Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 35 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-09-22, 19:03   #1021
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez CrazyButterfly Pokaż wiadomość
Witam
Moj obecny krem troche wysuszyl moja cere i dlatego chcialabym stosowac go zamiennie z innym kremem, ktory lekko nawilza. Zastanawiam sie nad tymi produktami, ktory z nich ma najlepszy sklad ?tzn. nawilzy, ale nie bedzie zapychal?

Pollena-Ewa, Eva Natura Komfort Młodej Skóry 18+, Krem nawilżająco - matujący SPF7

Skład: Aqua, Octocrylene, Isohexadecane, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Isopropyl Isostearate, Hydrolyzed Caesalpinia Spinosa Gum, Caesalpinia Spinosa Gum, Propylene Glycol, Glycerin, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Panax Ginseng Root, Tilia Cordata Wood, Hydrolyzed Wheat Protein, Mannitol, Aesculus Hippocastanum, Glycogen, Yeast, Calcium Pantothenate, Biotin, Triticum Vulgare, Avena Sativa, Hordeum Vulgare, Secale Cereale, Hamamelis Virginiana, Inulin, Alpha Glucan Oligosaccharide, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Cetyl Alcohol, Ttanium Dioxide, Silica, Phenoxyethanol, Buthylparaben, Ethylparaben, Methylparaben, Propylparaben, Carbomer, Parfum, Sodium Hydroxide, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol.

Pollena-Ewa, Eva Natura Komfort Młodej Skóry 18+, Krem na noc dotleniający


Skład: Aqua, Isohexadecane, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Cetearyl Octanoate, Hydrolyzed Caesalpinia Spinosa Gum, Caesalpinia Spinosa Gum, Propylene Glycol, Glycerin, Inulin, Alpha Glucan Oligosaccharide, Hamamelis Virginiana, Panax Ginseng Root, Tilia Cordata Wood, Hydrolyzed Wheat Protein, Mannitol, Aesculus Hippocastanum, Glycogen, Yeast, Calcium Panthotenate, Biotin, Triticum Vulgare, Avena Sativa, Hordeum Vulgare, Secale Cereale, Hydrolyzed Yeast Protein, Pyridoxine, Niacinamide, Panthenol, Allantoin, Equisetum Arvense, Cetyl Alcohol, Phenoxyethanol, Butylparaben, Ethylparaben, Methylparaben, Propylparaben, Carbomer, Parfum, Sodium Hydroxide, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol

Pollena-Ewa, Eva Natura Zioła Polskie, Krem intensywnie nawilżający na dzień i na noc z ekstraktem z melisy

Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol/Ceteareth-20, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Isopropyl Palmitate, Sorbitol, Cetyl Alcohol, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice, Planago Lanceolata (Plantain) Extract/Calendula Officinalis (Pot Marigold) Extract/Melissa Officinalis (Common Bahu) Extract, Sodium Lactate/Sodium Pca / Glycine / Fructose / Urea / Niacinamide / Inositol / Sodium Benzoate / Lactic Acid, Tocopheryl Acetate, Allantoin, Methylparaben,
Propylparaben, Parfum, Carbomer, Sodium Hydroxide, 1-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Peg-8/Tocopherol, Ascorbyl Palmitate / Ascorbic Acid / Citric Acid / Hydroxycitronellal, Benzyl Salicylate, Geraniol, Linalool, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Limonene

Z góry bardzo dziekuje

pierwszy krem ma filtry więc może cię zapchać. pozatym nie ma nawilżaczy stojących wysoko w składzie. drugi to to samo co pierwszy w zasadzie tylko bez filtrów. pozatym ma duzo isoheksadecane, więc skóra może się świecić, krem może zostawiać tłustą błonkę na skórze, ale to krem na noc więc, trudno mi określić czy ta izoparafina zapycha, musiałabyś przetestować (bo ciebie może zapchać mnie nie, różnie z tym bywa). przeraża mnie ta ilość ekstraktów. krem ma napewno więcej konserwantów niż tradycyjne kremy, więc może podrażnić (ale to znów sprawa indywidualna), pozatym w ekstraktach mogą się ukrywać alergeny. czy nawilży?? glikol stoi dość daleko, więc nawilżyć nawilży ale czy takie nawilżenie cie zadowoli, nie wiem...
najsensowniej wygląda ostatni. ma sorbitol (co prawda nie stoi na początku), który jest dość silnym humektantem (nawilżaczem), pozatym są witaminki, mocznik (też humektant), łagodząca alantoina i przede wszystkim mniej ekstraktów. głowne emolienty: Cetearyl Alcohol/Ceteareth-20 nie zapychają, a do tego mają działanie nawilżające- są i emolientami (natłuszczaczami), a ceteareth-20 oprócz natłuszczania, nawilży
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-22, 21:23   #1022
dolce&gabbana
Zadomowienie
 
Avatar dolce&gabbana
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 1 864
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam!
Proszę o analizę antybakteryjnego żelu do mycia twarzy do cery tłustej, mieszanej oraz trądzikowej. Interesuje mnie również, czy jest jakaś szansa, że może on wpłynąć na jakość sebum i znormalizować jego wydzielanie?
Bioderma, Sebium, Gel Moussant (Foaming Gel) - Antybakteryjny żel do mycia twarzy. http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=20474

WATER (AQUA), SODIUM COCOAMPHOACETATE, SODIUM LAURETH SULFATE, PEG-200 HYDROGENATED GLYCERYL PALMATE, PEG-40 GLYCERYL COCOATE, DISODIUM EDTA, CITRIC ACID, ZINC SULFATE, SODIUM COCETH SULFATE, PEG-7 GLYCERYL COCOATE, COPPER SULFATE, GINKGO BILOBA EXTRACT, SODIUM CHLORIDE, XYLITOL, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, MANNITOL, RHAMNOSE, SODIUM HYDROXIDE, PROPYLENE GLYCOL, SODIUM METHYLPARABEN, SODIUM PROPYLPARABEN, FRAGRANCE (PARFUM).
dolce&gabbana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-22, 21:38   #1023
morello cherry
Raczkowanie
 
Avatar morello cherry
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 188
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

hej nie znalazlam w tym watku analizy kremu wiec prosze o niaszukam kremu ktory bedzie nadawal sie pod makijaz likwidowal swiecenie;( i zeby byl przeznaczony do takiej cery.

Avene, Cleanance, Emulsion Regulatrice Matifiante (Emulsja regulująco-matująca)
Skład: Avene aqua, cyclomethicone, propylene glycol, glycerin, polyacrylamide, polymethyl methacrylate, aqua, C13-14 isoparaffin, zinc gluconate, butylparaben, cetrimonium, bromide, dimethiconol, disodium EDTA, parfum, laureth-7, cucurbita pepo, salicylic acid, triethanolamine

mam cere mieszana tradzikowa,jestem w trakcie kuracji.zastanawialam sie nad kremem barwa siarkowa moc ale mimo dobrych recenzji w kwc tutaj nie jest on polecany wiec raczej odpada.
morello cherry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-23, 14:16   #1024
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez dolce&gabbana Pokaż wiadomość
Witam!
Proszę o analizę antybakteryjnego żelu do mycia twarzy do cery tłustej, mieszanej oraz trądzikowej. Interesuje mnie również, czy jest jakaś szansa, że może on wpłynąć na jakość sebum i znormalizować jego wydzielanie?
Bioderma, Sebium, Gel Moussant (Foaming Gel) - Antybakteryjny żel do mycia twarzy. http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=20474

WATER (AQUA), SODIUM COCOAMPHOACETATE, SODIUM LAURETH SULFATE, PEG-200 HYDROGENATED GLYCERYL PALMATE, PEG-40 GLYCERYL COCOATE, DISODIUM EDTA, CITRIC ACID, ZINC SULFATE, SODIUM COCETH SULFATE, PEG-7 GLYCERYL COCOATE, COPPER SULFATE, GINKGO BILOBA EXTRACT, SODIUM CHLORIDE, XYLITOL, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, MANNITOL, RHAMNOSE, SODIUM HYDROXIDE, PROPYLENE GLYCOL, SODIUM METHYLPARABEN, SODIUM PROPYLPARABEN, FRAGRANCE (PARFUM).

żel będzie napewno mył, nie dając jednocześnie poczucia wysuszenia skóry (PEG-200 HYDROGENATED GLYCERYL PALMATE, PEG-40 GLYCERYL COCOAT). zawiera też łagodnie działające środki myjące, oraz siarczan cynku i miedzi mające działanie antybakteryjne. do tego producent dołożył ekstrakt- źródło witamin i mikroelementów. nic więcej o tym powiedzieć nie moge.

---------- Dopisano o 15:16 ---------- Poprzedni post napisano o 15:11 ----------

Cytat:
Napisane przez morello cherry Pokaż wiadomość
hej nie znalazlam w tym watku analizy kremu wiec prosze o niaszukam kremu ktory bedzie nadawal sie pod makijaz likwidowal swiecenie;( i zeby byl przeznaczony do takiej cery.

Avene, Cleanance, Emulsion Regulatrice Matifiante (Emulsja regulująco-matująca)
Skład: Avene aqua, cyclomethicone, propylene glycol, glycerin, polyacrylamide, polymethyl methacrylate, aqua, C13-14 isoparaffin, zinc gluconate, butylparaben, cetrimonium, bromide, dimethiconol, disodium EDTA, parfum, laureth-7, cucurbita pepo, salicylic acid, triethanolamine

mam cere mieszana tradzikowa,jestem w trakcie kuracji.zastanawialam sie nad kremem barwa siarkowa moc ale mimo dobrych recenzji w kwc tutaj nie jest on polecany wiec raczej odpada.
krem oparty na wodzie termalnej, bogatej w minerały. powinien sie szybko wchłaniać i nie dawać poczucia tłustości. powienien także dobrze nawilżać, bo wysoko zawiera glikol i glicerynę. może działać antybakteryjnie, gdyż zawiera glukonian cynku i cetrimonium bromide.
zawiera syntetyczny polimer służący do zagęszczania, mnie na przykład kremy z polimerami zapychają (co nie oznacza że musi zapchać ciebie). ten kremik ma sporo silikonu cyklicznego, dzieki któremu skóra będzie oddychać, a ewentualne działanie zapychające zostanie zminimalizowane.
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-23, 18:51   #1025
nynka87
Zakorzenienie
 
Avatar nynka87
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Grodzisk - Podlasie :D
Wiadomości: 4 201
GG do nynka87 Send a message via Skype™ to nynka87
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam,
lekarka rodzinna wypisała mojej siostrze antybiotyk na trądzik, oto jego skład:
Chloramfenikol 4,0 g
Acidum Salicylicum 2,0 g
Ethanolum 760 G/L 62,51 g
Aqua Purificata 31,49 g

Proszę o pomoc w rozszyfrowaniu składników oraz ogólną ocenę skuteczności tego leku, z góry dziękuję
__________________
nynka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-23, 20:21   #1026
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez nynka87 Pokaż wiadomość
Witam,
lekarka rodzinna wypisała mojej siostrze antybiotyk na trądzik, oto jego skład:
Chloramfenikol 4,0 g
Acidum Salicylicum 2,0 g
Ethanolum 760 G/L 62,51 g
Aqua Purificata 31,49 g

Proszę o pomoc w rozszyfrowaniu składników oraz ogólną ocenę skuteczności tego leku, z góry dziękuję
Chloramfenikol- to jest ten bakeriobójczy antybiotyk (wklep w google, na wikipedi jest o tym sporo i o skutkach ubocznych też, ale jeśli ten lek przepisała lekarka to chyba można stosować)
Acidum Salicylicum 2,0 g- kwas salicylowy, działa bakteriobójczo wysusza zmiany trądzikowe, przyśpiesza złuszczanie naskórka
Ethanolum 760 G/L 62,51 g- etanol, działa dezynfekująco i z kwasem tworzy spirytus salicylowy
Aqua Purificata 31,49 g- woda destylowana.

lek powinien byc skuteczny, napewno bedzie silnie wysuszał miejsca w których będzie stosowany, mam nadzieje ze będzie stosowany punktowo??
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-23, 20:23   #1027
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Joanna, Styling Effect, Jedwab do włosów (nowa wersja)
Skład: Cyclopentasiloxane, Dimethiconol, Cyclomethicone, Isopropyl Myristate, Amodimethicone, Tocopheryl Acetate, Parfum, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Linalool, Limonene.

Marion, Natura Silk, Odżywka regenerująca bez spłukiwania 'Jedwabna kuracja'
Skład: Cyclopentasiloxane (and) Dimethiconol, Cyclomethicone, Phenyl Trimethicone, Ethyl Ester of Hydrolyzed Silk, Ethoxydiglycol, Parfum, Panthenol

ktory jest lepszy pod wzgledem nawilzania i nablyszczania wlosow?
__________________
za Tęczowym Mostem


pusta miska.. ale możesz ją napełnić!
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-23, 20:25   #1028
nynka87
Zakorzenienie
 
Avatar nynka87
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Grodzisk - Podlasie :D
Wiadomości: 4 201
GG do nynka87 Send a message via Skype™ to nynka87
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez kosmetolog1 Pokaż wiadomość
Chloramfenikol- to jest ten bakeriobójczy antybiotyk (wklep w google, na wikipedi jest o tym sporo i o skutkach ubocznych też, ale jeśli ten lek przepisała lekarka to chyba można stosować)
Acidum Salicylicum 2,0 g- kwas salicylowy, działa bakteriobójczo wysusza zmiany trądzikowe, przyśpiesza złuszczanie naskórka
Ethanolum 760 G/L 62,51 g- etanol, działa dezynfekująco i z kwasem tworzy spirytus salicylowy
Aqua Purificata 31,49 g- woda destylowana.

lek powinien byc skuteczny, napewno bedzie silnie wysuszał miejsca w których będzie stosowany, mam nadzieje ze będzie stosowany punktowo??
tak tak tylko punktowo patyczkiem kosmetycznym na pryszcze
dziękuję bardzo za pomoc mam nadzieję że okaże się bardziej pomocny niż te wszystkie specyfiki przepisane przez dermatologa kosztujące mnóstwo kasy...
__________________
nynka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-23, 20:59   #1029
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez dagna1 Pokaż wiadomość
Joanna, Styling Effect, Jedwab do włosów (nowa wersja)
Skład: Cyclopentasiloxane, Dimethiconol, Cyclomethicone, Isopropyl Myristate, Amodimethicone, Tocopheryl Acetate, Parfum, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Linalool, Limonene.

Marion, Natura Silk, Odżywka regenerująca bez spłukiwania 'Jedwabna kuracja'
Skład: Cyclopentasiloxane (and) Dimethiconol, Cyclomethicone, Phenyl Trimethicone, Ethyl Ester of Hydrolyzed Silk, Ethoxydiglycol, Parfum, Panthenol

ktory jest lepszy pod wzgledem nawilzania i nablyszczania wlosow?
boże albo ja jestem ślepa, albo ten pierwszy jedwab do włosów nie zawiera jedwabiu... (same widzicie do czego są zdolni producenci)

druga odżywka zawiera ester hydrolizowanego jedwabiu, silikony (ułatwią rozprowadzanie na włosie, a same odparują), i ta też będzie lepiej nabłyszczać. zawiera phentyl trimethicone, który ma własciwości "typowo" nabłyszczające. ta pierwsza też nabłyszczy, ale podejrzewam ze w mniejszym stopniu
lepiej rozprowadzać się bedzie pierwszy "jedwab" bo oprócz silikonów ma isopropyl Myristate (emolient, ułatwiający rozprowadzanie kosmetyków na skórze i włosie). zawiera tez troche witaminki (Tocopheryl Acetate), której jest zapewne więcej niż pantenolu w drugiej odżywce (pantenol jest oststni w składzie), jednak pierwszy jedwab bez jedwabiu jak dla mnie dyskredytuje ten produkt. jesli chodzi o nawilżanie to oba powinny nawilżać podobnie

Edytowane przez kosmetolog1
Czas edycji: 2009-09-23 o 21:05
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-23, 21:07   #1030
nynka87
Zakorzenienie
 
Avatar nynka87
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Grodzisk - Podlasie :D
Wiadomości: 4 201
GG do nynka87 Send a message via Skype™ to nynka87
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

proszę jeszcze o analizę kremu do stóp:
Heel Relief Cream - Krem wygładzający pięty Oriflame
Specjalista przynoszący ulgę suchym, popękanym piętom. Jego wyjątkowa formuła na bazie mocznika, wzbogacona masłem shea i prowitaminą B5, służy intensywnemu nawilżeniu, by zmiękczyć i wygładzić suchą, twardą i zrogowaciałą skórę na piętach )testowany na bardzo suchej, zrogowaciałej skórze pięt przez 99 osób).

Lista składników >> AQUA, UREA, GLYCERIN, CETEARYL ALCOHOL, HYDROGENATED COCO-GLYCERIDES, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, DI-C12-13 ALKYL MALATE, BIS-DIGLYCERYL POLYACYLADIPATE-2, SODIUM CITRATE, BEHENYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE, PENTAERYTHRITYL DISTEARATE, CYCLOPENTASILOXANE, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, CAPRYLIC/CAPRIC/SUCCINIC TRIGLYCERIDE, CETEARETH-12, PANTHENOL, CITRIC ACID, DISODIUM ETHYLENE DICOCOAMIDE PEG-15 DISULFATE, GLYCERYL STEARATE CITRATE, CYCLOHEXASILOXANE, C12-13 ALCOHOLS, IMIDAZOLIDINYL UREA, METHYLPARABEN, XANTHAN GUM, PARFUM, PROPYLPARABEN, MENTHA PIPERITA OIL

czy krem dobrze nawilzy suche stopy??
__________________
nynka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-23, 21:19   #1031
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez nynka87 Pokaż wiadomość
proszę jeszcze o analizę kremu do stóp:
Heel Relief Cream - Krem wygładzający pięty Oriflame
Specjalista przynoszący ulgę suchym, popękanym piętom. Jego wyjątkowa formuła na bazie mocznika, wzbogacona masłem shea i prowitaminą B5, służy intensywnemu nawilżeniu, by zmiękczyć i wygładzić suchą, twardą i zrogowaciałą skórę na piętach )testowany na bardzo suchej, zrogowaciałej skórze pięt przez 99 osób).

Lista składników >> AQUA, UREA, GLYCERIN, CETEARYL ALCOHOL, HYDROGENATED COCO-GLYCERIDES, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, DI-C12-13 ALKYL MALATE, BIS-DIGLYCERYL POLYACYLADIPATE-2, SODIUM CITRATE, BEHENYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE, PENTAERYTHRITYL DISTEARATE, CYCLOPENTASILOXANE, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, CAPRYLIC/CAPRIC/SUCCINIC TRIGLYCERIDE, CETEARETH-12, PANTHENOL, CITRIC ACID, DISODIUM ETHYLENE DICOCOAMIDE PEG-15 DISULFATE, GLYCERYL STEARATE CITRATE, CYCLOHEXASILOXANE, C12-13 ALCOHOLS, IMIDAZOLIDINYL UREA, METHYLPARABEN, XANTHAN GUM, PARFUM, PROPYLPARABEN, MENTHA PIPERITA OIL

czy krem dobrze nawilzy suche stopy??

napewno dobrze nawilży, ma duzo mocznika i gliceryny, a pozatym sporo emolientów, które natłuszczą i nawilżą jednocześnie. jedyne do czego można sie przyczepić, to ja dałabym w nim więcej silikonów, sprawiałby wrażenie mniej tłustego i szybciej po nałożeniu możnaby włożyć stopy w ciapki
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-23, 21:25   #1032
dominikaha
Zadomowienie
 
Avatar dominikaha
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: wschód
Wiadomości: 1 356
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez dominikaha Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę tego kosmetyku do włosów. Kupiłam w promocji, jako alternatywę dla pianek do włosów, które zwykle zawierają alkohol. Ale czy to cudo nie wpłynie na włosy jeszcze gorzej? No i czy faktycznie wpłynie jakoś na stylizację?



Bielenda, Graffiti, Fluid Burza Włosów! - Wichrzyciel


Skład:
Aqua (Water), S.D.A 40, Equisetum Arvense (Horsetail) Herb Extract, Cetrimonium Chloride, Deceth-7, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, PPG-26 Buleth-26, PEG-12 Dimethicone, VP/VA Copalymer, Silk Amino Acids, Panthenol, Lactic Acid, Ectylhexyl Methoxycinnamate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, DMDM Hydantoin, Parfum (Fragrance), Limonene, Linalool, CI 42090 (Acid Blue 9).
Przypominam się
dominikaha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-23, 21:32   #1033
nynka87
Zakorzenienie
 
Avatar nynka87
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Grodzisk - Podlasie :D
Wiadomości: 4 201
GG do nynka87 Send a message via Skype™ to nynka87
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez kosmetolog1 Pokaż wiadomość
napewno dobrze nawilży, ma duzo mocznika i gliceryny, a pozatym sporo emolientów, które natłuszczą i nawilżą jednocześnie. jedyne do czego można sie przyczepić, to ja dałabym w nim więcej silikonów, sprawiałby wrażenie mniej tłustego i szybciej po nałożeniu możnaby włożyć stopy w ciapki
po raz kolejny dziekuje Twoja pomoc na tym forum jest nieoceniona zazdroszcze wiedzy i znajomosci tematu
__________________
nynka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-23, 22:03   #1034
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez kosmetolog1 Pokaż wiadomość
boże albo ja jestem ślepa, albo ten pierwszy jedwab do włosów nie zawiera jedwabiu... (same widzicie do czego są zdolni producenci)

druga odżywka zawiera ester hydrolizowanego jedwabiu, silikony (ułatwią rozprowadzanie na włosie, a same odparują), i ta też będzie lepiej nabłyszczać. zawiera phentyl trimethicone, który ma własciwości "typowo" nabłyszczające. ta pierwsza też nabłyszczy, ale podejrzewam ze w mniejszym stopniu
lepiej rozprowadzać się bedzie pierwszy "jedwab" bo oprócz silikonów ma isopropyl Myristate (emolient, ułatwiający rozprowadzanie kosmetyków na skórze i włosie). zawiera tez troche witaminki (Tocopheryl Acetate), której jest zapewne więcej niż pantenolu w drugiej odżywce (pantenol jest oststni w składzie), jednak pierwszy jedwab bez jedwabiu jak dla mnie dyskredytuje ten produkt. jesli chodzi o nawilżanie to oba powinny nawilżać podobnie
to niezle producenci zartuja sobie z nas :/ dziekuje pieknie za tak dokladna analize w takim razie podziekuje za te produkty i poszukam czegos lepszego jeszcze raz ogromne dzieki
__________________
za Tęczowym Mostem


pusta miska.. ale możesz ją napełnić!
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-24, 16:05   #1035
CrazyButterfly
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: z kwiatka na kwiatek :P
Wiadomości: 143
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam !
Dziekuje slicznie za poprzednia analize
Co prawda o szamponach juz bylo, ale ja nadal szukam swojego idealu. Ktory z nich bedzie najlepiej nawilzal? Czy zawarte w nich silikony naleza do tych latwo zmywalnych?

L'Oreal, Elseve Regenium, Szampon do włosów cienkich

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Dimethicone, Distearyl Ether, Cocamide Mipa, Sodium Chloride, Behenyl Alcohol, Sodium Methylparaben, DMDM Hydantoin, PPG-5-Ceteth-20, Polyquaternium-10, 2-Oleamido-1,3-Octadecanediol, Carbomer, Potato Stearch Modified, Laureth-2, Zapach (Cl5239/1)

Schwarzkopf, Schauma, Połysk Koloru, Szampon do włosów farbowanych

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Disodium Cocoamphodiacetate, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Sodium Chloride, Sodium PCA, Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Panthenol, Niacinamide, Glycol Distearate, Laureth-4, Cocamidopropyl Betaine, Polyquaternium-10, Hydrogenated Castor Oil, Laureth-2, Citric Acid, Parfum, Hexyl Cinnamal, Buthylphenyl Methylpropional, Limonene, Benzophenone-4, Sodium Benzoate, Sodium Salicylate, CI 17200.

L'Oreal, Elseve, Color-Vive, Szampon do włosów farbowanych

Skład: aqua, sodium laureth sulfate, disodium cocoamphodiacetate, dimethicone, sodium chloride, cetyl alcohol, hydroxypropyltrimonium chloride, cocamide mipa, sodium methylparaben, dmdm hydantoin, sodium hydroxide, phenoxyethanol, ppg-5-ceteth-20, ethylhexyl methoxycinnamate, ethylparaben, propylene glycol, propylparaben, isobutylparaben, carbomer, methylparaben, butylparaben, zapach. c18619/1

Timotei Witalność łagodny szampon do włosów farbowanych z ekstraktem z czereśni i bawełny

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate/Sodium C12-13 Pareth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Chloride, Glycol Distearate, Dimethiconol, Carbomer, Sodium Hydroxide, DMDM Hydantoin, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Disodium EDTA, Benzophenone-4, Citric Acid, Sodium Laureth Sulfate, Bangla.pl, BHT, TEA-Dodecylbenzenesulfonate, Sodium Benzoate, Gossypim Herbaceum Seed Oil, Propylene Glycol, Prunus Avium Fruit Extract, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Phenoxyethanol, PPG-12, Parfum, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Alcohol, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Coumarin, Hexyl Cinnamal, CL 16255, CL 60730.
CrazyButterfly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-26, 21:15   #1036
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

proszę o analizę pod względem zapychania, ochrony przed UVB i UVA a także czy są one fotostabilne

Lirene Dermoprogram, Family, Wodoodporna emulsja do opalania do skóry wrażliwej SPF 50+
Skład : Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Propylene Glycol, Octocrylene, C12-15 Alkyl Benzoate, Dimethicone, Potassium Cetyl Phosphate, Cetyl Alcohol, Titanium Dioxide, Ethylhexyl Triazone, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, /Hydrogenated Dimer Dilinoleyl/ Dimethylcarbonate Copolymer, Triethanolamine, Stearic Acid, Tocopheryl Acetate, Acrylates/C13-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Xanthan Gum, Alumina, Allantoin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Butyrospermum Parkii ( Shea Butter), BHA, Simethicone, Methylparaben, Phenoxyethanol, Diazolidinyl Urea, Propylparaben, Ethylparaben, Butylparaben


Ziaja, Sopot Sun, Krem do cery fotowrażliwej SPF 25
Skład: Aqua (Water), Ethylhexyl Methoxycinnamate, Octocrylene, Cetearyl Ethylhexanoate, Glyceryl Stearate Citrate, Hexyl Laurate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Glycerin, Bacopa Monniera Extract, PEG-8, Hydroxyethylcellulose, Dimethicone, Hydrogenated Coco-Glycerides, Sodium Acrylate/Acryolyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Carbomer, Stearyl Alcohol, Diazolidinyl Urea, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Parfum (Fragrance), Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Limonene, Linalool, Benzyl Benzoate, Geraniol, Benzyl Alcohol, Sodium Hydroxide.

Soraya, Krem ochronny wodoodporny do twarzy SPF 30
Skład: aqua, ethylhexyl methoxycinnamate, diethylamino hydroxybenzol hexyl benzoate, ethylhexyl stearate,cocoglycerides, decyl oleate, cyclopentasiloxane, cetyl alcohol, glyceryl stearate, potasssium cetyl phosophate, ethylhexyl triazone, glycol propylene, caprylic/capric trigliceryde, laminaria ochroleuca extract, pyrus malus (apple) fruit extract, tocopherol, hydrolyzed algin, chlorella vulgaris, maris aqua, panthenol, disodium EDTA, allantoin, dimethicone, tetrahydroxypropyl ethylenediamine, carbomer, methylparaben, propylparaben, DMDM hydantoin, parfum, alpha-isomethylionone, benzyl alcohol, benzyl salicylate, butyphenyl methylpropional (lilial) citral, citronellol, geraniol, hexyl cinnamal, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde (lyral), isoeugenol, limonene, linalool



---------- Dopisano o 22:12 ---------- Poprzedni post napisano o 22:07 ----------

Lirene Dermoprogram, Kids, Krem ochronny do twarzy na słońce SPF 20
Skład: Aqua, Isocetyl Palmiate, Etylhexyl Methoxycinnamate, Glycerin, Polyglyceryl-4 Isostearate, Cera Alba (Beeswax), Butyl Methoxydibenzoylmethane, Cetyl Peg/Ppg-10/1 Dimethicone, Magnesium Sulfate, Hydrogenated Castor Oil, Allantoin, Octocrylene, Tocopheryl Acetate, Parsea Gratissima (Avocado) Oil, Bha, Propylene Glycol, Ehinacea Angustifolia Extract, Phenoxyethanol, Methylparaben, Benzoid Acid, Dehydroacetic Acid.

Eveline, Sun Care, Wodoodporna emulsja do opalania z masłem kakaowym i beta-karotenem SPF 18,25,30
Skład: /SPF 18/ Purified Water, Mineral Oil, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Titanium Dioxide, Isopropyl Myristate, Solanum Lycopersicum (Tomato) Extract, Cetacryl Alcohol, PVP/Eicosene Copolymer, Dimethicone, Krameria Traindra Extract, Hydroxyethyl Urea, Butyrospermum Parkii (Shea Butter) Fruit, Daucus Carota Sativa (Carrot) Seed Oil, Glycerin, Propylene Glycol, Juglans Regia (Walnut) Shell Extract, Acrylates/c10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Polysorbate 20/ Retinyl Palmitae/ Tocopherol / Linoeic Acid / PABA, Amber (Succinum) Extract, Phenoxyethanol / Methylparaben / Butylparaben / Ethylparaben / Propylparaben, DMDM Hydrantoin, Fragrance.
/SPF 25/ Purified Water, Mineral Oil, Titanium Dioxide, Isopropyl Myristate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Cetaryl Alcohol, Stareth-20, Dimethicone, PVP/Hexadecene Copolymer, Krameria Triandra Extract, Theobroma Cacao Seed Butter, Daucus Carota Sativa Seed Oil, Juglans Regia Shell Extract, Succinum Extract, Polysorbate 20, Retinyl Palmitate, Tocopherol, Linoleic Acid, PABA, Glyceri, Propylene Glycol, Carbomer, Triethanolamine, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, DMDM Hydantoin, Fragrance.
/SPF 30/* Aqua/Water, Titanium Dioxide, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Mineral Oil, Isopropyl Myristate, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, PVP/Hexadecene Copolymer, Dimethicone, Krameria Triandra Extract, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Daucus Carota Sativa (Carrot) Seed Oil, Glycerin, Propylene Glycol, Juglans Regia (Walnut) Shell Extract, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Amber (Succinum) Extract, Polysorbate 20 / Retinyl Palmitate / Tocopherol / Linoleic Acid / PABA, Phenoxyethanol / Methylparaben / Butylparaben / Ethylparaben / Propylparaben, DMDM Hydantoin, Fragrance, Butylphenyl Methylpropional (Lilal)


---------- Dopisano o 22:15 ---------- Poprzedni post napisano o 22:12 ----------

Dax Cosmetics, Dax Sun, Ochronny krem do twarzy na słońce SPF 30
Skład: Aqua, Octocrylene, Isodecyl Neopentanoate, Diisopropyl Sebacate, Lauryl Lactate, Butyl Methoxydibenzoylmenthane, Glycerin, Ethylhexyl Triazone, Caprylic / Capric Trigliceride, Panthenol, Propylene Glycol, Hydrolyzed Caesalpinia Spinosa Gum, Caesalpinia Spinosa Gum, Gossypium Herbaceum Seed Oil, Polyester-5, Dimethicone, Parrafin Oil, Gossypium Hirsutum Extract, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Acrylates/C10-C30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Carbomer, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1, 3-Diol,Disodium EDTA, Sodium Hydroxide, BHA, Parfum.

Dax Cosmetics, Balsam do opalania dla dzieci (faktor 10, 15, 20, 30)
Skład: aqua, dicapryl ether, octyl methoxycinnamate, benzophenon-3, methylbenzylidene camphor, d-phanthenol, butyl methoxycinnamte, polyglyceryl-3-diisostearate, acrylates/c10-30 acrylate crosspolymer, carbomer, ethylparaben methylparaben,2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, triethanolamine, disodium edta, parfum.
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-27, 11:45   #1037
Mia22
Zakorzenienie
 
Avatar Mia22
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 481
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam. Ja też mam prośbę. Dostałam komplet kosmetyków Olay

1) Olay Age Dyfing krem przeciwzmarszczkowo-ujędrniający na noc
skład: Aqua, Glycerin, Niacinamide, Cetyl Alcohol, Propylene Glycol, Petrolatum, Cyclopentasiloxane, Isopropyl, Pamlitate, Penthanol, Tocopheryl Acetate, Tocopherol, Camellia Sinensis, Ceramide 3, Stearyl Alcohol, Myristyl Alcohol, Propylen Glycol Stearate, Titanium Dioxide, Palmitic Acid, Stearic Acid, Dimethicone, Carbomer, Steareth-21, Steareth-2, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide, Aluminum Hydroxide, Phenoxyethanol, Imidazolidynyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Benzyl Alcohol, Pafum, Hexyl Cinnamal, Linalool, Hydroxyisohexyl 3- Cyclohexene Carboxaldeyde, Butylphenyl Methylpropional, Alpha- Isomethyl Ionone, Hydroxycitronellal, Geraniol, Citronellol, Limonene.

2)Olay Age Dyfing żel pod oczy
Skład: Aqua,Propylene Glycol, Penthanol, Glycerin, Hexylene Glycol, Niacinamide, Hamamelis Virginiana, PEG/PPG-17/6, Copolymer, Cucumis Sativus, Camellia Sinensis, Glycyrrhizic Acid, Sodium Hyaluronate, Carbomer, Acrylates/C10-30 Akyl Acrylate Crosspolymer, Glyceryl Polymethacrylate, Tetrasodium EDTA, Citric Acid, PVM/MA Copolymer, Alcohol Denat, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, Imidazolidyl Urea, Metylparaben, Etylparaben, Propylbaraben, Butylparaben, Isobutylparaben, Benzyl Alcohol.

3) Olay gentle clensers - nawliżające mleczko oczyszczające
Skład: Aqua, Glycerin, Paraffinum Liquidum, PEG-6 Stearate, PEG-30 Glyceryl Stearate, Aloe Barbadensis, Cucumis Stativus, Panthenol, Dimethicone, Dimethiconol, Cyclotetrasiloxane, Glyceryl Stearate, Carbomer, Propylene Glycol, PEG-6, Stearic Acid, Cetyl Alcohol, Myristyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Citric Acid, Sodium Hydroxide, Tetrasodium EDTA, Imidazolidyl Urea, Phenoxyethanol, Metylparaben, Propylbaraben, Butylparaben, Etylparaben, Isobutylparaben, Parfum, Linalool, Hexyl Cinnamal, Buthylphenyl Methylpropional, Limonene.

4) Olay Skin comfort żel do mycia twarzy
skład: Aqua, Isopropyl Palmitate, Petrolatum, Glycerine, Paraffinum Liquidum, Ceytyl Betaine, Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Decyl Glucoside, Distearyldimonium Cholirde, Tocopheryl Acetate, Oxidized Polyethylene, Sodium Lauryl Sulfate, Steareth-21, Steareth-2, Citric Acid, Arachidyl Alcohol, Myristyl Alcohol, Alcohol Denat, Magnesium Nitrate, Disodium EDTA, Methylchloroisothiazolino ne, Magnesium Chloride, Methylisothiazolinone, Parfum, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Buthylphenyl Methylpropional, Limonene.


Będę wdzięczna za anelizę. Mam 26 lati suchą skórę.
Mia22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-27, 17:53   #1038
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez CrazyButterfly Pokaż wiadomość
Witam !
Dziekuje slicznie za poprzednia analize
Co prawda o szamponach juz bylo, ale ja nadal szukam swojego idealu. Ktory z nich bedzie najlepiej nawilzal? Czy zawarte w nich silikony naleza do tych latwo zmywalnych?

L'Oreal, Elseve Regenium, Szampon do włosów cienkich

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Dimethicone, Distearyl Ether, Cocamide Mipa, Sodium Chloride, Behenyl Alcohol, Sodium Methylparaben, DMDM Hydantoin, PPG-5-Ceteth-20, Polyquaternium-10, 2-Oleamido-1,3-Octadecanediol, Carbomer, Potato Stearch Modified, Laureth-2, Zapach (Cl5239/1)

Schwarzkopf, Schauma, Połysk Koloru, Szampon do włosów farbowanych

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Disodium Cocoamphodiacetate, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Sodium Chloride, Sodium PCA, Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Panthenol, Niacinamide, Glycol Distearate, Laureth-4, Cocamidopropyl Betaine, Polyquaternium-10, Hydrogenated Castor Oil, Laureth-2, Citric Acid, Parfum, Hexyl Cinnamal, Buthylphenyl Methylpropional, Limonene, Benzophenone-4, Sodium Benzoate, Sodium Salicylate, CI 17200.

L'Oreal, Elseve, Color-Vive, Szampon do włosów farbowanych

Skład: aqua, sodium laureth sulfate, disodium cocoamphodiacetate, dimethicone, sodium chloride, cetyl alcohol, hydroxypropyltrimonium chloride, cocamide mipa, sodium methylparaben, dmdm hydantoin, sodium hydroxide, phenoxyethanol, ppg-5-ceteth-20, ethylhexyl methoxycinnamate, ethylparaben, propylene glycol, propylparaben, isobutylparaben, carbomer, methylparaben, butylparaben, zapach. c18619/1

Timotei Witalność łagodny szampon do włosów farbowanych z ekstraktem z czereśni i bawełny

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate/Sodium C12-13 Pareth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Chloride, Glycol Distearate, Dimethiconol, Carbomer, Sodium Hydroxide, DMDM Hydantoin, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Disodium EDTA, Benzophenone-4, Citric Acid, Sodium Laureth Sulfate, Bangla.pl, BHT, TEA-Dodecylbenzenesulfonate, Sodium Benzoate, Gossypim Herbaceum Seed Oil, Propylene Glycol, Prunus Avium Fruit Extract, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Phenoxyethanol, PPG-12, Parfum, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Alcohol, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Coumarin, Hexyl Cinnamal, CL 16255, CL 60730.
wszystkie te szampony pod względem składu to raczej standarciki. standardowe środki myjące- nieagresywne. szampony jeśli chodzi o nawilżanie nie mają jako takich środków nawilżających w swoim składzie (brak np. gliceryny). wszystkie mają substancje tłuszczowe, które co prawda włosów nie nawilżą, ale zapobiegną ucieczce wody z włosów. fajnie wygląda drugi szampon, bo zawiera troche witamin i protein, ale ma tez laureth-4 i laureth-2- są to substancje o silnych własciwościach myjących, wymywają sporo tłuszczyku z włosów, ale jeśli zastosujesz odżywke to nie powinno być z tym problemu. jesli chodzi o silikony w tych szamponach to są jak najbardziej ok. zmiękczą włos i nadadzą mu blasku. łatwo zmyją się z włosa.
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-27, 20:10   #1039
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Odżywka do włosów -najtańsza jaką znalazłam z braku środków i desperacji a teraz myśle, czy jej używać, czy mi krzywdy nie zrobi... Oto skład, mam nadzieję, że ktoś pomoże

Aqua, cetrimonium chloride, cetearyl, alkohol, parfum, polyquaternium-7, d-panthenol, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, benzyl alkohol.

Odżywka zwie się Aile hair care i kupiona w Kauflandzie... używać, czy odstawić bo nic mi nie da?
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-28, 12:17   #1040
dodek89
Zadomowienie
 
Avatar dodek89
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 193
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam,
Zostałam konsultantką Oriflame. Jestem bardzo uczciwa, dlatego chciałabym się dowiedzieć coś od strony biochemicznej o kosmetykach tej firmy. Czy naprawdę są tak naturalne, jak mówi hasło "Naturalne szwedzkie kosmetyki" ?

Oriflame, Łagodzący żel do higieny intymnej Feminelle
Skład: AQUA, SODIUM LAURETH SULFATE, COCO-GLUCOSIDE, LAURYL GLUCOSIDE, GLYCERYL OLEATE, SODIUM CHLORIDE, ALMOND OIL PEG-8 ESTERS, PROPYLENE GLYCOL, METHYLPARABEN, POLYQUATERNIUM-67, PEG-4 DISTEARYL ETHER, PROPYLPARABEN, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL, PARFUM, DISTEARYL ETHER, LACTIC ACID, SODIUM LACTATE, CALENDULA OFFICINALIS EXTRACT, SORBITOL, 2-BROMO-2-NITROPROPANE-1,3-DIOL, DICAPRYLYL ETHER, CI 15510

Oriflame, Kojąco-chłodzący balsam do stóp
Skład: AQUA, GLYCERIN, PARAFFINUM LIQUIDUM, PPG-15 STEARYL ETHER, CETYL ALCOHOL, DIMETHICONE, CYCLOPENTASILOXANE, GLYCERYL STEARATE SE, MENTHOL, CETEARETH-20, GLYCERYL STEARATE, PHENOXYETHANOL, STEARIC ACID, CYCLOHEXASILOXANE, PARFUM, METHYLPARABEN, CARBOMER, PROPYLPARABEN, ALLANTOIN, CITRULLUS VULGARIS SEED OIL, SODIUM HYDROXIDE, 2-BROMO-2-NITROPROPANE-1,3-DIOL, GLYCERYL ACRYLATE/ACRYLIC ACID COPOLYMER, PROPYLENE GLYCOL, BHT, CI 16035, CI 17200

Oriflame, Baza pod makijaż
Skład: AQUA, CYCLOPENTASILOXANE, ISONONYL ISONONANOATE, CYCLOHEXASILOXANE, TALC, CAPRYLYL METHICONE, POLYGLYCERYL-4 ISOSTEARATE, BUTYLENE GLYCOL, CETYL PEG/PPG-10/1 DIMETHICONE, HEXYL LAURATE, POLYETHYLENE, METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER, BIS-PEG/PPG-14/14 DIMETHICONE, SODIUM CHLORIDE, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, SILICA, ETHYLENE BRASSYLATE, HYDROGENATED CASTOR OIL, DISODIUM EDTA, DIMETHICONE, TRIETHOXYCAPRYLYLSILANE, CI 77891

Oriflame, Miękki puder pyłkowy
TALC, ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE, MAGNESIUM CARBONATE, SILICA, MICA, ALUMINIUM HYDROXIDE, PARFUM, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, IMIDAZOLIDINYL UREA, TIN OXIDE, CI 77492, CI 77891, CI 77491, CI 77499

Oriflame, Żel do golenia do skóry normalnej North For Men
SkładL AQUA, GLYCERIN, SODIUM LAURETH SULFATE, OLETH-20, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, COCAMIDOPROPYL BETAINE, SODIUM HYDROXIDE, PARFUM, MENTHOL, POLYQUATERNIUM-39, PENTYLENE GLYCOL, 2-BROMO-2-NITROPROPANE-1,3-DIOL, RHODIOLA ROSEA ROOT EXTRACT, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, PHENOXYETHANOL, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, CITRAL, CITRONELLOL, GERANIOL, LIMONENE, LINALOOL, ETHYLPARABEN, CI 42090, CI 17200

Oriflame, Balsam po goleniu North For Men
Skład: AQUA, GLYCERIN, COCOGLYCERIDES, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, DIMETHICONE, ETHYLHEXYL STEARATE, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, CETEARYL ALCOHOL, CETYL ALCOHOL, PANTHENOL, PARFUM, IMIDAZOLIDINYL UREA, TRIDECETH-9, CARBOMER, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, PEG-5 ETHYLHEXANOATE, ALLANTOIN, CETEARETH-20, MENTHOL, TOCOPHERYL ACETATE, SODIUM HYDROXIDE, PENTYLENE GLYCOL, RHODIOLA ROSEA ROOT EXTRACT

Oriflame, Odżywczy krem do wysuszonych dłoni (strasznie zachwalany)
Skład: AQUA, GLYCERIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, STEARYL ALCOHOL, CETYL ALCOHOL, DIMETHICONE, GLYCERYL STEARATE SE, PARAFFINUM LIQUIDUM, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL, CETEARYL ETHYLHEXANOATE, CARBOMER, IMIDAZOLIDINYL UREA, CETEARETH-20, PARFUM, METHYLPARABEN, STEARIC ACID, PROPYLPARABEN, SODIUM HYDROXIDE, ISOPROPYL MYRISTATE

Z góry serdecznie dziękuję
__________________

Dorota !


Edytowane przez dodek89
Czas edycji: 2009-09-28 o 12:30 Powód: dopisek
dodek89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-28, 14:44   #1041
morello cherry
Raczkowanie
 
Avatar morello cherry
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 188
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

hej prosze o analize składu pudru dodam ze mam mieszana tradzikowa cere

Inglot, YSM, Pressed Powder (Puder prasowany)
Skład: Mica, Di-PPG-3 Myristyl Ether Adipate, Zinc Atearate, Lauroyl Lysine, Isostearyl Palmitate, Capralic/Carpic Triglyceride, Dimethicone, Isopropylparaben, Isobutylparaben, Butylparaben, Fragrance, Hexyl Cinnamaldehyde, [+/-] Perfluoropolymethylisopro pyl Ether, Methicone, ci 77007, ci 77492, ci 77499, ci 77891.

Maybelline, Dream Matte Powder
Skład: Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Isododecane, Trimethylpentanediol/ Adipic Acid/ Glycerin Crosspolymer, Dimethicone Crosspolymer, Dimethicone/ Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Tribehenin, Polymethylsilsesquioxane, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Disodium Stearoyl Glutamate, Silica Silylate, Phenoxyethanol, Aluminium Hydroxide, Vinyl Dimethicone/ Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Methylparaben, BHT, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Butylparaben.

+/- (CI 77891/Titanium Dioxide, CI 77499/CI 77492/CI 77491/Iron Oxides, CI 77163/Bismuth Oxychloride).

Edytowane przez morello cherry
Czas edycji: 2009-09-28 o 14:58
morello cherry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-28, 15:24   #1042
MadameButterfly6
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka/Łódź
Wiadomości: 2 989
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo proszę o analizę składów kremów Ziaja i Johnson's.

Johnson's Krem brązujący no more make up: Aqua, Ethylhexyl Stearate, Glycerin, Cyclohexasiloxane, Hydroxypropyl Starch Phosphate, Dihydroxyacetone, Arachidyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Sorbitol, Glyceryl Caprylate, Aloe Barbadensis Gel, Behenyl Alcohol, Peg-100 Stearate, Glyceryl Stearate, Arachidyl Glucoside, Cyclopentasiloxane, Propylene Glycol, Succinoglycan, P-Anisic Acid, Sodium Hydroxide, Citric Acid, Tocopheryl Acetate, Parfum

Chciałabym się dowiedzieć jak działa i czy będzie odpowiedni do cery tłustej trądzikowej.

Ziaja med krem na dzien łagodzący podrażnienia i trądzik różowaty: Aqua (Water), Octocrylene, Octyldodecanol, Cetearyl Ethylhexanoate, Glycerin, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Butyl Methoxydibenzonylmethane, Cetearyl Glucoside*, Cetearyl Alcohol*, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Hydrogenated Coco-Glycerides*, Elaeis Guineensis (Palm) Oli*, Glyceryl Stearate Citrate, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, Troxerutin, Allantoin, Saccharomyces/Zinc Ferment, Panthenol, Escin, Propylene Glycol, Sodium Polyacrylate, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Phenoxyethanol, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Propylparaben, Diazolidinyl Urea
* - surowiec ECO-certyfikowany

Chcialabym sie dowiedziec jakie dzialanie ma ten krem i czy pomzoe wyleczyc tradzik.Z gory dziekuje za pomoc i poświęcony czas

Edytowane przez MadameButterfly6
Czas edycji: 2009-09-28 o 15:25
MadameButterfly6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-28, 19:06   #1043
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Mia22 Pokaż wiadomość
Witam. Ja też mam prośbę. Dostałam komplet kosmetyków Olay

1) Olay Age Dyfing krem przeciwzmarszczkowo-ujędrniający na noc
skład: Aqua, Glycerin, Niacinamide, Cetyl Alcohol, Propylene Glycol, Petrolatum, Cyclopentasiloxane, Isopropyl, Pamlitate, Penthanol, Tocopheryl Acetate, Tocopherol, Camellia Sinensis, Ceramide 3, Stearyl Alcohol, Myristyl Alcohol, Propylen Glycol Stearate, Titanium Dioxide, Palmitic Acid, Stearic Acid, Dimethicone, Carbomer, Steareth-21, Steareth-2, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide, Aluminum Hydroxide, Phenoxyethanol, Imidazolidynyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Benzyl Alcohol, Pafum, Hexyl Cinnamal, Linalool, Hydroxyisohexyl 3- Cyclohexene Carboxaldeyde, Butylphenyl Methylpropional, Alpha- Isomethyl Ionone, Hydroxycitronellal, Geraniol, Citronellol, Limonene.

2)Olay Age Dyfing żel pod oczy
Skład: Aqua,Propylene Glycol, Penthanol, Glycerin, Hexylene Glycol, Niacinamide, Hamamelis Virginiana, PEG/PPG-17/6, Copolymer, Cucumis Sativus, Camellia Sinensis, Glycyrrhizic Acid, Sodium Hyaluronate, Carbomer, Acrylates/C10-30 Akyl Acrylate Crosspolymer, Glyceryl Polymethacrylate, Tetrasodium EDTA, Citric Acid, PVM/MA Copolymer, Alcohol Denat, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, Imidazolidyl Urea, Metylparaben, Etylparaben, Propylbaraben, Butylparaben, Isobutylparaben, Benzyl Alcohol.

3) Olay gentle clensers - nawliżające mleczko oczyszczające
Skład: Aqua, Glycerin, Paraffinum Liquidum, PEG-6 Stearate, PEG-30 Glyceryl Stearate, Aloe Barbadensis, Cucumis Stativus, Panthenol, Dimethicone, Dimethiconol, Cyclotetrasiloxane, Glyceryl Stearate, Carbomer, Propylene Glycol, PEG-6, Stearic Acid, Cetyl Alcohol, Myristyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Citric Acid, Sodium Hydroxide, Tetrasodium EDTA, Imidazolidyl Urea, Phenoxyethanol, Metylparaben, Propylbaraben, Butylparaben, Etylparaben, Isobutylparaben, Parfum, Linalool, Hexyl Cinnamal, Buthylphenyl Methylpropional, Limonene.

4) Olay Skin comfort żel do mycia twarzy
skład: Aqua, Isopropyl Palmitate, Petrolatum, Glycerine, Paraffinum Liquidum, Ceytyl Betaine, Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Decyl Glucoside, Distearyldimonium Cholirde, Tocopheryl Acetate, Oxidized Polyethylene, Sodium Lauryl Sulfate, Steareth-21, Steareth-2, Citric Acid, Arachidyl Alcohol, Myristyl Alcohol, Alcohol Denat, Magnesium Nitrate, Disodium EDTA, Methylchloroisothiazolino ne, Magnesium Chloride, Methylisothiazolinone, Parfum, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Buthylphenyl Methylpropional, Limonene.


Będę wdzięczna za anelizę. Mam 26 lati suchą skórę.
więc tak: zielone to emolienty, niebieskie nawilżacze, pomarańczowe witaminy i ekstrakty (zawierają substancje odżywiające), jasny niebieski substancje myjące, fioletowe to konserwanty i alergizujące składniki kompozycji zapachowych (to te zakończone na ol np. geraniol, lanalool itd)
krem wygląda na tłustawy. obol lekkich emolientów (natłuszczaczy) zawiera cięższa wazelinę i olej parafinowy (te są potencjalnymi zapychaczami, ale zapychać nie muszą. musisz przetestować i sama zobaczyć. jeśli masz skórę suchą to krem ten się jak najbardziej nadaje). krem wzbogacony jest o witaminy i ekstrakt z rumianku. powinien też bardzo dobrze nawilżać (dużo gliceryny i glikolu). lotny silikon (cyclomethicone) da skórze oddychać.

jeśli chodzi o żel pod oczy to jest taki hm... normalny. nie zachwyca niczym nadzwyczajnym. nawilży (gliceryna), odżywi (witaminy i ekstrakty- z oczaru ujędrni, podobno też wyciąg oczaru przyśpiesza zanik małych zmarszczek(ale podobno!).

mleczko nawilży (gliceryna) i powinno dobrze usuwać makijaż, gdyż ma sporo emolientów w tym olej parafinowy (olej ten jest bardzo dobry jeśli chodzi o preparaty do demakijażu, ale jak pisałam wcześniej może zapychać,). zawiera sporo silikonów(dadzą mniejszą błonkę na skórze, ułatwią rozprowadzanie, skóra nie bedzie sie świecić i będzie oddychać)

żel nie będzie wysuszał. ma glicerynę i sporo emolientów (natłuszczaczy), delikatne środki myjące. więcej o nim sie powiedzieć nie da.

wydaje mi się ze jeśli chodzi o skórę suchą to zestaw bardzo fajny. musisz tylko przetestować czy ten krem cię nie zapycha bo ma i olej parafinowy i wazelinę (potencjalne zapychacze)

jeśli chodzi o post z preparatami z filtem to nie analizuje ich, niech wypowie się ktoś bardziej kompetentny w tym temacie

---------- Dopisano o 20:06 ---------- Poprzedni post napisano o 20:03 ----------




Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
Odżywka do włosów -najtańsza jaką znalazłam z braku środków i desperacji a teraz myśle, czy jej używać, czy mi krzywdy nie zrobi... Oto skład, mam nadzieję, że ktoś pomoże

Aqua, cetrimonium chloride, cetearyl, alkohol, parfum, polyquaternium-7, d-panthenol, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, benzyl alkohol.

Odżywka zwie się Aile hair care i kupiona w Kauflandzie... używać, czy odstawić bo nic mi nie da?

ja bym używała. ta odżywka ma wszystko co odżywka mieć powinna. Natłuszczacze, antystatyk (zapobiega elektryzowaniu, wyrównuje i zmiękcza włos), jest nawet troszke pantenolu. niska cena tej odżywki i krótki skład nie oznaczają że jest zła. nic złego ci nie zrobi!!
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-28, 19:24   #1044
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez kosmetolog1 Pokaż wiadomość
ja bym używała. ta odżywka ma wszystko co odżywka mieć powinna. Natłuszczacze, antystatyk (zapobiega elektryzowaniu, wyrównuje i zmiękcza włos), jest nawet troszke pantenolu. niska cena tej odżywki i krótki skład nie oznaczają że jest zła. nic złego ci nie zrobi!!
ale wolałam się upewnić DZIĘKUJĘ SERDECZNIE
i podziwiam za znawstwo w tych kwestiach
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-30, 17:49   #1045
checiowkaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 9
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam seredecznie
Kosmetolog, ja znowu do Ciebie z goraca prosba.
Maska do wlosow przeciw wypadaniu wlosow INTER FRAGRANCES Nano Effect.
Skład:
Aqua, Panax Ginseng Root Extract (and) Arginine (and) Acetyl Tyrosine (and) Arctium Majus Root Extract (and) Hydrolyzed Soi Protein (and) Polyquaternium -11 (and) Dimethicone Copolyol (and) Calcium Pantothenate (and) Zinc Gluconate (and) Niacinamide (and) Ornithine HCl (and) Citruline (and) Glucosamine HCl (and) Biotin, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Glycerin, Lecithin (and) Sorbitol (and) Xanthan Gum (and) Hamamelis Virginiana Extract (and) Diatomaceous Earth (and) Disodium EDTA (and) Tocopheryl Acetate (and) Glyceryl Linoleate (and) Retinyl Palmitate (and) Panthenol (and) Phenoxyethanol (and) Methylparaben (and) Butylparaben (and) Ethylparaben (and) Propylparaben (and) Isobutylparaben, Parfum, Jojoba Oil, Citric Acid .

Wiem ze jest opisany w KWC, ale tam opisuja go kobietki, kt je stosowaly. chcialabym sie tylko dowiedziec czy sklad jest taki, jak obiecuje producent i czy mozna sie spodziewac efektow ze pomoze przy wypadaniu wlosow i wzroscei nowych.
Czekam z niecierpliwoscia na odp i z gory dziekuje.
Pozdr serdecznie
Paula

---------- Dopisano o 18:02 ---------- Poprzedni post napisano o 18:00 ----------

Dolaczam jeszcze INTER FRAGRANCES Seboradin Niger, Lotion przeciw wypadaniu wlosow

Skład: Aqua, Alcohol (and) Diethyl Phthalate (and) Propylene Glycol, Hypericum Perforatum Extract, Pine Oil, Raphanus Nigra Extract, Calamus Extract, Coriander Oil, Thymol, Tea Tree Oil, Castor Oil.

Pozdr serdecznie
Paula

---------- Dopisano o 18:49 ---------- Poprzedni post napisano o 18:02 ----------

Dołączam jeszcze Inter Fragrances, Nano Effect, Maska regenrujaca

Skład: Aqua, Cetearyl alcohol, cetrimonium chloride, hydrolyzed wheat protein, PG-propyl silanetriol, glycerin (and) lecitin (snd) xantan gum (and) hammamelis virginiana extract (and) diathomeaceous earth (and) disodium EDTS (and) tocopheryl acetate (and) glyceryl linoleate (and) retinyl palmitate (and) panthenol (and) phenoxyethanol (and) methylparaben (and) botylparaben (and) ethylparaben (and) propylparaben (and) isobutylparaben, laminaria digitata extract, isopropyl myristate, parfum, castor oil, jojoba oil, citric acid

Czy nie tu silikonow, kt wyszusza wlosy i zle na nie wplyna?
Ten kosmetyk, i poprzedni rowniez sa na KWC, ale tak samo jak poprzedni, bardzo prosze o "przetlumaczenie" skladu, czy warto je kupic.
Dziekuje
checiowkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-30, 19:12   #1046
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez checiowkaaa Pokaż wiadomość
Witam seredecznie

Maska do wlosow przeciw wypadaniu wlosow INTER FRAGRANCES Nano Effect.

Dolaczam jeszcze INTER FRAGRANCES Seboradin Niger, Lotion przeciw wypadaniu wlosow

Dołączam jeszcze Inter Fragrances, Nano Effect, Maska regenrujaca

[...]
Zajrzyj tutaj
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...30&postcount=9,
większość była analizowana.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-30, 20:14   #1047
checiowkaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 9
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Zajrzyj tutaj
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...30&postcount=9,
większość była analizowana.
Dziekuje bardzo , nie wiedzialam
Pozdr serdecznie
checiowkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-01, 01:07   #1048
201607111050
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 904
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

A co powiesz o tym:

Moisture creme Inecto Pure Coconut Oil
skład: Aqua, Cetearyl Alkohol, Cetyl Alkohol, Glycerin, Isopropyl Myristate, Ceteareth-20, Dimethicone, Fragrance, Cocos Nucifera Oil, Carbomer, Urea, Sodium PCA, Sodium Lactate, Sodium Benzoate, Niacinamide, Lactic Acid, Inositol, Glycine, Fructose, Methyl-, Propylparaben, Sodium Hydroxide, Disodium EDTA, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol.

Nawilża, zapycha, uczula?
201607111050 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-02, 15:08   #1049
Mia22
Zakorzenienie
 
Avatar Mia22
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 481
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

bardzo dziękuje za odpowiedź
Mia22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-02, 23:29   #1050
morello cherry
Raczkowanie
 
Avatar morello cherry
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 188
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

prosilabym o szybka odp na moj post bo nie bede miec niedlugo mozliwosci skorzystania z internetu
morello cherry jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:33.