Męscy szowiniści w pracy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-03, 19:51   #1
Benderka
Przyczajenie
 
Avatar Benderka
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 15

Męscy szowiniści w pracy


Witajcie

Od pewnego czasu pracuje w nowym, wyłącznie męskim (oprócz mnie ) miejscu (branża IT). Moi koledzy coraz częściej i bez skrępowania wypowiadają się negatywnie o kobietach, słyszę teksty typu 'bo to kobieta', 'nie ogarnia jak wszystkie kobiety', 'klientka, w dodatku kobieta' i wiele podobnych. Teksty nie są o mnie, tylko ogólnie o płci żeńskiej Gdy któryś przeklnie, to często jeszcze słyszę "przepraszam Benderka".

Zaczyna mnie ich zachowanie naprawdę męczyć, na początku próbowałam obracać to w żart, jednak coraz bardziej mnie to wkurza. Jak się zachować? Nie chcę im wypowiadać wojny, być uważaną za tą co się na "żartach" nie zna, ale poziom frustracji ich żenującymi tekstami wzrasta.
Benderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-03, 19:57   #2
cacajuate
Zadomowienie
 
Avatar cacajuate
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: México
Wiadomości: 1 902
Dot.: Męscy szowiniści w pracy

Cytat:
Napisane przez Benderka Pokaż wiadomość
Witajcie

Od pewnego czasu pracuje w nowym, wyłącznie męskim (oprócz mnie ) miejscu (branża IT). Moi koledzy coraz częściej i bez skrępowania wypowiadają się negatywnie o kobietach, słyszę teksty typu 'bo to kobieta', 'nie ogarnia jak wszystkie kobiety', 'klientka, w dodatku kobieta' i wiele podobnych. Teksty nie są o mnie, tylko ogólnie o płci żeńskiej Gdy któryś przeklnie, to często jeszcze słyszę "przepraszam Benderka".

Zaczyna mnie ich zachowanie naprawdę męczyć, na początku próbowałam obracać to w żart, jednak coraz bardziej mnie to wkurza. Jak się zachować? Nie chcę im wypowiadać wojny, być uważaną za tą co się na "żartach" nie zna, ale poziom frustracji ich żenującymi tekstami wzrasta.

hmm moimzdaniem masz prawo sie wkurzac, bo to burackie. Wiele osob czasem opowiada tzw niepoprawne politycznie zarty, ale zart raz na jakis czas to jedno, wieczne teksciki zdradzajace konkretne poglady to drugie. Cieko Ci bedzie cos z tym zrobic. Sami z siebie nie przestana. Zwrocenie uwagi sprawi, ze beda sie kryc z tym, podsmiewywac i pewnie alienowac cie w inny sposob. Pogladow nie zmienisz. Pozostaje ci tylko opcja zwrocenia uwagi. Skoncza sie docinki, ale pewnie zacznie sie ciche traktowanie.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Run Tequila -> mój blog o bieganiu w Meksyku

Meksyk i bieganie na fejsie TUTAJ
cacajuate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-03, 20:01   #3
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Męscy szowiniści w pracy

Więc mów głośno: "Ja też jestem kobietą, nie podobają mi się takie teksty"
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-03, 20:03   #4
akna1102
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 504
Dot.: Męscy szowiniści w pracy

Jesteś w pracy w mniejszości więc nie ma co się stawiać, zwracać uwagę i obrażać, bo wyjdziesz na "tą zafochaną wiecznie babę". Moim zdaniem lepiej zacznij odbijać piłeczkę i wytykać męskie wady w sposób ironiczny i cyniczny i zawsze uśmiechem na twarzy
akna1102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-03, 20:06   #5
cacajuate
Zadomowienie
 
Avatar cacajuate
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: México
Wiadomości: 1 902
Dot.: Męscy szowiniści w pracy

Cytat:
Napisane przez akna1102 Pokaż wiadomość
Jesteś w pracy w mniejszości więc nie ma co się stawiać, zwracać uwagę i obrażać, bo wyjdziesz na "tą zafochaną wiecznie babę". Moim zdaniem lepiej zacznij odbijać piłeczkę i wytykać męskie wady w sposób ironiczny i cyniczny i zawsze uśmiechem na twarzy

bez sensu. Metoda piaskownicy, znizanie sie do poziomu. Nic tym mie wskora, atmoswery napewno nie poprawi


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Run Tequila -> mój blog o bieganiu w Meksyku

Meksyk i bieganie na fejsie TUTAJ
cacajuate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-03, 20:10   #6
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Męscy szowiniści w pracy

Cytat:
Napisane przez Benderka Pokaż wiadomość
Zaczyna mnie ich zachowanie naprawdę męczyć, na początku próbowałam obracać to w żart, jednak coraz bardziej mnie to wkurza.
Jak próbowałaś to obracać w żart? Jak współpracownicy na to reagowali?

Poza tym, czy wszyscy współpracownicy rzucają szowinistyczne uwagi? Czy robi to tylko część z nich, a reszta tylko milczy?
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-03, 20:17   #7
Nebtu
Raczkowanie
 
Avatar Nebtu
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Neo-Tokyo
Wiadomości: 366
Dot.: Męscy szowiniści w pracy

U mnie jest podobnie.
Kiedy słyszę, jak koledzy opowiadają sobie o "starej tufcie" albo innej "francy", różnie reaguję, zazwyczaj głośno chrząkam albo patrzę na nich z politowaniem. Wtedy się śmieją i poprawiają. Wiem doskonale, że to tylko pozorna zmiana zachowania, ale wielokrotnie słyszałam, jak z szacunkiem i uczuciem wypowiadają się o "swoich paniach".
To nie żaden szowinizm, to tylko poza.
Nebtu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-03, 20:33   #8
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Męscy szowiniści w pracy

Ich jeszcze nakręca to, że słyszysz - mówią to specjalnie dla Ciebie, bo chcą, żebyś zareagowała. Jeśli Ci to przeszkadza, to musisz pokazać, że "masz jaja" i ich za to tępić - powtarzać do znudzenia, że sobie nie życzysz. Masz prawo do szacunku w miejscu pracy i super, że o to walczysz.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-03, 20:46   #9
normalnyFacet
Zakorzenienie
 
Avatar normalnyFacet
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 6 913
Dot.: Męscy szowiniści w pracy

Masz kilka opcji:
1. Interwencja u przełożonego.
2. Zniżenie się do ich poziomu.
3. Olewać aż im się znudzi = w ogóle nie reaguj na to. Uśmiech non stop.
normalnyFacet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-03, 20:49   #10
Benderka
Przyczajenie
 
Avatar Benderka
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 15
Dot.: Męscy szowiniści w pracy

Nie jestem pewna czy do końca to poza. Odbieram to w ten sposób, że oni serio uważają kobiety za mniej kompetentne, ogarnięte, kreatywne, a jak już zacznie się temat prowadzenia auta, to pojazd po całości.

Obracałam w żart to znaczy nie komentowałam, nie robiłam obrażonej miny, tylko pokręciłam głową lub spojrzałam wymownie

Obawiam się, że jeśli zacznę zwracać im uwagę to zostanę trochę wykluczona z zespołu.
Benderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-03, 21:07   #11
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Męscy szowiniści w pracy

A ja myślę, że chwilowo możesz być wykluczana, ale na dłuższą metę zaakceptują to, że nie pozwalasz na pewne rzeczy
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-03, 21:31   #12
zlotniczanka
plum plum
 
Avatar zlotniczanka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 4 384
Dot.: Męscy szowiniści w pracy

cóż, możesz zawsze im powiedzieć: "tak na nas narzekacie, ciekawa jestem, czy o Waszych matkach i innych żeńskich krewnych też macie takie opinie albo pozwolilibyście, by ktoś o nich tak mówił?" i potem dodać, że już Cię znudziły takie żarty.
__________________
May the Force be with You!

zlotniczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-03, 21:43   #13
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Męscy szowiniści w pracy

Cytat:
Napisane przez _Matilde_ Pokaż wiadomość
A ja myślę, że chwilowo możesz być wykluczana, ale na dłuższą metę zaakceptują to, że nie pozwalasz na pewne rzeczy
Zależy od facetów, ale myślę, że jeśli będzie dla nich zbyt... surowa, to wyrzucą ją dosłownie na margines. Doświadczenie poparte obserwacją niejednej kobiety, która nie umiała się odnaleźć pośród facetów i ich tekstów, które w zdecydowanej większości były pozą i próbą wypróbowania nowej w zespole.
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-03, 22:00   #14
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Męscy szowiniści w pracy

Ja zwykle w takich sytuacjach wprost mówię, że żarty/opinie są kretyńskie i obrażają także mnie.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-03, 23:28   #15
Gregorius_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 1 848
Dot.: Męscy szowiniści w pracy

Wg mnie, niewiele z tym zrobisz. Takie mają po prostu doświadczenia i tyle. Co najwyżej możesz sprawić, że w Twojej obecności troszkę będą się hamować, ale tego co myślą to tak naprawdę nie zmienisz.

Właściwie jedyne co możesz z tym zrobić to sama pokazać, że masz odpowiednie umiejętności, profesjonalizm itd.
Gregorius_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-04, 09:15   #16
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: Męscy szowiniści w pracy

Niestety nic z tym się nie da zrobić.

Pracuję w męskiej branży od 12 lat i nic się przez ten okres nie zmieniło.
Zwracanie uwagi, odbijanie piłeczki, puszczanie mimo uszu itp. nic a nic nie dało jak było tak i zostało.

Obecnie nie zwracam na to uwagi. Słyszę co mówią ale mam to już w du.. ("poważaniu"). Czasami tylko rzucę coś złośliwego o "gupich babach" jak się okazuje ze dostaje wyróżnienie/premie za najlepiej wykonaną pracę.
__________________
... I chłodną żmiją świt dżunglowy
Wpełza do jamy,
A w dżunglach wilgoć mszy grobowej,
Dym kadzidlany. ...



czarne kredki

Edytowane przez Eenax
Czas edycji: 2014-11-04 o 09:38
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-04, 09:25   #17
_Mia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 3 121
Dot.: Męscy szowiniści w pracy

Cytat:
Napisane przez Gregorius_ Pokaż wiadomość

Właściwie jedyne co możesz z tym zrobić to sama pokazać, że masz odpowiednie umiejętności, profesjonalizm itd.
Ale dlaczego ona ma im coś udowadniać? Już udowodniła przełożonemu, została przyjęta i tyle.
Poza tym oni tego nie mówią o niej bezpośrednio.
_Mia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-04, 09:51   #18
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Męscy szowiniści w pracy

Zalezy jacy to ludzie. Masz dwie opcje; postawic sie albo zlac debili
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-04, 10:14   #19
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Męscy szowiniści w pracy

Ja bym za każdym razem odpowiedziała coś w stylu "a skąd wy tyle wiedzie o kobietach" albo "a znacie jakąś inną niż wasza mama?" ostatecznie można coś rzucić "to smutne macie doświadczenia z waszymi kobietami" (o ile takowe mają).
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-04, 10:45   #20
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: Męscy szowiniści w pracy

Pracowałam w typowo męskiej branży i początkowo nikt nie chciał ze mną gadać,no bo baba ,co ona wie.Ano wie ,całkiem sporo.Szacunek sobie wypracowałam,choć nie raz szlak mnie trafiał.Co do komentarzy to przypuszczam ,że traktują cię poniekąd jak swoją, kumpelę w walce z klientem ,ignorując całkowicie fakt ,że jesteś kobietą i cię to drażni.Skoro się przy tobie nie krępują tzn. że na swój pokręcony sposób okazują że akceptują.
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-04, 11:06   #21
93Strawberry
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 184
Dot.: Męscy szowiniści w pracy

Trafiłaś na niezłą bandę dupków Jak mogą krytykować kobiety i dyskredytować ich umiejętności jeśli jedna z nich zajmuje stanowisko w tej samej firmie co oni? Czyli co, firma ma niskie wymagania i wszyscy tam to bezmózgi czy może jednak kobiety potrafią sobie radzić tak samo jak faceci? Skoro i ty tam pracujesz to znaczy, że jesteś tak samo dobrze wykwalifikowana jak oni. Niektórzy mężczyźni nie potrafią zaakceptować, że ,,baba" przejmuje ich zawód, albo Matko Boska zarabia więcej. Przecież to kobieta, jak jej tak wolno, ma mniejszy mózg i pewnie jest tu bo zgubiła się w drodze do kuchni. Nie radzę reagować bo odbiorą to jako zachętę. Jeśli te odzywki zaczną iść prosto w Twoją stronę to nie widzę innego wyjścia jak wizyta u przełożonego. Takie sytuacje spokojnie można podciągnąć pod mobbing, nikt nie może być nękany z powodu swojej płci.
93Strawberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-04, 11:39   #22
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: Męscy szowiniści w pracy

Ale teksty nie do niej przecież,jaki mobbing?Dziewczyna musi mieć większe jaja od nich i nie pozwolić na durne odzywki. U fryzjera czy kosmetyczki( nie mówię ,że wszędzie),gdzie przecież pracują kobiety w większości ,miłym się jest przy kliencie a kiedy wyjdzie oj,poleci,poleci. Tak się czasem odreagowuje stres.Widziałam takie zachowanie w zaprzyjaźnionym gabinecie.Chamskie to niestety wobec klienta ,który bladego pojęcia nie ma,że tak miła przed momentem pani po jego wyjściu ma drugie oblicze.Kto kiedykolwiek pracował w usługach czy handlu ,wie ,że czasem nie da się inaczej bo by człowieka krew zalała.
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-04, 11:45   #23
tyene
Zakorzenienie
 
Avatar tyene
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4 182
Dot.: Męscy szowiniści w pracy

"nie życzę sobie takich uwag", "to nie jest zachowanie godne miejsca pracy". i tyle. nie musisz być fajna i akceptować buraczane chamidła, nie musisz, naprawdę.
__________________
27.08.2016
tyene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-04, 12:54   #24
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Męscy szowiniści w pracy

Cytat:
Napisane przez Benderka Pokaż wiadomość
Gdy któryś przeklnie, to często jeszcze słyszę "przepraszam Benderka".
No widzisz, trochę dżentelmena w buraku
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-04, 13:01   #25
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Męscy szowiniści w pracy

Kiedy wejdziesz między wrony musisz krakać tak jak one.

Smutna prawda. Może polepszyłoby się jakby się znalazła u was jeszcze jedna kobieta.
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-04, 13:09   #26
ARAKSJEL
Hrodebert
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4 441
Dot.: Męscy szowiniści w pracy

Cytat:
Napisane przez Benderka Pokaż wiadomość
Witajcie



Zaczyna mnie ich zachowanie naprawdę męczyć, na początku próbowałam obracać to w żart, jednak coraz bardziej mnie to wkurza. Jak się zachować? Nie chcę im wypowiadać wojny, być uważaną za tą co się na "żartach" nie zna, ale poziom frustracji ich żenującymi tekstami wzrasta.
Chcesz mieć dobrą atmosferę w pracy to zlewaj .Weszłaś jako nowa do grupy z pewnymi normami zachowań i albo się przystosujesz ,albo zostaniesz zepchnięta na margines .Bez problemu możesz im się odgryzać w podobny sposób ,ale nie radzę wkraczać na drogę służbową bo długo nie popracujesz .To że jesteś kobietą ma tu marginalne znaczenie ,żadna zgrana grupa nie będzie zmieniać zachowania ze względu na nową osobę ,po czasie pewnie z bastują.Może nie nadajesz się do pracy w męskim gronie .
ARAKSJEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-04, 13:25   #27
cacajuate
Zadomowienie
 
Avatar cacajuate
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: México
Wiadomości: 1 902
Dot.: Męscy szowiniści w pracy

Cytat:
Napisane przez ARAKSJEL Pokaż wiadomość
Chcesz mieć dobrą atmosferę w pracy to zlewaj .Weszłaś jako nowa do grupy z pewnymi normami zachowań i albo się przystosujesz ,albo zostaniesz zepchnięta na margines .Bez problemu możesz im się odgryzać w podobny sposób ,ale nie radzę wkraczać na drogę służbową bo długo nie popracujesz .To że jesteś kobietą ma tu marginalne znaczenie ,żadna zgrana grupa nie będzie zmieniać zachowania ze względu na nową osobę ,po czasie pewnie z bastują.Może nie nadajesz się do pracy w męskim gronie .

Zgadzam sie ze wszystkim ...poza 'praca w meskim gronie'. Znaczy w jakim gronie? Chamistych burakow? Bo nie bardzo rozumiem, co masz na mysli przez 'meskie grono' w tym kontekscie. Nie wszyscy faceci, nawet stadnie, zachowuja sie jak buraczani maczo z kompleksem malego fiutka


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Run Tequila -> mój blog o bieganiu w Meksyku

Meksyk i bieganie na fejsie TUTAJ
cacajuate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-04, 14:21   #28
mala19881
Zadomowienie
 
Avatar mala19881
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 636
GG do mala19881
Dot.: Męscy szowiniści w pracy

Z kim przystajesz takim sie stajesz... Ja po 6 latach pracy z 10cioma facetami jako jedyna kobieta stalam sie "kumplem" oni nie zwracaja uwagi, ze powinni zachowywac sie poprawnie ze wzgledu na mnie, ja ignoruje ich prostackie odzywki i jakos sobie zyjemy
__________________
20.07.2013
31.12.2014
18.06.2016
mala19881 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-04, 14:44   #29
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Męscy szowiniści w pracy

Cytat:
Napisane przez Miss Saeki Pokaż wiadomość
Kiedy wejdziesz między wrony musisz krakać tak jak one.
Ja zawsze interpretowałam to w taki sposób, że to inni mają dopasować się do mnie, a nie na odwrót
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-04, 15:05   #30
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Męscy szowiniści w pracy

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;48797258]Ja zawsze interpretowałam to w taki sposób, że to inni mają dopasować się do mnie, a nie na odwrót [/QUOTE]
no to źle interpretowałaś Wizaż uczy.

Co do problemu Autorki - ja bym spokojnie, bez spiny powiedziała, że takie teksty są nieprzyjemne. Jak nie poskutkuje, to pogadałabym z szefostwem.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-05 19:02:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:50.