Co mocniej niszczy włosy? Farba czy balejaż? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-13, 11:37   #1
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360

Co mocniej niszczy włosy? Farba czy balejaż?


Zdaję sobie sprawę z tego, że i farba i rozjaśniacz to zabójstwo dla włosów. Nie mniej jednak są takie z nas, które bez tego się nie obejdą - np. ja [głupio mi latać po mieście i pokazywać siwe włosy mając dwadzieścia kilka lat]

Z natury jestem szatynką, ale od kilku lat robię na włosach balejaż - średnio co trzy-cztery miesiące [po takim mniej więcej okresie czasu moje odrosty o to już zaczynają wołać]. Balejaż - oczywiście rozjaśniaczem, bo jak inaczej. Tzn. tak mi się wydaje, bo robie to u fryzjera więc sama nie bawię się w mieszanie specyfików do tego. Do tego zazwyczaj fryzjer nie nakłada mieszanki na całe włosy, a jedynie na odrosty.
Jednak w listopadzie zeszłego roku skusiłam się na zafarbowanie włosów na ciemny brąz. I tu zaczął się problem. Bo praktycznie raz w miesiącu muszę nakładać farbę na odrosty, bo jednak mniej więcej po miesiacu w wypadku ciemnej farby - widać każdy mój siwy włos i trochę inny kolor włosów - no a przy okazji także i na resztę włosów [to juz robię w domu sama Wellatonem].

I teraz rodzi się pytanie: co bardziej niszczy włosy. Farba średnio raz w miesiącu, nakładana ostatecznie także i na całe włosy [30 min odrosty, 15 reszta]? Czy balejaż co trzy - cztery miesiące nakładany praktycznie tylko na odrosty?

Edytowane przez Aimee_J
Czas edycji: 2011-05-13 o 11:39
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 13:43   #2
Lenka_Magda
Raczkowanie
 
Avatar Lenka_Magda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 206
Dot.: Co mocniej niszczy włosy? Farba czy balejaż?

Balejaż jest nakładany tylko na pasemkach a nie na całych włosach. Mi jak robiła fryzjerka balejaż to nie jest on nakładany tak od skóry głowy tylko tak dalej robiony wiec myśle ,że to też ma wpływ bo farba jest nakładana od poczatku włosa
Lenka_Magda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 14:23   #3
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Co mocniej niszczy włosy? Farba czy balejaż?

Tak, ale ja robię balejaż dość gęsty. Drobne pasemka, ale za to jest ich bardzo dużo. Zresztą, to, ze nie robi sie tego na wszystkich włosach, a tylko na części nie zmienia faktu, że te na których się robi również się niszczy.
Moja fryzjerka za pierwszym razem robi balejaż na całej dlugości włosów, a później przy kolejnych wizytach już jedynie na odrostach.
Farbę natomiast praktycznie za każdym razem muszę kłaść również na całej długości, bo zwyczajnie się wypłukuje, więc kolor nałożony na odrosty zbyt bardzo by się odznaczał.

Teoretycznie wydawałoby mi się, ze rozjaśniacz bardziej niszczy włosy. No właśnie. Ale kładę go jakby rzadziej...
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 15:51   #4
kitkulka
Zakorzenienie
 
Avatar kitkulka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 18 974
Dot.: Co mocniej niszczy włosy? Farba czy balejaż?

rozjaśniacz najbardziej niszczy włosy
kitkulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 16:00   #5
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Co mocniej niszczy włosy? Farba czy balejaż?

No a farba kładziona bardzo często w porównaniu do uzywania przeze mnie rozjaśniacza?
Bo przyznam się, ze się gubię.
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 16:31   #6
novelove
Zakorzenienie
 
Avatar novelove
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: z Bałtyku :)
Wiadomości: 3 526
Dot.: Co mocniej niszczy włosy? Farba czy balejaż?

rozjaśniacz na 100% gorszy
Zawsze gdy już będziesz miała jednolity kolorek blond możesz robić tylko odrosty, dzięki czemu pofarbowane już wczesniej włosy nie ucierpią
__________________
01.03-Palette c10
novelove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 18:21   #7
kitkulka
Zakorzenienie
 
Avatar kitkulka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 18 974
Dot.: Co mocniej niszczy włosy? Farba czy balejaż?

Cytat:
Napisane przez Aimee_J Pokaż wiadomość
No a farba kładziona bardzo często w porównaniu do uzywania przeze mnie rozjaśniacza?
Bo przyznam się, ze się gubię.
ja kiedyś miałam robiony balejaż raz na 2-3 miesiące, obecnie farbuję włosy na blond co 2-3 tygodnie i włosy mam w milion razy lepszym stanie

grunt to odpowiednia pielęgnacja, ale jednak rozjaśniacz robi z włosów siano
kitkulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-13, 18:37   #8
astra85
Zakorzenienie
 
Avatar astra85
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 812
Dot.: Co mocniej niszczy włosy? Farba czy balejaż?

ja rozjasniam włosy balejazowo od prawie 10 lat, w tym czasie pare razy robiłam farba i moje spostrzezenia sa takie,ze na zdrowych włosach jakimi sa odrosty nie widze spustoszen po rozjasniaczu( fryzjerka miesza rozjasniacz z farba). Jak robiłam farba to na koniec była ona na całych włosach i niestety potem były troche suche. Inna sprawa,ze odkad rozjasniam włosy mam dobra pielegnacje- ojeje,maski w cieple. Rozjasniacz jest bardzo inwazyjny,ja robie balejaz średnio co 2 miesiace,wiec w czasie pomiedzy nastepnym dbam o włosy z całych sił, teraz mam za ramiona,ale w tamtym roku miałam za zapiecie stanika zapuszczone z długosci do ucha,wiec udało mi sie zapuscic rozjasniane włosy, nie kruszyły sie,rosły w normalnym tempie,gdy poszłam sciac to fryzjerka pytała czy na pewno ,bo mam zadbane włosy i zebym potem nie załowała.
astra85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 09:28   #9
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Co mocniej niszczy włosy? Farba czy balejaż?

Cytat:
Napisane przez novelove Pokaż wiadomość
rozjaśniacz na 100% gorszy
Zawsze gdy już będziesz miała jednolity kolorek blond możesz robić tylko odrosty, dzięki czemu pofarbowane już wczesniej włosy nie ucierpią
No kiedy oto chodzi, że rozjaśniacz mam zawsze kładziony tylko na odrosty, a farbę kładąc na odrosty zawsze po jakimś czasie trzymania na odrostach muszę położyć na całe włosy.

Zabawne jest to, ze mam wrażenie, że u mnie się bardziej rozjaśniacz sprawdza. Właśnie dlatego, że jak raz zrobiłam balejaż na całych włosach, a potem tylko na odrostach to wcześniej rozjaśnionych włosów już nie męczyłam. A przy farbie to non-stop. A kładzenie farby na samych odrostach nie zdaje rezultatu, bo za bardzo się potem odznacza - przynajmniej do momentu kiedy się wypłuka.

Generalnie to zauważyłam, że mi skubane bardziej wyłażą i nie wiem czy to jest efekt farby, wiosny, czy tego, że zapuściłam w końcu włosy - nie takie bardzo długie, bo ciut za ramiona [zawsze nosiłam tak mniej więcej do połowy szyi] i płakać mi się chcę jak myślę, że je muszę ściąć.
A mając balejaż czegoś takiego nie zauważyłam.

Chciałabym bardzo wrócić do blondu, ale u mnie nawet na naturalnych włosach drogeryjne farby nie zdają rezultatu bo wychodzi mi jajecznica -_- Dlatego od lat robiłam właśnie balejaż - taki gęsty i równocześnie drobny. Po wysuszeniu to wyglądało niemal jak naturalny kolor.


Edytowane przez Aimee_J
Czas edycji: 2011-05-14 o 09:30
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 11:28   #10
brownayes
Raczkowanie
 
Avatar brownayes
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 491
Dot.: Co mocniej niszczy włosy? Farba czy balejaż?

Hym... ja przez jakiś czas też się bawiłam w balejaże i owszem fajnie to wyglądało bo buzia była rozświetlona, a i spokój był spokojnie na 3-4 miesiące. Natomiast włosy strasznie sie wysuszyły wykruszyły, a tego skutki nosze jeszcze do dziś. jednak farba nakładana powiedzmy raz na półtoramiesiąca czy dwa mniej szkodzi.
brownayes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 08:00   #11
Phebe
Raczkowanie
 
Avatar Phebe
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 64
Dot.: Co mocniej niszczy włosy? Farba czy balejaż?

farba mniej szkodzi,pasemka robione rozjaśniaczem nawet najlepszym,wykruszły się w ten sposób że po paru latach mam końce ciemne a tych jasnych brak,farba jest o niebo lepsza.
Phebe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-14, 08:44   #12
chryja_bez_ryja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 531
Dot.: Co mocniej niszczy włosy? Farba czy balejaż?

Też tak uważam, ja jakis czas temu porzuciłam fryzjera, kiedy stwierdził, że jedyny blond jaki można wykonać w salonie fryzjerskim to platyna )!) bo każdy inny będzie żółty. Nie chcąc już mieć białych włosów, zaczęłam sama farbować i czekam, aż końcówki odrosną na tyle, ze będę miala tylko te farbowane, ale JUŻ zauważyłam poprawę kondycji włosów, mimo, że i tu jest blond. Ciekawe spostrzeżenie, ae wiem, że np. snowhite też takie ma.
chryja_bez_ryja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 09:33   #13
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Co mocniej niszczy włosy? Farba czy balejaż?

Cytat:
Napisane przez Aimee_J Pokaż wiadomość
No kiedy oto chodzi, że rozjaśniacz mam zawsze kładziony tylko na odrosty, a farbę kładąc na odrosty zawsze po jakimś czasie trzymania na odrostach muszę położyć na całe włosy.

Zabawne jest to, ze mam wrażenie, że u mnie się bardziej rozjaśniacz sprawdza. Właśnie dlatego, że jak raz zrobiłam balejaż na całych włosach, a potem tylko na odrostach to wcześniej rozjaśnionych włosów już nie męczyłam. A przy farbie to non-stop. A kładzenie farby na samych odrostach nie zdaje rezultatu, bo za bardzo się potem odznacza - przynajmniej do momentu kiedy się wypłuka.
Eee... to pewnie po prostu masz złą kondycję włosów, że Ci się farba z nich tak wypłukuje. Dobrze ufarbowane, zdrowe włosy blond nie powinny wymagać częstych poprawek- jeśli już, wystarczy tonowanie, ale do tego nie potrzebna farba mocno rozjaśniająca (z poziomu 12) i mocny oksydant.

Rozjaśniacz jest dużo gorszy dla włosów niż farba, ale jak chce się przeciągać silnie rozjaśniający odcień na całe włosy to cóż... może lepiej nie zabierać się za samodzielne farbowanie?
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:23.