Blizny i przebarwienia - czym najlepiej je zwalczyc? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-28, 16:37   #1
dionizy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 8
Question

Blizny i przebarwienia - czym najlepiej je zwalczyc?


cześć
a ja mam takie pytanie, od wielu lat walczę z trądzikiem - nie mialem zadnej ciezkiej odmiany, ale rowniez nie byl to zwykly tradzik mlodzienczy. od pewnego czasu nie wyskakuja mi juz zadne nowe syfki, mozna powiedziec ze sytuacja jest juz opanowana
teraz moim glownym problemem są blizny i przebarwienia głownie na policzkach. z tego co zauwazylem to duzo ciezej sie ich pozbyc niz tradziku, ktory mialem. na blizny stosuje caly czas maść 'solcoseryl' oraz znaną 'perłe inków' - efekt moze i dobry, ale patrząc z perspektywy czasu (6 miesięcy) to niewiele sie zmienilo. tak wiec chcialbym to skonczyc raz na zawsze. jak myslicie, co w moim wypadku byloby najkorzystniejsze? laser? myslalem o peelingu - czytalem bardzo duzo pozytywnych opinii na temat peelingu kawitacyjnego - myslicie ze w moim przypadku bylby dobry? jezeli nie, to jaki wybrac? bardzo prosze o rady, gdyz sam nie jestem w stanie sobie z tym poradzic, dlatego wole zapytac doswiadczonych ludzi.
i czy to prawda, ze peelingi to tylko jesienią i zimą się robi? bo ja chcialbym zrobic to mniej wiecej teraz - tak aby na nowy rok szkolny poprawic już swoją cerę. tak więc co radzicie? jakie za i przeciw?

z gory bardzo dziekuje za odpowiedzi
pozdrawiam serdecznie
dionizy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-28, 16:49   #2
keeendy
Zakorzenienie
 
Avatar keeendy
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ciemna strona miasta .
Wiadomości: 6 410
Dot.: Blizny i przebarwienia - czym najlepiej je zwalczyc?

ja też mam taki sam problem
chciałabym wyleczyć buźkę i ramiona. najbardziej zależy mi na ramionkach, bo wyglądają naprawde strasznie. jak tu załozyć sukienkę ? mam też problem z bliznami po operacji kolana. żadne kremy mi nie pomagają doradźccie coś

a co do peelingów, moim zdaniem można je stosować przez cały rok, nie zależne od pory roku to jest. Radzę najpierw się skonsultować z dermatologiem i iść zapytać się do kosmetyczki co najlepsze by było dla Ciebie i Twojej cery

pozdrawiam
__________________
ale człowiek może odczuwać nieszczęście tylko do pewnego określonego stopnia, wszystko zaś, co przekracza jego wytrzymałość, może człowieka już tylko zniszczyć lub uczynić obojętnym.
keeendy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-28, 16:52   #3
ville
Zakorzenienie
 
Avatar ville
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 9 451
Dot.: Blizny i przebarwienia - czym najlepiej je zwalczyc?

Cytat:
Napisane przez keeendy Pokaż wiadomość
mam też problem z bliznami po operacji kolana. żadne kremy mi nie pomagają doradźccie coś
A rany są świeże? Jeżeli tak - to Contractubex. Ja jestem w trakcie używania, ale podobno pomaga i blizny są później niewidoczne.
ville jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-28, 17:19   #4
keeendy
Zakorzenienie
 
Avatar keeendy
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ciemna strona miasta .
Wiadomości: 6 410
Dot.: Blizny i przebarwienia - czym najlepiej je zwalczyc?

powiem Ci, że miesiąc temu miałam operacje. No i nie wygląda to dobrze bo są bardzo ciemne i nie ładnie wyglądają a pffff ile taka maść kosztuje? I gdzie moge ją dostać ?

a od czego Ty masz te blizny?

Chciałam troszkę to wygoic i poprawić wygląd, bo za miesiąc nastepna operacja, i nie mam zamiaru później się męczyć w jakieś lasery i drogie sprawy. Teraz są to małe kropeczki ale bardzo widoczne bo ciemnieją. A ja mam jeszcze bardzo ciemną karnację i wygląda to okropnie.


__________________
ale człowiek może odczuwać nieszczęście tylko do pewnego określonego stopnia, wszystko zaś, co przekracza jego wytrzymałość, może człowieka już tylko zniszczyć lub uczynić obojętnym.
keeendy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-28, 17:26   #5
ville
Zakorzenienie
 
Avatar ville
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 9 451
Dot.: Blizny i przebarwienia - czym najlepiej je zwalczyc?

Też miałam operację, a raczej zabieg. Maść jest na receptę, więc powinnaś zwrócić się do lekarza. Kosztuje około 30 zł

Ja miałam chyba ponad miesiąc temu, może półtora. Nie stosuję go regularnie, bo zapominam. Ale podobno prawie nic nie widać - nie zamaskuje się tego na amen, ale jednak nie widać blizny.
ville jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-28, 17:31   #6
dionizy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 8
Dot.: Blizny i przebarwienia - czym najlepiej je zwalczyc?

dobrze drogie panie, a do mnie jakies rady?
dionizy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-28, 18:09   #7
keeendy
Zakorzenienie
 
Avatar keeendy
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ciemna strona miasta .
Wiadomości: 6 410
Dot.: Blizny i przebarwienia - czym najlepiej je zwalczyc?

dionizy: dobrze drogie panie, a do mnie jakies rady?

dermatolog i kosmetyczka

ja nisss innego nie umiem poradzić . Słyszałam o maści z masy perłowej ale nie wiem bo nigdy nie używałam bo jest bardzo droga a pfff.


ville dzięki bardzo napewno zapytam lekarza
__________________
ale człowiek może odczuwać nieszczęście tylko do pewnego określonego stopnia, wszystko zaś, co przekracza jego wytrzymałość, może człowieka już tylko zniszczyć lub uczynić obojętnym.
keeendy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-28, 19:29   #8
dionizy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 8
Dot.: Blizny i przebarwienia - czym najlepiej je zwalczyc?

ta maść z masy perłowej to własnie "perła inków" o której pisałem. myslicie ze peeling bylby dobry w moim przypadku?
dionizy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-28, 21:09   #9
keeendy
Zakorzenienie
 
Avatar keeendy
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ciemna strona miasta .
Wiadomości: 6 410
Dot.: Blizny i przebarwienia - czym najlepiej je zwalczyc?

kurcze ja się nie znam, ale spróbować zawsze możesz ale przed tym sie poradź jakiegoś fachowca


dzisiaj marchewkowe
__________________
ale człowiek może odczuwać nieszczęście tylko do pewnego określonego stopnia, wszystko zaś, co przekracza jego wytrzymałość, może człowieka już tylko zniszczyć lub uczynić obojętnym.
keeendy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-28, 21:24   #10
Nata2108
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 140
Dot.: Blizny i przebarwienia - czym najlepiej je zwalczyc?

normalnie jak czytam to co napisales... to tak jakbym to ja pisala mam identyczny problem tyle ze nie mam ani jednej blizny po tak ciezkim tradziku czemu sie wszyscy dziwia. jedyniee przebarwienia. Od dluzszego czasu mysle nad jakims zabiegiem w salonie kosmetycznym..ale takim lepszym...gdzie nikt mi krzywdy nie zrobi. mysle ze w okresie wakacyjnym..to pewnie tylko peeling pozostaje...bo mikrodermarbazja,laser czy jakies kwasy...to lepiej na jesien. ja chronie twarz przed sloncem jak moge...nie wychodze z domu w upalne dni miedzy godzina 12-15...bo wtedy slonce docieraa do tych glebszych warstw skory...co nie jest dobre dla cery tradzikowej..a takie fajne lekkie sloneczkooo dociera tylko do warstwy zewnetrznej polepszajac konndycje skory.
Nata2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-28, 21:47   #11
ghdds
Raczkowanie
 
Avatar ghdds
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 488
Dot.: Blizny i przebarwienia - czym najlepiej je zwalczyc?

Polecam mikrodermabrazję - usuwa przebarwienia i blizny, polecana nawet na płytkie zmarszczki. Cena około 150 zl i dla pełnego efektu trzeba wykonać serię 6-10 zabiegów (można już nawet co 3 tygodnie). Podczas całej kuracji wysoki filtr SPF 50+ szczególnie w okresie letnim. Mnie bardzo pomogła, znajomi byli pod wielkim wrażeniem No i trzeba znaleźć dobry gabinet kosmetyczny bo spotkałam się z takimi, gdzie mikro robi sie w 10 minut a kosmetyczka poleca powtarzać zabieg raz na tydzień.
Do tego możesz poszukać dobrego "wybielacza" na KWC - osobiście stosuję clairial, ale nie ma on najlepszych opinii u innych wizażanek.
PS nie spodziewaj się efektu po 1 zabiegu - przebarwienia i blizny to ciężka sprawa, do września możesz poprawić stan cery ale nie pozbędziesz się problemu w 100%.
__________________

ghdds jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-28, 22:00   #12
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Blizny i przebarwienia - czym najlepiej je zwalczyc?

Cytat:
Napisane przez Nata2108 Pokaż wiadomość
normalnie jak czytam to co napisales... to tak jakbym to ja pisala mam identyczny problem tyle ze nie mam ani jednej blizny po tak ciezkim tradziku czemu sie wszyscy dziwia. jedyniee przebarwienia. Od dluzszego czasu mysle nad jakims zabiegiem w salonie kosmetycznym..ale takim lepszym...gdzie nikt mi krzywdy nie zrobi. mysle ze w okresie wakacyjnym..to pewnie tylko peeling pozostaje...bo mikrodermarbazja,laser czy jakies kwasy...to lepiej na jesien. ja chronie twarz przed sloncem jak moge...nie wychodze z domu w upalne dni miedzy godzina 12-15...bo wtedy slonce docieraa do tych glebszych warstw skory...co nie jest dobre dla cery tradzikowej..a takie fajne lekkie sloneczkooo dociera tylko do warstwy zewnetrznej polepszajac konndycje skory.
O jakim peelnigu myślisz? Lato to kiepski czas na złuszczanie skóry przy pomocy peelingów chemicznych i mechanicznych. Kwasy i dermabrazja są właśnie formą peelingu, złuszczania. Peeling kawitacyjny nie ma sensu, bo pomaga oczyścić bezproblemową cerę przed zabiegami.
Może poczytaj o kwasach i retinoidach i spróbuj od jesieni złuszczania w domu. Atrederm da efekt złuszczania jak zabieg u kosmetyczki. Mi po nim skóra schodziła płatami. Tylko dobre filtry obowiązkowe przy nim.
Słońce dociera do głębszych warstw skóry cały rok tak samo, a nie tylko w wakacje między 12 a 15. Najbardziej niszczą skórę i powodują przebarwienia promienie UVA, a one docierają nawet przez chmury w listopadzie. UVB powodują wodoczną opaleniznę, więc się przed nimi chronimy, żeby nie poparzyć skóry, ale to UVA są znacznie groźniejsze. Zawsze jak jest jasno musisz sie liczyć z tym, ze skórę trzeba chronić przed uva.
Lato to dobry czas na wypróbowanie filtrów. Jest ich na rynku mnóstwo. Zwróć uwagę na apteczne, ale też niektóre drogeryjne. Muszą zawierać filtr mexoryl lub tinosorb, soraya ma wysoki filtr (30, 45 i 60) z uvinulem A plus - to bardzo dobry stabilny filtr.
Jesienią zrób zapas filtrów na zimowa kurację kwasami, retinoidami czy zabiegi u kosmetczki. Złuszczona skóra jest bardzo narażona na przebarwienia, a promienie uva mają do niej jeszcze lepszy dostęp, dlatego trzeba skórę chronić przy takich kuracjach.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 06:39   #13
Nata2108
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 140
Dot.: Blizny i przebarwienia - czym najlepiej je zwalczyc?

chodzilo mi o peeling jakis taki np. migdalowy...az tym sloncem to chozdilo mi o tak ze nie akurat w wakacje... tylko ogolnie jak mocno grzeje i w przedziale tych godzin.. slonce jest raczej najbardziej szkodliwe..gdzies tak ostatnio przeczytala..zeby sie nie opalac w tych godzinach dziekuje za porady!
Nata2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 10:48   #14
dionizy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 8
Dot.: Blizny i przebarwienia - czym najlepiej je zwalczyc?

no dobrze, ale czy zabieg kawitacyjny poradzi sobie z przebarwieniami? czy może lepiej zastosować laser? a jezeli laser, to dopiero jesienią, tak?
dionizy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 16:46   #15
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Blizny i przebarwienia - czym najlepiej je zwalczyc?

Cytat:
Napisane przez Nata2108 Pokaż wiadomość
chodzilo mi o peeling jakis taki np. migdalowy...az tym sloncem to chozdilo mi o tak ze nie akurat w wakacje... tylko ogolnie jak mocno grzeje i w przedziale tych godzin.. slonce jest raczej najbardziej szkodliwe..gdzies tak ostatnio przeczytala..zeby sie nie opalac w tych godzinach dziekuje za porady!
Mi też chodziło o słońce W południe promienie słońca padają najbardziej prostopadle do ziemii, więc najłatwiej się spiec.
Słońce to nie tylko promieniowanie widzialne, ale też promieniowanie niewidzialne - UV. Krótsze promienie UVB działają w naskórku i powodują widoczną opaleniznę, a długie UVA docierają do skóry właściwej niszcząc ją. Powodują przebarwienia, fotostarzenie, zwiększają ryzyko raka skóry itd. Dlatego pisałam o tym, ze ważna jest ochrona przede wszystkim przed UVA.
Szukałam na necie jakiegoś artykułu, który tłumaczyłby o co chodzi ze słońce, promieniowaniem jakie emituje i skutkami. Znalazłam cos takiego: http://www.if.pw.edu.pl/~meteo/slonce.html
Myślę, że powinnaś zrozumieć, ze nie tylko czasem trzeba unikać najmocnieszego słońca, bo jest ono tak samo groźne dla skóry nawet zimą. Szczególnie jeśli masz skłonność do przebarwień.

Jeśli chodzi o kwasy to migdałowy nie jest fotouczulający, więc jeśli ochronisz złuszczającą się delikatną skórę przed słońcem (czyli UVA i UVB) masz szansę poprawić stan skóry.
Lepszym okresem na rozpoczęcie walki z pozostałościami po trądziku jest jesień. Warto pójść w tym celu do dermatologa, bo kilka skutecznych leków jest na receptę.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 16:57   #16
gogela
Raczkowanie
 
Avatar gogela
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 499
Dot.: Blizny i przebarwienia - czym najlepiej je zwalczyc?

a moze pomoglby ci np Skinoren on wlasnei leczy przebarwienia stosuje go miesiac i to co mialam na brodzie i czole poznikalo jeszcze walcze z policzkami ale jest o niebo lepiej tylko ze przy stosowaniu go trzeba sie uzbroic w cierpliwosc przebarwienia znikaja po 3 miesiacach tak pisze w ulotce dlatego ja zaczelam na poczatku czerwca zeby na rok szkolny wszystko poznikalo i mam nadzieje ze tak bedzie
gogela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-30, 05:38   #17
1944Halineczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 9
Thumbs up Dot.: Blizny i przebarwienia - czym najlepiej je zwalczyc?

Witam, na pewno nie jestem nastolatką i nie mam problemu z bliznami po trądziku ale ostatnio zgłębiałam problem blizn. Jestem po usunięciu piersi i naświetlaniu, które zaskoczyło mnie trochę tym, jak zniszczyło skórę. Na oddziale babki wymieniają się nazwami środków, które już pomogły a nie są na receptę i nie sa diabelnie drogie. Dostałam ulotkę i potem kupiłam EVOLET , krem z masy perłowej i oleju z nasion róży. Ma 120 g i kupiłam go za 35.90. Ja jestem zachwycona po trzech dniach stosowania widziałam już efekty. Wiem ,że u mnie chodziło o śiweże blizny po oparzeniach, ale w ulotce o oparzeniach piszą na trzecim miejscu a na pierwszym o bliznach potrądzikowych. Wiem że ten krem jest dopiero krótko na rynku, ale może ktoś jeszcze go stosował i może coś jeszcze powiedzieć
1944Halineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:57.