Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6 - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-12-22, 18:00   #841
soulie
Wtajemniczenie
 
Avatar soulie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 480
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Cytat:
Napisane przez folinka Pokaż wiadomość
MASZ SIARĘ! Każda kobieta ją ma od ok. połowy ciąży! (poza skrajnie rzadkimi spowodowanymi ciężkimi chorobami sytuacjami!). To malutko na początku to może być dosłownie kilka ml! Możesz tego nie zauważać ani nic specjalnego nie poczuć. Najlepsze co możesz zrobić, to przystawiać malutką do piersi tak często jak chce. Ona już sobie wyssie to, co potrzebuje Myślę, że dobrze zrobiłaś odmawiając dokarmiania, bo każda butla na tym etapie osłabia laktację. Przede wszystkim czy poza Twoimi obawami dzieje się faktycznie coś złego? Co konkretnie powoduje Twój niepokój?
Podejrzewam, że gdyby coś było na poważnie nie tak, to by Wam w szpitalu nie odpuścili tej butli... I pewnie o doradcę laktacyjnego nie mam co pytać, jeśli cała pomoc, którą póki co Ci zaoferowano to butla
Pamiętaj, uwierz w siebie i swoje piersi!
Dorzucam dwa linki od hafiji (zwróć może uwagę na prawidłowość przystawiania, może to Cię uspokoi):
http://www.hafija.pl/2012/03/nowonar...elegnowac.html
http://www.hafija.pl/2015/10/czy-pod...-laktacje.html

Jak chcesz więcej poczytać, to pamiętaj, że w pierwszym poście jest więcej linków. Jak masz jakiekolwiek pytania jeszcze, to pisz śmiało! Postaram się pomóc

Dziękuję Folinko podniosła mnie trochę na duchu. Kurczę ja na prawdę nie mam siary nic a nic mi nigdy nie wyleciało. malutka cały czas płacze, trudno ją uspokoić i wydaje mi się, że dlatego bo jest głodna zleciało już jej 200g z wagi ważyła 3440 a dziś 3240 i boję się że nas nie wypuszczą z tego powodu.
Folinko, jeszcze raz powtórzę - rób papiery na doradcę. Gdyby każda kobieta miała takie wsparcie jakie ty dajesz to byłoby dużo lżej przejść przez te trudne początki.





Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
soulie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-22, 18:06   #842
kamisha
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 24 504
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Cytat:
Napisane przez soulie Pokaż wiadomość
Dziękuję Folinko podniosła mnie trochę na duchu. Kurczę ja na prawdę nie mam siary nic a nic mi nigdy nie wyleciało. malutka cały czas płacze, trudno ją uspokoić i wydaje mi się, że dlatego bo jest głodna zleciało już jej 200g z wagi ważyła 3440 a dziś 3240 i boję się że nas nie wypuszczą z tego powodu.
Folinko, jeszcze raz powtórzę - rób papiery na doradcę. Gdyby każda kobieta miała takie wsparcie jakie ty dajesz to byłoby dużo lżej przejść przez te trudne początki.





Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
ale dzieci zawsze najpierw chudna

ja mialam ale pobudzalam laktatorem, teraz go nie potrzebuje.


Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
kamisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-22, 18:08   #843
DoDoo
Zakorzenienie
 
Avatar DoDoo
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kostarina
Wiadomości: 5 560
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Cytat:
Napisane przez soulie Pokaż wiadomość
Dziękuję Folinko podniosła mnie trochę na duchu. Kurczę ja na prawdę nie mam siary nic a nic mi nigdy nie wyleciało. malutka cały czas płacze, trudno ją uspokoić i wydaje mi się, że dlatego bo jest głodna zleciało już jej 200g z wagi ważyła 3440 a dziś 3240 i boję się że nas nie wypuszczą z tego powodu.
Folinko, jeszcze raz powtórzę - rób papiery na doradcę. Gdyby każda kobieta miała takie wsparcie jakie ty dajesz to byłoby dużo lżej przejść przez te trudne początki.





Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Moja po pierwszej dobie miala minus 230 gram, tez mialam puste cycki tylko, ze u mnie to trzebabylo prosic o glukoze, a o mm jak jedna uslyszala pielegniara to malo mnie z odzialu nie wywalila... W 3 dobie przyszedl pokarm jak sie nie myle.
__________________
Poskramiasz we mnie bestie, poskramiasz we mnie lwa, pojawiasz sie dzis we snie mym niechaj sen trwa...
DoDoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-22, 18:09   #844
kamisha
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 24 504
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Cytat:
Napisane przez DoDoo Pokaż wiadomość
Moja po pierwszej dobie miala minus 230 gram, tez mialam puste cycki tylko, ze u mnie to trzebabylo prosic o glukoze, a o mm jak jedna uslyszala pielegniara to malo mnie z odzialu nie wywalila... W 3 dobie przyszedl pokarm jak sie nie myle.
moj dostawal glukoze ja dostalam pokarm taki no konkretny w 5 dobie

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
kamisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-22, 18:14   #845
DoDoo
Zakorzenienie
 
Avatar DoDoo
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kostarina
Wiadomości: 5 560
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Kamisha, jestescie w koncu w domu bo ostatnich postwo nie czytalam dokladnie.
__________________
Poskramiasz we mnie bestie, poskramiasz we mnie lwa, pojawiasz sie dzis we snie mym niechaj sen trwa...
DoDoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-22, 18:24   #846
kaziowa
Zadomowienie
 
Avatar kaziowa
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Cytat:
Napisane przez DoDoo Pokaż wiadomość
Wiecie co, tak czytalam o pologu i mi juz zaczal leciec sluz taki zoltawy, a nie krew. Nastawiona bylam, ze moj okres bedzie trwal miesiac, a trwal tydzien
Ale nie ma sie co cieszyc za szybko

---------- Dopisano o 18:16 ---------- Poprzedni post napisano o 18:16 ----------

Co do kup to jakcna razie u nas od zera dziennie do dwoch.
Zazdroszczę, bo u mnie nadal dużo krwi...
Mniej niż w pierwsze dni ale nadal sporo...
Położna mówiła że odchody poporodowe mogą się lać nawet przez caly okres pologu czyli 6 tygodni...
Mam spadek sił i humoru...
__________________
Nie pechowa Izabela ur. 13.12.2016
kaziowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-22, 18:25   #847
kamisha
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 24 504
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

nie ... w szpitalu...

mlody ma dobre wyniki moczu, i jutro prawdopodobnie wychodzimy
ale ie nastawiam sie w 100%

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
kamisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-12-22, 18:31   #848
Velvet Wave
Rozeznanie
 
Avatar Velvet Wave
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 836
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Dziękuję wszystkim za życzenia
U mnie nadal cisza, nic się nie dzieje. Jakoś tak mam przeczucie, że dobrowolnie to się nie zacznie

Lucky, kciuki, żeby masaż coś podziałał


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała
im wyrosnąć.
" Coco Chanel


Velvet Wave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-22, 18:46   #849
xjustyniaaax
Zakorzenienie
 
Avatar xjustyniaaax
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 380
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Ewelinka jak u Ciebie ?

Dziewczyny Was tez tak wkurzaja odwiedziny i stekanie guganie i machanie nad dzieckiem??? Bosz ja to mam takie nerwy ze z radoscia zamykam drzwi za odwiedzajacymi do tego jestem zazdrosna dziwne uczucie jak ktos na moje dzieciątko na rekach...

---------- Dopisano o 19:46 ---------- Poprzedni post napisano o 19:46 ----------

Velvet zdrowka i szczescia !
__________________
Marcelinka
xjustyniaaax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-22, 19:14   #850
DoDoo
Zakorzenienie
 
Avatar DoDoo
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kostarina
Wiadomości: 5 560
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Cytat:
Napisane przez kamisha Pokaż wiadomość
nie ... w szpitalu...

mlody ma dobre wyniki moczu, i jutro prawdopodobnie wychodzimy
ale ie nastawiam sie w 100%

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
Trzymam kciuki
__________________
Poskramiasz we mnie bestie, poskramiasz we mnie lwa, pojawiasz sie dzis we snie mym niechaj sen trwa...
DoDoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-22, 19:35   #851
snufey
Raczkowanie
 
Avatar snufey
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 340
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

U mnie stopniowo zmniejsza się krwawienie i coraz mniejszy dyskomfort czuję

Mój Filip od początku konkretnie ssie i mam pokarm cały czas, ale jak po urodzeniu ważył 3000g (sobota) tak przy wypisie ważył 2805g (wtorek), także myślę, że utrata tych 200-300g jest normalna mimo, że dziecko je.
Położna mi mówiła, że dziecko ma 2 tygodnie na powrót do początkowej masy na kp. Po świętach pojedziemy go zważyć, to zobaczymy czy i ile przybrał

Ja jakoś nie czuję tych świąt, może przez te nagromadzenie emocji i fakt, że jesteśmy tu sami. Mąż zrobił zakupy, jutro robię rybę po grecku, a w sobotę ze dwie sałatki, mielone i barszczyk z uszkami i dość gotowania na całe święta.

Ale nam pampersów idzie... co rusz to siki, to kupa. Dziś zaliczyliśmy pierwsze siuśki poza pampersem Ja nie wiem jak ludzie chowali dzieci bez pampersów i bez pralek... Nie do pomyślenia!

---------- Dopisano o 19:35 ---------- Poprzedni post napisano o 19:29 ----------

Cytat:
Napisane przez xjustyniaaax Pokaż wiadomość
Ewelinka jak u Ciebie ?

Dziewczyny Was tez tak wkurzaja odwiedziny i stekanie guganie i machanie nad dzieckiem??? Bosz ja to mam takie nerwy ze z radoscia zamykam drzwi za odwiedzajacymi do tego jestem zazdrosna dziwne uczucie jak ktos na moje dzieciątko na rekach...

---------- Dopisano o 19:46 ---------- Poprzedni post napisano o 19:46 ----------

Velvet zdrowka i szczescia !

Nas wprawdzie nikt nie odwiedzał ani w szpitalu (poza mężem) ani w domu, ale ostatnio teściowa mnie wkurzała przez skype właśnie takim guganiem, stękaniem i wołaniem do śpiącego dziecka.
Do tego niesamowicie mnie denerwuje jak ludzie przy dziecku nie potrafią się opanować, używają wulgaryzmów i podnoszą głos Do tego określenia, niby żartobliwe: gówniarz, bachor, smarkacz
snufey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-22, 19:36   #852
iwona335
Zakorzenienie
 
Avatar iwona335
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 4 859
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Opis porodu:

Po jelitowce i piatkowych skurczach co 3 minuty ktore nagle ustaly w niedziele o 5 w szpitalu mialam pobranie krwi zeby sprawdzic crp, jak spadlo mialam isc do domu wiec bylam spakowana. O 7 wchodzi polozna ze idziemy na probe oksy, wiec wiedzialam ze juz dzis urodze mialam juz 5cm bez oksy a skurczy zero. Ok 7:40 zaczely sie skurcze a o 9:45 juz mialam Alicje na brzuchu. Bylo szybko ale mega intensywnie, na kazdym skurczu mnie masowala polozna bo mialam stary szew w srodku przez ktory nie bylo rozwarcia na maks- wyobrazacie sobie jak mnie spartolili ostatnio :/ i polozna i lekarz doszli do wniosku ze trzeba to naciac bo glowka nie przejdzie, i nacieli i za chwilke byla malutka. Wiec poszyta jestem w srodku i dwa szwy na zewnatrz, ale nie czuje sie tak strasznie jak z Zuza. Bylam w wc po 2h - wow! I sama przeszlam na oddzial poporodowy.
Cale szycie mialam malutka na sobie i bylo to cudne <3 od razu sie zakochalam. Przyssala sie potem na 2h. Potem ja mierzyli i wazyli i znowu lezymy non stop razem. Ale wymeczona jest bo spi non stop i robi kupy bez przerwy a te nozki takie malenkie ze zajmuje mi to sporo czasu

---------- Dopisano o 20:36 ---------- Poprzedni post napisano o 20:35 ----------

Wybaczcie ze malo mnie ale staram sie ogarnac cyce, Alicje i swieta
iwona335 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-22, 19:45   #853
ewelinuus
Zadomowienie
 
Avatar ewelinuus
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Sadowne
Wiadomości: 1 136
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Cytat:
Napisane przez xjustyniaaax Pokaż wiadomość
Ewelinka jak u Ciebie ?

Dziewczyny Was tez tak wkurzaja odwiedziny i stekanie guganie i machanie nad dzieckiem??? Bosz ja to mam takie nerwy ze z radoscia zamykam drzwi za odwiedzajacymi do tego jestem zazdrosna dziwne uczucie jak ktos na moje dzieciątko na rekach...

---------- Dopisano o 19:46 ---------- Poprzedni post napisano o 19:46 ----------

Velvet zdrowka i szczescia !
U nas bez zmian trzecia dawka oxy i nic...kolejny dzien czekania..
Wszyscy mowia ze tak jestem przygotowana dobrze tan na dole, ze glowka tak nisko itd a brakuje kopa. A oxy niedziala. Zobacze co jutro powiedza na obchodzie.
ewelinuus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-22, 20:01   #854
itstoolatex3
Zakorzenienie
 
Avatar itstoolatex3
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Jego serce <3
Wiadomości: 28 892
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

U mnie krwawienie jeszcze jest a raczej brązowy śluz a jestem juz 25 dni po porodzie

Iwonka super, ze poród szybki 😘

Kupki Marcel strzela od 0 do 4 na dobę 😊

Poza tym drugi dzień bez kolki ✌ jesteśmy oboje przeszczesliwi z tego powodu nawet w atmosfera w domu zrobiła się luzniejsza, bo juz nie jesteśmy z TŻ zestresowani ze znowu maluszek będzie cierpiał 😊
Czekamy tez z niecierpliwością na zdjęcia z sesji 😊

Co do odwiedzin o dziwo w ogóle mnie to nie denerwuje i chętnie przyjmuje gości 😊 i rodzinę i znajomych 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
07.11.2015 - Żona
27.11.2016 - Mama

15.01.2021 - Aniołkowa Mama 🤍

itstoolatex3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-22, 20:15   #855
kamisha
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 24 504
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Cytat:
Napisane przez xjustyniaaax Pokaż wiadomość
Ewelinka jak u Ciebie ?

Dziewczyny Was tez tak wkurzaja odwiedziny i stekanie guganie i machanie nad dzieckiem??? Bosz ja to mam takie nerwy ze z radoscia zamykam drzwi za odwiedzajacymi do tego jestem zazdrosna dziwne uczucie jak ktos na moje dzieciątko na rekach...

---------- Dopisano o 19:46 ---------- Poprzedni post napisano o 19:46 ----------

Velvet zdrowka i szczescia !
u mnie na razie nikt nie steka ale maja zakaz odwiedzania nas w swieta jesli wyjdziemy

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 21:12 ---------- Poprzedni post napisano o 21:12 ----------

Cytat:
Napisane przez DoDoo Pokaż wiadomość
Trzymam kciuki
trzymaj zeby przykoksowal

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 21:14 ---------- Poprzedni post napisano o 21:12 ----------

Cytat:
Napisane przez iwona335 Pokaż wiadomość
Opis porodu:

Po jelitowce i piatkowych skurczach co 3 minuty ktore nagle ustaly w niedziele o 5 w szpitalu mialam pobranie krwi zeby sprawdzic crp, jak spadlo mialam isc do domu wiec bylam spakowana. O 7 wchodzi polozna ze idziemy na probe oksy, wiec wiedzialam ze juz dzis urodze mialam juz 5cm bez oksy a skurczy zero. Ok 7:40 zaczely sie skurcze a o 9:45 juz mialam Alicje na brzuchu. Bylo szybko ale mega intensywnie, na kazdym skurczu mnie masowala polozna bo mialam stary szew w srodku przez ktory nie bylo rozwarcia na maks- wyobrazacie sobie jak mnie spartolili ostatnio :/ i polozna i lekarz doszli do wniosku ze trzeba to naciac bo glowka nie przejdzie, i nacieli i za chwilke byla malutka. Wiec poszyta jestem w srodku i dwa szwy na zewnatrz, ale nie czuje sie tak strasznie jak z Zuza. Bylam w wc po 2h - wow! I sama przeszlam na oddzial poporodowy.
Cale szycie mialam malutka na sobie i bylo to cudne <3 od razu sie zakochalam. Przyssala sie potem na 2h. Potem ja mierzyli i wazyli i znowu lezymy non stop razem. Ale wymeczona jest bo spi non stop i robi kupy bez przerwy a te nozki takie malenkie ze zajmuje mi to sporo czasu

---------- Dopisano o 20:36 ---------- Poprzedni post napisano o 20:35 ----------

Wybaczcie ze malo mnie ale staram sie ogarnac cyce, Alicje i swieta
bylas bardzo dzielna!

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 21:15 ---------- Poprzedni post napisano o 21:14 ----------

Prosze o kciuki zebysmy jutro wreszcie wrocili do domku!!

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
kamisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-22, 21:38   #856
soulie
Wtajemniczenie
 
Avatar soulie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 480
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Cytat:
Napisane przez DoDoo Pokaż wiadomość
Moja po pierwszej dobie miala minus 230 gram, tez mialam puste cycki tylko, ze u mnie to trzebabylo prosic o glukoze, a o mm jak jedna uslyszala pielegniara to malo mnie z odzialu nie wywalila... W 3 dobie przyszedl pokarm jak sie nie myle.
Cytat:
Napisane przez kamisha Pokaż wiadomość
moj dostawal glukoze ja dostalam pokarm taki no konkretny w 5 dobie

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
W 3 i 5 mówicie... no ja mam drugą... czekam ale jestem ciut sfrustrowana...
Cytat:
Napisane przez ewelinuus Pokaż wiadomość
U nas bez zmian trzecia dawka oxy i nic...kolejny dzien czekania..
Wszyscy mowia ze tak jestem przygotowana dobrze tan na dole, ze glowka tak nisko itd a brakuje kopa. A oxy niedziala. Zobacze co jutro powiedza na obchodzie.
Kurcze Ty to się namęczysz...

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
soulie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-22, 21:57   #857
papaPapaya
Zakorzenienie
 
Avatar papaPapaya
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 5 625
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Cytat:
Napisane przez snufey Pokaż wiadomość
A na zakończenie - ja czuję się dobrze. Brzuszka prawie nie mam, dolegliwości żadnych też nie (tfu, tfu). Wspomnienie bólu też przeszło jak ręką odjął od pierwszej sekundy Filipa na świecie


A to nasze Szczęście
śliczny synek
no i jak to sie mówi, do 3 razy sztuka
Cytat:
Napisane przez soulie Pokaż wiadomość
Dziewczyny help. Folinko liczę na Twoją wiedzę
Nie mam jeszcze nic pokarmu. Siary ani właściwego. Nic, zero. Mija 2 doba od porodu. Przystawiam małą do piersi, ciumka raz aktywnie, raz trochę mniej. I teraz pytanie. Ile takie maleństwo może nie jeść? Wiem, że na początku potrzebuje malutko, ale nie w ogóle juz mi tu proponowali dokarmianie, ale odmówiłam. Martwię się tylko o głód małej. Co tu począć? Czekać jeszcze? Ile?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
ja w szpitalu jak nie miałam pokarmu to małego dostawiałam do piersi, żeby ssał i pobudził laktacje. I tak ssał 5-10 min a potem mu dawałam butle żeby nie umarł z głodu. Odruchu ssania piersi nie stracił, z głodu nie umarł i teraz mleko sie ze mnie leje hektolitrami
Cytat:
Napisane przez DoDoo Pokaż wiadomość
Ja mam nadzieje, ze serio tak ma byc, a nie ze cos jest nie tak...
ja jestem po cc, ale mi wczoraj sie juz skonczyło krwawienie
dziwnie, bo kazałam TŻowi zrobić ogromny zapas podpasek a użyłam zaledwie pół opakowania
Cytat:
Napisane przez kamisha Pokaż wiadomość
nie ... w szpitalu...

mlody ma dobre wyniki moczu, i jutro prawdopodobnie wychodzimy
ale ie nastawiam sie w 100%

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
obyście wyszli!
Cytat:
Napisane przez Velvet Wave Pokaż wiadomość
Dziękuję wszystkim za życzenia
U mnie nadal cisza, nic się nie dzieje. Jakoś tak mam przeczucie, że dobrowolnie to się nie zacznie

Lucky, kciuki, żeby masaż coś podziałał


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sto lat!
Cytat:
Napisane przez xjustyniaaax Pokaż wiadomość
Ewelinka jak u Ciebie ?

Dziewczyny Was tez tak wkurzaja odwiedziny i stekanie guganie i machanie nad dzieckiem??? Bosz ja to mam takie nerwy ze z radoscia zamykam drzwi za odwiedzajacymi do tego jestem zazdrosna dziwne uczucie jak ktos na moje dzieciątko na rekach...

---------- Dopisano o 19:46 ---------- Poprzedni post napisano o 19:46 ----------

Velvet zdrowka i szczescia !
mnie na szczescie mało ludzi odwiedza, teraz każdy przed świętami zabiegany i jest mi to bardzo na rękę
ale dzisiaj przyjechała moja babcia, czyli prababcia Julka i nawet pozwoliłam jej wziąć małego na ręce
z tym, że to jest kobieta z tych normalnych, co nie gegaja przy dzieciach
Cytat:
Napisane przez iwona335 Pokaż wiadomość


Wybaczcie ze malo mnie ale staram sie ogarnac cyce, Alicje i swieta
chyba jak każda z nas ja też nie mam czasu na wizaz
teraz uśpiłam małego i zamiast sama iść spać to przyszłam se do was
Cytat:
Napisane przez ewelinuus Pokaż wiadomość
U nas bez zmian trzecia dawka oxy i nic...kolejny dzien czekania..
Wszyscy mowia ze tak jestem przygotowana dobrze tan na dole, ze glowka tak nisko itd a brakuje kopa. A oxy niedziala. Zobacze co jutro powiedza na obchodzie.
może samo się rozkręci?
Cytat:
Napisane przez itstoolatex3 Pokaż wiadomość
Poza tym drugi dzień bez kolki ✌ jesteśmy oboje przeszczesliwi z tego powodu nawet w atmosfera w domu zrobiła się luzniejsza, bo juz nie jesteśmy z TŻ zestresowani ze znowu maluszek będzie cierpiał 😊
Czekamy tez z niecierpliwością na zdjęcia z sesji 😊

Co do odwiedzin o dziwo w ogóle mnie to nie denerwuje i chętnie przyjmuje gości 😊 i rodzinę i znajomych 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cudownie czytać takie wieści!
może jak szybko się zaczęły tak szybko się skończyły?
oby już nie powróciły!

---------- Dopisano o 22:57 ---------- Poprzedni post napisano o 22:56 ----------

Cytat:
Napisane przez soulie Pokaż wiadomość
W 3 i 5 mówicie... no ja mam drugą... czekam ale jestem ciut sfrustrowana...
ja też chyba w 3 dopiero
__________________

13.12.2016 Julian
papaPapaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-22, 22:22   #858
Velvet Wave
Rozeznanie
 
Avatar Velvet Wave
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 836
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Dziewczyny, czy orientujecie się jeśli mam zwolnienie lekarskie do dnia terminu a nie urodziłam to co dalej ? Lekarz mówi, że może wystawić zwolnienie tylko do dnia terminu i koniec Ściągam to sobie z macierzyńskiego, jakieś podania muszę złożyć czy coś? Ktoś coś wie na ten temat ?
__________________
"Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała
im wyrosnąć.
" Coco Chanel


Velvet Wave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-22, 22:35   #859
a6594ed1feebe4acee52c55875557823d72aa50e_6074d104093b7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 593
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Cytat:
Napisane przez Velvet Wave Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy orientujecie się jeśli mam zwolnienie lekarskie do dnia terminu a nie urodziłam to co dalej ? Lekarz mówi, że może wystawić zwolnienie tylko do dnia terminu i koniec Ściągam to sobie z macierzyńskiego, jakieś podania muszę złożyć czy coś? Ktoś coś wie na ten temat ?
Możesz iść np. do rodzinnego po zwolnienie. W innym przypadku możesz zacząć macierzyński wcześniej, ale szkoda tracić dni na czas przed porodem. Ja mam termin na 30.12, a dostałam do 04.01 i potem się zobaczy co będzie. Zresztą ten lekarz sam mi się pytał do kiedy wystawić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
a6594ed1feebe4acee52c55875557823d72aa50e_6074d104093b7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-22, 22:58   #860
mademoiselle_m
Zadomowienie
 
Avatar mademoiselle_m
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1 002
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Helo 🤓 na początek gratuluje wszystkim mamusiom którym nie pogratulowałam jeszcze. Przez to niedospanie jestem zakręcona jak chata ślimaka.

No ale mamy ubrana choinkę , dom ogarnięty, jeszcze tylko przelecę w sobote odkurzaczem i bedzie cacy. Potrawy wigilijne przyjadą razem z gośćmi wiec ja nic gotować nie musze.

Jeśli chodzi o gości odwiedzających Kubusia to poza najbliższa rodziną typu rodzice i rodzeństwo nikogo nie przyjmujemy. Teraz taki sezon grypowy ze im mniej obcych tym lepiej. Podobno najbardziej należy wystrzegać sie dzieci żłobkowo-przedszkolno-szkolnych. Od nich najłatwiej bobus moze cos złapać.

Pisałyście o połogu i krwawieniach. Ja po tygodniu juz jechałam na tych cieniutkich podpaskach a po 2 tyg zaczęłam używać wkładek. W zasadzie to juz mam plamienia. Z moich 16 kg do zrzucenia zostało mi jeszcze jakieś 4,5 kg. Niestety te kg siedzą na brzuchu No ale jutro przyjeżdża do mnie bieżnia wiec jak moje dające sie we znaki, poszyte krocze , łaskawie przestanie mnie bolec to zacznę po niej spacerować a potem biegać.

Mamusie te doświadczone kiedy Wam zeszła z brzucha linea negra? U mnie w ciazy była prawie niewidoczna pewnie przez to ze skóra była naciągnięta a teraz widać ja jak byk. Mogłaby juz zacząć blednąć.

Lucky , Ewelinus czekamy na rozwój sytuacji. Kurde chyba sie cieszę ze mnie tak wzięło znienacka. Strasznie bym sie stresowała jakbym tak czekała. Trzymam kciuki zebyscie miały szybko z głowy !

Folinka a Ty widze ze im bliżej porodu tym bardziej aktywna spacery , porządki , pieczenie . Ja pierdziele , ja to ostatnie 2 tyg to juz się do niczego nie nadawałam poza narzekaniem
mademoiselle_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-22, 23:05   #861
LuckySparkle
Zadomowienie
 
Avatar LuckySparkle
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Wielka Brytania
Wiadomości: 1 964
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Piszę tylko, ze my nadal w dwupaku ale krocze boli tak bardzo, ze nog nawet nie moge rozkraczyc... jak ja urodze??? Liliana szaleje po tym masazu. Macha rączkami i wariuje w brzuchu. Idę spac bo padam ze zmeczenia.

Wlasnie... pierwszy raz w zyciu robilam makowce i mi wyszly mega dobre(to słowa tz) tylko nie wygladaja jakos super ladnie... no ale jak urodze jutro lub pojutrze to jedno ciacho juz jest. Jutro bede sie brac na sernik.

Dobranoc.

Gdzie sie podziewa Mewka???!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LuckySparkle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-23, 00:48   #862
soulie
Wtajemniczenie
 
Avatar soulie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 480
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Pytanie mam do doświadczonych mamusiek z cyklu #rozkminkiokupce ; )

Była u malutkiej smółka jakieś 4 razy i teraz już była kupka taka żółtawa z grudkami. Czy ta ostatnia oznacza, że jednak coś się tam udało jej wycyckać czy niepotrzebnie się podniecam?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
soulie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-23, 02:17   #863
papaPapaya
Zakorzenienie
 
Avatar papaPapaya
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 5 625
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Mademoiselle tez mi dopiero po porodzie wyszla ta linea negra i chetnie sie dowiem po jakim czasie jasnieje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

13.12.2016 Julian
papaPapaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-23, 02:44   #864
iwona335
Zakorzenienie
 
Avatar iwona335
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 4 859
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Cytat:
Napisane przez soulie Pokaż wiadomość
Pytanie mam do doświadczonych mamusiek z cyklu #rozkminkiokupce ; )

Była u malutkiej smółka jakieś 4 razy i teraz już była kupka taka żółtawa z grudkami. Czy ta ostatnia oznacza, że jednak coś się tam udało jej wycyckać czy niepotrzebnie się podniecam?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Kochana masz pokarm!
iwona335 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-23, 03:17   #865
monika0185
Zakorzenienie
 
Avatar monika0185
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 3 257
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Cytat:
Napisane przez snufey Pokaż wiadomość
Nas wprawdzie nikt nie odwiedzał ani w szpitalu (poza mężem) ani w domu, ale ostatnio teściowa mnie wkurzała przez skype właśnie takim guganiem, stękaniem i wołaniem do śpiącego dziecka.
Do tego niesamowicie mnie denerwuje jak ludzie przy dziecku nie potrafią się opanować, używają wulgaryzmów i podnoszą głos Do tego określenia, niby żartobliwe: gówniarz, bachor, smarkacz
Gówniarz? No brak mi słów...
monika0185 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-23, 03:38   #866
basiczek24
Wtajemniczenie
 
Avatar basiczek24
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 928
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Cytat:
Napisane przez mademoiselle_m Pokaż wiadomość
Helo 🤓 na początek gratuluje wszystkim mamusiom którym nie pogratulowałam jeszcze. Przez to niedospanie jestem zakręcona jak chata ślimaka.

No ale mamy ubrana choinkę , dom ogarnięty, jeszcze tylko przelecę w sobote odkurzaczem i bedzie cacy. Potrawy wigilijne przyjadą razem z gośćmi wiec ja nic gotować nie musze.

Jeśli chodzi o gości odwiedzających Kubusia to poza najbliższa rodziną typu rodzice i rodzeństwo nikogo nie przyjmujemy. Teraz taki sezon grypowy ze im mniej obcych tym lepiej. Podobno najbardziej należy wystrzegać sie dzieci żłobkowo-przedszkolno-szkolnych. Od nich najłatwiej bobus moze cos złapać.

Pisałyście o połogu i krwawieniach. Ja po tygodniu juz jechałam na tych cieniutkich podpaskach a po 2 tyg zaczęłam używać wkładek. W zasadzie to juz mam plamienia. Z moich 16 kg do zrzucenia zostało mi jeszcze jakieś 4,5 kg. Niestety te kg siedzą na brzuchu No ale jutro przyjeżdża do mnie bieżnia wiec jak moje dające sie we znaki, poszyte krocze , łaskawie przestanie mnie bolec to zacznę po niej spacerować a potem biegać.

Mamusie te doświadczone kiedy Wam zeszła z brzucha linea negra? U mnie w ciazy była prawie niewidoczna pewnie przez to ze skóra była naciągnięta a teraz widać ja jak byk. Mogłaby juz zacząć blednąć.

Lucky , Ewelinus czekamy na rozwój sytuacji. Kurde chyba sie cieszę ze mnie tak wzięło znienacka. Strasznie bym sie stresowała jakbym tak czekała. Trzymam kciuki zebyscie miały szybko z głowy !

Folinka a Ty widze ze im bliżej porodu tym bardziej aktywna spacery , porządki , pieczenie . Ja pierdziele , ja to ostatnie 2 tyg to juz się do niczego nie nadawałam poza narzekaniem
Dziewczyny, ja 6 tyg po porodzie a linia dalej jest. Będąc w ciąży miałam jasna, a teraz mam wrażenie, że ją widać z kilometra
Cytat:
Napisane przez papaPapaya Pokaż wiadomość
Mademoiselle tez mi dopiero po porodzie wyszla ta linea negra i chetnie sie dowiem po jakim czasie jasnieje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
28.062014

Jestem mamą
basiczek24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-23, 04:12   #867
monika0185
Zakorzenienie
 
Avatar monika0185
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 3 257
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Cytat:
Napisane przez DoDoo Pokaż wiadomość
Moja po pierwszej dobie miala minus 230 gram, tez mialam puste cycki tylko, ze u mnie to trzebabylo prosic o glukoze, a o mm jak jedna uslyszala pielegniara to malo mnie z odzialu nie wywalila... W 3 dobie przyszedl pokarm jak sie nie myle.
Mi też przyszedł pokam w 3 dobie. Wcześniej siara była. Roksi spadła 10% z wagi i mi przynieśli butle bo inaczej będą ja kłuć i dawać kroplówkę! Dobrze wiedzą, że konkretny pokarm jest w 3/4 dobie. Niestety tak straszą. Położna i pediatra stwierdzili, że mała jest głodna bo strasznie płakała. Wisiała na cycku i co chwile płakała. Na szczęście trwało to krótko jak wróciliśmy do domu to rozkręcilo się na wieczór i mamy tylko kp
monika0185 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-23, 04:26   #868
soulie
Wtajemniczenie
 
Avatar soulie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 480
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Cytat:
Napisane przez iwona335 Pokaż wiadomość
Kochana masz pokarm!


No chyba ze coś jej wcisnęli, ale w sumie oprócz badania słuchu i pobrania krwi nie była mi zabierana...

Ja też mam tę lineę. O ile w ciąży mi nie przeszkadzała to teraz fu.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
soulie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-23, 06:12   #869
ewelinuus
Zadomowienie
 
Avatar ewelinuus
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Sadowne
Wiadomości: 1 136
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Ja juz nie mam siły, dziewczyny naprawdę wymiekam. Skurczy nie czuc, jestem zalamana. Jeszcze dzis dziewczyna obok ktora lezala wlasnie sie rozkreca ze skurczami i tak jej zazdroszczę.
ewelinuus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-23, 06:15   #870
monika0185
Zakorzenienie
 
Avatar monika0185
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 3 257
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Cytat:
Napisane przez Velvet Wave Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy orientujecie się jeśli mam zwolnienie lekarskie do dnia terminu a nie urodziłam to co dalej ? Lekarz mówi, że może wystawić zwolnienie tylko do dnia terminu i koniec Ściągam to sobie z macierzyńskiego, jakieś podania muszę złożyć czy coś? Ktoś coś wie na ten temat ?
Szpital może wystawić, tak mi gin mówił.
monika0185 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-01 11:50:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:49.