Co zrobić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-27, 09:17   #1
niunia525
Przyczajenie
 
Avatar niunia525
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9
Unhappy

Co zrobić?


Witam !
Jestem tu nowa i mam duży problem
Mianowicie chodzi o to,że ja i mój chłopak mamy 16 lat.Niedługo 17.Jesteśmy razem od 9 miesięcy.Zdaje mi się,że moja mama zawsze była przeciwna temu związkowi ale nigdy nie mówiła o tym aż tak otwarcie.Martwi się bardzo o mnie,gdyz sama urodziła mnie gdy miała 16 lat.Wiele razy tłumaczyła mi,żebym na siebie uważała itp.Przyjęłam to do wiadomości i doskonale zdaje sobie sprawe,że sie martwi,ale ostatnio zrobiła sie nie do wytrzymania.Najpierw miała problem,że mój chłopak siedzi u mnie 5 h a nie 2.Dodam,że mieszkamy 15 km od siebie i widzimy się średnio 1,2 w tygodniu.A teraz zaczęła mówić,że na pewno robimy sobie dobrze.W sumie dużo się nie pomyliła,ale czy w naszym wieku petting jest czyms złym? przecież nie chcemy od razu seksu mama chodzi cały czas na mnie obrażona a ja nie wiem jak z nia rozmawiać,bo zawsze miałysmy ze sobą bardzo dobry kontakt i o wszystkim sobie mówiłyśmy
Pomocy !
niunia525 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 09:35   #2
babydoll1985
Raczkowanie
 
Avatar babydoll1985
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 200
Dot.: Co zrobić?

Czyli najlepszym rozwiązaniem będzie w Twoim przypadku szczera, spokojna rozmowa.Myślę, że mama jest na Ciebie zła nie z tego co robisz ale z obawy przed tym, że mogłabys popełnić ten sam bład co ona. Jeśli wszystko jej wyjaśnisz będzie z pewnością spokojniejsza.
__________________
"Dobra kobieta inspiruje mężczyznę, dowcipna go interesuje, piękna oczarowuje, lecz współczująca go dostanie"

Victor Marie Hugo

http://mjutkiewicz.blogspot.com/
babydoll1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 09:38   #3
Madzialenka_21
Zadomowienie
 
Avatar Madzialenka_21
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 1 115
Dot.: Co zrobić?

Porozmawiaj z mamą i wytłumacz jej, że nie robicie nic złego. Możesz jej również otwarcie powiedzieć że nie jesteś jeszcze gotowa na seks i nie zamierzasz go uprawiać.
__________________
Nie obiecam Ci, że będę bezbłędna, ale obiecam, że będę zawsze.


Madzialenka_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 09:42   #4
LadyBeatta
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 200
Dot.: Co zrobić?

to normalne, ze sie o Ciebie martwi- chce, abys mogla przezyc swoja mlodosc tak, jak na to zaslugujesz- skonczyc szkole, bawic sie bez obowiazku za malutkiego czlowieka. na pewno nie jest tak, ze zaluje, ze Cie urodzila, ale chce Ci zapewnic to wszystko, o czym piszę wyzej. skoro uprawiacie petting, na pewno w ktoryms momencie postanowicie sprobowac pelnego stosunku- a wtedy oboje zadbajcie o zabezpieczenie. powiedz to mamie- ze jestes odpowiedzialna dziewczyna, nie uprawiasz jeszcze seksu, a kiedy nadejdzie pora, ze poczujesz, ze jestes gotowa, bedziesz chciala porozmawiac i z mama na ten temat- niech czuje, ze jej ufasz, ze nie bedziesz jej "na zlosc" zachodzic zaraz w ciaze. poczytaj o seksie, o antykoncepcji, aby potem nie czekac ze strachem na kolejny okres, a na wizazu nie pisac o ciazy z palca itp. badz odpowiedzialna mloda kobietka
__________________
konto nieaktywne
LadyBeatta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 09:42   #5
niunia525
Przyczajenie
 
Avatar niunia525
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9
Dot.: Co zrobić?

Rozmawiałam już nie jeden raz.Ale ona mówi,że w ciąże mozna zajść nie tylko przez sam stosunek ale własnie również przez petting.Nie mogę do niej dotrzeć już w ogóle
Myśle,że to co robimy to nie jest nic złego w naszym wieku
niunia525 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 09:45   #6
niunia525
Przyczajenie
 
Avatar niunia525
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9
Dot.: Co zrobić?

LadyBeatta mama wie ,że nie jestem gotowa na pełen seks.Ale ona tak strasznie mi nie ufa,że za każdym razem gdy mój chłopak ode mnie wyjeżdża boje się z nia rozmawiac.Zawsze jest jakies ale nawet,gdy nic nie robimy,nie mowiąc juz o tym,że jesli siedzimy u mnie w pokoju drzwi musza byc otwarte...
niunia525 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 10:40   #7
201801022117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 755
Dot.: Co zrobić?

Cytat:
Napisane przez niunia525 Pokaż wiadomość
Rozmawiałam już nie jeden raz.Ale ona mówi,że w ciąże mozna zajść nie tylko przez sam stosunek ale własnie również przez petting.Nie mogę do niej dotrzeć już w ogóle
Myśle,że to co robimy to nie jest nic złego w naszym wieku
Jeżuuuuu... Słuchaj, prawda jest taka, że to, co robisz z Twoim chłopakiem, to nie jest sprawa Twojej mamy. Rozumiem, że się martwi, ale nie musisz jej się spowiadać z tego co robisz z chłopakiem. Z tej sytuacji nie ma dobrego wyjścia- albo przestaniesz się spotykać z chłopakiem, albo zaczniesz olewać to co mówi mama. Pewnie wiesz, że do seksu trzeba dojrzeć, i nie ma się do czego spieszyć.
201801022117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-27, 11:24   #8
himym
Zadomowienie
 
Avatar himym
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 178
Dot.: Co zrobić?

Ty no,jak włoży palce w spermie i potrzyma jakiś czas to jasne,może znajdziesz.
Słuchaj,bardziej od Ciebie do gina powinna pójść Twoja mama by wytłumaczył jej,że nie każdy pierwszy seks (lub jakikolwiek) kończy się ciążą. To,że ona wpadła nie znaczy,że ty zrobisz to samo.
__________________
The only way to get rid of a temptation is to yield to it
Problem niektórych kobiet polega na tym,że ekscytują się byle czym,a potem biorą z tym ślub.



Nie subskrybuję wątków.
himym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 12:11   #9
wisienka_na_torcie
Zakorzenienie
 
Avatar wisienka_na_torcie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 010
Dot.: Co zrobić?

Najlepiej zrobisz, jak po prostu zaczniesz ignorowac zachowanie mamy. Przestań rozmawiać z nią o chłopaku, jeśli zacznie wysuwać jakieś pretensje, powiedz, że to Twoja sprawa, że nie robisz nic złego i nie widzisz sensu ciągle o tym rozmawiać. Być może mamie po prostu się znudzi.
Tak naprawdę nie zmienisz jej podejścia do Waszego związku, jesli ona sama tego nie zechce.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=679770
Zapraszam do wymiany
wisienka_na_torcie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 12:20   #10
ama4
High Quality Since 2007
 
Avatar ama4
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wild wild south
Wiadomości: 4 268
Dot.: Co zrobić?

A teraz do sedna - czemu może nie lubić twojego chłopaka? Ma ku temu jakieś powody? Ale tak szczerze, jak na spowiedzi. Bo być może nie chodzi aż tak bardzo o seks.
ama4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 12:21   #11
Poseidon
Raczkowanie
 
Avatar Poseidon
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 72
Dot.: Co zrobić?

Mnie się wydaje, że twoja mama doskonale wie jak można zajść w ciążę i jeszcze lepiej jak w nią nie zajść Pewnie wykorzystując twój młody wiek po prostu cię straszy, ale nie robi tego z wrodzonej podłości tylko dlatego, że się o ciebie troszczy. Sama popełniła kiedyś błąd i wiedząc ile on kosztuje, chce cię przed nim ustrzec.
Okres dzieciństwa się już skończył, mama teraz wie, że stajesz się kobietą i jak każdy rodzic (ty też w przyszłości) stara się ciebie chronić. Taka ochrona rzadko odbywa się z uśmiechem na ustach - możesz to zaakceptować albo nie, ale pamiętaj - lepiej uczyć się na cudzych błędach niż na swoich. Bądź ostrożna z seksem a mamę uspokój rozmową
...i żyjcie długo i szczęśliwie
Poseidon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-27, 13:11   #12
LadyBeatta
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 200
Dot.: Co zrobić?

postaraj sie jej udowodnic, ze jestes tego zaufania warta- nie rob zadnych glupot, informuj ja o wyjsciach, zgadzaj sie na jej warunki lub probuj isc na kompromis. jesli cos odwalisz, pokazesz, ze wlasnie jestes tą malolatą, ktorej trzeba na kazdym kroku pilnowac. pokaz mamie artykuly z netu czy ksiazek, badz niech pojdzie z Toba do ginekolga- dorosla osoba, lekary, powinien roywiac jej watpliwosci. sama yaproponuj te wiyzte, pokay, ze je ufasz przez petting mozna zajsc, ale wtedy, gdy chlopak przenosi swoje palce na ktorych jest sperma w okolice Twojego sromu, badz ma wytrysk blisko twojej strefy intymnej. powiedz mamie, ze uwazacie i na cos takiego nie pozwalasz. wiem, ze Ci trudno, ale ona tylko sie o Ciebie martwi
__________________
konto nieaktywne
LadyBeatta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 13:21   #13
straszaczka
Raczkowanie
 
Avatar straszaczka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 81
Dot.: Co zrobić?

Eh u mojej mamy w ogóle by taka rozmowa nie przeszła. Na szczęście nie mam takiego problemu jak Ty ale próbuję go sobie wyobrazić. Skoro już rozmawiałaś z mamą na ten temat i to nie podziałało, to może przyczyna tkwi w samej rozmowie. Podnosiłaś ton? Krzyczałaś? Nie chcesz słuchać argumentów mamy? Albo źle zaczęłyście rozmowę, bo czasami wystarczy umiejętnie podjąć temat i wtedy uspokoiłabyś mamę i siebie. Pozwól jej się wypowiedzieć. Możesz nawet wysłuchać jej rad, niech opowie Ci historię, której finałem jesteś właśnie Ty! Mimo, że mama uważa, że popełniła błąd w młodości, to w głębi serca baaardzo Cię kocha i nie chce, żeby historia się znowu powtórzyła.
Więc myślę, że powinnyście ze sobą jeszcze raz, na spokojnie porozmawiać. Wysłuchaj jej z zaciekawieniem i skupieniem, bo mama widząc, że nie lekceważysz jej słów i posłusznie kiwasz głową uspokoi się i zaufa Tobie i Twojemu chłopakowi.
straszaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 13:35   #14
arcydiablica
Raczkowanie
 
Avatar arcydiablica
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: pomorskie, Gdynia.
Wiadomości: 160
Dot.: Co zrobić?

Cóż, chce Cię uchronić przed swoimi błędami z przeszłości...

Mam ten sam problem, jestem ciut starsza. Niestety, mama uważa, że wie lepiej i jest w stanie WMÓWIĆ mi, że jestem w ciąży, bo okres dostałam tydzień później, niż zwykle. Pomijając już fakty typu: przeglądanie kosza na śmieci w poszukiwaniu zużytych podpasek (no, bo jak ich nie ma, to przecież pewne, że jestem w ciąży! "łazi toto, okresu nie ma i się gzi po kątach z tym zboczeńcem, coto go nazywa swoim chłopakiem!" ).

Ja już rozmów próbowałam. Tych płakanych, tych krzyczanych, tych na spokojnie i szczerze. Nic nie dało. Nauczyłam się nie przejmować. Wiem, szkoda zaprzepaścić dobre kontakty z mamą, ale z drugiej strony... takie jej zachowanie może Ci w przyszłości zatruć życie :/
__________________
"Trzyma w rękach wróbelka ze złamanym skrzydłem,
własne pieniądze na podróż daleką i długą,
tasak do mięsa, kompres i kieliszek czystej.
Dokąd tak biegnie, czy nie jest zmęczona.
Ależ nie, tylko trochę, bardzo, nic nie szkodzi..."


_________

cząstka mnie.
arcydiablica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 13:54   #15
straszaczka
Raczkowanie
 
Avatar straszaczka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 81
Dot.: Co zrobić?

Cytat:
Napisane przez arcydiablica Pokaż wiadomość

Ja już rozmów próbowałam. Tych płakanych, tych krzyczanych, tych na spokojnie i szczerze. Nic nie dało. Nauczyłam się nie przejmować. Wiem, szkoda zaprzepaścić dobre kontakty z mamą, ale z drugiej strony... takie jej zachowanie może Ci w przyszłości zatruć życie :/
Arcydiablica ma rację. Mimo, że masz dopiero 16 lat, to warto już powoli uodparniać mamę na zmiany w Twoim życiu. Kiedyś może być na prawdę uciążliwa, bo zamiast Cię wspierać - będzie krytykować. Ja moją mamę przyzwyczaiłam do tego, że zawsze opowiadam jej wiele rzeczy, mówię, co sądzę na temat np. zachowania moich koleżanek. Może po części ma to swoje plusy, bo wie jak się zachowam w różnych sytuacjach i może mi ufać. Ostatnio jednak robi się to uciążliwe, bo zaczyna się sama o wszystko pytać i wszystko chciałaby wiedzieć.. Przyzwyczaiłam mamę do tego. Sama jestem sobie winna.
straszaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 14:57   #16
LadyBeatta
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 200
Dot.: Co zrobić?

Cytat:
Napisane przez arcydiablica Pokaż wiadomość
Cóż, chce Cię uchronić przed swoimi błędami z przeszłości...

Mam ten sam problem, jestem ciut starsza. Niestety, mama uważa, że wie lepiej i jest w stanie WMÓWIĆ mi, że jestem w ciąży, bo okres dostałam tydzień później, niż zwykle. Pomijając już fakty typu: przeglądanie kosza na śmieci w poszukiwaniu zużytych podpasek (no, bo jak ich nie ma, to przecież pewne, że jestem w ciąży! "łazi toto, okresu nie ma i się gzi po kątach z tym zboczeńcem, coto go nazywa swoim chłopakiem!" ).

Ja już rozmów próbowałam. Tych płakanych, tych krzyczanych, tych na spokojnie i szczerze. Nic nie dało. Nauczyłam się nie przejmować. Wiem, szkoda zaprzepaścić dobre kontakty z mamą, ale z drugiej strony... takie jej zachowanie może Ci w przyszłości zatruć życie :/
Twoja mama tez sie o Ciebie martwi. po prostu nie umie tego w inny sposob wyrazic. a czy warto zaprzepaszczac relacje z matka dla faceta? facetow moze byc wielu, a matke masz jedna.
__________________
konto nieaktywne
LadyBeatta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 15:06   #17
arcydiablica
Raczkowanie
 
Avatar arcydiablica
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: pomorskie, Gdynia.
Wiadomości: 160
Dot.: Co zrobić?

Cytat:
Napisane przez LadyBeatta Pokaż wiadomość
Twoja mama tez sie o Ciebie martwi. po prostu nie umie tego w inny sposob wyrazic. a czy warto zaprzepaszczac relacje z matka dla faceta? facetow moze byc wielu, a matke masz jedna.
Trochę dziwna ta filozofia. Nie chcę się z nią kłócić, sama nigdy nie wszczynam awantur i nie daję jej powodów do niepokoju. Ale, gdy zaczyna nadmiernie wypytywać, wtryniać się w nie swoje sprawy, "wmawiać" mi różne rzeczy, to po prostu potrafię się postawić.
Nie zamierzam psuć relacji z TŻtem (które na dzień dzisiejszy nie mają sobie nic do zarzucenia ), tylko po to, by przypodobać się mamie, która czasem po prostu zwyczajnie przesadza.
Poza tym, jakiego bym faceta nie miała, to i tak gadka będzie ta sama. Na to akurat nie mam wpływu.
__________________
"Trzyma w rękach wróbelka ze złamanym skrzydłem,
własne pieniądze na podróż daleką i długą,
tasak do mięsa, kompres i kieliszek czystej.
Dokąd tak biegnie, czy nie jest zmęczona.
Ależ nie, tylko trochę, bardzo, nic nie szkodzi..."


_________

cząstka mnie.
arcydiablica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 16:42   #18
przekora
Zadomowienie
 
Avatar przekora
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 408
Dot.: Co zrobić?

Napiszę krótko. W Twoim wieku moja mam zabraniała mi wszystkiego - dosłownie. Po długim buncie, uległam jej i zrobiłam tak jak ona chciała - przestałam spotykać się z chłopakiem, ze znajomymi, z którymi ona nie chciała, uczyłam się tylko i siedziałam w domu. Konsekwencją tego było to, że i tak miałam ledwno trójki, zero przyjaciół, własnego zdania, a do dziś mając już 22 lata wypominam jej to i mimo rozmów nigdy między nami do tej pory tak naprawdę nie jest dobrze.

Rozumiem - mama jest jedna, ale mimo tego, że Cię urodziła musi pamiętać, że TO TWOJE ŻYCIE.

Moja mama przeżyła za mnie moje - nie dopuść by Twoja zrobiła to samo.
__________________


każdy ma swoje zdanie - licz się z tym
każdy ma swój gust - pamiętaj

dziękuję

Patrycja - miło mi
przekora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 17:50   #19
wisienka_na_torcie
Zakorzenienie
 
Avatar wisienka_na_torcie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 010
Dot.: Co zrobić?

Cytat:
Napisane przez LadyBeatta Pokaż wiadomość
Twoja mama tez sie o Ciebie martwi. po prostu nie umie tego w inny sposob wyrazic. a czy warto zaprzepaszczac relacje z matka dla faceta? facetow moze byc wielu, a matke masz jedna.
No bez przesady... Gdybym miała wychodzić z takiego założenia, to pewnie dzisiaj nie byłabym z Tż, nie mieszkała z nim i nie czuła, że mam przy sobie cudownego faceta, który mnie naprawdę kocha.
Moja matka też lubiła dyktować co i jak mam robić, z tym, ze ona ma tendencję do wyszukiwania problemów tam, gdzie ich nie ma i nie przyjmuje do wiadomości tego, ze może nie mieć racji. Z resztą nie tylko w stosunku do mnie tak się zachowuje. Jasne, matkę ma się jedną, ale to nie znaczy, że z każdą da się utrzymywać dobre stosunki. Są ludzie, z którymi zgodne współżycie naprawdę jest niemożliwe. I mimo, że matkę mam jedną, Tż jest dla mnie o wiele bliższą i ważniejszą osobą, mimo, że facetów na świecie cała masa.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=679770
Zapraszam do wymiany
wisienka_na_torcie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-27, 18:02   #20
przekora
Zadomowienie
 
Avatar przekora
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 408
Dot.: Co zrobić?

Wisienko, zgadzam się z Tobą i praktycznie wiem o czym "piszesz"
__________________


każdy ma swoje zdanie - licz się z tym
każdy ma swój gust - pamiętaj

dziękuję

Patrycja - miło mi
przekora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 18:28   #21
arcydiablica
Raczkowanie
 
Avatar arcydiablica
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: pomorskie, Gdynia.
Wiadomości: 160
Dot.: Co zrobić?

Cytat:
Napisane przez wisienka_na_torcie Pokaż wiadomość
No bez przesady... Gdybym miała wychodzić z takiego założenia, to pewnie dzisiaj nie byłabym z Tż, nie mieszkała z nim i nie czuła, że mam przy sobie cudownego faceta, który mnie naprawdę kocha.
Moja matka też lubiła dyktować co i jak mam robić, z tym, ze ona ma tendencję do wyszukiwania problemów tam, gdzie ich nie ma i nie przyjmuje do wiadomości tego, ze może nie mieć racji. Z resztą nie tylko w stosunku do mnie tak się zachowuje. Jasne, matkę ma się jedną, ale to nie znaczy, że z każdą da się utrzymywać dobre stosunki. Są ludzie, z którymi zgodne współżycie naprawdę jest niemożliwe. I mimo, że matkę mam jedną, Tż jest dla mnie o wiele bliższą i ważniejszą osobą, mimo, że facetów na świecie cała masa.
Idealnie to ujęłaś.
__________________
"Trzyma w rękach wróbelka ze złamanym skrzydłem,
własne pieniądze na podróż daleką i długą,
tasak do mięsa, kompres i kieliszek czystej.
Dokąd tak biegnie, czy nie jest zmęczona.
Ależ nie, tylko trochę, bardzo, nic nie szkodzi..."


_________

cząstka mnie.
arcydiablica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 18:58   #22
Nikt_Wazny
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1
Dot.: Co zrobić?

Cytat:
Napisane przez FreakChic Pokaż wiadomość
Jeżuuuuu... Słuchaj, prawda jest taka, że to, co robisz z Twoim chłopakiem, to nie jest sprawa Twojej mamy. Rozumiem, że się martwi, ale nie musisz jej się spowiadać z tego co robisz z chłopakiem. Z tej sytuacji nie ma dobrego wyjścia- albo przestaniesz się spotykać z chłopakiem, albo zaczniesz olewać to co mówi mama. Pewnie wiesz, że do seksu trzeba dojrzeć, i nie ma się do czego spieszyć.
Dopóki matka płaci za jej jedzenie, mieszkanie i edukację, psim obowiązkiem dziecka jest rodzica słuchać. Zwłaszcza, że w 99% rodzic ma rację. Dodatkowo, rodzic nie tylko MA prawo, ale i OBOWIĄZEK interesować się tym, co robi jego dziecko. ZWŁASZCZA w takich sprawach, które mogą skończyć się tym, że matce przybędzie kolejna gęba do wykarmienia, a córka zniszczy sobie resztę życia, np. przerywając naukę, a w konsekwencji (bez matury) siadając na kasie w Biedronce.

Gratuluję koleżance światłej porady danej 16-letniej dziewczynce, aby nie słuchała rodziców w sprawach seksu. Na pewno dużo dobrego z tego wyniknie.

Pozdrawiam.
Nikt_Wazny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 19:44   #23
niunia525
Przyczajenie
 
Avatar niunia525
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9
Dot.: Co zrobić?

Cytat:
Napisane przez ama4 Pokaż wiadomość
A teraz do sedna - czemu może nie lubić twojego chłopaka? Ma ku temu jakieś powody? Ale tak szczerze, jak na spowiedzi. Bo być może nie chodzi aż tak bardzo o seks.
Jestem pewna,że ku mojemu chłopakowi nie moze miec żadnych zastrzeżeń.Może tylko dlatego,że jest w moim wieku,ale czy to naprawde taki duzy problem
niunia525 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 19:46   #24
arcydiablica
Raczkowanie
 
Avatar arcydiablica
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: pomorskie, Gdynia.
Wiadomości: 160
Dot.: Co zrobić?

Cytat:
Napisane przez niunia525 Pokaż wiadomość
Jestem pewna,że ku mojemu chłopakowi nie moze miec żadnych zastrzeżeń.Może tylko dlatego,że jest w moim wieku,ale czy to naprawde taki duzy problem

A to źle?
__________________
"Trzyma w rękach wróbelka ze złamanym skrzydłem,
własne pieniądze na podróż daleką i długą,
tasak do mięsa, kompres i kieliszek czystej.
Dokąd tak biegnie, czy nie jest zmęczona.
Ależ nie, tylko trochę, bardzo, nic nie szkodzi..."


_________

cząstka mnie.
arcydiablica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 20:14   #25
niunia525
Przyczajenie
 
Avatar niunia525
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9
Dot.: Co zrobić?

Cytat:
Napisane przez arcydiablica Pokaż wiadomość
A to źle?
Mi to nie przeszkadza tylko mojej mamie bo mowi,że to jeszcze dziecko,ale mam przyjaciela starszego o 3 lata i mama miała do nas kiedys jakies podejrzenia tez bezpodstawne to mówiła,,że jak starszy to wiadomo,że tylko jednego oczekuje...;/

---------- Dopisano o 21:14 ---------- Poprzedni post napisano o 21:11 ----------

Dziewczyny,ogólnie jesteście cudowne ! Po tym co czytam myślę jednak,że warto troche wrzucic na luz z mojej strony,bo jaki ten chłopak by nie był to mamie zawsze bedzie to przeszkadzało i chyba nie ma na to rady cud...
niunia525 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 20:16   #26
przekora
Zadomowienie
 
Avatar przekora
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 408
Dot.: Co zrobić?

Zrób tak jak Ci pisałyśmy i nie PODDAWAJ się Mama na pewno Cię kocha i nie chce zrobić Ci krzywdy, ale nie może robić Ci krzywdy mieszając Ci się w życiu prywatnym.
__________________


każdy ma swoje zdanie - licz się z tym
każdy ma swój gust - pamiętaj

dziękuję

Patrycja - miło mi
przekora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 21:17   #27
arcydiablica
Raczkowanie
 
Avatar arcydiablica
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: pomorskie, Gdynia.
Wiadomości: 160
Dot.: Co zrobić?

Cytat:
Napisane przez niunia525 Pokaż wiadomość
Mi to nie przeszkadza tylko mojej mamie bo mowi,że to jeszcze dziecko,ale mam przyjaciela starszego o 3 lata i mama miała do nas kiedys jakies podejrzenia tez bezpodstawne to mówiła,,że jak starszy to wiadomo,że tylko jednego oczekuje...;/

---------- Dopisano o 21:14 ---------- Poprzedni post napisano o 21:11 ----------

Dziewczyny,ogólnie jesteście cudowne ! Po tym co czytam myślę jednak,że warto troche wrzucic na luz z mojej strony,bo jaki ten chłopak by nie był to mamie zawsze bedzie to przeszkadzało i chyba nie ma na to rady cud...

Ło matko. Jak za młody, to niedobrze, jak w wieku córy - też źle, nie wspominając o starszym! Olaboga! Ech, te mamy... Zwsze powtarzają: "zrozumiesz, jak będziesz miała swoje dzieci". Ja chyba jednak nigdy ich nie pojmę

Nie ma za co, od tego jesteśmy. Tak, jak mówiłam - może i relacje z mamą trochę się pogorszą i osłabią... ale chyba "lepsze" to, niż zepsute życie, zepsuty związek i zakłamane relacje z mamą, do której i tak w środku zawsze miałabyś żal o to, jak Ci zatruwała życie za młodu


__________________
"Trzyma w rękach wróbelka ze złamanym skrzydłem,
własne pieniądze na podróż daleką i długą,
tasak do mięsa, kompres i kieliszek czystej.
Dokąd tak biegnie, czy nie jest zmęczona.
Ależ nie, tylko trochę, bardzo, nic nie szkodzi..."


_________

cząstka mnie.
arcydiablica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-28, 11:58   #28
bubus900
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: dom
Wiadomości: 3 687
Dot.: Co zrobić?

Ja się kobiecie nie dziwię. Martwi się po prostu i nie chce, żebyś powótrzyła jej błąd... Słuchaj, zrób herbatę czy co tam pijecie, usiądźcie i porozmawiajcie szczerze. Powiedz, to co nam, że jeszcze nie jesteś na seks gotowa i nie będziesz niczego na siłę robić. A jeżeli się zdecydujesz na ten krok to powiesz jej jako pierwszej.. Spróbuj rozbudzić zaufanie swojej mamy.
Zresztą, dziewczyny, ja w pełni tę kobietę rozumiem. Zresztą, młoda zakochana 16latka, aby utrzymać faceta jest w stanie dużo zrobić...
__________________
Jest git
bubus900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-28, 20:58   #29
przekora
Zadomowienie
 
Avatar przekora
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 408
Dot.: Co zrobić?

Cytat:
Napisane przez bubus900 Pokaż wiadomość
A jeżeli się zdecydujesz na ten krok to powiesz jej jako pierwszej.. Spróbuj rozbudzić zaufanie swojej mamy.
Zresztą, dziewczyny, ja w pełni tę kobietę rozumiem. Zresztą, młoda zakochana 16latka, aby utrzymać faceta jest w stanie dużo zrobić...


Ale po co ? ...

Jej mama również nie wzbudziła zaufania córki. Zaufanie idzie w dwie strony.

Autorka wątku wydaje się być odpowiedzialną osobą, w pierwszym poście nawet była o tym mowa.
__________________


każdy ma swoje zdanie - licz się z tym
każdy ma swój gust - pamiętaj

dziękuję

Patrycja - miło mi
przekora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-28, 21:58   #30
ama4
High Quality Since 2007
 
Avatar ama4
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wild wild south
Wiadomości: 4 268
Dot.: Co zrobić?

niunia, a może jest coś poza jego wiekiem, co może jej przeszkadzać? Jak Twoje oceny w szkole? Jak jego oceny? Ile czasu ze sobą spędzacie? Jakie macie plany na przyszłość? Ja w pierwszej kolejności przemyślałabym sobie to, czy czuję, że jestem zupełnie w porządku. Jeśli tak - postaraj się być dalej w porządku i rozmawiaj z mamą. Spróbujcie wytyczyć jasne granice, które stopniowo będziecie przesuwać dalej i dalej. Może naprawdę niezłym pomysłem będzie wspólna wyprawa do ginekologa? Może powiedz jej, że skoro się obawia pettingu, to zaczniesz już teraz myśleć na wszelki wypadek o antykoncepcji?
Bo w sumie pisałaś w pierwszym poście, że "zaczęła mówić,że na pewno robimy sobie dobrze.", potem sama stwierdzasz "W sumie dużo się nie pomyliła,", więc wychodzi na to, że mama ma rację i że ma powody sądzić, że tak naprawdę jesteście bliżej seksu niż dalej. Skoro więc ma rację, to może warto z nią spróbować jeszcze raz porozmawiać, a wcześniej pozbierać odpowiednie argumenty.
ama4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:32.