Jak zorganizować wesele-pomóżcie. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-24, 11:30   #1
adzia130
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5

Jak zorganizować wesele-pomóżcie.


Cześć. Mam pytanie jak zrobić wesele za nie duże pieniądze. Mnie i narzeczonego dzieli 240 km. Zastanawiamy się gdzie lepiej zrobić wesele u mnie czy u niego, z jego rodziny jest więcej gości. Zastanawialiśmy się czy nie zrobić u niego, i wtedy jakiś autobus dla gości ode mnie, albo u mnie i wtedy dojazd dla gości do miasta narzeczonego. Próbuję go namówić, że lepiej byłoby zrobić u mnie bo:
- kolega by nas zawiózł do kościoła;
- sala jest na działkach, wtedy jakiś catering;
-myślę, że z noclegami też by nie było problemu;
On się upiera, że ma być u niego. Sukienkę już mam dostałam.
Pomóżcie, jak można zrobić to w małych kosztach. Nie wiem co mam zrobić. Jeszcze jeden pomysł padł, wesele na pielgrzymce ale to już zupełnie przekracza moje myślenie.
Z góry dziękuję za pomoc.
adzia130 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 12:11   #2
_narzeczona_
Rozeznanie
 
Avatar _narzeczona_
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 516
Dot.: Jak zorganizować wesele-pomóżcie.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby po prostu przeliczenie, gdzie wyjdzie Was taniej. Zróbcie sobie tabelkę albo skorzystajcie z gotowych aplikacji i policzcie, łącznie z dowozem gości i noclegami, gdzie wyjdzie Was taniej i wtedy wybierzcie W mojej okolicy tradycyjnie robi się w miejscowości, gdzie mieszka Pani Młoda.
_narzeczona_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 12:11   #3
ewuszkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ewuszkaaa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 493
Dot.: Jak zorganizować wesele-pomóżcie.

Zapraszam do poczytania tego wątku od deski do deski Na pewno znajdziesz jakieś pomysłu, które sprawdzą się u Ciebie - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=579896
__________________
Żona!

"Kobieta wierzy, że 2 i 2 zmieni się w 5,
jeśli będzie długo płakać i zrobi awanturę"


- George Elliot
ewuszkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 14:11   #4
Antilia
Uzależnienie
 
Avatar Antilia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 453
Dot.: Jak zorganizować wesele-pomóżcie.

My zdecydowaliśmy robić tam skąd jest więcej gości - mniejsze koszty noclegu dla przyjezdnych
__________________

Ćwiczę z Ewką, bo nic się samo nie wydarzy!
Skalpel: 48 + 17
Skalpel II: 3

Bridezilla
Antilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 14:46   #5
samiramis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 413
Dot.: Jak zorganizować wesele-pomóżcie.

co to jest wesele na pielgrzymce?? bo chyba tego nie ogarniam.
Skoro chcecie robić wesele bardzo tanim kosztem to po co je wogóle robić?
musicie przeliczyć gdzie wyjdzie taniej (ogródki działkowe wcale do bardzo tanich nie należą)
Można zrobić imprezę w remizie ale to też sa minimalne oszczędności. dużo oszczędziłaś na sukni skoro ją dostałaś. na zaproszeniach, winietkach, dekoracjach można tez nieźle oszczędzić pod warunkiem, że większość sama zrobisz. czasochłonne i trudne do wykonania ale możliwe ja tak robiłam. dodatki do sukni mozesz wypożyczyć.
samiramis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 20:29   #6
misiadelko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 902
Dot.: Jak zorganizować wesele-pomóżcie.

Na stronie slubowisko pl załóż konto i jest tak kalkulator ślubny, to pozwoli ogarnąć wydatki. Dj zamiast orkiestry, zaproszenie tylko bliskich osób, zaproszenia z allegro- mozna zaoszczedzic
misiadelko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 21:27   #7
Perelka 1985
Raczkowanie
 
Avatar Perelka 1985
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 32
Dot.: Jak zorganizować wesele-pomóżcie.

M0że po prostu pomyślcie o obiedzie po ślubie. Jest to teraz bardzo popularne, sama się na to zdecydowałam z powodu przerażających kosztów. Zaprosiliśmy najbliższą rodzinę (zdecydowaliśmy że ślub będzie w Wa-wie, bo stąd jest większość gości, i chciał nie chciał moi najbliżsi muszą tu jakoś te 100km dojechać). My zrezygnowaliśmy z kamerzysty, bo tak na prawdę kto później wraca do filmu z wesela.
Perelka 1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-25, 06:21   #8
adzia130
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5
Dot.: Jak zorganizować wesele-pomóżcie.

Cytat:
Napisane przez samiramis Pokaż wiadomość
co to jest wesele na pielgrzymce?? bo chyba tego nie ogarniam.
Jesteśmy z takiej wspólnoty przy kościele, na której spotkaniach się poznaliśmy. W sierpniu idą na Jasną Górę. Niektóre pary pobierają się na trasie, a do Częstochowy wchodzą w tych strojach co na ślubie. Organizacja tego typu wesela to po prostu masakra. Ja już nie wiem co my mamy robić, tak bardzo się kochamy, i chcemy się pobrać.
adzia130 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 07:06   #9
Papillon_
Raczkowanie
 
Avatar Papillon_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 338
Dot.: Jak zorganizować wesele-pomóżcie.

Tez mam zamiar zrobić po ślubie tylko obiad + jakiego grajka do kotleta, skrzypce czy coś żeby się miło jadło, gości max 45 osób, bo koszty wesela są przerażające, dobrze, że my obydwoje jesteśmy z tego samego miejsca .
A Ty Adziu zrób tak jak radzą dziewczyny, policz tam gdzie taniej, chociaż myślę, że skoro z jego rodziny jest więcej gości to już chyba przesądzone, ale u mnie co by się nie działo jest tradycja brania ślubu w parafii panny młodej...
__________________
23.01.2011
01.06.2013

Papillon_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-01, 18:47   #10
magdaef
Zadomowienie
 
Avatar magdaef
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 1 444
GG do magdaef
Dot.: Jak zorganizować wesele-pomóżcie.

Cytat:
Napisane przez adzia130 Pokaż wiadomość
Jesteśmy z takiej wspólnoty przy kościele, na której spotkaniach się poznaliśmy. W sierpniu idą na Jasną Górę. Niektóre pary pobierają się na trasie, a do Częstochowy wchodzą w tych strojach co na ślubie. Organizacja tego typu wesela to po prostu masakra. Ja już nie wiem co my mamy robić, tak bardzo się kochamy, i chcemy się pobrać.
Organizacja WESELA? Przecież możecie po prostu zawrzeć związek małżeński podczas pielgrzymki i wesela nie robić, co dla mnie w takim przypadku jest oczywiste. A jeśli miałaś na myśli organizację ślubu, to wcale nie jest aż tak źle...na pewno łatwiejsze, niż organizacja wesela jak najniższym kosztem, kiedy wiele rzeczy trzeba wykonywać samodzielnie
__________________
magdaef jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 15:07   #11
JeanneInes
Raczkowanie
 
Avatar JeanneInes
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 99
Dot.: Jak zorganizować wesele-pomóżcie.

Też mi się wydaje że wesele lepiej zrobić tam skąd pochodzi większość gości. Mniejsze koszty dojazdów i noclegów. A jeśli nie da rady - to może ... gdzieś w połowie drogi? z mniejszą liczbą gości?
__________________
Słodko-ostry blog lifestylowy
Króliczek Doświadczalny
JeanneInes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-05, 16:27   #12
Ania_Majowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 54
Dot.: Jak zorganizować wesele-pomóżcie.

Usiądźcie i spokojnie rozważcie wszystkie "za"i"przeciw".Koszty,nie stety,zwykle,wychodzą większe niż się planowało na początku Może zróbcie obiad weselny+zimna płyta,zamiast tradycyjnego wesela...?
Ania_Majowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 21:08   #13
lolkafasolka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 206
Dot.: Jak zorganizować wesele-pomóżcie.

ja też polecam dokładnie przeliczyć wszystko. jejku jak sobie pomyślę ile to wydatków..moja najbliższa rodzina, taka z którą się trzymam to ponad 80 osób..jak policzyliśmy z chłopakiem jeszcze jego i znajomych to 200 prawie i wesele odłożyliśmy znowu na później. ale dla mnie wszystkie te osoby są ważne..

a chcąc zaoszczędzić to bym sama zrobiła dekoracje sali, orkiestrę zastąpiła np. znajomym puszczającym kawałki wybrane przez Ciebie. i może np. ciasta upieczone przez mamę, ciotki, koleżanki (moja kuzynka tak zrobiła, ale moja mama ma dużo sióstr i gdy każda upiekła po 3 ciasta to była tego cała masa i było jak narazie najlepsze ze wszyskich smakowanych na weselach)
lolkafasolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 10:22   #14
misiadelko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 902
Dot.: Jak zorganizować wesele-pomóżcie.

Cytat:
Napisane przez Perelka 1985 Pokaż wiadomość
My zrezygnowaliśmy z kamerzysty, bo tak na prawdę kto później wraca do filmu z wesela.
Ja
misiadelko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-16, 11:11   #15
laska4
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 600
Dot.: Jak zorganizować wesele-pomóżcie.

Cytat:
Napisane przez misiadelko Pokaż wiadomość
Ja
Ja też,wprost uwielbiam filmy z wesela
laska4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-18, 10:55   #16
Kaska1981
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 7
Dot.: Jak zorganizować wesele-pomóżcie.

Słuchajcie, wesele wcale nie musi być bardzo drogie! My też mieliśmy problemy finansowe, ale siedzieliśmy przy kompie szukaliśmy, dzwoniliśmy po hotelach i w końcu znaleźliśmy coś na własną kieszeń W naszym przypadku był to hotel Piastun (www.piastun.eu), wyszło taniej z dojazdami, niż ślub na miejscu... Ale jestem pewna, że znajdziecie coś dla siebie!
Powodzenia!
Kaska1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:49.