Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI - Strona 45 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-02-20, 18:16   #1321
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Ja dziś obwąchałam mydła w kostce Sodasan . ceny fajne od 5,80 zł do 10 zł.
Trafiłam też stacjonarnie na mydła Savon du Midi w cenie 12 zł, a także na nowe pomadki Alteya Organics z rokitnikiem i spf25.
wszystko zabrałam do domu
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-20, 18:43   #1322
Kinga4452
Raczkowanie
 
Avatar Kinga4452
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 407
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez niewyspanaliliana Pokaż wiadomość
W warszawie też nie widziałam. Raz na targach.

Ryzyk fizyk. Zamówiłam peeling enzymatyczny i maseczkę różaną. Ostatnie zakupy teraz. Ban do końca marca.
W Lublinie trochę ciężko ale nie można narzekać bo dużo kosmetyków idzie dostać stacjonarnie. To zdaj relacje , bo oba kosmetyki są na mojej liście
Kinga4452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-20, 20:59   #1323
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez weraa66 Pokaż wiadomość
A jakie to są według Ciebie mocne? np. effaclar duo, triacneal to lekkie, ale juz glyco A to juz silny? Ja sie trochę boje przebarwień
nie używam nic aptecznego, kwasy jedynie w tonikach z BU, albo delikatne, paroprocentowe samoróbki.
kiedyś sobie odważniej poczynałam z kwasami i też nic mi nie jest. widocznie nie jestem fotowrażliwa albo mam niski próg wymagalności co do jednolitości cery.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-21, 04:14   #1324
weraa66
Zadomowienie
 
Avatar weraa66
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 411
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
nie używam nic aptecznego, kwasy jedynie w tonikach z BU, albo delikatne, paroprocentowe samoróbki.
kiedyś sobie odważniej poczynałam z kwasami i też nic mi nie jest. widocznie nie jestem fotowrażliwa albo mam niski próg wymagalności co do jednolitości cery.

Kumam, dzięki za odpowiedz ja nie bede ryzykować
__________________
Do stycznia 2017 jestem zadrutowana
Z każdym dniem piękniejszy usmiech!

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=841721 Zapraszam na wymianę!
weraa66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-21, 11:13   #1325
123sciri
Rozeznanie
 
Avatar 123sciri
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 714
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

hej dziewczyny,
Dawno tu nie zaglądałam i widzę ze nowości królują i po dlugiej lekturze zaległości mam chętkę na podkład mineralny uoga (zeby tylko .....) próbowała już któraś??
__________________
"All I've done is run fast. I don't see why people should make much fuss about that."
- Fanny Blankers-Koen

03/13-20 cm - 06/13-24cm, 07/23- 26cm.....50cm
zapuszczanie
123sciri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-21, 17:42   #1326
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

u mnie padł kolejny sklep naturalny. szkoda, że się nie przyjął, bo akurat był mi po drodze.
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-21, 18:21   #1327
staff112
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 150
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Jedna z wizażanek podpowiedziała mi ,że może na tym forum ktoś mi poradzi dobry krem naturalny na opuchnięcia pod oczami.Cenowo może byc i drożej.Może ostatnio któraś z Was trafiła na jakaś perełke albo od dawna ceni sobie jakiś krem pod oczy o dobrym skladzie.
staff112 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-21, 20:51   #1328
promolcia
Zadomowienie
 
Avatar promolcia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 178
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Opuchniecia czy sińce pod oczami to raczej problem zdrowotny i w tym przypadku nawet krem o dobrym skladzie nie rozwiąże problemu...mimo wszystko kremy ktore warto wyprobowac to np. 100% pure z zieloną kawą, regenerujacy dr hauschka, santaverde, martina gebhard z awokado
promolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-22, 07:21   #1329
staff112
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 150
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Oczywiście ,że problem zdrowotny odziedziczony po przodkach.Zastanawia mnie tylko czy to właściwe wybrac krem ,który ma alkohol w skladzie, pod oczy?Kusi mnie ta firma Santaverde ale właśnie ten alkohol trochę mnie powstrzymuje.może ktoś mnie wkońcu uświadomi jak to jest.co wybrać woda czy alkohol w skladzie.Proszę o wyrozumiałosć za brak wiedzy.Ta martina gebhard też wydaje się ciekawa.
staff112 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-22, 11:29   #1330
weraa66
Zadomowienie
 
Avatar weraa66
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 411
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

A mnie zastanawia co mam zrobić z wągrami. No juz pal licho te kropki na nosie, ale czemu są na policzkach
__________________
Do stycznia 2017 jestem zadrutowana
Z każdym dniem piękniejszy usmiech!

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=841721 Zapraszam na wymianę!
weraa66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-22, 11:51   #1331
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez staff112 Pokaż wiadomość
Oczywiście ,że problem zdrowotny odziedziczony po przodkach.Zastanawia mnie tylko czy to właściwe wybrac krem ,który ma alkohol w skladzie, pod oczy?Kusi mnie ta firma Santaverde ale właśnie ten alkohol trochę mnie powstrzymuje.może ktoś mnie wkońcu uświadomi jak to jest.co wybrać woda czy alkohol w skladzie.Proszę o wyrozumiałosć za brak wiedzy.Ta martina gebhard też wydaje się ciekawa.
Opuchlizna moze miec rozne powody. Piszesz ze to po przodkach, ale i tresciwy krem moze powodowac dodatkowo opuchlizne. Martina Gebhardt jest bardzo tresciwa. Nie zeby mi nie pasowala a owszem , ten krem jest dla mnie tanszym zastepnikiem tlustego balsamu Hauschki. ja ogolem nie cierpie na opuchlizne, ale kiedys mialam krem ktory mi niestety ja powodowal, tez byl tresciwy i uzyty na noc, dobrze natluscic skore, ale rano mialam powieki bardzo opuchniete. Gdy kremu nie uzylam bylo wszystko ok. Pisze to po to, zebys zwrocila uwage czy aby napewno opuchnieca sa u ciebie strikte podyktowane genetyka. Moze jednak i kremy mniej lub bardziej ten proces wspomagaja. Jesli tak, to trzeba by bylo poszukac czegos lzejszego w konsystencji, bo takie kremy w wiekszosci lepiej sie nadaja na tego typu problemy. Szukaj tez wsrod INCI skladnikow ktore sa dobre na opuchnieca, np kofeina czy jakies wyciagi roslinne typu blawatek, zielona herbata.
Alkohol w kremach naturalnych jest powszechna rzeczy. Czy tobie zaszkodzi to juz sprawa indywidualna, sa produkty, w ktorych ja czuje zapach alkoholu, ale sa tez takie gdzie ja go nie czuje np rozany krem pod oczy Weleda. Ogolem mowi sie, ze w kosmetykach naturalnych alkohol nie jest szkodliwy jak w zwyklych. W naturze mamy bio alkohol, ktory ma byc deliaktniejszy, ale wrazliwe skory moga na niego jednak zareagowac. tyle ile nas tutaj jest, tyle bedzie opini. jednej pasuje, inna ucieka od alkoholu. Musisz na sobie potestowac inaczej sie nie da.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-22, 13:33   #1332
niewyspanaliliana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: warszawa/lublim
Wiadomości: 100
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez weraa66 Pokaż wiadomość
A mnie zastanawia co mam zrobić z wągrami. No juz pal licho te kropki na nosie, ale czemu są na policzkach
U mnie tak samo. I wągry i zaskórniki ze strefy T rozeszły się na policzki. A nie mam tam zupełnie tłustej skóry. :/ Poszło mi też sporo naczynek więc mam mozaikę na twarzy.
niewyspanaliliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-22, 14:29   #1333
staff112
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 150
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Tak tez juz zauważyłam ,że treściwe kremy pod oczy to raczej nie dla mnie Miałam ostatnio drogi ,teściwy chemiczny krem shiseido i co z tego ,że byl treściwy? Po zmyciu po nocy skóra sucha jak wiór ,a niby wieczorem miało sie wrażenie ,ze nakladamy luksusową wazelinę.zmęczę go ale wiecej już nie kupię kremu tak drogiego z parabenami.Dzię ki wielkie za bardzo pouczający wykład.
staff112 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-23, 13:35   #1334
Naaataaaleczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Naaataaaleczkaaa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: zach. Polski
Wiadomości: 3 864
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

dziewczyny, dołączę jeśli pozwolicie

moja przygoda z kosmetykami naturalnymi dopiero się zaczyna, za to pokochałam już markę sylveco, bardzo mi służy
__________________
"Zrozum siebie i noś mniej.
Najlepszym sposobem, żeby się ubrać, jest dążenie do eleganckiej prostoty."
G. Armani




http://pajacyk.pl/
http://pustamiska.pl/
Naaataaaleczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-23, 16:26   #1335
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Naaataaaleczkaaa Pokaż wiadomość
dziewczyny, dołączę jeśli pozwolicie

moja przygoda z kosmetykami naturalnymi dopiero się zaczyna, za to pokochałam już markę sylveco, bardzo mi służy
Cieplutko witamy nową "naturalną" wizażankę
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-23, 18:02   #1336
Charlotta11
Zadomowienie
 
Avatar Charlotta11
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 019
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Dziewczyny, zamówiłam do Empiku tonik Pat&Rub ale teraz się waham czy odebrac. Naczytałam się dobrych recenzji ale teraz się zastanawiam czy to faktycznie takie cudo warte tych sporych pieniędzy.

Skład: Aqua, Rosa Damascena Flower Water, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Water, Lavandula Angustifolia ( Lavender) Flower Water, Propanediol, Maltooligosyl Glucoside/Hydrogenated Starch Hydrolysate, Tripleurospermum Maritima Extract, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol, Sodium Phytate

Obawiam się też trochę niezbyt pięknego zapachu o czym czytałam. Niestety dla mnie kosmetyk musi ładnie pachniec. No chyba, że działanie ma na tyle super, że zapominam o zapachu.

Używałam już hydrolatów ale mi nie podeszły- zostawiają skórę ściągniętą, świecącą i klejącą. Miałam oczarowy, pomarańczowy i różany z różnych firm.
Jedynym tonikiem jaki mi odpowiada jest Organique Basic Cleaner ale on nie do końca jest naturalny.

A może polecicie coś lepszego?
__________________
"Mniej znaczy lepiej."
Charlotta11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-23, 18:16   #1337
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Naaataaaleczkaaa Pokaż wiadomość
dziewczyny, dołączę jeśli pozwolicie

moja przygoda z kosmetykami naturalnymi dopiero się zaczyna, za to pokochałam już markę sylveco, bardzo mi służy
witamy
sylveco bardzo dobra i fajna firma, pięknie zaczynasz naturalną przygodę
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-23, 18:23   #1338
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez staff112 Pokaż wiadomość
Jedna z wizażanek podpowiedziała mi ,że może na tym forum ktoś mi poradzi dobry krem naturalny na opuchnięcia pod oczami.Cenowo może byc i drożej.Może ostatnio któraś z Was trafiła na jakaś perełke albo od dawna ceni sobie jakiś krem pod oczy o dobrym skladzie.
Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
Opuchniecia czy sińce pod oczami to raczej problem zdrowotny i w tym przypadku nawet krem o dobrym skladzie nie rozwiąże problemu...mimo wszystko kremy ktore warto wyprobowac to np. 100% pure z zieloną kawą, regenerujacy dr hauschka, santaverde, martina gebhard z awokado
ja przez większość życia miałam spore opuchnięcia pod oczami, takie czerwone podrażnienie - w znacznej mierze przeszły mi po odstawieniu żeli z sls
ale nie do końca
teraz tak szczątkowo mam, zwłaszcza rano

na pewno, jeśli skóra pod oczami nie jest bardzo dojrzała, warto na noc smarować czymś lekkim - oleje, żele; bo kremy treściwe mogą obciążać i pogłębiac problem; ja na noc właśnie tylko sam olej nakładam; nie dużo. Teraz jeszcze testuję (pod jednym okiem krem z kawą 100% pure i po kilkunastu dniach regularnego używania na noc (lekką ręką) i na dzień szczerze nie widzę najmniejszej różnicy z okiem, pod którym na noc nakładam olej (wspaniały) a na dzień krem ten wieloowocowy
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-23, 18:23   #1339
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Charlotta11 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, zamówiłam do Empiku tonik Pat&Rub ale teraz się waham czy odebrac. Naczytałam się dobrych recenzji ale teraz się zastanawiam czy to faktycznie takie cudo warte tych sporych pieniędzy.

Skład: Aqua, Rosa Damascena Flower Water, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Water, Lavandula Angustifolia ( Lavender) Flower Water, Propanediol, Maltooligosyl Glucoside/Hydrogenated Starch Hydrolysate, Tripleurospermum Maritima Extract, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol, Sodium Phytate

Obawiam się też trochę niezbyt pięknego zapachu o czym czytałam. Niestety dla mnie kosmetyk musi ładnie pachniec. No chyba, że działanie ma na tyle super, że zapominam o zapachu.

Używałam już hydrolatów ale mi nie podeszły- zostawiają skórę ściągniętą, świecącą i klejącą. Miałam oczarowy, pomarańczowy i różany z różnych firm.
Jedynym tonikiem jaki mi odpowiada jest Organique Basic Cleaner ale on nie do końca jest naturalny.

A może polecicie coś lepszego?
boski jest ten tonik
Soso jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-23, 19:08   #1340
niewyspanaliliana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: warszawa/lublim
Wiadomości: 100
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Przyszła paczka z femi. Trochę się zdziwiłam (pozytywnie) bo nie dostałam żadnej informacji, że otrzymali przelew ani, że wysłana. Nie pożałowali testerów- aż cztery dostałam a każdy słoiczek wypełniony po brzegi. W tym bis-in-die . Ktoś miał ten krem? Szukam składu bo jak po kwasie mnie twarz zapiekła jak nałożyłam.
niewyspanaliliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-23, 19:30   #1341
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez niewyspanaliliana Pokaż wiadomość
Przyszła paczka z femi. Trochę się zdziwiłam (pozytywnie) bo nie dostałam żadnej informacji, że otrzymali przelew ani, że wysłana. Nie pożałowali testerów- aż cztery dostałam a każdy słoiczek wypełniony po brzegi. W tym bis-in-die . Ktoś miał ten krem? Szukam składu bo jak po kwasie mnie twarz zapiekła jak nałożyłam.
recenzje kremu znajdziesz u mnie na blogu
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-23, 19:37   #1342
niewyspanaliliana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: warszawa/lublim
Wiadomości: 100
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
recenzje kremu znajdziesz u mnie na blogu
Właśnie chwilę po napisaniu przypomniałam sobie, że u Ciebie widziałam.
Mam nadzieję że się nie sprawdzi, żeby nie kusiło kiedy Ban na zakupy.
niewyspanaliliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-24, 07:39   #1343
staff112
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 150
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Mozesz zdradzić ,który olej nakładasz pod oczy? Bardzo mnie to zaciekawiło.Ja swoją przygodę z olejami zaczęlam niedawno od odżywczego olejku do twarzy z granatem od JMO i jak na razie jestem oczrowana.Pod oczy jednak nie prubowałam.Jednak na ustach posmarowany przed snem sprawdza się genialnie.Wiem ,wiem JMO jest bardzo droga firmą...
staff112 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-24, 08:39   #1344
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez niewyspanaliliana Pokaż wiadomość
Właśnie chwilę po napisaniu przypomniałam sobie, że u Ciebie widziałam.
Mam nadzieję że się nie sprawdzi, żeby nie kusiło kiedy Ban na zakupy.
no ciężko będzie
Cytat:
Napisane przez staff112 Pokaż wiadomość
Mozesz zdradzić ,który olej nakładasz pod oczy? Bardzo mnie to zaciekawiło.Ja swoją przygodę z olejami zaczęlam niedawno od odżywczego olejku do twarzy z granatem od JMO i jak na razie jestem oczrowana.Pod oczy jednak nie prubowałam.Jednak na ustach posmarowany przed snem sprawdza się genialnie.Wiem ,wiem JMO jest bardzo droga firmą...
jeśli to pytanie do MHM to Małgosia podała nazwę oleju w nawiasie olej "wspaniały" firmy alepia (TU).
na sińce polecam olej z opuncji figowej.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-24, 11:16   #1345
promolcia
Zadomowienie
 
Avatar promolcia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 178
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Charlotta11 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, zamówiłam do Empiku tonik Pat&Rub ale teraz się waham czy odebrac. Naczytałam się dobrych recenzji ale teraz się zastanawiam czy to faktycznie takie cudo warte tych sporych pieniędzy.

Skład: Aqua, Rosa Damascena Flower Water, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Water, Lavandula Angustifolia ( Lavender) Flower Water, Propanediol, Maltooligosyl Glucoside/Hydrogenated Starch Hydrolysate, Tripleurospermum Maritima Extract, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol, Sodium Phytate

Obawiam się też trochę niezbyt pięknego zapachu o czym czytałam. Niestety dla mnie kosmetyk musi ładnie pachniec. No chyba, że działanie ma na tyle super, że zapominam o zapachu.

Używałam już hydrolatów ale mi nie podeszły- zostawiają skórę ściągniętą, świecącą i klejącą. Miałam oczarowy, pomarańczowy i różany z różnych firm.
Jedynym tonikiem jaki mi odpowiada jest Organique Basic Cleaner ale on nie do końca jest naturalny.

A może polecicie coś lepszego?
ja bardzo lubie ten tonik, slicznie pachnie
promolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-24, 12:04   #1346
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
na sińce polecam olej z opuncji figowej.
Bardzo droga przyjemnosc, ale pod oczy to chyba mala ilosc na dlugo starczy. ja rozmyslalam zeby sobie kupic i na cala twarz uzywac, ale 15ml kosztuje ok 22€, a to dla mnie za taka ilosc duzo za drogo.

Ja pod oczy uzywam to co i na twarz. Uzywalam/uzywam takie oleje
- kokos
- Khadi: anti aging, hibiskus i roza
- Alterra z granatem
- Weleda migdalowy
- zwykly migdalowy bo Weleda to mieszanka jest
- olej emu
- jojoba
- tamanu
- i probki innych jak malinowy, porzeczkowy itp, ale nie przepadalam na twarz to i szybko pod oczy przestalam uzywac.
Moja lista do jojoby to sa rzeczy ktore lubie na twarz i pod oczy, reszta byla taka sobie.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-24, 13:14   #1347
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Bardzo droga przyjemnosc, ale pod oczy to chyba mala ilosc na dlugo starczy. ja rozmyslalam zeby sobie kupic i na cala twarz uzywac, ale 15ml kosztuje ok 22€, a to dla mnie za taka ilosc duzo za drogo.

Ja pod oczy uzywam to co i na twarz. Uzywalam/uzywam takie oleje
- kokos
- Khadi: anti aging, hibiskus i roza
- Alterra z granatem
- Weleda migdalowy
- zwykly migdalowy bo Weleda to mieszanka jest
- olej emu
- jojoba
- tamanu
- i probki innych jak malinowy, porzeczkowy itp, ale nie przepadalam na twarz to i szybko pod oczy przestalam uzywac.
Moja lista do jojoby to sa rzeczy ktore lubie na twarz i pod oczy, reszta byla taka sobie.
używany tylko pod oczy starcza na bardzo długo.
ja staram się stosowac co innego na twarz i pod oczy, bo jednak skóra pod oczami jest inna i ma odmienne wymagania od reszty twarzy.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-24, 13:55   #1348
usmiechnieteoczy
Wtajemniczenie
 
Avatar usmiechnieteoczy
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: okolice Lublina
Wiadomości: 2 956
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
używany tylko pod oczy starcza na bardzo długo.
ja staram się stosowac co innego na twarz i pod oczy, bo jednak skóra pod oczami jest inna i ma odmienne wymagania od reszty twarzy.
A to moja skóra pod oczami jest jakaś inna, bo ona dobrze reaguje na kremy tylko wtedy gdy używam ich też na całej twarzy
jak mam specjalny krem pod oczy to albo nie ma efektów, albo jest pieczenie, a jak używam tego kremu co i do reszty twarzy to skóra jest widocznie nawilżona i taka 'wypoczeta'
aż myślałam, że sobie coś wkręcam, więc kremem pod oczy, który nic u mnie nie robił wysmarowałam całą twarz - rano skora pod oczami jak marzenie
tak samo było z takim, który mnie piekł, gdy posmarowałam całą twarz przestawał nie rozumiem tego w ogóle

Mam mydełka Pour L'amour!
DSC04669.jpg
__________________
od września 2012 włosomaniaczka



Blog!
Uśmiech nie boli!
usmiechnieteoczy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-24, 16:27   #1349
staff112
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 150
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

ale wtopiłam z tym pytaniem o olejek ...Udawajcie ,ze nie zauwazyłyście jaki ze mnie tumok.Niestety ja nadal jeszcze jestem na bakier z wiedzą na temat kosmetyków naturalny☠☠☠☠☠a osobiście sinców pod oczami nie mam tylko worki.To ciekawe z tym ,żeby zastosować ten sam kosmetyk na całą twarz ,a nie dwa osobne.chce tak zobaczyć z olejkiem arganowym....

---------- Dopisano o 17:27 ---------- Poprzedni post napisano o 17:22 ----------

jesli chodzi o tonik ,to do mnie ten PAT&RUBI kompletnie nie przemawia... zadne produkty tej firmy.Szkoda kasy ale to tylko moja opinia i kilku znajomych.
staff112 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-24, 17:54   #1350
niewyspanaliliana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: warszawa/lublim
Wiadomości: 100
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Aaaaa, na instagramie uogauoga dodali zdjęcie ich podkładów w płynie!
niewyspanaliliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-28 17:52:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:32.