Brzydkie traktowanie dzieci - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-20, 10:05   #451
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

Warsztaty ceramiczne to jeszcze nie dla nas.
Ja muszę córkę rozruszać
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 10:18   #452
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

u nas w weekend impreza urodzinowa więc będzie szaleństwo z dzieciakami w domu. A jak jest taka ładna pogoda chodzimy do lasu lub na plac zabaw. Ostatnio na krótkim spacerku pokazywałam młodej oznaki wiosny - kwiatki, pączki na krzewach
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 10:45   #453
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

Moja starsza zafiksowana od zeszłego roku na punkcie forsycji co widzi krzaczek to z dumą mówi: patrz mamusiu, tu rosną forsycje - i smakuje to słowo jak nie wiem
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 10:56   #454
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

Ja szukam pomysłów na poprawienie sprawności ruchowej córki, bo manualną panie w żłobku oceniły na powyżej 3 lat i to fakt, że małą motorykę ma świetną: układa małe puzzle, klocki, sprawnie łupie fistaszki, dobrze trzyma kredki... Gorzej z tą dużą, rozleniwiła się dziewczyna , ale liczę na to, że przyjdzie wiosna, to się trochę wszyscy rozruszamy.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 12:08   #455
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

U nas też impreza w weekend
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 12:20   #456
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

Vixen, macie dmuchany materac? świetna zabawa, moje obie włażą, skaczą, turlają się.

popatrz na te pomysły:

http://mojedziecikreatywnie.blogspot...-motoryke.html

http://mojedziecikreatywnie.blogspot...owy-swiat.html

i różne inne

No i dużą, dmuchaną piłkę fitness polecam a jak cierpisz na nadmiar kasy to też:

http://www.dzieciologia.blogspot.com...dla-smyka.html
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 12:27   #457
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

Nie mam miejsca na taki materac.
Poczytam.

Chustą widziałam, że dzieci się w żłobku bawiły.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-20, 12:34   #458
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

Ja nadmuchałam 1osobowy
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 12:45   #459
Ineczka33
Wtajemniczenie
 
Avatar Ineczka33
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 067
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;45673960]Vixen, macie dmuchany materac? świetna zabawa, moje obie włażą, skaczą, turlają się.

popatrz na te pomysły:

http://mojedziecikreatywnie.blogspot...-motoryke.html

http://mojedziecikreatywnie.blogspot...owy-swiat.html

i różne inne

No i dużą, dmuchaną piłkę fitness polecam a jak cierpisz na nadmiar kasy to też:

http://www.dzieciologia.blogspot.com...dla-smyka.html[/QUOTE]
Świetna ta strona
Tunel z Ikei mamy, polecam. Piłkę fitness też polecam. Są teraz w Rossmanie za 30 zł.
A ta chusta to bajer. Tylko do tych zabaw musiałabym zaangażować dzieci z połowy osiedla Syn miał taką w żłobku. Super.

Kupiłam ostatnio w Tesco taką bilę na 2 sznurkach. Starsze pokolenie pamięta Bardzo im się spodobała
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bila.jpg (10,4 KB, 2 załadowań)
__________________
Życie na czas?
Czas na życie!

Edytowane przez Ineczka33
Czas edycji: 2014-03-20 o 12:50
Ineczka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 08:00   #460
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;45674164]Ja nadmuchałam 1osobowy [/QUOTE]
u nas istne szaleństwo na tym materacu, kupiliśmy aby nie skakała na łóżku. Dziecko zajęte pół dnia. Skacze, rzuca się, fikołki robi a jak się zmęczy, to i się na nim zdrzemnie. Fajna sprawa, koszt niewielki a radochę mają wszyscy
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 08:29   #461
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

O matko, fikołki, ja sobie mojej małej nie wyobrażam robiącej fikołki Ona najchętniej by na tym materacu pewnie leżała i żebym ją masowała, co uwielbia
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-21, 10:34   #462
MamaKtosia
Zadomowienie
 
Avatar MamaKtosia
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 532
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

Nie dziwię jej się też bym chętnie poleżała na materacu i dała się masować.

Edit: poza tym upodobania mogą jej się szybko zmienić, moja była długo statyczna a od dwóch tygodni mam małe gorylątko w domu . I nawet piłka do fitnessu znienawidzona przez nią przez rehabilitację jest teraz w łaskach.

Edytowane przez MamaKtosia
Czas edycji: 2014-03-21 o 10:37
MamaKtosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 12:00   #463
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

Ona uwielbia masowanie brzuszka, stóp, nosa (!), wtedy załącza jej się odruch ssania i mówi tak "mmmm". Dziwne to jakieś. Sama siedzi, masuje się palcem po grzbiecie nosa i cmoka. Albo wystarczy jak ja głaszczę coś miękkiego, ten sam odruch ma. Aż się zastanawiam czasem czy do jakiegoś specjalisty z tym nie iść
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 12:59   #464
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Ona uwielbia masowanie brzuszka, stóp, nosa (!), wtedy załącza jej się odruch ssania i mówi tak "mmmm". Dziwne to jakieś. Sama siedzi, masuje się palcem po grzbiecie nosa i cmoka. Albo wystarczy jak ja głaszczę coś miękkiego, ten sam odruch ma. Aż się zastanawiam czasem czy do jakiegoś specjalisty z tym nie iść
vixen, rzeczywiście nietypowe dosyć I ten odruch ssania u dwulatki
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 13:08   #465
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
vixen, rzeczywiście nietypowe dosyć I ten odruch ssania u dwulatki
Nie jest to jakieś silne, po prostu tak sobie delikatnie cmoka, ma wielkie zamiłowanie do miękkich gładkich tkanin typu kocyk z lamillou, ma też kilka apaszek z tej firmy, są mięciutkie, więc mówi na nie "mmmm". A że ma miękką skórę na brzuszku jak to małe dziecko, to uwielbia się po nim masować albo ja ją masuję. Nie lubi się przykrywać kołdrą, musi być mięciutki kocyk.
I fakt, że jeszcze się z czymś takim nie spotkałam.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 13:19   #466
Ineczka33
Wtajemniczenie
 
Avatar Ineczka33
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 067
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
vixen, rzeczywiście nietypowe dosyć I ten odruch ssania u dwulatki
Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Nie jest to jakieś silne, po prostu tak sobie delikatnie cmoka, ma wielkie zamiłowanie do miękkich gładkich tkanin typu kocyk z lamillou, ma też kilka apaszek z tej firmy, są mięciutkie, więc mówi na nie "mmmm". A że ma miękką skórę na brzuszku jak to małe dziecko, to uwielbia się po nim masować albo ja ją masuję. Nie lubi się przykrywać kołdrą, musi być mięciutki kocyk.
I fakt, że jeszcze się z czymś takim nie spotkałam.
Vixen, spokojnie, moja córka miała też bardzo silny odruch ssania, ze smoczka zrezygnowała dopiero przed przedszkolem, do tego czasu spała z 3 smoczkami, 2 w rękach, i w ustach. Może patologia, ale dziś nie ma po tym śladu, w sensie ''powikłań"
Co do miękkich kocyków - chyba po prostu lubi i docenia, są dla niej ważne rzeczy miłe w dotyku, pewnie dotyk, w sensie głaskania, przytulania jest i zawsze będzie dla niej bardzo ważny. Tak ją ,,diagnozuję"
__________________
Życie na czas?
Czas na życie!
Ineczka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 13:24   #467
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

Vix, możliwe, że kinestetyczka ci rośnie wszystkiego musi dotknąć? w ogóle ma silną potrzebę kontaktu fizycznego?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 13:27   #468
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

Cytat:
Napisane przez Ineczka33 Pokaż wiadomość
Vixen, spokojnie, moja córka miała też bardzo silny odruch ssania, ze smoczka zrezygnowała dopiero przed przedszkolem, do tego czasu spała z 3 smoczkami, 2 w rękach, i w ustach. Może patologia, ale dziś nie ma po tym śladu, w sensie ''powikłań"
Co do miękkich kocyków - chyba po prostu lubi i docenia, są dla niej ważne rzeczy miłe w dotyku, pewnie dotyk, w sensie głaskania, przytulania jest i zawsze będzie dla niej bardzo ważny. Tak ją ,,diagnozuję"
Ja nikogo nie diagnozuję, po prostu nie słyszałam o czymś takim, a zdziwił mnie ten odruch u małej, gdy to vixen coś głaszcze, a nie jej córka.
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 13:30   #469
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

Cytat:
Napisane przez Ineczka33 Pokaż wiadomość
Vixen, spokojnie, moja córka miała też bardzo silny odruch ssania, ze smoczka zrezygnowała dopiero przed przedszkolem, do tego czasu spała z 3 smoczkami, 2 w rękach, i w ustach. Może patologia, ale dziś nie ma po tym śladu, w sensie ''powikłań"
Co do miękkich kocyków - chyba po prostu lubi i docenia, są dla niej ważne rzeczy miłe w dotyku, pewnie dotyk, w sensie głaskania, przytulania jest i zawsze będzie dla niej bardzo ważny. Tak ją ,,diagnozuję"
Moja córka akurat jest bezsmoczkowa/bezbutelkowa i cieszę się, że jej smoka nie dałam, bo pewnie bujałaby się z nim do zerówki To nie jest jakiś silny odruch ssania chyba, bo to cmokanie załącza się tylko, kiedy dotyka czegoś miekkiego, miłego w dotyku.


[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;45690781]Vix, możliwe, że kinestetyczka ci rośnie wszystkiego musi dotknąć? w ogóle ma silną potrzebę kontaktu fizycznego?[/QUOTE]

Nie wiem czy absolutnie wszystkiego musi dotknąć, ale bardzo lubi się przytulać, śpi z nami w łóżku i najlepiej blisko niej, lubi głaskanie, czasem chce, żeby ją głaskać po nóżce jak sobie jedziemy.

Naprawdę mogłaby reklamować kocyki z lamillou, które też nazywa "mmm", na ich widok na monitorze już jej się cmokanie załącza

Moja mama kupiła jej kurtkę z Lidla, taką grubą na mrozy, miała ją na sobie może ze dwa razy, nie chce jej nosić, bo jest dość sztywna, woli taką z Zary, która faktycznie jest przyjemniejsza.

No cóż, każdy ma swoje dziwactwa.
Ale też jej nie katuję jakimiś poliestrami z Pepco, jakie czasem dostaję w prezencie od drugiej babci oczywiście
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-21, 13:32   #470
MamaKtosia
Zadomowienie
 
Avatar MamaKtosia
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 532
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

vixen nie znam się na takich sprawach ale mój kot dokładnie tak samo reaguje na głaskanie i miękkie tkaniny - uruchamia mu się delikatny odruch ssania. Nie porównuję kota do dziecka, ale jakby nie było jedno i drugie to ssak więc może to jakiś rzadki ssaczy "odruch" w odpowiedzi na przyjemne bodźce dotykowe? Niemniej widzę, że Cie to od dłuższego czasu niepokoi więc jeśli to Cię uspokoi to się skonsultuj.

Poza tym każdy powinien mieć jakieś dziwactwo. Moja się dalej trzęsie ze szczęścia
MamaKtosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 13:35   #471
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Ja nikogo nie diagnozuję, po prostu nie słyszałam o czymś takim, a zdziwił mnie ten odruch u małej, gdy to vixen coś głaszcze, a nie jej córka.
Robi takie maślane spojrzenie wtedy i "mmmm". Groźne to raczej nie jest, ludzie wąchają świeże ksiązki, a ona uwielbia miękkie tkaniny, głaskanie. Po zewnętrznej stronie dłoni też mnie lubi głaskać.

---------- Dopisano o 14:35 ---------- Poprzedni post napisano o 14:33 ----------

Cytat:
Napisane przez MamaKtosia Pokaż wiadomość
vixen nie znam się na takich sprawach ale mój kot dokładnie tak samo reaguje na głaskanie i miękkie tkaniny - uruchamia mu się delikatny odruch ssania. Nie porównuję kota do dziecka, ale jakby nie było jedno i drugie to ssak więc może to jakiś rzadki ssaczy "odruch" w odpowiedzi na przyjemne bodźce dotykowe? Niemniej widzę, że Cie to od dłuższego czasu niepokoi więc jeśli to Cię uspokoi to się skonsultuj.

Poza tym każdy powinien mieć jakieś dziwactwo. Moja się dalej trzęsie ze szczęścia
Niepokoi to może za dużo powiedziane, bardziej mnie ciekawi i dziwi, bo jeszcze się z takim czymś nie spotkałam. Dziwne byłoby z tym po lekarzach latać, chyba za wariatkę by mnie wzięli No bo gdzie, do neurologa
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 13:39   #472
MamaKtosia
Zadomowienie
 
Avatar MamaKtosia
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 532
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

No jeśli w ogóle to tylko neurolog - choć jak znam neurologów to zawsze coś znajdą albo do jakiegoś specjalisty od sensoryki - ale tu chyba już szaja bardziej kompetentna w kwestii czego do kogo i czy w ogóle.

Mnie tak niepokoiło/fascynowało to trzęsienie się młodej w ekscytacji i wzięłam ją w końcu do neurologa, niby ma z tego wyrosnąć. Mam nadzieję, że zdąży przed wrześniem bo inaczej pewnie ją dzieci w przedszkolu zjedzą
MamaKtosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 13:40   #473
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Robi takie maślane spojrzenie wtedy i "mmmm". Groźne to raczej nie jest, ludzie wąchają świeże ksiązki, a ona uwielbia miękkie tkaniny, głaskanie. Po zewnętrznej stronie dłoni też mnie lubi głaskać.
Ja nie uważam, że to groźne, dla mnie po prostu jest dziwne, bo niespotykane. I tak jak pisałam, nie to mnie zaciekawiło, że Twoja córka lubi miękkie tkaniny, ale że tak ją rusza, gdy Ty coś głaszczesz miłego.
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 13:48   #474
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

Cytat:
Napisane przez MamaKtosia Pokaż wiadomość
No jeśli w ogóle to tylko neurolog - choć jak znam neurologów to zawsze coś znajdą albo do jakiegoś specjalisty od sensoryki - ale tu chyba już szaja bardziej kompetentna w kwestii czego do kogo i czy w ogóle.

Mnie tak niepokoiło/fascynowało to trzęsienie się młodej w ekscytacji i wzięłam ją w końcu do neurologa, niby ma z tego wyrosnąć. Mam nadzieję, że zdąży przed wrześniem bo inaczej pewnie ją dzieci w przedszkolu zjedzą
No trzęsienie na pewno jest bardziej niepokojące.


Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Ja nie uważam, że to groźne, dla mnie po prostu jest dziwne, bo niespotykane. I tak jak pisałam, nie to mnie zaciekawiło, że Twoja córka lubi miękkie tkaniny, ale że tak ją rusza, gdy Ty coś głaszczesz miłego.
Niezgłębione są tajniki tego małego umysłu

Dla niej najbardziej interesującą częścią ciała jest od dłuższego czasu pępek zwany "kapka" Czasem własne dziecko wydaje mi się dziwne, no ale kto z nas nie jest dziwny
Mo
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 21:18   #475
_Peggy
Zakorzenienie
 
Avatar _Peggy
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 495
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

Ja dziś w a la poradni dla matek z dziećmi usłyszałam jak matka mówi do swojego gora 6 miesięcznego dziecka "jak nie zamkniesz mor*y to żarcia nie będzie" Dziecko rozpłakało się gdy zabrała Mu "publiczną" zabawkę gdy wychodzili. Myślałam że ją w pysk palne TŻ ją zjechał... myślała że jak mowi do dziecka po polsku to ją nikt nie zrozumie
__________________
na zawsze  
_Peggy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 21:28   #476
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Nie jest to jakieś silne, po prostu tak sobie delikatnie cmoka, ma wielkie zamiłowanie do miękkich gładkich tkanin typu kocyk z lamillou, ma też kilka apaszek z tej firmy, są mięciutkie, więc mówi na nie "mmmm". A że ma miękką skórę na brzuszku jak to małe dziecko, to uwielbia się po nim masować albo ja ją masuję. Nie lubi się przykrywać kołdrą, musi być mięciutki kocyk.
I fakt, że jeszcze się z czymś takim nie spotkałam.
Moja córka, za tydzien trzyletnia , nie ma odruchu cmokania, ale tez baardzo zwraca uwage na miekkosc rzeczy. Spanie tylko pod kocykami, i to mieciutkimi, u obcych dzieci w wozkach od razu zwraca uwage na kocyk. W kurtkach doszukuje sie futerka czy mieciutkiego polarku w podszyciu, jeden z szalikow odrzucila, bo nie mial w sobie puszystosci i miekkosci. Zima odmawiala noszenia spodni sztruksowych i dzinsowych, chociaz wyszukiwalam jak najbardziej miekkie, w koncu kupilam jej takie grubsze jegginsy podszyte futerkiem i te pokochala.
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 21:59   #477
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

MamoKtosia, jeśli specjalista to od SI, ale juz wyżej napisałam = to nie jest raczej nic dziwnego, pod dominację kinestetyczno-czuciowego systemu reprezentacji sensorycznej (pięknie to brzmi, czyż nie? ), sama jestem doskonałym kinestetykiem, jako dziecko nienawidziłam czegokolwiek szorstkiego, zostało do dzisiaj - najpiękniejszy ciuch odrzucę, jeśli mnie nie zadowoli dotykowo uczę się przez działanie, jestem o wiele lepszym praktykiem niż teoretykiem...
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-22, 06:05   #478
MamaKtosia
Zadomowienie
 
Avatar MamaKtosia
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 532
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

Dzięki Szaja!! Brzmi pięknie w istocie!
MamaKtosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-22, 11:05   #479
eklerka
Zakorzenienie
 
Avatar eklerka
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 149
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

Cytat:
Napisane przez Ineczka33 Pokaż wiadomość
...
Co robicie, żeby nie wybuchnąć?
Staramy się żywo wyrażać swoje uczucia na bieżąco. Nic nie kumulować
Mam fajną koleżankę, która z racji zawodu zna się na rzeczy i potrafi swojemu dziecku w wieku niemowlęcym powiedzieć, że się na niego zdenerwowała. Po jej wesołej gromadce widać, ze mają skrzydła że ho, ho.
U mnie nie jest aż tak różowo z wyrażaniem emocji, więc ćwiczę. Wiele rzeczy nie jest dla mnie naturalnych, tylko wyuczonych. Przykładowo konflikt potrzeby moje a dziecka. Ono chce bliskości rodzica wieczorem, a ja chcę czasu dla siebie i męża. Jak nie dostanę, będzie miał mamę niczym granat. (emontikonka z bejsbolem, ale proszę nie nadinterpretować - nigdy dziecka nie uderzyłam)
__________________

eklerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 11:31   #480
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

Czytałyście?
Myślicie, że są tacy rodzice?

http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-...lac_zabaw.html

Jeśli artykuł wam się nie wyświetla, wklejcie link w google.

---------- Dopisano o 12:31 ---------- Poprzedni post napisano o 12:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Ineczka33 Pokaż wiadomość
Co do miękkich kocyków - chyba po prostu lubi i docenia, są dla niej ważne rzeczy miłe w dotyku, pewnie dotyk, w sensie głaskania, przytulania jest i zawsze będzie dla niej bardzo ważny. Tak ją ,,diagnozuję"
Dostanie nowy mmmm na święta:

http://www.lamillou.com/shop/kocyki-...onny-raspberry
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-12 13:28:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:00.