Ile piw dziennie to juz uzaleznienie?? pomozcie:( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-08, 21:48   #1
mycha10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3

Ile piw dziennie to juz uzaleznienie?? pomozcie:(


Byc moze umieszczam ten post w zlym dziale ale niestety tu najbardziej pasowal

problem wyglada nastepujaco: osoba mi bliska (kobieta) w ciagu dnia wypija ok 5 puszek piw...przez caly dzien... troszke mieszkalysmy razem to zdazylam to podpatrzec...rano juz slyszalam otwieranie puszki...i tak sukcesywnie puszka za puszka... osoba ta nie byla pijana, bo w ciagu dnia to sie jakos rozlozylo... problem w tym ze ona pracuje w domu wiec jakby nic jej nie powstrzymuje z zewnatrz...prosze doradzcie mi, czy to juz jest prawdziwe uzaleznienie??? martwie sie zeby to sie nie skonczylo prawdziwym alkoholizmem....pytana czemu tyle pije, mowi ze bardzo lubi smak piwa....co z tym zrobic?jak jej pomoc i czy rzeczywiscie ona wymaga pomocy?

dziekuje i pozdrawiam....i jeszcze raz przepraszam jesli nie ten dzial
mycha10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-09, 00:29   #2
kvetinka
Raczkowanie
 
Avatar kvetinka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 212
Dot.: Ile piw dziennie to juz uzaleznienie?? pomozcie:(

Mój TZ tak samo odpowiada "lubie piwo". Moim zdaniem to jest uzaleznienie, nawet 1 piwo ale codziennie to nałóg.
kvetinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-09, 09:30   #3
oksymoron
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 16
Dot.: Ile piw dziennie to juz uzaleznienie?? pomozcie:(

Tak jak napisała "kvetinka", jeśli coś się dzieje CODZIENNIE, to juz jest nałóg. Z tym, że jeśli ta osoba nie jest pijana, to krzywdy innym oprócz siebie na razie nie robi i ja w swojej tolerancji, potraktowałabym to jako ekstrawagancję.... Trzeba tylko bardzo uważac, żeby sytuacja nie stała sie poważniejsza.
Pozdrawiam.
oksymoron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-09, 10:00   #4
Pancza
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 100
Dot.: Ile piw dziennie to juz uzaleznienie?? pomozcie:(

Osoba UZALEŻNIONA nie musi być od razu alkoholikiem. Jeśli ktoś potrzebuje jedno, dwa trzy (...) piwa dziennie, to jest uzależnienie. Myślę, że w prawdziwy alkoholizm nie popadnie, ale uzależniona jest i to bardzo. Musisz siąść i z nią pogadać. Przygotuj się na oburzenie z jej strony i tłumaczenia, że nie stoi pod sklepem, że to nic groźnego, że zarabia, jest czysta itp. Doskonale Cię rozumiem, dlatego trzymaj się
__________________
nauczyłam się, że to nie grzech mówić prawdę,
nawet jeśli
siebie przedstawia się wtedy w samych superlatywach
Pancza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-09, 10:02   #5
Turquoisee
Raczkowanie
 
Avatar Turquoisee
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 145
Dot.: Ile piw dziennie to juz uzaleznienie?? pomozcie:(

Cytat:
Napisane przez mycha10 Pokaż wiadomość
Byc moze umieszczam ten post w zlym dziale ale niestety tu najbardziej pasowal

problem wyglada nastepujaco: osoba mi bliska (kobieta) w ciagu dnia wypija ok 5 puszek piw...przez caly dzien... troszke mieszkalysmy razem to zdazylam to podpatrzec...rano juz slyszalam otwieranie puszki...i tak sukcesywnie puszka za puszka... osoba ta nie byla pijana, bo w ciagu dnia to sie jakos rozlozylo... problem w tym ze ona pracuje w domu wiec jakby nic jej nie powstrzymuje z zewnatrz...prosze doradzcie mi, czy to juz jest prawdziwe uzaleznienie??? martwie sie zeby to sie nie skonczylo prawdziwym alkoholizmem....pytana czemu tyle pije, mowi ze bardzo lubi smak piwa....co z tym zrobic?jak jej pomoc i czy rzeczywiscie ona wymaga pomocy?

dziekuje i pozdrawiam....i jeszcze raz przepraszam jesli nie ten dzial
Mam dokladnie taki sam problem jak Ty. Niestety ta osoba nie widzi w tym nic zlego, poniewaz twierdzi ze sie nie upija, wiec nie wyrzadza nikomu krzywdy. Zadne rozmowy, prosby ani grozby nie pomagaja A moim zdaniem to jest juz alkoholizm.
__________________
- W Twoim sercu jest wiele uczuć. Jest miłość, jest żal, smutek, rozczarowanie, jest nadzieja i jej brak.
- Ale które z nich wygra ?
- To, które karmisz.
Turquoisee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-09, 10:18   #6
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Dot.: Ile piw dziennie to juz uzaleznienie?? pomozcie:(

Cytat:
Napisane przez Pancza Pokaż wiadomość
Osoba UZALEŻNIONA nie musi być od razu alkoholikiem.
Uzależnienie=alkoholizm. Alkoholizm to nie zapijanie się w trupa i robienie awantur, tylko niemożność odstawienia codziennej dawki, więc własnie uzaleznienie. Większość alkoholików to nie menele leżący pod sklepem, ale właśnie ludzie "pijący bo lubią" - lekarze, nauczyciele, księża, gospodynie domowe, prezesi firm itp. itd..
Czytałam kiedyś o dyrektorze jakiejś firmy, który wypijał codziennie wieczorem 1 kieliszek koniaku. Tylko jeden niewielki kieliszek. Problem zaczął sie, jak po kilkunastu latach poszedł do szpitala - dostał dellirium i w ten sposób dowiedział się, ze jest alkoholikiem.
Nie ma bezpiecznej dawki alkoholu, a wypijanie go codziennie jest najlepszą drogą do uzaleznienia.

Mycho, zaproponuj tej osobie, żeby przez tydzień nie piła piwa. Skoro tylko lubi i nic więcej nie będzie to problemem. Jeśli złamie sie pod jakimkolwiek pretekstem - jest uzależniona. Tylko pomoc osobie, która nie uznaje, że pije nałogowo jest niezwykle trudna - poszukaj nabliżeszgo koła AA, tam dowiesz się więcej.
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-09, 10:36   #7
Pancza
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 100
Dot.: Ile piw dziennie to juz uzaleznienie?? pomozcie:(

BabciaWeatherwax chodziło mi o typowy, schematyczny obraz alkoholika tzn. zapita buzia, brak pieniędzy, domu, pracy, perspektyw. Alkoholicy często się tłumaczą, że nie mogą nimi być, bo mają przecież pracę/dom/ itp.
__________________
nauczyłam się, że to nie grzech mówić prawdę,
nawet jeśli
siebie przedstawia się wtedy w samych superlatywach
Pancza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-11, 09:56   #8
Tupters88
Raczkowanie
 
Avatar Tupters88
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 182
Dot.: Ile piw dziennie to juz uzaleznienie?? pomozcie:(

Moim zdanie uzaleznienie jest już wredy kiedy nie robi się czegoś okazjonalnie, ale zaczyna się to stawać rytuałem. nAwet co piątkowe upijanie się jest dla mnie już uzależnieniem.
__________________
I kto tam, pytam kto tam???
Szaleństwo, utracony raj....


Tupters88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-11, 10:35   #9
Karola_82
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 142
Wyślij wiadomość przez MSN do Karola_82
Dot.: Ile piw dziennie to juz uzaleznienie?? pomozcie:(

moim zdaniem nie ilsc wypitych piw swiadczy o uzaleznieniu, a czestotliwosc picia. wiec jesli ktos wypija codziennie, chocby 1 to juz jest uzalezniony niestety
__________________
Moje dwa M&Msy:
Maja 15.05.2009
Mikołaj 18.12.2011


Dieta (znowu): 178 cm / 64kg
Cel pt. "wakacje w sexy ciele"
do 1.06 - 9 kg (55kg)
Karola_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-12, 14:08   #10
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: Ile piw dziennie to juz uzaleznienie?? pomozcie:(

ja zaczęłam juz się bać, że mój TŻ jest uzalezniony od piwa- tak samo nie upijał sie, ale jedno dwa piwka wieczorem trzeba było "dziabnąć"

pogadałam z nim o tym i od nowego roku nie pije łatwo to znosi więc chyba miałam obawy na wyrost... tak czy siak pogadaj ze swoja bliską osobą może w ramach postanowienia noworocznego albo odchudzania? sama mam kilka nałogów i wiem jak cięzko wytrwac w postanowieniu poprawy....
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:04.