Rozmaitości, czyli wszystko o czym chciałybyśmy porozmawiać ;) - wątek plotkowy - Strona 135 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-11-20, 11:12   #4021
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Rozmaitości, czyli wszystko o czym chciałybyśmy porozmawiać ;) - wątek plotkowy

Artek miał dużo używanych, po dzieciach koleżanek głównie. Ja jestem zwolenniczką takiego drugiego obrotu Szczególnie, że wiele ciuszków fajnych jakościowo.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-20, 11:36   #4022
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Rozmaitości, czyli wszystko o czym chciałybyśmy porozmawiać ;) - wątek plotkowy

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Ja zrozumiałam to tak, że dziecko ma jakiś problem i zwraca na siebie uwagę dorosłego postępując w sposób, o którym wie, że jest niewłaściwy i wywoła jego reakcję.

I chciałam sprostować, Stein pisała w kontekście relacji dziecko-dorosły, a nie dziecko-dziecko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też tak mysle.
Poza tym, dzieci podpatruja zachowania u doroslych. Teksty: masz przydadzą sukienkę ode mnie do pomysłu małego dziecka mi nie pasuja.

Budzenie klocków itd. Często ma miejsce w sytuacjach rywalizacji, zazdrości, zagrozenia.

Mam dziecko ciekawskie, które z tej ciekawości wpada często na szalone pomysły i chce je konsekwentnie realizowac.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-20, 12:02   #4023
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Rozmaitości, czyli wszystko o czym chciałybyśmy porozmawiać ;) - wątek plotkowy

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Też tak mysle.
Poza tym, dzieci podpatruja zachowania u doroslych. Teksty: masz przydadzą sukienkę ode mnie do pomysłu małego dziecka mi nie pasuja.

Budzenie klocków itd. Często ma miejsce w sytuacjach rywalizacji, zazdrości, zagrozenia.

Mam dziecko ciekawskie, które z tej ciekawości wpada często na szalone pomysły i chce je konsekwentnie realizowac.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Jeszcze mam wrażenie, że dziecko burząc klocki, podchodząc i bijąc - nawiązuje w ten sposób relację, tzn. małe dziecko. Nie umie inaczej - np. nie umie powiedzieć, więc dąży do kontaktu w taki sposób.

Nasz Julek tak robi w stosunku do Ignasia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-20, 12:05   #4024
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Rozmaitości, czyli wszystko o czym chciałybyśmy porozmawiać ;) - wątek plotkowy

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Ale czy przyjęłaby przeszczep od obcego dawcy!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie mam obowiązku odpowiadać na takie pytania. Jakoś nie widzę zwierzeń innych osób czy by brali i oddawali czy nie. Napisałam tylko, że istnieje taki rejestr. Koniec tematu. Jeśli jesteś spragniona takiej wiedzy to proponuję wątek na plotkowym o przeszczepach.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-20, 19:51   #4025
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Rozmaitości, czyli wszystko o czym chciałybyśmy porozmawiać ;) - wątek plotkowy

😁już nie musisz odpowiadać 😉

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 08:28   #4026
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Rozmaitości, czyli wszystko o czym chciałybyśmy porozmawiać ;) - wątek plotkowy

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Moja córka w piątek zanosi całą torbę zabawek/ koralików itd. , synek wystraszony że coś się zgubi nic nie chce wziąć

Jak reagujecie jeśli zostajecie "obdarowane" przez kogoś ciuchami po innych dzieciach? Ja nie prosiłam nigdy o to, nie lubię używanych rzeczy ale trzy razy zostałam tak "obdarowana" w tym dwa niefortunnie bo ewidentnie ktoś opróżniał szafę, rzeczy poszły do kosza bo się nie nadawały do niczego. Sama czasem oddawałam rzeczy ale nie tak znoszone i zupełnie niemodne ( wiem, brzmi głupio ale czujecie ten design kilku lat wstecz )
Ja dostaję regularnie po siostrzeńcach niani.

Na początku mnie to krępowało, bo nie narzekam na brak możliwości i w ogóle, potem się oswoiłam.

Dostajemy mnóstwo świetnych jakościowo ubranek z niemieckich sieciówek, potem oddaję wszystkie włącznie z moimi - potrzebującej kuzynce, która potem przekazuje kolejnym dwóm.

Fajna sprawa.

Krępuje mnie tylko, jak dostaję od niani coś całkiem nowego, kupionego specjalnie, bo naprawdę nie trzeba.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 11:14   #4027
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: Rozmaitości, czyli wszystko o czym chciałybyśmy porozmawiać ;) - wątek plotkowy

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Ja zrozumiałam to tak, że dziecko ma jakiś problem i zwraca na siebie uwagę dorosłego postępując w sposób, o którym wie, że jest niewłaściwy i wywoła jego reakcję.

I chciałam sprostować, Stein pisała w kontekście relacji dziecko-dorosły, a nie dziecko-dziecko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja jestem w stanie zrozumieć jak dziecko w złości, zdenerwowane zrzuci mi ze stołu talerz.
Ale jak widzę taki drwiący uśmiech 5-letniego cwaniaczka i ten wzrok właśnie sprawdzający co zrobi rodzic w momencie kiedy całkowicie świadomie wylewa wodę z butelki na dywan - to dla mnie to już nie jest pokazanie "mam problem" tylko właśnie działanie na złość. Bo on doskonale wie, że tego robić nie wolno.
To samo tyczy się tego przykładowego wyjścia na ulicę. Moja szwagierka ma ten sam problem i to naprawdę po minie dziecka od razu widać, że on to robi całkowicie świadomie i celowo.

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;78958671]Precious_81 niestety czasami takie mam wrażenie. Dlatego chcę spróbować z tablicą.

Akurat ślimaczenie to nie na złość na pewno, to jest tak jak u Was - zawsze jest coś ważniejszego do zrobienia, zawsze moje polecenie jest (no i jakby nie było, jest) mniej atrakcyjne. Dlatego ja to już mam z milion sposobów np. na rozbieranie się, typu: zasłaniam oczy i za każdym razem jak odsłonię, to jeden ciuch ma zniknąć, wymieniam po kolei litery imienia i to samo, wchodzę z innego pomieszczenia w iluś tam krokach i to samo itd.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
U nas teraz liczenie w zupełności wystarcza, ale też pamiętam robienie z siebie jakieś 2 lata temu pajaca przy ubieraniu i udawanie że skarpety czy majtki gadają itp Teraz to wydaje mi się śmieszne, ale wtedy mnie szlag trafiał

A najlepsze jest to, że jak idziemy do kina/na jakieś urodziny/na plac zabaw to jej zależy na tym, żeby się nie spóźnić i potrafi ekspresem się wyszykować.

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;78966941]U nas dzień zabawek w piątki i też wyczekiwany.[/QUOTE]
U nas też piątek dzień zabawek
Natomiast przez cały tydzień można przynosić książki i córka o wiele bardziej cieszy się z tego, że książki można przynieść. Czasami bierze do czytania, ale obowiązkowo codziennie musi być jakaś z zadaniami/naklejkami - fajnie dzieci się nimi dzielą i wymieniają

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Moja córka w piątek zanosi całą torbę zabawek/ koralików itd. , synek wystraszony że coś się zgubi nic nie chce wziąć

Jak reagujecie jeśli zostajecie "obdarowane" przez kogoś ciuchami po innych dzieciach? Ja nie prosiłam nigdy o to, nie lubię używanych rzeczy ale trzy razy zostałam tak "obdarowana" w tym dwa niefortunnie bo ewidentnie ktoś opróżniał szafę, rzeczy poszły do kosza bo się nie nadawały do niczego. Sama czasem oddawałam rzeczy ale nie tak znoszone i zupełnie niemodne ( wiem, brzmi głupio ale czujecie ten design kilku lat wstecz )
Moi znajomi najpierw pytają czy chcę. Czasami odkupuję a czasami dostaję. Wiem jakie to są rzeczy.

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Jeszcze mam wrażenie, że dziecko burząc klocki, podchodząc i bijąc - nawiązuje w ten sposób relację, tzn. małe dziecko. Nie umie inaczej - np. nie umie powiedzieć, więc dąży do kontaktu w taki sposób.

Nasz Julek tak robi w stosunku do Ignasia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mogę się zgodzić jeśli chodzi o 2-latka, nawet pamiętam że córki miały taki etap że my budowaliśmy wieżę z klocków a one chciały burzyć.

Ale dla mnie 4-5 -latek, który bije, niszczy, psuje zabawę ma świadomość tego, że komuś wyrządza tym krzywdę. Przecież widzi od razu reakcję dziecka któremu dokucza.

Edytowane przez precious_81
Czas edycji: 2017-11-21 o 11:16
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-11-21, 12:04   #4028
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Rozmaitości, czyli wszystko o czym chciałybyśmy porozmawiać ;) - wątek plotkowy

Cytat:
Napisane przez precious_81 Pokaż wiadomość
Ja jestem w stanie zrozumieć jak dziecko w złości, zdenerwowane zrzuci mi ze stołu talerz.
Ale jak widzę taki drwiący uśmiech 5-letniego cwaniaczka i ten wzrok właśnie sprawdzający co zrobi rodzic w momencie kiedy całkowicie świadomie wylewa wodę z butelki na dywan - to dla mnie to już nie jest pokazanie "mam problem" tylko właśnie działanie na złość. Bo on doskonale wie, że tego robić nie wolno.
To samo tyczy się tego przykładowego wyjścia na ulicę. Moja szwagierka ma ten sam problem i to naprawdę po minie dziecka od razu widać, że on to robi całkowicie świadomie i celowo.


U nas teraz liczenie w zupełności wystarcza, ale też pamiętam robienie z siebie jakieś 2 lata temu pajaca przy ubieraniu i udawanie że skarpety czy majtki gadają itp Teraz to wydaje mi się śmieszne, ale wtedy mnie szlag trafiał

A najlepsze jest to, że jak idziemy do kina/na jakieś urodziny/na plac zabaw to jej zależy na tym, żeby się nie spóźnić i potrafi ekspresem się wyszykować.


U nas też piątek dzień zabawek
Natomiast przez cały tydzień można przynosić książki i córka o wiele bardziej cieszy się z tego, że książki można przynieść. Czasami bierze do czytania, ale obowiązkowo codziennie musi być jakaś z zadaniami/naklejkami - fajnie dzieci się nimi dzielą i wymieniają


Moi znajomi najpierw pytają czy chcę. Czasami odkupuję a czasami dostaję. Wiem jakie to są rzeczy.


Mogę się zgodzić jeśli chodzi o 2-latka, nawet pamiętam że córki miały taki etap że my budowaliśmy wieżę z klocków a one chciały burzyć.

Ale dla mnie 4-5 -latek, który bije, niszczy, psuje zabawę ma świadomość tego, że komuś wyrządza tym krzywdę. Przecież widzi od razu reakcję dziecka któremu dokucza.
Ale ja się zgadzam, że taki 5latek robi to świadomie i celowo. Tylko dociekałabym przyczyn i wiązała to zachowanie z chęcią zwrócenia na siebie uwagi dorosłego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 12:20   #4029
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Rozmaitości, czyli wszystko o czym chciałybyśmy porozmawiać ;) - wątek plotkowy

Cytat:
Napisane przez precious_81 Pokaż wiadomość
To u mnie nigdy gumki nie wychodziły, a piorę w dość wysokich temperaturach. Tego typu mam https://www.esotiq.com/majtki/majtki...ak)-multi-5771

U nas to się zaczęło jakiś rok temu, czyli na 4-latka i też jest to dla mnie o tyle dziwne, że w przedszkolu jest bardzo zorganizowana - pamięta jak pani powie co na jaki dzień przynieść do przedszkola, pamięta o zadaniach domowych (jako jedna z niewielu w grupie), jakie będą zajęcia w jaki dzień itp. Nie ma problemu z koncentracją podczas czytania/pisania/rysowania/budowania z klocków itp. Natomiast jeśli chodzi o takie codzienne czynności typu kąpanie, ubieranie, jedzenie jest totalnie niezorganizowana. Co chwilę muszę jej przypominać co miała zrobić.
Wzięłam na próbę, ja pisałam o tych kompletowych do staników.

A u mnie pomiksowane, w szkole OK, ale już np. zeszytu lub ćwiczeń zdarzało się zapomnieć, mimo, że przed wyjściem z szatni pytałam czy ma wszystko, żeby odrobić pracę domową

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;78958671]Akurat to nie na złość na pewno, to jest tak jak u Was - zawsze jest coś ważniejszego do zrobienia, zawsze moje polecenie jest (no i jakby nie było, jest) mniej atrakcyjne. Dlatego ja to już mam z milion sposobów np. na rozbieranie się, typu: zasłaniam oczy i za każdym razem jak odsłonię, to jeden ciuch ma zniknąć, wymieniam po kolei litery imienia i to samo, wchodzę z innego pomieszczenia w iluś tam krokach i to samo itd.[/QUOTE]

Jak ja się cieszę, że to już za mną

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Staniki Panache, majciochy pepco aczkolwiek jakość mają średnią, za to nie szkoda wyrzucić. Nie lubię takich fikuśnych, koronkowych itp. Zwykła bawełna w 3 kolorach (czarne, szare, białe) i tyle.


Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Nie mam obowiązku odpowiadać na takie pytania. Jakoś nie widzę zwierzeń innych osób czy by brali i oddawali czy nie. Napisałam tylko, że istnieje taki rejestr. Koniec tematu. Jeśli jesteś spragniona takiej wiedzy to proponuję wątek na plotkowym o przeszczepach.
Gwoli ścisłości, napisałaś co zaznaczyłaś w tym rejestrze Ale uważam, że dobrze by było, gdyby moderacja uspokoiła vixen, bo ja już nie pierwszy raz czytam prześmiewczy komentarz o Tobie w związku z homeopatią albo obrażanie niepracujących matek. Można mieć inne poglądy, ale brak kultury jest rażący.

***
Perse, jak tam Wasz kotek?

Moje dziecko mnie wzruszyło wczoraj, miało w pracy domowej napisać coś o sobie. Napisał m.in. że szkoda, że nie ma rodzeństwa, ale za to ma fantastycznych rodziców Oczy mi się zaszkliły.
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 12:31   #4030
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Rozmaitości, czyli wszystko o czym chciałybyśmy porozmawiać ;) - wątek plotkowy

Miramej, jeśli chodzi o zachowanie, to super, no zwierzę idealne.
Ale niestety ma powiększone węzły chłonne, co może oznaczać białaczkę Jak węzły się nie zmniejszą, to będziemy robić test.
W tym tygodniu idę go szczepić, z kastracją jeszcze się wstrzymuję, bo ma jeszcze małe jąderka Po nowym roku.

---------- Dopisano o 13:31 ---------- Poprzedni post napisano o 13:28 ----------

Słodkie to, co napisał Kubuś

Artek dzisiaj malował farbami i stwierdził, że namaluje coś świetnego. I namalował najpierw portret taty, a potem portret mamy
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 12:42   #4031
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: Rozmaitości, czyli wszystko o czym chciałybyśmy porozmawiać ;) - wątek plotkowy

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Ale ja się zgadzam, że taki 5latek robi to świadomie i celowo. Tylko dociekałabym przyczyn i wiązała to zachowanie z chęcią zwrócenia na siebie uwagi dorosłego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zgadza się, że przyczyn takiego zachowania może być wiele. Tylko nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że dziecko nie postępuje złośliwe.

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Wzięłam na próbę, ja pisałam o tych kompletowych do staników.

A u mnie pomiksowane, w szkole OK, ale już np. zeszytu lub ćwiczeń zdarzało się zapomnieć, mimo, że przed wyjściem z szatni pytałam czy ma wszystko, żeby odrobić pracę domową

Jak ja się cieszę, że to już za mną







Gwoli ścisłości, napisałaś co zaznaczyłaś w tym rejestrze Ale uważam, że dobrze by było, gdyby moderacja uspokoiła vixen, bo ja już nie pierwszy raz czytam prześmiewczy komentarz o Tobie w związku z homeopatią albo obrażanie niepracujących matek. Można mieć inne poglądy, ale brak kultury jest rażący.

***
Perse, jak tam Wasz kotek?

Moje dziecko mnie wzruszyło wczoraj, miało w pracy domowej napisać coś o sobie. Napisał m.in. że szkoda, że nie ma rodzeństwa, ale za to ma fantastycznych rodziców Oczy mi się zaszkliły.
To cudne kiedy dziecko tak postrzega rodziców

Moja starsza kiedyś miała opisać swoją przyjaciółkę i byłam ciekawa którą dizewczynkę z klasy wybierze, a ona od razu stwierdziła, że jej najlepszą przyjaciółką jest jej siostra. Ale miały fajną zabawę przy tym opisywaniu
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-21, 14:12   #4032
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Rozmaitości, czyli wszystko o czym chciałybyśmy porozmawiać ;) - wątek plotkowy

Cytat:
Napisane przez precious_81 Pokaż wiadomość
Zgadza się, że przyczyn takiego zachowania może być wiele. Tylko nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że dziecko nie postępuje złośliwe.


To cudne kiedy dziecko tak postrzega rodziców

Moja starsza kiedyś miała opisać swoją przyjaciółkę i byłam ciekawa którą dizewczynkę z klasy wybierze, a ona od razu stwierdziła, że jej najlepszą przyjaciółką jest jej siostra. Ale miały fajną zabawę przy tym opisywaniu
Ale nie o to chodziło w ogóle, dziecko może postępować złośliwie, tylko, że należy zakładać jego dobrą wolę w genezie jego zachowania czyli szukanie kontaktu - próbę zwrócenia na siebie uwagi.


U nas jeszcze wcześnie, ale mimo wszytko mam wrażenie, że moi chłopcy świata poza sobą nie widzą.

Młodszy, wiadomo, nie ma za bardzo możliwości, ale Igi w przedszkolu bez przerwy opowiada o bracie i jak wpada do domu to jest prawdziwe szaleństwo, tacy są stęsknieni.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...

Edytowane przez wika82
Czas edycji: 2017-11-21 o 14:14
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 14:39   #4033
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Rozmaitości, czyli wszystko o czym chciałybyśmy porozmawiać ;) - wątek plotkowy

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Ja dostaję regularnie po siostrzeńcach niani.

Na początku mnie to krępowało, bo nie narzekam na brak możliwości i w ogóle, potem się oswoiłam.

Dostajemy mnóstwo świetnych jakościowo ubranek z niemieckich sieciówek, potem oddaję wszystkie włącznie z moimi - potrzebującej kuzynce, która potem przekazuje kolejnym dwóm.

Fajna sprawa.

Krępuje mnie tylko, jak dostaję od niani coś całkiem nowego, kupionego specjalnie, bo naprawdę nie trzeba.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Skoro niania daje, to widocznie sprawia jej to przyjemność, ja też robię czasem komuś prezent bo tak - bo mam na to ochotę, albo coś mi się szalenie spodobało i aż muszę komuś sprezentować

Też dostaję ubranka, jak też sama daję. Ekologia nie przeszkadza mi to. Teraz już prawie wcale, bo nie mam czasu na tyle - ale swego czasu chodziłam do SH i najcudniejsze, najlepsze sukienki i t-shirty dziewczyny miały stamtąd. Nie było u nas next'a, no i do dzisiaj nie ma u nas marki Topolino (marka niemiecka, ponoć taniocha jakaś - a jakość cudna i wzornictwo też ciekawe). I Impidimpi marka Aldi, u nas niedostępna - ogromnie żałuję, bo rozmiarowo na starszą świetnie pasuje i jakość świetna.

Cytat:
Napisane przez precious_81 Pokaż wiadomość



U nas też piątek dzień zabawek
Natomiast przez cały tydzień można przynosić książki i córka o wiele bardziej cieszy się z tego, że książki można przynieść. Czasami bierze do czytania, ale obowiązkowo codziennie musi być jakaś z zadaniami/naklejkami - fajnie dzieci się nimi dzielą i wymieniają


U młodszej w przedszkolu też i też jest radocha.


[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;79007241]Miramej, jeśli chodzi o zachowanie, to super, no zwierzę idealne.
Ale niestety ma powiększone węzły chłonne, co może oznaczać białaczkę Jak węzły się nie zmniejszą, to będziemy robić test.
W tym tygodniu idę go szczepić, z kastracją jeszcze się wstrzymuję, bo ma jeszcze małe jąderka Po nowym roku.

---------- Dopisano o 13:31 ---------- Poprzedni post napisano o 13:28 ----------

Słodkie to, co napisał Kubuś

Artek dzisiaj malował farbami i stwierdził, że namaluje coś świetnego. I namalował najpierw portret taty, a potem portret mamy [/QUOTE]

Rany boskie, najpierw czytam i myślę: co ty temu synowi chcesz zrobić i po co!

Potem załapałam, że o kota chodzi
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 14:42   #4034
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Rozmaitości, czyli wszystko o czym chciałybyśmy porozmawiać ;) - wątek plotkowy

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;79011296]Skoro niania daje, to widocznie sprawia jej to przyjemność, ja też robię czasem komuś prezent bo tak - bo mam na to ochotę, albo coś mi się szalenie spodobało i aż muszę komuś sprezentować

Też dostaję ubranka, jak też sama daję. Ekologia nie przeszkadza mi to. Teraz już prawie wcale, bo nie mam czasu na tyle - ale swego czasu chodziłam do SH i najcudniejsze, najlepsze sukienki i t-shirty dziewczyny miały stamtąd. Nie było u nas next'a, no i do dzisiaj nie ma u nas marki Topolino (marka niemiecka, ponoć taniocha jakaś - a jakość cudna i wzornictwo też ciekawe). I Impidimpi marka Aldi, u nas niedostępna - ogromnie żałuję, bo rozmiarowo na starszą świetnie pasuje i jakość świetna.



U młodszej w przedszkolu też i też jest radocha.




Rany boskie, najpierw czytam i myślę: co ty temu synowi chcesz zrobić i po co!

Potem załapałam, że o kota chodzi [/QUOTE]Szaja, dokładnie te marki dostajemy oprócz standardowych h&m itp., toppolino uwielbiam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 14:56   #4035
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Rozmaitości, czyli wszystko o czym chciałybyśmy porozmawiać ;) - wątek plotkowy

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;79011296]

Rany boskie, najpierw czytam i myślę: co ty temu synowi chcesz zrobić i po co!

Potem załapałam, że o kota chodzi [/QUOTE]

ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 20:29   #4036
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Rozmaitości, czyli wszystko o czym chciałybyśmy porozmawiać ;) - wątek plotkowy

Mam OZM, czy powinnam się leczyć?
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 21:09   #4037
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Rozmaitości, czyli wszystko o czym chciałybyśmy porozmawiać ;) - wątek plotkowy

Cytat:
Napisane przez figa84 Pokaż wiadomość
Mam OZM, czy powinnam się leczyć?
Koniecznie

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 21:47   #4038
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Rozmaitości, czyli wszystko o czym chciałybyśmy porozmawiać ;) - wątek plotkowy

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;79007241]Miramej, jeśli chodzi o zachowanie, to super, no zwierzę idealne.
Ale niestety ma powiększone węzły chłonne, co może oznaczać białaczkę Jak węzły się nie zmniejszą, to będziemy robić test.
W tym tygodniu idę go szczepić, z kastracją jeszcze się wstrzymuję, bo ma jeszcze małe jąderka Po nowym roku.[

Słodkie to, co napisał Kubuś

Artek dzisiaj malował farbami i stwierdził, że namaluje coś świetnego. I namalował najpierw portret taty, a potem portret mamy [/QUOTE]

Nie ma żadnych innych objawów? Nie kicha? Mój podczas infekcji też miał powiększone węzły i długo mu to schodziło. A wet chce zaszczepić kota z powiększonymi węzłami, czy Ty sama tak postanowiłaś?

I wzruszające

Pokaż

Cytat:
Napisane przez precious_81 Pokaż wiadomość
To cudne kiedy dziecko tak postrzega rodziców

Moja starsza kiedyś miała opisać swoją przyjaciółkę i byłam ciekawa którą dizewczynkę z klasy wybierze, a ona od razu stwierdziła, że jej najlepszą przyjaciółką jest jej siostra. Ale miały fajną zabawę przy tym opisywaniu


Też bardzo miłe

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;79011296]Rany boskie, najpierw czytam i myślę: co ty temu synowi chcesz zrobić i po co!

Potem załapałam, że o kota chodzi [/QUOTE]

O rany
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 22:10   #4039
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Rozmaitości, czyli wszystko o czym chciałybyśmy porozmawiać ;) - wątek plotkowy

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Nie ma żadnych innych objawów? Nie kicha? Mój podczas infekcji też miał powiększone węzły i długo mu to schodziło. A wet chce zaszczepić kota z powiększonymi węzłami, czy Ty sama tak postanowiłaś?

I wzruszające

Pokaż





Też bardzo miłe



O rany
Właśnie wetka bardzo nalega, żeby czegoś nie złapał (jeśli może mieć obniżoną odporność). Nie ma żadnych objawów, nie kicha, żadnych wycieków z oka, nosa, ucha, nic.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-21, 22:19   #4040
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Rozmaitości, czyli wszystko o czym chciałybyśmy porozmawiać ;) - wątek plotkowy

Cytat:
Napisane przez figa84 Pokaż wiadomość
Mam OZM, czy powinnam się leczyć?
Zdiagnozowałaś się sama?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 22:29   #4041
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Rozmaitości, czyli wszystko o czym chciałybyśmy porozmawiać ;) - wątek plotkowy

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;79026661]Właśnie wetka bardzo nalega, żeby czegoś nie złapał (jeśli może mieć obniżoną odporność). Nie ma żadnych objawów, nie kicha, żadnych wycieków z oka, nosa, ucha, nic.[/QUOTE]

A ile miesięcy ma ten Wasz kotek? Czy to dziewczynka? Jak się nazywa?
Ja podaję swojemu Immunodol odpornościowo, może zapytaj? To środek na beta-glukanie.
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 23:02   #4042
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Rozmaitości, czyli wszystko o czym chciałybyśmy porozmawiać ;) - wątek plotkowy

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
A ile miesięcy ma ten Wasz kotek? Czy to dziewczynka? Jak się nazywa?
Ja podaję swojemu Immunodol odpornościowo, może zapytaj? To środek na beta-glukanie.
Około 5. Nie, to chłopczyk Też mam dla niego kapsułki odpornościowe, też na beta glukanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 23:26   #4043
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Rozmaitości, czyli wszystko o czym chciałybyśmy porozmawiać ;) - wątek plotkowy

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;79027441]Około 5. Nie, to chłopczyk Też mam dla niego kapsułki odpornościowe, też na beta glukanie [/QUOTE]

Twój też wcina jak cukiereczki? Jak go nazwaliście?
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-22, 07:01   #4044
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Rozmaitości, czyli wszystko o czym chciałybyśmy porozmawiać ;) - wątek plotkowy

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Twój też wcina jak cukiereczki? Jak go nazwaliście?
Dosypuję mu do jedzenia, a że on jest mega żarłokiem (na co - po latach proszenia się o zjedzenie posiłku przez niejadka - aż miło się patrzy), to wciąga bez problemu.
Czarnes Jak kot z opowieści
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-22, 10:25   #4045
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Rozmaitości, czyli wszystko o czym chciałybyśmy porozmawiać ;) - wątek plotkowy

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Ale uważam, że dobrze by było, gdyby moderacja uspokoiła vixen, bo ja już nie pierwszy raz czytam prześmiewczy komentarz o Tobie w związku z homeopatią albo obrażanie niepracujących matek. Można mieć inne poglądy, ale brak kultury jest rażący.
Zglaszajcie, bo ja jej postów nie widzę, tylko jak ktoś zacytuje.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-22, 11:35   #4046
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Rozmaitości, czyli wszystko o czym chciałybyśmy porozmawiać ;) - wątek plotkowy


Edytowane przez _vixen_
Czas edycji: 2017-11-22 o 11:37
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-22, 11:58   #4047
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Rozmaitości, czyli wszystko o czym chciałybyśmy porozmawiać ;) - wątek plotkowy

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;79029416]Dosypuję mu do jedzenia, a że on jest mega żarłokiem (na co - po latach proszenia się o zjedzenie posiłku przez niejadka - aż miło się patrzy), to wciąga bez problemu.
Czarnes Jak kot z opowieści [/QUOTE]

Nie znam tej opowieści, ale imię fajne

Ja osobno podaję, jak tylko usłyszy, to biegnie, mało nóg nie pogubi

A tak w ogóle to śmieję się, że najpierw do toalety dobijało mi się dziecko, a teraz kot
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-22, 13:12   #4048
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Rozmaitości, czyli wszystko o czym chciałybyśmy porozmawiać ;) - wątek plotkowy

Miramej z Opowieści spod czereśni ten Czarnes ☺
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-22, 15:15   #4049
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Rozmaitości, czyli wszystko o czym chciałybyśmy porozmawiać ;) - wątek plotkowy

A jak kot broi, to ja przyzwyczajona wołam "Aaaaartur!"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-22, 15:25   #4050
Ania_Frania1
Rozeznanie
 
Avatar Ania_Frania1
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 788
Dot.: Rozmaitości, czyli wszystko o czym chciałybyśmy porozmawiać ;) - wątek plotkowy

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;79048686]A jak kot broi, to ja przyzwyczajona wołam "Aaaaartur!"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Haha

Jak u Was zdrowie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ania_Frania1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-02-28 08:37:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:47.