zrzucić kilka kg - poszukiwane odpowiednie zajęcia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-10-17, 22:10   #1
Agalay
Przyczajenie
 
Avatar Agalay
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 18

zrzucić kilka kg - poszukiwane odpowiednie zajęcia


Witajcie
Mam 176cm, ważę ok 68kg, chciałabym troche schudnąć na udach i w brzuchu. Nienawidzę aerobiku, po prostu mnie nudzi. Nie przepadam za skakaniem (mam dość duży biust i jest to ciut uciążliwe) w rytm muzyki. Nie przepadam również za ćwiczeniami rozciągającymi. Czy jest jeszcze dla mnie jakiś ratunek? ?? Myślałam o jakiś zajęciach 2x w tygodniu. Np. raz siłownia, raz basen. Ale może jest jakiś rodzaj zajęć, o którym nie wiem a mógłby mi spasować. Generalnie lubie wszystko co ma jakiś sens np. gry typu siatkówka. Jestem też ograniczona finansowo.
Niekoniecznie muszą być szybkie efekty odchudzenia- powiedzmy że chciałabym zaprzyjaźnić się z jakimś sportem na dłużej. Może jest jakiś rodzaj aerobicu (nie znam się na tym) który jest w formie interesujący?
Pozdrawiam
Agalay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-18, 10:45   #2
Małgosia.O
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 121
Re: zrzucić kilka kg - poszukiwane odpowiednie zajęcia

Basen zdecydowanie polecam, dodaje energii, ujędrnia ciało, kręgosłup nie boli, pewnie wysmukla sylwetkę, ale nie wiem czy pomaga bardzo schudnąć. Nie namawiam do uprawiania jednego sportu, ja prowadzę aktywny tryb życia, ale robię wszystko co się, nawet remont w domu, hehe...
Małgosia.O jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-19, 16:08   #3
MartynaS
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 28
Re: zrzucić kilka kg - poszukiwane odpowiednie zajęcia

polecam chodzenie po schodach! nie trzeba skakać no i szybko daje efekty (ja zaczęłam od chodzenia co drugi dzień przez 45 minut)podobno bardzo dużo kalorii się w ten sposób spala, a jeśli chodzi o basen to niestety raczej nie schudniesz (chyba że będziesz pływać więcej niż 5 godzin w tygodniu).W tamtym roku próbowałam odchudzania przez pływanie no i wyniki miałam co najmniej niezadowalające(oczywiści e nadal chodze na basen i polecam go, ale raczej jako formę odpoczynku, relaksu niż sposób na schudnięcie)
pozdróweczki
MartynaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-23, 11:03   #4
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Re: zrzucić kilka kg - poszukiwane odpowiednie zajęcia

Poza basenem możesz też pomyśleć np o tańcu Towarzyskim, albo nowoczesnym(modern, modern jazz itd)-są kursy dla dorosłych praktycznie w każdym mieście. Nie ma tam bezsensowanego skakania, ale tworzenie czegoś poprzez ruch, więc może mogłoby Ci się spodobać. Idealnie dla Ciebie mogłby być też flamenco-to taniec dla prawdziwych kobiet
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-23, 11:07   #5
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Re: zrzucić kilka kg - poszukiwane odpowiednie zajęcia

Co do Twojej opinii na temat pływania to zdecydowanie się nie zgadzam. Być może w Twoim przypadku z jakiś nieznanych mi względów basen nie dał efektów, ale ogólnie rzecz biorąc to jedna z najskuteczniejszych form ruchu jeśli chodzi o wysmuklanie sylwetki, poprawianie harmonii jej budowy(szczególnie u kobiet mających sylwetkę typu drobna góra, mocny dół), dodatkowo pomaga pozbyć się cellulitu i obrzęków. Ja polecam odchudzającym się basen z całą odpowiedzialnością-ale równocześnie z zaznaczeniem, że nie wystarczy na pływalnie pójść i pobrodzić przy brzegu. Żeby były efekty trzeba jeszcze popływać
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-23, 12:08   #6
Agalay
Przyczajenie
 
Avatar Agalay
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 18
Re: zrzucić kilka kg - poszukiwane odpowiednie zajęcia

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi
Chyba jednak skusze sie na ten basenik i pomysle o tancu, zeby tylko moj misio chcial ze mna chodzic
Pozdrawiam
Agalay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:51.