Brzydkie traktowanie dzieci - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-15, 19:00   #421
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

Cytat:
Napisane przez DiamondDust Pokaż wiadomość
Tia,juz widze jak jej sie ta trojka dzieci rozbiega po ulicy (u 2,5 latka gwarantowane) na ulice pod samochod I juz macie kole jny temat do osądzania - miala zostawic w domu,po co brala ze soba tyle dzieci na raz.do tego wozek.
rozumiem, że ta pani zawsze musiała dziecko przywiązywać, no bo jak inaczej wyjść z domu w ogóle? jak chleb kupić, jak do lekarza, jak cokolwiek? przesadzasz, nie raz i nie dwa widzę na ulicy rodzinę wielodzietną i jakoś dają radę

[1=871319bc27e9d09c3f0d50d 55d02d0b6e86b5c84;4462479 3]Akurat mam 2,5 latka i jakoś nie wbiega mi pod samochód. Co prawda nie jest upośledzony, ale gdyby był, to naprawdę zaopatrzyłabym się w coś, co pozwoliłoby mi kontrolować dzieciaka w każdym momencie. Poza tym wzięła starsze dzieci - co, one też nie umieją normalnie się zachować na spacerze? Dla mnie to dziwne trochę, chociaż fakt, nie znam sytuacji. No ale taki 4 i 5latek już swój rozum powinien mieć.

Co do chusty... Może tak, może nie. Może ta kobieta nie zna takiego wynalazku, może o nim nie słyszała, może na niego nie stać.[/QUOTE]

wiesz, to Romka, a z widzenia wiem, że to grupa akurat mocno dzieci nosząca, więc w takie cuda, że nie wpadła na noszenie, nie wierzę

Cytat:
Napisane przez DiamondDust Pokaż wiadomość
Bo dzieci lubia biegac,najlepiej w grupie.
Bylam opiekunka do dzieci przed dosc dlugi czas Idzieci pomiedzy 2 a 3 rz najtrudniej jest dopilnowac Itrzeba niekiedy naprawde sie nabiegac.
Ciekawi mnie,dlaczego akurat ta 2,5 letnia dziewczynka zostala przywyiazana Izostawiona sama w domu.??
mam 3,8 latkę, NIGDY nie uciekała
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-15, 19:50   #422
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 778
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Bez przesady, moje dziecko jakoś nie wbiega pod samochód, owszem miała etap kiedy trzymanie się wózka i spacer obok mnie były trudne, w tym czasie trzymałam ja więc za rękę i myślałam też o smyczy na dzieciaka.

Jak już matka musiała dziecko gdzieś wiązać to lepiej do wózka niż do grzejnika, no ludzie kochani. A co do tej ciąży - przecież ma 4 dzieci to nie jest aż tak głupia żeby nie wiedzieć skąd się wzięły, sorry, ale to nawet głupawe nastolatki w dzisiejszych czasach wiedzą. Ci ludzie się nie zabezpieczają bo są po prostu bezmyślni i tyle. No i mleko dla dziecka i pieluchy też nie kończą się w minucie, ja mam dwoje dzieci, stale chorych, nie mam jak wyjść do sklepu i tak od kilku tygodni i dlatego mam wszystko zaplanowane żeby mi się mleka, pieluchy i inne rzeczy nie kończyły w nieodpowiednim momencie.
Dokładnie. Całkowicie się z tym zgadzam.

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;44627689]
wiesz, to Romka, a z widzenia wiem, że to grupa akurat mocno dzieci nosząca, więc w takie cuda, że nie wpadła na noszenie, nie wierzę
[/QUOTE]

Możliwe. Nie mówię że nie, ale może istnieć takie prawdopodobieństwo.

Ja jak myślę że miałabym moje dzieci nawet na pół godziny zostawić same to mi się słabo robi, a co dopiero na 1,5h. Przecież dla takiego dziecka to niemalże wieczność.
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-15, 21:01   #423
gda
Zakorzenienie
 
Avatar gda
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 498
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

[1=871319bc27e9d09c3f0d50d 55d02d0b6e86b5c84;4462867 4]Dokładnie. Całkowicie się z tym zgadzam.



Możliwe. Nie mówię że nie, ale może istnieć takie prawdopodobieństwo.

Ja jak myślę że miałabym moje dzieci nawet na pół godziny zostawić same to mi się słabo robi, a co dopiero na 1,5h. Przecież dla takiego dziecka to niemalże wieczność.[/QUOTE]

A mi się robi strasznie przykro. Co talie dziecko musi przeżywać, jaki to jest strach, brak poczucia bezpieczeństwa!
gda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 19:59   #424
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

Przypomniała mi się sytuacja sprzed 1,5 roku, kiedy zakładałam możliwość, że może w ogóle nie zdecyduję się na dzieci.

Ciotka męża, pediatra, ok 55 lat, bezdzietna. W rozmowie o wcześniakach rzuciła, że jakaś tam mała pacjentka ma już 3 lata i taka wygadana, pyskata, dziewczynka, , a była wcześniakiem i coś tam, no kto by pomyślał, że "z takiego gówienka wyrośnie takie dziecko, a była takim małym gówienkiem".

Normalnie mnie zamurowało. Dosłownie w sekundę przeleciała mi przez głowę myśl: ojjj kochana, Ty moich dzieci nigdy leczyć nie będziesz.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...

Edytowane przez wika82
Czas edycji: 2014-01-24 o 21:38 Powód: literówka
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 23:12   #425
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Przypomniała mi się sytuacja sprzed 1,5 roku, kiedy zakładałam możliwość, że może w ogóle nie zdecyduję się na dzieci.

Ciotka męża, pediatra, ok 55 lat, bezdzietna. W rozmowie o wcześniakach rzuciła, że jakaś tam mała pacjentka ma już 3 lata i taka wygadana, pyskata, dziewczynka, , a była wcześniakiem i coś tam, no kto by pomyślał, że "z takiego gówienka wyrośnie takie dziecko, a była takim małym gówienkiem".

Normalnie mnie zamurowało. Dosłownie w sekundę przeleciała mi przez głowę myśl: ojjj kochana, Ty moich dzieci nigdy leczyć nie będziesz.
O rety... aż szkoda słów na kogoś, kto się tak wyraża o swoich małych pacjentach...
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 14:15   #426
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość

---------- Dopisano o 17:41 ---------- Poprzedni post napisano o 17:40 ----------




ehh czeka m na ten cudowny wiek
My już ten wiek osiągnęłyśmy kilka dni temu (5 lat) i ja z kolei czekam na cudowny wiek lat 7, kiedy to dziecko będzie mogło samo zostać w domu 2 lata to nie 7 więc już nam bliżej niż dalej.

I wiem, że wątek nie jest najmłodszy, ale tak mi się nasunęło po lekturze. Fajnie jest dziecko zabierać tu i tam, ale nie wtedy, gdy trzeba na przykład natentychmiast jechać z psem do weterynarza. Bez niej byłoby spokojniej i mogłabym się skupić bardziej na psie, a tak musiałam ją ciągnąć. Już mam czasem dość.

Edytowane przez Hvid
Czas edycji: 2014-01-27 o 15:01
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 11:55   #427
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

Ja ostatnio trafiłam na ten odcinek "Świata według dziecka":
http://tvnplayer.pl/programy-online/...5E07,5733.html
I czasem to mi się płakać chciało. Dziecko rwie włosy z głowy, puka głową o ścianę, a rady Superniani to, żeby olać, dać cukierka.... Czemu tam nie pada prosta rada, żeby dziecko przytulić!?

---------- Dopisano o 12:55 ---------- Poprzedni post napisano o 12:54 ----------

Najlepiej w takich sytuacjach widać, że zachowaniu dzieci winni są rodzice, to, jak te dzieci traktują i to rodzice powinni nad sobą pracować zamiast tresować dzieci.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-28, 19:55   #428
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

spotkałam się z twierdzeniem, że jeżeli przytulę sfrustrowane, złe dziecko (które zachowuje się "negatywnie" w ocenie dorosłego) to to przytulenie będzie sygnałem, że złe zachowanie=nagroda.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 20:10   #429
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

Mnie bardzo zszokował materiał karmienia na siłę - tuczenie gęsi normalnie
Ja tam nie widziałam złego dziecka ale znudzone, próbujące zwrócić na siebie uwagę. Dla mnie też zabrakło tam tłumaczenia dziecku, przytulenia, wszystko jakoś siłą załatwiane, przynajmniej tak to wyglądało.
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 20:17   #430
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

Chore. Moja starsza córka niegrzeczna jest (czyt. marudna, jojcząca, negatywnie nastawiona do wszystkiego, wpadająca w histerie i tak dalej) najczęściej wówczas gdy jest zmęczona po całym dniu. Po prostu. I gdy widzę nakręcanie się to po prostu pytam: zmęczona jesteś? Tak! no to się przytul na moment.
Nie zawsze, ale w jakiś 80% przypadków mija niegrzeczność.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 21:23   #431
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;44857153]Chore. Moja starsza córka niegrzeczna jest (czyt. marudna, jojcząca, negatywnie nastawiona do wszystkiego, wpadająca w histerie i tak dalej) najczęściej wówczas gdy jest zmęczona po całym dniu. Po prostu. I gdy widzę nakręcanie się to po prostu pytam: zmęczona jesteś? Tak! no to się przytul na moment.
Nie zawsze, ale w jakiś 80% przypadków mija niegrzeczność.[/QUOTE]
Otóż to.
Nie wiem jak to działa, ale zmęczone dziecko ma jakiś zastrzyk dodatkowej energii, nie może się wyciszyć samo, potem jest płaczące, marudne... no po prostu zupełnie inne dziecko.
Moja jeszcze nie rozumie pojęcia zmęczona, zaczyna płakać z byle powodu albo skacze jak nakręcona.
Ja sama na przytuleniu nie skąpię, mogłabym ją tulić przez caly czas. A już na pewno nie odmawiam, jak dzieje się jej krzywda lub widzę, że odczuwa negatywne emocje.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-28, 21:26   #432
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

Mnie jest zwykle tych dzieci z programów Zawadzkiej strasznie szkoda.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 21:40   #433
gda
Zakorzenienie
 
Avatar gda
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 498
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Mnie jest zwykle tych dzieci z programów Zawadzkiej strasznie szkoda.
Mi też. Nie mogłam tego oglądać...
gda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 21:59   #434
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

Oglądając takie sceny, zastanawiam się, po co niektórzy ludzie maja dzieci. Wiadomo, ze każdemu moze się zdarzyć gorszy dzień, może nakrzyczec na dziecko i moim zdaniem nic w tym takiego złego nie ma, bo dziecko musi też się nauczyć, ze rodzic to też człowiek i ma słabsze chwile. Ale podstawa jest szacunek do dziecka. A w tej rodzinie rodzice się bili, kłócili, no to jak te dzieci miały się zachowywać? Była taka scena, kiedy matka szła z zakupami, a córka miała atak histerii. Przecież to aż się prosiło, zeby odłożyć te siaty, usiąść z dzieckiem i pogadać, przytulić, a nie jak Superniania radzi, ignorować. Według mnie takie ataki wynikają albo ze zmęczenia albo z chęci zwrócenia na siebie uwagi, nie ma powodu, zeby za nie karać. Tym bardziej, ze.niektorzy rodzice sami proszą się o takie akcje, zabierając zmęczone dziecko na zakupy.

I wkurza mnie to, ze rodzice w ogóle nad sobą nie panują, a takiego opanowania oczekują od kilkuletniego dziecka.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 22:01   #435
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Zaraz się okaże że można za dużo wiedzy dziecku przekazać i to tej na zasadzie zabawy. Dziecko pyta rodzic odpowiada jeśli wie. To chyba naturalne a nie sztuczne i niepotrzebne.
Heh, ją to bym czasem chciała sobie odpocząć od ciągłego edukowania młodej, ale ona tak ciekawska świata, że nie spocznie, póki jej nie wyjasnie tego, co ją akurat nurtuje. I musi wiedzieć, skąd się bierze wiatr, dlaczego drzewa są zielone, co jedzą różne gatunki zwierząt, co jest napisane na paragonie. Pewnie gdyby czasem ktoś podluchal nasze rozmowy, to mógłby pomyśleć, że po co niespełna trzylatce tłumaczyć co to fotosynteza, ale skoro ją interesują, to mam udawać, że nie wiem?
A co do atrakcji, to ją akurat lubię takie aktywne życie, latanie to tu, to tam, młoda podobny wloczykij jak ja, co mnie cieszy, bo jest świetna towarzyszka podczas weekendowych wypadów. Mój tata w dzieciństwie zabierał mnie i rodzeństwo w ciekawe miejsca - do muzeów, do zoo, jakiś parków itp i chociaż nie było nas stać na wakacyjne wyjazdy, to nie nudziliśmy się i mieliśmy co wspominać.
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 22:04   #436
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

I jeszcze nie lubię podejrzewania dzieci o najgorsze intencje. Ostatnio rozmawiałam z koleżanka, ma nieco ponad dwuletniego syna. Zapytałam czy leje w pieluchy, a ona na to, że tak, ale robi to złośliwie, bo wie, do czego służy nocnik...
Nie wiem po co takie gadanie czy ona faktycznie wierzy w te złośliwość, czy po prostu się jakoś pociesza, ze nie może się pochwalić sikaniem do nocnika.
Moja córka siada na nocnik, mówi, ze sisi robi, ale nic nie robi Według mnie wynika to takze z tego, ze ona nie bardzo widzi sens załatwiania się poza pieluche
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 07:04   #437
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
spotkałam się z twierdzeniem, że jeżeli przytulę sfrustrowane, złe dziecko (które zachowuje się "negatywnie" w ocenie dorosłego) to to przytulenie będzie sygnałem, że złe zachowanie=nagroda.
Nie do końca tak jest.
Dzieci, które zachowują się źle (mówiąc bardzo ogólnie) i otrzymują dziei teu uwagę rodzica (nawet tę negatywną, a pozytywnej prawie wcale) beda utrwalać to zachowanie.

Jesli dziecko się złości i zaczyna niszczyć lub bić kogoś obok, pzytulaie nie jest najlepszą metodą, w tej sytuacji, zwłaszcza gdy ofiara jest obecna. Tak agresj ma zdecydowanie skomplikowane przczyny niż marudzenie ze zmęczenia. I tego rodzic powinine się nauczyc, bo dobór metody wychowawczej, reakcji powinine być dobrany do sytuacji.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 20:50   #438
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Nie do końca tak jest.
Dzieci, które zachowują się źle (mówiąc bardzo ogólnie) i otrzymują dziei teu uwagę rodzica (nawet tę negatywną, a pozytywnej prawie wcale) beda utrwalać to zachowanie.

Jesli dziecko się złości i zaczyna niszczyć lub bić kogoś obok, pzytulaie nie jest najlepszą metodą, w tej sytuacji, zwłaszcza gdy ofiara jest obecna. Tak agresj ma zdecydowanie skomplikowane przczyny niż marudzenie ze zmęczenia. I tego rodzic powinine się nauczyc, bo dobór metody wychowawczej, reakcji powinine być dobrany do sytuacji.
agresja to inny typ zachowania niż nieumiejętność poradzenia sobie z negatywnymi emocjami. Zazwyczaj dzieci w wieku około 2 lat popadają w skrajności, nie potrafią nazwać tego, co czują. Może faktycznie wcześniej zabrakło informacji o wieku dziecka, bo jeśli np. 7-latek popadnie w histerię, bo czegoś nie może dostać i zaczyna przejawiać agresję i niszczyć, bić to nie przytulę aby się uspokoił. Ale jeśli mówię swojemu dwuletniemu dziecku, że deser będzie po obiedzie a nie przed, zaczyna płakać. Sam płacz z takiego powodu nie robi na mnie wrażenia, bo to jest jej zawód, jej złość i jej rozczarowanie, że jednak nie uległam prośbą. Ale jeśli przychodzi do mnie z tym smutkiem i pokazuje, że chce się przytulić, to dlaczego mam ją odtrącić? Przytulę, pozwolę się uspokoić skoro tego potrzebuje i na spokojnie jeszcze raz tłumaczę kolej rzeczy.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-01, 09:09   #439
eklerka
Zakorzenienie
 
Avatar eklerka
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 149
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

Dlaczego nie karać, nie nagradzać i co w zamian (naturalne konsekwencje, uwaga rodzica, wspólne świętowanie z okazji sukcesu)
Do obejrzenia:
do poczytania: http://bliskawiara.pl/2013/12/06/wychowanie-bez-klapsa/
Do posłuchania: http://www.radiownet.pl/#/publikacje...-i-co-w-zamian
__________________


Edytowane przez eklerka
Czas edycji: 2014-02-01 o 09:10
eklerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-02, 23:03   #440
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

Prosty przekaz,ale bardzo czytelny
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 07:07   #441
MamaKtosia
Zadomowienie
 
Avatar MamaKtosia
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 532
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

Eklerka - rewelacja. Fajnie, że ktoś się zabrał za taką kampanię. Ja totalnie bez telewizorowa jestem więc pytanie mam - jest to obecne w mediach jakoś szerzej?
MamaKtosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 08:45   #442
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

Bardzo fajna kampania, przydałoby się też ludziom uświadomić, że maluchy nie sikają złośliwie w pieluchy, kiedy wiedzą mniej więcej do czego służy nocnik, bo już tego słuchać nie mogę
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-13, 13:44   #443
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

Tak mi się przypomniało. Z własnego podwórka. Praktyki w przedszkolu. Grupa 5-latków. Pani wyciąga zeszyty. Będzie pisanie E i e w liniaturze. No i jest chłopiec rok młodszy 4-latek. Mała motoryka troche kuleje, widać, że nie gotowy na pisanie w liniaturze, no i tak kaligrafuje to e z wywalonym językiem w największym skupieniu, no krzywe wychodzi, ale się stara. Pani podchodzi, patrzy i mówi: krzywo i niestarannie. Gumka w ruch, zmazane wszystko i jeszcze raz.
Opadło mi wszystko. Nauka jest niemiłym obowiązkiem (a jest tyle fajny metod, zeby uczyć pisać dzieciaki, ale najłatwiej zagonić do stolika i niech się morduje)
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 15:46   #444
eklerka
Zakorzenienie
 
Avatar eklerka
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 149
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

Cytat:
Napisane przez MamaKtosia Pokaż wiadomość
Eklerka - rewelacja. Fajnie, że ktoś się zabrał za taką kampanię. Ja totalnie bez telewizorowa jestem więc pytanie mam - jest to obecne w mediach jakoś szerzej?
nie wiem
__________________

eklerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 16:50   #445
Ineczka33
Wtajemniczenie
 
Avatar Ineczka33
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 067
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

Prawie się popłakałam, oglądając ten spot. Niestety, czasem brak mi cierpliwości i palnę jedno słowo (albo zdanie) za dużo do jednego lub drugiego dziecka. Mam pełną swiadomość, jak powinnam postępować, co powiedzieć, ale czasami zmęczenie czy frustracja biorą górę. Źle mi z tym.

Co robicie, żeby nie wybuchnąć?
__________________
Życie na czas?
Czas na życie!
Ineczka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 18:35   #446
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

Cytat:
Napisane przez Ineczka33 Pokaż wiadomość
Prawie się popłakałam, oglądając ten spot. Niestety, czasem brak mi cierpliwości i palnę jedno słowo (albo zdanie) za dużo do jednego lub drugiego dziecka. Mam pełną swiadomość, jak powinnam postępować, co powiedzieć, ale czasami zmęczenie czy frustracja biorą górę. Źle mi z tym.

Co robicie, żeby nie wybuchnąć?
Mnie się w ogóle w życiu nie zdarza wybuchać, ale czasem jak mnie poniesie to też straszę jakąś karą, grożę laniem itd. też mi potem głupio. Gadam w stylu "już nigdy nie przyjdziemy tu czy tam bo źle się zachowujesz" :/ Takie czcze groźby.

Z drugiej strony mama też człowiek i ma prawo się zezłościć. Natomiast nigdy mi się nie zdarza mówić do dziecka, że coś z nim nie tak - na zasadzie "jesteś niedobra", "jesteś niegrzeczna" itp. raczej "nie podoba mi się twoje zachowanie" albo po prostu zwykłe komunikaty "nie krzycz bo tego nie lubię", "nie rób tak" itp. Najbardziej nie lubię jak matki mówią w stylu "wrzeszczysz jak nienormalny" "jesteś niezdarą popatrz rozbiłeś" , "no jak ty się zachowujesz grzeczne dzieci tak nie robią", "głupi jesteś czy co?" itd. Mnie się zawsze wydaje, że dziecko słyszy wtedy głównie "nienormalna, niezdara, niegrzeczna, głupia" to musi strasznie boleć...
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 20:10   #447
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

Ja jestem zdania, że matka też człowiek i jak czasem krzyknie, to nic w tym strasznego, niech się dziecko uczy, że mama nie cyborg. Gorsze są takie teksty, które cytowała Klarissa. Czasem mam wrażenie, że naprawdę lepiej już klapsa dać niż poniżać dziecko słowami.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 08:24   #448
Ineczka33
Wtajemniczenie
 
Avatar Ineczka33
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 067
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

U mnie problem bardziej polega na tym, że czasami głośno krzyknę na syna, zamiast kucnąć przy nim i patrząc w oczy, poprosić o zrobienie czegoś. Tracę cierpliwość, kiedy po raz dziesiąty moja prośba nie przynosi skutku. Trochę też jest takie oczekiwanie (błędne i zgubne) , że jak w domu jest też starsze, odchowane dziecko (6lat), to wydaje się, że ten młodszy (3 lata) też powinien funkcjonować na ,,wyższym" poziomie. Poza tym oboje są w wieku rozchwiania emocjonalnego, jedno zazdrosne o drugiego i stąd też sporo wojenek między nimi, krzyków, wrzasków. Tak myślę, że jeszcze rok i będzie trochę spokojniej. Czasami trudno to ogarnąć
Nie pomaga mi też chora tarczyca, bo przez nią chodzę podminowana (leczę ją oczywiście farmakologicznie, ale są dni, że jestem chodzącą Etną).
__________________
Życie na czas?
Czas na życie!
Ineczka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 08:27   #449
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

W weekend ma być ciepło, dzieci się wybiegają, to też będą łatwiejsze w obsłudze.
Ja się zastanawiam, gdzie mojego malucha w ten weekend zabrać, znasz jakies fajne miejsce?
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 08:45   #450
Ineczka33
Wtajemniczenie
 
Avatar Ineczka33
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 067
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

My w sobotę mamy warsztaty ceramiczne, na które ciągnie starsza, więc najpierw będziemy lepić z gliny wietrzne dzwonki , ale zaraz potem na pewno rowery, bo my rodzina, która bez ruchu żyć nie może
W zeszłym roku wiosenny sezon zaczęliśmy od Parku Szczęśliwickiego, ale ilość psich g...n na alejkach skutecznie nas stamtąd wygoniła...
może Skaryszak, albo nad Wisłę do Parku linowego, tam też jest na plaży plac zabaw. W sumie to dobry pomysł Bardzo fajny jest plac zabaw na Bemowie, tylko my tam mamy daleko.
__________________
Życie na czas?
Czas na życie!

Edytowane przez Ineczka33
Czas edycji: 2014-03-20 o 08:47
Ineczka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-12 13:28:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:40.