Klub Pijaczek Pokrzywy III - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;) - Strona 162 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-02-02, 11:21   #4831
ania smerfetka
Raczkowanie
 
Avatar ania smerfetka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Podlaskie
Wiadomości: 325
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy III - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

Cytat:
Napisane przez bandito Pokaż wiadomość
Tańsze? ooo,to miłe zaskoczenie kiedyś jak byłam mała,to chodziłam zbierać z dziadkiem pokrzywy do lasu dla kur miał taki fajny przyrząd do mielenia tego zdrowe te kury musiały być jak przyjdzie wiosna,lato to chyba pozrywam trochę pokrzyw
A jakie pióra musiały mieć ładne...
__________________
Piłam pokrzywę i drożdże.
Olejuję włosy od 30.08.2011
Stosuję pielęgnację a'la CG, choć jestem SG
Owsiankę jem regularnie od 10.10.2011
Od zawsze się ODCHUDZAM
ania smerfetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 11:24   #4832
Ainnel
Zadomowienie
 
Avatar Ainnel
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 631
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy III - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

Cytat:
Napisane przez ania smerfetka Pokaż wiadomość
I tu Cię zaskoczę, bo te sypane są właśnie tańsze. Ja piję ekspresówki.
Mi na myśl o zbieraniu pokrzyw ciarki przechodzą po ciele. A mam je na wyciągnięcie ręki dosłownie (oczywiście latem, nie teraz) bo pracuję jako naukowiec więc sporo czasu spędzam na łące na stacji, która jest porośnięta pokrzywą Następnym razem przy koszeniu może coś skubnę do reklamówki
A powiesz mi, ile łyżeczek należy zaparzać? Bo pokrzywę piję ekspresową, po dwie torebki do szklanki, ale chciałabym dorzucić jeszcze skrzyp sypany, tylko nie wiem, jak się z proporcjami .
__________________
some days I'm still fighting to walk towards the light



Ainnel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 11:30   #4833
ania smerfetka
Raczkowanie
 
Avatar ania smerfetka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Podlaskie
Wiadomości: 325
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy III - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

Cytat:
Napisane przez Ainnel Pokaż wiadomość
A powiesz mi, ile łyżeczek należy zaparzać? Bo pokrzywę piję ekspresową, po dwie torebki do szklanki, ale chciałabym dorzucić jeszcze skrzyp sypany, tylko nie wiem, jak się z proporcjami .
Ja mam skrzyp też expresowy. Więc go nie gotuję tylko zalewam wrzątkiem razem z pokrzywą w 1 szklance. A na opakowaniu nic nie napisali? I oczywiście wiesz że skrzyp powinien być gotowany właśnie? Podobno wtedy jest bardziej wartościowy.
__________________
Piłam pokrzywę i drożdże.
Olejuję włosy od 30.08.2011
Stosuję pielęgnację a'la CG, choć jestem SG
Owsiankę jem regularnie od 10.10.2011
Od zawsze się ODCHUDZAM
ania smerfetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 11:52   #4834
plineczka003
Zadomowienie
 
Avatar plineczka003
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 107
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy III - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

Cytat:
Napisane przez Indios Bravos Pokaż wiadomość
Oj tak Ja też mam rozbudowaną kurację na wypadanie I zewnętrzną i wewnętrzną Ważne żeby pomogło, bo składu suplementów na razie chyba nie będę zmieniać Wydaje mi się, że dostarczam wszystkiego, co organizm potrzebuje



Ja farbowałam, ale przestałam, bo kolor trzymał się 1,5 tygodnia a samo nakładanie trwało prawie godzinę + trzymanie tego pod folią



Dla mnie jak coś dziewczyny twierdzą to nie zawsze jest wiarygodne W szczególności jeśli chodzi o witaminy To, że one są rozpuszczalne w wodzie (swoją drogą w tłuszczach jest rozpuszczalnych tylko 5 witamin) to nic nie znaczy. Chodzi o samą witaminę i to jak wpływa na organizm oraz co się dzieje przy przedawkowaniu.
Wizażanki to raczej nie lekarki Dlatego większość super medycznych wpisów radziłabym przyjmować z przymrużeniem oka a i tak zapytać lekarza (jeśli nas to nurtuje) i robić swoje
Też staram się dostarczać wszystkiego co potrzebne organizmowi. Gorzej jak przy zmasowanym ataku coś zaszkodzi, dojście co to było zajmuje trochę czasu U mnie henna wypłukała się po dosłownie 2 myciach
Często i lekarze gadają takie głupoty, że się włos na głowie jeży. Do wszystkiego trzeba z dystansem i własnym rozumem podchodzić. Gdyby fakt, że witaminy są rozpuszczalne czy to w wodzie czy w tłuszczach miał wpływać na to, że się nie 'kumulują' nie istniałaby hiperwitaminoza, więc teoria trochę bez sensu

Już mi uszami na pokrzywa wychodzi, a dzisiaj wprowadzam ziółka sypane Swoją drogą zastanawia mnie to, że sypane są lepsza a tak dużo tańsze. Za 50 g sypanych płacę poniżej 2 zł. Herbatka kosztuje przynajmniej 2 razy tyle i jest jej mniej. Przeraża mnie tylko to gotowanie skrzypu

---------- Dopisano o 12:52 ---------- Poprzedni post napisano o 12:51 ----------

Cytat:
Napisane przez bandito Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny
Postanowiłam zacząć pić pokrzywę.
Kiedyś piłam ją ot tak,po prostu a teraz zamierzam pić ją przez miesiąc, 2 kubki dziennie.Potem przerwa,w której będę pić drożdże. Myślicie,że to dobry pomysł ? O drożdżach mam zamiar poczytać dopiero,ale słyszałam,że są dobre na włosy i cerę.
Pozdrawiam i życzę szybkich rezultatów
Moim zdaniem warto połączyć te kuracje, tak jak większość z nas robi. Wiele razy było uzasadniane, że one się tak jakby uzupełniają
plineczka003 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 12:13   #4835
Ainnel
Zadomowienie
 
Avatar Ainnel
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 631
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy III - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

Cytat:
Napisane przez ania smerfetka Pokaż wiadomość
Ja mam skrzyp też expresowy. Więc go nie gotuję tylko zalewam wrzątkiem razem z pokrzywą w 1 szklance. A na opakowaniu nic nie napisali? I oczywiście wiesz że skrzyp powinien być gotowany właśnie? Podobno wtedy jest bardziej wartościowy.
Tak, i właśnie chciałam zrobić coś takiego, że pogotować chwilę skrzyp, później dodać pokrzywę i tak by się razem parzyło, ale nie bardzo wiem w jakich ilościach .
Gotowanie skrzypu jest podobno ważne, żeby wydobyć krzemionkę - czyli nie wychodzi na to, że zalany gorącą wodą skrzyp w torebce jest prawie bezwartościowy?
__________________
some days I'm still fighting to walk towards the light



Ainnel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 12:40   #4836
paulinad138
Rozeznanie
 
Avatar paulinad138
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 742
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy III - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

Hej dziewczyny

Mam takie pytanka
Jak myślicie co lepiej pić na ładną cerę bratka czy może pokrzywę?
A na włosy co najlepiej działa? Bo przeżyłam traume poprostu
Kupie zioła sypane w aptece?
paulinad138 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 13:02   #4837
ania smerfetka
Raczkowanie
 
Avatar ania smerfetka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Podlaskie
Wiadomości: 325
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy III - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

Cytat:
Napisane przez Ainnel Pokaż wiadomość
Tak, i właśnie chciałam zrobić coś takiego, że pogotować chwilę skrzyp, później dodać pokrzywę i tak by się razem parzyło, ale nie bardzo wiem w jakich ilościach .
Gotowanie skrzypu jest podobno ważne, żeby wydobyć krzemionkę - czyli nie wychodzi na to, że zalany gorącą wodą skrzyp w torebce jest prawie bezwartościowy?
Właśnie tego się obawiam. Dlatego kupiłam tylko 1 opakowanie bo byłam ciekawa jego smaku Będę po prostu piła pokrzywę.

---------- Dopisano o 14:02 ---------- Poprzedni post napisano o 14:01 ----------

Cytat:
Napisane przez paulinad138 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny

Mam takie pytanka
Jak myślicie co lepiej pić na ładną cerę bratka czy może pokrzywę?
A na włosy co najlepiej działa? Bo przeżyłam traume poprostu
Kupie zioła sypane w aptece?
Jeżeli mają je na stanie to kupisz zioła sypane w aptece. Jeszcze może w jakichś sklepach zielarskich. Pokrzywę (ale w torebkach) ja kupuję w Tesco, albo na rynku u osób sprzedających niemieckie słodycze
__________________
Piłam pokrzywę i drożdże.
Olejuję włosy od 30.08.2011
Stosuję pielęgnację a'la CG, choć jestem SG
Owsiankę jem regularnie od 10.10.2011
Od zawsze się ODCHUDZAM
ania smerfetka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-02, 13:40   #4838
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy III - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

Cytat:
Napisane przez bandito Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny
Postanowiłam zacząć pić pokrzywę.
Kiedyś piłam ją ot tak,po prostu a teraz zamierzam pić ją przez miesiąc, 2 kubki dziennie.Potem przerwa,w której będę pić drożdże. Myślicie,że to dobry pomysł ? O drożdżach mam zamiar poczytać dopiero,ale słyszałam,że są dobre na włosy i cerę.
Pozdrawiam i życzę szybkich rezultatów
Lepiej połączyć, bo zioła wypłukują wit. B a drożdże ja uzupełniają. Dodatkowo po miesiącu picia pokrzywy raczej nie masz co liczyć na efekty- jej potrzeba więcej czasu. Jeśli więc planujesz pić ją tylko po miesiącu to lepiej odpuść, bo i tak na włosy nie przyniesie to pożądanego skutku (na organizm z resztą też).

Cytat:
Napisane przez bandito Pokaż wiadomość
A no racja tylko bardziej chodzi mi o to,by w przerwie 'pokrzywowej' dalej od środka poprawiać stan włosów,cery
Przerwy robi się po to aby organizm odpoczął od nadmiaru witamin. Wtedy nie ładujesz nic, żadnych kuracji. Nie jest przerwą gdy co miesiac stosujesz coś innego- niepotrzebnie sobie mieszasz a organizm i tak niewiele z tego ma, bo jak wspominałam- miesiąc konkretnej kuracji to niewiele. Najzdrowiej to zrobić porządną 3-4 miesięczna kurację i po tym miesiąc przerwy, odpoczynku. Później znów.
Zresztą...było tu o tym wielokrotnie- możesz poszukać.

Cytat:
Napisane przez plineczka003 Pokaż wiadomość
Często i lekarze gadają takie głupoty, że się włos na głowie jeży. Do wszystkiego trzeba z dystansem i własnym rozumem podchodzić. Gdyby fakt, że witaminy są rozpuszczalne czy to w wodzie czy w tłuszczach miał wpływać na to, że się nie 'kumulują' nie istniałaby hiperwitaminoza, więc teoria trochę bez sensu
No właśnie Dlatego ja naprawdę niektóre mądrości i teorie wizażowe biorę z przymrużeniem oka i innym też tak radzę


Cytat:
Napisane przez plineczka003 Pokaż wiadomość
Przeraża mnie tylko to gotowanie skrzypu
Ja nie gotuję


Cytat:
Napisane przez plineczka003 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem warto połączyć te kuracje, tak jak większość z nas robi. Wiele razy było uzasadniane, że one się tak jakby uzupełniają
Ja łączę

Cytat:
Napisane przez Ainnel Pokaż wiadomość
Gotowanie skrzypu jest podobno ważne, żeby wydobyć krzemionkę - czyli nie wychodzi na to, że zalany gorącą wodą skrzyp w torebce jest prawie bezwartościowy?
Podobno
Też o tym przeczytałam tu, na wizażu
A kiedyś skrzyp się tylko parzyło i płukało włosy. Na tyle opakowania też tak jest napisane
Mi się nie chce z tym bawić, zresztą... nie wiadomo czy to 100% prawda
Może krzemionka się uwolni, ale co z resztą witamin zawartych w skrzypie? Gotowanie sprawia, że część ich (o ile nie większość) wyparowuje Dlatego większość ziół ( w tym pokrzywę) się parzy a nie gotuje

Cytat:
Napisane przez paulinad138 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny

Mam takie pytanka
Jak myślicie co lepiej pić na ładną cerę bratka czy może pokrzywę?
A na włosy co najlepiej działa? Bo przeżyłam traume poprostu
Kupie zioła sypane w aptece?
Hej Możesz pić jedno i drugie Na włosy lepiej pokrzywę
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 14:11   #4839
paulinad138
Rozeznanie
 
Avatar paulinad138
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 742
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy III - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

Dzięki wielkie Jeszcze dziś lecę po pokrzywę zobaczymy co z tego będzie. Moje włosy nie są w najlepszym stanie. a biore też tabletki skrzyp polny i jedna tabletka zawiera 110 mg skrzypu mysle że to coś da ;P
paulinad138 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 15:25   #4840
StayInShape
Rozeznanie
 
Avatar StayInShape
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 569
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy III - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

Macie rację dziewczyny. Do niektórych informacji z forum, trzeba podchodzić z dystansem, Sama tak robię, nie tylko ze względu na moją sceptyczna naturę, ale również dlatego, że czasem na forum wypisywane są głupoty (każdy przecież może napisać, co chce). Ja wtedy nie biorę udzialu w takich dyskusjach, bo są osóby, których nic nie przekona, że są w błędzie (mówię tu ogólnie, a nie o konkretnej osobie).

Właśnie popijam 2 kubek
__________________
I hate it but I love it!
StayInShape jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 15:38   #4841
Malwina_89
Zakorzenienie
 
Avatar Malwina_89
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: okolice Częstochowy/Opole
Wiadomości: 8 037
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy III - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

Ja z kolei 7 kubek skrzypopokrzywy (nie, że dzisiaj piję po jednym kubku dziennie ).

Zastanawiam się nad płukanką ze skrzypu. Należy po niej jeszcze spłukać włosy czy już nie?
__________________
Była aparatka

Mój zakątek czytelniczy
02.12.2012 r.
52/2013
75/2014
7/2015
Malwina_89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-02, 15:43   #4842
StayInShape
Rozeznanie
 
Avatar StayInShape
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 569
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy III - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

Cytat:
Napisane przez Malwina_89 Pokaż wiadomość
Ja z kolei 7 kubek skrzypopokrzywy (nie, że dzisiaj piję po jednym kubku dziennie ).

Zastanawiam się nad płukanką ze skrzypu. Należy po niej jeszcze spłukać włosy czy już nie?
Ja kiedyś po umyciu włosow polewałam włosy skrzypem i tak zostawialam do wyschnięcia, tylko nie wiem, czy Tobie o to chodzi
__________________
I hate it but I love it!
StayInShape jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 15:45   #4843
plineczka003
Zadomowienie
 
Avatar plineczka003
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 107
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy III - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

Cytat:
Napisane przez Malwina_89 Pokaż wiadomość
Ja z kolei 7 kubek skrzypopokrzywy (nie, że dzisiaj piję po jednym kubku dziennie ).

Zastanawiam się nad płukanką ze skrzypu. Należy po niej jeszcze spłukać włosy czy już nie?
Nie. Płukanke stosujesz jako ostatnie płukanie. Już potem nie polewasz włosów wodą, bo to tak jakbyś nałożyła na twarz tonik a potem ją umyła. Czyli bez sensu.

Właśnie gotuję pierwszy kubek bratka
plineczka003 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 15:47   #4844
Malwina_89
Zakorzenienie
 
Avatar Malwina_89
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: okolice Częstochowy/Opole
Wiadomości: 8 037
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy III - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

Cytat:
Napisane przez StayInShape Pokaż wiadomość
Ja kiedyś po umyciu włosow polewałam włosy skrzypem i tak zostawialam do wyschnięcia, tylko nie wiem, czy Tobie o to chodzi
tak, o to, dziękuję i jakie efekty?

W ogóle muszę się gdzieś wygadać, bo nie mogę uwierzyć - kasjerka w Superpharmie dzisiaj odmłodziła mnie o 7 LAT! Chciałam założyć kartę, na co pani, że dopiero od 16 roku życia można, na co ja, że mam dowód już od pięciu lat... przepraszam za offtop
__________________
Była aparatka

Mój zakątek czytelniczy
02.12.2012 r.
52/2013
75/2014
7/2015
Malwina_89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 15:51   #4845
StayInShape
Rozeznanie
 
Avatar StayInShape
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 569
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy III - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

Cytat:
Napisane przez Malwina_89 Pokaż wiadomość
tak, o to, dziękuję i jakie efekty?

W ogóle muszę się gdzieś wygadać, bo nie mogę uwierzyć - kasjerka w Superpharmie dzisiaj odmłodziła mnie o 7 LAT! Chciałam założyć kartę, na co pani, że dopiero od 16 roku życia można, na co ja, że mam dowód już od pięciu lat... przepraszam za offtop
Włosy były bardziej puszyste i inne w dotyku, a zastosowałam kilka razy. Zamierzeniem jednak wykonywania takiego zabiegu ma byc wzmocnienie, ale ja za krótko płukalam, zeby moc o tym powiedzieć .

Mnie to raczej postarzaja ze wzgledu na zmarszczki mimiczne
__________________
I hate it but I love it!
StayInShape jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 16:01   #4846
Malwina_89
Zakorzenienie
 
Avatar Malwina_89
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: okolice Częstochowy/Opole
Wiadomości: 8 037
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy III - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

Cytat:
Napisane przez plineczka003 Pokaż wiadomość
Nie. Płukanke stosujesz jako ostatnie płukanie. Już potem nie polewasz włosów wodą, bo to tak jakbyś nałożyła na twarz tonik a potem ją umyła. Czyli bez sensu.

Właśnie gotuję pierwszy kubek bratka
I tak jest z każdą domową płukanką? Np. z kawy?

Zastanawiam się, czy nie podziałać jeszcze skrzypem od zewnątrz
__________________
Była aparatka

Mój zakątek czytelniczy
02.12.2012 r.
52/2013
75/2014
7/2015
Malwina_89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 17:29   #4847
plineczka003
Zadomowienie
 
Avatar plineczka003
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 107
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy III - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

Cytat:
Napisane przez Malwina_89 Pokaż wiadomość
I tak jest z każdą domową płukanką? Np. z kawy?

Zastanawiam się, czy nie podziałać jeszcze skrzypem od zewnątrz
Tak Bez sensu by było jakbyś zmywała tę płukankę z włosów. Nie o to w tym chodzi przecież :P

Właśnie wypiłam swój pierwszy kubek skrzypu. Nawet nie wiem ile się gotował, bo zupełnie o nim zapomniałam Mi to wszystkie te ziółka smakują i mogłabym cały czas pić gdyby nie to, że są moczopędne
plineczka003 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 19:38   #4848
BeforeIForget
jesterhead
 
Avatar BeforeIForget
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Rohan
Wiadomości: 3 672
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy III - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

Cytat:
Napisane przez plineczka003 Pokaż wiadomość
Tak Bez sensu by było jakbyś zmywała tę płukankę z włosów. Nie o to w tym chodzi przecież :P

Właśnie wypiłam swój pierwszy kubek skrzypu. Nawet nie wiem ile się gotował, bo zupełnie o nim zapomniałam Mi to wszystkie te ziółka smakują i mogłabym cały czas pić gdyby nie to, że są moczopędne
Mi też zioła smakują od dzisiaj wracam do skrzypokrzywy, może tym razem przyniesie efekty.
Płukanki stosowałam z pokrzywy i skrzypu, troszkę mi włosy wysuszały, ale jak nałożyłam odżywkę to kudełki były miękkie i gładkie
__________________
Oszukujemy siebie tak często, że gdyby nam za to płacili, moglibyśmy się spokojnie utrzymać.
S. King

To błogosławieństwo, że nie słychać myśli.
BeforeIForget jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 22:46   #4849
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10 936
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy III - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

Tak mnie zastanawia... co wy tak ciągle mówicie o wypłukiwaniu witamin B przez zioła? To raczej jakieś skrajne przypadki. Nawet z moim zamiłowaniem do picia ziół () nie zauważyłam przez ostatnie półtora roku oznak niedoboru.
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-03, 01:51   #4850
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy III - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

A mnie strasznie wysypało

Wewnętrznie stosuję CP, vitB i pokrzywę. To pewnie przez pokrzywę, co?

MASAKRA! Ja nie wiem jak ja z domu wyjdę
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-03, 04:44   #4851
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy III - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

[1=788bb1639a979260fb00534 6e9120b060466cef5;3202855 0]Tak mnie zastanawia... co wy tak ciągle mówicie o wypłukiwaniu witamin B przez zioła? To raczej jakieś skrajne przypadki. Nawet z moim zamiłowaniem do picia ziół () nie zauważyłam przez ostatnie półtora roku oznak niedoboru.[/QUOTE]

A kurczę tak jakoś...

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
A mnie strasznie wysypało

Wewnętrznie stosuję CP, vitB i pokrzywę. To pewnie przez pokrzywę, co?

MASAKRA! Ja nie wiem jak ja z domu wyjdę
Niekoniecznie, mnie wysypywało po syntetycznej wit. B.
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-03, 08:40   #4852
keyy
Przyczajenie
 
Avatar keyy
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 10
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy III - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

Witajcie
mam takie dwa pytania, czy jesli piję od 5 dni 1 torebkę ekspresowej pokrzywki to czy mogę w tym samym czasie zażywac humavit skrzyp i pokrzywa? I czy w trakcie przerwy w piciu nie brac rowniez tabletek?
keyy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-03, 11:40   #4853
angiee0902
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 389
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy III - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

Pisałyście tak o ten płukance... i tak sie zastanawiam:

-ile potrzeba tej płukanki (ilość jednorazowa), żeby spłukać włosy długości za ramiona?

-czy możnaby z tego zrobic jeszcze taką jakby mgiełkę do włosów?

Wiecie coc na ten temat?

Piję pokrzywę, piję, nawet zaczęła mi smakować

---------- Dopisano o 12:40 ---------- Poprzedni post napisano o 12:39 ----------

Cytat:
Napisane przez paulinad138 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny

Mam takie pytanka
Jak myślicie co lepiej pić na ładną cerę bratka czy może pokrzywę?
A na włosy co najlepiej działa? Bo przeżyłam traume poprostu
Kupie zioła sypane w aptece?

Pokrzywa raczej na włosy, bratek na cerę, ja piję na zmianę chociaż pokrzywa lepsza w smaku.
angiee0902 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-03, 12:24   #4854
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10 936
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy III - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Wewnętrznie stosuję CP, vitB i pokrzywę. To pewnie przez pokrzywę, co?
Pytanie za 100 punktów - ile pijasz płynów dziennie (jakich? tak poza pokrzywą) i czy jadasz słodycze, ciasta, słodkości?
Cytat:
Napisane przez keyy Pokaż wiadomość
Witajcie
mam takie dwa pytania, czy jesli piję od 5 dni 1 torebkę ekspresowej pokrzywki to czy mogę w tym samym czasie zażywac humavit skrzyp i pokrzywa? I czy w trakcie przerwy w piciu nie brac rowniez tabletek?
Nikt Ci nie zabroni, ale po co?
Albo się ufa w działanie pokrzywy, albo się nie ufa w działanie pokrzywy i łyka tabletki z pokrzywą (zabawne ). Jak nie ufa się w działanie obydwu, to po co brać którekolwiek z nich? A tym bardziej obydwa?
Cytat:
Napisane przez angiee0902 Pokaż wiadomość
-ile potrzeba tej płukanki (ilość jednorazowa), żeby spłukać włosy długości za ramiona?
Skolko ugnodno.
Tak 0,75l-1l byłoby optymalnie.
Cytat:
Napisane przez angiee0902 Pokaż wiadomość
-czy możnaby z tego zrobic jeszcze taką jakby mgiełkę do włosów?
Można, ale w jakim celu?
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-03, 12:53   #4855
angiee0902
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 389
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy III - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

W sumie nie mam zadnego pomysłu, do czego mogłoby to służyć ;p aczkolwiek nasunęła się myśl, więc zapytałam.
angiee0902 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-03, 14:47   #4856
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy III - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

Cytat:
Napisane przez keyy Pokaż wiadomość
Witajcie
mam takie dwa pytania, czy jesli piję od 5 dni 1 torebkę ekspresowej pokrzywki to czy mogę w tym samym czasie zażywac humavit skrzyp i pokrzywa? I czy w trakcie przerwy w piciu nie brac rowniez tabletek?
Nie powinno się dublować kuracji, bo możesz przesadzić z ilością witamin. A to jest jeszcze niebezpieczniejsze niż ich niedobór ;]
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-03, 14:48   #4857
plineczka003
Zadomowienie
 
Avatar plineczka003
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 107
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy III - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

Na moje włosy wystarcza o,5l płukanki

Dzisiaj jeszcze tylko bratek mi został do wypicia, ale to później ;p Jak mi się skończy pokrzywa w torebkach to zaczynam pici skrzypokrzywę
plineczka003 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-03, 15:29   #4858
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10 936
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy III - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

Cytat:
Napisane przez plineczka003 Pokaż wiadomość
Na moje włosy wystarcza o,5l płukanki
Możliwe...
Chociaż jak dla mnie pół litra to niewiele, bo tyle to ja potrafię na raz duszkiem wypić...
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-03, 15:34   #4859
BeforeIForget
jesterhead
 
Avatar BeforeIForget
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Rohan
Wiadomości: 3 672
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy III - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

Mi pół lita też spokojnie wystarcza, a włosy mam niewiele za ramiona
__________________
Oszukujemy siebie tak często, że gdyby nam za to płacili, moglibyśmy się spokojnie utrzymać.
S. King

To błogosławieństwo, że nie słychać myśli.
BeforeIForget jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-03, 15:47   #4860
angiee0902
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 389
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy III - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

Ok dzięki dziewczyny wypróbuję
angiee0902 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:47.