Tupperware - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-24, 08:18   #181
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Tupperware

mam 2 przepisy> teraz ich nie napisze bo sa na innym kompie ale tak w skrócie:
1) zarabiamy drożdze, jak wyrosna dodajemy maki i ziół robimy ciasto
2) szybsze bo bez zabawy z drożdżami mąka, ser starty i jajko, wszystko ugniatamy na ciasto i zawijamy w parówki

jak bedziesza zaniteresowana to sie przypomnij i z domu dam dokładne przepisy
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 13:00   #182
countrysia
Raczkowanie
 
Avatar countrysia
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Lubartów k/Lublina
Wiadomości: 267
GG do countrysia
Dot.: Tupperware

Witajcie Ja ostatnio zaopatrzyłam się w różne produkty z Tupperware i jestem z nich bardzo zadowolona.
1) miska do ciasta - kolor czerwony, aż chce mi się coś w niej ugnieść. Ostatnio robiłam piernik z przepisu z ich strony internetowej. Wyszedł PYCHA Ale oni tam napisali, żeby po dodaniu wszystkich składników potrząsnąć miską. Guzik prawda, zostaje nierozmieszana papka. I tak trzeba było wymieszać mikserem. Może do ciast drożdżowych to się ona nadaje. Ja ją lubię bo ładnie wygląda w kuchni i zachęca do kucharzenia
2) Mix Max - użyłam go kilka razy do zrobienia kawy z BIG śmietanką. Teraz mi się znudziło i przyrząd ten czeka aż do kolejnego użycia. Ale bardzo to fajna i przydatna rzecz. Jeszcze nie raz go zastosuję
3) stolnica + wałek - jeszcze nie używałam, kiedy to nastanie, opiszę efekty
4) nóż kuchenny - niesamowicie ostry, trzeba z nim bardzo uważać
5) obieraczka pozioma - również ostra, przez nią przecięłam sobie paznokieć w połowie Teraz mi odrasta. Jest naprawdę niezła, szybko można obrać marchewkę, ogórka lub jabłko
6) silikonowa forma do pieczenia "Babia góra" - przepłaciłam za nią kilkadziesiąt złotych, po fakcie zobaczyłam dużo tańszą na Allegro. Jeszcze nie użyta, czeka na swoją kolej
7) Cheesmart - pojemnik z wypustkami na ser lub wędlinę. Jestem zadowolona, wszystkie produkty długo zachowują swoją jakość
8) silikonowa łyżka do mieszania ciasta - jeszcze nie używana
9) balon - zielony pojemnik do przechowywania sałaty, ja wsadzam do niego też inne warzywa oraz wędlinę i sery, przydatny
10) Szef kuchni - ręczne urządzenie do krojenia różnych warzyw i nie tylko. Ekstra! Świetny do surówek, sałatek. Zamierzam go używać dosyć często
11) Liliana - forma do galaretek, jeszcze nie rozpracowana
Produkty są bardzo porządne i okazale wyglądają. Ja jestem ze swoich zadowolona.
countrysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 16:30   #183
powers
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1
Red face Dot.: Tupperware

z góry wielkie dzięki.......

Poczytaj po prostu sobie wątek jest tu cała masa przepisów
Nutka

Edytowane przez Nutka
Czas edycji: 2009-06-24 o 18:18
powers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-01, 02:08   #184
eklerka
Zakorzenienie
 
Avatar eklerka
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 149
Dot.: Tupperware

Zauważyłam że produkty Tupperware są o wiele tańsze na allegro. Kupiłam ultra plusa i przyszedł taki porysowany, że postanowiłam go odesłać w ramach reklamacji. Pytam sprzedającego, czy odda kasę, czy wymieni produkt. Jeżeli napisze, że nie ma drugiego, chcę kupić na innej aukcji. Wypatrzyłam sobie nawet jeszcze taniej. Pytam sprzedającej, czy napewno nie ma rysek i czy odpowiednio zabezpieczy przesyłkę a ona na to, że są "mikroryski", bo produky "tylko 2x używany". Cholera, co to ma być?!? Ja mam się sprzedających pytać, czy produkt jest nowy? Kupiłam też lodowiec i się okazało, że to jakaś stara wersja bez silikonowych wypustek i kostki lodu trzeba "wydłubywać", (co nie jest łatwe, a w nowym lodowcu - "pstryk, pstryk" i same wyskakują. )
__________________

eklerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-13, 21:29   #185
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Tupperware

Cytat:
Napisane przez malllgos Pokaż wiadomość
A gdzie mozna kupic produkty GIOSTYLE i w jakich sa cenach bo strona jest w jakims chinskim jezyku a produkty wizualnie bardzo fajne.

Ja kupowalam w dobrze zaopatrzonym sklepie z artykułami gosp. domowego
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 12:43   #186
julitka123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3
Dot.: Tupperware

Hej a macie może jakieś przepisy na lilianę i mix maxa? Proszę o odpowiedź
julitka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 17:38   #187
kika775
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 21
Dot.: Tupperware

ja bym prosila o przepisy jakie mozna zrobic w skaler mix max, najlepiej kawe z ta super pianka bo jest pyszna a nie wychodzi mi

---------- Dopisano o 18:38 ---------- Poprzedni post napisano o 18:31 ----------

Cytat:
Napisane przez m@rusia Pokaż wiadomość
Dla chętnych mam jeszcze przepis na ajerkoniak i cappucino

to cappucino to na ile osob jak moge wiedziec
kika775 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-30, 13:35   #188
cynada
Raczkowanie
 
Avatar cynada
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 209
Dot.: Tupperware

KAWA CAPPUCINO

400 ml zimnego mleka (skondensowanego lub tłustego z kartonu)
8 – 10 łyżeczek kawy rozpuszczalnej
cukier wg uznania
cukier waniliowy
Wszystkie składniki włożyć do mix maxa lub shakera i ubić aż utworzy się nam jednolity ubity płyn, następnie rozlać go do filiżanek ( ok. 2/3 filiżanki). Następnie uzupełnić filiżanki wrzącą wodą, wlewając wodę po ściance filiżanek. ( z tej porcji wychodzi ok. 8 filiżanek kawy).

KAWA PO GRECKU

1 łyżeczka kawy rozpuszczalnej
2 łyzki cukru
100 ml nie gazowanej wody ( schłodzonej)
łyżka mleka
kostki lodu
Wlać do shakera lub mix-maxa wodę, wsypać kawę i cukier. Mieszać aż cukier się rozpuści. Ubitą pianę przelać do wysokiej szklanki dodać 2-3 kostki lodu i mleko, pić przez słomkę. (Jedna porcja).


MALIBU

75ml mleka skondensowanego niesłodzonego
75 ml likieru malibu lub Basilio
Mleko i likier wlać do mix-maxa lub shakera i ubijać, aż płyn potroi swoją objętość.
MALIBU II
250 ml śmietanki z kartonika 30%
2 łyżki kakao
100 g koniaku lub wódki
Wszystkie składniki umieścić w shakerze lub mix-maxie, krótko i energicznie wymieszać, po czym schłodzić cały pojemnik przez kilkanaście minut w lodówce.
BALIS

40 ml śmietany kremówki 36%
4 duże łyżki czekolady lub kakao
2 duże łyżki cukru
15 dużych łyżek brandy lub koniaku
Wszystko dobrze wymieszać.
AJERKONIAK
250ml mleka skondensowanego niesłodzonego
4 żółtka
3 łyżki cukru pudru
100 ml czystego spirytusu
Wszystkie składniki oprócz spirytusu wlać do mix-maxa lub shakera, dokładnie zamknąć i dobrze wymieszać, następnie dodawać po trochu spirytusu, ciągle potrząsając pojemnikiem. Następnie schłodzić w lodówce.
UWAGA
Spirytus można zastąpić 250 ml wódki ale ajerkoniak będzie rzadszy. Można dodać do niego kakao lub kawę rozpuszczalną wówczas uzyskamy inny smak i kolor.
HOULA HOULA
40ml ginu
25 ml soku ananasowego
plaster ananasa z puszki
Gin z sokiem dobrze wymieszać na dnie kieliszka koktajlowego położyć plasterek ananasa wlać drink i dodać kostki lodu.


PRINCESS MARY

25 ml ginu
25 ml likieru kakaowego
25ml śmietanki
Wszystko dobrze wymieszać , podawać w wysokich kieliszkach do wina ze słomką i lodem.


SILWER JUBILEE

40ml ginu
20 ml likieru bananowego
20 ml śmietanki
Wszystko dobrze wymieszać . Podawać w kieliszku koktajlowym z krótką słomką i lodem.
Osadzającą się na brzegach kieliszka piankę oprószyć szczyptą kakao.


DANUŚKA

20 ml rumu
20 ml wiśniówki
40 ml soku pomidorowego
plasterek pomarańczy
Wszystko wymieszać, podawać ze słomką lodem w kieliszku koktajlowym. Udekorować plastrem pomarańczy.

__________________
Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszystkie inne możliwości zostały już wyczerpane
cynada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 07:57   #189
kika775
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 21
Dot.: Tupperware

Dzięki piekne
kika775 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-06, 12:59   #190
eklerka
Zakorzenienie
 
Avatar eklerka
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 149
Dot.: Tupperware

Jak ktoś się zapisze do Tupperware, to co z tego ma, oprócz zniżki na zakupy? Dostaje się jakieś prezenty? Jakie?
__________________

eklerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-06, 14:11   #191
cynada
Raczkowanie
 
Avatar cynada
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 209
Dot.: Tupperware

http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3329597&start=0
tutaj kobietki dyskutują o tupperware i o tym czy warto zostać konsultantem.Przeczytaj może coś Ci się wyjaśni.
Ja kupuję tupperki na allegro- poluję i tym sposobem mam już sporo po całkiem miłych cenach: od 15 do 35 złotych.Jak za tę cenę to jestem baardzo zadowolona:
mix-max- sprawne mieszadełko kawka ubita na piankę .Bita śmietana, ciasto na naleśniki szybko i bez bałaganu
miska do ciasta- za tę cenę którą dałam to jest doskonały, szczelny pojemnik: na sałatki, mięsa i inne ingrediencje...Jeśli nie chcemy akurat robić ciasta drożdżowego.Mam w wersji normalnej i mini- te małe są doskonałe do przechowywania potraw: kluseczki, makarony, ryż- dłuuugo są świeże
Kluseczkomania- po prostu bajka.Uwielbiam holusky słowackie i nie miałam jak tego zrobić wcześniej. W wersji tupperware są świetne. Zaraziłam mamę i koleżankę -są zachwycone
pierożkarnia- tę wyciagam najrzadziej, bo jestem mistrzynią w szybkości lepienia pierogów, i nie wiem czy tupperware przyspiesza ten proces.Ale ma fajny pojemnik do mrożenia
Cud kuchenny- pomijając nazwę- to fajny pojemnik gdzie przyrządam smaczną rybę i pierś kurczaka, prawie jak na parze, ale bez parowania. Fajne do dietetycznych potraw.I można to zrobić na pikniku majac tylko czajnik gorącej wody.
dzbanek do kompotu- bardzo fajny z tym ,że uważam iż kompot z jabłek np jest dobry dopiero po kilku godzinach a nie po 30 minutach.Ale ja robię z małych opadówek średnio dojrzałych...Z truskawek wyszedł doskonały i po pół godzinie.
świeży balon: nie wiem jeszcze testuję pomidory, podobnie jak świeży gabinet.
Jestem zadowolona ze wszystkich rzeczy ale ja uwielbiam wszekie pomoce kuchenne i wszystko co pozwala na przyspieszenie procesu gotowania i wydłużenie czasu przechowywania. Za ceną proponowaną przez konsultantów raczej nie kupiłabym
__________________
Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszystkie inne możliwości zostały już wyczerpane
cynada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-06, 18:50   #192
eklerka
Zakorzenienie
 
Avatar eklerka
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 149
Dot.: Tupperware

Cytat:
Napisane przez cynada Pokaż wiadomość
http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3329597&start=0
tutaj kobietki dyskutują o tupperware i o tym czy warto zostać konsultantem.Przeczytaj może coś Ci się wyjaśni.
DZięki. Napewno poczytam.
Cytat:
Napisane przez cynada Pokaż wiadomość
Kluseczkomania- po prostu bajka.Uwielbiam holusky słowackie i nie miałam jak tego zrobić wcześniej. W wersji tupperware są świetne. Zaraziłam mamę i koleżankę -są zachwycone
Mogę prosić o przepis?
Cytat:
Napisane przez cynada Pokaż wiadomość
Cud kuchenny- pomijając nazwę- to fajny pojemnik gdzie przyrządam smaczną rybę i pierś kurczaka, prawie jak na parze, ale bez parowania. Fajne do dietetycznych potraw.I można to zrobić na pikniku majac tylko czajnik gorącej wody.
Polecam niezasłodkie suszone śliwki owinąć plasterkiem przyprawionego filetu z kurczaka i na wykałaczkę. Do tego słodkawy dip.
Cytat:
Napisane przez cynada Pokaż wiadomość
dzbanek do kompotu- bardzo fajny z tym ,że uważam iż kompot z jabłek np jest dobry dopiero po kilku godzinach a nie po 30 minutach.Ale ja robię z małych opadówek średnio dojrzałych...Z truskawek wyszedł doskonały i po pół godzinie.
świeży balon: nie wiem jeszcze testuję pomidory, podobnie jak świeży gabinet.
Ja robię ze słodkich jabłek. Potem je zjadam z cukrem czcinowym. Smakują jak gruszki z syropu. Oczywiście jabłka z kompotu świetne do ciasta. Było u mnie niedawno 2,5 letnie dziecko i pijąc kubek takiego krótko naciągnietego kompotu 4, czy 5 razy powiedział "ale dobry kompot". (Nie słodziłam ani łyżeczki). Naprawdę ten czajnik polecam.
Cytat:
Napisane przez cynada Pokaż wiadomość
Za ceną proponowaną przez konsultantów raczej nie kupiłabym
Tak, ale będęc konsultantką ma się różne zniżki, żeby kupować sobie.
__________________


Edytowane przez eklerka
Czas edycji: 2009-09-06 o 18:51
eklerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-06, 20:05   #193
cynada
Raczkowanie
 
Avatar cynada
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 209
Dot.: Tupperware

Mogę prosić o przepis?

Mój przepis na holusky jest typowo mój, bo wszelkie przepisy z proporcjami mi się nie "zgrywają" Trę ziemniaki surowe ( ile potrzebuję 05, kg można i z 1 kg). Dodaję jajka- 2 lub 3 jeśli na większą ilość. Solę i pieprzę.Teraz dodaję mąkę pszenną w takiej ilości aby powstała dość zwarta gęsta klucha. Żeby nie było lejące jaK na placki ziemniaczane np tylko ściślejsze. Chwilę niech odpocznie, a potem już przecieram na kluseczkomanii do gotującej posolonej wody- partiami oczywiście. Proponuję pierszą próbną partię wrzucić i obserwować, czy ciasto nam się nie rozłazi na krochmal. Mają być zgrabne zwarte kluseczki.Jeśli się rozłazi- dodać mąki.
Podaję polane skwareczkami z boczku i cebulką w towarzystwie gotowanej kiszonej kapusty ( zasmażonej) W moim wydaniu jest skrajnie kwaśna- nawet jej nie przepłukuję bo u mnie taką własnie lubią do tych kluseczek.

W przepisach kluseczkomanii jest też taki przepis, który wypróbowałam i jest smaczny:
300 g ziemniaków ugotowanych
300 gram mąki pszennej
200 ml maślanki
4 jajka
1 łYżeczka soli, gałka muszkatołowa
Ziemniaki przepuściś przez praskę, dodać maślanę, jaja, przyprawy. Zagnieść ciasto dodając mąkę. Ciasto ma odpocząć i powtórnie je zagnieść. Ciasto ma się ciągnąć a nie rwać.

Ja dałam 3 jajka i zdecydowanie więcej mąki, bo tej wg przepisu było mi mało.Trzeba wypróbować, pewnie zależy od ziemniaków, wielkości jaj itp.
__________________
Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszystkie inne możliwości zostały już wyczerpane
cynada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-11, 22:54   #194
konsultantka_wroclaw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1
Dot.: Tupperware

Witam wszystkich serdecznie
Chciałam tylko napisać, że jest to świetny wątek, dużo ciekawych przepisów normalnie
konsultantka_wroclaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 08:21   #195
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Tupperware

kupujecie te naczynie przez allegro? bo widze ze są i zazwyczaj taniej niz u konsultanta
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 00:01   #196
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Tupperware

Odnośnie tej zachwycającej pianki kawowej z mix maxa...Ja też się zachwyciłam po prezentacji,ale kilka dni później kupiła mleko skondensowane w kartoniku zakręcanym,pół wypiłam ("jak magnes wciąz przyciągał mnieeee),a potem wstrząsałam kartonikiem z pół minuty i...zrobiła się też niezła pianka-zwyczajne ubicie

Ja właśnie czekam na swoje produkty-zamówiła w promocji nóż szefa kuchni i ten do warzyw (który był gratis) oraz cud kuchenny. Bardzo zależy mi na małej kaloryczności przygotowania posiłków,bo elektryczny parowar mnie wnerwia-tyle mis i zakamarków do mycia,że aż nie chce się go wyciągać...Czy rzeczywiście pierś z kurczaka czy ryba nie są surowe po przyrządzeniu tym sposobem??Chyba trzeba na malutkie kawałeczki je rozdrobnić??
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 07:12   #197
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Tupperware

Cytat:
Napisane przez xandra78 Pokaż wiadomość
.Czy rzeczywiście pierś z kurczaka czy ryba nie są surowe po przyrządzeniu tym sposobem??Chyba trzeba na malutkie kawałeczki je rozdrobnić??
ja kroje długie, ale nie za grube i zawsze mięsko wychodzi mięciutkie
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 21:13   #198
megg_an
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 33
GG do megg_an
Dot.: Tupperware

JA UWIELBIAM mój cud kuchenny zresztą nie tylko jego ale fakt jest szybko i zdrowo. rzymam go w pracy i tam sobie przygotowuje obiadki. Wieczorem w domu pokroje co tam mam w plancha wcale nie musi być drobno nawet przecież zawijane z morelkami to ma troche objętości i potem w pracy do naczynka woda i obiadek gotowy.
megg_an jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-30, 13:06   #199
Madzialenna1000
Przyczajenie
 
Avatar Madzialenna1000
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 17
Dot.: Tupperware

ja jestem bardzo zawiedziniona mix maxem. Niew mogę ubic tego mleka. Może cos źle robię?? Zaraz jak przestaje mieszac to piana opada i nici z pianki
Madzialenna1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-19, 10:05   #200
Majka 13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2
Question Dot.: Tupperware

Witam
szukam przepisów do ultra plusów, czy ktoś mógłby mi podać sprawdzony? Z góry dziękuję.
Majka 13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-19, 14:01   #201
Sunshine24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 3
Dot.: Co przygotować w pojemnikach Tupperware

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
Jest , jest, doszło .
witaj. Czy mogłabyś mi przesłać te przepisy do Liliany? bo też potrzebuję Będę wdzięczna: kasia_grabek@vp.pl. pozdrawiajam
Sunshine24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-04, 22:41   #202
monik34
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 5
Dot.: Co przygotować w pojemnikach Tupperware

dobry wieczór,mam sporo tych naczyń z tuperware ale nie wiem jak ich używać np.interesyje mnie pojemnik na wędliny ,-na jakiej zasadzie on funkcjonuje?
monik34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-05, 11:02   #203
Madzia_M77
Zadomowienie
 
Avatar Madzia_M77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 390
Dot.: Tupperware

Chodzi Ci o ten, który przedłuża trwałość wędlin?

Działa tak, że wilgoć osiada po kratką wewnątrz, wędlina jest sucha i przez to świeższa.
Madzia_M77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-05, 20:52   #204
monik34
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 5
Dot.: Tupperware

Cytat:
Napisane przez Madzia_M77 Pokaż wiadomość
Chodzi Ci o ten, który przedłuża trwałość wędlin?

Działa tak, że wilgoć osiada po kratką wewnątrz, wędlina jest sucha i przez to świeższa.
hello
dzięki za informacje,ale nie rozumiem tego do końca np.kupiłam szynke w plasterkach i po 3 dniach juz nie nadawała sie do zjedzenia,oczywiście na spodzie pojemnika było troche wody gdzyż szynka puściła sokczy ten pojemnik musi być jakoś szczelnie zamknięty bo ta pokrywa z ta siatką nie domyka sie np tak jak pojemnik tuperware
monik34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 20:26   #205
magrens
Raczkowanie
 
Avatar magrens
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 321
Dot.: Tupperware

z tego co wiem, codziennie trzeba przetrzeć ten pojemnik z wilgoci
magrens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 13:36   #206
kika775
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 21
Dot.: Tupperware

ta fajna kawe z pianka to juz umiwm robic;] i bardzo fajnie mi wychodzi, a mam jeszcze pytanie nie wiecie czy mozna zrobic w tym mixmax latte macchiato? no bo przeciez nie da sie w nim spienic mleka bardzo cieplego;/ pomocy
kika775 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-20, 14:39   #207
mmaars
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1
Dot.: Tupperware

byłabym wdzięczna o przepisy na sosy w mix maxie, i czy coś prócz kawy, alkoholu i naleśników można w nim zrobić? Mam jeszcze pytanie dotyczące cudu kuchennego. Chciałam w nim ugotować brokuły. miały być chrupiące a wyszły wręcz przeciwnie gumiaste . Nie wiem może coś źle zrobiłam? W przepisie nie była podana ilość wody, a ja wlałam tyle, że brokuły się moczyły. Proszę o podpowiedź w tej sprawie. Z góry dziękuję
mmaars jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-27, 20:14   #208
Majka 13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2
Dot.: Tupperware

Misiu, od jakiegoś czasu zbieram sobie pojemniki tupperware, mam miski do ciasta drożdżowego, w którym przechowywane sałatki są dłużej świeże, mam szklarenkę, w której ogórki i rzodkiewka jest dłużej apetyczniejsza. Nie wszystkie rzeczy są niezbędne i bez niektórych można się obejść ale jest wiele przydatnych. Mogę Ci polecić stronę kaffeteria.pl tam znajdziesz opinie o tych produktach i przepisy.
Pozdrawiam.

Edytowane przez Nutka
Czas edycji: 2011-01-25 o 17:23
Majka 13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 12:24   #209
magdaww1
Raczkowanie
 
Avatar magdaww1
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Chojnice
Wiadomości: 133
Dot.: Tupperware

Ja z "T" poznałam się 10 miesięcy temu i od tamtego czasu mam w domu:
- miska do ciasta 3l i 4 l- używam cały czas, nie tylko do ciasta
- MIX- MAX - do kawy, naleśników, likierów, sosów, do odmierzania, ...
- Shaker- nie używam
-formy silikonowe- są super ale mogłyby być większe
- pojemniki do mrożenia
- chlebak
-Liliana- prawie nie używam
-Kluseczkomania- moje dzieci są szczęśliwe, że ją mamy
-Silikonowa łyżka - jest super
-silikonowy pędzelek - używam do smarowania blachy i do smarowania jajkiem po cieście
-rogalomania- dostałam w prezencie i teraz cały czas robie rogale
-stolnica
-wałek do ciasta
- ryżowy garnuszek - taki sobie, czasem używam
- dzbanek 2 l- rewelacja
- kubki - mam 8szt
-szef kuchni - mój mąż go używa, ja go nie lubie
-NOŻE-do sera,pomidorów i precyzyjny - fajne
-obieraczka uniwersalna - już innej nie chce
- maselniczka
-miseczki "trójka"
-butelka ECO
i jeszcze dużo jakieś drobnicy

W całokształcie to jestem zadowolona z produktów i cały czas powiększam kolekcje.
magdaww1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 14:39   #210
sz@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 71
Dot.: Tupperware

Widzę piękne garnki tej firmy na ich stronie ale nie ma ceny.Możecie coś na ich temat powiedziec?
sz@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-22 16:23:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:04.