #1620
Madzialenka12344321
Zakorzenienie
 
Avatar Madzialenka12344321
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 54 443
Dot.: Turcja

Cytat:
Napisane przez Princeska87 Pokaż wiadomość
a no to jasne uuulala to romantyczny wyjazd Wam się szykuje fajnie
mam nadzieje TZ sie juz doczekac nie moze, nie dosc, ze nasza podróz poslubna, to jeszcze pierwszy lot samolotem i pierwsze wakacje zagraniczne
__________________

Madzialenka12344321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:24.