Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III - Strona 104 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2015-04-10, 12:36   #3091
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Tak, moze byc. Dlatego martwie sie swoimi.
Z tego, co czytalam, na AGA wskazuja m.in. wlasnie dysproporcje w grubosci wlosow, tracenie duzej ilosci krociutkich wlosow.
BTW: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16230561

Sek w tym, ze z tego, co czytalam wynika tez, ze podobny do miniaturyzacji objaw moze wynikac np. z niedoborow zelaza.
Podobnie problemy z tarczyca moga wplywac na jakosc (wiec m.in. grubosc) odrastajacych wlosow, jak i kilka innych rzeczy.
Czytalam tez, ze zwiekszone wypadanie krotkich wlosow moze byc tez spowodowane zaburzeniami cyklu wlosa zanim zdaza one wrocic do normy w przypadku wypadania telogenowego. Moga tez wypadac, a na ich miejsce moga rosnac grubsze, mocniejsze wlosy.

Czytalam tez sporo materialow o trichiskopii i nawet z nich wynikalo, ze podobny obraz moze dac i CTE i AGA.

W ogole CTE moze wygladac baardzo podobnie do AGA.

Dlatego nie przekonuja mnie lekarze ktorzy tak ot diagnozuja AGA, na podstawie objawow, ktore moga AGA sugerowac, ale jednak nie sa jednoznaczne. Tak samo jak nie przekonala mnie trichoskopia/jej omowienie i wnioski u dermatolog u ktorej bylam.

Maria, zastanowilo mnie to, co Rakowska powiedziala o brwiach. Czytalam o tym objawie ostatnio i szukalam w przypadku jakich chorob wystepuje i nie natrafilam wsrod nich na AGA. Jest jednak, oczywiscie, niedoczynnosc tarczycy. Czy masz pewnosc, ze hormony sa faktycznie wyregulowane?

Ja sie natomiast zastanawiam, czy jesli wlosy mi przestaja wypadac i odrastaja w sporych ilosciach po wcierce, ktora z zalozenia nie powinna pomagac na AGA, to czy to wystarczajacy powod, zeby zalozyc, ze powod moich problemow lezy gdzie indziej?
__________________
...

Edytowane przez enn_
Czas edycji: 2015-04-10 o 12:49
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-04-10, 12:49   #3092
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 2 746
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Ja równie¿ nie wiedzia³am, ¿e od ie doboru androgenow w³osy leca, jest ³ysienie androgenowe i wypadaj± od tego brwi nigdzie ¿adnych info o tym nie ma..
Trochê nielogiczne dla mnie jest skoro Aga jedni mówi± ze jest jak wyniki badañ hormonów s± dobre, inni za¶ jak podwy¿szone, a teraz wchodzi jak niedobór ich jest
tak samo jak jedni twierdz± ¿e przy Aga w³osy leca gar¶ciami inni za¶ ze ma³o wypada
ja juz ¼ g³upia³am .
__________________
WALCZÊ O W£OSY
dzamatasi jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-04-10, 13:08   #3093
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Z tego, co ja czytalam (same zrodla anglojezyczne, zwracam na to uwage, bo moze terminologia sie rozni), wynika, ze:
- od AGA wlosy nie wypadaja garsciami, ale
- AGA moze byc polaczone z wypadaniem telogenowym
- o wypadaniu brwi (z calosci) czytalam bodaj w kontekscie lysienia plackowatego oraz wypadania telogenowego (ktore moze wystepowac na calym ciele)

Nie spotkalam sie nigdy z informacjami o wypadaniu brwi przy AGA, a tu w ogole chodzi o specyficzne wypadanie z zewnetrznej czesci. To dosc charakterystyczny objaw i moze go powodowac tarczyca, albo atopowe zapalenie skory + kilka innych chorob. Tak, jak pisalam, szukalam o tym ostatnio informacji, niestety wiele ich nie ma.

O nadnerczach i niedoborze androgenow czytalam w kontekscie CTE. Pewnie dlatego, ze to przyczyna jak kazda inna w rodzaju tarczycy albo niedoborow? Nigdy nie spotkalam sie z tym, zeby wypadanie z niedoboru androgenow klasyfikowane bylo jako AGA.

Maria, rozmawialas o tym ze swoim endo?

Nie wiem skad te roznice, mam czasami wrazenie, ze terminologia uzywana jest roznie, jak sie spodoba, w zaleznosci od osoby.
Ja moja wiedze opieram, tak jak pisalam, na wiarygodnych(medycznych) zrodlach anglojezycznych.
__________________
...

Edytowane przez enn_
Czas edycji: 2015-04-10 o 13:11
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-04-10, 13:12   #3094
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Czopy to takie ¿ó³te jakby pryszze,sä b.ma³e i widaæ je w trychoskopii.

Ja mimo wszystko to AGA biorê w nawias,mnie nic nie wypada,nawet po infekcji,która kiedy¶ powodowa³a du¿e i d³ugie wypadanie. Nie mam uregulowanych androgenów,mam ich za ma³o i problem z brwiami wynika z niedoboru androgenów. Wg. Rakowskiej u mnie to po prostu nadwra¿liwo¶æ mieszków,ale ja wiem,¿e je¶li kobieta ma nadwra¿liwo¶æ,to lec± z ca³ej g³owy,bo u kobiet AGA wystêpuje w wersji rozlanej,a ja mam tylko u góry,w³osów mam za ma³o wszêdzie.

Moje brwi nie s± od AGA,s± od niedoboru androgenów.
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-04-10, 13:32   #3095
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Ah, z tego, co pisalas zrozumialam, ze niedobor andgorenow to wg Rakowskiej AGA.

Pytalam o uregulowane hormony tarczycy.
Tutaj link o brwiach (watro tez kliknac w zrodla) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/arti...3505421/#ref38
Nie znalazlam nic o takim wypadaniu z niedoboru androgenow

Co wg. Rakowskiej swiadczy u Ciebie o AGA?

Edit: po prostu nie bardzo rozumiem skad pomysl o nadwrazliwosci mieszkow skoro androgenow masz za malo (i to chyba samo w sobie moze byc przyczyna problemow)? Czy ona to jakos wyjasnila?
I skad te czopy ropne?
__________________
...

Edytowane przez enn_
Czas edycji: 2015-04-10 o 16:51
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-04-10, 17:27   #3096
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

enn_-->
Cytat:
Co wg. Rakowskiej swiadczy u Ciebie o AGA?
- obecno¶æ ¿ó³tych czopów rogowych, one nie s± ropne, to s± chyba mieszki, co umar³y

- jest miniaturyzacja

- po jednym w³osie z mieszka

Te wszystkie objawy s± u góry, po bokach i z ty³u nie ma czopów i miniaturyzacji, wszystkie w³osy s± tej samej grubo¶ci, ale tak samo nie ro¶nie nic nowego. NA CA£EJ G£OWIE NIE MA ANI JEDNEGO ¦WIE¯O ROSN¡CEGO W£OSA! Zarówno tam, gdzie jest AGA, jak i tam, gdzie go nie ma.

Nadwra¿liwo¶æ jest uwarunkowana genetycznie na silny androgen zwany dihydrotestosteronem. On jest potrzebny do wzrostu w³osów, ale je¶li mieszki s± nadwra¿liwe, to z nim walcz± i walcz±c same gin±. Tê info. mam ze ¼róde³ medycznych. Poziom androgenów nie ma z tym nic wspólnego. Problem jest te¿ taki, ¿e czyta³am, ¿e u kobiet ca³y skalp jest nadwra¿liwy i dlatego AGA jest czêsto rozlane i przeszczep w³osów, odwrotnie niæ u facetów, nic nie daje. Ja mam przerzedzenie na ca³ej g³owie.

Nie wiem sk±d Rakowskiej do g³owy przysz³o plackowate. Ja uwa¿am, ¿e prze³am CTE, bo zgadza mi siê 100% objawów. W³osy zawsze lecia³y po infekcji, zawsze by³a jasna i wyra¼na przyczyna. Wiem, ¿e CTE prowadzi do utraty brwi, zdaje siê, ¿e tak¿e utraty koloru w³osów, co u mnie te¿ mia³o miejsce.

Nie ³ysiejê od 2 lat, nie zauwa¿y³am znikania w³osów w tajemniczych okoliczno¶ciach. Po loxonie 5% mam odrost po 6 tyg. ten odrost jest czarny i gruby i jest go najwiêcej na przedzia³ku. Jednocze¶nie po loxonie mam potworne linienia, dlatego Rakowska zabroni³a mi go stosowaæ. Je¶li kto¶ ma zaburzenia cyklu w³osa, to nie powinno stosowaæ siê loxonu.

Niedobór androgenów to osobna przyczyna mojego stanu w³osów. To w³a¶nie niedobór ma prowadziæ do rozregulowania cyklu w³osa. Wiem z wiarygodnych ¼róde³ medycznych, ¿e w³osy potrzebuj± androgenów do normalnego funkcjonowania. Czyta³am kiedy¶ na forum osób z niedoczynno¶ci± kory nadnerczy/chorob± Addisona, ¿e przy niedoborze androgenów traci³y one w³osy, po podniesieniu ich do normalnego poziomu w³osy robi³y siê po prostu wspania³e i w³a¶nie na to liczê.

Ja wiem, ¿e to wszystko dziwnie wygl±da. To AGA dla mnie te¿ dziwnie wygl±da, mimo ¿e widzia³am, to co opisa³am. Zobaczymy, co bêdzie. Mo¿liwe, ¿e niedobór androgenów powoduje objawy podobne do AGA, tego nie wiem. Ja od pewnego czasu podejrzewam niedobór androgenów o spustoszenie na moim skalpie.
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-04-10, 19:32   #3097
JULIANNA5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomo¶ci: 38
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

a ja ju¿ Rakowskiej nie wierzê.U mnie nie stwierdzi³a Aga.Sterydy na g³owe mnie nic nie pomogly .potem dosta³am doustne ,po pierwszych dwóch tygodniach poprawa.Przy myciu 160 ,a by³o wcze¶niej300-450.Ale potem sytuacja wróci³a .tracê 150 w³osow dziennie a przy myciu 300-400.Sterydy pomomo,¿e je za¿ywam nie pomagaj±.Chyba bêde ³ysa.sterydy spowodowa³y,¿e od 2 miesiêcy nie mam okresu.Ta Rakowska to chyba oszustka.Antuannetcie te¿ nie pomog³a.
JULIANNA5 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2015-04-10, 20:11   #3098
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Julianna→a na jakiej podstawie stwierdzi³a u CiebiebAGA? Te¿ mia³a¶ je tylko u góry?Co by³o wyznacznikiem AGA? Jakie masz poziomy androgenów? Ja dopuszczam my¶l, ¿e ona siê myli,i ¿e jej leczenie nie zadzia³s,ale na razie nie mam alternatywy.
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-04-10, 20:27   #3099
finan
Raczkowanie
 
Avatar finan
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomo¶ci: 142
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Kilka razy zafundowa³am sobie kuracjê dercosem.
Super efekty, w³osy b³yszcz±ce (mimo, ¿e farbowane),
wzmocnione i gê¶ciejsze.
Na pewno polecam
A oprócz tego codzienne mycie szamponem nawil¿aj±cym
i wzmacnianie od¿ywk±.
finan jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-04-10, 20:59   #3100
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Jezu, musze przestac siedziec na wizazu w pracy, bo stad sie bierze takie moje nieuwazne czytanie
I przepraszam dziewczyny ze czasami napisze cos bez sensu, ale mi sie to wszystko miesza i nie wiem wszystkiego

Jak czytalam o trichoskopii to dochodzilam do wniosku, ze chociaz jest pomocna, to jednak nie jest niezawodna - bo to, co na niej widac nie jest czesto jednoznaczne. Wlasnie np. taka pozorna miniaturyzacja czy to, ze z mieszka rosnie po 1 wlosie nie sa wcale takie decydujace, bo moga wynikac z czego innego niz AGA.
O czopach rogowych czytalam, faktycznie sa pozostaloscia po mieszku.

Tak, czy inaczej, Maria, ja nie wiem na ile ufac tej diagnozie o AGA. I caly czas mnie zastanawia co z tymi brwiami. One, owszem, moga wypadac od wszystkiego, ale pamietam jak mowilas, ze wypadaja Ci tylko z zewnetrznej strony, a to dosc charakterystyczny objaw. Sprawdzilam jeszcze raz i nie znalazlam informacji ze wystepuje przy niedoborze androgenow.
Dlatego pytalam czy na 100% masz dobrze wyregulowane hormony tarczycy.
__________________
...

Edytowane przez enn_
Czas edycji: 2015-04-10 o 21:00
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-04-10, 21:13   #3101
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Enn→ja w AGA w 100% nie wierzê,moim zaniem ptzrsz³am chroniczny mawtavaj±cy telogen,który mia³am przez 8 lat,wiem,¿e mo¿e byæ do AGA podobny,tylko to moje AGA jest tylko u góry,a co z reszt± g³owy?

Co do yarczycy,to raczej jest dobrze wyregulowana,nie mam ¼¿adnych objawów. Dostajê mix ft3 i ft4.
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-10, 22:12   #3102
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Ale u kobiet AGA moze wystepowac przeciez i w postaci rozproszonej i wlasnie jako female pattern hair loss (FPHL), czyli lysienie u gory glowy, bez lysienia po bokach i z tylu.
Z tego co czytalam, to raczej to lysienie FPHL jest powszechniejsze, ale glowy sobie nie dam uciac. I u kobiet jak najbardziej mozna robic przeszczep wlosow, tylko faktycznie, nie u kazdej.
__________________
...
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-04-11, 08:14   #3103
wooow12
Raczkowanie
 
Avatar wooow12
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lublin :)
Wiadomo¶ci: 371
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

U kobiet mo¿e wystêpowaæ praktycznie ka¿da postaæ, ka¿dego rodzaju ³ysienia z praktycznie ka¿dej przyczyny. Takie juz mamy szczê¶cie . I b±d¼ tu cz³owieku m±dry...

Trafi³am swojego czasu na ciekawe opracowanie medyczne dotycz±ce ró¿nicowania 3 bardzo podobnych rodzajów ³ysienia u kobiet - AGA, CTE i... rozlanego ³ysienia plackowatego ( diffuse alopecia areata/ alopecia areata incognita). To cholernie trudne, gdy¿ objawy powy¿szych potrafi± byæ identyczne, a i zdarza siê ¿e poszczególne typy wspolwystepuja ze sob±. Tym bardziej przykre jest podej¶cie lekarzy, którzy przelotnie rzuc± okiem na skalp i od razu przypisuj± cz³owiekowi AGA.

Marysia, byæ mo¿e dlatego Rakowska wspomina³a o plackowatym? Incognita potrafi wygl±daæ nie jak placki, tylko jak ca³o¶ciowe przerzedzenie. z tego co pamiêtam, charakterystyczne s± dla niej w³a¶nie ¿ó³te kropki (nie wiedzia³am o co chodzi z tymi kropkami) i mo¿e te¿ przecie¿ rzucaæ siê na brwi. Jak odnajde ta prezentacjê wrzucê tu link. Chyba, ¿e która¶ z Was trafi³a ju¿ na to? Pamiêtam, tylko ze opracowanie dostêpne jest w portugalskiej i angielskiej wersji jêzykowej. Sk³ada siê z dwóch odrêbnych czê¶ci. Pierwsza traktuje o AGA. Druga natomiast o CTE i Incognita oraz o ró¿nicowaniu tych trzech. Ktokolwiek widzia³, ktokolwiek wie?

Edytowane przez wooow12
Czas edycji: 2015-04-11 o 08:15
wooow12 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-04-11, 09:12   #3104
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Kiedy¶ czyta³am co¶ o incognita,ale to nie by³ ten artyku³,o którym mówisz wooow. Nawet podejrzewa³am to u siebie,no i wtym ³ysieniu nie ma w³osówwykrzyknikowych. Przy plackowatym faktycznie s± ¿ó³te czopy rogowe,tyle ¿e one powinny wystêpowaæ na ca³ej g³owie,a u mnie s± tylko u góry.

Ja siê sk³aniam ku CTE lub TE,bo u mbie zawsze by³a wyra¼na przyczyna.

Tak, mam FPHL.

Martwiê siê tylko,¿e nie ro¶nie nic w rejonach,w których AGA nie ma.
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-04-11, 11:33   #3105
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Wooow, zapomnialam o alopecia areata incognita, ale przypomnialas mi, ze o tym czytalam - nie raz, a kilka razy w kontekscie diagnozowania. Niestety nie mam linkow pod reka.
O to chodzi, ze objawy przypisywane AGA moga rownie dobrze byc objawami CTE albo plackowatego. Sadze ze AGA jest jedna z czesciej stawianych niewlasciwych diagnoz.
Poza tym latwo powiedziec "to AGA, prosze wcierac Loxon, wiecej sie zrobic nie da", zamiast zebrac szczegolowy wywiad, wszystkie potrzebne badania i POMYSLEC.
Szkoda, bo prawdopodobnie mozna by pomoc duzo wiekszej ilosci osob.


Maria, nie martw sie na zapas (wiem, latwo mowic...), ogarnij u endokrynologa nadnercza i zobaczysz co bedzie. kiedy masz wizyte?
__________________
...

Edytowane przez enn_
Czas edycji: 2015-04-11 o 11:36
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-04-11, 15:25   #3106
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez enn_ Poka¿ wiadomo¶æ
Wooow, zapomnialam o alopecia areata incognita, ale przypomnialas mi, ze o tym czytalam - nie raz, a kilka razy w kontekscie diagnozowania. Niestety nie mam linkow pod reka.
O to chodzi, ze objawy przypisywane AGA moga rownie dobrze byc objawami CTE albo plackowatego. Sadze ze AGA jest jedna z czesciej stawianych niewlasciwych diagnoz.
Poza tym latwo powiedziec "to AGA, prosze wcierac Loxon, wiecej sie zrobic nie da", zamiast zebrac szczegolowy wywiad, wszystkie potrzebne badania i POMYSLEC.
Szkoda, bo prawdopodobnie mozna by pomoc duzo wiekszej ilosci osob.


Maria, nie martw sie na zapas (wiem, latwo mowic...), ogarnij u endokrynologa nadnercza i zobaczysz co bedzie. kiedy masz wizyte?
Dlatego tego AGA nie traktujê tak na 100% powa¿nie, na razie akceptujê tê diagnozê, wiem ¿e mo¿e byæ prawdziwa, ale wiadomo, ró¿nie bywa. Pocieszam siê, ¿e nie jest rozlane, wtedy by³oby gorzej.

Wizytê u endokrynologa mam chyba w czerwcu, ale to nie problem. W poniedzia³ek do niego zadzwoniê, powiem co i jak, on czeka na wiadomo¶æ od Rakowskiej. Niestety DHEA trzeba sprowadziæ na import docelowy, bo w Polsce obecnie ten lek nie jest dostêpny, firma farmaceutyczna przesta³a go produkowaæ. Niestety sprowadzenie go trochê potrwa. Powiem mu w pon. ¿eby ju¿ szykowa³ wniosek.


Tylko wiecie, co mnie dziwi. W³osy nie lec± od 2 lat, a ewentualne wypadanie/³ysienie hamuj± wcierki i szampony!

Dziewczyny z AGA, jak u Was wygl±da wypadanie?
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255

Edytowane przez Maria221
Czas edycji: 2015-04-11 o 15:40
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-04-11, 16:57   #3107
joasiaczek79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomo¶ci: 9
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Maria to czemu kaza³a Ci odstawiæ loxon skoro stwierdzi³a ze masz AGA? porzeciez to jedyny ¶rodek na AGA Ty go u¿ywa³a¶ dzia³a³ na Ciebie???
joasiaczek79 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-04-11, 17:08   #3108
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Bo mam skrócony cykl ¿ycia w³osa z powodu niedoboru androgenów, loxon spowoduje masakrê. Potwierdzam, moje linienia po tym ¶rodku s± koszmarne i wcale same siê nie zatrzymuj±.

Znalaz³am zdjêcie skóry g³owy dotkniêtej alopecia aerata incognita, moja góra wygl±da identycznie, ale w³osów wykrzyknikowych brak:

http://www.mmj.eg.net/viewimage.asp?..._149746_u3.jpg
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-04-11, 17:56   #3109
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Jest w necie ksiazka o trichoskopii, nota bene polskich autorow, jak bede miala chwile moge poszukac linka.
Moze byc warto poczytac chociaz fragmenty.

Skoro juz jestesmy przy zdjeciach, wczoraj zerknelam na swoj skalp i zauwazylam, ze sporo mieszkow mam zaczerwienionych i do tego w paru miejscach mam bardzo czerwone i "brzydkie" obszary.
Ma ktoras z Was pomysl co to moze byc?
Nic mnie nie swedzi, te miejsca sa niewyczuwalne pod palcami i akurat tam rosna po 3 wlosy z mieszka. Natomiast jakis czas temu tu pisalam, ze czasami bola mnie "wlosy" (jak po rozpuszczeniu ciasnego kucyka), moze to jest jakos powiazane?

W maju bede w PL, wiec przejde sie z tymi fotami do dermatologa, mam nadzieje, ze nie zostane wysmiana.
__________________
...
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-11, 18:59   #3110
Anna07_07
Raczkowanie
 
Avatar Anna07_07
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 426
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez enn_ Poka¿ wiadomo¶æ
Jest w necie ksiazka o trichoskopii, nota bene polskich autorow, jak bede miala chwile moge poszukac linka.
Moze byc warto poczytac chociaz fragmenty.

Skoro juz jestesmy przy zdjeciach, wczoraj zerknelam na swoj skalp i zauwazylam, ze sporo mieszkow mam zaczerwienionych i do tego w paru miejscach mam bardzo czerwone i "brzydkie" obszary.
Ma ktoras z Was pomysl co to moze byc?
Nic mnie nie swedzi, te miejsca sa niewyczuwalne pod palcami i akurat tam rosna po 3 wlosy z mieszka. Natomiast jakis czas temu tu pisalam, ze czasami bola mnie "wlosy" (jak po rozpuszczeniu ciasnego kucyka), moze to jest jakos powiazane?

W maju bede w PL, wiec przejde sie z tymi fotami do dermatologa, mam nadzieje, ze nie zostane wysmiana.
Enn, wy¶miana na pewno nie zostaniesz, ale ... Jak ju¿ wcze¶niej pisa³am, mam podobne objawy do Twoich. Kiedy¶ wspomnia³am mojej dermatolog, ¿e "bol± mnie w³osy" . Opisa³am jej pokrótce te objawy, a ona mi powiedzia³a, ¿e nie ma takiej jednostki chorobowej, o takich objawach
__________________
Wewnêtrznie:
Magnez + B6, Pygeum Swanson, Witamina D3 i K2, Vitapil
Zewnêtrznie:
Wcierki - Alopexy 5% (co drugi dzieñ
wieczorem), wcierka wzmacniaj±ca Kolorówka, maski ró¿ne, cassia
Anna07_07 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-04-11, 19:38   #3111
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Z "bolacymi wlosami" isc nie bede, bo watpie, zeby ktos to potraktowal powaznie. Natomiast zaniepokoily mnie te zaczerwienienia(?) i zrobilam im zdjecia (juz wspominalam kiedys, ze kupilam sobie kamerke mikroskopowa, ktora sie swietnie sprawdza ) i z tymi zdjeciami chce isc i nie wiem jakiej reakcji sie spodziewac.
__________________
...
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-04-12, 10:09   #3112
mosia07
Raczkowanie
 
Avatar mosia07
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomo¶ci: 469
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cze¶æ dziewczyny Dawno mnie tu nie by³o, mam spore zaleg³osci w postach co poma³u nadrabiam:P
U mnie bez zmian, po pó³ roku wydawania piêniedzy na róznych lekarzy i badania dalej nie mam konkretnie postawionej diagnozy.
Ca³y czas zmagam siê z tr±dzikiem ( którego co prawda nie jest az tak duzo po tym jak odstawi³am laktozê, co prawda zdarza mi siê czasem zje¶æ kawa³ek zó³tego sera, ale to bardzo sporadycznie :P ), kilkoma czarnymi twardymi w³oskami na brodzie no i oczywi¶cie wypadaj±cymi w³osami.
Ostatnio by³am u fryzjerki, u której ostatni raz by³am maj±c 12-13 lat, obecnie mam 21. No i ona do mnie ze co to siê sta³o ze mi siê tak w³osy przerzedzi³y! By³a w szoku, chociaz wci±z wygl±daj± na dosyc grube, chociaz przedzia³ek bardzo sie powiêksza.
Poleci³a mi dermene- zel do wcierania. Poczyta³am na necie, faktycznie ma dobre opinie, by³am w szoku ze tego jeszcze nie próbowa³am :P Wcieram od trzech dni, ha, moze kiedy¶ jakie¶ efekty zobaczê.
Ostatnio doczeka³am sie równiez na wizytê u endokrynologa na fundusz. Przed tym kiedy moim celem by³o chodzenie prywatnie i robienie wyników na w³asny koszt, skonczy³o sie tak ze wyda³am mnóstwo pieniedzy a nie dowiedzia³am siê niczego.
No i ta pani endokrynolog mówi do mnie ze ona rok wczesniej robi³a mi badania i to nie jest podloze hormonalne, mam szukaæ gdzie indziej, dbaæ o w³osy, bo tak naprawdê ona nie chce mnie mamiæ, sposobu na wypadanie w³osów nie ma, a tabletki anty jeszcze bardziej by to spotêgowa³y. W tym momencie za³ama³am siê, ale wyci±gne³am jej wtedy wyniki które zrobi³am pó³ roku wcze¶niej, mia³am tam podwyzszony testosteron wolny 2,67 przy normie 0,2-1,3, androstendion 3,6 norma 0,3-3,5, dheas 420,5 norma 134,20-407,40. No i dziêki temu da³a mi skierowanie na kolejne wyniki. W pi±tek je odebra³am i przedstawiaja siê nastêpuj±co :

estradiol: 35,73 norma 16,2-313
testosteron (ale nie wolny) 0,529 norma 0,06-0,82
SHGB 40,88 norma 19,8-122
DHEAS 427 norma 35-430
androstendion 4,89 norma 0,75-3,89

Niestety wyszlo tak ze doktor tylko popatrzy³a na moje wyniki, poniewaz nie mia³am umówionej wizyty, powiedzia³a ze wymagam leczenia i mam siê umówiæ na wizytê, czyli mniej wiecej za kolejne pol roku.
Nie wiem czy i¶æ do tej pani prywatnie, czy po tym jak mnie potraktowa³a czy szukaæ kogo¶ innego. Troche jestem zrezygnowana bo bojê sie ze ona i tak zaproponuje mi tabletki anty, których ja nie chce, wiec nie wiem czy jest sens wydawaæ pieni±dze na wizytê.
Prosze wypowiedzcie siê co¶ co robic. Mysla³am o jakis suplementach, zmianie diety, moze moje dolegliwo¶ci wi±z± sie z insulinoodporno¶ci±?
__________________
ksi±¿ki na wymianê


Edytowane przez mosia07
Czas edycji: 2015-04-12 o 11:46
mosia07 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-04-12, 11:18   #3113
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez mosia07 Poka¿ wiadomo¶æ
Cze¶æ dziewczyny Dawno mnie tu nie by³o, mam spore zaleg³osci w postach co poma³u nadrabiam:P
U mnie bez zmian, po pó³ roku wydawania piêniedzy na róznych lekarzy i badania dalej nie mam konkretnie postawionej diagnozy.
Ca³y czas zmagam siê z tr±dzikiem ( którego co prawda nie jest az tak duzo po tym jak odstawi³am laktozê, co prawda zdarza mi siê czasem zje¶æ kawa³ek zó³tego sera, ale to bardzo sporadycznie :P ), kilkoma czarnymi twardymi w³oskami na brodzie no i oczywi¶cie wypadaj±cymi w³osami.
Ostatnio by³am u fryzjerki, u której ostatni raz by³am maj±c 12-13 lat, obecnie mam 21. No i ona do mnie ze co to siê sta³o ze mi siê tak w³osy przerzedzi³y! By³a w szoku, chociaz wci±z wygl±daj± na dosyc grube, chociaz przedzia³ek bardzo sie powiêksza.
Poleci³a mi dermene- zel do wcierania. Poczyta³am na necie, faktycznie ma dobre opinie, by³am w szoku ze tego jeszcze nie próbowa³am :P Wcieram od trzech dni, ha, moze kiedy¶ jakie¶ efekty zobaczê.
Ostatnio doczeka³am sie równiez na wizytê u endokrynologa na fundusz. Przed tym kiedy moim celem by³o chodzenie prywatnie i robienie wyników na w³asny koszt, skonczy³o sie tak ze wyda³am mnóstwo pieniedzy a nie dowiedzia³am siê niczego.
No i ta pani endokrynolog mówi do mnie ze ona rok wczesniej robi³a mi badania i to nie jest podloze hormonalne, mam szukaæ gdzie indziej, dbaæ o w³osy, bo tak naprawdê ona nie chce mnie mamiæ, sposobu na wypadanie w³osów nie ma, a tabletki anty jeszcze bardziej by to spotêgowa³y. W tym momencie za³ama³am siê, ale wyci±gne³am jej wtedy wyniki które zrobi³am pó³ roku wcze¶niej, mia³am tam podwyzszony testosteron wolny 2,67 przy normie 0,2-1,3, androstendion 3,6 norma 0,3-3,5, dheas 420,5 norma 134,20-407,40. No i dziêki temu da³a mi skierowanie na kolejne wyniki. W pi±tek je odebra³am i przedstawiaja siê nastêpuj±co :
estradiol: 35,73 norma 16,2-313
testosteron (ale nie wolny) 0,529 0,06-0,82
SHGB 40,88 19,8-122
DHEAS 427 norma 35-430
androstendion 4,89 norma 0,75-3,89

Niestety wyszlo tak ze doktor tylko popatrzy³a na moje wyniki, poniewaz nie mia³am umówionej wizyty, powiedzia³a ze wymagam leczenia i mam siê umówiæ na wizytê, czyli mniej wiecej za kolejne pol roku.
Nie wiem czy i¶æ do tej pani prywatnie, czy po tym jak mnie potraktowa³a czy szukaæ kogo¶ innego. Troche jestem zrezygnowana bo bojê sie ze ona i tak zaproponuje mi tabletki anty, których ja nie chce, wiec nie wiem czy jest sens wydawaæ pieni±dze na wizytê.
Prosze wypowiedzcie siê co¶ co robic. Mysla³am o jakis suplementach, zmianie diety, moze moje dolegliwo¶ci wi±z± sie z insulinoodporno¶ci±?
1) zmieniæ lekarza. Lekarz ma byæ dla Ciebie, nie odwrotnie. Chcesz komu¶ takiemu jeszcze p³aciæ? to ¿e w hormonach masz namieszane, to widzisz sama, ³aski nie zrobi³a, ¿e to potwierdzi³a ...
2) usg jajników co¶ pokaza³o?
3) masz potwierdzon± insulinooporno¶æ?


A co do insuliny, to wczoraj trafi³am na to ... nie wygl±da to dobrze. Do tej pory my¶la³am, ¿e wysoka insulina wp³ywa tylko i wy³±cznie na androgeny, a dalej to ju¿ wiadomo. A tu kurcze takie kwiatki ...


Cytat:
Insulina – hiperinsulinemia mo¿e w sposób bezpo¶redni zwiêkszaæ wytwarzanie androgenów w jajnikach, a tak¿e poprzez hamowanie syntezy SHBG w w±trobie
i bia³ka typu 1 wi±¿±cego insulinopodobny czynnik wzrostowy (insulin-like growth factor – IGF-I) [1]. Insulina obecna w mieszkach w³osowych wp³ywa bezpo¶rednio na wzrost w³osa oraz na regulacjê metabolizmu androgenów [11]. Zwiêkszenie stê¿enia DHT w mieszkach w³osowych powoduje ich miniaturyzacjê [12]. Sama insulina i konsekwencje oporno¶ci na ni± powoduj± obkurczanie i zaburzenie kr±¿enia w naczyniach od¿ywiaj±cych skórê g³owy, doprowadzaj±c do miejscowego niedotlenienia. Redukcja kr±¿enia mo¿e odgrywaæ znacz±c± rolê w patogenezie ³ysienia [13]. Niektórzy autorzy wysunêli hipotezê, ¿e wczesne ³ysienie androgenne mo¿e byæ klinicznym markerem oporno¶ci na insulinê [14].


Enn__ gdzie¶ mi wczoraj przelecia³o miêdzy wierszami, ¿e nadwra¿liwo¶æ miejscowa skóry g³owy to grzyb. Cholernie ciê¿ko go w badaniach wykryæ. Jaki¶ ch³opak opisywa³ swoj± krucjatê po lekarzach. W koñcu chyba sam siê zacz±³ leczyæ i mu siê uda³o, z tego co pamiêtam.
Jak kto¶ chce poczytaæ, to poszukam tego.
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-04-12, 11:45   #3114
mosia07
Raczkowanie
 
Avatar mosia07
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomo¶ci: 469
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Sailor Star Fighter Poka¿ wiadomo¶æ
1) zmieniæ lekarza. Lekarz ma byæ dla Ciebie, nie odwrotnie. Chcesz komu¶ takiemu jeszcze p³aciæ? to ¿e w hormonach masz namieszane, to widzisz sama, ³aski nie zrobi³a, ¿e to potwierdzi³a ...
2) usg jajników co¶ pokaza³o?
3) masz potwierdzon± insulinooporno¶æ?
Masz racjê, nie powinnam do niej i¶æ po tym co mi powiedzia³a. Jestem ze Szczecina i ogólnie bardzo ciêzko tu o dobrego endokrynologa, by³am juz u kilku i nie trafi³am jeszcze na zadnego dobrego. USG robione mia³am raz i rzekomo niczego nie wykaza³o. Insulinoodpono¶ci nie mam potwierdzonej, to tylko moje przypuszczenia. SHBG mam ¶rednio wysokie, im wiêcej insuliny tym mniej SHBG które wi±ze testosteron a co za tym idzie jest go wiêcej w organizmie.
Testosteron mam w normie, ale wolny mia³am dwukrotnie wyzszy.

Jakie badanie wykonaæ na insulioodporno¶æ? Ile ono mniej wiêcej kosztuje?

Tak w ogole to bardzo dziêkujê za odpowiedz
__________________
ksi±¿ki na wymianê

mosia07 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-04-12, 14:13   #3115
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 2 746
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Silor ... trochê mnie podlamalas tym cytatem ;( gdzie to znalaz³a¶ ?
__________________
WALCZÊ O W£OSY
dzamatasi jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-04-12, 19:41   #3116
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez mosia07 Poka¿ wiadomo¶æ
Masz racjê, nie powinnam do niej i¶æ po tym co mi powiedzia³a. Jestem ze Szczecina i ogólnie bardzo ciêzko tu o dobrego endokrynologa, by³am juz u kilku i nie trafi³am jeszcze na zadnego dobrego. USG robione mia³am raz i rzekomo niczego nie wykaza³o. Insulinoodpono¶ci nie mam potwierdzonej, to tylko moje przypuszczenia. SHBG mam ¶rednio wysokie, im wiêcej insuliny tym mniej SHBG które wi±ze testosteron a co za tym idzie jest go wiêcej w organizmie.
Testosteron mam w normie, ale wolny mia³am dwukrotnie wyzszy.

Jakie badanie wykonaæ na insulioodporno¶æ? Ile ono mniej wiêcej kosztuje?

Tak w ogole to bardzo dziêkujê za odpowiedz

Nie pamiêtam dok³adnie, ale SHBG stymuluje równie¿ estradiol. Dlatego na tabletkach anty bia³ka jest zazwyczaj du¿o. Tam gdzie jest du¿o estradiolu jest du¿o SHBG i odwrotnie. Musia³aby¶ to sprawdziæ.
No ale krzywe i tak warto zrobiæ. Problem w tym, ¿e od niedawna laboratorium ¿±da albo skierowania albo jakiego¶ ¶wistka od lekarza, ¿e mo¿esz krzywe zrobiæ. Nie wiem czy wszêdzie tak jest, w Diagnostyce niestety tak.
Ale mo¿e wystarczy wtedy pój¶æ do rodzinnego? musia³aby¶ podzwoniæ i dopytaæ.
Ceny nie pamiêtam ju¿, ale je¶li przyk³adowo badanie poziomu cukru kosztuje 8z³ to liczysz x3, bo tyle punktów ma krzywa. To samo jest z insulin± ale ona jest dro¿sza ... w granicach 30z³? + jakie¶ 5z³ za zakup glukozy.

Cytat:
Napisane przez dzamatasi Poka¿ wiadomo¶æ
Silor ... trochê mnie podlamalas tym cytatem ;( gdzie to znalaz³a¶ ?

na termedia. Jaki¶ artyku³ o diagnostyce ³ysienia w¶ród kobiet. O insulinie wiêcej tam nie by³o. Wymieniali jakie hormony odpowiedzialne s± za proces ³ysienia i dlaczego. Miej wiêcej.

Te¿ mi siê to nie podoba

Edytowane przez Sailor Star Fighter
Czas edycji: 2015-04-12 o 20:24
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-04-13, 09:45   #3117
Wenaa
Raczkowanie
 
Avatar Wenaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomo¶ci: 467
GG do Wenaa
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Maria221 Poka¿ wiadomo¶æ
Czopy to takie ¿ó³te jakby pryszze,sä b.ma³e i widaæ je w trychoskopii.

Ja mimo wszystko to AGA biorê w nawias,mnie nic nie wypada,nawet po infekcji,która kiedy¶ powodowa³a du¿e i d³ugie wypadanie. Nie mam uregulowanych androgenów,mam ich za ma³o i problem z brwiami wynika z niedoboru androgenów. Wg. Rakowskiej u mnie to po prostu nadwra¿liwo¶æ mieszków,ale ja wiem,¿e je¶li kobieta ma nadwra¿liwo¶æ,to lec± z ca³ej g³owy,bo u kobiet AGA wystêpuje w wersji rozlanej,a ja mam tylko u góry,w³osów mam za ma³o wszêdzie.

Moje brwi nie s± od AGA,s± od niedoboru androgenów.
Maria mój m±¿ równie¿ ma takie czopy na skórze g³owy, oraz takie jakby ¿ó³te placki, które odchodz± mu p³atami, do tego okropny ³upie¿, na który nic nie pomaga. W³osy te¿ mu wypadaj±, ale tylko na g³owie- ma tak gdzie nie gdzie przerzedzone, jakby mu wypada³y kêpkami. Brwi akurat bardzo ma gêste.
Co radzicie z jego g³ow± zrobiæ?
By³ u dermatologa, ale za bardzo siê tym nie przej±³ i kaza³ stosowaæ Nizoral, który nic nie pomaga....
__________________

Edytowane przez Wenaa
Czas edycji: 2015-04-13 o 09:46
Wenaa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-04-13, 10:06   #3118
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

A te czopy widaæ go³y okiem? Bo ¿ó³tych czopów rogowych nie widaæ go³ym okiem, one wychodz± w du¿ym powiêkszeniu.
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-04-13, 10:23   #3119
Wenaa
Raczkowanie
 
Avatar Wenaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomo¶ci: 467
GG do Wenaa
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Maria221 Poka¿ wiadomo¶æ
A te czopy widaæ go³y okiem? Bo ¿ó³tych czopów rogowych nie widaæ go³ym okiem, one wychodz± w du¿ym powiêkszeniu.
to s± takie ma³e krostki ropne
__________________
Wenaa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-04-13, 10:26   #3120
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Ja nie mam ropnych krostek. ¯ó³te czopy rogowe to co¶ zupe³nie innego, nie maj± nic wspólnego z ropnymi krostkami.
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2017-02-21 23:18:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:47.