Wągry, pryszcze, blizny i wszystko co dręczy nastolatkę - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-27, 10:35   #841
lalalilala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 288
Dot.: Wągry, pryszcze, blizny i wszystko co dręczy nastolatkę

hanna Dziękuję za rady. a w aptece takiej papki nie dostane?
szczerze to pierwsze słyszę..

ah doczytałam na innej stronce że trudną ja na rynku dostać od ręki..
ale czy ona nie wysusza za bardzo??

Edytowane przez lalalilala
Czas edycji: 2010-03-27 o 10:37
lalalilala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 11:36   #842
Hanna1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 44
Dot.: Wągry, pryszcze, blizny i wszystko co dręczy nastolatkę

Bo ten kosmetyk nie jest ogolnodostępny .. Stosowany jest w gabinetach kosmetycznych , jak chodze na mikro to mi tez ją robi. Jest świetna naprawde, nie wysusza tak bardzo , powoduje ze rany sie szybko goją i nawet jak sie ma krostke i posmaruje to na drugi dzien nie ma. Już paru moim znajomym poleciłam i każdy chwali .

---------- Dopisano o 12:36 ---------- Poprzedni post napisano o 12:35 ----------

I starcza jej naprawdę na długo ;]
Hanna1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 14:12   #843
lalalilala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 288
Dot.: Wągry, pryszcze, blizny i wszystko co dręczy nastolatkę

Hanna, a powiedz mi. Ty mikro robisz na jakieś zaskórniki? bo nie wiem jaką masz cerę. ja sama się zastanawiałam ale nie wiem czy to jest wskazane jeśli ma się kilka stanów zapalnych.
w sumie czasem zdarza się że mam te WCZESNA zaskórniki i może wtedy bym mogła??
sama nie wiem. już tyle opinii naczytałam się o tej mikro.. :/
lalalilala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 14:20   #844
Hanna1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 44
Dot.: Wągry, pryszcze, blizny i wszystko co dręczy nastolatkę

Jesli masz krosty to prawdziwa kosmetyczka nie zrobi Ci mikro. a Ta ktora tylko będzie chciałą zarobić zrobi ;] Ewentualnie zrobi Ci małe oczyszczanie i wtedy dopiero , ja miałam w jednej wizycie jeszcze doczyszczenie z paru krost i nałozenie roznych maseczek i mikro. A Powiedz czy Ty masz zawsze te krostki czy np raz Ci wyskakują a raz nie ?

---------- Dopisano o 15:20 ---------- Poprzedni post napisano o 15:18 ----------

Ja miałam spore problemy z trądzikiem , chodziłam na oczyszczanie a teraz walczę z bliznami . Ty nie masz naprawde źle...zrob coś z tym puki masz mało . Kup sobie tą papke a jak nie to idź do kosmetyczki ona Ci to wycisnie rzecz jasna, i powinna potem zrobić mikro..
Hanna1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 14:22   #845
marronelle
Wtajemniczenie
 
Avatar marronelle
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 854
Dot.: Wągry, pryszcze, blizny i wszystko co dręczy nastolatkę

Cytat:
Napisane przez Hanna1991 Pokaż wiadomość
Każdy kwas robiła mi 3 minuty rowne , poprzednim razem yło ok , ale w środe zrobiła mi przed kwasem mocno ścierający peeling i moze dlatego;/ ale mam strupy na całych polikach i takie rany nie chodze do szkoły już nie moge dziewczynyyyy ;( ile mozna? Tyle kasy wydaje na tą kosmetyczke byłam już 4 razy miałam 1. oczyszczanie 2. oczyszczanie + mikro 3. kwasy 4. kwasy to wszystko w przedziale hmmm 1 miesiaca ! nie mam juz pryszczy ale sama skora wygląda fatalnie , same rany ktore nie goją sie zbyt szybko , plamy..;(;( już nie wyrabiam
W zeszłym roku miałam zabiegi kwasem migdałowym - 120 zł jeden zabieg. Planowałam, by i w tą zimę, która już minęła, wybrać się na kilka zabiegów kwasem glikolowym, ale znalazłam lepsze rozwiązanie: kupiłam kwas przez internet. Stosuję się do wszystkich zaleceń i efekt jest taki sam jak wykonany u kosmetyczki a kilkaset złotych mam w kieszeni
__________________


"Nie płacz w liście

nie pisz że los ciebie kopnął

nie ma sytuacji na ziemi bez wyjścia

kiedy Bóg drzwi zamyka - to otwiera okno."



Przeszczęśliwa!
marronelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 14:29   #846
Hanna1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 44
Dot.: Wągry, pryszcze, blizny i wszystko co dręczy nastolatkę

Ale wiesz co...ja nie mam pięknej cery i każdy specyfik rowna się konsultacji z kosmetyczką. uzywam jakis profesjonalych kosmetykow... i nie wiem czy bym zaryzykowałą przy mojej cerze dla jakiegoś kwasu z internetu. ja za swoj płace 50 zł
Hanna1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 15:19   #847
lalalilala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 288
Dot.: Wągry, pryszcze, blizny i wszystko co dręczy nastolatkę

Nie strasz mnie
szczerze to zaczynało się jeszcze przed tamtymi wakacjami od jednego dwóch zaskórników... i to już była dla mnie jakaś mega tragedia że coś się z cerą dzieje.. później 5, 7.. przez same wakacje może dzięki słońcu jakoś nie było ropnych neispodzianek ale zaskórniki malutkie były.. może mniej bo pamiętam że miałąm odwage spiąc włosy do góry..

przez zimę znów mnie nawiedziły.. no ale nie było dnia żebym nie mikała przynajmniej 3-4 zaskórników.. :/
może to brzmi śmiesznie ale to jest na prawe uporczywe.. cały czas sobie myślę..
"aaa znikną te co mam i będzie bużka cacy".. nie.. bo te znikną i pojawiają się następne :/



KOSMETYCZKA- wyciskanie... boje sie barzdo bo naczytałam sie gdzies na wizazu że dziewczyny mają po tym jeszcze większy wysyp.. ;/
no nie wiem.. a może jakaś inna metoda u kosmetyczki? peelin kwalitacyjny? cośą takiego o uszy mi się obiło tez. w między czasie te papkę zamówie.

no albo dermatolog.. tylko że u mnie to jedynie Prywatnie
a to tez koszty koszty koszty :/
lalalilala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-27, 15:25   #848
Hanna1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 44
Dot.: Wągry, pryszcze, blizny i wszystko co dręczy nastolatkę

Wiesz że ja sie z kosmetyczką swoją kłociłam ze nie chce oczyszczania, że po tym jest gorszy wysyp...że w innych krajach to jest dawno wycofane bo to jest drastyczne i tylko pogarsza....ale jakoś mnie przekonała. Byłam zreszta tak zdesperowana ze już sie zgodziłam . Nie boj sie tego oczyszczania. Tylko wybierz dobrą kosmetyczke ktora umiejętnie to zrobi...oczywiscie potem dopiero mozesz peeling lub mikro bo jesli masz krosty ona nie moze Ci tego zrobić bo tylko sie rozniesie...

Dermatolog...hmm...kobitk o nie masz straszngo problemu..porpstou Twoja cera wymaga jakiegoś oczyszczenia a nie zaraz jakis tabletek..

Jak już sie zdecydujesz to naprawde idź do takiej kosmetyczki godnej polecenia bo budzia to budzia...żeby Ci nie spaprała..ja swojej decyzji nie załuje bo miałam strasznie a teraz mam same blizny i dopiero teraz moge rozne te mikro i kwasy i peelingi robić..
Hanna1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 16:12   #849
lalalilala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 288
Dot.: Wągry, pryszcze, blizny i wszystko co dręczy nastolatkę

no ja sama mam negatywną opinie o tym oczyszczaniu z tego co czytałąm. zresztą teraz na twarzy nie wiem czy mam jakieś ropne.. może w poniedziałek sie wybiore albo we wtorek bo wtedy dopiero znajdę czas..

zresztą nigdy w życiu nie byłam u kosmetyczki.. znajome tez nie chodzą więc chyba będe szła ślepo bo niestety nie wiem jakie opinie kosmetyczki mają w moim mieście.. ale oblukałam taką co ma sporo certyfikatów

z tego co piszesz masz duże doświadczenie jeśli chodzi o kosmetyczki a tym bardziej o obcowanie z nimi..
może wiesz na co nie powinnam się godzić.. zreszt a kosmetyczka chyba wie najlepiej
eh.. no nic w koncu musze coś z tym zrobić bo ciepło się robi i ładna buzia to marzenie każdej z Nas
lalalilala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 16:38   #850
Hanna1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 44
Dot.: Wągry, pryszcze, blizny i wszystko co dręczy nastolatkę

No troche mam kontakt z kosmetyczką
A to wyciskanie w moim przypadku było straszne bo tego było duuużo takie podskorne bolace..guzy...wiec ja ryczałam na tym fotelu ale Ty masz śliczną buźke tylko masz pare krostek...i oczyszczania nie powinnas sie bać..prądy też da sie znieśc no i najwazniejsza tez potem pielęgnacja ale to już rozmawiaj z kosmetyczką pozdrawiam i jakby co to zdawaj na bieząco relacje
Hanna1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 08:57   #851
marronelle
Wtajemniczenie
 
Avatar marronelle
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 854
Dot.: Wągry, pryszcze, blizny i wszystko co dręczy nastolatkę

Cytat:
Napisane przez Hanna1991 Pokaż wiadomość
Ale wiesz co...ja nie mam pięknej cery i każdy specyfik rowna się konsultacji z kosmetyczką. uzywam jakis profesjonalych kosmetykow... i nie wiem czy bym zaryzykowałą przy mojej cerze dla jakiegoś kwasu z internetu. ja za swoj płace 50 zł
To o tyle nie jest jakiś kwas z internetu, co firma, która wyposaża salony kosmetyczne w owe kwasy, więc jest to pewna sprawa.
Też nie mam cery idealnej ( jeszcze ), ale pomału tym sposobem ją osiągam
__________________


"Nie płacz w liście

nie pisz że los ciebie kopnął

nie ma sytuacji na ziemi bez wyjścia

kiedy Bóg drzwi zamyka - to otwiera okno."



Przeszczęśliwa!
marronelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-29, 10:26   #852
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Wągry, pryszcze, blizny i wszystko co dręczy nastolatkę

uGhh... ja bawilam sie w zime kwasami, zamowilam na mazidlach kwas migdalowy, wszystlko pieknie... skora schodzila, blizny znikaly, pozniej zrobilam przerwe kupilam na BU kwas L mlekowy bylam jeszcze bardziej zadowolona... natomiast w pewnym momencie zaniechalam uzywania filtrow... i co? i wygladam teraz jak dalmatenczyk. Nie wspomne juz o tym, ze mam przesuszona na wior twarz choc od czasu kwaszenia minelo kilka miechow.
Dodatkowo niedobrze mi patrzac na wagry na moim nosie... SA PASKUDNE i nie mam pojecia jak sie ich pozbyc... z kazdym uzyciem podkladu one wracaja! Ale bez podkladu sie nie obejdzie wrrrr
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 17:11   #853
Sztorm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 28
Dot.: Wągry, pryszcze, blizny i wszystko co dręczy nastolatkę

Hej, może ktoś mi tutaj pomoże ;P. Rocznikowo mam 14 lat. Mam cerę mieszaną, policzki w miarę normalne, czoło poorane głównie śladami po pryszczach, na nosie wągry, rozszerzone pory, błyszczy mi się strefa T, czasami też wyskoczy pryszcz... Nie maluję się, chociaż czasem tuszuję rzęsy ;P. Byłam u dermatologa 1-2 miesiące temu, ale nie mogłam nigdzie tego znaleźć, w dodatku byłam przerażona opiniami, ponieważ jest to podobno silny lek, a kiedy się go używa, trzeba unikać słońca (o czym mnie już nie poinformowano;/), nie wiem, czy w moim mieście jest inny dermatolog. No i jak ja mam się tego pozbyć? Moja skóra jest dosyć wrażliwa. Czasami wyskakują mi czerwone ślady pod nosem. Znacie jakieś fajne kosmetyki po przystępnej cenie? Może stosował ktoś Garniera lob Soraya Care Control? I znacie jakiś fajny krem nawilżający? Z góry dzięki.. ;*.
Sztorm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 17:38   #854
Hanna1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 44
Dot.: Wągry, pryszcze, blizny i wszystko co dręczy nastolatkę

niestety takich kosmetyków nie używam , bo te ogolnodostępne nie są dobre ( chyba że nie masz dużego trądziku) jaśli jest duzy to najlepiej idź do dermatologa, poprostu znajdź gdzies, ale w Twoim przypadku moze to być chwilowe bo jestes w okresie dojrzewania... a jesli masz tylko troszeczke to najwazniejsze higienicznie podchodzić do sprawy i nie roznosci, a czy żel będzie z soray czy z niwea to bez znaczenia. Wazne jest byś Ty sama dobrze dbała o buźke

---------- Dopisano o 18:38 ---------- Poprzedni post napisano o 18:38 ----------

i nie roznosic*
Hanna1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 18:33   #855
Sztorm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 28
Dot.: Wągry, pryszcze, blizny i wszystko co dręczy nastolatkę

Dzięki, nie jest wielki, ale te różne zanieczyszczenia doprowadzają mnie do szału ;P. ;*
Sztorm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-30, 15:03   #856
lalalilala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 288
Dot.: Nagły problem z cerą!!- trądzik

MAM TO SAMO!!!
zawsze miałam IDEALNĄ cerę. a teraz w środkowej części czoła wysyp zaskórników i pryszczy,.. nigdzie indziej tylko tam.. do poniedziałku testuje tribiotic bo wyciąga wszystko z pryszczy.. a jak to nie pomoże pójdę do dermatologa ;/
tylko widzę ze Tobie nie pomógł to i pewnie mi nie pomoże.. a zabawa z hormonami u mnie odpada bo mam guzka na piersi
lalalilala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-02, 15:41   #857
Lasd
Raczkowanie
 
Avatar Lasd
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 188
Kropki, plamki i inne dziwne rzeczy na mojej twarzy

Jak był gdzies taki watek to przepraszam i jednoczesnie proszę o linka do niego.
Wiec tak:
1. Dosc czesto wychodza mi takie malutke nazwe to "pryszczyki" które sa białe i malutkie ale po wyciśnieciu wyszchodzi z nich woda a nie zadna ropa i robią sie po nich plamki czerwone które schodza bardzo wolno...co to jest?
2. Jak wyleczyc moje policzki bo sa takie jak na zdjeciu niżej:
http://www.wgraj.net/img.php?mode=full&file=56218
A chciałabym zeby jakies plamek itd nie było.
CZy krem bambino pomoże?
3. Lepiej myc twarz nastolatki (16lat) mydłem siarkowym,bambino czy zelem bez SLS??
4 Co na bolacego podskórnego pryszcza. Jak naciagne skóre to takie zołte kółko sie robi (widac ze cos sie zbiera)i boli.
5. Na około brwi mam bardzo jasna az białą skóre a na twarzy normalną...(oprócz brody bo ta jest taka pod kolor ziemnisty zielony).
Co zrobic aby nie była biała bo w tamtym roku chciałam opalic itd ale wyszło jeszcze gorzej. Cytryna nie działa...
6. Mam gdzie niegdzie nacyznka i czy w moim wieku (16l) powinnam zaczac uzywac kremów na naczynka bo zazwyczaj sa to kremy od 20 roku zycia. CZy poczekac do 20 i dopiero wtedy zaczać uzywac?
7. Czy kremy nawilzajace od 20 roku zycia mogą pogorszyc moj stan cery?
8. Czy przy mojej cerze gdzie gdzie nie gdzie sa naczynka moge uzywac na dzien bambino ochronnego czy lepiej cos mocniejszego??

Z góry dzieki za odp
__________________
: )
Lasd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-02, 17:25   #858
Ligiya
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 204
Dot.: Kropki, plamki i inne dziwne rzeczy na mojej twarzy

Cytat:
Napisane przez Lasd Pokaż wiadomość
Jak był gdzies taki watek to przepraszam i jednoczesnie proszę o linka do niego.
Wiec tak:
1. Dosc czesto wychodza mi takie malutke nazwe to "pryszczyki" które sa białe i malutkie ale po wyciśnieciu wyszchodzi z nich woda a nie zadna ropa i robią sie po nich plamki czerwone które schodza bardzo wolno...co to jest?
2. Jak wyleczyc moje policzki bo sa takie jak na zdjeciu niżej:
http://www.wgraj.net/img.php?mode=full&file=56218
A chciałabym zeby jakies plamek itd nie było.
CZy krem bambino pomoże?
3. Lepiej myc twarz nastolatki (16lat) mydłem siarkowym,bambino czy zelem bez SLS??
4 Co na bolacego podskórnego pryszcza. Jak naciagne skóre to takie zołte kółko sie robi (widac ze cos sie zbiera)i boli.
5. Na około brwi mam bardzo jasna az białą skóre a na twarzy normalną...(oprócz brody bo ta jest taka pod kolor ziemnisty zielony).
Co zrobic aby nie była biała bo w tamtym roku chciałam opalic itd ale wyszło jeszcze gorzej. Cytryna nie działa...
6. Mam gdzie niegdzie nacyznka i czy w moim wieku (16l) powinnam zaczac uzywac kremów na naczynka bo zazwyczaj sa to kremy od 20 roku zycia. CZy poczekac do 20 i dopiero wtedy zaczać uzywac?
7. Czy kremy nawilzajace od 20 roku zycia mogą pogorszyc moj stan cery?
8. Czy przy mojej cerze gdzie gdzie nie gdzie sa naczynka moge uzywac na dzien bambino ochronnego czy lepiej cos mocniejszego??

Z góry dzieki za odp


2: Co do policzków, to nie wiem, ale wg mnie są ok..ale jak chcesz zlikwidować plamki/lekkie dziwne krostki (nie trądzik) czy coś tam to chyba najlepsze byłby kwasy AHA/BHA.
A krem Bambino niestety ie ma takich właściwości, które mogłyby pomóc w tym przypadku.
3: Co do mycia (z tych podanych) to najlepiej żel bez SLS, bo mydło siarkowe wysusza.
4 i możliwe że też 1: to prosaki
6 i 7: Nie wiem, gdzie Ty masz te naczynka, bo na policzkach nic nie widać, a skoro tam nie masz to zostaje już tylko nos. A co do kremów, to pewnie że używać tych na naczynka. Nie wszystkie są pow. 20 roku życia. Np. Bielenda nie jest, zdaje się. A poza tym kremy pow. 20 roku życia...to zależy od stanu i potrzeb twojej cery. Niekoniecznie muszą zaszkodzić.
8: Kremu Bambino możesz używać wszędzie, o ile cię nie uczula/ nie zapycha. A co masz na myśli pisząc "coś mocniejszego". Filtry, lepsze nawilżenie?

Co do 5 to niezbyt wiem o czym mowa. Ale jeśli chcesz wyrównać odcień, to kwasy AHA- rozjaśnią Ci resztę twarzy i będzie mniej więcej jeden kolor.

Edytowane przez Ligiya
Czas edycji: 2010-04-02 o 17:35 Powód: Żeby było czytelniej:)
Ligiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-02, 17:52   #859
ladyizaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 28
Trądzik-grudki widocze pod światło :/

Witam.
Mam 16 lat i jak prawie każda dziewczyna w moim wieku mam problem z trądzikiem.
Tylko , że mój trądzik to nie są typowe pryszcze tylko tak jakby grudki , które najbardziej widoczne są pod światło.
Nie potrafię znaleźć w internecie nic na ich temat ponieważ nawet nie wiem jak tai typ trądziku się nazywa.
Proszę, powiedzcie mi jak z nimi walczyć ? Co mam używać aby zniknęły ?
Od razu mówię , że nie mam zamiaru wydawać pieniędzy na kosmetyczki itp. Zresztą wydaje mi się , że nie jest tych grudek aż tak dużo , żeby chodzić po kosmetyczkach., dermatologach. Aha mam skórę mieszaną, ale bardziej suchą niż tłustą
ladyizaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-02, 18:00   #860
Lasd
Raczkowanie
 
Avatar Lasd
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 188
Dot.: Kropki, plamki i inne dziwne rzeczy na mojej twarzy

A te kwasy AHA nie zaszkodza naczynką?
Gdzie je można kupic i za ile?
Sa w postaci kremu czy jak?
A jelsi chodiz o cos mocniejszego to chodiz mi o filtry.
__________________
: )

Edytowane przez Lasd
Czas edycji: 2010-04-02 o 18:01
Lasd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-02, 18:03   #861
VampIrzyca
Zadomowienie
 
Avatar VampIrzyca
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 770
Dot.: Trądzik-grudki widocze pod światło :/

Pewnie chodzi tu o zaskórniki, ja też je mam, na czole. Byłaby to więc postać trądziku zarkórnikowego. Jak zwalczyć? Jeśli masz ich naprawdę dużo to najlepiej iść do dermatologa, jeśli nie jest to jakaś nadmierna ilość, spróbować peelingów enzymatycznych.
VampIrzyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-02, 19:00   #862
kanigirl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 76
Dot.: Trądzik-grudki widocze pod światło :/

jest taki płyn, nazywa się Davercin (jest jeszcze w zelu ale ja polecam plyn). Jest na recepte antybiotyk, ale ja dostalam w aptece bez recepty więc moze i Tobie sie uda Przemywasz te miejsce wacikiem nasaczonym tym plynem, mocno wysusza ale jesli bedziesz stosować razem z dobrym nawilzajacym kremem i filtem do twarzy to powinno byc ok. Nie jestem zadnym lekarzem ani nic, ale mi ten plyn pomogl na cos podobnego do tego, co Ty opisujesz.
__________________
Bruuum bruuuuum


Jeszcze nie wiem czego szukam, ale nie spocznę póki tego nie znajdę...
kanigirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-02, 19:29   #863
Nolley
Wtajemniczenie
 
Avatar Nolley
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 528
Dot.: Trądzik-grudki widocze pod światło :/

Masz prawdopodobnie zaskórniki zamknięte. Tak jak napisała Vampirzyca - jeśli nie masz ich bardzo dużo, to możesz je zwalczyć robiąc peelingi 2 razy w tygodniu (drobnoziarniste, lub enzymatyczne, żeby nie podrażnić) no i musisz pamiętać o nawilżaniu.
__________________
Dbam o włosy! :}


MOJA PIELĘGNACJA

WYMIANKA
Nolley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-03, 08:21   #864
Ligiya
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 204
Dot.: Kropki, plamki i inne dziwne rzeczy na mojej twarzy

Cytat:
Napisane przez Lasd Pokaż wiadomość
A te kwasy AHA nie zaszkodza naczynką?
Gdzie je można kupic i za ile?
Sa w postaci kremu czy jak?
A jelsi chodiz o cos mocniejszego to chodiz mi o filtry.
Ah...pardon. Faktycznie zapomniałam, że nie wolno ich używać w przypadku cery naczynkowej. A raczej nie powiązałam punktu, w którym pisałaś o naczynkach z punktem o plamkach. Ale za to możesz używać BHA lub PHA. Gdzieś czytałam, że PHA są nawet wskazane w przypadku cery naczynkowej bo wzmacniają "nie drażniąc".
BHA znajdziesz w tonikach...niestety często z alkoholem, który nie jest dobry przy naczynkach. I niestety, często są w takim połączeniu AHA+BHA.
Najlepsze w tym wypadku będą więc PHA.
A ogólnie, kwasy tego typu (BHA, AHA, PHA) znajdują się w żelach, tonikach, czasem kremach. Niestety do najtańszych nie należą. Chyba że z niesprawdzonego źródła na allegro.
Co do filtrów, polecam Ziaję Sopot Sun czy jakoś tak. Zwykły (ten niebrązujący bo brązujące też są w tej serii) krem z filtrem 25 SPF za niecałe 8 złotych. Cena bez porównania do innych z filtrem tej wysokości.
Ligiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-03, 10:04   #865
Lasd
Raczkowanie
 
Avatar Lasd
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 188
Dot.: Kropki, plamki i inne dziwne rzeczy na mojej twarzy

A te kwasy maja jakas nazwe ? czy w składach mam szukac jakies konkretnej nazwy czy tylko : PHA??
__________________
: )
Lasd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-03, 14:26   #866
ladyizaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 28
Dot.: Trądzik-grudki widocze pod światło :/

Peelingi mi nic nie pomagają ;/ no może troszkę, ale ja chce się tego pozbyć na zawsze

Davercin , hmm jeżeli uda mi się to zdobyć bez repepty to spróbuję


Co myślicie o maści Brevoxyl ? albo o kremie na dzień La Roche Posay, Pityval. ?
ladyizaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-03, 16:14   #867
Ligiya
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 204
Dot.: Kropki, plamki i inne dziwne rzeczy na mojej twarzy

Szukaj jako PHA (wielohydroksykwasy)
Ligiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-03, 16:22   #868
Dualstar
Wtajemniczenie
 
Avatar Dualstar
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: ... Heaven ...
Wiadomości: 2 281
Dot.: Trądzik-grudki widocze pod światło :/

Cytat:
Napisane przez ladyizaa Pokaż wiadomość
Witam.
Mam 16 lat i jak prawie każda dziewczyna w moim wieku mam problem z trądzikiem.
Tylko , że mój trądzik to nie są typowe pryszcze tylko tak jakby grudki , które najbardziej widoczne są pod światło.
Nie potrafię znaleźć w internecie nic na ich temat ponieważ nawet nie wiem jak tai typ trądziku się nazywa.
Proszę, powiedzcie mi jak z nimi walczyć ? Co mam używać aby zniknęły ?
Od razu mówię , że nie mam zamiaru wydawać pieniędzy na kosmetyczki itp. Zresztą wydaje mi się , że nie jest tych grudek aż tak dużo , żeby chodzić po kosmetyczkach., dermatologach. Aha mam skórę mieszaną, ale bardziej suchą niż tłustą
to trądzik grudkowy lub zaskórnikowo grudkowy, one po jakimś czasie same zejdą, używać jakichś maści do twarzy ja najlepiej radziłabym ci iść do dermatologa aby przepisał ci robioną maść.
Dualstar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-03, 16:28   #869
Nolley
Wtajemniczenie
 
Avatar Nolley
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 528
Dot.: Trądzik-grudki widocze pod światło :/

Właśnie wpadłam na pewien pomysł? Może poczytaj o kwasach na biochemii i pomyśl nad tonikiem migdałowym, jakimś niskoprocentowym na początek. To ponoć dobrze działa na taką "kaszkę" na twarzy.
__________________
Dbam o włosy! :}


MOJA PIELĘGNACJA

WYMIANKA
Nolley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-03, 19:19   #870
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Kropki, plamki i inne dziwne rzeczy na mojej twarzy

Ja troche inaczej bede pisac.

Owszem mozesz siegnac po kremy na naczynka nawet jak zalcaja je od 20rz. Kremy dobiera sie do potrzeb skory, a nie wieku.
Krem bambino ochronny to bardzo fajny spara. jestem za tym zebys go wyprobowala jako pierwszy. To dobry krem z cynkiem, ktory lagodzi podraznienia, moze tez spowodowac ze ewentualne krostki sie zagoja i wyrowna kolor. teraz mam cere naczynkowa i czasami cos wyskoczy. Krem bambino mnie nie zapycha i owszem lagodzi, cera przybiera jednolity kolor, a ewentualne niespodzianki szybciej sie goja. Uwazam takie kremy nawet za lepsze od typowych na naczynka, ktorych wyprobowalam wiele i wiele z nich nie spisala sie tak dobrze jak kremy dzieciece z cynkiem. Bedac w twoim wieku uzywalam kremu bambino, chodz wtedy nie mialam wrazliwej i naczynkowej cery, a z tradzikiem sie tez nie borykalam, jedynie wyskoczyl mi czasami jakis pryszcz przed okresem.
Filtry to dobry pomysl, ale o wysokim SPF, 25 to za malo. Kwasy daruj sobie na poczatek. wyprobuj zwykly krem bambino. jako masz cere poza naczynkami i krostkami? Jesli bywa suchawa i lubi tresciwsze kremy to bambino powienien ci pasowac.
Nie rzucam sie z motykom na slonce, czasami proste rozwiazania sa skuteczne. wyporbuj najprostsze z nich,a jesli po jakims czasie nadal bedzie zle nic sie nie zmini , wtedy pomysl o kwasach, ale nie o AHA, bo tych naczynka nie lubia.
Co do mycia? Tu tez moze byc roznie. Mydlo siarmowe moze i wysusza( nie znam go), ale krem bambino spewnosci zalatwi sprawe. Jedynie twoje naczynka moga na nie zle reagowac, jesli tak to bys musiala odstawic. Z plynnych zeli bardzo podobal mi sie zelik Ziaja tin tin. tani, nie pieniacy sie, araczej slizgajacy, co bylo dla mnie zaleta, nie wysuszal, a pory mialam czysciejsze i zawiera lukrecje, ktora jest dobra na naczynka, dziala lagodzaco i obkurczajaco. jesli nie lubiszs mydel, badz twoja cera na nie zle reaguje sprobuj zelu tin tin do Ziaja.
Uwazam ze nie powinnas za duzo cudowac. wyprobuj tzw najzwyklejsza pielegnacje, ktora jest tez przy okazji tania. Wprowadzaj kosmetyki powoli, nie wszystkie na raz, bo gdy cos nie podejdzie nie bedziesz wiedziala co ci nie sluzy. Poza tym krem bambino jesli okaze sie zapychajacy dla ciebie, mozez zuzyc do rak czy stop, zel Ziaja jako mydlo w plynie czy zel pod prysznic, albo do kapieli, wiec wielkiej straty nie bedzie. Chodz mysle, ze powinnas byc zawiedziona, ale jak pisalam powoli. najpierw jedno, a jak sie okaeze po tygodniu ze jest ok, to kolejny kosmetyk wprowadz. Z filtrami moze byc problem, bo znalesc odpowiednia konsytencje dla siebie to wielka sztuka, malo kto natrafia odrazu na ten wlasciwy. zycze powodzenia i daj znac co postanowilas i jak ci leci zwalczanie problemow.
P.S. buzi bardzo zlej nie masz, dlatego uwazam ze krem dzieciecy z cynkiem, moze okazac sie dobrym rozwiazaniem, ale nie kazdy moze uzywac babmobo, Niekotrych oleje mineralne zapychaja, wtedy dbrze jest wybrac inne dzieciecie bez olejow mineralnych jak Hipp czy babydream
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-14 12:00:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:13.