Sine pod paznokciem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-23, 08:45   #1
Jagodziarz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2

Sine pod paznokciem


Witam

Od paru dni bolalo mnie pod paznokciem (Z powodu ciasnego buta, pare godzin w nim bylem no i sie stalo :/) ale dopiero teraz zrobilo sie pod nim sine, czy ktos wie co z tym teraz nalezy robic , czy tez jak zalagodzic ten bol?
Jagodziarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 12:22   #2
Dizzzy87
Raczkowanie
 
Avatar Dizzzy87
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 200
Dot.: Sine pod paznokciem

Hej
Nic z tym już nie zrobisz, uszkodziłeś paznokcia naciskiem i zrobił się siniak, albo to zrośnie, albo cały paznokieć zejdzie (oby macierz nie była uszkodzona bo jeśli tak to może odrastać nierówny, zdeformowany). Ból powinien powoli mijać, staraj się nosić obuwie które nie będzie uciskać, dobrze że jest ciepło to możesz w jakiś sandałach latać:P (tylko bez skarpet)
Dizzzy87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 18:06   #3
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: Sine pod paznokciem

raczej nic z tym zrobisz, staraj się go nie uciskać już niczym no i musisz zaczekać, aż sam zrośnie .
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-03, 09:28   #4
aniufa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6
Dot.: Sine pod paznokciem

Hej! Mam problem i proszę o pomoc.

Mój chłopak zatrzasnął sobie palec jakimiś ciężkimi metalowymi automatycznymi drzwiami. Ból niemiłosierny, od razu krwiak - na 1/6 paznokcia od kciuka lewej dłoni. Pojechaliśmy do szpitala. Lekarz prześwietlił podejrzenie złamania paliczka. Wynik = szyna + ibuprom + za 2 tygodnie do kontroli.

Po nocy spędzonej w szynie, krwiak jeszcze większy (1/2 paznokcia). Ściągnął szynę. Zastosowaliśmy zimne okłady z lodu oddzielając od lodu kilkoma warstwami materiału, by uniknąć odmrożeń. Oprócz tego ibuprom w dawkach na opakowaniu (100 mg) oraz okłady z rivanolu.

Obie noce średnio przespane, może 2 h na dobę. Przez cały czas wije się z bólu. Rezultat - pojechaliśmy do szpitala. Przyjęci z łaską z komentarzem typu "a nie można było przyjechać za dnia?" :O (fakt, niedziela 6.30, no ale ból straszny). Lekarz przyszedł, ogólne pretensje, że ściągnął szynę, trochę się nie dziwię, ale nie potrafię się postawić w narzeczonego sytuacji... Zrobione nakłucia na paznokcia w celu odpłynięcia krwi w liczbie dwóch, i nic to nie dało. Zapisał lekarz środek Doreta, jasno dał do zrozumienia, że niemożliwe, by tak bolało, i na "wypisie" napisał, że pacjent nie współpracuje...

Co ja mogę zrobić, by go przestało boleć? Proszę o pomoc.
aniufa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:56.