Ciąża po 7 msc związku a niepewność odnosnie slubu - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-05-07, 21:04   #661
Micraell
Zakorzenienie
 
Avatar Micraell
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 760
Dot.: Ciąża po 7 msc związku a niepewność odnosnie slubu

Autorko, po pierwsze, nauczyć się pisać i czytać ze zrozumieniem. Po drugie, jak już się nauczysz to przeczytaj od początku te ponad pół tysiąca postów, którymi kobiety starsze i bardziej doświadczone od Ciebie próbują Ci przemówić do rozsądku.


Nie jest rozsądnym wychodzić za faceta, bo:
on twierdzi, że tak mu jego wiara każe
on tak chce
jesteś w ciąży
w sierpniu będzie rocznica
sierpień będzie dobry na podróż poślubną
on nie chce mieszkać z Tobą bez ślubu.

Nie jest rozsądnym wychodzić za faceta, który:
stosuje wobec Ciebie przemoc (tak, straszenie zbyt szybką jazdą to JEST przemoc)
nie ufa Ci
nie daje Ci własnej przestrzeni
nie lubi go Twoja przyjaciółka, której się zwierzasz z tego co jest między Wami
nie chce z Tobą mieszkać jeśli nie zrobisz tego co on chce
zmusza Cię do ślubu
zachowuje się egoistycznie i narcystycznie

Nie jest też rozsądnym wychodzić za faceta, co do którego:
nie jesteś pewna czy chcesz wyjść
masz ogromne wątpliwości czy on jest tym jedynym
ma krzywe akcje wobec Ciebie
nie wiesz czy się z nim dogadasz po tym jak razem zamieszkacie
nie wiesz czy się dogadacie po ślubie
nie wiesz czy będzie dobrym ojcem dla twojego dziecka
znasz go tylko 7 miesięcy


Po prostu spójrz ilu rzeczy nie wiesz, ile rzeczy mówi "poczekaj z tym ślubem'. Spójrz ile kobiet mówi poczekaj z tym ślubem. Nie uważasz, że skoro aż tyle tego jest, to coś może być na rzeczy? Że niekoniecznie wszyscy chcą Ci zrobić na złość? Że skoro w tydzień ten wątek zebrał taki odzew, to może faktycznie coś te kobiety chcą pomóc?
__________________

"Well, I guess it would be nice, if I could touch your body, you know not everybody, has got a body like you."

~George Michael

Micraell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 21:04   #662
AnA97
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 331
Dot.: Ciąża po 7 msc związku a niepewność odnosnie slubu

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
czy opowiedziałaś na czym polegało to świrowanie?
Tak, ze mi nie ufa, sprawdza telefon, rozkazuje, że sie raz wkurzyl i zamknal mnie w domu tez powiedziałam bo juz byłam zla na jego głupie kazania o seksie i odpowiedzialnosci
AnA97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 21:05   #663
wlosomaniaczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar wlosomaniaczkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3 261
Dot.: Ciąża po 7 msc związku a niepewność odnosnie slubu

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
prawdopodobnie nie wiedzą. Wie tylko przyjaciółka.
Co nieco wiedzą, może bez szczegółów, ale coś tam wiedzą
Cytat:
Chodzi o to, że mój ojciec twierdzi, ze skoro było mi zle z nim to powinnam odejśc a nie jeszcze sypiac z nim więc teraz mam nie marudzić a tylko trzymac się go bo nikt lepszy w moim przypadku sie nie znajdzie. Coz przykre ale nie spodziewałam się innego nastawienia.
Tak się nie zachowuje dobry i mądry rodzic.
wlosomaniaczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 21:11   #664
Micraell
Zakorzenienie
 
Avatar Micraell
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 760
Dot.: Ciąża po 7 msc związku a niepewność odnosnie slubu

Cytat:
Napisane przez AnA97 Pokaż wiadomość
Tak, ze mi nie ufa, sprawdza telefon, rozkazuje, że sie raz wkurzyl i zamknal mnie w domu tez powiedziałam bo juz byłam zla na jego głupie kazania o seksie i odpowiedzialnosci
Przepraszam, że co? ZAMKNĄŁ CIĘ W DOMU? I TY TEGO NIE UWAŻASZ ZA AGRESYWNE ZACHOWANIE?
__________________

"Well, I guess it would be nice, if I could touch your body, you know not everybody, has got a body like you."

~George Michael

Micraell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 21:12   #665
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Ciąża po 7 msc związku a niepewność odnosnie slubu

Cytat:
Napisane przez AnA97 Pokaż wiadomość
A jak sobie radzą inne dziewczyny i konczą szkoly, zdają matury, studiuja, pracują? Naprawdę nie znasz żadnej? Kuzynka urodziła w pazdzierniku i zaraz wróciła do szkoły a dzieckiem zajela sie jej mamai tesciowa. Karmiła piersią i najgorszy pierwszy miesiac przy nawale pokarmu też jakimś cudem przezyła i skonczyła szkołę!
Zaraz, bo nie rozumiem. To TY będziesz matką, czy Twoja Mama i teściowa? Ty serio sądzisz, ze opieka nad noworodkiem/niemowlęciem to tylko karmienie a resztę scedujesz na matkę i tesciową?
Bardzo dojrzałe podejście, Super.

Dziewczynko, dziecko to jest żywa istota- calkowicie zależna od matki. To nie jest lalka, którą komuś podrzucisz (najpierw pokarmiwszy przez miesiąc). Po porodzie to Twoj zakichany obowiązek, by się nim zajmować. Nie Twojej Matki i teściowej.

OBUDŹ SIĘ!
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 21:25   #666
AnA97
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 331
Dot.: Ciąża po 7 msc związku a niepewność odnosnie slubu

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Zaraz, bo nie rozumiem. To TY będziesz matką, czy Twoja Mama i teściowa? Ty serio sądzisz, ze opieka nad noworodkiem/niemowlęciem to tylko karmienie a resztę scedujesz na matkę i tesciową?
Bardzo dojrzałe podejście, Super.

Dziewczynko, dziecko to jest żywa istota- calkowicie zależna od matki. To nie jest lalka, którą komuś podrzucisz (najpierw pokarmiwszy przez miesiąc). Po porodzie to Twoj zakichany obowiązek, by się nim zajmować. Nie Twojej Matki i teściowej.

OBUDŹ SIĘ!
A czy ja twierdzę, że mi tesciowa dziecko wychowa czy tylko zajmą sie na czas gdy bede w szkole?
AnA97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 21:28   #667
Micraell
Zakorzenienie
 
Avatar Micraell
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 760
Dot.: Ciąża po 7 msc związku a niepewność odnosnie slubu

Nie mówimy o wychowywaniu tylko o zajmowaniu się. Poza tym - dlaczego pomijasz posty i odpowiadasz wybiórczo?
__________________

"Well, I guess it would be nice, if I could touch your body, you know not everybody, has got a body like you."

~George Michael

Micraell jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-07, 21:30   #668
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Ciąża po 7 msc związku a niepewność odnosnie slubu

Cytat:
Napisane przez AnA97 Pokaż wiadomość
Tak, ze mi nie ufa, sprawdza telefon, rozkazuje, że sie raz wkurzyl i zamknal mnie w domu tez powiedziałam bo juz byłam zla na jego głupie kazania o seksie i odpowiedzialnosci
Czyli ojciec zlekceważył skargi córki?
Uważasz, że to było odpowiedzialne z jego strony?

gdyby twoje dziecko do ciebie przyszło się poskarżyć na chłopaka, co byś odpowiedziała? Bierz ślub?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 21:30   #669
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Ciąża po 7 msc związku a niepewność odnosnie slubu

Cytat:
Napisane przez AnA97 Pokaż wiadomość
A czy ja twierdzę, że mi tesciowa dziecko wychowa czy tylko zajmą sie na czas gdy bede w szkole?
A pytałaś teściowej o to, czy postawisz ją przed faktem dokonanym - bo przecież to jej obowiązek zajmować się wnukiem?
__________________

2015: 70
2016: 67

kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 21:30   #670
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Ciąża po 7 msc związku a niepewność odnosnie slubu

Cytat:
Napisane przez Micraell Pokaż wiadomość
Autorko, po pierwsze, nauczyć się pisać i czytać ze zrozumieniem. Po drugie, jak już się nauczysz to przeczytaj od początku te ponad pół tysiąca postów, którymi kobiety starsze i bardziej doświadczone od Ciebie próbują Ci przemówić do rozsądku.


Nie jest rozsądnym wychodzić za faceta, bo:
on twierdzi, że tak mu jego wiara każe
on tak chce
jesteś w ciąży
w sierpniu będzie rocznica
sierpień będzie dobry na podróż poślubną
on nie chce mieszkać z Tobą bez ślubu.

Nie jest rozsądnym wychodzić za faceta, który:
stosuje wobec Ciebie przemoc (tak, straszenie zbyt szybką jazdą to JEST przemoc)
nie ufa Ci
nie daje Ci własnej przestrzeni
nie lubi go Twoja przyjaciółka, której się zwierzasz z tego co jest między Wami
nie chce z Tobą mieszkać jeśli nie zrobisz tego co on chce
zmusza Cię do ślubu
zachowuje się egoistycznie i narcystycznie

Nie jest też rozsądnym wychodzić za faceta, co do którego:
nie jesteś pewna czy chcesz wyjść
masz ogromne wątpliwości czy on jest tym jedynym
ma krzywe akcje wobec Ciebie
nie wiesz czy się z nim dogadasz po tym jak razem zamieszkacie
nie wiesz czy się dogadacie po ślubie
nie wiesz czy będzie dobrym ojcem dla twojego dziecka
znasz go tylko 7 miesięcy


Po prostu spójrz ilu rzeczy nie wiesz, ile rzeczy mówi "poczekaj z tym ślubem'. Spójrz ile kobiet mówi poczekaj z tym ślubem. Nie uważasz, że skoro aż tyle tego jest, to coś może być na rzeczy? Że niekoniecznie wszyscy chcą Ci zrobić na złość? Że skoro w tydzień ten wątek zebrał taki odzew, to może faktycznie coś te kobiety chcą pomóc?
Przeczytaj sobie autorko ten post bardzo uważnie. Weź do serca.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 21:30   #671
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Ciąża po 7 msc związku a niepewność odnosnie slubu

Cytat:
Napisane przez AnA97 Pokaż wiadomość
A czy ja twierdzę, że mi tesciowa dziecko wychowa czy tylko zajmą sie na czas gdy bede w szkole?
Matka i teściowa nie pracują?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-07, 21:32   #672
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Ciąża po 7 msc związku a niepewność odnosnie slubu

Cytat:
Napisane przez AnA97 Pokaż wiadomość
Tak, ze mi nie ufa, sprawdza telefon, rozkazuje, że sie raz wkurzyl i zamknal mnie w domu tez powiedziałam bo juz byłam zla na jego głupie kazania o seksie i odpowiedzialnosci
nie zrozumiałam? Facet czy ojciec?
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 21:32   #673
liselotta
lise-kotta
 
Avatar liselotta
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 219
Dot.: Ciąża po 7 msc związku a niepewność odnosnie slubu

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
A pytałaś teściowej o to czy postawisz ją przed faktem dokonanym - bo przecież to jej obowiązek zajmować się wnukiem?

Teściowa jej powiedziała, że z tego chłopaka będzie bardzo dobry mąż
Wiesz, "to dobry chłopak był i mało pił i nigdy nie uwierzę by moje dziecko miało cokolwiek z tym bliżej "
__________________
Cytat:
Napisane przez cukier_bialy2 Pokaż wiadomość
W skrócie: jeśli są jakieś granice desperacji, to już je przekroczyłaś i jesteś zagranico.
liselotta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 21:39   #674
liselotta
lise-kotta
 
Avatar liselotta
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 219
Dot.: Ciąża po 7 msc związku a niepewność odnosnie slubu

Cytat:
Napisane przez Gosiaczek1969 Pokaż wiadomość
nie zrozumiałam? Facet czy ojciec?

Facet zamykał, wydzwaniał, kontrolował, autorka powiedziała o tym ojcu ktory ją zlał z góry na dół i opierdzielił że skoro był taki zły to trzeba było się z nim nie bzykać.
__________________
Cytat:
Napisane przez cukier_bialy2 Pokaż wiadomość
W skrócie: jeśli są jakieś granice desperacji, to już je przekroczyłaś i jesteś zagranico.
liselotta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 21:45   #675
AnA97
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 331
Dot.: Ciąża po 7 msc związku a niepewność odnosnie slubu

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
A pytałaś teściowej o to, czy postawisz ją przed faktem dokonanym - bo przecież to jej obowiązek zajmować się wnukiem?
A czy wy czytacie to co ja piszę? Przeciez mówiłam, ze partner bedzie po narodzinach dziecka w domu i mi pomoże. Zrobi sobiemiesiac przerwy i razem sie zajmiemy malym. Zatrudni tez nianie do pomocy.Gdy wróce do szkoły to TŻ bedzi e z dzieckiem a jak nie bedzie mógl to prócz niani nasze mamy pomoga .Pisząc pomoga nie mam na mysli obarczeniu ich całodobowa opieka a raz na jakis czas gdy bede w szkole a TZ bedzie musiał wyjsc w tym samym czasie.
AnA97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 21:47   #676
Micraell
Zakorzenienie
 
Avatar Micraell
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 760
Dot.: Ciąża po 7 msc związku a niepewność odnosnie slubu

Dalej ignorujesz posty mówiące Ci, że małżeństwo z powodów, które przedstawiłaś to głupota. Nic do Ciebie nie trafia czy starasz się je ignorować?
__________________

"Well, I guess it would be nice, if I could touch your body, you know not everybody, has got a body like you."

~George Michael

Micraell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 21:48   #677
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Ciąża po 7 msc związku a niepewność odnosnie slubu

Cytat:
Napisane przez AnA97 Pokaż wiadomość
A czy ja twierdzę, że mi tesciowa dziecko wychowa czy tylko zajmą sie na czas gdy bede w szkole?
Ale w szkole będziesz od godziny 8 do godziny 15 mniej więcej. Potem też trzeba by się chyba pouczyć do tej matury. Nie mówię o wychowaniu, tylko własnie o zajmowaniu się takim noworodkiem/niemowlakiem.

Pozwól, że coś Ci powiem. Ja dzieci nie mam, nigdy żadnym się nie zajmowałam. Ale swego czasu (i to w wakacje) do naszego kotkowa ktoś podrzucił nocą ślepy miot w plastikowej siatce. Kocięta były nowo narodzone. Noc przeżyło jedno. I ja to jedno wzięłam na DT. I wierz mi, że to był przedsmak tego, co czeka Ciebie z noworodkiem/niemowlakiem. A to było tylko kocię. A jednak trzeba było przy nim być 24 in/24 out, karmić na życzenie z pipety specjalną mieszanką, masować brzuszek (kociak inaczej nie jest w stanie się wypróżnić), głaskać toto, dbać, by miało ciepło itp. Po dwóch tygodniach miałam serio dość i nie wiem, jakby to było, gdybym jeszcze miała zajęcia i naukę jednocześnie. Zwróć jednak uwagę, że niemowlę ludzkie rozwija się wolniej niż niemowlę kocie. O ile ja po 10 tygodniach mogłam spokojnie wrócić do nauki i obowiązków (kociak opuścił DT w wieku 12 tygodni i ma już "swoich" stałych niewolników w stałym domu) to jednak Ty będziesz musiała zajmować się swoim dzieckiem 24/24 o wiele dłużej.
Ten przyklad proszę traktować nie jako kolejny objaw mojego KZM a po prostu jako porównanie/przykład. Po prostu nie umiem sobie wyobrazić, by po miesiącu zostawiać takie małe dziecko, które trzeba karmić na ileś tam godzin babci. Pomijam już fakt, że zadaniem babci nie jest codzienna opieka nad wnusiem/wnuczką bo swoje dzieci babcia już odchowała a teraz ma prawo do świętego spokoju i czasu dla siebie.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 21:50   #678
201609102148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 330
Dot.: Ciąża po 7 msc związku a niepewność odnosnie slubu

Cytat:
Napisane przez AnA97 Pokaż wiadomość
A czy wy czytacie to co ja piszę? Przeciez mówiłam, ze partner bedzie po narodzinach dziecka w domu i mi pomoże. Zrobi sobiemiesiac przerwy i razem sie zajmiemy malym. Zatrudni tez nianie do pomocy.Gdy wróce do szkoły to TŻ bedzi e z dzieckiem a jak nie bedzie mógl to prócz niani nasze mamy pomoga .Pisząc pomoga nie mam na mysli obarczeniu ich całodobowa opieka a raz na jakis czas gdy bede w szkole a TZ bedzie musiał wyjsc w tym samym czasie.


A czy Ty czytasz to, co my piszemy?

Te wszystkie rzeczy, tak istotne w normalnej sytuacji, czyli opieka nad dzieckiem, data ślubu, wasze wspolne utrzymanie, Twoja szkola itd

Bledna i są prawdziwymi pierdołami przy fakcie, ze PLANUJESZ WYJŚĆ ZA ŚWIRA, PRZEMOCOWCA I TYRANA KTÓRY ZMARNUJE ZYCIE TOBIE I DZIECKU

To jest Twój podstawowy problem i nad tym sie zastanów, bo ładujesz sie prosto w kupę gnoju zamroczona wizja welonu i męża sportowca.
201609102148 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 21:50   #679
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Ciąża po 7 msc związku a niepewność odnosnie slubu

Cytat:
Napisane przez AnA97 Pokaż wiadomość
A czy wy czytacie to co ja piszę? Przeciez mówiłam, ze partner bedzie po narodzinach dziecka w domu i mi pomoże. Zrobi sobiemiesiac przerwy i razem sie zajmiemy malym. Zatrudni tez nianie do pomocy.Gdy wróce do szkoły to TŻ bedzi e z dzieckiem a jak nie bedzie mógl to prócz niani nasze mamy pomoga .Pisząc pomoga nie mam na mysli obarczeniu ich całodobowa opieka a raz na jakis czas gdy bede w szkole a TZ bedzie musiał wyjsc w tym samym czasie.
A czy Ty czytasz co piszą dziewczyny starsze i mądrzejsze od Ciebie? Bo odpowiadasz bardzo wybiórczo pisząc o rzeczach nieistotnych w porównaniu do problemu jakim jest
twój partner.
__________________

2015: 70
2016: 67

kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-07, 21:50   #680
Tutli
Zadomowienie
 
Avatar Tutli
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
Dot.: Ciąża po 7 msc związku a niepewność odnosnie slubu

Cytat:
Napisane przez AnA97 Pokaż wiadomość
A czy wy czytacie to co ja piszę? Przeciez mówiłam, ze partner bedzie po narodzinach dziecka w domu i mi pomoże. Zrobi sobiemiesiac przerwy i razem sie zajmiemy malym. Zatrudni tez nianie do pomocy.Gdy wróce do szkoły to TŻ bedzi e z dzieckiem a jak nie bedzie mógl to prócz niani nasze mamy pomoga .Pisząc pomoga nie mam na mysli obarczeniu ich całodobowa opieka a raz na jakis czas gdy bede w szkole a TZ bedzie musiał wyjsc w tym samym czasie.
Dziewczyny, przyznajmy się, że po prostu trochę zazdrościmy
Autorka ma kasiastego młodego faceta, który może sobie zrobić ot tak przerwę w pracy, kasa płynie a on się pozajmuje dzidziusiem. Stać go na niańkę i jeszcze rentierskie rodziny z obu stron, gdzie matki nie pracują, więc mogą wpadać i zajmować się dzieckiem, gdy autorka będzie pobierała nauki. Boże, jakby się dzietność ruszyła, gdyby każda młoda matka tak miała
__________________
http://oleosa.blogspot.com

Kobiety
-statystyka spojrzenie na makijaż, kuchnię i co-do-głowy-przyjdzie.

Obiecuję, że nie będzie statystyki.
Tutli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 21:52   #681
201609102148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 330
Dot.: Ciąża po 7 msc związku a niepewność odnosnie slubu

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
A czy Ty czytasz co piszą dziewczyny starsze i mądrzejsze od Ciebie? Bo odpowiadasz bardzo wybiórczo pisząc o rzeczach nieistotnych w porównaniu do problemu jakim jest
twój partner.


Jaźnie nam się połączyły
201609102148 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 21:52   #682
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Ciąża po 7 msc związku a niepewność odnosnie slubu

Cytat:
Napisane przez AnA97 Pokaż wiadomość
A czy wy czytacie to co ja piszę? Przeciez mówiłam, ze partner bedzie po narodzinach dziecka w domu i mi pomoże. Zrobi sobiemiesiac przerwy i razem sie zajmiemy malym. Zatrudni tez nianie do pomocy.Gdy wróce do szkoły to TŻ bedzi e z dzieckiem a jak nie bedzie mógl to prócz niani nasze mamy pomoga .Pisząc pomoga nie mam na mysli obarczeniu ich całodobowa opieka a raz na jakis czas gdy bede w szkole a TZ bedzie musiał wyjsc w tym samym czasie.
Ponownie: to nie jest kwestia miesiąca. Kurczę, dziewczyny-matki, wyprowadźcie mnie z błędu, jeśli się mylę: da się spokojnie zostawić miesięcznego niemowlaka na pół dnia z nianią/babcią bez uszczerbku dla jego dobrostanu? Nie za małe to dziecko na to?
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 21:54   #683
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Ciąża po 7 msc związku a niepewność odnosnie slubu

W zasadzie to dziecko można zostawić w każdej chwili bez matki. Tyle, że szkody na psychice to potem się już nie odwróci. Tak, tak, wiem. Kiedyś rodziły i zostawiały pod krzakiem i szły w pole. Nie na darmo jednak współczesna psychologia często nazywa pierwsze tygodnie życia dziecka przedłużeniem ciąży.
Mijanou, no chyba Tobie nie trzeba tego pisać . o psychologii rozwojowej i innych takich.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 21:58   #684
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Ciąża po 7 msc związku a niepewność odnosnie slubu

Cytat:
Napisane przez Tutli Pokaż wiadomość
Dziewczyny, przyznajmy się, że po prostu trochę zazdrościmy
Autorka ma kasiastego młodego faceta, który może sobie zrobić ot tak przerwę w pracy, kasa płynie a on się pozajmuje dzidziusiem. Stać go na niańkę i jeszcze rentierskie rodziny z obu stron, gdzie matki nie pracują, więc mogą wpadać i zajmować się dzieckiem, gdy autorka będzie pobierała nauki. Boże, jakby się dzietność ruszyła, gdyby każda młoda matka tak miała
Oj, chyba nie zazdroszczę^^
Ja tam chyba jestem jakaś dziwna, ale uważam, że na wszystko w życiu jest miejsce i czas. Ta sytuacja to nie jest ani ten czas ani to miejsce. Ani nawet odpowiednie dramatis personae w tym akcie dramatu.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 21:58   #685
AnA97
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 331
Dot.: Ciąża po 7 msc związku a niepewność odnosnie slubu

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Ale w szkole będziesz od godziny 8 do godziny 15 mniej więcej. Potem też trzeba by się chyba pouczyć do tej matury. Nie mówię o wychowaniu, tylko własnie o zajmowaniu się takim noworodkiem/niemowlakiem.

Pozwól, że coś Ci powiem. Ja dzieci nie mam, nigdy żadnym się nie zajmowałam. Ale swego czasu (i to w wakacje) do naszego kotkowa ktoś podrzucił nocą ślepy miot w plastikowej siatce. Kocięta były nowo narodzone. Noc przeżyło jedno. I ja to jedno wzięłam na DT. I wierz mi, że to był przedsmak tego, co czeka Ciebie z noworodkiem/niemowlakiem. A to było tylko kocię. A jednak trzeba było przy nim być 24 in/24 out, karmić na życzenie z pipety specjalną mieszanką, masować brzuszek (kociak inaczej nie jest w stanie się wypróżnić), głaskać toto, dbać, by miało ciepło itp. Po dwóch tygodniach miałam serio dość i nie wiem, jakby to było, gdybym jeszcze miała zajęcia i naukę jednocześnie. Zwróć jednak uwagę, że niemowlę ludzkie rozwija się wolniej niż niemowlę kocie. O ile ja po 10 tygodniach mogłam spokojnie wrócić do nauki i obowiązków (kociak opuścił DT w wieku 12 tygodni i ma już "swoich" stałych niewolników w stałym domu) to jednak Ty będziesz musiała zajmować się swoim dzieckiem 24/24 o wiele dłużej.
Ten przyklad proszę traktować nie jako kolejny objaw mojego KZM a po prostu jako porównanie/przykład. Po prostu nie umiem sobie wyobrazić, by po miesiącu zostawiać takie małe dziecko, które trzeba karmić na ileś tam godzin babci. Pomijam już fakt, że zadaniem babci nie jest codzienna opieka nad wnusiem/wnuczką bo swoje dzieci babcia już odchowała a teraz ma prawo do świętego spokoju i czasu dla siebie.
Jeszcze raz powtórzę! Nie oczekuje że mi mama i tesciowa bedzie codziennie przy dziecku siedziała a tylko ja i chłopak a gdy maluch podrosnie to zacznie zostawać z niania albo złobek a na samym koncu gdy zajdzie taka potrzeba to mamy nasze. Zreszta jego mama pracuje i nie zawsze może a moja ma w domu młodsze rodzenstwo i nieraz ojcu w firmie pomaga wiec nie liczymy tak bardzo na pomoc z zewnatrz procz opiekunki. Zreszta to tyle czasu jeszcz ei nie wiem jak bedzie i mam tylko nadzieje , że sobie poradzę i teraz to tylko liczy sie zdrowy potomek i nic wiecej.
AnA97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 21:58   #686
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Ciąża po 7 msc związku a niepewność odnosnie slubu

Autorko, weź pod uwagę jeszcze to że tak malutkie dziecko często nie przesypia całych nocy. Jak sobie wyobrażasz iść po takiej nocce do szkoły? Że już o przygotowywaniu się do zajęć i odrabianiu lekcji nie wspomnę.
__________________

2015: 70
2016: 67

kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 21:58   #687
rihno
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 129
Dot.: Ciąża po 7 msc związku a niepewność odnosnie slubu

Cytat:
Napisane przez AnA97 Pokaż wiadomość
Boże drogi nie jestem trollem!!! Po jednej klotni zaproponowal mi bym zamieszkała u niego na jakis czas. Obiecywal poprawę, ze nie może beze mnie zyc i głupieje na mysl, ze kręca sie koło mnie inni. Teraz gdy jestem w ciąży nie akceptuje wspolnego zycia i wychowywania dziecka w wolnym związku a tym bardziej mieszkając razem!
zrozum wreszcie pustaku (sorry, ale brak mi słów już na Ciebie!) że to jest
S Z A N T A Ż ! ! ! !
rihno jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 22:00   #688
magda_go
Raczkowanie
 
Avatar magda_go
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 382
Dot.: Ciąża po 7 msc związku a niepewność odnosnie slubu

[1=8c9538aac29bb5fbc2d31b2 aac28a8f9b62d5c74_6584d26 7571b8;51316426]No tak, teraz jest materiałem na męża, bo jego plemnik połączył się z Twoja komórką jajową. Po ślubie nie będzie lepiej, podejrzewam że będzie duuuużo gorzej.[/QUOTE]

Pewnie ze bedzie gorzej tym bardziej po urodzeniu dziecka. Tylko w filmach jest kolorowo ze dziecko polepsza relacje dwojga ludzi.
Po urodzeniu dziecka jest zonk, czesciej sa klotnie. I to o byle ☠☠☠☠☠☠☠y. Bo kazdy wykonczony a dziecko placze bo ma kolke itp.
A skoro autorko twoj partner jest taki to jaki on bedzie bedac non stop wymeczonym i niewyspanym? Nerwy wtedy puszczaja czesto tylko wtedy sie modlic byscie sie nie pozabijali.





Cytat:
Napisane przez AnA97 Pokaż wiadomość
A czy ja twierdzę, że mi tesciowa dziecko wychowa czy tylko zajmą sie na czas gdy bede w szkole?
A co jesli dziecko odmowi przyjmowania butelki?
A co jesli dziecko bedzie takie ze bedzie spokojne jedynie przy mamie i piersi?
A co jesli dziecko o 3 w nocy bedzie mialo kolki uwzgledniajac ze kolki potrafia trwac 3h? Jak wstaniesz do szkoly?
A co jesli dziecko bedzie tak absorbujace ze nie bedziesz miala czasu nawet siku zrobic i bedzie chcialo przebywac jedynie z toba i u nikogo innego sie nie uspokoi? Bo i tak bywa. Wiec gdzie czas na nauke?
Moglabym zadawac ci jeszcze miliom podobnych pytan.
Gdy masz dziecko to nie masz czasu na szkole.
magda_go jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 22:02   #689
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Ciąża po 7 msc związku a niepewność odnosnie slubu

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
W zasadzie to dziecko można zostawić w każdej chwili bez matki. Tyle, że szkody na psychice to potem się już nie odwróci. Tak, tak, wiem. Kiedyś rodziły i zostawiały pod krzakiem i szły w pole. Nie na darmo jednak współczesna psychologia często nazywa pierwsze tygodnie życia dziecka przedłużeniem ciąży.
Mijanou, no chyba Tobie nie trzeba tego pisać . o psychologii rozwojowej i innych takich.
Ano nie trzeba. Choć akurat to nie jest żadne novum. W niektórych prymitywnych kulturach matki wykonywały wszelkie prace z dzieckiem umieszczonym w specjalnej płachcie nie chcąc tracić z nim kontaktu ani więzi. Jak się głębiej zastanowić to te kultury może wcale nie były tak prymitywne, jak z nazwy wynika, bo akurat współczesna psychologia rozwojowa czerpie z nich wiele. I podaje jako "nowinkę"
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 22:03   #690
AnA97
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 331
Dot.: Ciąża po 7 msc związku a niepewność odnosnie slubu

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Autorko, weź pod uwagę jeszcze to że tak malutkie dziecko często nie przesypia całych nocy. Jak sobie wyobrażasz iść po takiej nocce do szkoły? Że już o przygotowywaniu się do zajęć i odrabianiu lekcji nie wspomnę.
no to nie pojde do szkoly po takiej nocy i dajcie mi juz swiety spokój z tym straszeniem jak to bedzie zle. A może maluch bedzie przesypiał nocki jak mój brat co ani kolek, spokojny a od 2 mz przesypiał noce? Bez sensu takie pisanie teraz co bedzie skoro ja nie mam zamiaru usuwać i pogodziłam sie z tym, ze jestem w ciazy
AnA97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-13 07:04:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:02.