Problemy ze snem. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-05, 05:08   #1
papciekapcie
Rozeznanie
 
Avatar papciekapcie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 537

Problemy ze snem.


Hej!

Nigdy nie miałam takiego problemu. Zawsze spałam bardzo dużo. Chodziłam spać wcześnie, żeby wstać na 8 rano. Była to max. godzina 23. W wakacje chodziłam spać później, ale też później wstawałam. Potrafiłam spać 10-11.

Teraz na razie mam wakacje, choć szukam pracy. Od czasu sesji, czyli około 3-4 tygodnie, mam problemy z wyspaniem się. Nadal chodzę spać dość wcześnie, ze względu na to zmęczenie. Zazwyczaj jest to po 23, bardo rzadko godzina 1.

Normalnie, gdy wiem że na drugi dzień nic nie mam to śpię ile chcę. Tutaj, mimo że bardzo bym chciała to nie mogę. Wstaję czasem o 4, tylko przeleżę do 5. Czasem wstaję o 6, maxymalnie do 7.

Dodam, że mam dość silną alergię. Biorę leki, a jak wiadomo one jeszcze dodatkowo powodują senność, a spać w nocy a raczej nad ranem i tak nie mogę. W dodatku nie za wiele pomagają, choć wypróbowałam wiele różnych leków. Czasem biorę 2-3 tabletki dziennie, ale to gdy już naprawdę nie mogę dać sobie rady. Nie mogę oddychać przez nos zwłaszcza w nocy. Gdy uda mi się go udrożnić jakoś nad ranem, to już nie mogę usnąć, mimo że jestem zmęczona. Idę spać dopiero popołudniu, jeżeli mam czas, a jeżeli nie to wieczorem.

Do alergologa nie chodzę. Zostałabym pewnie zapisana na kwiecień przyszłego roku -.-'
Macie jakieś porady, jak się w końcu wyspać? Jak dobrze pójdzie to niedługo zacznę pracę, a ja jeszcze od czasu sesji w ogóle nie odpoczęłam.
papciekapcie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-06, 05:29   #2
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Problemy ze snem.

Uregulować sprawę alergii, podejrzewam, że może to mieć znaczenie.
Możesz przecież iść po prostu do rodzinnego by wypisał inne leki, ewentualnie do alergologa prywatnie.

Z drugiej strony jak dla mnie to wcale nie śpisz jakos krótko - ja też kładę się 22 i wstaję o 5. Jesteś niewyspana? Może to leki powodują u Ciebie nadmierną senność w czasie dnia?
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-08, 21:58   #3
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: Problemy ze snem.

Na alergię możesz spróbować oleju z wiesiołka i probiotyków.
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-09, 08:20   #4
zuzazuza72
Przyczajenie
 
Avatar zuzazuza72
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 14
Dot.: Problemy ze snem.

a ja myślę, że to może wynikać ze stresu, sama mówisz, że wszystko zaczęło się od sesji, teraz szukasz pracy, co też może być stresujące.
zuzazuza72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-05, 20:16   #5
DionizekRabel
Raczkowanie
 
Avatar DionizekRabel
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 229
Dot.: Problemy ze snem.

może jakieś zioła pomagające zasypianie by pomogły
DionizekRabel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-07, 13:54   #6
zuzazuza72
Przyczajenie
 
Avatar zuzazuza72
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 14
Dot.: Problemy ze snem.

może pomyśl o metodach relaksacyjnych?
zuzazuza72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-21, 20:20   #7
meryczery
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 17
Dot.: Problemy ze snem.

Cytat:
Napisane przez papciekapcie Pokaż wiadomość
Hej!

Nigdy nie miałam takiego problemu. Zawsze spałam bardzo dużo. Chodziłam spać wcześnie, żeby wstać na 8 rano. Była to max. godzina 23. W wakacje chodziłam spać później, ale też później wstawałam. Potrafiłam spać 10-11.

Teraz na razie mam wakacje, choć szukam pracy. Od czasu sesji, czyli około 3-4 tygodnie, mam problemy z wyspaniem się. Nadal chodzę spać dość wcześnie, ze względu na to zmęczenie. Zazwyczaj jest to po 23, bardo rzadko godzina 1.

Normalnie, gdy wiem że na drugi dzień nic nie mam to śpię ile chcę. Tutaj, mimo że bardzo bym chciała to nie mogę. Wstaję czasem o 4, tylko przeleżę do 5. Czasem wstaję o 6, maxymalnie do 7.

Dodam, że mam dość silną alergię. Biorę leki, a jak wiadomo one jeszcze dodatkowo powodują senność, a spać w nocy a raczej nad ranem i tak nie mogę. W dodatku nie za wiele pomagają, choć wypróbowałam wiele różnych leków. Czasem biorę 2-3 tabletki dziennie, ale to gdy już naprawdę nie mogę dać sobie rady. Nie mogę oddychać przez nos zwłaszcza w nocy. Gdy uda mi się go udrożnić jakoś nad ranem, to już nie mogę usnąć, mimo że jestem zmęczona. Idę spać dopiero popołudniu, jeżeli mam czas, a jeżeli nie to wieczorem.

Do alergologa nie chodzę. Zostałabym pewnie zapisana na kwiecień przyszłego roku -.-'
Macie jakieś porady, jak się w końcu wyspać? Jak dobrze pójdzie to niedługo zacznę pracę, a ja jeszcze od czasu sesji w ogóle nie odpoczęłam.
odwiedz alergologa i endoktunologa, moze ma to podloze hormonale, nie piszesz jak sie ozdywiasz czym sie zajmujesz w ciagu dnia itp
meryczery jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-23, 13:10   #8
michalis12
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 6
Dot.: Problemy ze snem.

Doskonale znam Twój problem. U mnie jednak zaczeło się troche inaczej - najpierw spałam kilkanaście godzin dziennie (dochodziło nawet do 15!) okazało się po badaniach, że poziom ferrytyny mam na poziomie 2 i to była cała sprawka. Po uzupełnieniu żelaza wszystko jakiś czas było ok aż nagle pewnego dnia poczułam, że nie muszę spać. I tak z dnia na dzień zaczełam spać po 5 godzin dziennie - wydaje mi się, że optymalne jest 7-8. Coraz trudniej było mi zasnąć... Postanowiłam znów działac i w aptece polecono mi FORSEN Forte zawierający melatonine. Nie używam go zbyt często ale w wyjątkowych sytuacjach pozwala wyciszyć się i pomaga zasnąć. Wydaje mi się, że po nim "efektywniej" spię.
michalis12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-24, 16:57   #9
Wiecz_ko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 9
Dot.: Problemy ze snem.

leki na alergię zazwyczaj działają odwrotnie - wszyscy po nich śpią jak siemasz :/
Najlepiej badania sobie zrobić, bo tak na chybił trafił się faszerować też nie zdrowo
Wiecz_ko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-24 17:57:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:28.