Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II - Strona 155 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-06-23, 14:34   #4621
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 697
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

przeciez w watku pisze "zaczynamy bieganie" wiec o co chodzi ?
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-23, 14:42   #4622
hauuu
Wtajemniczenie
 
Avatar hauuu
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Miasto Gołębi
Wiadomości: 2 753
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

Cytat:
Napisane przez stupify Pokaż wiadomość
Aeroby (czyli np bieganie) wykonuje sie po treningu siłowym. Ja osobiście robie siłowy w dni niebiegowe
no własnie to wiem ale zdziwilo mnże pisza zeby PO bieganiu wykonywac cwiczenia wzmacnające

---------- Dopisano o 15:42 ---------- Poprzedni post napisano o 15:39 ----------

Cytat:
Napisane przez anniaa Pokaż wiadomość
Siłowy a potem aeroby , nigdy odwrotnie

Sekretny wachlarz
- nie ma sensu zakładać nowego wątku skoro istnieje już taki wątek. następnym razem proszę rozejrzyj się po forum.
A myslisz, że bardziej efektywnie będzie ćwiczenie siłowo w dni niebiegowe czy przed bieganiem? Czy po cwiczeniach siłowych moge od razu biegać? Muszę wykonywac wtedy rozgrzewkę? To pewnie głupie pytanie ale nie mam pojęcia W sumie po 40 min cwiczeń na brzuch, pupę i nogi czuję się "rozgrzna"
hauuu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-23, 14:52   #4623
Renia90
Zakorzenienie
 
Avatar Renia90
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 8 872
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

Hauu nie musisz już robić rozgrzewki po ćwiczeniach siłowych bo robisz ją przed siłowymi - ja myślę, że robisz!

ja sobie odpoczywam przed jutrzejszym biegiem ;p ostatnio biegałam we wtorek, w środe trening siłowy, w czwartek zajęcia z tańca, a wczoraj nic bo cały dzień łaziłam po sklepach i byłam padnięta.. do tego jeszcze okresu nie dostałam i pewnie jutro dostane
__________________

"Robienie czegoś najlepiej jak się potrafi jest ważniejsze niż bycie najlepszym" /Shannon Miller/

KLIKnij raz dziennie i pomóż
i jeszcze tutaj!

Edytowane przez Renia90
Czas edycji: 2012-06-23 o 14:54
Renia90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-23, 14:56   #4624
misheall
Wtajemniczenie
 
Avatar misheall
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 955
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

Cytat:
Napisane przez Nefretarix3 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jeśli dopiero zaczęłam biegać, a daje radę biec 3 min i 30-40s marszu to nie jest źle? ;< muszę popracować nad kondycją ;<
Wydaje mi się, że jak na początek to bardzo dobrze Ja na początku biegałam po 1mim i marsz 3 min- tak miałam w planie i nawet ok było, ale jak już miałam biegać 3 min i marsz 2 minuty to było gorzej. Więc wg mnie bardzo dobry Twój początek
__________________

'It's better to feel pain, than nothing at all
So keep your head up, keep your love'


Pomagam
misheall jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-23, 14:59   #4625
hauuu
Wtajemniczenie
 
Avatar hauuu
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Miasto Gołębi
Wiadomości: 2 753
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

Cytat:
Napisane przez Renia90 Pokaż wiadomość
Hauu nie musisz już robić rozgrzewki po ćwiczeniach siłowych bo robisz ją przed siłowymi - ja myślę, że robisz!

ja sobie odpoczywam przed jutrzejszym biegiem ;p ostatnio biegałam we wtorek, w środe trening siłowy, w czwartek zajęcia z tańca, a wczoraj nic bo cały dzień łaziłam po sklepach i byłam padnięta.. do tego jeszcze okresu nie dostałam i pewnie jutro dostane
Robię, robię
Tez sobie odpoczywm i nie wiem czy do jutr dojdę do siebie bo mam mega zakwasy. Dołączylam II program Tamilee ABS no i z rozmachu zrobiłam go z obciążeniem, które miałam na I programie, no i to było przegięcie. Czuję mięsnie brzucha od pach aż po ****
hauuu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-23, 14:59   #4626
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

Cytat:
Napisane przez Renia90 Pokaż wiadomość
co jakiś czas dołączają nowe osoby i są tu mile widziane, każda z nas ma inny staż, biegamy różnymi planami czy wykonujemy różne treningi, także nie widze przeciwskazań żebyś do nas dołączyła
To się cieszę, nie na każdym wątku tak jest. Czasem dziewczyny się skarżą, że gdzieś się ich nie chciało. Swoją drogą jak się znasz na fitnessie, w miarę dobrze, bo mam kilka pytań, ale nie chciałabym zakładać kolejnego wątku? ^^
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-23, 15:06   #4627
Renia90
Zakorzenienie
 
Avatar Renia90
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 8 872
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
To się cieszę, nie na każdym wątku tak jest. Czasem dziewczyny się skarżą, że gdzieś się ich nie chciało. Swoją drogą jak się znasz na fitnessie, w miarę dobrze, bo mam kilka pytań, ale nie chciałabym zakładać kolejnego wątku? ^^
Stąd Cie nikt nie wygoni także pisz śmiało
Możesz pytać - jak bede umiała to odpowiem, jak nie to ktoś inny - nawzajem sobie tutaj uzupełniamy wiedze

Hauu ja właśnie troche zaniedbałam siłowe w ostatnim czasie i po środowym treningu czułam cały zad
__________________

"Robienie czegoś najlepiej jak się potrafi jest ważniejsze niż bycie najlepszym" /Shannon Miller/

KLIKnij raz dziennie i pomóż
i jeszcze tutaj!
Renia90 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-23, 15:15   #4628
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

Bo ja chciałabym ogólnie zacząć ćwiczyć, ale po pierwsze tego po mnie nie widać, po drugie mam słomiany zapał i często lenia. Jednak jak już to pokonam to zawsze dobrze mi idzie. Chodzi o to, że ja mam zaburzenia odżywiania. Kiedyś byłam anorektyczką, obecnie kompulsywnie się objadam. Potrafię w tydzień chudnąć i tyć 5 kilo na zmianę, a ciało cierpi. Co najlepsze mam masę książek o dietetyce itd. i wiem jak się powinnam odżywiać, ale zaburzenia to zaburzenia. Obecnie podjęłam leczenie, ale wiadomo lekarz mi wyleczy myślenie, nie to co moja choroba zrobiła z ciałem. Nie wiem od czego zacząć, a co najlepsze pracuje na fitnessie i moja prawie (obecnie) otyłość średnio się ludziom widzi i mi też. Mam całe ciało w tłuszczu z rozstępami i nawet zaczął mnie nawiedzać cellulit. Kiedyś miałam bardzo chude nogi (jestem kielichem), a obecnie to porażka, oczywiście nadal są chudsze niż góra, ale to już nie to, uda mi się o siebie ocierają, mam odparzenia... No i biust ucierpiał... do tego od 7-8 lat strasznie się garbię i jak stanę prosto tzn. mi się wydaje, że jestem prosto to okazuje się, że nadal nie jestem. Kiedyś chodziłam na pilates i zamierzam do tego wrócić. Chciałabym tyle rzeczy: mięśnie mieć ładnie zarysowane, zero tłuszczu, zgrabne ramiona i jeszcze zgrabniejsze uda, podniesiony tyłek i biust, nie garbić się, umieć zrobić szpagat, ale wiem że wszystkiego się nie da. Czy ktoś coś racjonalnego pomógłby mi ułożyć?
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2012-06-23 o 15:16
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-23, 16:01   #4629
Renia90
Zakorzenienie
 
Avatar Renia90
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 8 872
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

SekretnyWachlarz - wysłałam PW
__________________

"Robienie czegoś najlepiej jak się potrafi jest ważniejsze niż bycie najlepszym" /Shannon Miller/

KLIKnij raz dziennie i pomóż
i jeszcze tutaj!
Renia90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-23, 16:59   #4630
Paula_95
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula_95
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 2 538
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

Dzisiaj przebiegłam 2 km, a rowerem przejechałam 8 km.
Paulino, kim Ty jesteś? hahahahahahaaaaa
__________________
Studentka psychologii. Jak szaleć, to szaleć

Kierowca 09.03.2015 rok, godz. 10.25
Paula_95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-23, 17:33   #4631
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

Cytat:
Napisane przez Renia90 Pokaż wiadomość
SekretnyWachlarz - wysłałam PW
Wiem i dziękuję. Odpiszę ci jutro, bo teraz lecę do roboty na kilka godzin. ^^
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-23, 19:28   #4632
emilia0508
królikoholiczka
 
Avatar emilia0508
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: S-k
Wiadomości: 7 624
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

A ja dzisiaj 6,7km w 37min... zawsze gdzieś pod koniec trasy,tak gdzieś 0,5 km przyspieszam maksymalnie,myślicie że to dobrze czy źle? wydaje mi się,że gdzieś coś takiego wyczytałam,że przyspieszając pod sam koniec dłużej spalamy kalorie...to prawda?
__________________
ZAKOCHAJ SIĘ W USZACH PO USZY
NIE KUPUJ
ADOTUJ







Reading gives us someplace to go when we have to stay where we are
emilia0508 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-24, 02:09   #4633
tinekk
Zadomowienie
 
Avatar tinekk
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 932
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

To znowu ja :P przepraszam, że was tak męczę możecie zerknąć jeszcze na te buty i powiedzieć co o nich myślicie jesli chodzi o bieganie?

http://galeriamarek.pl/adidas-ariann...,5019902.bhtml
__________________

Ćwiczę, ćwiczę, ćwiczę
Dbam o włoski
Dążę do idealnej cery

tinekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-24, 04:06   #4634
cacajuate
Zadomowienie
 
Avatar cacajuate
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: México
Wiadomości: 1 902
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

\
Cytat:
Napisane przez emilia0508 Pokaż wiadomość
A ja dzisiaj 6,7km w 37min... zawsze gdzieś pod koniec trasy,tak gdzieś 0,5 km przyspieszam maksymalnie,myślicie że to dobrze czy źle? wydaje mi się,że gdzieś coś takiego wyczytałam,że przyspieszając pod sam koniec dłużej spalamy kalorie...to prawda?
Zly styl biegania przede wszystkim. Natomiast nie sadze zeby 500 m zmienilo cokolwiek w spalaniu kalorii moze spalisz o 10 wiecej, tj mniej niz jedno jablko :P

---------- Dopisano o 04:00 ---------- Poprzedni post napisano o 03:57 ----------

Cytat:
Napisane przez anniaa Pokaż wiadomość
Siłowy a potem aeroby , nigdy odwrotnie
Nieprawda. Jesli ktos wykonuje trening czysto biegowy, to brzuszki, pompki itd, TYLKO po bieganiu.

Jak ktos cwiczy na chudniecie i wyglad, to wtedy tak, ale to jesli bieganie jest dodatkiem do cwiczen, a nie ich sednem.

---------- Dopisano o 04:06 ---------- Poprzedni post napisano o 04:00 ----------

Cytat:
Napisane przez tinekk Pokaż wiadomość
To znowu ja :P przepraszam, że was tak męczę możecie zerknąć jeszcze na te buty i powiedzieć co o nich myślicie jesli chodzi o bieganie?

http://galeriamarek.pl/adidas-ariann...,5019902.bhtml
Po 1 odradzam raczej Adidasa, chyba ze masz doswiadczenie i wiesz, ze Ci pasuje. Ja niecierpie Adidasa, a darmowe koszulki jakie dostaje za (mam chyba ze 3 w kolekcji) do biegania (dry fit, te sprawy) z wyscigow i innych imprez masowych nosze dla urody, bo poza ladnym dizajnem nic nie maja do zaoferowania. Buty dla mnie mala maja amortyzacje i jak tak patrze po nogach wspolzawodnikow na imprezach masowych, to Adidasa butki max 5% nosi. Przewazaja Nike, wiekszosc, potem Brooks, Asic, New Balance, troche Saucony te sprawy.
Teraz, buty ktore rzucilas nazywaja sie FITNESS nie bez powodu : to sa buty do cwiczen w pomieszczeniach, na parkiecie/biezni/macie. Zedrzesz podeszwy w tydzien jak bedziesz biegac w terenie, nie wspominajac o tym, ze pewnie wywalisz sie na facjate przy pierwszym deszczu/mokrej najwerzchni. Odradzam.
cacajuate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-24, 08:29   #4635
pl_madzia
Zakorzenienie
 
Avatar pl_madzia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 6 601
GG do pl_madzia
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

Moze lepiej zamiast adidas kup asics lub nike.

Dla tych co chca tanio kupic dobre buty to od 2 lipca beda w Lidlu. Mam jedne i sa naprawde super pod wzgledem amortyzacji i wytrzymalosci materialow. A za 65 zl naprawde warto zamiast trampkow

Ja przy ostatnim biegu chyba cos nie tak stapnelam bo bieg w terenie.juz 3 dni kuleje
__________________
Eryk i Erwin



"Życie trzeba przeżyć tak żeby wstyd było opowiadać, ale przyjemnie wspominać"
pl_madzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-24, 10:34   #4636
olaaa99
Zadomowienie
 
Avatar olaaa99
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: z tamtond
Wiadomości: 1 960
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

Cytat:
Napisane przez cacajuate Pokaż wiadomość
\

Zly styl biegania przede wszystkim. Natomiast nie sadze zeby 500 m zmienilo cokolwiek w spalaniu kalorii moze spalisz o 10 wiecej, tj mniej niz jedno jablko :P
Możesz rozwinąć "zły styl biegania"?
__________________
lubię knedle

olaaa99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-24, 10:34   #4637
Paula_95
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula_95
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 2 538
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

Przebiegłam 2 km, rowerek około 8 km. Piękna pogoda. Idę się poopalać adios
__________________
Studentka psychologii. Jak szaleć, to szaleć

Kierowca 09.03.2015 rok, godz. 10.25
Paula_95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-24, 11:40   #4638
stupify
Zakorzenienie
 
Avatar stupify
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 687
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

Cytat:
Napisane przez olaaa99 Pokaż wiadomość
Możesz rozwinąć "zły styl biegania"?
Nie przyspiesza sie na koncu biegu, wrecz odwrotnie powinno sie robic-zwalniać powoli
stupify jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-24, 12:18   #4639
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

Cytat:
Napisane przez hauuu Pokaż wiadomość
n
A myslisz, że bardziej efektywnie będzie ćwiczenie siłowo w dni niebiegowe czy przed bieganiem? Czy po cwiczeniach siłowych moge od razu biegać? Muszę wykonywac wtedy rozgrzewkę? To pewnie głupie pytanie ale nie mam pojęcia W sumie po 40 min cwiczeń na brzuch, pupę i nogi czuję się "rozgrzna"
Tak po treningu siłowym możesz biegać ale krótko 30 min
a w inne dni dłuższe bieganie.
lepiej rozdzielić bieganie od siłowni - wykonywać w inne dni
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-24, 12:48   #4640
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

A mam pytanie czym sobie mierzycie te przebiegnięte kilometry? Kupiłyście jakiś zegarek to odmierzania czy jak? ^^
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-24, 13:22   #4641
LittleWoman
Zadomowienie
 
Avatar LittleWoman
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 1 352
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

Ciągnie się za mną ten HIIT niemiłosiernie, dzisiaj wieczorem wreszcie zaliczę! Nie mam czasu na inne treningi, bo teraz nauka do Obrony, więc chociaż coś...
__________________
Cel I: 65kg
Cel II: 60kg
Cel III:55kg
Zdrowe odżywianie
Zapuszczam włosy


LittleWoman jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-24, 18:00   #4642
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

Cytat:
Napisane przez tinekk Pokaż wiadomość
W życiu! Ja teraz biegam w takich, bo muszę się przemęczyć (do jutra! ) i po dwóch tygodniach znów bolą mnie kolana i tył stóp (to też może zależeć od mojego stylu biegania, bo opadam na pięty :/ Nie umiem tego zmienić niestety... ) W takich butach można chodzić na co dzień, ale nigdy biegać
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-24, 18:33   #4643
Paula_95
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula_95
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 2 538
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

Dziewczyny, co można jeszcze robić poza bieganiem, rowerem na świeżym powietrzu i jogi? Próbowałam skakać na skakance, ale to nie dla mnie. Boję się, co będzie w zimę-nie można wtedy biegać ani jeździć i obawiam się, że joga nie wystarczy. I pewnie znowu przytyję. Kupiłam w kwietniu płytę z ćwiczeniami Ewy Chodakowskiej, ale nie mogę się do niej przekonać

I tak z czystej ciekawości: czy uważacie, że to wygląda żałośnie, jak osoba która jest (hm, sorry, nie będę się ceregielić) gruba i chudnie teraz powoli, je zdrowo i ćwiczy? Chodzi o to, że ludzie patrzą na mnie z politowaniem-tak rzekomo ćwiczy i w ogóle a jest gruba (tak, i z gorszymi opiniami się spotykałam...)
__________________
Studentka psychologii. Jak szaleć, to szaleć

Kierowca 09.03.2015 rok, godz. 10.25
Paula_95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-24, 18:42   #4644
pl_madzia
Zakorzenienie
 
Avatar pl_madzia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 6 601
GG do pl_madzia
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

Paula ja zaczynalam biegac na koniec sierpnia zeszlego roku. Spokojnie mozesz biegac calorocznie. Moj rekord w zimie to bieganie przy -16. Co lepsza w zimie nie chorowalam,a teraz mialam chore zatoki .
Ja podziwiam kazda osobe co biega, jak ktos Tobie powie cos innego bo tez by chcial ale brak odwagi,i lenistwo.
Biegaj i niech ludziska patrza jak z kazdym biegiem masz zgrabniejszy tylek .
Ja dzieki bieganiu nie musze sie odchudac,jem rozsadnie i nie tyje. A wczesniej od samego patrzenia na jedzenie i piciu wody przybieralam.
__________________
Eryk i Erwin



"Życie trzeba przeżyć tak żeby wstyd było opowiadać, ale przyjemnie wspominać"
pl_madzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-24, 18:59   #4645
tinekk
Zadomowienie
 
Avatar tinekk
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 932
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

Dziękuję za opinie w sprawie butów

Paula ja zawsze jak widzę że ktoś biega to w duchu jestem pełna podziwu, to mimo wszystko bardzo męczący sport, a im tęższa osoba tym trudniej dlatego zawsze patrze strasznie pozytywnym okiem na ludzi biegających, a tym bardziej tęższych
__________________

Ćwiczę, ćwiczę, ćwiczę
Dbam o włoski
Dążę do idealnej cery

tinekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-24, 19:01   #4646
cacajuate
Zadomowienie
 
Avatar cacajuate
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: México
Wiadomości: 1 902
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

Cytat:
Napisane przez stupify Pokaż wiadomość
Nie przyspiesza sie na koncu biegu, wrecz odwrotnie powinno sie robic-zwalniać powoli
Nieprawda, patrz nizej.
Cytat:
Napisane przez olaaa99 Pokaż wiadomość
Możesz rozwinąć "zły styl biegania"?
W biegu na dystans rozkladamy rowno sily tak, zeby kazdy km przebiec w tym samym czasie (np.5 min/1 km albo 6 min / km). Jesli ostatnie kilometry przebiegasz zbyt wolno (wolniej niz peirwsze) to znaczy, ze albo dystans jest dla ciebie zbyt dlugi albo, ze zle wykorzystalas energie w pierwszej czesci biegu. Sprint natomiast jest energetycznym wyzwaniem, jesli jestes go w stanie zrobic na koniec, to znaczy, ze nie zuzylas calej dostepnej energii na bieg, w zwiazku z tym bieglas wolniej niz musialas. Radze poobserwowac zawodowych biegaczy np tutaj macie link do Pauli Radcliffe konczacej maraton w Londynie (rekord swiata). Zadnych sprintow tu nie ma, jak widac (pomijajac fakt, ze jej predkosc na dystans jest wieksza niz moja w sprincie na 200 m , ale to inna historia :P ). WIdac po np. ulozeniu ciala, ze Paula biegnie dystans do konca, a nie jakies sprinty. Technika sprintu jest ZUPELNIE inna niz dystansu, to dwa rozne sporty, tu tez pytanie, co ty w ogoel robisz, czy sprintujesz, czy se pykasz szybciej.

Jedyna sytuacja, gdzie biegnie sie nierownym tempem jest (nie wiem jak sie to po polsku nazywa), sytuacja, gdy druga polowe biegu biegniesz szybciej (ale tez rownym tempem) niz pierwsza. Zdazylo mi sie w oficjalnej imprezie na 8 km pierwsze 4 km biec w 22 min a kolejne 4 km w 20 min. Jedno z trudniejszych osiagniec dla biegacza
cacajuate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-24, 19:04   #4647
kama150
Zadomowienie
 
Avatar kama150
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Sidi Bel-Abbes
Wiadomości: 1 792
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

Cytat:
Napisane przez pl_madzia Pokaż wiadomość
Paula ja zaczynalam biegac na koniec sierpnia zeszlego roku. Spokojnie mozesz biegac calorocznie. Moj rekord w zimie to bieganie przy -16. Co lepsza w zimie nie chorowalam,a teraz mialam chore zatoki .
Ja podziwiam kazda osobe co biega, jak ktos Tobie powie cos innego bo tez by chcial ale brak odwagi,i lenistwo.
Biegaj i niech ludziska patrza jak z kazdym biegiem masz zgrabniejszy tylek .
Ja dzieki bieganiu nie musze sie odchudac,jem rozsadnie i nie tyje. A wczesniej od samego patrzenia na jedzenie i piciu wody przybieralam.

Jak Wy biegacie w zimę? U mnie w lesie jest po kolana śniegu a jak nawet jest rozjeżdżony ślad to w adidasach czy nawet w innych butach się nie da bo jest ślisko. Cóż uroki Podlasia syberii
kama150 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-24, 19:06   #4648
cacajuate
Zadomowienie
 
Avatar cacajuate
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: México
Wiadomości: 1 902
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

Cytat:
Napisane przez Paula_95 Pokaż wiadomość
I tak z czystej ciekawości: czy uważacie, że to wygląda żałośnie, jak osoba która jest (hm, sorry, nie będę się ceregielić) gruba i chudnie teraz powoli, je zdrowo i ćwiczy? Chodzi o to, że ludzie patrzą na mnie z politowaniem-tak rzekomo ćwiczy i w ogóle a jest gruba (tak, i z gorszymi opiniami się spotykałam...)
Jasne, ze NIE. Biegam w parku czasem i widze tzw "grubasow" (sorry za okreslenie), truchtajacych, idacych truchtajacych. Nie przyszlo mi do glowy sie z nich smiac. Bo niby czemu ? Co z tego, ze ja ich mijam ? Mnie mija 50(!) latek, popindala 3x szybciej ode mnie, a ja niby wielkie aj waj biegacz haha! Wrecz uwazam to za dobry widok widac , ze sie straja. Nawte jak nie schudna, to na zdrowie wyjdzie. Dla mnie zalosny widok to gruba kobieta (a pelno tu takich) z makijazem clowna, obcislymi ciuchami eksponujacymi biust itd, w knajpie nad kolejnym paczkiem (niezadki dla mnie to widok w tym kraju) o jaka jestem seksi.

Dodam na koniec, ze dzis bieglam bieg, oficjalna impreza, tak sie zlozylo, ze mam problemy jelitowe (hehe), wiec mijali mnie ludzie dosc okragli, rowno sobie truchtali, a ja myslalam, ze ducha wyzione, bo jak by mi ktos noz w brzuch wbijal. Czasem nawet niby nie mam problemow, a tez slimacze sie. Wazne to cos robic ,a nie sie rozgladac czy ktos patrzy itd. Smianie sie z cwiczacych ludzi z nadwaga to wynik wlasnych kompleksow li tylko . Dajesz
cacajuate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-24, 19:57   #4649
organizm
Zakorzenienie
 
Avatar organizm
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 000
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

Cytat:
Napisane przez Paula_95 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, co można jeszcze robić poza bieganiem, rowerem na świeżym powietrzu i jogi? Próbowałam skakać na skakance, ale to nie dla mnie. Boję się, co będzie w zimę-nie można wtedy biegać ani jeździć i obawiam się, że joga nie wystarczy. I pewnie znowu przytyję. Kupiłam w kwietniu płytę z ćwiczeniami Ewy Chodakowskiej, ale nie mogę się do niej przekonać

I tak z czystej ciekawości: czy uważacie, że to wygląda żałośnie, jak osoba która jest (hm, sorry, nie będę się ceregielić) gruba i chudnie teraz powoli, je zdrowo i ćwiczy? Chodzi o to, że ludzie patrzą na mnie z politowaniem-tak rzekomo ćwiczy i w ogóle a jest gruba (tak, i z gorszymi opiniami się spotykałam...)
Skoro nie Ewa, to może Jillian Michaels? Też daje niezły wycisk i są super efekty

Nie. Dla mnie żałosny jest ten, kto się naśmiewa, a sam pupska z kanapy nie ruszy. I się tylko opycha chipsami i colą
__________________
"If you think you can, you can.
If you think you can't, you are right."
/Mary Kay Ash/

organizm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-24, 20:19   #4650
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

Dlaczego naśmiewać? Lepiej teraz niż za 20 lat, gdy efekty otyłości mogą być już b. ciężkie do odwrócenia. Dzisiaj 5,6 km w 40 minut Organizm chciałby więcej, ale kolana bolą :/
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:29.