żel rozpuszalny 100% rozpuszczalnikiem czy to prawda?! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-24, 09:06   #1
jusis83
Raczkowanie
 
Avatar jusis83
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: zawiercie
Wiadomości: 106
Talking

żel rozpuszalny 100% rozpuszczalnikiem czy to prawda?!


witam kochane stylistki!!! mam do was pytanie czy to prawda ze zel juz utwardzony na paznokciu rozpuszcza sie pod wpływem 100% rozpuszczalnika? tak nam powiedziala babka co nas szkoliła na kursie wizazu i stylizacji paznokci!!!!!!!!!
no i zastanawiam sie czy ktos tak zdejmuje pazurki, od ok 2 miesiecy staram sie przedłużac koleżankom pazurki i zastanawiam sie co moge zrobic aby je całkowice im ściągnąc? czy pozostaje mi piłowanie? proszę o pomoc bo nie chce aby kumpeli łapy odpadły jak je zamocze w rozpuszczalniku hehehehehe
jusis83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-24, 10:52   #2
Kathrinesss
Raczkowanie
 
Avatar Kathrinesss
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa
Wiadomości: 138
Dot.: żel rozpuszalny 100% rozpuszczalnikiem czy to prawda?!

Pierwsze słyszę
Z własnych doświadczeń (mam zajęcia w pracowni grafiki warsztatowej)
- rozpuszczalnik
- benzyna
- kwas azotowy o małym stężeniu
NIE rozpuszczają żeli, niestety pozostaje spiłowanie, albo użycie płynu do usuwania tipsów chociaż od też ta dobrze się nie sprawdza.
Kathrinesss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-24, 12:07   #3
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: żel rozpuszalny 100% rozpuszczalnikiem czy to prawda?!

Żele, oczywiście poza tymi typu soak off, niestety spiłowujemy.
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-24, 20:55   #4
klaobe
Raczkowanie
 
Avatar klaobe
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Legnica / Wrocław
Wiadomości: 218
GG do klaobe
Dot.: żel rozpuszalny 100% rozpuszczalnikiem czy to prawda?!

ja też nie słyszałam aby istniał jakiś rozpuszczalnik do żeli :P piłować, piłować i jeszcze raz piłować :P
__________________
...::: ...bo w oczach tkwi siła duszy... :::...
klaobe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-25, 00:19   #5
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: żel rozpuszalny 100% rozpuszczalnikiem czy to prawda?!

Jeśli razem z tipsami chcesz się pozbyć przynajmniej połowy palców to można spróbować
Ciekawe co to za mądra pani "instruktor" ...
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-25, 03:06   #6
anick88
Wtajemniczenie
 
Avatar anick88
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2 547
Dot.: żel rozpuszalny 100% rozpuszczalnikiem czy to prawda?!

:O fajna instruktorka ... podpowiedz jej, ze pod wplywem HCl tez sie rozpusci niech sprobuje.

chyba, ze zle zrozumialas i chodzilo o zele typu soak off przeznaczone na naturalna plytku ktore owszem mozna zdjac przy pomocy acetanu lub specjalnego plynu do usuwania zelu (ma go w swojej ofercie np ibd)
__________________
"Niektórym ludziom należałoby wytoczyć proces myślenia. "

nie mam polskich znakow. nie bede miec. trzeba z tym jakos zyc.
anick88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-25, 08:32   #7
jusis83
Raczkowanie
 
Avatar jusis83
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: zawiercie
Wiadomości: 106
Dot.: żel rozpuszalny 100% rozpuszczalnikiem czy to prawda?!

nie no dobrze słyszałam, pracowałyśmy na żelach jednofazowych i zadałam jej pytanie czy można zel usunąć nie piłując a ta do mnie ze tak 100% rozpuszczalnikiem!!!!!
powiem że troszke mnie zaskoczyła bo nie słyszałam aby moje koleżanki, ktore pracuja jako stylistki rozpuszczały swoim klientkom rozpuszczalnikiem tipsy!!!!! z tego co mówiły to tylko i wyłącznie pozostaje piłowanie!!! no ale nie chce robić babie złej reklamy zanim nie upewnię sie ze mam racje!!!! kobita prowadzi swoj zaklad w katowicach i do tego szkoli dziewczyny przedłużania paznokci. bierze za kurs 800zl!!!!!!!!!!!aha nie wolno nam było używać primera do jednofazówek bo podobno to powoduje ze zapowietrza sie żel!!!!!!!!!!!!!
żałuje jak nic w życiu że poszłam do niej, u niej wszystko było ok, laska zrobiła mi paznokcie że musialam je po tygodniu ściągnąc bo wygładały jak fale dunaju hehehee zero kształtu górka na górce hehehehe moje kumpele sie z tego smiały!!!! nic nam nie mowiłą o krzywej c sama musialam do tego dojść co to znaczy!!! szok byle by odwalic robote!!!! było nas 12 i każda z nas żałuje że tam poszła!!! teraz wybieram sie na kolejny kurs z eurofashion do chorzowa lub czestochowy, okaże sie gdzie pojde jak uzbieram kasiorke hehehe...
jusis83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-25, 09:13   #8
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: żel rozpuszalny 100% rozpuszczalnikiem czy to prawda?!

Ja tak off topując ale muszę o to spytać:
Czy kobieta, biorąca kasę za szkolenie a nie mająca nawet o podstawach jakiejkolwiek wiedzy ma prawo to robic?
Jusis ja na Twoim miejscu poszła bym do niej i powiedziała że albo oddaje Ci tą kasę, albo idziecie z tym fantem do sądu, za to że ona bierze kasę i uczy takich banialuków że przeciętną osobę która co nieco wie o stylizacji paznokci głowa boli..
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-25, 10:11   #9
jusis83
Raczkowanie
 
Avatar jusis83
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: zawiercie
Wiadomości: 106
Dot.: żel rozpuszalny 100% rozpuszczalnikiem czy to prawda?!

Cytat:
Napisane przez byliczka Pokaż wiadomość
Ja tak off topując ale muszę o to spytać:
Czy kobieta, biorąca kasę za szkolenie a nie mająca nawet o podstawach jakiejkolwiek wiedzy ma prawo to robic?
Jusis ja na Twoim miejscu poszła bym do niej i powiedziała że albo oddaje Ci tą kasę, albo idziecie z tym fantem do sądu, za to że ona bierze kasę i uczy takich banialuków że przeciętną osobę która co nieco wie o stylizacji paznokci głowa boli..
wiesz co chętnie bym to zrobiła ale na szczescie ja za to nie płaciłam tylko urząd pracy!!!! (ale tyle u niej kosztuje kurs bo sie pytałam ile laski jej płaciły) ale wiesz wkurza mnie że laska która ma swój salon i dobrze prosperuje bo pracuje od 10 lat w zawodzie robi dziewczynom z mózgu siano, sądzę ze chodziło jej o to by nie wyszkolic swojej konkurecji.
jusis83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-25, 10:41   #10
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: żel rozpuszalny 100% rozpuszczalnikiem czy to prawda?!

Tak niestety w większosci przypadków wyglądają stadne kursy, prowadzone przez osoby o których w branży nikt nie słyszał..
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-25, 12:53   #11
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: żel rozpuszalny 100% rozpuszczalnikiem czy to prawda?!

Cytat:
Napisane przez paulakrk Pokaż wiadomość
Tak niestety w większosci przypadków wyglądają stadne kursy, prowadzone przez osoby o których w branży nikt nie słyszał..
Pauluś i co? I taki biznes ma prawo racji bytu? Może sobie takie lachonarium funkcjonować "szkolić" i płodzić coraz to nowsze pseudostylistki tworzące tipsy na platformach? Bez konsekwencji że partoli to na co dziewczyny pracują latami siedząc i godzinami dziergając dopracowane do granic perfekcji paznokcie?
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-25, 13:08   #12
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: żel rozpuszalny 100% rozpuszczalnikiem czy to prawda?!

Póki znajdą się naiwne (wybaczcie) lachony, które za to płacą.. to jak najbardziej.

Rynek. Tylko i wyłącznie rynek może to zweryfikować.
A ten niestety jest w Polsce zepsuty prawie do granic mozliwości..
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-25, 15:25   #13
jusis83
Raczkowanie
 
Avatar jusis83
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: zawiercie
Wiadomości: 106
Talking Dot.: żel rozpuszalny 100% rozpuszczalnikiem czy to prawda?!

Cytat:
Napisane przez paulakrk Pokaż wiadomość
Póki znajdą się naiwne (wybaczcie) lachony, które za to płacą.. to jak najbardziej.

Rynek. Tylko i wyłącznie rynek może to zweryfikować.
A ten niestety jest w Polsce zepsuty prawie do granic mozliwości..
wiesz ale to jest tak ide na kurs nie świadoma co mnie czeka czyli kupuje kota w worku, chce sie nauczyc by nie byc pseudostylistka i aby nikt nie mowil mi ze cos robie bez uprawnień... nie chce nikogo wykorzystywac i krzywdzic, chce tylko udoskonalic swoja pasje a w dzisiejszych czasach trudno o dobrego instruktora. ja to tam jestem sprytna i poszukam sobie odp na nurtujace mnie pytania na forach ale kolezanki ktore byly ze mna zaraz po kursie poszly do sklepu, kupiły najtanszy sprzet i dawaj do roboty, mimo ze przed kursem nawet nie widzialy jak sie robi tipsy!!! a potem tel do mnie i co ja mam teraz zrobic bo żel mi sie nie utwardza albo ze zapowietrza a jedna to gigantka przepiłowała swojej kolezance skórki otwirajac wrota zakazenia!!! ja nie mowie ze robie super pazurki bo tak nie jest!!!! ale chce robic to dobrze i nie koncze na jednym kursie ide w styczniu z eurofashion zobaczymy czy tam mnie beda uczyli sciagac tipsy rozpuszczalnikiem hehehehehe do tego 11 stycznia u nas jest jakis pokaz, przyjezdza mistrzyni ale nazwiska nie pamietam i bedzie nam pokazywac jak ozdabiac pazurki zelami kolorowymi jakimis tam farbkami itp.
jusis83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-25, 15:30   #14
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: żel rozpuszalny 100% rozpuszczalnikiem czy to prawda?!

Cytat:
Napisane przez jusis83 Pokaż wiadomość
wiesz ale to jest tak ide na kurs nie świadoma co mnie czeka czyli kupuje kota w worku,
No to chyba coś jest nie tak!

Cytat:
i nie koncze na jednym kursie ide w styczniu z eurofashion zobaczymy czy tam mnie beda uczyli sciagac tipsy rozpuszczalnikiem hehehehehe do tego 11 stycznia u nas jest jakis pokaz, przyjezdza mistrzyni ale nazwiska nie pamietam i bedzie nam pokazywac jak ozdabiac pazurki zelami kolorowymi jakimis tam farbkami itp.
I bardzo słusznie!!
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-25, 20:01   #15
anick88
Wtajemniczenie
 
Avatar anick88
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2 547
Dot.: żel rozpuszalny 100% rozpuszczalnikiem czy to prawda?!

w sumie racji troszke masz... idziesz na kurs, do (teoretycznie) profesjonalistki... (teoretycznie) powinnas jej zaufac:/... a tu bubel... a jak mozesz to zweryfikowac skoro nie masz pojecia i (teoretycznie) po to idziesz na kurs zeby miec wlasnie te pojecie...:/... w sumie doskonale rozumiem, bo sugerowalam sie tylko tym, ze osoba ktora mi udzielala kursu jest dystr, EF.. i temu zaufalam, akurat sie nie zawiodlam, ale w sieci nie znalazlam opinii na jej temat, a forum na jej stronie.. no raczej ciezko na nim opierac opinieteraz jest mi latwiej
__________________
"Niektórym ludziom należałoby wytoczyć proces myślenia. "

nie mam polskich znakow. nie bede miec. trzeba z tym jakos zyc.
anick88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-26, 11:16   #16
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: żel rozpuszalny 100% rozpuszczalnikiem czy to prawda?!

Z tym kupowaniem kota w worku w kwestii kursów to nie do końca tak jest...
Sama swój pierwszy kurs zrobiłam w pozal sie Boże firmie, ale wtedy (6 lat temu) nie było tyle for internetowych i tyle informacji o kursach.
Dzis przysiadłabym fałdów i poryła w forach, które kursy sa polecane, ktore nie. Nawet z UP można dostać sie na kurs jaki sie wybrało (o ile placówka jest zarejestrowana w UP). Ostatnio wywalczył to moja kursantka.

Fajnie, Jusis, ze chcesz sie dalej szkolic. To podstawa! Z kazdego kolejnego kursu, doszkolenia, czy pokazów warsztatów wyniesiesz nieco wiedzy i z czasem bedziesz coraz lepsza.

A tak nota bene, nie pod każdy żel jednofazowy uzywamy primera Pod CTO nie używamy.

Jeżeli nie jesteś do końca zadowolona z kursu, może powinnaś pójśc do tej pani z lista pytań jakie Ci sie teraz pojawiły i niech rozwieje Twoje watpliwości- zapłąciłas za kurs i Ci sie to nalezy
Dobra instruktorka nie pozostawia swoich kursantek samych sobie po otrzymaniu przez nie dyplomu. Tysiace razy o tym pisałam, ale do nas jak przychodzą nasze kursantki to łąpki na wszelki wypadek trzymają w kieszeniach, bo wiedza, ze zawsze będzie kontrola paznokietków
z resztą prosze je także o fotki, czy to na maila, czy to w aparacie jak przychodza osobiście o omawiamy co jest git, a co do poprawki
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:41.