smierc ojca a wesele - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-07, 19:06   #1
azzi123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11

smierc ojca a wesele


hej


powiedzcie mi czy po smierci mojego ojca moge isc na wesele i dobrze sie bawic ? od smierci ojca minelo pół roku? jak sadzicie czekam na porady



pozdrawiam
azzi123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-07, 19:10   #2
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: smierc ojca a wesele

To zalezy tylko i wylacznie od Ciebie. Jesli czujesz, ze chcesz isc, to idz. Jesli byloby Ci z tym zle i robisz to np. tylko dla partnera, to nie idz. Zawsze mozesz tez isc i nie brac udzialu w tancach itp.

Ciezko mi sie ustosunkowac, bo nie bylam w takiej sytuacji. Ale ja tez nie jestem specjalnie religijna. Polegalabym tylko na swoim sumieniu i samopoczuciu.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-07, 19:33   #3
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: smierc ojca a wesele

żałoba po rodzicu powinna trwać rok. wg mnie możesz iść, ale tańce sobie daruj
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-07, 19:43   #4
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: smierc ojca a wesele

Niektórzy twierdzą, że po rodzicach jest pół roku tylko. Niektórzy, że rok.
Spotkałam się też z tym, że pół roku żałoby, a potem pół roku "pół żałoby", czyli nie chodzi się stricte na czarno, tylko w stonowanych kolorach.

Moim zdaniem jest to indywidualna sprawa każdego. Ale jeśli jesteś z małej miejscowości, albo boisz się, że Cię rodzina "napiętnuje" w jakiś sposób, to nie idź w ogóle.
Jeśli takie obawy są bezpodstawne, to idź ubrana właśnie w stonowane kolory i nie tańcz, nie bierz udziału w zabawach.
Z drugiej strony iść i tłumaczyć wszystkim czemu jesteś ubrana na ciemno i czemu nie chcesz brać udziału w zabawach może być bardzo krępujące.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-07, 19:46   #5
Calla001
Raczkowanie
 
Avatar Calla001
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 383
Dot.: smierc ojca a wesele

[1=2f6abb6d3878858271ffdb3 efd65c95d1f4fde9b_623d0cb 3af0b6;63900351]żałoba po rodzicu powinna trwać rok. wg mnie możesz iść, ale tańce sobie daruj[/QUOTE]

nie ma czegoś takiego, że żałoba powinna ileś tam trwać. jak ktoś odczuwa taką potrzebę to może nosić żałobę kilka lat, a jak nie ma takiej potrzeby, to może i tydzień. i nic nikomu do tego jak ktoś radzi sobie ze stratą.


azzi123 jeśli czujesz, że będziesz się tam dobrze bawić to idź. a jeśli ktoś będzie się pytał o żałobę, to zawsze możesz powiedzieć, że przeżywasz to na swój sposób i urwać temat
Calla001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-07, 19:47   #6
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: smierc ojca a wesele

powiedzmy sobie szczerze-to,ze zaloba ma trwac ilestam to sa jakies chore pomysly,ludzi ktorzy inym chca dyktowac jak maja zyc

a co do wesela to powinnas to uzaleznic tylko i wylacznie od tego jaksie z tym czujesz-jesli zle to nie idz, a jesli to dla Ciebie wesele kogos bliskiego i waznego to idz i baw sie dobrze-Twoj Tata na pewno by chcial zebys byla szczeliwa, a tance w niczym nie uwalaczaja czyjejs pamieci
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-07, 20:35   #7
Krystaliczne szczescie
Zadomowienie
 
Avatar Krystaliczne szczescie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 051
Dot.: smierc ojca a wesele

hmm... to zależy jak Ty się czujesz w obecnej sytuacji i czy jesteś wierząca. Możesz iść, ale na przykład nie tańczyć, tak zrobiła jedna osoba w mojej rodzinie, możesz też nie iść wcale, nikt może Cię zmuszać, ani sama nie możesz tego robić.
__________________
Cytat:
Napisane przez Narrhien
"Jeśli to jest prawdziwa przyjaciółka to nie masz o co się bać, choćby facet na głowie stawał to ona będzie wierna tobie."
na wizażu od 2009r...
Krystaliczne szczescie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-07, 21:01   #8
vouvray
Zadomowienie
 
Avatar vouvray
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 405
Dot.: smierc ojca a wesele

Niestety u mnie w rodzinie ważną rolę przykłada się do tych ,,czasów'', odnosi się to też do noszenia ciemnych ubrań. Dla mnie to chore i niezdrowe, bo niektórzy ludzie męczą się w imię tego ,,co ludzie powiedzą''. Żałobę nosi się w sercu, czasem przez całe życie. Jeśli czujesz Autorko, że jesteś gotowa uczestniczyć w takiej imprezie, że nie złamie Cię w pół podczas podziękowań młodych dla rodziców to idź śmiało i baw się dobrze. Jeśli ktoś Cię będzie oceniał i krytykował za plecami, a przez cały okres od śmierci taty nawet nie zainteresował się Tobą ani trochę to znaczy, że ta osoba szuka tylko sensacji i wcale nie życzy Ci dobrze.
vouvray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-07, 21:05   #9
LanaFlo20
Rozeznanie
 
Avatar LanaFlo20
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 522
Dot.: smierc ojca a wesele

Według tradycji żałoba po rodzicu trwa rok.

Ja po śmierci mojego taty nie poszłam na studniówkę. Zmarł pod koniec listopada, a studniówka była na początku stycznia, czyli minęło 1,5 miesiąca. Wiedziałam, że po tak krótkim czasie nie czułabym się zbyt dobrze i nie żałuję do dzisiaj, że mnie tam nie było (ludzie się schlali i odstawiali różne cyrki).

Za to 9 miesięcy po śmierci taty byłam na weselu koleżanki i tam tańczyłam, bawiłam się. Nikt z rodziny ani znajomych nie miał o to pretensji. Mama sama namawiała mnie żebym poszła i dobrze się bawiła

Tak naprawdę to zależy tylko od Ciebie. U każdego żałoba po bliskiej osobie wygląda inaczej np. ja miałam koleżankę, która 3 tygodnie po śmierci matki chodziła po klubach i nikt nie robił jej uwag.
LanaFlo20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-07, 21:16   #10
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: smierc ojca a wesele

Uważam, że te wyznaczone czasy żałoby to głupota. Ludzie umierają, ale trzeba żyć dalej. O zmarłych można się troszczyć pielęgnując dobre wspomnienia, czarne ubrania przez 365 dni to głupi wymysł. To jak sobie radzisz ze stratą to indywidualna kwestia. Jeśli kiepsko, możesz cierpieć kiedy np. młodzi będą dziękować rodzicom. Jak masz mieć wyrzuty sumienia nie ma co się męczyć. Ale jeśli już pogodziłaś się ze śmiercią, wesele jest kogoś bliskiego, zleży Ci na nim i myślisz, że możesz się dobrze czuć to warto iść. Przecież nie musisz od razu zakładać czerwonej kiecki.
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-07, 22:40   #11
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: smierc ojca a wesele

A chcesz iść?
__________________
K: 37


"Wiedźmikołaj"
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-07, 23:47   #12
201707171403
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 179
Dot.: smierc ojca a wesele

Cytat:
Napisane przez Czarna2000 Pokaż wiadomość
Uważam, że te wyznaczone czasy żałoby to głupota. Ludzie umierają, ale trzeba żyć dalej. O zmarłych można się troszczyć pielęgnując dobre wspomnienia, czarne ubrania przez 365 dni to głupi wymysł. To jak sobie radzisz ze stratą to indywidualna kwestia. Jeśli kiepsko, możesz cierpieć kiedy np. młodzi będą dziękować rodzicom. Jak masz mieć wyrzuty sumienia nie ma co się męczyć. Ale jeśli już pogodziłaś się ze śmiercią, wesele jest kogoś bliskiego, zleży Ci na nim i myślisz, że możesz się dobrze czuć to warto iść. Przecież nie musisz od razu zakładać czerwonej kiecki.
Również jestem tego zdania. Uważam, że bliski mi zmarły chciałby abym była szczęśliwa i nie pokutowała każdego dnia, bo on zmarł. Owszem są chwile refleksji, łzy. Ale to się nosi w sercu, a nie ileś tam miesięcy, bo tak tradycja nakazuje. I nie trzeba tego pokazywać poprzez czarny strój, czy posępną minę. To się ma w sobie i tyle. Nie na pokaz.
Jeśli czujesz, że możesz się dobrze bawić i w tym czasie nie rozpamiętywać, to idz i baw się dobrze. Myślę, ze jeśli jakiś tam inny świat jest, to twój ojciec będzie szczęśliwy widząc twój uśmiech i radość.
201707171403 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 06:12   #13
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 878
Dot.: smierc ojca a wesele

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Niektórzy twierdzą, że po rodzicach jest pół roku tylko. Niektórzy, że rok.
Spotkałam się też z tym, że pół roku żałoby, a potem pół roku "pół żałoby", czyli nie chodzi się stricte na czarno, tylko w stonowanych kolorach.
A moim zdaniem żałobę nosi się w sercu, a nie nosząc się na czarno żeby inni widzieli i nie gadali.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 07:14   #14
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: smierc ojca a wesele

Cytat:
Napisane przez Keket Pokaż wiadomość
A moim zdaniem żałobę nosi się w sercu, a nie nosząc się na czarno żeby inni widzieli i nie gadali.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie tak. Na przykład ja nie sądzę, żeby mojemu Tacie zależało na tym, żebym cały czas rozpamiętywała, rozpaczała i nosiła się przez rok w żałobnej czerni. Wiem, że mój Tatuś kochał życie, czerpał z niego garściami i chciałby, żebym żyła tak, jak zawsze i przeżyła je w pełni. On jest i zawsze będzie w moich myślach a gdy minął najgorszy ból, teraz to wspomnienie o nim jest jak bezpieczny kocyk pełen ciepła i miłości.

Jeśli chcesz iść na to wesele i jesteś gotowa- idź. Wszystko zależy od Ciebie.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 10:11   #15
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: smierc ojca a wesele

Cytat:
Napisane przez vouvray Pokaż wiadomość
Niestety u mnie w rodzinie ważną rolę przykłada się do tych ,,czasów'', odnosi się to też do noszenia ciemnych ubrań. Dla mnie to chore i niezdrowe, bo niektórzy ludzie męczą się w imię tego ,,co ludzie powiedzą''. Żałobę nosi się w sercu, czasem przez całe życie. Jeśli czujesz Autorko, że jesteś gotowa uczestniczyć w takiej imprezie, że nie złamie Cię w pół podczas podziękowań młodych dla rodziców to idź śmiało i baw się dobrze. Jeśli ktoś Cię będzie oceniał i krytykował za plecami, a przez cały okres od śmierci taty nawet nie zainteresował się Tobą ani trochę to znaczy, że ta osoba szuka tylko sensacji i wcale nie życzy Ci dobrze.
To tak, jak w mojej rodzinie. Mojego ojca wkurzało to, że nie noszę jakiejś czarnej kiecy, będąc w ciąży. A mama nie żyła od 7-miu miesięcy.
Też myślę, że jak dasz radę, chcesz, to idź.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 10:57   #16
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: smierc ojca a wesele

Rób tak jak się czujesz.
JA miałam wesele w bliskiej rodzinie 7 miesięcy po śmierci taty, poszłam z myślą że idę tylko na ślub, młodzi zatrzymali mnie ze dwie godziny na weselu i szczerze mówiąc średnio się czułam. Gadanie ciotek w stylu "chodz, tata na pewno chciałby żebyś się dobrze bawiła" tylko pogarszyło sprawę i doprowadziło mnie do łez. To samo z jakąś nową rodziną, ciotka mnie przedstawiła: "córka mojego brata, tego który zmarł x miesięcy temu". Jeśli chcesz to idź, ja od razu wiedziałam że nie chcę być na weselu i gdybym miała drugi raz wybierać to też poszłabym tylko na ślub
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 14:15   #17
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: smierc ojca a wesele

Żałoba nic nie "musi" ani nie "powinna", to kwestia indywidualna. A narzucanie ile miesięcy "powinna" trwać niesie ze sobą więcej szkody, niż pożytku. Pomijając już, że nie ma w ogóle sensu.

Autorko - jeśli uważasz, że będziesz się czuć dobrze na weselu bawiąc się, to idź i się baw. Jeśli wolałabyś np. nie tańczyć, to idź i nie tańcz. Jeśli miałabyś się źle czuć przez samo pójście, to nie idź.
Bo tak ogólnie, to oczywiście, że możesz iść i się bawić. Nie sądzę, by jakikolwiek rodzic chciał, by po jego śmierci jego dzieci się umartwiały przez rok, pół roku czy ile tam "należy". Nie należy dostosowywać się do tego, co sobie pomyślą ciotki na weselu. Więc zależy to od Ciebie.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-09, 14:40   #18
mc266
Zakorzenienie
 
Avatar mc266
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 479
Dot.: smierc ojca a wesele

Dla mnie żałoba to coś co się nosi w sercu, a nie na pokaz. Jakieś sztuczne granice typu rok są dla mnie chore. Jak ktoś nie ma ochoty iść bawić się, bo po śmierci bliskiej osoby nie ma na to nastroju, to nie idzie. Jak ma ochotę gdzieś iść, to nie widzę przeciwwskazań. Każdy różnie przechodzi żałobę. To, że ktoś nie ma ochoty zamykać się w czterech ścianach nie znaczy, że nie cierpi po stracie bliskiej osoby. Znam takie przypadki ze swojego bliskiego otoczenia.
__________________

mc266 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-09, 14:44   #19
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: smierc ojca a wesele

Cytat:
Napisane przez mc266 Pokaż wiadomość
. Każdy różnie przechodzi żałobę. To, że ktoś nie ma ochoty zamykać się w czterech ścianach nie znaczy, że nie cierpi po stracie bliskiej osoby. Znam takie przypadki ze swojego bliskiego otoczenia.
No pewnie, że tak. Jeden zamknie się w swojej skorupce w czterech ścianach a inny się będzie garnąć do ludzi. Po śmierci Taty ja też wolałam być z ludźmi, zająć się pracą, czymkolwiek, co mi zajmie ręce i myśli. Głównie te ostatnie. Chyba to pozwoliło mi przetrwać najgorszy okres.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-10, 13:10   #20
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: smierc ojca a wesele

To zależy tylko od tego jak TY się czujesz. Pół roku to sporo czasu, jeśli uważasz, że jesteś na siłach wziąć udział w takiej uroczystości i imprezie to czemu nie? Ewentualnymi negatywnymi uwagami się nie przejmuj, bo zawsze znajdzie się jakaś osoba, której coś w Twoim zachowaniu nie będzie odpowiadać.

Żałoby kiedyś były takimi "pokazówkami": rok czarnych ubrań, nos na kwintę itp. Teraz raczej w końcu ludzie sobie zaczęli uświadamiać, że ten okres czasu może być różny zarówno jeśli chodzi o jego długość jak i sposób przeżywania. Oczywiście nadal są rodziny, gdzie wszystko musi być jak dawniej, na szczęście jest ich co raz mniej.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-17, 20:00   #21
azzi123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11
Dot.: smierc ojca a wesele

Hej dziękuję za wszystkie odpowiedzi decyzja zapadła idę na wesele i będę dobrze się bawić ;-) dziękuję jeszcze raz za opinie wiem ze mój tato chciałby żebym była szczęśliwa pozdrawiam
azzi123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-17, 21:12   #22
79 Marta
Wtajemniczenie
 
Avatar 79 Marta
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 066
Dot.: smierc ojca a wesele

Cytat:
Napisane przez azzi123 Pokaż wiadomość
Hej dziękuję za wszystkie odpowiedzi decyzja zapadła idę na wesele i będę dobrze się bawić ;-) dziękuję jeszcze raz za opinie wiem ze mój tato chciałby żebym była szczęśliwa pozdrawiam
i tak trzymaj
__________________
RĄCZKI MALUTKIE, A CHWYCIŁY ZA SERCE NA CAŁE ŻYCIE... TRUDNO UWIERZYĆ, ŻE CIĘ NIE BYŁO...
79 Marta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-17, 21:54   #23
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: smierc ojca a wesele

azzi baw się dobrze
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-17 22:54:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:20.