Szczotka do włosów, koniec z TT. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-10-17, 23:07   #1
innaodmienna
Ruda
 
Avatar innaodmienna
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 43
GG do innaodmienna

Szczotka do włosów, koniec z TT.


Hej!
Od kilku lat używam TT, byłam bardzo z niego zadowolona, niestety od dłuższego już czasu walczę z rozdwajającymi i łamiącymi się końcówkami. Zmieniłam pielęgnację, zaczęłam zabezpieczać końce, podcinam je regularnie, dbam o dietę, niestety nadal się rozdwajają i łamią. Kiedyś nie miałam tego problemu. Włosy niemal na całej długości są mocne, lśniące, ale ostatnie 5cm wiecznie w strzępach. Czytałam gdzieś, że TT może przyczyniać się do tego efektu. Chciałabym więc wypróbować jakąś inną, dobrą szczotkę. Czy macie coś do polecenia? Wiem, że jakiś czas temu pojawiła się "konkurencja" na rynku dla TT, ale nie pamiętam nazwy.
Miałam szczotkę z włosia dzika, ale nie sprawdzała się u mnie totalnie, a obecnie unikam produktów pochodzenia zwierzęcego.
Włosy mam długie, lekko falowane, nie mają skłonności do plątania się, jedynie na owych końcach.
innaodmienna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-18, 23:20   #2
Melanchton
Zakorzenienie
 
Avatar Melanchton
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z najwyższej wieży
Wiadomości: 3 768
Dot.: Szczotka do włosów, koniec z TT.

Cytat:
Napisane przez innaodmienna Pokaż wiadomość
Hej!
Od kilku lat używam TT, byłam bardzo z niego zadowolona, niestety od dłuższego już czasu walczę z rozdwajającymi i łamiącymi się końcówkami. Zmieniłam pielęgnację, zaczęłam zabezpieczać końce, podcinam je regularnie, dbam o dietę, niestety nadal się rozdwajają i łamią. Kiedyś nie miałam tego problemu. Włosy niemal na całej długości są mocne, lśniące, ale ostatnie 5cm wiecznie w strzępach. Czytałam gdzieś, że TT może przyczyniać się do tego efektu. Chciałabym więc wypróbować jakąś inną, dobrą szczotkę. Czy macie coś do polecenia? Wiem, że jakiś czas temu pojawiła się "konkurencja" na rynku dla TT, ale nie pamiętam nazwy.
Miałam szczotkę z włosia dzika, ale nie sprawdzała się u mnie totalnie, a obecnie unikam produktów pochodzenia zwierzęcego.
Włosy mam długie, lekko falowane, nie mają skłonności do plątania się, jedynie na owych końcach.
Czesz delikatnie.

Ja też zauważyłam lekkie pogorszenie po TT w czasach, kiedy zaczęłam jej używać, bo szarpałam włosy i nie czułam tego. Teraz z pół roku temu wróciłam do TT, ale ostrożnie czeszę i jak zwykłą szczotką: najpierw końce. Problem zniknął.
__________________
just like Johnny Flynn said, 'the breath I've taken and the one I must' to go on
Melanchton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-19, 13:31   #3
rudakitalisa
Przyczajenie
 
Avatar rudakitalisa
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 27
Dot.: Szczotka do włosów, koniec z TT.

Ja preferuję naturalne szczotki, ewentualnie ze sztucznego włosia- nie wyrywają włosów, nie ciągną, jak najbardziej ok
rudakitalisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-21, 10:23   #4
EwelinkaE
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 64
Dot.: Szczotka do włosów, koniec z TT.

Staraj się czesać włosy delikatnie, a przed rozczesaniem nałóż jakiś olejek na końcówki. Ja tak robię, włosy rozczesuję TT i nie mam problemu rozdwajających końcówek
EwelinkaE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-25, 09:39   #5
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Szczotka do włosów, koniec z TT.

Cytat:
Napisane przez Melanchton Pokaż wiadomość
Czesz delikatnie.

Ja też zauważyłam lekkie pogorszenie po TT w czasach, kiedy zaczęłam jej używać, bo szarpałam włosy i nie czułam tego. Teraz z pół roku temu wróciłam do TT, ale ostrożnie czeszę i jak zwykłą szczotką: najpierw końce. Problem zniknął.
Cytat:
Napisane przez EwelinkaE Pokaż wiadomość
Staraj się czesać włosy delikatnie, a przed rozczesaniem nałóż jakiś olejek na końcówki. Ja tak robię, włosy rozczesuję TT i nie mam problemu rozdwajających końcówek
Niestety, u mnie delikatne używanie TT nie pomogło. "Rysował" po włosach i niestety na dłuższą metę niszczył. TT oddałam i trzymam się wiernie klasycznej wiosłowej szczotki z Rossa. Nawet jak nie jestem delikatna, uszkodzeń mechanicznych brak. Jak widać TT nie dla każdego.
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-25, 21:00   #6
oaleksandra
Raczkowanie
 
Avatar oaleksandra
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 43
Dot.: Szczotka do włosów, koniec z TT.

Mi TT totalnie nie pasował od samego początku, wyrywał włosy, rozdwajały się i elektryzowały. Teraz używam tylko naturalnych szczotek, ale nie mam jakiejś swojej ulubionej marki, którą mogłabym polecić.
oaleksandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-26, 12:37   #7
kacia1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 5
Dot.: Szczotka do włosów, koniec z TT.

Ja przed swoim slubem zostalam potraktowana w salonie szczotka Olivia Garden Finger brush i pare dni pozniej sobie zamowilam ta najwieksza, mozna rozczesywac bez trzymania wlosow, ktore mam do lopatek. Jstem mega zadowolona. TT teraz wydaje mi sie przy tej nowej mega ostry gdzie na poczatku pialam z zachwytu.
kacia1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-10-26, 20:44   #8
innaodmienna
Ruda
 
Avatar innaodmienna
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 43
GG do innaodmienna
Dot.: Szczotka do włosów, koniec z TT.

A jakie szczotki "naturalne" polecacie i gdzie można kupić?
innaodmienna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-11, 10:09   #9
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: Szczotka do włosów, koniec z TT.

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
Niestety, u mnie delikatne używanie TT nie pomogło. "Rysował" po włosach i niestety na dłuższą metę niszczył. TT oddałam i trzymam się wiernie klasycznej wiosłowej szczotki z Rossa. Nawet jak nie jestem delikatna, uszkodzeń mechanicznych brak. Jak widać TT nie dla każdego.
Jaka to szczotka "wioslowa"? Taka kwadratowa jakby?
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-11, 12:47   #10
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Szczotka do włosów, koniec z TT.

Cytat:
Napisane przez Mitsukki Pokaż wiadomość
Jaka to szczotka "wioslowa"? Taka kwadratowa jakby?
Tak Konkretnie taka KLIK

Chociaż marzy mi się przetestowanie nowego hitu bloger, czyli Olivia Garden Finger Brush KLIK
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-11, 12:52   #11
monikka1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 5
Dot.: Szczotka do włosów, koniec z TT.

Oj Olivia Garden Finger Brush strasznie szarpie włosy, wręcz wyrywa. Nie polecam.
monikka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-11, 12:54   #12
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: Szczotka do włosów, koniec z TT.

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
Tak Konkretnie taka KLIK

Chociaż marzy mi się przetestowanie nowego hitu bloger, czyli Olivia Garden Finger Brush KLIK
A to ja tez mam wioslo tylko nie z rossmanna
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-16, 09:24   #13
LovinLight
Zadomowienie
 
Avatar LovinLight
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1 205
Dot.: Szczotka do włosów, koniec z TT.

Niestety, klasyczna TT niszczy włosy ja sobie zostawiłam bo mala i fajnie sie mieści w torebce ale używam sporadycznie jak sie kołtun zrobi..

Kupiłam sobie inna wersje TT taka z twardego plastiku, duuuża (taka normalna szczotka z rączką) co prawda za 80zł ale ona nie niszczy włosów w ogóle a uzywam juz ze 4 miesiace codziennie i po kazdym myciu, wrzucam zdj jak to wyglada
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg tangle.jpg (62,5 KB, 28 załadowań)
LovinLight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-29, 12:50   #14
jbak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 205
Dot.: Szczotka do włosów, koniec z TT.

Cytat:
Napisane przez LovinLight Pokaż wiadomość
Niestety, klasyczna TT niszczy włosy ja sobie zostawiłam bo mala i fajnie sie mieści w torebce ale używam sporadycznie jak sie kołtun zrobi..

Kupiłam sobie inna wersje TT taka z twardego plastiku, duuuża (taka normalna szczotka z rączką) co prawda za 80zł ale ona nie niszczy włosów w ogóle a uzywam juz ze 4 miesiace codziennie i po kazdym myciu, wrzucam zdj jak to wyglada
Gdzie kupilas? Mi ogolnie klasyczna tt nie przeszkadza, nic mi sie z wlosami nie dzieje, ale zdecydowanie wole szczotke z raczka.
jbak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-29, 12:58   #15
LovinLight
Zadomowienie
 
Avatar LovinLight
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1 205
Dot.: Szczotka do włosów, koniec z TT.

w Hebe były jeszcze załapałam sie na promocje -50% z karta hebe , bo normalnie ona kosztowała jakos 90zł, nie wiem ile teraz ale pewnie juz mniej
LovinLight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-29 13:58:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:17.