Włamywanie się na czyjegoś facebooka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Komputery, telefony, tablety

Notka

Komputery, telefony, tablety Masz problem z komputerem, telefonem lub tabletem? Potrzebujesz fachowej porady na temat oprogramowania? Masz wiedzę i chcesz pomóc innym? Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-25, 08:30   #1
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575

Włamywanie się na czyjegoś facebooka


Witajcie.
Mam taki problem: w ciągu tego roku ktoś trzykrotnie włamał mi się na facebooka - powiadomiono mnie na e-mail o tym, a w aktywnościach pokazywała się informacja, że ktoś zalogował się z Wrześni, Lubonia i jakiejś miejscowości na Ch, nie pamiętam już jakiej, podczas gdy ja na swojego FB loguję się TYLKO w moim domu w Poznaniu, TYLKO na moim komputerze. Za każdym razem zmieniałam hasło, ale właśnie sprawdziłam w aktywnościach, że w ostatni piątek ktoś znów mi się włamał (tym razem FB mnie nie powiadomił) właśnie z Wrześni (wiem, że mieszka tam w sensie ma rodzine etc. jedna dziewczyna z mojego kierunku, taka typowa zadziorna s*ka, oszustka, kłamczucha, plastik i ogólnie wszystko co najgorsze, zastanawiałam się czy to nie ona. W każdym razie mniejsza o to.
Chciałam spytać jak się przed tym zabezpieczyć? Jak widać zmiany hasła nic nie dają - i tak ktoś się włamuje. Dziś, przed chwilą, znów zmieniłam hasło, ale skoro wcześniej to nie skutkowało, to nie mogę na tym polegać teraz.
Jedna dodatkowa, może istotna informacja - mamy na roku mailgrupowy.pl - gdzie logujemy się przez facebooka i zastanawiałam się, czy dzięki temu starościna nie ma dostępu do haseł (chociaż ona jest spoko i nie sądzę by wkradała się komuś na konta), albo po prostu czy logowanie na mailgrupowy.pl przez FB nie spowoduje, że pojawi mi się zalogowanie na FB z innego komputera np. innej osoby również należącej do tego maila grupowego?
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 11:09   #2
malyna19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Czasoprzestrzeń
Wiadomości: 186
Dot.: Włamywanie się na czyjegoś facebooka

Jak jest meil grupowy i przeglądarka ma włączoną opcję zapisywania haseł to można się włamać, rozumiem że masz w swoim profilu na fb swojego meila podanego w razie problemów z logowaniem, dobrą sytuacją byłoby zmienić meila, i nr,telefonu jeśli podałaś w formularzu.
malyna19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 13:12   #3
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Włamywanie się na czyjegoś facebooka

Czyli zważywszy że po każdej z tych trzech miejscowości mam na roku po jednej osobie to już wiem kto włamywał mi się na konto. Będę musiała logować się na mailgrupowy osobno, nie przez facebooka.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 12:24   #4
pantherro
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 26
Dot.: Włamywanie się na czyjegoś facebooka

albo po prostu sie nie wylogowywalas i ktos kto odpalal wbijal niechcacy na Twoje konto ..

Wybrałam figlarną Sugar Baby!
pantherro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 12:24   #5
baryleczka
Raczkowanie
 
Avatar baryleczka
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 84
Dot.: Włamywanie się na czyjegoś facebooka

Dziwię się, że w ogóle wpadłaś na taki pomysł. Logowanie przez Facebooka na czymkolwiek to zło. Ba, nawet nie potrzebujesz się logować na danym portalu, wysarczy, że jesteś zalogowana na FB i wejdziesz na Filmweba - od razu masz propozycję sprawdzenia gustu swoich znajomych, a przecież nie dawałaś im zgody na dostęp. Wystarczy wejść na dowolne forum, a następnego dnia będziesz dostawać reklamy o tematyce tego forum. Po skorzystniu z FB najlepiej od razu się wylogować.
__________________
http://yourapps.info/ - najlepszy portal z aplikacjami dla kobiet
http://betweenblankpages.wordpress.com - recenzje, marudzenie, motywacja
baryleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 13:49   #6
Usmiechnietazakrecona
Rozeznanie
 
Avatar Usmiechnietazakrecona
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 654
Dot.: Włamywanie się na czyjegoś facebooka

Dodatkowo polecam się logować przez https.
__________________
Usmiechnietazakrecona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-27, 11:16   #7
malyna19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Czasoprzestrzeń
Wiadomości: 186
Dot.: Włamywanie się na czyjegoś facebooka

Zmień wszystkie dane, to będzie dla Ciebie najlepsze rozwiązanie. Najlepiej jak tu już użytkowniczki wspomniały nie loguj się na fb tam gdzie nie masz pewności że twoje dane są szyfrowane, np.kafejki internetowe, szkoły itp. fb ma pełno luk jeśli chodzi o zabezpieczenia, na swoim przykładzie mogę ci powiedzieć że ja z takiego powodu jak ty straciłam konto, ktoś się pode mnie podszywał i były jaja z tego.
__________________
Denerwować się to mścić się na swoim zdrowiu za głupotę innych !!!
malyna19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-01, 00:23   #8
Blondyna_92
Raczkowanie
 
Avatar Blondyna_92
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: kuj-pom
Wiadomości: 83
Dot.: Włamywanie się na czyjegoś facebooka

Najlepiej wejdź w ustawienia bezpieczeństwa, potem w aktywne sesje i rozłącz wszystkie nieautoryzowane. Potem zmień hasło jeszcze raz. Zawsze zwracaj uwagę na to czy przy linku masz https a nie http.
Blondyna_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Komputery, telefony, tablety


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:35.