czy to ciąża ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-11, 14:54   #1
nvidia24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1

czy to ciąża ?


Witam !
Dręczące ciągle pytanie skłoniło mnie aby założyć ten post .
Wiele czytałam na internecie i nigdzie nie znalazłam odpowiedzi na swój przypadek , a więc przechodzę do sedna sprawy .
Zacznijmy od tego iż mam 17 lat i nie tak dawno przeżyłam swój pierwszy raz . A więc 9 lipca odbył się mój pierwszy stosunek ( oczywiście z prezerwatywą ) , a 14 dostałam miesiączkę . Tak jak zawsze trwała ona 6-7 dni . Po tym zdarzeniu wydawało mi się , że kwestia tego czy jestem w ciąży jest rozwikłana , ale teraz pytanie nawróciło . Dlaczego ? Ponieważ przyszedł czas na następne miesięczne krwawienie . Tym razem zaczęło się ono 7.08 . Pierwszego i drugiego dnia była obecna ciemna , brunatna krew , ale nie było jej dużo . Natomiast już później zaobserwowałam tylko brązowe zabrudzenia na podpasce . Dziś już prawie nic nie ma , ale przy podcieraniu zauważyłam , że na papierze jest trochę przeźroczystego śluzu tak jakby z odrobiną krwi . Stąd moje pytanie . Czy mogę być w ciąży ? Czy jest wgl taka możliwość ? Chcę dodać , że miesiączki mam nieregularne . Proszę o szybką odpowiedź . Z góry dziękuję
nvidia24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 15:30   #2
Karolina_1506
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 94
Dot.: czy to ciąża ?

Przede wszystkim nie panikuj. Myślę, że ryzyko, że jesteś w ciąży jest niewielkie. Nie napisałaś czy ten pierwszy raz był jedynym razem czy były po nim kolejne. Jeśli był to jedyny raz to mało prawdopodobne, żebyś była w ciąży. Ważne jest też to czy nic się nie działo z prezerwatywą. Jeżeli nie pękła ani się nie zsunała to raczej nie ma problemu.
Karolina_1506 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 15:55   #3
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: czy to ciąża ?

Nie jesteś w ciąży, bo dostałaś 2 miesiączki. Organizm to nie zegarek, raz okres jest bardziej obfity, innym razem mniej.

Jeśli zabezpieczasz się prezerwatywą to w ciąży nie będziesz.
__________________
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 17:30   #4
paulina10112
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1
Dot.: czy to ciąża ?

Mnie też dręczy to pytanie. Ja mam 16 lat. Ostatni raz z chłopakiem kochałam sie jakieś 3 tygodnie temu (oczywiście z prezerwatywą). Od jakiegoś tygodnia boli mnie brzuch, nie mam mdłości tylko mnie tak ogólnie boli, czasem na dole. Są dni w których mnie nie boli. Czasami boli mnie przez cały dzień. Okres mam ogólnie nieregularny. Po ostatnim stosunku okres dostałam 2 tygodnie po terminie. Czy powinnam zrobić test?
paulina10112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 18:29   #5
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: czy to ciąża ?

Nie trzeba robić testu, bo w ciąży nie jesteś.
Idź do lekarza, to mogą być jajniki, nerki, wątroba, wszystko.
__________________
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 20:36   #6
tamlin111
Zakorzenienie
 
Avatar tamlin111
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: ZWA :)
Wiadomości: 12 988
Dot.: czy to ciąża ?

Cytat:
Napisane przez Jeannee Pokaż wiadomość
Nie jesteś w ciąży, bo dostałaś 2 miesiączki. Organizm to nie zegarek, raz okres jest bardziej obfity, innym razem mniej.

Jeśli zabezpieczasz się prezerwatywą to w ciąży nie będziesz.
No co za głupoty
Dostała dwie miesiączki to w ciąży nie może być Kobieto przecież można mieć krwawienie w typie miesiączki w czasie ciąży.
Co do prezerwatywy i ciąży... strzeliłabym Ci fotkę kto może wyjść po takim połączeniu, aktualnie śpi obok mnie.

Cytat:
Napisane przez Jeannee Pokaż wiadomość
Nie trzeba robić testu, bo w ciąży nie jesteś.
Idź do lekarza, to mogą być jajniki, nerki, wątroba, wszystko.
A skąd wiesz że nie jest??? Medium?

Dziewczyny zróbcie test i będziecie spokojniejsze. Ciąże nie są niemożliwe.
__________________
Paulinka terrorystka
Boczuś
tamlin111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 16:35   #7
beatkqa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 178
Dot.: czy to ciąża ?

Cytat:
Napisane przez paulina10112 Pokaż wiadomość
Mnie też dręczy to pytanie. Ja mam 16 lat. Ostatni raz z chłopakiem kochałam sie jakieś 3 tygodnie temu (oczywiście z prezerwatywą). Od jakiegoś tygodnia boli mnie brzuch, nie mam mdłości tylko mnie tak ogólnie boli, czasem na dole. Są dni w których mnie nie boli. Czasami boli mnie przez cały dzień. Okres mam ogólnie nieregularny. Po ostatnim stosunku okres dostałam 2 tygodnie po terminie. Czy powinnam zrobić test?
brzuch moze cie bolec ze stresu przed ciaza! tez tak mialam, juz dwa razy sie tak balam zrobilam test, wyszedl negatywnie i nastepnego dnia wszystko wrocilo do normy, nagle spozniajacy sie okres juz byl
beatkqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-12, 17:40   #8
szuulej
Raczkowanie
 
Avatar szuulej
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 55
Dot.: czy to ciąża ?

ja mam taki problem...
ostatni raz seks był 3 tygodnie temu, 30 lipca i to był 7 dzień cyklu (pierwszy dzień po okresie).
od mniej więcej 1,5 tyg praktycznie codziennie boli mnie podbrzusze. na początku myślałam, że to przez dni płodne, ale dni płodne minęły a podbrzusze boli nadal...
dodam, że ogólnie zaobserwowałam u siebie inne objawy - wyczulony węch, kręcenie i zawroty głowy, bóle głowy, podwyższona temperatura ciała, i jakiś napięty, jakby lekko zaogrąglony brzuszek... nie wiem czy moja wyobraźnia i podświadomość płata mi takie figle, czy rzeczywiście ten brzuszek się minimalnie zaokrąglił.
do okresu mam jeszcze tydzień (dokładnie 8 dni) czasu, a zawsze mam regularnie co 27-28 dni jak w zegarku. no i nie wiem co o tym myśleć...
z desperacji zrobiłam sobie test ciążowy on-line. wyszło, że prawdopodobieństwo ciąży jest wysokie... normalny test zrobię sobie jeśli spóźni mi się okres.
__________________
www.heyhoou.pl

Zapraszam na moją stronę internetową!

bloguję, choruję na cukrzycę, czytam książki, kocham kosmetyki
szuulej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 18:53   #9
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: czy to ciąża ?

Cytat:
Napisane przez szuulej Pokaż wiadomość
ja mam taki problem...
ostatni raz seks był 3 tygodnie temu, 30 lipca i to był 7 dzień cyklu (pierwszy dzień po okresie).
od mniej więcej 1,5 tyg praktycznie codziennie boli mnie podbrzusze. na początku myślałam, że to przez dni płodne, ale dni płodne minęły a podbrzusze boli nadal...
dodam, że ogólnie zaobserwowałam u siebie inne objawy - wyczulony węch, kręcenie i zawroty głowy, bóle głowy, podwyższona temperatura ciała, i jakiś napięty, jakby lekko zaogrąglony brzuszek... nie wiem czy moja wyobraźnia i podświadomość płata mi takie figle, czy rzeczywiście ten brzuszek się minimalnie zaokrąglił.
do okresu mam jeszcze tydzień (dokładnie 8 dni) czasu, a zawsze mam regularnie co 27-28 dni jak w zegarku. no i nie wiem co o tym myśleć...
z desperacji zrobiłam sobie test ciążowy on-line. wyszło, że prawdopodobieństwo ciąży jest wysokie... normalny test zrobię sobie jeśli spóźni mi się okres.
te same hormony które utrzymują ciąże działają w drugiej połowie cyklu, więc niewiele trzeba aby sobie dopisać teorię o ciąży
jak chcesz się uspokoić to kup test ciążowy i wykonaj, po 3 tygodniach od stosunku będzie wiarygodny
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 20:05   #10
szuulej
Raczkowanie
 
Avatar szuulej
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 55
Dot.: czy to ciąża ?

Cytat:
Napisane przez figa84 Pokaż wiadomość
te same hormony które utrzymują ciąże działają w drugiej połowie cyklu, więc niewiele trzeba aby sobie dopisać teorię o ciąży
jak chcesz się uspokoić to kup test ciążowy i wykonaj, po 3 tygodniach od stosunku będzie wiarygodny
no niby to wiem, ale nigdy jeszcze tak nie miałam stąd moje obawy.
__________________
www.heyhoou.pl

Zapraszam na moją stronę internetową!

bloguję, choruję na cukrzycę, czytam książki, kocham kosmetyki
szuulej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-12 21:05:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:11.