Bezprawne pobieranie opłat za porody rodzinne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-24, 08:07   #1
AgusiaGda
Raczkowanie
 
Avatar AgusiaGda
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 373
Exclamation

Bezprawne pobieranie opłat za porody rodzinne


Witajcie!

Bulwersuje mnie fakt pobierania opłat za porody rodzinne - które wg prawa powinny być darmowe...

Założyłam poświęcony temu wątek na forum http://forum.trojmiasto.pl/Oplaty-za...2499,1,16.html

Pisałam do różnych redakcji... Wczoraj pojawił się artykuł na portalu Trójmiasto.pl poświęcony tej sprawie http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/...trona=0#opinie

Chciałabym dowiedzieć się jak to wygląda w innych polskich szpitalach.

Czy też musiałyście/musicie płacić za porody rodzinne?


A jak jest z dostępnością do "znieczulenia na życzenie"?




Rozumiem, że "cegiełki" są dobrowolne... A przynajmniej powinny być
Nie wiem dlaczego mamy płacić za coś, co nam się należy?
Możemy dopłacić do lepszej sali, osobistej położnej itp.
Ale do porodu rodzinnego?
Jeszcze gdybyśmy mogły mieć pewność, że będziemy dobrze traktowane... Ale jak wiadomo - z tym bywa różnie

Edytowane przez AgusiaGda
Czas edycji: 2009-04-24 o 08:15
AgusiaGda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 09:37   #2
ma-li-na
Zadomowienie
 
Avatar ma-li-na
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 1 787
Dot.: Bezprawne pobieranie opłat za porody rodzinne

poród rodzinny w moim szpitalu to koszt 100zł
znieczulenie mimo ,że przynależe do NFZ to także koszt 100zł
dlatego w obu tych przypadkach zrezygnowałam z tego przy pierwszym porodzie to było ponad 3 lata temu więc koszt był dla mnie kolosalny miałam 20 lat i jeszcze nie pracowałam.Tak na prawdę do tej pory nie sądziłam ,że pobieranie pieniędzy jest nie legalne.Cieszę się że założyłaś wątek
__________________
48 kg! 23kg lzejsza

walka o zdrowe wlosy

26 grudzien 2011 ostatnie farbowanie
13 luty 2012- rozwod z suszarka i prostownica!
ma-li-na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 15:55   #3
katarzynka00
Zakorzenienie
 
Avatar katarzynka00
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 7 345
Dot.: Bezprawne pobieranie opłat za porody rodzinne

w Poznaniu w jednym szpitalu to koszt 150zl
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny


katarzynka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 07:26   #4
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Bezprawne pobieranie opłat za porody rodzinne

znieczulenie od lipca czy tez sierpnia 2008 (nie pamiętam dokladnej daty) NFZ już nie refunduje u mnie w mieści to koszt 400 - 500 zl (zależy od szpitala) ...(chyba ze jest wskazanie lekarskie..wada serca matki np to wtedy gratis.. ale przed porodem trzeba miec to na piśmie!)

ja za poród rodzinny i jedno osobowa sale nie dopłacałam... i z tego co wiem rodzinne porody w innych szpitalach u mnie w mieście sa za darmo..

ja uważam ze opłacanie położnej to tez przegięcie.. w końcu to jej praca i nic poza swoje obowiązki więcej i tak nie zrobi... choć w jednym ze szpitali w moim mieście jest to wręcz obowiązkowe bo bez tego jest mała szansa ze przyjmą cię na oddział nawet jeśli jesteś pacjentką któregoś z lekarzy dla mnie to po prostu łapówka

ja za polozna nie płacilam i nie musiałam bo wszystkie były bardzo mile i pomocne
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 09:47   #5
AgusiaGda
Raczkowanie
 
Avatar AgusiaGda
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 373
Dot.: Bezprawne pobieranie opłat za porody rodzinne

pojawił się następny artykuł - tym razem na portalu medycznym!!!!!


http://www.rynekzdrowia.pl/Finanse-i...,6463,1,1.html
AgusiaGda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 20:40   #6
ira21
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z tu i tam
Wiadomości: 1 859
Dot.: Bezprawne pobieranie opłat za porody rodzinne

Cytat:
Napisane przez katarzynka00 Pokaż wiadomość
w Poznaniu w jednym szpitalu to koszt 150zl
w jakim?,ja rodziłam w styczniu na Lutyckiej i poród rodzinny miałam za darmo
__________________
Panna Zuzanna




Uzębienie
ira21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 10:20   #7
monikab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 34
Dot.: Bezprawne pobieranie opłat za porody rodzinne

Witam,
ja będę rodzić w Warszawie, tu za wszystko się płaci. Nie wiem czy prawo w każdym mieście jest inne, czy nie obowiązuje jednakowe w całej Polsce?
To co czytam i słyszę to są istne horrory, jestem przyszłą matką i za poród rodzinny mam zapłacić 100 zł, za znieczulenie 600 zł.
Wiem że w innych szpitalach w Warszawie jest tak, że znieczulenie jest za darmo ale przy wykupie pokoju jednoosobowego za 600 zł. Więc jak to w Polsce zawsze było i chyba będzie WOLNA AMERYKANKA.
Pozdrowienia
monikab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-27, 12:35   #8
esti1984
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 062
Dot.: Bezprawne pobieranie opłat za porody rodzinne

ja rodziłam w Warszawie i drugi poród planuję w tym samym szpitalu...

na Karowej za poród rodzinny nie płaciłam nic - sala jednoosobowa bardzo przytulna, wygodna kanapa dla tatusia, moje łóżko też bardzo wygodne personel bardzo miły

aha a znieczulenie kosztuje tam 400 zł i mają to wpisane w cenniku na swojej stronce
esti1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 13:12   #9
Vila1987
Zadomowienie
 
Avatar Vila1987
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Ełk
Wiadomości: 1 083
GG do Vila1987
Dot.: Bezprawne pobieranie opłat za porody rodzinne

A u mnie znieczuleń nie ma żadnych. Jedynie na cc są.
Poród rodzinny 100 zł.
Ełk.

W Olecku poród rodzinny kosztuje 50 zł i mają tam zzo, ale nie wiem czy się płaci za niego.
Vila1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 20:24   #10
superzabula
Zadomowienie
 
Avatar superzabula
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Wiadomości: 1 369
Dot.: Bezprawne pobieranie opłat za porody rodzinne

W Bydgoszczy w szpitalach za porod rodzinny sie nie placi
Jezeli chodzi o ZZO to nigdzie nie uslyszlam, ze trzeba zaplacic, ale gdy moj Tz zapytal o to czy jak sie chce to czy daja to polozne powiedzialy, ze najpierw daja inne rzeczy a dopiero w skrajnych przypadkach dostaniesz ZZO. Mi tak na tym nie zalezy, wiec nie drazylam tematu, ale mysle, ze gdyby sie wkleilo kasiore to by napewno od razu dali
__________________

Fitness czy bieganie?
Nie ograniczaj się, połącz jedno z drugim
bądź szczęśliwa!!!


superzabula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-02, 19:21   #11
*kaalinaa*
Zadomowienie
 
Avatar *kaalinaa*
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 076
Dot.: Bezprawne pobieranie opłat za porody rodzinne

W Lublinie na Staszica za poród rodzinny się nie płaci. Środki przeciwbólowe (na bazie morfiny) są dostępne i nieodpłatne. Znieczulenie zzo nie ma na nfz. Szpital też nie posiada cennika. Trzeba dogadywać się z anestezjologiem ale nie wiem jaki jest koszt tego zabiegu
__________________
Kalina 9 lipca 2009 r
Hania 5 marca 2011 r


*kaalinaa* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-03, 09:09   #12
Tity
Zakorzenienie
 
Avatar Tity
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 5 970
Dot.: Bezprawne pobieranie opłat za porody rodzinne

W moim mieście jest tylko jeden szpital i na stronie czytałam, że poród rodzinny jest bezpłatny. Tak samo znieczulenie. Trochę to chore, że w niektórych miejscach trzeba płacić za to, że będziesz się czuła chociaż troszkę bardziej bezpiecznie. Poród to i tak duży stres. Jak do mnie klient przychodzi to nie musi dopłacać za to, że mu coś zaproponuję bo należy mu się to jak psu buda. Znieczulenia i poród w obecności bliskiej osoby powinien być jaki "pakiet podstawowy", no chyba, że faktycznie coś się dzieje złego.
__________________
*Sterylizuj i kastruj swoje zwierzęta*
*Nie rozmnażaj ich bezmyślnie*

L
J
Tity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-03, 22:21   #13
MarthaB
Raczkowanie
 
Avatar MarthaB
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 73
Dot.: Bezprawne pobieranie opłat za porody rodzinne

hmm.. jak ja rodziłam to stałą po prostu puszka, i położna nas poinformowała, że jeśli chcemy to możemy wrzucić coś. nie wiem na co nasza kasa zostanie przeznaczona i nie wiem też ile mąż wrzucił, chyba niedużo, bo poró nas nieco zaskoczył.
__________________
djin djin
MarthaB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 11:47   #14
arinitti
Raczkowanie
 
Avatar arinitti
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 461
Dot.: Bezprawne pobieranie opłat za porody rodzinne

A co to znaczy "opłata za poród rodzinny"? Bo np. w moim szpitalu jest tak:

1) Usługa ponadstandardowa* - udostępnienie sali - z prysznicem i wyposażeniem dodatkowym - do porodu 600,00 zł/poród
2) Usługa ponadstandardowa* - udostępnienie sali - z prysznicem i wyposażeniem dodatkowym - do porodu KARTA 500,00 zł/poród
3) Usługa ponadstandardowa* - udostępnienie pokoju rodzinnego (z pełnym węzłem sanitarnym) - w tym wyżywienie osoby towarzyszącej i dodatkowy komplet pościeli 300,00 zł/doba
4) Usługa ponadstandardowa*- udostępnienie pokoju rodzinnego (z łazienką, bez WC) 250,00 zł/doba (dostępne 2 pokoje)
5) Przygotowanie osoby towarzyszącej do udziału w zabiegu operacyjnym - w tym jednorazowy komplet operacyjny 150,00 zł
(...)
12) Wyżywienie członka rodziny
obiad 20,00 zł
śniadanie, kolacja po 10,00 zł


KARTA - wydawana jest od stycznia 2008 roku absolwentkom (bezpłatnej) Szkoły Rodzenia Szpitala oraz Pacjentkom objętym opieką przychodni przyszpitalnej lub uczestniczącym w programach realizowanych przy współpracy ze Szpitalem.

* Porody określone procedurą umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej - leczenie szpitalne zawartej w dniu 24.08.2007r. między Narodowym Funduszem Zdrowia a SP ZOZ Szpital Ginekologiczno-Położniczy realizowane są na bloku porodowym „B". Standard bloku zapewnia możliwość zrealizowania wszystkich wymaganych prawem świadczeń w tym zachowania ustawowej zasady prywatności i intymności. Gwarantuje także możliwość przewidzianej prawem obecności osoby towarzyszącej w zakresie niekolidującym z działaniami medycznymi.



Pragnąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom Pacjentek i ich rodzin Szpital umożliwia także - nie objętą przywołaną umową z NFZ - możliwość odpłatnego udostępnienia specjalnej, rodzinnej sali przed i porodowej wyposażonej w komplet wypoczynkowy, dodatkowe urządzenia niemedyczne, wannę lub prysznic oraz dowolną liczbę osób towarzyszących. W przedmiotowych salach opieka medyczna - na tym samym poziomie, co w bloku porodowym „B" - realizowana jest w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.



Powyższe dotyczy odpowiednio wykorzystania sal poporodowych „
W przypadku braku wolnych standardowych miejsc porodowych Kierownik Dyżuru zobowiązany jest do przyjęcia rodzącej do sali ponadstandardowej bez przewidzianej niniejszym cennikiem opłaty.

Nie rozumiem, co jest standardem i czy poród rodzinny jest darmowy?
arinitti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-16, 11:11   #15
jolantaa22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 57
Dot.: Bezprawne pobieranie opłat za porody rodzinne

niestety , przepisy NFZ są bardzo nieprecyzyjne i tak naprawdę nie jest ścisle ustalone co jest już usługą ponadstandardową, co oczywiście wykorzystywane jest do pobierania różnych opłat. wiem, że szpital NIE MUSI zapewnić rodzącej osobnej sali, NIE MUSI zapewnić osobie towarzyszącej specjalnego stroju - a więc za to może pobrać opłatę...
jolantaa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 07:54   #16
buziaczka3
Raczkowanie
 
Avatar buziaczka3
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Bełchatów
Wiadomości: 237
Dot.: Bezprawne pobieranie opłat za porody rodzinne

W Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi nie płaciłam za poród rodzinny ani za osobną salę przedporodową z meblami itp.Znieczulenie też bezpłatnie.
__________________
Jak się dba-tak się ma

Edytowane przez buziaczka3
Czas edycji: 2009-05-19 o 17:18
buziaczka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 16:28   #17
KERA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 203
Dot.: Bezprawne pobieranie opłat za porody rodzinne

U mnie poród rodzinny w jednoosobowej sali to koszt 100 zł pod warunkiem że sala jest wolna bo jest AŻ JEDNA. Poza tym za darmo można rodzić na sali kilkuosobowej za parawanem ale kręcący się tatusiowie i tak wszytsko widzą. Za znieczulenie oficjalnie się nie płaci ale nieoficjalnie lekarze nie chcą go dawać bez łapówki. Średnia stawka to 500 zł (moja znajoma błagała lekarza kilka godzin o znieczulenie dostała gdy mąż pogadał z lekarzem i dał kasę).
KERA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 11:59   #18
Oleczkaaa88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4
Dot.: Bezprawne pobieranie opłat za porody rodzinne

ja planuję rodzić w tychach -
do wody - koszt 150 zł,
do tego za poród rodzinny będziemy musieli zapłacić 100zł ...
Oleczkaaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 08:49   #19
AgusiaGda
Raczkowanie
 
Avatar AgusiaGda
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 373
Dot.: Bezprawne pobieranie opłat za porody rodzinne

kolejny artykuł na portalu Trójmiasto.pl http://zdrowie.trojmiasto.pl/Szpital...zl-n32755.html

jak napisał pewien "Przyszły Tata" na naszym trójmiejskim forum, w wątku, od którego to wszystko się zaczęło:

"
Witam serdecznie,

Przesylam ponizej odpowiec na moj email z ACK Gdansk

W odpowiedzi na Pana pismo dotyczące pobierania opłat za poród rodzinny,
pragnę poinformować, iż od 12 maja obowiązuje jednoznaczne zarządzenie
Dyrektora Naczelnego Akademickiego Centrum Klinicznego Szpitala AMG w
którym zakazuje się pobierania opłat za porody rodzinne.

Z poważaniem Beata Papiernik
Rzecznik Praw Pacjenta"












z Ministerstwa Zdrowia dostałam taką odpowiedź:



wg informacji z Ministerstwa Zdrowia:

"Warunki udzielania i zakres świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych zostały uregulowane w ustawie z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (t.j. Dz. U. z 2008 r. Nr 164, poz. 1027, ze zm.), oraz aktach wykonawczych do ww. ustawy. Szczegółowe zasady kontraktowania i rozliczania tych świadczeń zostały określone w zarządzeniach Prezesa NFZ, dotyczących postępowań w sprawie zawarcia umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej
w poszczególnych rodzajach i zakresach.

Zgodnie z ww. ustawą POBIERANIE OPŁAT przez świadczeniodawców bezpośrednio od świadczeniobiorców, z wyłączeniem świadczeń określonych w załączniku do wskazanej ustawy jest nieuzasadnione, tym samym pobieranie opłat za świadczenia opieki zdrowotnej w zakresie porodu i połogu, STANOWI NARUSZENIE PRZEPISÓW PRAWA.

Mając na uwadze kwestię dotyczącą „porodów rodzinnych” i pobierania opłat za obecność w czasie porodu członka rodziny lub innej osoby bliskiej należy zaznaczyć, że ten rodzaj świadczenia nie jest objęty umową zawieraną z Funduszem, ale rozstrzygając możliwość pobierania w tym przypadku opłat należy uwzględnić przepisy o prawach pacjenta.
W szczególności należy mieć na uwadze art. 19 ust. 3 pkt 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 1991 r. o zakładach opieki zdrowotnej (Dz. U. z 2007 r. Nr.14, poz. 89, ze zm.), zgodnie z którym w zakładach opieki zdrowotnej przeznaczonych dla osób wymagających całodobowych lub całodziennych świadczeń zdrowotnych pacjent ma również prawo do dodatkowej opieki pielęgnacyjnej sprawowanej przez osobę bliską lub inną osobę wskazaną przez siebie. Dlatego też obecność w czasie porodu członka rodziny lub innej osoby bliskiej należy traktować jako element opieki pielęgnacyjnej i w związku z tym należy uznać, że jest to prawo pacjenta. Rozstrzygając natomiast możliwość pobierana w tym przypadku opłat należy mieć na uwadze art. 19 ust. 4 ustawy o zakładach opieki zdrowotnej, zgodnie z którym koszty realizacji tego uprawnienia nie mogą obciążać zakładu opieki zdrowotnej. W związku z powyższym należy stwierdzić, że w wypadku „porodów rodzinnych” świadczeniodawca może pobierać opłaty z tytułu obecności w czasie porodu osoby bliskiej, ale WYSOKOŚĆ TYCH OPŁAT NIE MOŻE PRZEKRACZAĆ KOSZTÓW PONOSZONYCH PRZEZ ŚWIADCZENIODAWCĘ W ZWIĄZKU Z ZAPEWNIENIEM REALIZACJI TEGO PRAWA PACJENTA. "

wg mnie te koszty to ok 6zł za fartuch jednorazowy oraz ochraniacze na obuwie http://www.balmarq.pl/sklep,p,84.html

w sieci znalazłam informację, że może być też wliczony w koszty obiad dla osoby towarzyszącej oraz nocleg...

ile osób towarzyszących rodzącym z tego korzysta?



wysłałam kolejne zapytanie do MZ - żeby napisano mi dokładnie, jakie to są koszty ponoszone przez szpitale, związane z obecnością osoby towarzyszącej na sali porodowej...
Wg mnie tylko odzieży ochronnej - jak widać koszt ochraniaczy na obuwie oraz fartucha to ok 6zł.
A szpitale nie mogą pobierać większej opłaty...
Niestety tym razem MZ nie spieszy się z odpowiedzią...
AgusiaGda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-23, 16:49   #20
eloteteie
Zadomowienie
 
Avatar eloteteie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 1 649
Dot.: Bezprawne pobieranie opłat za porody rodzinne

Paranoja. W "moim" szpitalu koszty porodu sięgają 2000zł!!!
- rodzinny - 280zł
- ZZO - 750zł
- sala po porodzie 100zł (miejsce w dwójce) / 200zł (miejsce w jedynce z łazienką)
- położna - 600zł

Edytowane przez eloteteie
Czas edycji: 2009-07-23 o 16:50
eloteteie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 17:51   #21
samanthhha
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 571
Dot.: Bezprawne pobieranie opłat za porody rodzinne

W naszym szpitalu poród rodzinny kosztuje 300 zł. Jestem młodą mamą, nie pracuje - skąd brać na wszystko kasę? Nie dość, że płaci się za wizyty u lekarza, szkoły rodzenia itp to jeszcze zdzierają z nas za porody. Paranoja jakaś!!! Każda z nas ma prawo do tego, żeby w tak ważnej chwili jaką jest poród była przy nas bliska osoba. I TO ZA DARMO!!!
samanthhha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 13:34   #22
Paulina2011
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 1
Dot.: Bezprawne pobieranie opłat za porody rodzinne

Co do pobierania za porody rodzinne to można tylko dać do wiadomości. To jest skandal. Mój mąż nie mógł bez zapłacenia 100zł wnieść mi wody na porodówkę .!! Wtedy jeszcze nie wiedziałam, że nie ma takiej ustawy, że się nie płaci, że płacą tylko osoby które chcą. Mieszkam w Stargardzie nie dość że nie miałam dobrej opieki to jeszcze sama siedziałam na porodówce skandal. nic dodać nic ująć tej sprawy tak zostawić nie można bo nie ma nigdzie ustawy, że za porody rodzinne się płaci. U mnie w mieście jak wyżej pisałam płaci się 100 zł. Ale widzę, że w niektórych miastach to przesadzają. A co do znieczulenia to nie wypowiadam się na ten temat. pozdrawiam wszystkie mamusie.
Ps: Przy następnym porodzie jak już będzie drogie mamy, poproście o położne, żeby pokazały wam gdzie jest napisane, że za poród rodzinny się płaci.
Paulina2011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:26.