Produkty light? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-06, 11:11   #1
plesniawka
Raczkowanie
 
Avatar plesniawka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 97
GG do plesniawka

Produkty light?


Zastanawiam sie czy tak naprawde warto je jeść, czy nie jest tak że jednak lepiej nie zastepowac pelnowartościowych węglowodanów i tłuszczów ich chemicznymi odpowiednikami jak np. aspartam, acesulfam czy cyklaminian sodu...które niekoniecznie smakuja tak samo dobrze? no bo np taka coca cola light(może to nie do konca dobry przykład) od razu czuc ze to jednak nie to samo ale z drugiej strony 500ml ma zaledwie niecala 1 kcal kiedy normalna ma az 210 kcal, to jest jednak róznica co?
__________________
I like rusty spoons.
I like to touch them.
The feeling of rust is almost orgasmic





plesniawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 11:32   #2
agolek
Wtajemniczenie
 
Avatar agolek
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 373
GG do agolek
Dot.: Produkty light?

wydaje mi sie,ze jesli chodzi o napoje to warto zastepowac je bezcukrowymi jesli jest taka mozliwosc. A najlepiej to pic wode niegazowana.
Co do jogurtow i innych produktow typu light to pomimo,ze sa light to zawieraja zazwyczaj wieksza ilosc cukru,zeby jakos poprawic ich smak....
__________________
Akcja Odchudzanie !!!2kg do zgubienia....
agolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 12:14   #3
Voodia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 832
Dot.: Produkty light?

Moim zdaniem z produktów light dobry jest w zasadzie tylko Serek Figura 3%, odtłuszczone sery żółte i ser biały chudy (choć na nim nie jest napisane, że jest light). Wolę zjeść czegoś trochę mniej, niż truć się chemią, ogólnie przetworzona żywność mnie odrzuca, staram się jej nie tykać Co do Coli light, to jeszcze niedawno byłam od niej uzależniona, razem z moim TŻ pochłanialiśmy po 2 litry dziennie na głowę Stwierdziłam jednak, że źle się po niej czuję, mam problemy z koncentracją i ciągle wydęty brzuch, więc przestałam toto pić

Tak jak pisze agolek, produkty light często mają podwyższoną zawartość cukru, a od węgli najszybciej się tyje
Voodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 12:16   #4
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Wink Dot.: Produkty light?

Kiedyś kupiłam sobie taki jogurcik light jogobeli. Paskudztwo!!! Fakt, ma mniej kalorii, ale walory smakowe żadne. Chyba zamiast cukru słodzik dodali i pewnie dlatego był nie do zjedzenia...
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-07, 10:32   #5
avialle
Raczkowanie
 
Avatar avialle
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 357
GG do avialle
Dot.: Produkty light?

polecam kefir 0% patnicy pycotka i kubeczek 400ml 100kcal
avialle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-07, 11:02   #6
smarcoola
Rozeznanie
 
Avatar smarcoola
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 629
Dot.: Produkty light?

kiedys ogladalam takie program amerykanski (tak mi sie wydaje) poswiecony produktom light...pani zaproszona do programu powiedziala ze niektore produkty light sa bardziej tuczace i szkodliwe niz tez "nie light'owe".tak jak pisaly poprzedniczki ze zeby utzrymac dobry smak trzeba dodac tego i owego,czasem jest to wieksza ilosc cukru a czasem inne jesio paskudztwa.ponad to od czasu do czasu chyba na discovery leca programy tez poswiecone diecie,wspominaja tam o produktach light i tych niby zdrowych ja nie patrzey czy cos jest lajtowe czy nie, kalorii tez nie licze...wazne byc czuc sie potym dobrze
smarcoola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-07, 11:16   #7
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Wink Dot.: Produkty light?

Zgadzam się z Tobą smarcoola w 100% Co z tego, że to mniej kalorii ma, jak sie tego do buzi nie da wziąść...
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-09-07, 11:18   #8
smarcoola
Rozeznanie
 
Avatar smarcoola
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 629
Dot.: Produkty light?

milka a wiesz ze czasem kalorie sa przeklamane
smarcoola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-07, 11:36   #9
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Wink Dot.: Produkty light?

Pewnie i się zdarza, ale tego udowodnić nie sposób
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-07, 13:57   #10
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Produkty light?

Z tymi produktami light jest roznie. Np. czekolada light ma o niecale 30 kcal mniej niz zwykla mleczna Co prawda cola light jest naprawde light- nie wiele rozni sie skladnikami ale za to smakuje inaczej, no i ma o wiele mniej kalorii. Innym przykladem jest snieżka (bita smietana). Sama zawiela wiele tłuszczu i kalorii, a juz light jest robiona z woda co obniza walory smakowe i tylko kalorie zawarte w mleku. Reszta pozostaje bez zmian.

Produkty, ktore nazywamy light sa roznie "light". Jedne o polowe, jedne kilkadziesiat razy mniej kaloryczne (cola). Ja, wybierajac rzecz light, czy zwykla kieruje sie roznicami w tych produktach. Jesli np. roznica jest 30 kcal (tak jak przy czekoladzie) to dziękuję. Wole miec te 30 kcal wiecej ale zjesc cos co mi smakuje.


W sumie nie patrze czy produkty sa light czy nie. Patrze na zawartość tłuszczu (np. pije mleko 1,5% zamiast 3,2% albo kefir 0% zamiast 1,5%), a tym samym i kalorie leca w dol.

Przepraszam za tak chaotyczna wypowiedz, ale pisalam po kolei co szlo mi na mysl
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.

Edytowane przez Nati02
Czas edycji: 2013-06-03 o 13:04
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 11:54   #11
dasia33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9
Dot.: Produkty light?

A ja mam takie pytanie- czy ktos spotkał się z artykułami o szkodliwości słodzika i dodatków typu- cyklaminian sodu itp. Znalazłam na temat aspartamu, ale szukam innych. Faktem jest ,że po zjedzeniu czegos takiego dostaje biegunki.Ale szukam potwierdzenia, zwłaszcza że jest to szkodliwe dla kobiet w ciaży.
dasia33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-13, 14:47   #12
yeah
Zadomowienie
 
Avatar yeah
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 809
Dot.: Produkty light?

ja tak z przezwyczajenia kupuję light.
coli nie pijam, więc nie mam tego problemu, natomiast zwracam uwagę na produkty nabiałowe z racji tego, że jem ich sporo. i tak np. produkty z piątnicy zawsze kupuję light, mleko jest 3,2% (używam go tylko do kawy), kefiry i jogurty naturalne kupuję odtłuszczone.
jedno jest pewne psychicznie czuję się lepiej jak jem light
yeah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 00:03   #13
come fly with me
Raczkowanie
 
Avatar come fly with me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 461
Dot.: Produkty light?

jogurty jogobeli, to akurat light mi pasują, bo szczerze mówiąc, różnicy w smaku dużej moim zdaniem nie ma, za to 30 kcal mniej Natomiast co do innych produktów, to raczej jadam te normalne, odkąd parę razy nie mogłam tego "lajtowego" zjeść, stwierdziłam że wole pare kalorii więcej i jakiś smak, niż jedzenie niskokaloryczne ale jednocześnie bezsmakowe
__________________

come fly with me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 02:00   #14
Muscle-Zone
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Avatar Muscle-Zone
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 13
GG do Muscle-Zone
Dot.: Produkty light?

unikajcie napojów słodzonych aspartamem - obecnie jest on powoli usuwany z produktów spożywczych, ale czasem się natrafi. Słodzik ten jest rakotwórczy, oczywiście nie jest to tak, że po wypiciu jedne czy dwa razy napojów nim słodzonych mamy raka ;-), ale taki słodzik zwiększa ryzyko jego pojawienia się.

Szukajcie jak już potrzebujecie napojów, które posiadają Sukraloze
Muscle-Zone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 06:56   #15
carrot
Zadomowienie
 
Avatar carrot
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 110
GG do carrot
Dot.: Produkty light?

Cytat:
Napisane przez Voodia
Co do Coli light, to jeszcze niedawno byłam od niej uzależniona, razem z moim TŻ pochłanialiśmy po 2 litry dziennie na głowę Stwierdziłam jednak, że źle się po niej czuję, mam problemy z koncentracją i ciągle wydęty brzuch, więc przestałam toto pić
Voodia my z Mężem też nałogowo wręcz piliśmy coca-colę, ale kiedyś tam ze względu na finansowe problemy będąc w makro odpuściliśmy sobie kupienia zgrzewki i przez długi czas cola u nas nie gościła. Oboje jakąś dziwną ulgę na żołądku odczuliśmy przez ten czas separacji z CC. Parę dni temu napiliśmy się tego paskudztwa i oboje ciągle przerabialiśmy trasę: do wc... masakra
carrot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 08:27   #16
Voodia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 832
Dot.: Produkty light?

Cytat:
Napisane przez carrot
Voodia my z Mężem też nałogowo wręcz piliśmy coca-colę, ale kiedyś tam ze względu na finansowe problemy będąc w makro odpuściliśmy sobie kupienia zgrzewki i przez długi czas cola u nas nie gościła. Oboje jakąś dziwną ulgę na żołądku odczuliśmy przez ten czas separacji z CC. Parę dni temu napiliśmy się tego paskudztwa i oboje ciągle przerabialiśmy trasę: do wc... masakra
carrot, mam bliźniacze przeżycia
Od dłuższego czasu nie kupujemy z TŻ coli light, ogólnie zdrowo się odżywiamy, ale niedawno przyjechali "z emigracji" Rodzice TŻ. Oboje baaardzo lubią gazowane napoje, a że są słusznej postury, postanowiliśmy kupić im coś mniej kalorycznego-padło na CC light Łyknęłam tylko szklankę i muszę potwierdzić- cc działa na mnie jak środek przeczyszczający

TŻ za to wypił tego sporo i nic mu się nie działo

Edytowane przez Voodia
Czas edycji: 2006-04-14 o 08:49
Voodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 08:44   #17
katka.c
Rozeznanie
 
Avatar katka.c
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: francja
Wiadomości: 748
GG do katka.c
Dot.: Produkty light?

Odradzam serek lihgt DANIO- ochyda!!!!!!Jakieś za przeproszeniem gluty!!!!!
katka.c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 08:53   #18
carrot
Zadomowienie
 
Avatar carrot
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 110
GG do carrot
Dot.: Produkty light?

Voodia, wczoraj miałam chcicę na CC Wzięłam light do koszyka, przeszłam kawałek do Litopn Ice tea i odłożyłam CC z powrotem na miejsce. Obejrzałam etykietkę Liptonki i pomyślałam, że może słuszniej będzie zrobić sobie mleczny koktajl z owockami. Kupiłam truskawki (taaaak, tylko wariat robi to w kwietniu) i w domku zrobiłam mleczny napój. Wyszła różowa maź bez smaku Dodałam odrobinę banana, ale i tak smakowało jak różowa maź o smaku bezsmakowego truskawkowego barwnika Achh.. ale chyba bardziej mi to wyszło na zdrowie niż jakaś tam CC, nawet light
carrot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 09:01   #19
carrot
Zadomowienie
 
Avatar carrot
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 110
GG do carrot
Dot.: Produkty light?

Cytat:
Napisane przez katka.c
Odradzam serek lihgt DANIO- ochyda!!!!!!Jakieś za przeproszeniem gluty!!!!!
YY, mówisz? Strasznie się podekscytowałam jak zobaczyłam w makro danio light i bardzo chciałam spróbować, a tu piszesz że glut
carrot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-22, 23:48   #20
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Produkty light?

Cytat:
Napisane przez Muscle-Zone
unikajcie napojów słodzonych aspartamem - obecnie jest on powoli usuwany z produktów spożywczych, ale czasem się natrafi. Słodzik ten jest rakotwórczy, oczywiście nie jest to tak, że po wypiciu jedne czy dwa razy napojów nim słodzonych mamy raka ;-), ale taki słodzik zwiększa ryzyko jego pojawienia się.
Czy coca- cola light nie jest słodzona aspartamem?
Może ktoś ma butelkę w domu i może zerknąć na etykietę...
Swoją drogą to znowu okazuje się że dodają do produktów żywnościowych jakieś szkodliwe paskudztwo
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-29, 09:29   #21
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Produkty light?

Cytat:
Napisane przez amber2046
Czy coca- cola light nie jest słodzona aspartamem?
Może ktoś ma butelkę w domu i może zerknąć na etykietę...

Kupiłam colę i niestety słodzą ją tym paskudztwem
Poraz pierwszy przyszło mi siebie cytować i odpowiadać na własne pytanie
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-29, 21:13   #22
Ally83
Zakorzenienie
 
Avatar Ally83
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Ldn
Wiadomości: 4 529
Dot.: Produkty light?

A co myślicie o słodzikach? Próbowałam się zmusić do picia gorzkiej herbaty, ale długo nie pociągnęłam. Muszę mieć słodką i już. Od dawna używam słodzika (sprawdziłam i ten mój (http://www.domos.pl/index.pl-pid45.htm) nie ma aspartanu), ale czy on na dłuższą metę nie szkodzi czy co???
Ally83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:12.