Novynette/Mercilon - wątek zbiorczy! - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-03-05, 17:49   #781
K@$|@
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15
Talking Dot.: Novynette a powiększenie biustu

Eh...przepraszam za te podstarzałe panie....ale chyba założę jakiegos bloga gdzie sie zacznę żalić, ze nei mam biustu, że mi się sprawy takie a takie (intymne:P) nie układaja...albo spóźniają...a inne w ogóle zanikają...

Ej!! a mam takie pytanie bo może któras z was sie orientuje;> (lekki offtop) prowadzą gdzieś badania na ludziach z zaburzeniami hormonalnymi?? Mogłabym się zgłosić jako ochotniczka czy coś, bo niewątpliwie mam takowe:/
Z mojej ułomności hormonalnej mógłby być jakiś pożytek. Dla nauki oczywiscie

Chociaż nie ukrywam, że może i ja bym z tego coś miała (nie mówię oczywiscie o futrze na plecach, klacie itd oczywiście).
K@$|@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-05, 20:57   #782
rambo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 771
GG do rambo Send a message via Skype™ to rambo
Dot.: Novynette a powiększenie biustu

Myślę, że ten temat można po latach przesunąć na forum Ginekologia - tam bardziej pasuje
__________________
"I'm all alone, I smoke my friends down to the filter"
Tom Waits
rambo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-07, 10:05   #783
JOANNA16
Zakorzenienie
 
Avatar JOANNA16
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 22 213
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

laseczki ile kosztuja te tabletki
__________________
Sh
JOANNA16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-07, 10:10   #784
iris_ek
Rozeznanie
 
Avatar iris_ek
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 504
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

Zależy od apteki. Przeciętnie około 25 zł (nawet 27), ale czasem udało mi sie je dostać za 23.
iris_ek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-07, 10:15   #785
JOANNA16
Zakorzenienie
 
Avatar JOANNA16
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 22 213
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez iris_ek Pokaż wiadomość
Zależy od apteki. Przeciętnie około 25 zł (nawet 27), ale czasem udało mi sie je dostać za 23.
eee to nie tak strasznie duzo
dziekuje za odpowiedz
__________________
Sh
JOANNA16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-07, 18:22   #786
ojejka89
Zadomowienie
 
Avatar ojejka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sk-wy/Gdańsk
Wiadomości: 1 680
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

widze ze nie jestem sama z problemami przy tych tabletkach ;p tez mialam plamienia... i myslalam ze przejda, ale im dluzej czekalam tym bylo gorzej... podobno do 4tego opakowania to jeszcze norma, wiec gdy mi sie skonczylo czwarte wykupilam dwa nastepne... jak przy piatym znowu plamilam to poszlam do ginekologa i zmienilam je na regulon... wlasnie jestem w przerwie miedzy novynette a regulonem, zobaczeymy jak to wypadnie... takze dziewczyny jesli bedziecie dlugo plamic to zostaje zmiana tabletek ;p bo novynetki maja baaardzo niska dawke hormonow, wiec to dlatego ;p aaa i nie przejmujcie sie, ja plamilam gdzies po 14tej tabletce, raz sie nawet zdarzylo ze mialam tylko plamienie (w sumie to obfite praktycznie jak okres) a nie bylo krwawienia z odstawienia wiec sie stersowalam ze to ciaza ;p trzymajcie kciuki zeby ten regulon co pomogl ;p
ojejka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-08, 10:07   #787
gabi139
Raczkowanie
 
Avatar gabi139
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: -
Wiadomości: 89
Question Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

mam pytanie bo słyszałam różne opinie o czasie po którym tabletki sa skuteczne, albo od razu albo po ok miesiacu do dwóch? Dopiero zaczełsm stosować, dlatego chciałabym sie upewnic
gabi139 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-08, 10:13   #788
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez gabi139 Pokaż wiadomość
mam pytanie bo słyszałam różne opinie o czasie po którym tabletki sa skuteczne, albo od razu albo po ok miesiacu do dwóch? Dopiero zaczełsm stosować, dlatego chciałabym sie upewnic
Jesli pierwzą pigułkę weźmiesz w pierwszym dniu miesączki to jesteś zabezpieczona od pierwszej tabletki. Jeśli nie, to wtedy zabezpieczenie uzyskuje się po pierwszym opakowaniu.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-08, 16:24   #789
gabi139
Raczkowanie
 
Avatar gabi139
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: -
Wiadomości: 89
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ukrycior Pokaż wiadomość
Jesli pierwzą pigułkę weźmiesz w pierwszym dniu miesączki to jesteś zabezpieczona od pierwszej tabletki. Jeśli nie, to wtedy zabezpieczenie uzyskuje się po pierwszym opakowaniu.
bardzo dziękuje teraz juz przynajmniej jestem pewna
gabi139 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-08, 16:32   #790
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez gabi139 Pokaż wiadomość
bardzo dziękuje teraz juz przynajmniej jestem pewna
To samo powinnaś wyczytać na ulotce.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-08, 20:25   #791
czarna_90
Raczkowanie
 
Avatar czarna_90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 439
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

A mnie ginekolog powiedziała, że pełna skuteczność novynette bedzie miało dopiero przy drugim opakowaniu.
czarna_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-08, 21:55   #792
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

Dziewczyny. Nie znam się na wszystkich pigułkach, bo akurat tych nie brałam. Ale sprawdźcie co pisze w ulotce. Oni naprawdę tam nie wstawiają kitów.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-09, 21:34   #793
moniczka6616
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

Witam Was, mam pytanko właśnie dostałam wezwanie na szczepienie przeciw błonicy-tężcowi-krztuścowi czy to szczepienie ma wplyw na dzialanie tabletek zazywam wlasnie novynette czy ktos wie?z gory dziekuje za odpowiedz
moniczka6616 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-09, 21:58   #794
paulinka3d
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1
Dot.: Mercilon - wątek zbiorczy!

Ja kończę właśnie pierwsze opakowanie Jakos po tygodniu zaczęłam się strasznie źle czuć. Było mi niedobrze, kręciło mi się w głowie, przez cały dzień czułam się jakbym za chwilę miała zemdleć. Zero energii, totalne zmęczenie i brak chęci do wszystkiego.Nie byłam zdatna żeby cokolwiek zrobić, nawet wzięłam sobie wolne w pracy. Całe szczęscie trwało to tylko 2 czy 3 dni. I przeszło zupełnie Myślę że to po prostu reakcja organizmu który musi się przestawić bo w końcu troszkę takie tabletki ingerują w nasze zdrowie hormonalneTeraz już jest super wogóle nie czuje że cokolwiek biore. ...a no i plus że moje piersi zaczynają troszkę rosnąć;p I o dziwo wcale mnie przy tym nie bolą jak czytałam w wielu postach. Może są po prostu bardziej wrażliwe.Tak więc kochane myśle że na początku te 2, 3 dni trzeba przeboleć że to chyba normalne że można się gorzej czuć. Chyba że oczywiście trwa to nieprzerwanie i ze zdrowiem coraz gorzej to od razu pędź do doktora
paulinka3d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-10, 20:16   #795
ojejka89
Zadomowienie
 
Avatar ojejka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sk-wy/Gdańsk
Wiadomości: 1 680
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

yyyeeeeee w sumie dobre pytanie ;p dopiero teraz sie nad tym zastanowilam.... ale osobiscie mysle ze nie, bylam szczepiona jakies dwa miesiace temu, wspolzyje regularnie, uzywam novynette (tzn juz nie i zadnych objawow ciazy nie widze... ale jesli sie myle to mnie poprawcie ;p
ojejka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-10, 21:15   #796
hope88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 100
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

mnie również wydaje się ze szczepienia nie mają na to wpływu. zawsze jednak w razie niepewności można zadzwonić do gina lub zapytać w punkcie szczepień (jednak nie wiem czy oni tak będą mieli 100% pewność)
hope88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-11, 18:10   #797
migdalowa89
Raczkowanie
 
Avatar migdalowa89
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 198
GG do migdalowa89
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez EdDaP2WS Pokaż wiadomość
Zostały mi tylko novynettki... rozstałam sie z chłopakiem..

Ja tez właśnie mam ten problem rozstaliśmy się po kilku latach. Biorę teraz novynette i nie wiem co zrobić! To moje pierwsze tabletki, jestem przy 5tym opakowaniu. Myślicie, że rozsądnie będzie je odstawić?? Z tabletkami czuje się dobrze, może przytyłam z 3 kg. ale nie jest to dla mnie tragedia, bo od dawna chciałam odrobinkę utyć.. Okres jest krótki i bezproblemowy. Nie zamierzam szukać w najbliższym czasie partnera seksualnego tylko po to żeby mieć wymówkę do brania pigułek ( Jestem umówiona na 18 marca do gin. i porozmawiam o tym z moją panią doktor, ale może Wy macie coś do powiedzenia?? Pozdrawiam
__________________


migdalowa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-11, 18:30   #798
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez migdalowa89 Pokaż wiadomość
Ja tez właśnie mam ten problem rozstaliśmy się po kilku latach. Biorę teraz novynette i nie wiem co zrobić! To moje pierwsze tabletki, jestem przy 5tym opakowaniu. Myślicie, że rozsądnie będzie je odstawić?? Z tabletkami czuje się dobrze, może przytyłam z 3 kg. ale nie jest to dla mnie tragedia, bo od dawna chciałam odrobinkę utyć.. Okres jest krótki i bezproblemowy. Nie zamierzam szukać w najbliższym czasie partnera seksualnego tylko po to żeby mieć wymówkę do brania pigułek ( Jestem umówiona na 18 marca do gin. i porozmawiam o tym z moją panią doktor, ale może Wy macie coś do powiedzenia?? Pozdrawiam
Ja bym odstawiła. Po co się faszerować hormonami, jeśli antykoncepcja jest Ci chwilowo niepotrzebna?
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-12, 09:02   #799
JOANNA16
Zakorzenienie
 
Avatar JOANNA16
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 22 213
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

po ilu tabletkach mozna stwierdzic ze tabletki nie maja działań ubocznych?
ja zjadłam 2 i narazie cisza
__________________
Sh
JOANNA16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-12, 09:30   #800
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez JOANNA16 Pokaż wiadomość
po ilu tabletkach mozna stwierdzic ze tabletki nie maja działań ubocznych?
ja zjadłam 2 i narazie cisza
no bo 2 tabletkach jesli dobrze rozumiem to na pewno nie mozna stwierdzic
organizm sie przyzwyczaja srednio 3 opakowania,
a poza tym to że działań ubocznych nie widać to nie znaczy, że ich nie ma
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-12, 17:12   #801
ojejka89
Zadomowienie
 
Avatar ojejka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sk-wy/Gdańsk
Wiadomości: 1 680
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

no po tak krotkim okresie przyjmowania tabletek to moglyby wystappic jakies mdlosci i zawroty glowy, ale nawet jesli by wystapily to pewnie ustana ;p na inne ewentualne skutki uboczne np plamienie, zmienne nastroje itp przyjdzie czas ;p tzn oby ich nie bylo, oczywiscie;p
ojejka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-12, 18:33   #802
JOANNA16
Zakorzenienie
 
Avatar JOANNA16
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 22 213
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
no bo 2 tabletkach jesli dobrze rozumiem to na pewno nie mozna stwierdzic
organizm sie przyzwyczaja srednio 3 opakowania,
a poza tym to że działań ubocznych nie widać to nie znaczy, że ich nie ma
aha;*dzięki za odpowiedz
__________________
Sh
JOANNA16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-15, 15:23   #803
bonyradegost
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1
Dot.: Novynette+plamienie???

Cytat:
Napisane przez misia-25 Pokaż wiadomość
Ja biore Novynette od roku...bardzo regularnie...i mam teraz mały problem...od jakis 3 miesięcy cos nie tak jest...mam plamienia w trakcie przyjmowania pigułek...raz nawet nie dostałam krwawienia w 7-dniowej przerwie...I co ja mam powiedziec???czy to normalne???...Byłam ostatnio u mojej Pani ginekolog, ale podobno wszystko było ok...Nie wiem może przyczyna jest grzybek który u mnie sie pojawił???
Witam serdecznie,

mam właśnie dokładnie taką samą sytuację; w trakcie brania trzeciego opakowania tabletek wystąpiło krwawienie; teraz mam 7-dniową przerwę i....nic jestem tym bardzo zaniepokojona;

dziewczyny, czy macie podobne doświadczenia w tym zakresie; najbardziej martwi mnie to, że w czasie przerwy nie mam plamienia
bonyradegost jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-16, 08:44   #804
Asiulkaaaaaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1
Exclamation Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

hej dziewczyny mam taki problem: zaczęłam brać novynette, to są moje pierwsze anty. jestem przy 12 tabletce i ciągle mam plamienia czy to jest normalne??
Asiulkaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-16, 10:36   #805
corka_rosy
Wtajemniczenie
 
Avatar corka_rosy
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: dom-niedom
Wiadomości: 2 500
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Tak, normalne.
__________________
zgodnie z planem, zgodnie z logika, zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami,
zgodnie z Biblią, Koranem, Torą i komiksami


21.04.2013.
corka_rosy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-20, 10:55   #806
fairy_m
Raczkowanie
 
Avatar fairy_m
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: far from earth...
Wiadomości: 75
GG do fairy_m
MERCILON-dwa pytania prosze o odpowiedz

Mam dylemat...ginekolog przepisal mi mercilon nie ze wzgledu antykoncepcji,ale w celu uregulowania cyklu.Bylyby to moje pierwsze tabletki chormonalne,boj e sie ich jak ognia nasuwa mi sie wiele obaw i watpliwoscie.Boje sie ze pogorszy mi sie cera,ktora nie sprawia mi jakichs wiekszych problemow(przed okresem pare wypryskow i to wszystko).
Martwie sie tez za zaczna wypadac mi wlosy.
Nie wiem jaki wplyw maja te tabletki na stan wlosow,czy rosna szybciej,czy sie pzetluszczaja itp?
Lekarz powiedzial mi ze w kazdej chwili moge je odtsawic gdy zauwaze niepokojace objawy(gorsze widzenie,silne migreny,puchniecie nog)Brzmi to troche koszmarnie,zastanawiam sie w ogole czy jest sens brania tych tabletek.
Czy jesli je odstawie powoedzmy po 2 tyg(to tylko przyklad)to czy moj organizm bedzie wariowal?w sensie pryszczy itp?
Do tej pory regulowalam cykle luteina i poza bolem piersi i pogorszeniu cery w trakcie nie zauwazylam nic zlego.
Moze nie warto decydowac sie na cos co moze przyniesc mi wiecej szkody niz pozytku?
__________________
...somewhere, between the darkness and light, there is my soul...


http://www.icq.com/friendship/pages/...page_19994.php
fairy_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-20, 10:57   #807
fairy_m
Raczkowanie
 
Avatar fairy_m
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: far from earth...
Wiadomości: 75
GG do fairy_m
Dot.: MERCILON-dwa pytania prosze o odpowiedz

Przepraszam za bledy
__________________
...somewhere, between the darkness and light, there is my soul...


http://www.icq.com/friendship/pages/...page_19994.php
fairy_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-20, 11:02   #808
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: MERCILON-dwa pytania prosze o odpowiedz

Cytat:
Napisane przez fairy_m Pokaż wiadomość
Mam dylemat...ginekolog przepisal mi mercilon nie ze wzgledu antykoncepcji,ale w celu uregulowania cyklu.Bylyby to moje pierwsze tabletki chormonalne,boj e sie ich jak ognia nasuwa mi sie wiele obaw i watpliwoscie.Boje sie ze pogorszy mi sie cera,ktora nie sprawia mi jakichs wiekszych problemow(przed okresem pare wypryskow i to wszystko).
Martwie sie tez za zaczna wypadac mi wlosy.
Nie wiem jaki wplyw maja te tabletki na stan wlosow,czy rosna szybciej,czy sie pzetluszczaja itp?
Lekarz powiedzial mi ze w kazdej chwili moge je odtsawic gdy zauwaze niepokojace objawy(gorsze widzenie,silne migreny,puchniecie nog)Brzmi to troche koszmarnie,zastanawiam sie w ogole czy jest sens brania tych tabletek.
Czy jesli je odstawie powoedzmy po 2 tyg(to tylko przyklad)to czy moj organizm bedzie wariowal?w sensie pryszczy itp?
Do tej pory regulowalam cykle luteina i poza bolem piersi i pogorszeniu cery w trakcie nie zauwazylam nic zlego.
Moze nie warto decydowac sie na cos co moze przyniesc mi wiecej szkody niz pozytku?

Na każdy organizm tabletki dzialają inaczej, wiec nikt Ci nie powie jak zareaguja Twoja włosy czy cera... Organizm powinien sie w ciagu 3 opakowan przyzwyczaic do tabletek. bierz tabletki a jak Cie cos zaniepokoi skonsultuj to z ginekologiem.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-20, 11:22   #809
magdu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4
Dot.: MERCILON-dwa pytania prosze o odpowiedz

Ja biorę mercilon już kilka lat i nie mam problemów o których napisałaś. Oczywiście każdy organizm reaguje inaczej na tabletki... póki nie sprawdzisz, nie przekonasz się jak działają na Ciebie
magdu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-20, 15:10   #810
fairy_m
Raczkowanie
 
Avatar fairy_m
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: far from earth...
Wiadomości: 75
GG do fairy_m
Dot.: MERCILON-dwa pytania prosze o odpowiedz

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
Na każdy organizm tabletki dzialają inaczej, wiec nikt Ci nie powie jak zareaguja Twoja włosy czy cera... Organizm powinien sie w ciagu 3 opakowan przyzwyczaic do tabletek. bierz tabletki a jak Cie cos zaniepokoi skonsultuj to z ginekologiem.


Tak,wiem ze to sprawa indywidualna,poniewaz kazdy organizm reaguje inaczej, jestem ciekawa Waszych spostrzezen podczas brania tych tabletek,a dokladniej czy zauwazylyscie jakas zmiane w wygladzie.Nie natknelam sie nigdzie na wypowiedzi dziewczyn na temat np wlosow(a jesli byly to nie o mercilonie)bo o cerze bylo wiele watkow
__________________
...somewhere, between the darkness and light, there is my soul...


http://www.icq.com/friendship/pages/...page_19994.php
fairy_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:31.