Dieta plaż południowych - Kto ze mną? - Strona 104 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-02-17, 07:20   #3091
_Anusia_
Rozeznanie
 
Avatar _Anusia_
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 585
Dot.: Dieta plaż południowych - kto ze mną?

Cytat:
Napisane przez gabka9 Pokaż wiadomość
hehe zapomniałam się pochwalić spodnie które niedwano kupiłam zwyczajnie są na mnie za duże a marynarka zapina się już z luzem . Według wagi niewiele mi ubyło, ale po ubraniach widzę efekty
Jakież to miłe uczucie prawda? Mi też się spodnie jakby poluzowały, mimo że dopiero 7 dzień SB będę musiała przeszyć dalej guzik


Cytat:
Napisane przez ryba82 Pokaż wiadomość
jutro pochwalisz się Ty swoimi postępami
No dzisiaj półmetkowe ważenie trochę się boje

Cytat:
Napisane przez ryba82 Pokaż wiadomość
Cytat:
Napisane przez _Anusia_ Pokaż wiadomość
Viris kilka stron wcześniej pisała o bezach z białek, słodziku i odrobiny proszku do pieczenia, nie wiecie czy mogę sobie zafundować taki deserek w I fazie?
Jasne - składniki dozwolone.
To w takim razie jeszcze jedno pytanko- ile tabletek słodziku mam dodać żeby było ok? mam dzisiaj ochotę na coś specjalnego muszę uczcić siódmy dzień mojej wzorowej wytrzymałości i silnej woli

Cytat:
Napisane przez styska Pokaż wiadomość
U mnie 11 dzien 1 fazy, nie wiem z jaka waga startowalam ale tydzien temu 4 dnia kupilam wage i roznica jest 3,5kg, w dół rzecz jasnaOby tak dalej!!
Gratulacje
__________________
Nie wolno się bać!
_Anusia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-17, 09:52   #3092
ryba82
Zakorzenienie
 
Avatar ryba82
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 3 978
Dot.: Dieta plaż południowych - kto ze mną?

Gąbeczko - gratuluję i cieszę się, boś mnie zmotywowała

Cytat:
Napisane przez _Anusia_ Pokaż wiadomość
No dzisiaj półmetkowe ważenie trochę się boje To w takim razie jeszcze jedno pytanko- ile tabletek słodziku mam dodać żeby było ok? mam dzisiaj ochotę na coś specjalnego muszę uczcić siódmy dzień mojej wzorowej wytrzymałości i silnej woli
Anusiu - podziel się z Nami swoimi wynikami

Co do słodzika - nie używam, więc nie umiem powiedzieć. Ale może sparz wcześniej jajka, i potem dodając słodzik - próbuj. Smacznego. Ja na takie rarytasy poczekam do II fazy, kiedy będę mogła używać fruktozy. Póki co slinka tylko leci, dziś mi się chciało strasznnnniiieeee chleba, budziłam się w nocy i miałam taką nieodpartą ochotę na ciepły jeszcze, chrupiący... No ale wstałam w końcu i obeszło się bez chlebka. Na końcie mam dwa zawijaski.
__________________
Czary mary nie istnieje....

Trzeba wziąć sprawy w swoje ręce....

-------------------------------

Nadzieja nie umiera nigdy

Edytowane przez ryba82
Czas edycji: 2007-02-17 o 11:06
ryba82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-17, 10:18   #3093
Djapira
Zadomowienie
 
Avatar Djapira
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Dieta plaż południowych - kto ze mną?

Ok dziewczyny ja sie przyłaczam Od dzis, wieczorkiem napisze, co zjadłam. Tylko, ze u mnie nie bedzie 100%-ego zastosowania sie do zasad. Do szkoly bede brała kanapke z jednej kromki chleba mieszanego ze słonecznikiem, bo nie wyobrazam sobie zjesc jogurtu, czy co wiecej zawijasa (wstydze sie). Nie wierze, ze schudne przez 2tyg. az tyle, co pisza. Na diecie juz jestem mies. wiec organizm inaczej reaguje, ale zobaczymy.
Gratuluje wam wytrwałości i trzymajcie za mnie kciuki
__________________
"Jeśli nie odważysz się zrobić kroku, nigdy nie dowiesz się tego, do czego jesteś zdolny. Ufaj po prostu, że w nowej sytuacji dasz radę"!


Djapira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-17, 11:27   #3094
mrude
Raczkowanie
 
Avatar mrude
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 288
Dot.: Dieta plaż południowych - kto ze mną?

Cześc dziewczyny
Ja zapomniałam się zważyć rzed dietą pod koniec 2 tygodnia ważyłam 60 przeszłam na fazę 2 i w końcu skoczyło mi do 58 zaczynam mieć nadzieję.
Wczoraj byłam na imprezie firmowej (trochę się bałam że bedzie coś czego nie wolno jeść) i wszyscy zauwazyli że schudłam . Mam tochę wyrzuty sumienia że tak późno jadłam na szczęście jedzenia było oki np. jajko owiniete łososiem a lekkim sosikiem oliwkami i do polnia cytryna - więc o ile w sosie nie było niczego zakazanego to oki. Potem podali białe mięso z sałatką z oliwą i ziemniaki pieczone ale ich nie zjadłąm Tylko 1 grzeszek popełniłam bo zjadłam deser owoce z jakimś lekkim kremem a nie wiem z czego to było. Dziś na wadze 59kg ale trzymacjie kciuki może to tylko dziś.
__________________
Prawdziwa kobieta potrafi stworzyć z niczego kolczyki, scrapa i scenę małżeńską.... Nie tak to leciało?? Nic nie szkodzi
www.mrude.pl
mrude jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-17, 11:46   #3095
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Dot.: Dieta plaż południowych - kto ze mną?

ja mam okres więc u mnie wszytko stoi, ale nie przejmuje się tym za bardzo

jutro ide na zakupy i mam zamiar kupić pierwszy raz bakłażana i cukinie (ciekawe czy mi zasmakują )
chce kupić też jakąś fasole, żeby urozmaicić tą diete ale nie wiem czy można każdą tzn z puszki i taką w paczkach do gotowania?
__________________
kocham tą piosenkę http://www.youtube.com/watch?v=BboBncMCpws
...bo w końcu to przez nią w euforii złamałam nogę tańcząc
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-17, 13:40   #3096
ryba82
Zakorzenienie
 
Avatar ryba82
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 3 978
Dot.: Dieta plaż południowych - kto ze mną?

Mrude - na pewno to po wczorajszym - chwilowe

Dolly - no właśnie podobno z puszek nie, ale to podobno - książki nie mam. Natomiast taką paczkowaną to na pewno można

A ja już po obiadku, była brukselka z sosem czosnkowym i gotowane udko kurczaka .

No i w ramach przegryzki 1,5 szklanki soku pomidorowego.

I cos mnie naszło na śledzie, więc kupiłam 3 filety i będę robić z cebulą, czosnkiem, koperkiem i jogurtem, więc wszystko dozwolone

Miłego dnia
__________________
Czary mary nie istnieje....

Trzeba wziąć sprawy w swoje ręce....

-------------------------------

Nadzieja nie umiera nigdy
ryba82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-17, 13:51   #3097
Alexandra777
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 140
Dot.: Dieta plaż południowych - kto ze mną?

Hey dziewczyny miałam dziś załamkę o mały włos nie zjadłam czegoś co nie chce i znów bym musiała zaczynać od nowa ale uszło....No a jak u Was samopoczucie bo ja się świetnie czuję oby tak dalej......Acha mam pytanie czy można w fazie pierwszej wcinać marchewkę surową?Bardzo lubię a teraz potrzebuje trochę pigmentu na skórę bo bledziutka jestem
Alexandra777 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-17, 13:59   #3098
ryba82
Zakorzenienie
 
Avatar ryba82
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 3 978
Dot.: Dieta plaż południowych - kto ze mną?

Cytat:
Napisane przez Djapira Pokaż wiadomość
Dziewczyny a co z siemieniem lnianym??
Można Wspomagam się nim przy zaparciach - dosyć często mi się zdarzają na tej diecie

Cytat:
Napisane przez Alexandra777 Pokaż wiadomość
Hey dziewczyny miałam dziś załamkę o mały włos nie zjadłam czegoś co nie chce i znów bym musiała zaczynać od nowa ale uszło....No a jak u Was samopoczucie bo ja się świetnie czuję oby tak dalej......Acha mam pytanie czy można w fazie pierwszej wcinać marchewkę surową?Bardzo lubię a teraz potrzebuje trochę pigmentu na skórę bo bledziutka jestem
Nu Nu - marchewki nie można
__________________
Czary mary nie istnieje....

Trzeba wziąć sprawy w swoje ręce....

-------------------------------

Nadzieja nie umiera nigdy
ryba82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-17, 14:01   #3099
Alexandra777
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 140
Dot.: Dieta plaż południowych - kto ze mną?

Co!!!!!!!!!!!!!!!Jak to nie można!!!!!!!!!O kurcze!!!!!!!!!!!!!!!!Faj nie a jakie warzywa surowe można wcinać?
Alexandra777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-17, 14:12   #3100
1111c4b9c157e15532fa9e27a07e9b9b22376b0b_65935273b71bb
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 1 639
Dot.: Dieta plaż południowych - kto ze mną?

Dolly Rybka ma racje nie mozna fasolki z puszki, no chya że znajdziesz taką która w zalewie nie ma cukru najprostrzym wyjsciem jest zatem mrozona.

Wkleje linka do forum gdzie znajduje się bardziej kompletna lista dozwolonych i zabronionych produktów dla fazy 1. Jest to jednak forum amertkanskie i wszystko jest po angielsku
Ale merytorycznie naprawde pomocne
http://www.southbeach-diet-plan.com/...ic.php?t=29305

http://www.southbeach-diet-plan.com/...ic.php?t=26395

pozdrawiam plazowiczki
1111c4b9c157e15532fa9e27a07e9b9b22376b0b_65935273b71bb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-17, 14:20   #3101
ryba82
Zakorzenienie
 
Avatar ryba82
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 3 978
Dot.: Dieta plaż południowych - kto ze mną?

Cytat:
Napisane przez Alexandra777 Pokaż wiadomość
Co!!!!!!!!!!!!!!!Jak to nie można!!!!!!!!!O kurcze!!!!!!!!!!!!!!!!Faj nie a jakie warzywa surowe można wcinać?
No marchewki nie można ani surowej ani gotowanej, to samo dot. buraków, kukurydzy - jeśli mówimy o warzywach. Pozostałe można - bez względu an to czy gotowane czy surowe. Oj oj poczytaj więcej o tej diecie.
__________________
Czary mary nie istnieje....

Trzeba wziąć sprawy w swoje ręce....

-------------------------------

Nadzieja nie umiera nigdy
ryba82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-17, 14:25   #3102
Aiwlys
Raczkowanie
 
Avatar Aiwlys
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Zewsząd ;]
Wiadomości: 230
Dot.: Dieta plaż południowych - kto ze mną?

Cytat:
Napisane przez Alexandra777 Pokaż wiadomość
Co!!!!!!!!!!!!!!!Jak to nie można!!!!!!!!!O kurcze!!!!!!!!!!!!!!!!Faj nie a jakie warzywa surowe można wcinać?

.......
Aiwlys jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-17, 14:31   #3103
Viris
Zakorzenienie
 
Avatar Viris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Tego nawet ja nie wiem...
Wiadomości: 4 224
Dot.: Dieta plaż południowych - kto ze mną?

Cytat:
Napisane przez Alexandra777 Pokaż wiadomość
Co!!!!!!!!!!!!!!!Jak to nie można!!!!!!!!!O kurcze!!!!!!!!!!!!!!!!Faj nie a jakie warzywa surowe można wcinać?
A moze tak google??To nie jest temat " Informacja o diecie SB dla leniwych" z tego co sie orientuje.
__________________




18,8 kg mniej od 26.01.2007 . Zamiast XL - M/S
Viris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-17, 15:16   #3104
Alexandra777
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 140
Dot.: Dieta plaż południowych - kto ze mną?

Heh dzięki .....poszukam
Alexandra777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-17, 15:20   #3105
gabka9
Zadomowienie
 
Avatar gabka9
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Żywiec / Warszawa
Wiadomości: 1 662
GG do gabka9
Dot.: Dieta plaż południowych - kto ze mną?

Cytat:
Napisane przez Djapira Pokaż wiadomość
Tylko, ze u mnie nie bedzie 100%-ego zastosowania sie do zasad. Do szkoly bede brała kanapke z jednej kromki chleba mieszanego ze słonecznikiem, bo nie wyobrazam sobie zjesc jogurtu, czy co wiecej zawijasa (wstydze sie). Nie wierze, ze schudne przez 2tyg. az tyle, co pisza.
Dlaczego się wstydzisz??? Jogurtu?? Ja ostatnio wyciągnęłam serek wiejski i łyżeczke z torby na sali wykładowej i wsunełam cały, a potem na wykładach chrupałam orzeszki

Ta dieta jest skuteczna, schudniesz na pewno, ale jeśli bedziesz jadła chleb w 1 fazie to waga pójdzie w dół dużo dużo wolniej. Ale wydaje mi sie że te 2 tygodnie wytrzymasz bez chleba jak my wszystkie ja gorąco namawiam, naprawdę nie pożałujesz
__________________

Siedzę i zastanawiam się co robi pozostałe 6 cudów świata


Bloguję:

WrzosowiskoMakeUp




gabka9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-17, 15:23   #3106
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Dot.: Dieta plaż południowych - kto ze mną?


na forum: http://free4web.pl/3/0,104875,defaul...2F2D1728BC97F2

znalazłam wypowiedź:

"No,w koncu uzyskalam na to nurtujace mnie pytanie na innym forum (gazeta.pl).A wiec cytuje:
"Hejka,spiesze z pomoca!
Wg "Przewodnika DSB" korzystna jest: (z/p=z puszki)
ciecierzyca z/p odsaczona
czarna fasola gotowana
fasola adzuki gotowana
fasola "czarna oczko" z/p (Black eyed peas - ;o)
fasola czerwona kidney - konserwowa lub gotowana
fasolka flageolet z/p odsaczona (mniam)
fasola pinto gotowana
fasola ugotowana i przysmazona z przyprawami z/p
"piekny jas" z/p odsaczona
soczewica (kazdy rodzaj) gotowana
soja konserwowa
sredniej wielkosci biala fasola gotowana
fasolka szparagowa (kazda)
to tyle jesli chodzi o fasole i fasolki"
__________________
kocham tą piosenkę http://www.youtube.com/watch?v=BboBncMCpws
...bo w końcu to przez nią w euforii złamałam nogę tańcząc
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-17, 17:07   #3107
myShaczeQ
Zadomowienie
 
Avatar myShaczeQ
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 767
GG do myShaczeQ
Dot.: Dieta plaż południowych - kto ze mną?

ja mam dzis masakryczny kryzys ;/ nie wytrzymalam i musialam isc do sklepu po czekolade bez cukru, ale od razu mi lepiej przestudiowalam sklad i chyba wszytsko dozwolone a nawet jak nie to i tak nie zaluje chcialam kupic tez wafelki ale byly z maka pszenna a to przesadzilo sprawe

pozatym mam jakies takies wyrzuty sumienia. Prosze sie przyznac, ktora z was (z reka na sercu) nie popelnila zadnego grzechu w trakcie diety

ja mam na swoim koncie: ogorki w zalewie z cukrem, niecale pol lyzeczki majonezu (zwyklego), pol lyzeczki masla, i ta czekolada (bo duzo jej bylo), sok pomidorowy z cukrem (babcia kupila to nie moglam wyrzucic przeciez )
Chociaz nie sa to straszne jakies grzechy. A moze ja juz dalam sie zwariowac i przesadzam ? co myslicie
__________________





myShaczeQ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-17, 17:54   #3108
_Anusia_
Rozeznanie
 
Avatar _Anusia_
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 585
Dot.: Dieta plaż południowych - kto ze mną?

Cytat:
Napisane przez myShaczeQ Pokaż wiadomość
pozatym mam jakies takies wyrzuty sumienia. Prosze sie przyznac, ktora z was (z reka na sercu) nie popelnila zadnego grzechu w trakcie diety
Ja mam na koncie jajko sadzone na masełku... ale to tylko raz było, a tak to żadnego, najmniejszego nawet grzeszku przez całe siedem dni a pokus co nie miara

Ja myślę że nie można popadać w jakąs paranoje, jestesmy tylko ludzmi i mamy swoje słabości. Ważne żeby się nie poddawać, ja kiedyś robiłam tak że jeśli podczas dietowania skusiłam się na coś słodkiego to już jadłam całą masę tych słodkości, bo stwierdzałam że i tak już zgrzeszyłam więc co mi tam a to błąd
__________________
Nie wolno się bać!
_Anusia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-17, 18:05   #3109
ryba82
Zakorzenienie
 
Avatar ryba82
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 3 978
Dot.: Dieta plaż południowych - kto ze mną?

Cytat:
Napisane przez myShaczeQ Pokaż wiadomość
ja mam dzis masakryczny kryzys ;/ nie wytrzymalam i musialam isc do sklepu po czekolade bez cukru, ale od razu mi lepiej przestudiowalam sklad i chyba wszytsko dozwolone a nawet jak nie to i tak nie zaluje chcialam kupic tez wafelki ale byly z maka pszenna a to przesadzilo sprawe
Grzeczny Myszaczek

Cytat:
Napisane przez myShaczeQ Pokaż wiadomość
pozatym mam jakies takies wyrzuty sumienia. Prosze sie przyznac, ktora z was (z reka na sercu) nie popelnila zadnego grzechu w trakcie diety

ja mam na swoim koncie: ogorki w zalewie z cukrem, niecale pol lyzeczki majonezu (zwyklego), pol lyzeczki masla, i ta czekolada (bo duzo jej bylo), sok pomidorowy z cukrem (babcia kupila to nie moglam wyrzucic przeciez )
Chociaz nie sa to straszne jakies grzechy. A moze ja juz dalam sie zwariowac i przesadzam ? co myslicie
No czasami grzeszę, ale wg mnie to są nawet odstępstwa a nie grzechy. Chociaż jaka różnica między nimi?. Grzeszę co dzień kawą (i to nie jedną), grzeszę czasami majonezem kieleckim, np dzis - dodałam całą czubatą łyżkę do moich śledzików i wymieszałam z jogurtem - w ramach zostrzenia smaku. Ale wybaczam sobie, bo to nie słabość i chwilowa ochota, tylko uważam, że nie ma co wariować. Pozdrawiam

PS. i tak dzielnie wytrzymuję bez chlebka, jabłuszek, słodyczy... no i za piwkiem tęsknię
__________________
Czary mary nie istnieje....

Trzeba wziąć sprawy w swoje ręce....

-------------------------------

Nadzieja nie umiera nigdy
ryba82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-17, 18:22   #3110
ryba82
Zakorzenienie
 
Avatar ryba82
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 3 978
Dot.: Dieta plaż południowych - kto ze mną?

Dziewczyny znalazłam fajny art. o produktach light - w końcu też nas to dotyczy. Wklejam, bo myślę, że wart uwagi...

Ile waży light?
Anna Zawadzka

Zero procent tłuszczu? Powinno być raczej: zero procent reguł. Bo to producenci sami decydują co jest "light". W tej kwestii panuje totalny bałagan. Jak się w nim odnaleźć?

Postawmy sprawę jasno: nie ma przepisów określających, co może, a co nie może być oznakowane etykietką light. - Kodeks żywnościowy ustala jedynie, co to znaczy produkt o obniżonej zawartości energetycznej - mówi Elżbieta Sieliwanowicz z Federacji Konsumentów - musi mieć energii o 40% mniej niż produkt tradycyjny. Wtedy jest light. W praktyce nikt tego nie stosuje, ponieważ na użycie słowa light nie potrzeba certyfikatu. - Jeżeli chodzi o light w Polsce, podobnie jak w całej Europie, panuje wolnoamerykanka - dodaje Sieliwanowicz.

By dowiedzieć się, co naprawdę jest light, każdorazowo muszę więc przeprowadzić własne śledztwo. Wiem już jedno - producenci mi w nim nie pomogą. Z kartką i długopisem idę do supermarketu.(...)

Teoretycznie, jeśli na produkcie jest hasło "lekki", producent musi podać, co w swoim produkcie zmienił, jakie ulepszenie uprawnia go do nadania serkowi, margarynie czy czekoladzie tej nazwy - tłumaczy Sieliwanowicz. I znowu - w praktyce nie ma rozporządzenia ani instytucji, które by ten nakaz egzekwowały. Lech wprowadził piwo Lite. Opakowanie głosi: "25% mniej kalorii". Może i mniej, ale nie wiadomo, od czego: na zwykłym Lech Premium po informacji o kaloriach ślad zaginął. Lite jest odchudzone chyba tylko z procentów (ma 3,8% alkoholu, Lech Premium 5,2%), sprzedawane w butelkach 0,66 l, ale za to droższe - kosztuje 3,59 zł, a pół litra klasycznego Lecha - 2,07 zł.

To kolejna cecha produktów light - najczęściej różnica w cenie jest nieproporcjonalna do różnicy w kaloriach. Produkty light są oczywiście droższe.(...)

Na razie, gdyby ktoś chciał się do Lecha przyczepić o niejasne kryteria jego wersji light - ten Lech jest przecież Lite. Producenci żywności obchodzą nawet te przepisy, których nie ma. Na wypadek obostrzeń w kwestii użycia słowa light proponują nam: slim, fit, fitness, lekkie i 0%. To light w białych rękawiczkach - bez użycia słowa, które może ściągnąć na producenta kłopoty, a na podświadomość konsumenta działa tak samo.

- Jeśli chodzi o piwo Lite, to raczej dobra wola producenta, że umieścił tam ilość kalorii - mówi Paweł Mirosz z Zakładu Bezpieczeństwa Żywności i Żywienia Instytutu Żywności i Żywienia. - Bo o znakowaniu alkoholu, podobnie jak wód, mówi inne rozporządzenie. Natomiast jeśli chodzi o żywność, producent ma obowiązek podać na produkcie jego zawartość energetyczną, ilość tłuszczu, białka i węglowodanów.(...)

Danone wypuścił nową serię serków Activia. Ponoć "pomagają regulować pracę jelit", co skusi wszystkie osoby miewające obstrukcje i obawiające się, że z ich powodu przytyją. To stały motyw - opakowania żywności light mają nas przekonać, że kryją w sobie zagadkę zdrowia i długowieczności. - Ludzie często sądzą, że lekki znaczy zdrowszy. To kolejna pułapka - mówi dr Małgorzata Kozłowska-Wojciechowska. - Konsumenci sięgają po light, myśląc, że można jeść bezkarnie. A produkt to jest zawsze 100%: jeśli coś z niego wyjmujemy, to coś musimy włożyć. W praktyce bywa tak, że gdy zabieramy tłuszcz wkładamy np. cukier - dodaje.(...)

Jeśli chodzi o cukier, to producenci żywności light nagminnie ukrywają jego ilość w ilości węglowodanów. Chlubnym wyjątkiem jest tu makaron Lubelli FIT pełnoziarnisty, z błonnikiem (dostępny w dwóch wersjach - świderki i spaghetti) - opakowanie informuje nas bez ogródek, że jest w nim 318 kcal i 2,5 grama cukru. Świderki Primo Gusto Melissy ilością kalorii bardzo się nie różnią (350 kcal). Spaghetti Ponte - to samo i tylko o 0,5 grama tłuszczu więcej niż Melissa. O cukrze ani mru-mru, to fakt. Co prawda taniej - pół kilo Melissy jest za 2,29 zł, pół kilo Ponte - 2,49 zł, a FIT kosztuje grubo ponad 3 zł.

Najbardziej podejrzana wydaje się półka z produktami dietetycznymi. Czekolada mleczna Lekka 0% dodatku cukru firmy Wawel ma 499 kcal i 36,3 g tłuszczu. Zwykła mleczna Wawla ma tylko 34 kcal i 6 gramów tłuszczu więcej. Chrupkie pieczywo Wasa żytnie Crisp'n Light szczyci się - 23 kcal na jedną kromkę, podczas gdy zwykłe żytnie ma jedynie 5 kcal więcej, a cukru... o połowę mniej. - Nie zalecam swoim pacjentom, by przechodzili na light - słyszę dr Kozłowską-Wojciechowską. - Przeciwnie: domagam się, by dokładnie kontrolowali to, co jedzą.

Za: http://serwisy.gazeta.pl/zdrowie/1,51220,3571260.html
__________________
Czary mary nie istnieje....

Trzeba wziąć sprawy w swoje ręce....

-------------------------------

Nadzieja nie umiera nigdy
ryba82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-17, 19:26   #3111
gabka9
Zadomowienie
 
Avatar gabka9
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Żywiec / Warszawa
Wiadomości: 1 662
GG do gabka9
Dot.: Dieta plaż południowych - kto ze mną?

Cytat:
Napisane przez ryba82 Pokaż wiadomość
Dziewczyny znalazłam fajny art. o produktach light - w końcu też nas to dotyczy. Wklejam, bo myślę, że wart uwagi...
To fakt dziewczyny,zawsze czytajcie etykietki!
__________________

Siedzę i zastanawiam się co robi pozostałe 6 cudów świata


Bloguję:

WrzosowiskoMakeUp




gabka9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-17, 20:59   #3112
_Anusia_
Rozeznanie
 
Avatar _Anusia_
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 585
Dot.: Dieta plaż południowych - kto ze mną?

Dziś upływa połowa I fazy, a waga wskazuje 57 kg... Niby 2 kg mniej niż przed SB, ale fakt że ta waga utrzymuje się od trzech dni juz jest mniej zadowalająca Wczoraj wieczorkiem było 56,5 i szczerze mówiąc miałam nadzieję, że dziś też będzie chociaż te 0,5 kg mniej Ehh no ale nie poddaje się, walczę dalej.
__________________
Nie wolno się bać!
_Anusia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-18, 07:28   #3113
Suakinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 26
Dot.: Dieta plaż południowych - kto ze mną?

Mam 1 pytanko czy w I fazie mozna używać cytryny. Wczoraj kupiłam w sklepie kolonialnym herbatę z traw afrykańskich bez teiny ale nie wiem czy mogę ją wypić z cytryną. Mam ochotę na łososia z cytrynką byłby pycha
Suakinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-18, 08:12   #3114
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Dot.: Dieta plaż południowych - kto ze mną?

pewnie że cytryne można używać
__________________
kocham tą piosenkę http://www.youtube.com/watch?v=BboBncMCpws
...bo w końcu to przez nią w euforii złamałam nogę tańcząc
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-18, 08:49   #3115
malalka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: okolice Poznania
Wiadomości: 3 598
GG do malalka
Dot.: Dieta plaż południowych - kto ze mną?

witajcie plażowiczki
a miałąm od wczoraj już zacząć SB, niestey nie udało się, ale za to poćwiczyłąm
dziś już nie ma zmiłuj, mamy drugą połowę lutego a ja jeszcze w polu a przecież w tym roku musze osiagnąć ten mój cel
idę sobie wypić kawkę i ułoże jakiś jadłospis na 2-3 dni bo nie wiem co kupić
malalka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-18, 08:50   #3116
_Anusia_
Rozeznanie
 
Avatar _Anusia_
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 585
Dot.: Dieta plaż południowych - kto ze mną?

Cytat:
Napisane przez malalka Pokaż wiadomość
witajcie plażowiczki
a miałąm od wczoraj już zacząć SB, niestey nie udało się, ale za to poćwiczyłąm
dziś już nie ma zmiłuj, mamy drugą połowę lutego a ja jeszcze w polu a przecież w tym roku musze osiagnąć ten mój cel
idę sobie wypić kawkę i ułoże jakiś jadłospis na 2-3 dni bo nie wiem co kupić
Witamy i życzymy duuużo silnej woli Jejku, jak fajnie że coraz nas więcej

Ja jestem już po śniadanku- twarożek z papryką i ogórkiem + zielona herbatka a waga zmniejszyła się do 56 kurcze, powiem szczerze, że na początku nie wierzyłam w skuteczność tej diety. Tak naprawdę dalej nie pojmuje jak można jeść i chudnąć i to w tak szybkim tempie. Gdyby mi ktoś tydzień temu powiedział, że za 7 dni o tej samej porze będę ważyła 3 kilo mniej to bym go chyba wyśmiała Ahh jeszcze ta śliczna pogoda tak strasznie mnie motywuje juz sobie wyobrażam letnie wypady nad wodę w stroju kąpielowym bez obaw

A jak tam u Was Plażowiczki?
__________________
Nie wolno się bać!
_Anusia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-18, 09:02   #3117
guleczek
Rozeznanie
 
Avatar guleczek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z komputerka :D
Wiadomości: 634
GG do guleczek Send a message via Skype™ to guleczek
Dot.: Dieta plaż południowych - kto ze mną?

no ja tak wracam od jakiegos miesiaca chyba.....aaaaaaaaaaa.... dupa! wracam! bo mi sie oponka robi!! biały chlebek itp. czyli prawie całkowity powrot na stare smieci :/ wracam, od dziś. Wiem jakie ta dieta daje rezultaty wiec wracam i przez najblizsze dwa tygodnie zadncyh grzechow! Jakiem Guleczek!
__________________
Mam 152 cm wzrostu, małe jest piękne
67kg-->64,8kg-->45kg

Dbam o włosy- pokochałam moje kręciołki! STOP prostownicy!

Wybrałam pielęgnację włosów z marką Braun
guleczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-18, 09:16   #3118
chmurencja
Raczkowanie
 
Avatar chmurencja
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 30
Dot.: Dieta plaż południowych - kto ze mną?

Oficjalnie witajcie dziewczyny.
Sledzilam watek, jednak do tej pory nie zabralam glosu.
Na dietce (I faza) jestem juz 7 dzien. Trzymalam sie dzielnie, absolutnie zadnych grzechów, waga spadała o 2,5 kilo . Wczoraj wieczorem trafiło mnie. Wszamałam mleczną princessę maxi i 6 kostek gorzkiej czekolady goplany.

Zaluje jak nigdy w swiecie ! Pierwszy raz w zyciu tak dobrze mi szlo, absolutnie nie ciagnelo mnie w strone slodyczy, ale no poprostu mialam jakis cholerny napad i chwile slabosci w dniu 6tym.

Pytanie do Was mam zatem takie: czy muszę zaczynać od początku ???
chmurencja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-18, 09:21   #3119
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Dot.: Dieta plaż południowych - kto ze mną?

ja w domu zjadłam śniadanko (jajecznica + sałatka z kapusty piekińskiej) i wypiłam kubek czerwonej herbaty
teraz w pracy popijam kawe

p.s. miałam pytanka dot. fasoli... miałam akurat puszke czerwonej fasoli KIDNEY w zalewie Bonduelle i w składzie nie ma cukru, więc można jeść prawda? ja i tak wysypuje zawsze tą fasole do sitka i płucze wodą bo nie lubie tego sosu

p.s. ja też zawsze robie sobie menu na całą faze... biore zawsze pod uwage np. czy pracuje itp. To zawsze ułatwia robienie jedzonka.
__________________
kocham tą piosenkę http://www.youtube.com/watch?v=BboBncMCpws
...bo w końcu to przez nią w euforii złamałam nogę tańcząc
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-18, 09:23   #3120
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Dot.: Dieta plaż południowych - kto ze mną?

Cytat:
Napisane przez chmurencja Pokaż wiadomość
Oficjalnie witajcie dziewczyny.
Sledzilam watek, jednak do tej pory nie zabralam glosu.
Na dietce (I faza) jestem juz 7 dzien. Trzymalam sie dzielnie, absolutnie zadnych grzechów, waga spadała o 2,5 kilo . Wczoraj wieczorem trafiło mnie. Wszamałam mleczną princessę maxi i 6 kostek gorzkiej czekolady goplany.

Zaluje jak nigdy w swiecie ! Pierwszy raz w zyciu tak dobrze mi szlo, absolutnie nie ciagnelo mnie w strone slodyczy, ale no poprostu mialam jakis cholerny napad i chwile slabosci w dniu 6tym.

Pytanie do Was mam zatem takie: czy muszę zaczynać od początku ???
nie musisz zaczynać od początku. To przecież tylko jeden grzeszek. Postaraj się tylko żeby one się nie zdarzały a jak już to bardzo rzadko
__________________
kocham tą piosenkę http://www.youtube.com/watch?v=BboBncMCpws
...bo w końcu to przez nią w euforii złamałam nogę tańcząc
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:37.