APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-20, 12:13   #121
angelkaa
Wtajemniczenie
 
Avatar angelkaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Dolny Śląsk :)
Wiadomości: 2 910
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

ja ostatnio zapomniałam założyć na całą noc (aparat ściągany 2 tyg temu) i wszystko było ok z tym, że ja mam chodzić z tym 'tylko' 12 h na dobe a nie przez cały czas
__________________



angelkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 11:46   #122
pelasia18
Przyczajenie
 
Avatar pelasia18
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 17
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Ehh dziewczyny doradźcie mi bo nie wiem co mam robić Kończę leczenie górnych zębów aparatem,będę miała ściągany w najbliższym czasie. Ciągle myślałam że moja orto to dobra specjalistka,zęby mi sie super wyprostowały (inna sprawa że miałam małą wadę). Ale co się teraz dowiaduję,na ostatnią chwilę?że ona nie oferuje aparatów retencyjnych. Jej zdaniem to nie jest potrzebne,bo zęby się nie skrzywią. Ja nie mam zamiaru się bawić w ruletkę czy się skrzywią,czy nie, chcę retencję. Pewnie muszę teraz szybko szukać innego ortodonty,ale pytanie czy ktoś się w ogóle zdecyduje na drugą część leczenia jeśli nie prowadził pierwszej??Jestem taka zła...
__________________
Gdy nie miałam już nic do stracenia,dostałam wszystko.

pelasia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 17:03   #123
Joan1987
Wtajemniczenie
 
Avatar Joan1987
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 2 948
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

pelasia18 - hmm trudna sprawa, dla mnie to dziwne, że ta orto nie oferuje retencji, dzisiaj w leczeniu ortodontycznym to właściwie podstawa. Nie noszenie apratu retencyjnego po zakończonym leczeniu powoduje, że wada może powrócić, a nawet może się pogłębić. Jeśli twoja orto nie będzie chciala dać ci tego retencyjnego, to możesz spróbować popytać wśród innych ortodontów, może którys się zdecyduje
__________________
- 2022 28
Joan1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-22, 21:34   #124
Katarynka1
Raczkowanie
 
Avatar Katarynka1
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 374
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Ja zdjęłam aparat w wakacje (po 2 latach 3 miesiącach noszenia mimo małej wady), ortodontka powiedziała żebym nosiła płytkę na noc i na 4h dziennie - przez pierwsze dwa miesiące tak robiłam, potem zaczął się rok akademicki i noszę już tylko na noc, wszystko jest ok nie wyobrażam sobie wyjścia w płytce "do ludzi", źle mi się w niej mówi.
Katarynka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 19:28   #125
Agnesik_
Raczkowanie
 
Avatar Agnesik_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 136
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Mam pytanie do dziewczyn które nosiły aparat ortodontyczny ok. roku . Ja aktualnie za miesiąc mam prawdopodobnie zdejmowanie aparatu. na górze miałam przestawiane tylko trójki i dwójki a na dole jedną szóstkę.
Jeśli aparat jest noszony ok. roku i przy małej wadzie to jest szansa na retencję stałą? Wiem że jest ona podobno niepraktyczna bo się odkleja i w ogóle ale moja praca wymaga ode mnie mówienia przez praktycznie od 8 do 17 a retencja ruchoma by mi to uniemożliwiła.
Agnesik_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 19:45   #126
marriposa
Raczkowanie
 
Avatar marriposa
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 386
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

zdziwiły mnie wasze wypowiedzi na temat płytki retencyjnej (że nosicie ja w dzień) - mnie orto kazała nosić tylko w nocy - to źle?
kilka razy zdarzylo mi się zapomnieć ubrać aparatu (ze zmęczenia) ,ale zęby się nie skrzywiły... retencję noszę od sierpnia
__________________
Matura 2011
matura zdana ---> rekrutacja ---> cel osiągniety : informatyka (MIM) UW

Wakacyjne dietowanie
64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 kg

Wakacyjne czytanie

-
marriposa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 20:39   #127
pelasia18
Przyczajenie
 
Avatar pelasia18
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 17
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Wyjaśniło się ,jednak udało mi się doprosić o płytkę retencyjną. Ale jak na osobę która wiecznie stwarza sobie problemy mam znów dwa nowe zmartwienia-pierwsze to fakt że aparat sciągam za miesiąc a płytkę dostanę na drugi dzień-zgryz nie zdąży się już zmienić? i dwa-nie mam w ogóle ósemek,na zdjęciu panoramicznym(?) widać że u góry rosną dwie ale na razie nie przebijają przez dziąsło,a na dole w ogóle ich nie ma. Jeśli wyrosną mi po zdjęciu aparatu to skrzywią mi się znów zęby?mam je bardzo ciasno zbite
__________________
Gdy nie miałam już nic do stracenia,dostałam wszystko.

pelasia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-25, 15:05   #128
Joan1987
Wtajemniczenie
 
Avatar Joan1987
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 2 948
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

pelasia18 - ja też płytkę retencyjną dostałam dopiero na drugi dzień, w tym czasie nic ci się z zębami nie stanie
Co do ósemek, to może tak być, że nie masz wszystkich. U mnie na przykład są tylko 3 i też jeszcze nie wyszły, prawdopodobnie ortodonta wyśle mnie na ich chirurgiczne usunięcie. Nie wiem, jak to wygląda u Ciebie, ale ja po zdjęciu aparatu mam wizyty co 3 miesiące kontrolne
__________________
- 2022 28
Joan1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 10:21   #129
pelasia18
Przyczajenie
 
Avatar pelasia18
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 17
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

A ile czasu trzeba żeby się przyzwyczaić do tej płytki?bo ja ją dostanę 22 lutego we wtorek a w weekend mam zjazd na studiach,sobotę siedzę prawie 12godzin na zajęciach i muszę coś zjeść,a nie mam ochoty wyciągać tego dziadostwa,myć zębów,zakładać i tak kilka razy.Jeśli nie założę cały dzień to coś się stanie?
__________________
Gdy nie miałam już nic do stracenia,dostałam wszystko.

pelasia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 16:48   #130
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Witam

Prawdopodobnie w kwietniu będę mieć ściągany aparat stały (góra i dół) i chciałabym się Was zapytać o kilka spraw Mianowicie czy za zdjęcie aparatu się płaci? I ile tak ogólnie kosztuje aparat retencyjny?
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 17:10   #131
Joan1987
Wtajemniczenie
 
Avatar Joan1987
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 2 948
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

pelasia18 - lepiej miej ją założoną cały dzień, z wyjątkiem jedzenia, tak jak zalecił ci ortodonta. Dla to też uciążliwe ściągać ją do jedzenia, bo zawsze wtedy musiałam szukac łazienki, bo jakos nie wyobrażam sobie wyciągać jej przy innych ludziach
Co do przyzywczajenia się, to szybciej się do niej przyzwyczaiłam w porównaniu z aparatem.

Lady in Blue - ja za wizytę, na której ściągalam aparat płaciłam więcej. Przy cenniku wizyt: 80(zwykła)/160 (zmieniany łuk) za ściągnięcie płaciłam 350, a za płytki retencyjne (2 rodzaje) płaciłam 700 zł. Czyli w ciągu 2 dni zaplaciłam 1050 Zapytaj wczesniej ortodonte, zeby nie było później niespodzianki.
__________________
- 2022 28
Joan1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-26, 18:35   #132
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Cytat:
Napisane przez Joan1987 Pokaż wiadomość
pelasia18 - lepiej miej ją założoną cały dzień, z wyjątkiem jedzenia, tak jak zalecił ci ortodonta. Dla to też uciążliwe ściągać ją do jedzenia, bo zawsze wtedy musiałam szukac łazienki, bo jakos nie wyobrażam sobie wyciągać jej przy innych ludziach
Co do przyzywczajenia się, to szybciej się do niej przyzwyczaiłam w porównaniu z aparatem.

Lady in Blue - ja za wizytę, na której ściągalam aparat płaciłam więcej. Przy cenniku wizyt: 80(zwykła)/160 (zmieniany łuk) za ściągnięcie płaciłam 350, a za płytki retencyjne (2 rodzaje) płaciłam 700 zł. Czyli w ciągu 2 dni zaplaciłam 1050 Zapytaj wczesniej ortodonte, zeby nie było później niespodzianki.
Ja za zwykłą wizytę płacę 135 zł, ale w marcu mam wizytę więc wtedy wypytam o wszystko żeby nie było zaskoczenia jak przyjdzie mi płacić ... mam nadzieję, że więcej jak 2 tys mnie to wszystko nie wyniesie
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-30, 14:02   #133
Justyna1505
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 152
GG do Justyna1505
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

2 tysiące? Niezłe macie stawki.. Ja na wizycie, na której miałam sciąganą górę płaciłam 300 zł za płytkę, za dół 250 zł. W tej cenie był już koszt wizyty

Co do retencji to bardzo krótko musicie nosić. Ja mimo niewielkiej wady (górę nosiłam 1,5 roku, dół rok) płytkę muszę nosić rok, przy czym pół roku non stop, poźniej coraz krócej.
__________________
"Uśmiech bywa aktem męstwa, smutek to słabość i postawa zbyt wygodna. Być radosnym i dobrym, kiedy świat jest smutny i zły, to dopiero odwaga "
Justyna1505 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-30, 15:03   #134
Biała Dama
Zakorzenienie
 
Avatar Biała Dama
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 9 294
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

ja na dolnych zębach mam na stałe podklejony drucik
a na górę mam szynę do zakładania na noc... pierwsze kilka tygodni zakładania szyny były dla mnie koszmarem..myślałam , że zęby zdejmuję razem z tym dziadostwem... ale wszystko jest kwestią przyzwyczajenia teraz wkładam już co drugą noc i jest dobrze

dodam jeszcze, że za retainery nie zapłaciłam nic... moja orto dała mi za darmo i jeszcze dorzuciła nakładki na zęby i żel wybielający (też gratisowo)

Edytowane przez Biała Dama
Czas edycji: 2011-01-30 o 15:06
Biała Dama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-30, 21:30   #135
Joan1987
Wtajemniczenie
 
Avatar Joan1987
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 2 948
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Lady in Blue na pewno wyniesie Cię retencja mniej niż 2 tys.

Co do innych wypowiadających się dziewczyn - zazdroszczę niskich stawek za retencje ehh.. no ale jak to mawia mój sąsiad: "za hollywodzki uśmiech trzeba płacić" ;-)
__________________
- 2022 28
Joan1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-16, 07:15   #136
anioolek20
Raczkowanie
 
Avatar anioolek20
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: De
Wiadomości: 57
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

hej! mam taki problem: nosze aparat retencyjny (zdejmowany drucik na gorze i na dole przyklejony drucik) juz 2 lata i ostatnio zeby jakos dziwnie sie ułozyły ze mialam dłuższa jedna jedynke od drugiej o jakis 1mm. Wiec orto mi go wypiłowała. Na tej samej wizycie oddałam aparat w celu dołozenia jakiegos elementu ( jak sie pozniej okazalo dołozyli mi dodatkowy drucik w aparacie za jedynakmi). Po tygodniu dostalam aparat z nowym elementem i teraz jak go zaczelam nosic okazuje sie ze ta jedynka ktora mi ostatnio wypiłowała orto bo wydawała sie za długa jest teraz za krótka o ten jeden milimetr!!! mam teraz jedna jedynke dłuższa a druga któtsza!!!! załamka ( jak myslicie da sie cos z tym zrobic?? sa jakies metody zeby wydłużyc ta jedynke z powrotem? dopilowanie tej dłuzszej do krotszej nie wchodzi w gre, poniewaz chce miec dłuzsze jedynki od dwojek, a dgybym wypilowala to by byly rowne z nimi albo nawet i troche krotsze !! (
anioolek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-16, 20:09   #137
aneczka_222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

zęba zawsze możesz odbudować ale robisz to u zwykłego stomatologa. w zależności od ubytku dobiera odpowiednia metodę. mi się kiedyś ułamała połowa zęba i mam założoną licówkę porcelanową. co prawda kosztowało swoje (łacznie ze wszystkimi wizytami 1000zł) ale warto. ząb w ogóle się nie różni bo jest zrobiony pod kolor moich
aneczka_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 10:18   #138
ddk
Raczkowanie
 
Avatar ddk
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 126
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Czesc, pisze tutaj bo w sumie nie wiem gdzie to zrobic Chodzi mi o to ze od kilku lat nosze stale retainery na gorna i dolna szczeke. Od jakiegos czasu gorny zaczal mi sie odklejac, wiec podczas wizyty u dentysty poprosilam o podklejenie go. Niestety wstreciuch po tygodniu sie odkleil. Umowilam sie wiec na wizyte u ortodontki na mozliwe zdjecie retainerow. Przy zapytaniu recepcjonistki o koszt takiej usługi "zaspiewala" mi wysoka cene chociaz w sumie nie wiem za co az tyle. Stad tez moje pytanie, ile u waszych ortodontek takie zdjecie moze kosztowac?
__________________
Wielkie odchudzanie 05.02.2010
Przewidywany koniec: 20.05.2010
ddk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 13:15   #139
zsrr23
Raczkowanie
 
Avatar zsrr23
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 375
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Jak to jest możliwe, że przy przyklejonym na zębach drucie cofa się wada.
Tak na chłopski rozum, przecież jak zęby są unieruchomione przez przyklejony drut to nie powinny się już ruszać.

Trochę mnie przerażają opisywane sytuacje, że przy leczeniu retencyjnym wada powraca
zsrr23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-03, 18:17   #140
Joan1987
Wtajemniczenie
 
Avatar Joan1987
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 2 948
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

zsrr23 - no cóż niestety ale zdarza się, że nawet po ściągnięciu aparatu i noszeniu retencji zęby mogą się poprzesuwać. Przyklejony drucik do zębów nie trzyma ich z taką samą siłą jak aparat ortodontyczny. Właściwie żaden ortodonta nie da 100% gwarancji na to, że po ściągnięciu aparatu nic się później nie przesunie. Na to potem ma wpływ kilka czynników. Ale przesunięcie zębów przy prawidłowo noszonej retencji zdarza się rzadko, więc najlepiej słuchac się lekarza a wszystko powinno byc ok
__________________
- 2022 28
Joan1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 16:11   #141
dzojsticzek
Zadomowienie
 
Avatar dzojsticzek
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 840
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

ja mimo noszenia na stale druciku na gorze to pojawila sie szpara miedzy jedynka a dwojka ok 2-3mm. za tydz ide na wizyte, dodam ze ta szpara utrzymuje sie juz jakies 4miesiace
dzojsticzek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 21:17   #142
Ejli
Zadomowienie
 
Avatar Ejli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 842
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Cytat:
Napisane przez Ejli Pokaż wiadomość
ja miałam plastikową nakładkę z drucikiem i "odlewem" podniebienia, kosztowała 450. na dole mam drucik za zębami, też 450.
no i jest problem...

pierwszą kontrolę po ściągnięciu aparatu miałam wyznaczoną na 23 grudnia 2009. przegapiłam, były święta, potem zapomniałam... no i głupio mi było po tym iść do orto. teraz mija rok i jest jeszcze głupiej oczywiscie.

do tego w sierpniu pękła mi nakładka! pół roku chodziłam w niej, przez większość tego okresu noc i dzień za wyjątkiem jedzenia i picia ciemnych herbat...

co robić? jestem taka głupia...
jeszcze ósemki muszę wyrwać. boję się, że wszystko zaprzepaściłam, całą fortunę którą rodzice włożyli w moje leczenie ortodontyczne
piszę, bo potrzebuję wsparcia
wzięłam termin do orto - przezwycieżyłam strach i wykonałam telefon.
ale dalej obawiam się...
ostatnio czuję przednie zęby, naprawdę czuję! i krzywią się, moim zdaniem dość widocznie
mam nadzieję, że jest szansa na naprawę retencją, bo nie stać mnie i moich rodziców na drugi stały.
już sama retencja jest droga, bo dół i góra łącznie 900
ile płacicie? mam znajome (w dzisiejszych czasach co 3 osoba jest w trakcie/po leczeniu ortodontycznym) np. 100, 200, jednej przykleili drucik za darmo

proszę o pozytywnego kopa i otuchę, bo mam dużego stresa
__________________
Ogrody opuściły swoje drzewa

I'm going slightly mad
Ejli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 16:06   #143
gabryssiaa
Zakorzenienie
 
Avatar gabryssiaa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 5 648
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

hej wczoraj zdjęto mi aparat górny i mam taki zdejmowany zatrzaskowy z metalowymi drucikami seplenie^^boje się, bo mnie trochę ciśnie i jak zdjęłam rano to nie mogłam za bardzo gryźć.. wiem, że nie powinno być za luźno i nie jest też tak, że mnie boli jak go mam, ale ja przewrażliwiona jestem chyba

powiedziała mi, że retainer nosi się połowe leczenia orto (chyba tak to zrozumiałam). Po zdjęciu moje zęby nie są niestety idealne, bo kieł, który mi bardzo wystawał nie wpasował się perfekcyjnie tylko jak jezykiem przejadę to go czuje no ale trudno, póki co jest ok

tylko powiedzcie mi jak to jest z tym retainerem, czy on powinien tak przylegać, że aż mnie trochę uciska?

aaa i do szkoły tylko nie musze nosić
gabryssiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-17, 21:19   #144
Pluma_
Rozeznanie
 
Avatar Pluma_
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 528
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Cytat:
Napisane przez Ejli Pokaż wiadomość
piszę, bo potrzebuję wsparcia
wzięłam termin do orto - przezwycieżyłam strach i wykonałam telefon.
ale dalej obawiam się...
ostatnio czuję przednie zęby, naprawdę czuję! i krzywią się, moim zdaniem dość widocznie
mam nadzieję, że jest szansa na naprawę retencją, bo nie stać mnie i moich rodziców na drugi stały.
już sama retencja jest droga, bo dół i góra łącznie 900
ile płacicie? mam znajome (w dzisiejszych czasach co 3 osoba jest w trakcie/po leczeniu ortodontycznym) np. 100, 200, jednej przykleili drucik za darmo

proszę o pozytywnego kopa i otuchę, bo mam dużego stresa
Potężny kop i marsz do ortodonty!
Brawa za odwagę przede wszystkim. Super, że się zdecydowałaś. Postaraj się tym specjalnie nie stresować. Stomatolog też człowiek- zrozumie (a przynajmniej powinien). Najwyżej powie, że mogłaś przyjść wcześniej, ale z pewnością postara się udzielić pomocy w sytuacji w jakiej się znalazłaś przez to zaniedbanie. Wszak wielu pacjentów zgłasza się dopiero gdy dzieje się coś poważnego, więc nikt nie powinien mieć do Ciebie nie wiadomo jakich pretensji.
Trudno stwierdzić czy skończy się na naprawie retencją i w jakich kosztach to się zamknie. Dopiero po ocenie stanu zgryzu da się to stwierdzić, więc odłóż na bok czarne scenariusze i poczekaj do wizyty. Trzymam kciuki, żeby przebiegła jak najkorzystniej!
Pluma_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 21:55   #145
Joan1987
Wtajemniczenie
 
Avatar Joan1987
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 2 948
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Cytat:
Napisane przez gabryssiaa Pokaż wiadomość
hej wczoraj zdjęto mi aparat górny i mam taki zdejmowany zatrzaskowy z metalowymi drucikami seplenie^^boje się, bo mnie trochę ciśnie i jak zdjęłam rano to nie mogłam za bardzo gryźć.. wiem, że nie powinno być za luźno i nie jest też tak, że mnie boli jak go mam, ale ja przewrażliwiona jestem chyba

powiedziała mi, że retainer nosi się połowe leczenia orto (chyba tak to zrozumiałam). Po zdjęciu moje zęby nie są niestety idealne, bo kieł, który mi bardzo wystawał nie wpasował się perfekcyjnie tylko jak jezykiem przejadę to go czuje no ale trudno, póki co jest ok

tylko powiedzcie mi jak to jest z tym retainerem, czy on powinien tak przylegać, że aż mnie trochę uciska?

aaa i do szkoły tylko nie musze nosić
retainer powinien być dobrze dopasowany, mi orto na każdej wizycie dociska te druciki, żeby dobrze przylegały, bo wiadomo, że przy ciągłym wkładaniu i ściąganiu się to trochę luzuje. Mnie też bolą rano zęby jak ściągam go, po jakiś ok. 2-3 tyg, retainer się "wyrobi" i będą mniej boleć
__________________
- 2022 28
Joan1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-22, 16:19   #146
dzojsticzek
Zadomowienie
 
Avatar dzojsticzek
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 840
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Cytat:
Napisane przez dzojsticzek Pokaż wiadomość
ja mimo noszenia na stale druciku na gorze to pojawila sie szpara miedzy jedynka a dwojka ok 2-3mm. za tydz ide na wizyte, dodam ze ta szpara utrzymuje sie juz jakies 4miesiace
Dziewczyny,
byłam u orto (innej bo na zastępstwie) i okazało się, że mój drucik nie był dobrze doklejony do dwójki a ja tego nie zauważyłam bo dobrze trzymał na trójkach że nie spadł mi.
Orto podkleila mi ten drucik do dwójki mimo tej szpary,
powiedziała że wg niej nie zejdzie mi sie już ta szpara chyba że znowu aparat stały założę
i powiedziała, że to moja wina że nie spałam w płytce i zgłosiłam się po 2miesiącach od pojawienia się przerwy.
Jestem zrozpaczona. tyle kasy i bólu włożyłam w aparat aby znowu zakladac lub miec ponownie kompleks
dzojsticzek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-27, 18:43   #147
to_jest_to
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 27
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Cześć Dziewczyny!

Ja ściągnęłam aparat w czerwcu zeszłego roku i noszę retainer ruchomy na dół i górę. Dziwi mnie to że płacicie ortodoncie za ściąganie aparatu Ja za leczenie retencyjne zapłaciłam 1500zł. Jest trochę nie praktyczny, bo często zapominam zakładać. Przez pierwsze pół roku nosiłam cały czas(zdejmowałam tylko do jedzenia i picia). Teraz zakładam tylko na noc. Zauważyłam, że jeżeli zapomni mi się założyć na parę nocy to górna dwójka, która była najbardziej wykrzywiona robi małą szparkę. Narazie mam to na 2 lata, ale możliwe że będę i miała na całe życie. Problem jest też kiedy idę do dentysty. Po zdjęciu aparatu miałam też zmienianą plombę i dentysta miał wielki problem z dopasowaniem jej do tej szyny retencyjnej.
to_jest_to jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 00:56   #148
Ejli
Zadomowienie
 
Avatar Ejli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 842
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Wizyta przebiegła bezboleśnie i tanio, trochę zęby się skrzywiły (cofnęły się górne dwójki, szczególnie prawa którą wybił mi chłopak rzucając się na mnie z całusami ), ale ponoć nie jest źle. I okazało się, że dół nic się nie ruszył (ale ja widziałam przesunięcie! póki nie porównałam z wyciskiem...). Retencję naprawiono, a w sumie na nowo zrobiono za 150 zł, czyli 300 zł mniej niż ostatnio. Mam ją nosić tylko na noc, ponoć częściej nie ma już sensu . No ale dobrze, bo gruba i brzydka jest, wyglądam w niej jakby moje zęby były popsute .

Pytanie do dziewczyn z podklejanymi drucikami - ile je nosicie? Przeszkadzają Wam w niektórych zabiegach i badaniach? Chodzi mi o przeciwwskazanie pt. brak metalowych części... Mam koleżanki które lata noszą ten drut i nie myślą o ściągnięciu, ja również nie planuję - no ale tak na stałe ?
__________________
Ogrody opuściły swoje drzewa

I'm going slightly mad
Ejli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 12:59   #149
anioolek20
Raczkowanie
 
Avatar anioolek20
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: De
Wiadomości: 57
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

hej, jest ktos kto ma przyklejony drucik zarowno na dolnych jak i na gornych zębach? ja osobiscie mam naklejony taki drucik tylko na dole. nosze go juz prawie 3 lata ( jestem z niego bardzo zadowolona, poniewaz zeby mi sie wogole nie skrzywiły). na gorze mam płytke i tu juz widze ze zeby nie sa takie jak były, poprzesuwały sie i to sporo. chce namowic orto zeby mi nakleiła drucik takze na gore. i tu moje pytanie? czy one dobrze trzymaja gorne zeby? nie odklejaja sie? ( słyszalam ze na gorze jest problem z odklejaniem). boje sie ze go nakleje ale bedzie za słaby i nie utrzyma mi zębow
__________________

anioolek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 13:09   #150
gosiula
Rozeznanie
 
Avatar gosiula
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 926
GG do gosiula
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Mam drut retencyjny na górze i na dole.I -jesli z dolnym nie dzieje sie nic ,to z góra jest porażka.
Raz- tydzień po przykelejeniu odkleił mi sie .Chyba za mocno coś ugryzłam.
A teraz po miesiącu pękł mi między dwójka i trójką i jest co prawda przyklejony ,a le jakby w dwóch kawałkach.
Generalnie noszenie stałej retencji dla mnie jest o wiele wygodniejsze niz ruchomy aparat a,le z górą nie jest łatwo.
Ja nie moge nosić ruchomoego bo w nocy męczę się strasznie . Ślinie ,pluję ,katorga normalnie .
Dlatego poprosiłam o stały ,ale chyba trzeba jednak góre zdjąć. A szkoda.
gosiula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-15 19:07:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:56.