Podrobiona torebka i zegarek jako prezenty - co myślicie? - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-12, 08:27   #301
201801022117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 755
Dot.: Podrobiona torebka i zegarek jako prezenty - co myślicie?

Dla mnie sprawa jest prosta. Facet wiedział, że to podróba, zachował się jak dla mnie bardzo nieładnie. Dobrze, że zwróciłaś mu uwagę.

Ach... I ci, co piszą, że liczy się gest, że biedaczek się tyle wykosztował... Otóż, za głupotę się płaci. Nie ma tutaj wytłumaczenia że biedaczek, nie wiedział, że to podróba, bo dał autorce do zrozumienia, że jednak miał tego świadomość. Liczy się gest, więc mógł jej cokolwiek innego przywiezć, figurkę, pocztówkę, cokolwiek... Podróbę szanel, to autorka sobie może na bazarku kupić.
201801022117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 11:44   #302
shachownica
Zakorzenienie
 
Avatar shachownica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 4 630
Dot.: Podrobiona torebka i zegarek jako prezenty - co myślicie?

dla osób, które uważają, że podróbki to osobista sprawa noszącego, europejskie prawo może kiedyś zweryfikować wasze poglądy

kara więzienia za noszenie podróbek
mandat1000 euro za kupno podrabianej torebki



co do autorki, twój znajomy się nie popisał ale ty również nie zachowałaś się zbyt taktowanie, prezent powinnaś mu po prostu zwrócić przy następnym spotkaniu, zaznaczając, że są to podróbki, a ty takich nie nosisz.
pisanie maili ze sformułowaniami jakie przytoczyłaś, było wg mnie niegrzeczne.
__________________
i templari c' entrano sempre

twory i potwory



shachownica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 12:16   #303
enii
Wtajemniczenie
 
Avatar enii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Seoul,Kr
Wiadomości: 2 051
Dot.: Podrobiona torebka i zegarek jako prezenty - co myślicie?

shachownica-- niby to dobrze, ale dlaczego tak kwitnie handel tym dziadostwem na Allu ..Wiadomo All ma swoja prowizje od masowych sprzedazy -- poczawszy od zegarkow, torebek i reszty galanterii, plaszczy, butow konczac na Abercrombie, Holisterze, Aeropostale,The North Face <<--- 4 ost. sa nagminnie sprzedawane na Allu <oczywiscie podrobki> .. Wiec dlaczego jednostka ma byc ukarana za noszenie podrobki, skoro zostala oszukana..Ale znajac zycie sprzedajacym nic nie zrobia

http://www.fakt.pl/1000-euro-kary-za...y,73973,1.html odnosnie tego --- Ciekawe czy sprzedajacych tez ukarali..Dla mnie to strasznie niesprawiedliwe.
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=v7WON...eature=related


22.08.2012 Seoul, Kr (one way ticket)

Edytowane przez enii
Czas edycji: 2011-06-12 o 12:24
enii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 13:51   #304
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: Podrobiona torebka i zegarek jako prezenty - co myślicie?

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Ty tak na powaznie?

prosze Cie, powiedz, ze wszystkie Twoje posty to tylko prowokacja, ze bawisz sie swietnie, czytajac jak dziewczyny dostaja piany na ustach po tym, co piszesz; w przeciwnym wypadku, moja wiara w trzcine myslaca slabnie
Nooo,wlasnie zauwazylam,ze tu zdecydowana wiekszosc nie mysli i mam gleboko w zadzie,ze komus moje zdanie sie nie podoba,pozatym zauwazylam rowniez,ze wiele osob nie umie czytac ze zrozumieniem ,lub wybiera z moich wypowiedzi,to co im najpardziej odpowiada,nie przepraszam,co im sie najmniej podoba ,a pozniej dokladaja do tego reszte i interpretuja na swoj sposob.

powtarzam poraz ostatni

Moim zdaniem autorka jest pozbawiona taktu i kultory,jesli juz koniecznie chciala zwracac uwage na nietrafiony prezent ,mogla to zrobic w inny sposob.

Byc moze facet wiedzial,ze kupowal podrobke (i co z tego ) niech wam bedzie,ze popelnil gafe,ale moze nie sadzil,ze autorka zareaguje w taki sposob,tym bardziej,ze kupowal podobne prezenty siostrze i komus tam jeszcze i sie podobaly.

Nie jestem ksiazniczka na ziarnku gorochu,ani ofiarom mody i generalnie mam gleboko w zadzie,czy ktos nosi podrobki czy tez nie,to jego osobista sprawa i nic mi do tego.
Podrobki byly i pewnie zawsze bede,jesli waszym zdaniem to znaczy,ze popieram piractwo ,podrobki i cala mase durnot,ktore tu niektore z was wymienily,to posostaje mi wam wspolczuc .

Wlazlam miedzy wrony,ale nie bede krakac tak jak one ,mam swoje zdanie i NIKOMU NIE MUSI SIE ONO PODOBAC.

wy jestescie uczulone na podrobki ,a ja na chamstwo i brak kultury oraz nie brak umiejetnosci czytania ze zrozumieniem
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 14:03   #305
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Podrobiona torebka i zegarek jako prezenty - co myślicie?

Cytat:
Napisane przez shachownica Pokaż wiadomość
dla osób, które uważają, że podróbki to osobista sprawa noszącego, europejskie prawo może kiedyś zweryfikować wasze poglądy

kara więzienia za noszenie podróbek
mandat1000 euro za kupno podrabianej torebki



co do autorki, twój znajomy się nie popisał ale ty również nie zachowałaś się zbyt taktowanie, prezent powinnaś mu po prostu zwrócić przy następnym spotkaniu, zaznaczając, że są to podróbki, a ty takich nie nosisz.
pisanie maili ze sformułowaniami jakie przytoczyłaś, było wg mnie niegrzeczne.
Cytat:
Napisane przez enii Pokaż wiadomość
shachownica-- niby to dobrze, ale dlaczego tak kwitnie handel tym dziadostwem na Allu ..Wiadomo All ma swoja prowizje od masowych sprzedazy -- poczawszy od zegarkow, torebek i reszty galanterii, plaszczy, butow konczac na Abercrombie, Holisterze, Aeropostale,The North Face <<--- 4 ost. sa nagminnie sprzedawane na Allu <oczywiscie podrobki> .. Wiec dlaczego jednostka ma byc ukarana za noszenie podrobki, skoro zostala oszukana..Ale znajac zycie sprzedajacym nic nie zrobia

http://www.fakt.pl/1000-euro-kary-za...y,73973,1.html odnosnie tego --- Ciekawe czy sprzedajacych tez ukarali..Dla mnie to strasznie niesprawiedliwe.
hmm, a przecież są osoby, które nie wiedzą, co to są (jakieś) 'znane firmy' [nie ma przecież obowiązku orientowania się, jakie są znane domy mody czy firmy, ani w jakich przedzialach cenowych i sklepach (np., że w pięknym butiku a nie na straganie) sprzedawane są dane wyroby].
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 14:28   #306
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: Podrobiona torebka i zegarek jako prezenty - co myślicie?

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
hmm, a przecież są osoby, które nie wiedzą, co to są (jakieś) 'znane firmy' [nie ma przecież obowiązku orientowania się, jakie są znane domy mody czy firmy, ani w jakich przedzialach cenowych i sklepach (np., że w pięknym butiku a nie na straganie) sprzedawane są dane wyroby].
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 14:47   #307
loveletters
Raczkowanie
 
Avatar loveletters
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 182
Dot.: Podrobiona torebka i zegarek jako prezenty - co myślicie?

Cytat:
Napisane przez Ambelle Pokaż wiadomość
Dziewczyny!

Nie czytalam calego watku, bo jestem zmeczona, ale

GDY JA SIE DOMYSLILAM, ZE TO SA PODROBKI ON NAPISAL MI W MAILU, ZE JEDNAK MIAL SWIADOMOSC ZE TO PODROBKI!

CZYLI Z PREMEDYTACJA WRECZYL MI PODROBKI, LICZAC NA TO ZE NABIORE SIE NA TO ZE TO PRAWDZIWA CHANEL.

W takim wypadku, przykro mi to mowić, ale ma Cię chyba za bezwartościową dziewczynę. Kupił Ci coś na "odwal się" i tego nie ukrywa. Być może nie traktuje Waszego związku na poważnie i kupił Ci rzeczy, na które według niego zasługujesz - czyli jakiś bazarowy chłam.
__________________
Pomagamy pieskom!!!
http://www.pustamiska.pl/
Twoje kliknięcie może uratować życie zwierzaka!!!
Dziękuję!
Zapraszam do poczytania moich recenzji na KWC!

Edytowane przez loveletters
Czas edycji: 2011-06-12 o 14:49
loveletters jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-12, 15:21   #308
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Podrobiona torebka i zegarek jako prezenty - co myślicie?

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
Moim zdaniem autorka jest pozbawiona taktu i kultory,jesli juz koniecznie chciala zwracac uwage na nietrafiony prezent ,mogla to zrobic w inny sposob.
Romanaccio, ale to nie byl nietrafiony prezent - takim jest na przyklad rower dla osoby nielubiacej sportu czy szpilki dla kobiety chodzacej glownie w balerinach. to jest - czy sie z tym zgadzasz/potepiasz, czy tez nie - przedmiot przestepstwa.
zapytam ponownie - bo do tego sie nadal nie odnioslas - tak samo fair byloby dac komus kradziony telewizor?

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
Byc moze facet wiedzial,ze kupowal podrobke (i co z tego ) niech wam bedzie,ze popelnil gafe,ale moze nie sadzil,ze autorka zareaguje w taki sposob,tym bardziej,ze kupowal podobne prezenty siostrze i komus tam jeszcze i sie podobaly.
wiedzial, to juz zostalo ustalone, nadto, to nie jest zwykla gafa, bo te bym mogla wybaczyc, ale qrcze, wreczanie komus przedmiotu przestepstwa i jeszcze wymaganie, zeby sie cieszyl?

a jesli biedaczysko, nie mial pojecia, ze sprzedaz podrobek jest karalna, to kiepsko o nim swiadczy rowniez

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
Nie jestem ksiazniczka na ziarnku gorochu,ani ofiarom mody i generalnie mam gleboko w zadzie,czy ktos nosi podrobki czy tez nie,to jego osobista sprawa i nic mi do tego.
a jak za sciana sasiad bedzie do krwi bil zone (badz na odwrot), a ich dzieci beda siedziec calymi dniami bez opieki, to tez ich osobista sprawa, c'nie?

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
Podrobki byly i pewnie zawsze bede,jesli waszym zdaniem to znaczy,ze popieram piractwo ,podrobki i cala mase durnot,ktore tu niektore z was wymienily,to posostaje mi wam wspolczuc .
dopoki beda ludzie o takiej postawie jak Ty, niestety, faktycznie, podrobki beda
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.

Edytowane przez siarka40
Czas edycji: 2011-06-12 o 15:22
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 16:05   #309
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: Podrobiona torebka i zegarek jako prezenty - co myślicie?

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Romanaccio, ale to nie byl nietrafiony prezent - takim jest na przyklad rower dla osoby nielubiacej sportu czy szpilki dla kobiety chodzacej glownie w balerinach. to jest - czy sie z tym zgadzasz/potepiasz, czy tez nie - przedmiot przestepstwa.
zapytam ponownie - bo do tego sie nadal nie odnioslas - tak samo fair byloby dac komus kradziony telewizor
Widze,ze niektorzy naprawde nie potrafia zrozumiec,ze sa osoby,ktore w ogole nie przykladaja wagi do takich rzeczy,zreszta Hultaj kilka postow wczesniej napisal/-a (?) to bardzo trafnie....
pozatym autorka watku ze swoim przyjacielem znaja sie nie za dobrze,wiec mial prawo nie wiedziec,jakie jest jej podejscie do tego

odnioslam sie wielokrotnie,ale jak ktos nie umie czytac....


Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
wiedzial, to juz zostalo ustalone, nadto, to nie jest zwykla gafa, bo te bym mogla wybaczyc, ale qrcze, wreczanie komus przedmiotu przestepstwa i jeszcze wymaganie, zeby sie cieszyl?
przedmiot przestepstwa.... przestancie glupoty opowiadac,bo mowicie o tym jak o jakies powaznej zbrodni,tutaj nikt nikogo nie zamordowal,to jest nielegalne owszem,ale nie badzmy smieszni ....

skoro to takie przestepstwo to dlaczego nikt z tym nic nie zrobi ?
tak sie nad tym wlasnie zastanawiam... podejrzewam,ze tym co mogli by cos zrobic zwisa to i powiewa,bo sa wazniejsze sprawy na tym swiecie

zaraz bedzie znowu ,ze popieram podrobki,ale nie chce mi sie juz tlumaczyc dalej,ktos kto umie czytac zrozumie

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
a jesli biedaczysko, nie mial pojecia, ze sprzedaz podrobek jest karalna, to kiepsko o nim swiadczy rowniez
nieeeee,co ty gadasz,on na pewno myslal o tym calymi dniami i nocami,a teraz jest zrozpaczony,bo popelnic koszmarna zbrodnie,kupil podrobke.... napewno nie moze spac po nocach


Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
a jak za sciana sasiad bedzie do krwi bil zone (badz na odwrot), a ich dzieci beda siedziec calymi dniami bez opieki, to tez ich osobista sprawa, c'nie?
przestancie z tymi kretynskimi porwnaniami,bo to az zalosne sie robi,porownujesz takie rzeczy to jakies durnej podrobionej torebki ? zlitus sie dziewczyno,bo to smieszne jest poprostu....



Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
dopoki beda ludzie o takiej postawie jak Ty, niestety, faktycznie, podrobki beda
a ja sobie moge miec podejscie jakie mi sie podoba i guzik Cie to powinno obchodzic,bo to jest moja sprawa i nie interesuja mnie jakies glupie podrobki,mam powazniejsze problemy
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 16:09   #310
Lucka91
Wtajemniczenie
 
Avatar Lucka91
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: pokoik na poddaszu :)
Wiadomości: 2 776
Dot.: Podrobiona torebka i zegarek jako prezenty - co myślicie?

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
a jak za sciana sasiad bedzie do krwi bil zone (badz na odwrot), a ich dzieci beda siedziec calymi dniami bez opieki, to tez ich osobista sprawa, c'nie?
kolejne mega błyskotliwe porównanie, aż żal to czytać naprawdę...
Tak, bo jak ktos nosi podrobioną torebkę to jest to po prostu równie szkodliwe co katowanie drugiego człowieka.
__________________
Narysujesz mi coś?
Lucka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 16:34   #311
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Podrobiona torebka i zegarek jako prezenty - co myślicie?

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
Widze,ze niektorzy naprawde nie potrafia zrozumiec,ze sa osoby,ktore w ogole nie przykladaja wagi do takich rzeczy,zreszta Hultaj kilka postow wczesniej napisal/-a (?) to bardzo trafnie....
ale kolega darczynca nie nalezy do grupy nieprzykladajacych wagi, jest zgola na odwrot, wszak wlasnie dlatego gruba kasiore wydawal, zeby wybrance przywiezc oryginal Gucia albo cos zaraz po nim...

tak ze o ile oczywiscie rozumiem, ze mozna sie nie znac kompletnie, to akurat w tym przypadku o tym mowy nie ma.

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
pozatym autorka watku ze swoim przyjacielem znaja sie nie za dobrze,wiec mial prawo nie wiedziec,jakie jest jej podejscie do tego
powinien zalozyc, ze jej stosunek jest do tego taki jak kazdego porzadnego obywatela.

btw, zastanawiam sie, dlaczego mozna w kolko komus wytykac brak umiejetnosci czytania ze zrozumieniem, natomiast bledow ortograficznych juz nie...

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
przedmiot przestepstwa.... przestancie glupoty opowiadac,bo mowicie o tym jak o jakies powaznej zbrodni,tutaj nikt nikogo nie zamordowal,to jest nielegalne owszem,ale nie badzmy smieszni ....

skoro to takie przestepstwo to dlaczego nikt z tym nic nie zrobi ?
tak sie nad tym wlasnie zastanawiam... podejrzewam,ze tym co mogli by cos zrobic zwisa to i powiewa,bo sa wazniejsze sprawy na tym swiecie
to jest przestepstwo, nie glupota. i oczywiscie, zdrowie/zycie ludzkie jest wyzej, ale nalezaloby nie traktowac wybiorczo nakazow i zakazow prawa.

i przeciez walczy sie z tym, przyklady mialas linkowane w tym watku - jednak powtarzam, ze wlasnie ciche przyzwolenie osob nieprzykladajacych wagi do kradziezy intelektualnej wplywa na mniejsza skutecznosc podejmowanych dzialan.

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
a ja sobie moge miec podejscie jakie mi sie podoba i guzik Cie to powinno obchodzic,bo to jest moja sprawa i nie interesuja mnie jakies glupie podrobki,mam powazniejsze problemy
znalazlysmy sie obie w tym watku i na rowni mamy prawo wyrazac swoje poglady

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
przestancie z tymi kretynskimi porwnaniami,bo to az zalosne sie robi,porownujesz takie rzeczy to jakies durnej podrobionej torebki ? zlitus sie dziewczyno,bo to smieszne jest poprostu....
Cytat:
Napisane przez Lucka91 Pokaż wiadomość
kolejne mega błyskotliwe porównanie, aż żal to czytać naprawdę...
Tak, bo jak ktos nosi podrobioną torebkę to jest to po prostu równie szkodliwe co katowanie drugiego człowieka.
przyklad byl ekstremalny, bowiem inne nie trafiaja do Was...
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.

Edytowane przez siarka40
Czas edycji: 2011-06-12 o 16:35
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-12, 16:57   #312
Lucka91
Wtajemniczenie
 
Avatar Lucka91
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: pokoik na poddaszu :)
Wiadomości: 2 776
Dot.: Podrobiona torebka i zegarek jako prezenty - co myślicie?

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość

przyklad byl ekstremalny, bowiem inne nie trafiaja do Was...
takie tym bardziej nie trafiaja, a jak nie rozumiesz jak bardzo byl nietrafiony no to chyba nie mamy o czym rozmawiac
__________________
Narysujesz mi coś?
Lucka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 17:22   #313
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: Podrobiona torebka i zegarek jako prezenty - co myślicie?

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
ale kolega darczynca nie nalezy do grupy nieprzykladajacych wagi, jest zgola na odwrot, wszak wlasnie dlatego gruba kasiore wydawal, zeby wybrance przywiezc oryginal Gucia albo cos zaraz po nim... ...

Fakt,ze prawdopodobnie chcial zaszpanowac,nie znaczy,ze go to obchodzi ,zreszta gdyby przykladal do tego wage to raczej by kupil oryginal,a nie podrobke nie sadzisz ?

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
tak ze o ile oczywiscie rozumiem, ze mozna sie nie znac kompletnie, to akurat w tym przypadku o tym mowy nie ma....
no i co z tego


Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
powinien zalozyc, ze jej stosunek jest do tego taki jak kazdego porzadnego obywatela.....
jasne,Tobie naprawde wydaje sie,ze ludzie nie maja nic innego do roboty jak zastanawianie sie nad tym jak straszna,okrutna zbrodnia sa podrobki nie rozsmieszaj mnie,jestem pewna ,ze wiekszosc ludzie ma to gleboko w powazaniu


Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
to jest przestepstwo, nie glupota. i oczywiscie, zdrowie/zycie ludzkie jest wyzej, ale nalezaloby nie traktowac wybiorczo nakazow i zakazow prawa......
to zrobcie zbiorowy donos,to go za te zbrodne aresztuja

po bazarkach i butikach dosc czesto krazy policja lub straz miejska kontrolujac pozwolenia na sprzedaz ecct, skoro podrobki to taka zbrodnia to wiekszosc sprzedawcow powinna zostac aresztowana,a podrobki skonfiskowane

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
i przeciez walczy sie z tym, przyklady mialas linkowane w tym watku - jednak powtarzam, ze wlasnie ciche przyzwolenie osob nieprzykladajacych wagi do kradziezy intelektualnej wplywa na mniejsza skutecznosc podejmowanych dzialan.......
Chyba jakos slabo,bo jakos rezultatow nie widac,chyba,ze ta walka prowadza ofiary mody
Wierz mi,ze ludzie maja wieksze problemy niz wakla z podrobkami,podam przykladow (w waszym stylu) ,ludzie umieraja,choruja,zwierzet a gina...... ludzie sie morduja nawzajem a Ty nadal nic nie rozumiesz,jak grochem o sciane,no ale coz...


Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
znalazlysmy sie obie w tym watku i na rowni mamy prawo wyrazac swoje poglady .......
nikt Ci nie zabrania wyrazania swoich poglodow



Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
przyklad byl ekstremalny, bowiem inne nie trafiaja do Was...
przyklad nie byl ekstremalny,przyklad byl beznadziejnie glupi i nijak majacy sie to durnowatych podrobek,do Ciebie raczej nie chce trafic,ze sa osoby,ktore sie nad podrobkami nie trzesa tak jak niektore tu wizazanki.
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake

Edytowane przez Romanaccia
Czas edycji: 2011-06-12 o 17:23
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 18:14   #314
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Podrobiona torebka i zegarek jako prezenty - co myślicie?

ale co nawiązałam, ja raczej mam na myśli to, że przepis jak dla mnie kontrowersyjny, bo spokojnie znajdzie się kobietki, które nie będą wiedzieć, co to jakaś szykowna i znana powszechnie marka, i dla takiej torebusia udająca coś innego będzie jedynie torebusią z jakimś tam znaczkiem.
No co jak co ale tego w szkołach nie uczą i chyba nie ma jeszcze obowiązku czytania magazynów modowych czy oglądania takowych programów.

Cytat:
przedmiot przestepstwa.... przestancie glupoty opowiadac,bo mowicie o tym jak o jakies powaznej zbrodni,tutaj nikt nikogo nie zamordowal,to jest nielegalne owszem,ale nie badzmy smieszni ....

skoro to takie przestepstwo to dlaczego nikt z tym nic nie zrobi ?
tak sie nad tym wlasnie zastanawiam... podejrzewam,ze tym co mogli by cos zrobic zwisa to i powiewa,bo sa wazniejsze sprawy na tym swiecie
hm, podrabiane jest wszystko, łącznie z lekami czy np. suplementami diety, i jesli myślisz, że fałszywe ich partie nie trafiają do szpitali czy aptek, to mam wrażenie, że jesteś w błędzie.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2011-06-12 o 18:16
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 18:28   #315
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: Podrobiona torebka i zegarek jako prezenty - co myślicie?

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
ale co nawiązałam, ja raczej mam na myśli to, że przepis jak dla mnie kontrowersyjny, bo spokojnie znajdzie się kobietki, które nie będą wiedzieć, co to jakaś szykowna i znana powszechnie marka, i dla takiej torebusia udająca coś innego będzie jedynie torebusią z jakimś tam znaczkiem.
No co jak co ale tego w szkołach nie uczą i chyba nie ma jeszcze obowiązku czytania magazynów modowych czy oglądania takowych programów.

hm, podrabiane jest wszystko, łącznie z lekami czy np. suplementami diety, i jesli myślisz, że fałszywe ich partie nie trafiają do szpitali czy aptek, to mam wrażenie, że jesteś w błędzie.
o wlasnie ! kolezanki powinny raczej scigac,za podrabianie lekow (przeciez to moze doprowadzic kogos nawet do smierci,lub powaznych chorob) ,a nie za podrabianie torebeczek,portfelikow i innych
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 18:36   #316
Aramintha
Wtajemniczenie
 
Avatar Aramintha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bywa tu, bywa tam, bywa też gdzie indziej...
Wiadomości: 2 110
Dot.: Podrobiona torebka i zegarek jako prezenty - co myślicie?

Cytat:
Napisane przez wsiowy_gupek Pokaż wiadomość
Ale myslałam, że dajmy na to taka torebka Chanel to z tysiaka kosztuje, no w porywach 2000, a nie 8000
7000-8000 zł to cena orientacyjna za oba przedmioty. Oryginalny zegarek Gucci to jakieś 1250 CAD (choć oczywiście są droższe i tańsze modele), natomiast wzmiankowana przeze mnie wcześniej torebka Chanel model 2.55 to wydatek rzędu 1300 USD (tutaj również cena zależy od modelu).
Cytat:
Napisane przez wsiowy_gupek Pokaż wiadomość
Ważne jest czy ktos kupując prezent się stara.
A ja myślę, że jednak facet kupując drogą torebkę dla kobiety, kiedy nie musi, jednak się stara....
Moi znajomi przywieźli w zeszłym roku z Turcji podróbkę torebki LV. Po uwzględnieniu kursu złotówki wyszło, że kosztowała jakieś 30-35 zł, więc nie sądzę, żeby się facet autorki wykosztował na te Szanele. Zresztą nie cena prezentu jest tutaj problemem tylko coś zupełnie innego.

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka1978 Pokaż wiadomość
No i z premedytacja wreczył, skad miał wiedzieć, ze taki cyrk zrobisz, skoro jego rodzina nosi bez problemu i sie jeszcze cieszy z prezentów. Chyba logiczne, ze tego akurat nie wiedział, zwróc prezenty, skoro az tak uraził twoje ego, jaki problem?
Twierdził, że to oryginały więc premedytacja była.
Istnieją rodziny, które utrzymują się z kradzieży, im jest totalnie obojętne czy coś pochodzi z legalnego źródła czy jest przedmiotem przestępstwa. Na szczęście takie rodziny wciąż nie są normą społeczną.
Obrót fałszywym towarem jest przestępstwem.

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
Nikt NIE powiedzial,ze ma sie cieszyc z takiego prezentu,niedopuszczalnym bylo zachowanie autorki,niezadowolenie mozna rowiez wyrazic w kulturalny sposob,pozatym nie ma znaczenia to czy dal jej podrobke czy tez nie,jakby nie bylo byla ona prezentem
Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
Pokaz mi ktora z nas jest tu milosniczka "szaneli" oryginalnych czy tez nie ,nikt tu nic takiego nie powiedzial,znowu czytanie ze zrozumieniem sie kladnia,ja w tym wypadu niczego nie potepiam,ani nie popieram to znaczy ,ze jestem milosniczka czegokolwiek ?
Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
Nie jestem ksiazniczka na ziarnku gorochu,ani ofiarom mody i generalnie mam gleboko w zadzie,czy ktos nosi podrobki czy tez nie,to jego osobista sprawa i nic mi do tego.
Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
a ja sobie moge miec podejscie jakie mi sie podoba i guzik Cie to powinno obchodzic,bo to jest moja sprawa i nie interesuja mnie jakies glupie podrobki,mam powazniejsze problemy
Uważasz, że nabywanie podróbek i dalszy obrót nimi to nic złego. Dajesz przyzwolenie na działalność przestępczą.
Art. 304 par. 1 k.p.k.
Kultura prawna - tak, takie pojęcie też istnieje Jest nawet zdefiniowane:
Cytat:
Kultura prawna – aspekt ogólnie pojmowanej kultury, odnoszący się do stosunku człowieka wobec prawa. Kulturę prawną można zdefiniować jako przejawiające się w społeczeństwie, indywidualne i zbiorowe postawy wobec prawa, zarówno w rozumieniu egzekwującego sprawiedliwość aparatu, jego instytucji jak i konkretnych norm prawnych. Podstawą kultury prawnej jest postępowanie określane jako "prawe" (w przypadku jednostek) lub "praworządne" (w przypadku organizacji i państw).
źrd.

Cytat:
Napisane przez Ambelle Pokaż wiadomość
Romanaccia pogrubiłam kilka fragmentów Twojej wypowiedzi i mam w zwiazku z tymi fragmentami kilka pytan.
Twierdzisz, ze zachowalam sie jak chamka? Ze moje zachowanie jest niedopuszczalne?
Na jakiej podstawie?
Jakim prawem twierdzisz, ze wypomnialam mu, ze torebka jest tandetna? Gdzie to napisalam? Moze przypomnij mi to laskawie lub najlepiej przytocz moj cytat.
Skad wiesz, co mu powiedzialam o tych torebkach, skoro nie ujelam tego w tym watku, w zadnej moje wypowiedzi?
I nawet, co ciekawe, uwazasz ze powiedzialam mu, ze wyrzuce torebke. A to dopiero. Zalozylas, nawet, ze rozmawialismy na ten temat.
Wild imagination, a wszystkim innym, którzy ośmielą się mieć odmienne zdanie Romanaccia zarzuca nieumiejętność czytania ze zrozumieniem.

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
Nooo,wlasnie zauwazylam,ze tu zdecydowana wiekszosc nie mysli i mam gleboko w zadzie,ze komus moje zdanie sie nie podoba,pozatym zauwazylam rowniez,ze wiele osob nie umie czytac ze zrozumieniem ,lub wybiera z moich wypowiedzi,to co im najpardziej odpowiada,nie przepraszam,co im sie najmniej podoba ,a pozniej dokladaja do tego reszte i interpretuja na swoj sposob.
Kto konkretnie i w którym miejscu, może jakieś cytaty na poparcie tej tezy?

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
Moim zdaniem autorka jest pozbawiona taktu i kultory,jesli juz koniecznie chciala zwracac uwage na nietrafiony prezent ,mogla to zrobic w inny sposob.
Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
wy jestescie uczulone na podrobki ,a ja na chamstwo i brak kultury oraz nie brak umiejetnosci czytania ze zrozumieniem
A na brak umiejętność poprawnej pisowni też jesteś uczulona? Chyba jednak nie. Kuriozalnym jest, iż osoba mianująca się ekspertem ds. kultury nie wie, że zakres tego pojęcia obejmuje tak trywialne rzeczy jak np. ortografia.

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
Byc moze facet wiedzial,ze kupowal podrobke (i co z tego ) niech wam bedzie,ze popelnil gafe,ale moze nie sadzil,ze autorka zareaguje w taki sposob,tym bardziej,ze kupowal podobne prezenty siostrze i komus tam jeszcze i sie podobaly.
Od kiedy świadome wspieranie czarnego rynku określa się mianem gafy?

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
Widze,ze niektorzy naprawde nie potrafia zrozumiec,ze sa osoby,ktore w ogole nie przykladaja wagi do takich rzeczy,zreszta Hultaj kilka postow wczesniej napisal/-a (?) to bardzo trafnie....
odnioslam sie wielokrotnie,ale jak ktos nie umie czytac....
Czytanie ze zrozumieniem:
Hultaj opisała sytuację, gdy jakaś osoba nieświadomie kupuje podróbkę znanej marki z powodu braku rozeznania w markowych produktach tj. nie orientuje się, że np. Chanel jest znaną (oraz drogą) firmą i nabywa na bazarku torebkę marki Szanel za jedyne 19,99 zł.

Autorka wątku opisała sytuację, gdy osoba świadomie i z premedytacją kupuje podróbki, by je później wręczyć jako oryginalne produkty.

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
przedmiot przestepstwa.... przestancie glupoty opowiadac,bo mowicie o tym jak o jakies powaznej zbrodni,tutaj nikt nikogo nie zamordowal,to jest nielegalne owszem,ale nie badzmy smieszni ....
To czy według Ciebie jest przedmiot przestępstwa?
I tak z czystej ciekawości, które zbrodnie są poważne a które nie Istnieje jakiś podział rozłączny? To bardzo interesująca kwestia.


Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
skoro to takie przestepstwo to dlaczego nikt z tym nic nie zrobi ?
tak sie nad tym wlasnie zastanawiam... podejrzewam,ze tym co mogli by cos zrobic zwisa to i powiewa,bo sa wazniejsze sprawy na tym swiecie
Przecież "coś się z tym robi", nawet linki były wklejane w tym wątku.


Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość

to jest przestepstwo, nie glupota. i oczywiscie, zdrowie/zycie ludzkie jest wyzej, ale nalezaloby nie traktowac wybiorczo nakazow i zakazow prawa.
Tak by postąpiłby człowiek kulturalny

Cytat:
Napisane przez Lucka91 Pokaż wiadomość
takie tym bardziej nie trafiaja, a jak nie rozumiesz jak bardzo byl nietrafiony no to chyba nie mamy o czym rozmawiac
To jaki Twoim zdaniem byłby trafiony przykład?
Aramintha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 18:50   #317
enii
Wtajemniczenie
 
Avatar enii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Seoul,Kr
Wiadomości: 2 051
Dot.: Podrobiona torebka i zegarek jako prezenty - co myślicie?

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
hmm, a przecież są osoby, które nie wiedzą, co to są (jakieś) 'znane firmy' [nie ma przecież obowiązku orientowania się, jakie są znane domy mody czy firmy, ani w jakich przedzialach cenowych i sklepach (np., że w pięknym butiku a nie na straganie) sprzedawane są dane wyroby].

dokładnie to samo powiedział mój TŻ...

Odniosnie handlu-- mam to gdzies, ktos chce miec podróbke niech ma- ale dlaczego sprzedajacym sie nie obrywa az tak jak posiadajacym takowa rzecz.. I dlaczego ten proceder jest tak rozpowszechniony na Allu
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=v7WON...eature=related


22.08.2012 Seoul, Kr (one way ticket)
enii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 18:51   #318
panierrka
Zadomowienie
 
Avatar panierrka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 323
Dot.: Podrobiona torebka i zegarek jako prezenty - co myślicie?

Dla mnie danie podróby jest strasznym obciachem. Tutaj lecą teksty o docenianiu, wydawaniu pieniędzy itp, ale naprawdę wolałabym dostać dobrą, zwykłą czekoladę niż podróbę belgijskich czekoladek z masy czekoladopodobnej Sorry, ale danie podróbki świadczy o olewczym podejściu do sprawy i braku jakiegokolwiek zainteresowania tematem. Załóżmy, że kupujemy ukochanemu jakiś sprzęt elektroniczny. Z miejsca idziemy do sklepu i bierzemy z półki to, na co nas stać: byle co, byle jakiej firmy i z byle jakimi parametrami? Myślałam, że normalny człowiek najpierw zainteresuje się tematem, oceni swoje możliwości zamiast kupować byle co...?

Jedyną rzeczą, która mogłaby "usprawiedliwić" pana to to, że w jego rodzinie ludzie nie czują obciachu i cieszą się z podróbek().

Zgadzam się co do kwestii drogich prezentów, to swoją drogą

Aha, i drobna uwaga na marginesie: słowo "logo" jest nieodmienne.



Cytat:
Napisane przez wsiowy_gupek Pokaż wiadomość
Ja dostałam w prezencie kibel z tańczącą i śpiewająca kupą od mojego faceta, a nie powiedziałam mu z wielkim fochem, że prezent jest beznadziejny i raczej mało odpowiedni i ma sobie go zabrać spowrotem..
(pewnie chciał dobrze.. a facet jest już ex, ale nie z tego powodu )
Pamiętam z prezentowego Twój wpis o tym, to było świetne
__________________
1. Anonimowość w internecie to mit.
2. Wszystko wrzucone do internetu zostanie w nim na zawsze.
3. Jeżeli wyśmiewasz czyjś błąd ortograficzny to znaczy, że nie masz argumentów.

Rozsądek przede wszystkim.

Pisz poprawnie zamiast szukać wymówek...!
...albo chociaż się staraj - tak jak ja
panierrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 19:33   #319
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: Podrobiona torebka i zegarek jako prezenty - co myślicie?

Cytat:
Napisane przez Aramintha Pokaż wiadomość
Uważasz, że nabywanie podróbek i dalszy obrót nimi to nic złego. Dajesz przyzwolenie na działalność przestępczą.
Art. 304 par. 1 k.p.k.
Kultura prawna - tak, takie pojęcie też istnieje Jest nawet zdefiniowane:
źrd.

Wild imagination, a wszystkim innym, którzy ośmielą się mieć odmienne zdanie Romanaccia zarzuca nieumiejętność czytania ze zrozumieniem.?
Przestancie juz z ta przestepczoscia bo to juz nude sie robi,po co 10 tys. razy wklejacie jakies linki i powtarzacie wkolko to samo,podrabianie jest nielegalnie chyba kazdy to wie i kazdy kto przeczytal ten watek to rozumie,ja w przeciwienstwie do niektorych nie mam problemow z czytaniem ze zrozumieniem,slepa tez nie jestem
smieszy mnie to poprostu,bo sprowadzacie to rangi bog wie czego,a przeciez chodzi o podrabianie jakis durnych szmatek czy torebek...

gdybys uwaznie czytala to co pisze,badz rozumiala to co pisze,to nie powtarzala byc wkolo tego samego.....

ja NIGDY NIE napisalam,ze to NIC ZLEGO,powtarzalam to tez chyba z 100 razy,ale jak nie dociera,to nie dociera....
powiedzialam,ze to mi zwisa... a to roznica...

pozatym jak widac jaso i wyrazie,chyba jednak sie z podrabianiem niewiele robi,bo podrobki mozna na kazdym kroku spotkac,to jest fakt niepodwazalny

Cytat:
Napisane przez Aramintha Pokaż wiadomość
A na brak umiejętność poprawnej pisowni też jesteś uczulona? Chyba jednak nie. Kuriozalnym jest, iż osoba mianująca się ekspertem ds. kultury nie wie, że zakres tego pojęcia obejmuje tak trywialne rzeczy jak np. ortografia?
to nie jest watek "poprawna pisownia Romanacci" jak Ci sie argumenty skonczyly to nie czepiaj sie czegos,co z tematem nie ma nic wspolnego ,albo otworz watek o poprawnej pisowni i ortografii wtedy tam porozmawiamy.



Cytat:
Napisane przez Aramintha Pokaż wiadomość
Od kiedy świadome wspieranie czarnego rynku określa się mianem gafy?
z cala pewnosci,ktos kto kupuje podrobke ma zawsze tpelna tego swiadomosc (bo kazdy sie na tym zna i sie tym interesuja ) i robi to celowo z premedytacja ,niektorym takie rzeczy nawet przez glowe nie przechodza,wiele nawet nie ma swiadomosci,ze podrobki kupuje...

Cytat:
Napisane przez Aramintha Pokaż wiadomość
To czy według Ciebie jest przedmiot przestępstwa?
I tak z czystej ciekawości, które zbrodnie są poważne a które nie Istnieje jakiś podział rozłączny? To bardzo interesująca kwestia.?
Zadalas tak glupie pytanie,ze nie wiem czy mam sie smiac czy plakac ...
Tak... z cala pewnosca kupienie podrobionej torebki Chanel jest powazna zbrodnia (i generalnie powinna byc karana 25 latami wiezienia jak za morderstwo )



---------- Dopisano o 20:33 ---------- Poprzedni post napisano o 20:22 ----------

Cytat:
Napisane przez panierrka Pokaż wiadomość
Dla mnie danie podróby jest strasznym obciachem. Tutaj lecą teksty o docenianiu, wydawaniu pieniędzy itp, ale naprawdę wolałabym dostać dobrą, zwykłą czekoladę niż podróbę belgijskich czekoladek z masy czekoladopodobnej Sorry, ale danie podróbki świadczy o olewczym podejściu do sprawy i braku jakiegokolwiek zainteresowania tematem. Załóżmy, że kupujemy ukochanemu jakiś sprzęt elektroniczny. Z miejsca idziemy do sklepu i bierzemy z półki to, na co nas stać: byle co, byle jakiej firmy i z byle jakimi parametrami? Myślałam, że normalny człowiek najpierw zainteresuje się tematem, oceni swoje możliwości zamiast kupować byle co...?

Jedyną rzeczą, która mogłaby "usprawiedliwić" pana to to, że w jego rodzinie ludzie nie czują obciachu i cieszą się z podróbek().

Zgadzam się co do kwestii drogich prezentów, to swoją drogą

Aha, i drobna uwaga na marginesie: słowo "logo" jest nieodmienne.





Pamiętam z prezentowego Twój wpis o tym, to było świetne

No straszny obciach jest mnie podrobke,wstyd ! ,jak ktos ma to niech sobie ma i nosi i sam zadecytuje czy jest to obciachem czy tez nie,zreszta jak juz wielokrotnie o tym wspomniano napewno wiekszosc nie ma nawet swiadomosci,ze kupuje podrobke i nie zastanawia sie nad tym czy jak z nia gdzies wyjdzie,to bedzie wstyd czy tez nie,nie ma zadnego obowiazku interesowania sie moda i markowymi znaczkami.

Sa osoby,ktore kupuja prezenty aby kupic (no coz sa) ,generalnie prezent jest gestem spontanicznym ,a nie koniecznoscia,ktos prezent daje Ci z wlasnej woli ,jak chcesz dostawac prezenty,ktore Ci sie podobaja to mow wszystkim,co wolisz,a czego nie wolisz....
mnie "rozwala" poprostu jak ktos mowi,ze dostal prezent,ale byl tandetny ,a wolalby cos innego.....
nie dosc,ze ktos ci cos daje,to ty jeszcze narzekasz... moze lepiej samemu sobie prezenty kupowac,nie mowie,ze trzeba sie z nietrafionego prezentu cieszyc,ale nikt tez nie jest zobowiazany do dawania ich
Pozaty,jesli nietrafiony prezent daje Ci osoba,ktora Cie dobrze nie zna,ma do tego prawo,wlasnie dlatego,ze nie zna twoich upodoban.
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake

Edytowane przez Romanaccia
Czas edycji: 2011-06-12 o 19:37
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-12, 19:51   #320
panierrka
Zadomowienie
 
Avatar panierrka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 323
Dot.: Podrobiona torebka i zegarek jako prezenty - co myślicie?

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
No straszny obciach jest mnie podrobke,wstyd ! ,jak ktos ma to niech sobie ma i nosi i sam zadecytuje co czy jest to obciachem czy tez nie,zreszta jak juz wielokrotnie o tym wspomniano napewno wiekszosc nie ma nawet swiadomosci,ze kupuje podrobke i nie zastanawia sie nad tym czy jak z nia gdzies wyjdzie,to bedzie wstyd czy tez nie,nie ma zadnego obowiazku interesowania sie moda i markowymi znaczkami.

Sa osoby,ktore kupuja prezenty aby kupic (no coz sa) ,generalnie prezent jest gestem spontanicznym ,a nie koniecznoscia,ktos prezent daje Ci z wlasnej woli ,jak chcesz dostawac prezenty,ktore Ci sie podobaja to mow wszystkim,co wolisz,a czego nie wolisz....
mnie "rozwala" poprostu jak ktos mowi,ze dostal prezent,ale byl tandetny ,a wolalby cos innego.....
nie dosc,ze ktos ci cos daje,to ty jeszcze narzekasz... moze lepiej samemu sobie prezenty kupowac,nie mowie,ze trzeba sie z nietrafionego prezentu cieszyc,ale nikt tez nie jest zobowiazany do dawania ich
Pozaty,jesli nietrafiony prezent daje Ci osoba,ktora Cie dobrze nie zna,ma do tego prawo,wlasnie dlatego,ze nie zna twoich upodoban.
Jak dla mnie te niepisane zasady dawania prezentów są po to, żeby uniknąć kłopotliwych sytuacji - przecież dawanie prezentów powinno być miłe dla obu stron...! Dlatego póki nie zna się drugiej osoby powinno się oszczędzić kontrowersyjnych (bo podróbi - jak widać - nie każdy chce), osobistych czy zależnych od gustu (np perfumy) prezentów.
__________________
1. Anonimowość w internecie to mit.
2. Wszystko wrzucone do internetu zostanie w nim na zawsze.
3. Jeżeli wyśmiewasz czyjś błąd ortograficzny to znaczy, że nie masz argumentów.

Rozsądek przede wszystkim.

Pisz poprawnie zamiast szukać wymówek...!
...albo chociaż się staraj - tak jak ja
panierrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 20:19   #321
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: Podrobiona torebka i zegarek jako prezenty - co myślicie?

Cytat:
Napisane przez panierrka Pokaż wiadomość
Jak dla mnie te niepisane zasady dawania prezentów są po to, żeby uniknąć kłopotliwych sytuacji - przecież dawanie prezentów powinno być miłe dla obu stron...! Dlatego póki nie zna się drugiej osoby powinno się oszczędzić kontrowersyjnych (bo podróbi - jak widać - nie każdy chce), osobistych czy zależnych od gustu (np perfumy) prezentów.
Dawanie prezentow powinno byc mile,ale nie zawsze jest,nie kazdy sie stara i nie kazdy zastanawia sie dobrze wybierajac prezent ,to co wedlug Ciebie powinno sie robic,moze wedlug innych wygladac nieco inaczej ,nikt nie jest doskonaly
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 21:29   #322
panierrka
Zadomowienie
 
Avatar panierrka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 323
Dot.: Podrobiona torebka i zegarek jako prezenty - co myślicie?

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
Dawanie prezentow powinno byc mile,ale nie zawsze jest,nie kazdy sie stara i nie kazdy zastanawia sie dobrze wybierajac prezent ,to co wedlug Ciebie powinno sie robic,moze wedlug innych wygladac nieco inaczej ,nikt nie jest doskonaly
No właśnie. Każdy popełnia błędy i w tym przypadku błędem było sprezentowanie osobie, która nie lubi podróbek, podróbki właśnie. Miło, że się zgadzamy.

Druga sprawa, że wciskał ciemnotę najpierw
__________________
1. Anonimowość w internecie to mit.
2. Wszystko wrzucone do internetu zostanie w nim na zawsze.
3. Jeżeli wyśmiewasz czyjś błąd ortograficzny to znaczy, że nie masz argumentów.

Rozsądek przede wszystkim.

Pisz poprawnie zamiast szukać wymówek...!
...albo chociaż się staraj - tak jak ja
panierrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 21:35   #323
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: Podrobiona torebka i zegarek jako prezenty - co myślicie?

Cytat:
Napisane przez Lucka91 Pokaż wiadomość
kolejne mega błyskotliwe porównanie, aż żal to czytać naprawdę...
Tak, bo jak ktos nosi podrobioną torebkę to jest to po prostu równie szkodliwe co katowanie drugiego człowieka.
Ha ha ha usmiałam sie, zalezy jaki uzytek robi z torebki... jak nosi cegły i wali sasiada po głowie to tak
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 21:44   #324
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: Podrobiona torebka i zegarek jako prezenty - co myślicie?

Cytat:
Napisane przez panierrka Pokaż wiadomość
No właśnie. Każdy popełnia błędy i w tym przypadku błędem było sprezentowanie osobie, która nie lubi podróbek, podróbki właśnie. Miło, że się zgadzamy.

Druga sprawa, że wciskał ciemnotę najpierw
No facet chial cool byc wybaczcie mu chcial wrazenie zrobic,tylko mu nie wyszlo
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 02:28   #325
Aramintha
Wtajemniczenie
 
Avatar Aramintha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bywa tu, bywa tam, bywa też gdzie indziej...
Wiadomości: 2 110
Dot.: Podrobiona torebka i zegarek jako prezenty - co myślicie?

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
smieszy mnie to poprostu,bo sprowadzacie to rangi bog wie czego,a przeciez chodzi o podrabianie jakis durnych szmatek czy torebek...
Które to podrabiane szmatki i torebki generują milionowe straty każdego roku. Zarówno dla właścicieli podrabianej marki jak i dla Skarbu Państwa.

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
ja NIGDY NIE napisalam,ze to NIC ZLEGO,powtarzalam to tez chyba z 100 razy,ale jak nie dociera,to nie dociera....
powiedzialam,ze to mi zwisa... a to roznica...
Jaka jest różnica pomiędzy uznaniem, że "obrót podróbkami to nic złego" a obojętnym stosunkiem do przestępstwa jakim jest produkcja i sprzedaż takich towarów na masową skalę? I jedno i drugie to przyzwolenie na określone działanie. Dodam jeszcze (co prawda nie od siebie, ale skoro muszynianka tak dobrze to ujęła...):
Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
gdy społeczeństwo wyraża NIECHĘĆ do pewnych zachowań i je PIĘTNUJE zamiast dawać pełną akceptacje i przyzwolenie, to pewne zachowania maleją i rodzi się w ludziach przekonanie że jednak coś w tym złego.


Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
pozatym jak widac jaso i wyrazie,chyba jednak sie z podrabianiem niewiele robi,bo podrobki mozna na kazdym kroku spotkac,to jest fakt niepodwazalny
Jest popyt, jest podaż. Może gdyby mniej osób kupowało podróbki, bądź też zamiast neutralnego stosunku prezentowało bardziej zdecydowaną postawę, rynek nie byłby zalany prawie oryginalnymi Szanelami.

Cytat:
W ubiegłym roku w Unii Europejskiej policja przejęła prawie 80 milionów podrabianych towarów (...)
W Polsce w ubiegłym roku zarekwirowano ponad 6 milionów podrabianych towarów - około 8% z ogółu zatrzymanych w całej UE. We Wspólnocie liczba takich rekwizycji spadła o kilkadziesiąt procent. U nas wręcz przeciwnie - w 2006 roku zarekwirowano 2,6 miliona fałszywek.
Artykuł stary, pierwszy z brzegu znaleziony w sieci. Więc jednak coś się robi. Nie wspominając o procesach, które koncerny wytaczają producentom i dystrybutorom podróbek.

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
to nie jest watek "poprawna pisownia Romanacci" jak Ci sie argumenty skonczyly to nie czepiaj sie czegos,co z tematem nie ma nic wspolnego
Przecież pisałam wcześniej, że pojęcie kultury obejmuje również zasady poprawnej pisowni. Po prostu zastanawiam się jak to jest, że osoba która innym ludziom wielokrotnie zarzuca chamstwo i brak kultury, sama w tej dziedzinie przejawia pewne braki.
Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
Moim zdaniem autorka jest pozbawiona taktu i kultory,(...)
wy jestescie uczulone na podrobki ,a ja na chamstwo i brak kultury oraz nie brak umiejetnosci czytania ze zrozumieniem
To jak to jest z tą kulturą? Krytykując innych w określonej dziedzinie samemu należałoby reprezentować pewien poziom.

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
Tak... z cala pewnosca kupienie podrobionej torebki Chanel jest powazna zbrodnia (i generalnie powinna byc karana 25 latami wiezienia jak za morderstwo )
Spytałam się o definicję przedmiotu przestępstwa. Siarka 40 napisała, że podrobiona torebka w sprzedaży to przedmiot przestępstwa. Po Twojej odpowiedzi na jej stwierdzenie odniosłam wrażenie, że nie bardzo się zgadzasz z tą wypowiedzią. Dla przypomnienia:
Cytat:
przedmiot przestepstwa.... przestancie glupoty opowiadac
Skoro nie przedmiot przestępstwa, to co?
No i dla uściślenia, przestępstwa z art. 286 k.k. i art. 305 ust. Pr. własności przemysłowej to nie zbrodnie, tylko wykroczenia.

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
No facet chial cool byc wybaczcie mu chcial wrazenie zrobic,tylko mu nie wyszlo
No tak, przecież biedny chłopina nie miał świadomości, że podróbki kupuje, a autorka to skończona chamka
Aramintha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 06:50   #326
Lucka91
Wtajemniczenie
 
Avatar Lucka91
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: pokoik na poddaszu :)
Wiadomości: 2 776
Dot.: Podrobiona torebka i zegarek jako prezenty - co myślicie?

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka1978 Pokaż wiadomość
Ha ha ha usmiałam sie, zalezy jaki uzytek robi z torebki... jak nosi cegły i wali sasiada po głowie to tak
ooo właśnie
w tym momencie noszenie podrobionej torebki z cegłami w środku byłoby poważnym wykroczeniem
I nie uwierzycie, ale walenie sąsiada nią po głowie jest dużo gorszym przestępstwem niż fakt że torebka była szanel ;p
__________________
Narysujesz mi coś?
Lucka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 09:07   #327
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: Podrobiona torebka i zegarek jako prezenty - co myślicie?

Cytat:
Napisane przez Aramintha Pokaż wiadomość
Jaka jest różnica pomiędzy uznaniem, że "obrót podróbkami to nic złego" a obojętnym stosunkiem do przestępstwa jakim jest produkcja i sprzedaż takich towarów na masową skalę? I jedno i drugie to przyzwolenie na określone działanie. Dodam jeszcze (co prawda nie od siebie, ale skoro muszynianka tak dobrze to ujęła...):


Prezentuje własnie neutralna postawę- wisi mi to, co kto nosi, a co mnie to niby ma interesować?Co do sprzedazy, sa odpowiednie jednostki to zwalczania, to niech sie tym zajmują, ja nie muszę.
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 09:11   #328
Lucka91
Wtajemniczenie
 
Avatar Lucka91
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: pokoik na poddaszu :)
Wiadomości: 2 776
Dot.: Podrobiona torebka i zegarek jako prezenty - co myślicie?

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka1978 Pokaż wiadomość
Prezentuje własnie neutralna postawę- wisi mi to, co kto nosi, a co mnie to niby ma interesować?Co do sprzedazy, sa odpowiednie jednostki to zwalczania, to niech sie tym zajmują, ja nie muszę.
__________________
Narysujesz mi coś?
Lucka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 10:27   #329
panierrka
Zadomowienie
 
Avatar panierrka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 323
Dot.: Podrobiona torebka i zegarek jako prezenty - co myślicie?

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka1978 Pokaż wiadomość
Prezentuje własnie neutralna postawę- wisi mi to, co kto nosi, a co mnie to niby ma interesować?Co do sprzedazy, sa odpowiednie jednostki to zwalczania, to niech sie tym zajmują, ja nie muszę.
Tutaj widać problem "wiszenia wszystkiego" i dbania tylko o własny tyłek. Kradną? Przymknę oczy, bo nie moje. Obojętność jest przyzwoleniem na takie zachowania. Może zmienisz zdanie, jak ktoś kiedyś Ciebie okradnie i na bazarze za 40 złotych będzie sprzedawał Twoją pamiątkę po babci albo zegarek z ręki trupa bliskiej Tobie osobie (czego Ci nie życzę). Ciekawe, czy pozostaniesz na to obojętna.

Gdyby nikt nie kupował takich rzeczy to by ich się nie kradło.
__________________
1. Anonimowość w internecie to mit.
2. Wszystko wrzucone do internetu zostanie w nim na zawsze.
3. Jeżeli wyśmiewasz czyjś błąd ortograficzny to znaczy, że nie masz argumentów.

Rozsądek przede wszystkim.

Pisz poprawnie zamiast szukać wymówek...!
...albo chociaż się staraj - tak jak ja
panierrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 11:08   #330
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: Podrobiona torebka i zegarek jako prezenty - co myślicie?

Cytat:
Napisane przez panierrka Pokaż wiadomość
Tutaj widać problem "wiszenia wszystkiego" i dbania tylko o własny tyłek. Kradną? Przymknę oczy, bo nie moje. Obojętność jest przyzwoleniem na takie zachowania. Może zmienisz zdanie, jak ktoś kiedyś Ciebie okradnie i na bazarze za 40 złotych będzie sprzedawał Twoją pamiątkę po babci albo zegarek z ręki trupa bliskiej Tobie osobie (czego Ci nie życzę). Ciekawe, czy pozostaniesz na to obojętna.

Gdyby nikt nie kupował takich rzeczy to by ich się nie kradło.
Dobra, dobra, juz nie swiruj. POdajesz jakies drastyczne przykłady. Wg Ciebie to jest to samo, nosic torebke szanyl, czy gacci, co torebkę wyciągnietą z grobu, tak?
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:13.