Uniwersytet Warszawski! WĄTEK ZBIORCZY - Strona 43 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-11-25, 19:18   #1261
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Uniwersytet Warszawski! WĄTEK ZBIORCZY

Pytałaś czy trudno się dostać i czy jest dana specjalność na zaocznych. Informacje z tych linków odpowiadają na te pytania, to je wkleiłam. Na inne odpowiedzi musisz poczekać. Nie zawsze dostaniesz odpowiedź, która zaspokoi Twoją ciekawość w 100%.

Ale dane z 2015 r. też są: http://rekrutacja.uw.edu.pl/files/pd..._2015-2016.pdf
Wystarczy poszukać. Chyba jednak musisz nad tym popracować.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-25, 19:42   #1262
cubee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 39
Dot.: Uniwersytet Warszawski! WĄTEK ZBIORCZY

Ty też skoro za pierwszym razem wkleiłeś stare progi
Które musiały wejść niedawno
cubee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-25, 19:46   #1263
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Uniwersytet Warszawski! WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cubee Pokaż wiadomość
Ty też skoro za pierwszym razem wkleiłeś stare progi
Które musiały wejść niedawno
Jestem dziewczyną
I nie patrzyłam nawet z którego roku te progi są. Wkleiłam pierwszy link jaki pojawił mi się w googlach, nie będę przeglądać wszystkich wyników, bo to nie leży w moim interesie a w Twoim.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-22, 16:13   #1264
Cynamonowa panienka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 26
Język szwedzki na ILS UW od roku akademickiego 2016/2017

Hej! Jako, że języki skandynawskie są już od paru lat bardzo zyskały na popularności, to od przyszłego roku akademickiego w ofercie Instytutu Lingwistyki Stosowanej UW pojawi się język szwedzki jako język C i zostało to już w końcu oficjalnie potwierdzone (tutaj więcej informacji --> https://irk.uw.edu.pl/katalog.php?op...-SZ&kategoria= ). Program studiów będzie zapewne wyglądał tak jak w przypadku pozostałych języków --> http://ils.uw.edu.pl/fileadmin/dz_fl...S-ILS_2015.pdf Całkiem jednak możliwe, że będzie oferowana większa ilość godzin z DKK (Doskonalenia Kompetencji Komunikacyjnej) z języka szwedzkiego tak jak ma to miejsce w przypadku japońskiego.

Do dyskusji zachęcam wszystkich zainteresowanych oraz tłumaczy i nauczycieli języka szwedzkiego
Cynamonowa panienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-24, 16:00   #1265
YHWH
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 6
Arrow Drobna pomoc ws. USOS UW

Cześć, potrzebuję zalogować się na swoje konto w USOS-ie Uniwersytetu Warszawskiego, ale mam z tym mały problem.

Dlatego mam małą prośbę do osób tam studiujących i ogarniających tamtejszego USOS-a.

Mogłaby któraś z Was poświęcić mi dwie minuty na PW i coś sprawdzić?
YHWH jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-24, 18:58   #1266
baniadokopania
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 12
Dot.: Drobna pomoc ws. USOS UW

Ja mogę pomóc
baniadokopania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-05, 15:26   #1267
agna23
Przyczajenie
 
Avatar agna23
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 1
Dot.: Filologia romańska na UW

Cytat:
Napisane przez Dzesmisia Pokaż wiadomość
Witam,
może któraś z was studiuje filologie romańską na UW, z językiem francuskim od podstaw. Jeśli tak, to bardzo prosiłabym o udzielenie odpowiedzi Czy polecacie ten kierunek i jaki był próg punktowy w tym roku
Ja również jestem zainteresowana. Uczę się francuskiego, ale boję się zdawać go na maturze. Wie ktoś może czy mogliby mnie przyjąć na filologię romańską z francuskim od podstaw pomimo, że już uczę się go i będę miała z niego ocenę na świadectwie?

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2016-02-05 o 18:57 Powód: dodanie cytatu
agna23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-06, 21:51   #1268
201709061003
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 31
Dot.: Filologia romańska na UW

Cytat:
Napisane przez agna23 Pokaż wiadomość
Ja również jestem zainteresowana. Uczę się francuskiego, ale boję się zdawać go na maturze. Wie ktoś może czy mogliby mnie przyjąć na filologię romańską z francuskim od podstaw pomimo, że już uczę się go i będę miała z niego ocenę na świadectwie?
Nikt nie będzie patrzył na twoje świadectwo, tylko na wyniki maturalne. Wymagane przedmioty masz tutaj: https://irk.uw.edu.pl/katalog.php?op...R-0&kategoria=
201709061003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-05, 23:30   #1269
poludniowiec
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 38
Dot.: Uniwersytet Warszawski! WĄTEK ZBIORCZY

Czy jest tu ktoś ze slawistyki? Mam kilka pytań
Chcę wiedziec czy cięzko sie dostać (mam tylko podstawy z pol i ang). Wg ich przelicznika wyszło ok. 47 pkt. Zgodnie z progami zeszłorocznymi mam spore szanse bo oscyluje on wokół 30(!). Ciekawi mnie czy nowa matura cos zmieni... Interesuje mnie serbistyka.
Wyczytałam ze w tym roku otwierają specjalizacje jednak z kroatystyki. Jako że chorwacki jest prawie taki sam jak serbski, to najbardziej by mi odpowiadał. Czy to że otwierają ją w tym roku zwiększy ilosc chetnych? Do tej pory byly to 2 osoby na miejsce.
Chciałabym jednoczesnie pociągnąć drugi kierunek studiow (farmacje 5 rok), jednak wiem ze dam rade bo już mnie doslownie nic nie zaskoczy
Prosze o jakiekolwiek informacje w tym wzgledzie (o samym kierunku, czy prowadzący lubią uwalac itd). Pozdrawiam!

Edytowane przez poludniowiec
Czas edycji: 2016-03-05 o 23:41
poludniowiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-06, 13:27   #1270
rachuciachu
Rozeznanie
 
Avatar rachuciachu
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 565
Dot.: Uniwersytet Warszawski! WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez poludniowiec Pokaż wiadomość
Wg ich przelicznika wyszło ok. 47 pkt. Zgodnie z progami zeszłorocznymi mam spore szanse bo oscyluje on wokół 30(!).
Jeśli chodzi o progi punktowe to one co jakiś czas się zmieniają. Porównaj sobie może progi z kilku ostatnich lat i spróbuj wyciągnąć jakąś średnią.
Cytat:
Chciałabym jednoczesnie pociągnąć drugi kierunek studiow (farmacje 5 rok), jednak wiem ze dam rade bo już mnie doslownie nic nie zaskoczy
Nie chcę Ci odradzać studiów, ale przemyślałabym to. Myślę, że ogólnie dwa kierunki da się pociągnąć spokojnie, ale ja np. obecnie jestem w takiej sytuacji, w jakiej Ty będziesz za rok - na ostatnim roku swoich pierwszych studiów i na pierwszym roku studiów orientalistycznych (taki mix kulturoznawstwa i filologii- myślę, że slawistyka jest podobna pod tym względem) i muszę przyznać, że o ile same studia są wspaniałe i liczba obowiązkowych zajęć nie jest olbrzymia (mimo, że plan na takich małych kierunkach jest mało elastyczny, ale OGUNy, ogólnowydziałowe, język ogólnouniwersytecki i WF można przerzucić spokojnie na inne semestry) to np. znalezienie czasu na napisanie pracy jest naprawdę ciężkie, kiedy non-stop trzeba powtarzać materiał i uczyć się języka. Wiedziałam, że będzie ciężko, ale jeśli ma być szczera to jakbym dziś wybierała, to chyba wolałabym poczekać rok, przysiąść porządnie do pisania pracy i pójść na te drugie studia bez stresu po jej obronie.
Myślę, że każda inna "konfiguracja" jest bezproblemowo do pogodzenia, ale w sytuacji, gdy na jedne studia kończysz i masz do napisania lic/inż/mgr co trochę trwa, a na językowych studiach to Twój pierwszy rok i musisz dużo uczyć się słówek, ogarnąć gramatykę od zera itp. co jest również bardzo czasochłonne, jest naprawdę ciężko.
__________________


Edytowane przez rachuciachu
Czas edycji: 2016-03-06 o 13:34
rachuciachu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-06, 15:22   #1271
poludniowiec
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 38
Dot.: Uniwersytet Warszawski! WĄTEK ZBIORCZY

Dzięki za opinię i wezme sobie do serca. Jednak jestem juz z jezykiem dosc osluchana (balkanskie korzenie) dlatego mysle ze mam na wstepie łatwiej.
Na farmacji nie takich rzeczy trzeba bylo sie uczyc, wiec wiem co to wysilek Dlatego nie poddam sie i umiem zorganizowac sobie czas, bo te studia mnie tego nauczyly Poza tym zawsze można zrezygnowac i zapisac sie na kurs do kogos, bo jezyk chce znac i to jest kategoryczna decyzja.
poludniowiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-19, 15:22   #1272
Syl00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 12
Dot.: Uniwersytet Warszawski! WĄTEK ZBIORCZY

Hejka!! Jest tu ktoś z lingwistyki lub filologii rosyjskiej?

W maju będę pisać maturę i planuję wybrać się na lingwistyke stosowana angielski z rosyjskim.. Zależy mi bardzo na Warszawie, ale chciałabym się zorientować jakie są możliwości dostania się tam. Czy ktoś z Was studiuje na ILS lub na IKSI i może powiedzieć mi coś na ten temat czy trudno jest się dostać, jakie tak orientacyjnie powinno się mieć wyniki na maturze żeby mieć szansę się tam dostać? Czy łatwiej jest się dostać na jeden albo drugi? Jeśli się dostaliście to czy możecie mi coś podpowiedzieć? Czy ten kierunek jest mocno przepełniony?Oczywiście zdaję sobię sprawę, że poziom rozszerzony z obu języków obcych tu wchodzi w grę obowiązkowo i będę się starac żeby osiągnąć jak najlepsze wyniki. Będę też składać papiery na filologię rosyjską i różne kombinacje, angielski + szwedzki, rosyjski + szwedzki w razie czego, bo wydaje się to ciekawe. Nie wiem czy oczywiście taki rosyjski + szwedzki otworzą, bo moze być zbyt mało chętnych osob... Zależy mi na tym żeby studiować w Warszawie, na tej lingwistyce najbardziej. Na początku myślałam o filologii angielskiej, ale jest to taki przepełniony kierunek, że nie dość że ciężko się dostać, to po tym jednym języku który jest tak popularny może być ciężko. Czy Sprawdzałam progi i obliczałam moje orientacyjne wyniki, minimalna liczbe punktów przekraczam bez problemu, ale jeśli chodzi o niektóre progi to może być różnie i może mi trochę brakować... Nie wiem czy udałoby mi się załapać we wrześniu, jak zwolni się trochę miejsc i nie ukrywam, że zaczynam panikować... Jeśli jest tu ktoś z podanych wyżej kierunków i mógłby mi cos doradzić, przedstawić swoje wyniki z matur i czy Wam się udało dostać? Cały czas o tym myślę, a matura tuż tuż i strach coraz większy....
Syl00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-19, 21:57   #1273
201709061003
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 31
Dot.: Uniwersytet Warszawski! WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Syl00 Pokaż wiadomość
Czy ktoś z Was studiuje na ILS lub na IKSI i może powiedzieć mi coś na ten temat czy trudno jest się dostać, jakie tak orientacyjnie powinno się mieć wyniki na maturze żeby mieć szansę się tam dostać? Czy łatwiej jest się dostać na jeden albo drugi?
Nie jestem z UW, ale na IKSI dostać się jest łatwiej.

http://rekrutacja.uw.edu.pl/files/pd...ogowe_2014.pdf - 2014
http://rekrutacja.uw.edu.pl/files/pd..._2015-2016.pdf - 2015

Masz tutaj progi na IKSI i na ILS z japońskim (szwedzki wchodzi dopiero od tego roku). Progów na kombinacje inne niż z japońskim ILS nie podaje. Tutaj masz info od studentki na rok 2014:

Cytat:
Napisane przez Cynamonowa panienka Pokaż wiadomość
Hej! Progi tegoroczne na ILS w pierwszej turze (niestety nie wiem, o ile ostatecznie się zmieniły, bo nie było mnie potem w Warszawie) w danych sekcjach językowych wyniosły:


Japoński: 85,19
Angielski: 85,75
Niemiecki: 78,56
Hiszpański: 87,07
Rosyjski: 78,64
Francuski: 85,63
Cytat:
Napisane przez Syl00 Pokaż wiadomość
Będę też składać papiery na filologię rosyjską i różne kombinacje, angielski + szwedzki, rosyjski + szwedzki w razie czego, bo wydaje się to ciekawe.
Tak nie wolno. Możesz zadeklarować jedną kombinację na "ogólną" ILS (czyli, w twoim przypadku ang-ros lub ros-ang) i jedną na lingwistykę ze szwedzkim (czyli ang-szw lub ros-szw).

Na IKSI rekrutacja przebiega oddzielnie do każdej sekcji, także możesz się rejestrować i na ros-ang, i na ang-ros.

Cytat:
Napisane przez Syl00 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy oczywiście taki rosyjski + szwedzki otworzą, bo moze być zbyt mało chętnych osob...
Spokojnie. Na szwedzki będziesz chodziła z grupą szwedzką (wśród których będą osoby, których językiem B nie będzie angielski/rosyjski), na angielski/rosyjski - z odpowiednią grupą (wśród których będą osoby, których językiem C nie będzie szwedzki). Także wszystkie możliwe kombinacje otworzą na pewno, obyś się tylko dostała.
201709061003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-20, 15:08   #1274
Syl00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 12
Dot.: Uniwersytet Warszawski! WĄTEK ZBIORCZY

Yeowe, dziękuję za informacje. A tak jeszcze zapytam, bo nie jestem pewna, czy jest różnica w moich szansach na dostanie się na połączenie ros-szw i ang-szw? Generalnie na rosyjski jest mniej chętnych niż na angielski, ale czy w tym przypadku ma to znaczenie?
I czy w przeliczaniu punktów w przypadku zdawania języka na obu poziomach biorą pod uwagę jeden korzystniejszy?
Syl00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-20, 15:50   #1275
haru_haru
Rozeznanie
 
Avatar haru_haru
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 956
Dot.: Uniwersytet Warszawski! WĄTEK ZBIORCZY

Jak wyglądają studia zaoczne (niestacjonarne) na UW?
Byłam nawet zainteresowana jednym kierunkiem, ale znalazłam plan zajęć, z którego wynikało, że zajęcia odbywają się w tygodniu i to w godzinach porannych.
Były jeszcze studia ,,wieczorowe'' na tej samej zasadzie...
Czy to był jakiś przestarzały plan? Czy naprawdę te studia niestacjonarne/wieczorne na UW to taki pic na wodę - zwykłe studia dziennie, z tym, że płatne? Nie wiem, czy warto zainwestować...
haru_haru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-20, 15:54   #1276
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Uniwersytet Warszawski! WĄTEK ZBIORCZY

Wszystko zależy od kierunku - na prawie jest tak jak napisałaś, czyli studia wieczorowe są takie same jak dziennie, tylko tym dodatkowym czynnikiem jest opłacanie czesnego Zajęcia również mają razem. Ale to chyba jeden z nielicznych wyjątków.
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-20, 16:45   #1277
kasabiane
Przyczajenie
 
Avatar kasabiane
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 8
Dot.: Uniwersytet Warszawski! WĄTEK ZBIORCZY

Ta kwestia pewnie już się pojawiła, przepraszam, ale naprawdę nie mam czasu na przekopywanie 40 stron wątku

Jak to jest z akademikami? Czy liczy się dochód brutto, czy netto? Jaki jest przesiew, dużo ludzi odrzucają? Czy w przypadku niepowodzenia z akademikami na UW jako student tejże uczelni mógłbym starać się o miejsce np. na Osiedlu Przyjaźń? Jeśli to ma jakieś znaczenie - wybieram się na polonistykę
kasabiane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-20, 17:05   #1278
Anna_Maria_Antonina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 52
Dot.: Uniwersytet Warszawski! WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Syl00 Pokaż wiadomość
Yeowe, dziękuję za informacje. A tak jeszcze zapytam, bo nie jestem pewna, czy jest różnica w moich szansach na dostanie się na połączenie ros-szw i ang-szw? Generalnie na rosyjski jest mniej chętnych niż na angielski, ale czy w tym przypadku ma to znaczenie?
I czy w przeliczaniu punktów w przypadku zdawania języka na obu poziomach biorą pod uwagę jeden korzystniejszy?
Ja tez wybieram sie na szwedzki na UW, jesli mnie przyjmą, oczywiście

Musisz dostać się na oba języki, żeby móc studiować daną kombinację. Obstawiam, że tutaj to będzie kwestia dostania się na szwedzki.

PS na rosyjskim czeka Cie baaaaaaardzo duzo pracy
Anna_Maria_Antonina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-20, 19:27   #1279
201709061003
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 31
Dot.: Uniwersytet Warszawski! WĄTEK ZBIORCZY

Na "normalnej" lingwistyce w ILS tworzą listy według pierwszego języka:
Cytat:
Rekrutacja odbywa się według ustalonych limitów miejsc na każdy z pierwszych języków.
Kandydat przy zgłoszeniu zobowiązany jest zaznaczyć pierwszy i drugi język. W związku z tym sporządza się 5 list rankingowych kandydatów według pierwszego języka:
  • sekcja z pierwszym językiem angielskim,
  • sekcja z pierwszym językiem niemieckim,
  • sekcja z pierwszym językiem francuskim,
  • sekcja z pierwszym językiem rosyjskim,
  • sekcja z pierwszym językiem hiszpańskim.
https://irk.uw.edu.pl/katalog.php?op...STG&kategoria=
Na linii szwedzkiej (i japońskiej) - według drugiego języka.
Cytat:
Kwalifikacja odbywa się według jednej listy rankingowej w ramach języka C, niezależnie od zadeklarowanego języka B.


https://irk.uw.edu.pl/katalog.php?op...-SZ&kategoria=
Więc tak Syl00, nie ma różnicy w szansach na dostanie się pomiędzy ros-szw a ang-szw (ale pomiędzy ang-ros a ros-ang oczywiście jest).

Cytat:
Napisane przez Anna_Maria_Antonina Pokaż wiadomość
PS na rosyjskim czeka Cie baaaaaaardzo duzo pracy
Na rosyjskim w ILS wyjątkowo cisną?
201709061003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-20, 19:30   #1280
Anna_Maria_Antonina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 52
Dot.: Uniwersytet Warszawski! WĄTEK ZBIORCZY

Taaaak, na rosyjskim, francuskim i oczywiście japońskim.
Anna_Maria_Antonina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-20, 19:33   #1281
201709061003
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 31
Dot.: Uniwersytet Warszawski! WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Anna_Maria_Antonina Pokaż wiadomość
Taaaak, na rosyjskim, francuskim i oczywiście japońskim.
Dobrze wiedzieć.

Cytat:
Napisane przez Syl00 Pokaż wiadomość
I czy w przeliczaniu punktów w przypadku zdawania języka na obu poziomach biorą pod uwagę jeden korzystniejszy?
Tak, liczą tylko jeden poziom.
201709061003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-20, 19:56   #1282
haru_haru
Rozeznanie
 
Avatar haru_haru
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 956
Dot.: Uniwersytet Warszawski! WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
Wszystko zależy od kierunku - na prawie jest tak jak napisałaś, czyli studia wieczorowe są takie same jak dziennie, tylko tym dodatkowym czynnikiem jest opłacanie czesnego Zajęcia również mają razem. Ale to chyba jeden z nielicznych wyjątków.
No właśnie o WPiA myślałam. Szkoda, bo nie jestem w stanie rzucić wszystkiego i wyjechać do Wawy, a codzienne podróżowanie pociągiem by mnie zabiło. Ech,szkoda. Dziękuję za odpowiedź.
haru_haru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-20, 20:24   #1283
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Uniwersytet Warszawski! WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez haru_haru Pokaż wiadomość
No właśnie o WPiA myślałam. Szkoda, bo nie jestem w stanie rzucić wszystkiego i wyjechać do Wawy, a codzienne podróżowanie pociągiem by mnie zabiło. Ech,szkoda. Dziękuję za odpowiedź.
Na prawie nie ma stałych grup i jak rozmawiałam ze znajomymi, można sobie bardzo dobrze ułożyć ćwiczenia. Tylko to dotyczy studiów dziennych i wieczorowych, nie mam pojęcia jak wygląda sprawa na zaocznych. Bardzo proszę
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-20, 20:32   #1284
Syl00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 12
Dot.: Uniwersytet Warszawski! WĄTEK ZBIORCZY

Dziękuję Wam za informacje!

Jeśli mam nadzieję się dostanę to będę musiała się przygotować na ostrą pracę z rosyjskiego, a akurat ten język idzie mi gorzej niż angielski. Jest różnica między poziomem angielskiego nauczanego tyle lat od podstawówki i rosyjskim od początku liceum, ale mam nadzieję, że mi się uda dostać na uw i ogarnąć to w trakcie
Syl00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-21, 11:50   #1285
VingardiumLeviosa
Przyczajenie
 
Avatar VingardiumLeviosa
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Hogwart
Wiadomości: 13
Dot.: Uniwersytet Warszawski! WĄTEK ZBIORCZY

Cześć!

Piszę pracę licencjacką na temat bezpieczeństwa ludzkiego w Chinach i szukam książek o najniższej klasie społecznej w Chinach i jaki mają dostęp do opieki medycznej/społecznej, itp.

Czy może ktoś z was spotkał się z jakąś książką na ten temat? Może być w jęzuku polskim lub angielskim. Z góry dziękuję za pomoc, ponieważ potrzebne mi jest to do rozdziału.
__________________
Every sky will be blue, long as you're loving me!
VingardiumLeviosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-09, 12:56   #1286
janina769
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1
Studia ekonomiczno jakieś na UW

Witam Jestem maturzystką, która swoją przyszłość wiąże ze stolicą. Najbardziej marzą mi się studia ekonomiczno-menedżerskie na UW. Na maturze zdaję rozszerzony polski, matematykę, fizykę i angielski. Z ostatnich próbnych, moje wyniki były: polski podst. 78%, polski rozsz. 82%, matma podst 86% a rozsz. 40%, ang. podst. 80%, a rozsz. 56% i fizyka 20%. Myślicie, że mam szansę dostać się na wymarzony kierunek??
janina769 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-09, 13:04   #1287
tynajulia
Przyczajenie
 
Avatar tynajulia
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 15
Dziennikarstwo na UW

Witam mam pytanie dotyczące studiowania dziennikarstwa na UW, są bowiem 2 rodzaje kierunków: dziennikarstwo i medioznawstwo oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna- a więc czym one się od siebie w praktyce różnią? Aha, i chodzi mi o studia pierwszego stopnia stacjonarne. Są tu może jakieś osoby, które studiują lub studiowały (albo znają kogoś takiego) jeden z tych kierunków? Jak oceniacie studia? Proszę, dzielcie się śmiało i szczerze swoimi przemyśleniami. Z góry dziękuję. Każda informacja jest cenna
__________________
don't stop dreaming when you wake up
tynajulia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-09, 15:39   #1288
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Studia ekonomiczno jakieś na UW

Cytat:
Napisane przez janina769 Pokaż wiadomość
Witam Jestem maturzystką, która swoją przyszłość wiąże ze stolicą. Najbardziej marzą mi się studia ekonomiczno-menedżerskie na UW. Na maturze zdaję rozszerzony polski, matematykę, fizykę i angielski. Z ostatnich próbnych, moje wyniki były: polski podst. 78%, polski rozsz. 82%, matma podst 86% a rozsz. 40%, ang. podst. 80%, a rozsz. 56% i fizyka 20%. Myślicie, że mam szansę dostać się na wymarzony kierunek??
http://rekrutacja.uw.edu.pl/files/pd..._2015-2016.pdf
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-12, 18:34   #1289
Przytul_Mnie_Dzisiaj
Rozeznanie
 
Avatar Przytul_Mnie_Dzisiaj
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 680
Dot.: Dziennikarstwo na UW

Cytat:
Napisane przez tynajulia Pokaż wiadomość
Witam mam pytanie dotyczące studiowania dziennikarstwa na UW, są bowiem 2 rodzaje kierunków: dziennikarstwo i medioznawstwo oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna- a więc czym one się od siebie w praktyce różnią? Aha, i chodzi mi o studia pierwszego stopnia stacjonarne. Są tu może jakieś osoby, które studiują lub studiowały (albo znają kogoś takiego) jeden z tych kierunków? Jak oceniacie studia? Proszę, dzielcie się śmiało i szczerze swoimi przemyśleniami. Z góry dziękuję. Każda informacja jest cenna
Polecam zajrzeć do listy przedmiotów. Studiowałam podobny kierunek i bardzo mi się podobał poziom tej uczelni.
Przytul_Mnie_Dzisiaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-23, 18:50   #1290
va12n
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 8
Studia Wieczorowe UW wne

Zwracam się z prośbą do wszystkich studentów, którzy mają pojęcie na temat rekrutacji na studia wieczorowe (ekonomia na UW). Moje pytanie brzmi: ile wynosi mniej więcej próg punktowy na powyższy kierunek? Na dzienne to około 75 pkt lecz na stronie nie ma średniej na wieczorowe/zaoczne. Z góry dziękuję
va12n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-01 17:17:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:00.