AMILIE Mineral Cosmetics - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-23, 17:53   #1081
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: AMILIE Mineral Cosmetics

Cytat:
Napisane przez Emilia 25 Pokaż wiadomość
Czy Hakuro h24 nada się do mineralnego różu? Muszę kupić dobry pędzel. I mam pytanie: jak nakładacie róż. Na pędzel i strzepujecie nadmiar? Szkoda mi go marnować chociaż i tak biorę minimalną ilość i pewnie będę używać do końca życia.
MamaAmelka pisała niedawno, że nakłada skunksem, wiec też spróbowałam i przy takiej aplikacji proszku schodzi mniej. Fajny taki skunks, mam też wersję mini, ale to już do różu się nie bardzo nadaje i w sumie to nie wiem, do czego on jest.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 18:45   #1082
Emilia 25
404 Not Found
 
Avatar Emilia 25
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 904
Dot.: AMILIE Mineral Cosmetics

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
MamaAmelka pisała niedawno, że nakłada skunksem, wiec też spróbowałam i przy takiej aplikacji proszku schodzi mniej. Fajny taki skunks, mam też wersję mini, ale to już do różu się nie bardzo nadaje i w sumie to nie wiem, do czego on jest.
Właśnie coś mi się w głowie kołatało, że była mowa o tym. Zaraz się cofnę.
__________________
J
Emilia 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 07:44   #1083
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: AMILIE Mineral Cosmetics

Cytat:
Napisane przez nelyen Pokaż wiadomość
u mnie koniec pierwszego opakowania pine nut, drugie już czeka kupione w promocji, ale chyba będę musiała zrobić odwyk od minerałów :/ na czubku nosa od jakiegoś czasu pojawiają mi się suche skórki i nic na nie nie pomaga :/ wygląda to fatalnie - pudrowa konsystencja podkładu tylko to podkreśla, nos się do tego szybko zaczyna świecić. no masakra. akurat strefę T mam dość świecącą, więc matuję dodatkowo mikro ilością kolorówkowego primera kaolinowego z mikrosferami. mat jako taki się trzyma, tylko te nieszczęsne skórki >.<
a chyba już bardziej dopieścić pielęgnacyjnie skóry nie dam rady, wszystko jest idealnie poza tymi skórkami... chyba na jakiś czas wrócę do BB z misshy, akurat filtrzyk na wiosnę się lekki przyda

no, ponarzekałam i od razu mi lepiej
Spróbuj do kremu na noc dodać olejek arganowy
Ratuje mnie w okresach suszy. Tyle, ze ja to na dzień go też daję. Jeśli masz tendencję do błysku to może Ci nie podejść na dzień.
W MarokoSklep jest niedrogi. Od 17 za 30 ml czy jakoś tak
__________________
Jeśli znajdziesz link w przypadkowym słowie w moim poście, to jest to ukryta reklama wstawiona przez Wizaż.
Gdy chcę się czymś podzielić link wstawiam pod słowo KLIK.
04.11.2015
Instagram
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 12:15   #1084
nelyen
Zadomowienie
 
Avatar nelyen
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 761
Dot.: AMILIE Mineral Cosmetics

Dzięki Śniegowa, arganowego uzywam tak jak piszesz na noc, do tego czasem kropla miodu, czasem jak mnie syfi to odrobina olejku z drzewa herbacianego, czasem jeszcze witamina a+e. Pod krem idzie serum z wit. C z ZSK. Krem jakiego uzywam to hipoalergiczny bialy jeleń, mój chłopak tez go używa i u niego wszelkie suchości zniknęły, a mial większe problemy ode mnie i oczywiscie nie podrasowuje sobie tego kremu, tylko używa sam.

Cerę mam teraz raczej normalną, tylko ta strefa T... I przeklęte skórki :/ dlatego juz mi witki opadają i o cale zlo obwiniam mineraly.


Sent from my RM-875_eu_poland_956 using Tapatalk
__________________
bo nie ma za małych lub za dużych piersi

Więc nie za cnoty i charakter nagrodą jest miłość i nie za posłuszeństwo ani lojalność, ale za wdzięk i niepokorność, za życie samo w sobie w całej jego oczywistości. Wielka jest bowiem w nas potrzeba kochania.

Julia Hartwig, Kot Maurycy
nelyen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 13:03   #1085
gabiG4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 108
Dot.: AMILIE Mineral Cosmetics

Cytat:
Napisane przez nelyen Pokaż wiadomość
Dzięki Śniegowa, arganowego uzywam tak jak piszesz na noc, do tego czasem kropla miodu, czasem jak mnie syfi to odrobina olejku z drzewa herbacianego, czasem jeszcze witamina a+e. Pod krem idzie serum z wit. C z ZSK. Krem jakiego uzywam to hipoalergiczny bialy jeleń, mój chłopak tez go używa i u niego wszelkie suchości zniknęły, a mial większe problemy ode mnie i oczywiscie nie podrasowuje sobie tego kremu, tylko używa sam.

Cerę mam teraz raczej normalną, tylko ta strefa T... I przeklęte skórki :/ dlatego juz mi witki opadają i o cale zlo obwiniam mineraly.


Sent from my RM-875_eu_poland_956 using Tapatalk
Wypróbuj koniecznie peeling enzymatyczny z Biochemii Urody. Działa cuda na suche skórki tak jakby je rozpuszczał.. i to już po pierwszym użyciu! Daj znać jak się u Ciebie sprawdził jeśli się na niego zdecydujesz bo sama jestem ciekawa czy będziesz miała podobne odczucia
gabiG4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 13:16   #1086
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: AMILIE Mineral Cosmetics

Cytat:
Napisane przez gabiG4 Pokaż wiadomość
Wypróbuj koniecznie peeling enzymatyczny z Biochemii Urody. Działa cuda na suche skórki tak jakby je rozpuszczał.. i to już po pierwszym użyciu! Daj znać jak się u Ciebie sprawdził jeśli się na niego zdecydujesz bo sama jestem ciekawa czy będziesz miała podobne odczucia
Ten z bromelainą? U mnie ona nic nie robiła, podobnie zresztą jak każdy inny enzymatyczny peeling. Na niektóre skóry działają chyba tylko mechaniczne metody.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 13:18   #1087
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: AMILIE Mineral Cosmetics

Cytat:
Napisane przez gabiG4 Pokaż wiadomość
Wypróbuj koniecznie peeling enzymatyczny z Biochemii Urody. Działa cuda na suche skórki tak jakby je rozpuszczał.. i to już po pierwszym użyciu! Daj znać jak się u Ciebie sprawdził jeśli się na niego zdecydujesz bo sama jestem ciekawa czy będziesz miała podobne odczucia
Lepszy od niego jest Papaya Enzym od Frutique.
Ale faktycznie ten z BU jest przyjemny
__________________
Jeśli znajdziesz link w przypadkowym słowie w moim poście, to jest to ukryta reklama wstawiona przez Wizaż.
Gdy chcę się czymś podzielić link wstawiam pod słowo KLIK.
04.11.2015
Instagram
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-24, 13:34   #1088
gabiG4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 108
Dot.: AMILIE Mineral Cosmetics

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ten z bromelainą? U mnie ona nic nie robiła, podobnie zresztą jak każdy inny enzymatyczny peeling. Na niektóre skóry działają chyba tylko mechaniczne metody.
Tak z bromelainą. Miałam na uwadze tylko problem z suchymi skórkami bo ten efekt był u mnie od razu zauważalny. Zaraz po użyciu peelingu skóra jest gładziutka i przyjemna w dotyku, a żadna sucha skórka niewidoczna.
gabiG4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 13:46   #1089
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: AMILIE Mineral Cosmetics

Cytat:
Napisane przez gabiG4 Pokaż wiadomość
Tak z bromelainą. Miałam na uwadze tylko problem z suchymi skórkami bo ten efekt był u mnie od razu zauważalny. Zaraz po użyciu peelingu skóra jest gładziutka i przyjemna w dotyku, a żadna sucha skórka niewidoczna.
Frutique działa ciut mocniej. Lekko wygładza zmarszczki
__________________
Jeśli znajdziesz link w przypadkowym słowie w moim poście, to jest to ukryta reklama wstawiona przez Wizaż.
Gdy chcę się czymś podzielić link wstawiam pod słowo KLIK.
04.11.2015
Instagram
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 16:17   #1090
nelyen
Zadomowienie
 
Avatar nelyen
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 761
Dot.: AMILIE Mineral Cosmetics

O, to po wyplacie spróbuje ktoregos z tych peelingow koniecznie. Jakoś mechaniczne o dziwo tez mi na to nie pomagaja.

Dzięki


Sent from my RM-875_eu_poland_956 using Tapatalk
__________________
bo nie ma za małych lub za dużych piersi

Więc nie za cnoty i charakter nagrodą jest miłość i nie za posłuszeństwo ani lojalność, ale za wdzięk i niepokorność, za życie samo w sobie w całej jego oczywistości. Wielka jest bowiem w nas potrzeba kochania.

Julia Hartwig, Kot Maurycy
nelyen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-27, 09:28   #1091
gabiG4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 108
Dot.: AMILIE Mineral Cosmetics

Śniegowa masz skład do tego Twojego peelingu Frutique? Nie mogę go nigdzie znaleźć.. w BU cenię sobie naturalny skład, konserwanty i inne podobne dziadostwo są tylko tam gdzie jest to konieczne. Jestem ostrożna w nakładaniu różnych mazideł, moja pielęgnacja ogranicza się do minimum. Wole ciut mniejsze działanie ale muszę być pewna że to co nakładam na twarz nie zawiera żadnego syfu
gabiG4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-27, 09:35   #1092
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: AMILIE Mineral Cosmetics

Cytat:
Napisane przez gabiG4 Pokaż wiadomość
Śniegowa masz skład do tego Twojego peelingu Frutique? Nie mogę go nigdzie znaleźć.. w BU cenię sobie naturalny skład, konserwanty i inne podobne dziadostwo są tylko tam gdzie jest to konieczne. Jestem ostrożna w nakładaniu różnych mazideł, moja pielęgnacja ogranicza się do minimum. Wole ciut mniejsze działanie ale muszę być pewna że to co nakładam na twarz nie zawiera żadnego syfu
U Hatsu na blogu jest KLIK
__________________
Jeśli znajdziesz link w przypadkowym słowie w moim poście, to jest to ukryta reklama wstawiona przez Wizaż.
Gdy chcę się czymś podzielić link wstawiam pod słowo KLIK.
04.11.2015
Instagram
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-27, 18:16   #1093
gabiG4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 108
Dot.: AMILIE Mineral Cosmetics

Cytat:
Napisane przez Śniegowa Pokaż wiadomość
U Hatsu na blogu jest KLIK
Peg tak wysoko w składzie?! zostaję przy BU
gabiG4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-28, 07:32   #1094
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: AMILIE Mineral Cosmetics

Cytat:
Napisane przez gabiG4 Pokaż wiadomość
Peg tak wysoko w składzie?! zostaję przy BU
Myślę, że takie niemal fanatyczne śledzenie składów jest przesadą. Z powietrza zgarniamy takie ilości trucizn, że nie ma co panikować. Ale oczywiście nie namawiam. Ten z BU daje radę. Choć IMHO wychodzi bardzo drogo bo jest niewydajny.
Poza tym jak używałam go częściej, to wyskakiwały mi drobne krostki.
__________________
Jeśli znajdziesz link w przypadkowym słowie w moim poście, to jest to ukryta reklama wstawiona przez Wizaż.
Gdy chcę się czymś podzielić link wstawiam pod słowo KLIK.
04.11.2015
Instagram
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-28, 08:16   #1095
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: AMILIE Mineral Cosmetics

Cytat:
Napisane przez gabiG4 Pokaż wiadomość
Peg tak wysoko w składzie?! zostaję przy BU
Cytat:
Napisane przez Śniegowa Pokaż wiadomość
Myślę, że takie niemal fanatyczne śledzenie składów jest przesadą. Z powietrza zgarniamy takie ilości trucizn, że nie ma co panikować. Ale oczywiście nie namawiam. Ten z BU daje radę. Choć IMHO wychodzi bardzo drogo bo jest niewydajny.
Poza tym jak używałam go częściej, to wyskakiwały mi drobne krostki.
Peg-8 to przecie nawilżacz jest.
No chyba, że kogoś pegi podrażniają, ale to się aż tak często nie zdarza.
Ja ostatnio odchodzę prawie w ogóle od analizowania składów, bo już nie raz coś o fajnym składzie spisało się fatalnie i odwrotnie też. Moja skóra i włosy nie znają się na składach, ale swoje wiedzą
Tylko w kremach patrzę, czy nie ma Isopropylu Myristate, bo ten dziad to na 100% mnie zapycha.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-28, 08:27   #1096
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: AMILIE Mineral Cosmetics

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Peg-8 to przecie nawilżacz jest.
No chyba, że kogoś pegi podrażniają, ale to się aż tak często nie zdarza.
Ja ostatnio odchodzę prawie w ogóle od analizowania składów, bo już nie raz coś o fajnym składzie spisało się fatalnie i odwrotnie też. Moja skóra i włosy nie znają się na składach, ale swoje wiedzą
Tylko w kremach patrzę, czy nie ma Isopropylu Myristate, bo ten dziad to na 100% mnie zapycha.
Widzę, ze masz podobne podejście
Mnie na 100% zapycha parafina. Utrudnia to zakupy, bo często ładują ja do kremów dla suchej cery
__________________
Jeśli znajdziesz link w przypadkowym słowie w moim poście, to jest to ukryta reklama wstawiona przez Wizaż.
Gdy chcę się czymś podzielić link wstawiam pod słowo KLIK.
04.11.2015
Instagram
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-28, 14:09   #1097
maadziulek91
Zadomowienie
 
Avatar maadziulek91
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 974
Dot.: AMILIE Mineral Cosmetics

Hej dziewczyny
Proszę Was o pomoc
Przyznaję się, że nie czytałam wątku ale muszę coś zamówić do twarzy i zależy mi na czasie a pewnie taką odpowiedź bym tu znalazła.
Otóż, do tej pory używałam podkładu AM matującego odcień natural fairest. Teraz chcę spróbować Amilie i moje pytanie brzmi, jaki jest najbardziej zbliżony kolor z tej z tej firmy??
Ten natural fairest z AM jest ok, jednak zbyt różowy, więc myślałam o golden fair z Amilie, dobrze trafiłam? doradźcie coś, nie chcę zamawiać próbek, tylko od razu pełne opakowanie. Z góry dziękuję
__________________
Tran + pokrzywa + cynk + siemię lniane
maadziulek91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-28, 16:46   #1098
AncientQueen
Rozeznanie
 
Avatar AncientQueen
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 810
Dot.: AMILIE Mineral Cosmetics

Cytat:
Napisane przez maadziulek91 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Proszę Was o pomoc
Przyznaję się, że nie czytałam wątku ale muszę coś zamówić do twarzy i zależy mi na czasie a pewnie taką odpowiedź bym tu znalazła.
Otóż, do tej pory używałam podkładu AM matującego odcień natural fairest. Teraz chcę spróbować Amilie i moje pytanie brzmi, jaki jest najbardziej zbliżony kolor z tej z tej firmy??
Ten natural fairest z AM jest ok, jednak zbyt różowy, więc myślałam o golden fair z Amilie, dobrze trafiłam? doradźcie coś, nie chcę zamawiać próbek, tylko od razu pełne opakowanie. Z góry dziękuję
Polecałabym coś z gamy natural, ewentualnie olive, być może pasowałoby coś z beige (nie próbowałam); dla mnie Natural Fairest AM był zbyt różowy, z kolei Goldeny od Amilie wydawały się zbyt żółte, a już na pewno miały zbyt ciepły kolor.
A, i poziom pierwszy jest w Annabelle nieco ciemniejszy, fairest AM = coś pomiędzy 1/2 Amilie.
__________________
Moja wymianka - klik!

Edytowane przez AncientQueen
Czas edycji: 2014-03-28 o 16:48
AncientQueen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-29, 12:19   #1099
maadziulek91
Zadomowienie
 
Avatar maadziulek91
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 974
Dot.: AMILIE Mineral Cosmetics

Cytat:
Napisane przez AncientQueen Pokaż wiadomość
Polecałabym coś z gamy natural, ewentualnie olive, być może pasowałoby coś z beige (nie próbowałam); dla mnie Natural Fairest AM był zbyt różowy, z kolei Goldeny od Amilie wydawały się zbyt żółte, a już na pewno miały zbyt ciepły kolor.
A, i poziom pierwszy jest w Annabelle nieco ciemniejszy, fairest AM = coś pomiędzy 1/2 Amilie.
zamówiłam jednak próbki
__________________
Tran + pokrzywa + cynk + siemię lniane
maadziulek91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-30, 15:08   #1100
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: AMILIE Mineral Cosmetics

Jeżeli soft honey mógłby być żółtszy, to natural nie mam co próbować, nie? Celowałam w drugi, lub trzeci poziom- widzę, że drugi jest bardzo w porządku, choć spodziewałam się, że 3 będzie lepsza. Teraz się zastanawiam, czy zaryzykować i od razu kupić sezame, czy jednak pójść w próbki.
Odnośnie ilości produktu w saszetkach Amilie- to nie ona jest problemem, lecz sama saszetka- koszmar
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-31, 00:57   #1101
AncientQueen
Rozeznanie
 
Avatar AncientQueen
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 810
Dot.: AMILIE Mineral Cosmetics

Cytat:
Napisane przez K_cieciorka Pokaż wiadomość
Jeżeli soft honey mógłby być żółtszy, to natural nie mam co próbować, nie? Celowałam w drugi, lub trzeci poziom- widzę, że drugi jest bardzo w porządku, choć spodziewałam się, że 3 będzie lepsza. Teraz się zastanawiam, czy zaryzykować i od razu kupić sezame, czy jednak pójść w próbki.
Odnośnie ilości produktu w saszetkach Amilie- to nie ona jest problemem, lecz sama saszetka- koszmar
Tak, nie masz co celować w natural, ja skupiłabym się na goldenach. Sesame pewnie będzie Ci pasował, ale mimo wszystko najpierw kupiłabym sobie kilka próbek i upewniła się, czy na pewno będzie jakoś wyglądał. Ja byłam go pewna, a tu bum... Przy większej ilości nakładanej na twarz zamieniałam się w Chińczyka
Dla mnie Soft Honey był zbyt pomarańczowy, Sesame zbyt żółty, Cashmere jest z nich wszystkich najlepszy, ale nadal wybijają mi czasami lekko pomarańczowe tony... Może następnym razem spróbuję z Pine Nut? Tylko będę musiała dokupić kilka próbek z poziomu 1, ponieważ ciągle mi się wydaje, że minimalnie jaśniejszy byłby lepszy.

Edytowane przez AncientQueen
Czas edycji: 2014-03-31 o 00:58
AncientQueen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-31, 09:19   #1102
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: AMILIE Mineral Cosmetics

Stwierdzam po wczorajszych testach, że podkłady Amilie mają całkiem skuteczny filtr
__________________
Jeśli znajdziesz link w przypadkowym słowie w moim poście, to jest to ukryta reklama wstawiona przez Wizaż.
Gdy chcę się czymś podzielić link wstawiam pod słowo KLIK.
04.11.2015
Instagram
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 01:04   #1103
AncientQueen
Rozeznanie
 
Avatar AncientQueen
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 810
Dot.: AMILIE Mineral Cosmetics

Cytat:
Napisane przez Śniegowa Pokaż wiadomość
Stwierdzam po wczorajszych testach, że podkłady Amilie mają całkiem skuteczny filtr
A w jaki sposób oceniasz skuteczność filtra? Ja nie umiem przy długofalowym używaniu, co mówić o jednym dniu
AncientQueen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 07:31   #1104
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: AMILIE Mineral Cosmetics

Cytat:
Napisane przez AncientQueen Pokaż wiadomość
A w jaki sposób oceniasz skuteczność filtra? Ja nie umiem przy długofalowym używaniu, co mówić o jednym dniu
Bardzo prosto

Zazwyczaj w taką pogodę już z pół godziny wystarcza bym przybrała uroczy purpurowy kolor. W niedzielę nie było nic.
Oczywiście miałam na twarzy krem- pielęgnacyjny z filtrem.
Jak wróciliśmy (a łaziliśmy na prawdę długo) to Szczęście skończył z zaczerwienioną twarzą, a ja nie.
__________________
Jeśli znajdziesz link w przypadkowym słowie w moim poście, to jest to ukryta reklama wstawiona przez Wizaż.
Gdy chcę się czymś podzielić link wstawiam pod słowo KLIK.
04.11.2015
Instagram
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 07:52   #1105
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: AMILIE Mineral Cosmetics

Cytat:
Napisane przez Śniegowa Pokaż wiadomość
Bardzo prosto

Zazwyczaj w taką pogodę już z pół godziny wystarcza bym przybrała uroczy purpurowy kolor. W niedzielę nie było nic.
Oczywiście miałam na twarzy krem- pielęgnacyjny z filtrem.
Jakim filtrem?

Cytat:
Napisane przez Śniegowa Pokaż wiadomość
Jak wróciliśmy (a łaziliśmy na prawdę długo) to Szczęście skończył z zaczerwienioną twarzą, a ja nie.
Ja się obawiam, że u mnie to nie przejdzie. Przynajmniej rok temu z Annabelle nie przeszło. Podkład się jednak ściera i u mnie nie wystarczył. Poparzenie nie przeszło w opaleniznę tylko dzięki Snail Nutrition Skin79, który miał rozjaśniającą arbutynę. W tym roku już niczego takiego nie mam i dla swojego własnego dobra muszę się czym prędzej rozejrzeć za jakimś nie bielącym filtrem, chociaż SPF30 i PPD 20. O tym, że będzie się nadawał pod makijaż to nawet nie śmiem marzyć
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 08:06   #1106
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: AMILIE Mineral Cosmetics

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jakim filtrem?



Ja się obawiam, że u mnie to nie przejdzie. Przynajmniej rok temu z Annabelle nie przeszło. Podkład się jednak ściera i u mnie nie wystarczył. Poparzenie nie przeszło w opaleniznę tylko dzięki Snail Nutrition Skin79, który miał rozjaśniającą arbutynę. W tym roku już niczego takiego nie mam i dla swojego własnego dobra muszę się czym prędzej rozejrzeć za jakimś nie bielącym filtrem, chociaż SPF30 i PPD 20. O tym, że będzie się nadawał pod makijaż to nawet nie śmiem marzyć
Chyba 15, ale głowy nie dam.
Ale to taki standardowy. Jak bym wyszła na tyle godzin tylko z nim, to bym chyba z pęcherzami skończyła

Mi się nie ściera. Wieczorem jak zmywam to widzę.
W sumie to szczerze mówiąc zapomniałam jakiegoś mocniejszego filtra nałożyć. Jeszcze nie przestawiłam się na czas: jest słońce. Choć i to zimowe potrafiło sprawić że wracałam z lekko piekąca twarzą.
Zazwyczaj jednak, nawet na miejskie łażenie, używam SunOzon. Niby nie dedykowane do twarzy, ale nie zapychają mnie (jak Pharmaceris na przykład- to był dramat). Z tym, ze ja nie używam filtrów by nie opalić się wcale, raczej, by zrobić to względnie bezpiecznie i komfortowo. Nie jestem ortodoksem w tej materii



Na fanpejdżu pisali, ze mają filtry, ale nie wiem na jakim poziomie.
__________________
Jeśli znajdziesz link w przypadkowym słowie w moim poście, to jest to ukryta reklama wstawiona przez Wizaż.
Gdy chcę się czymś podzielić link wstawiam pod słowo KLIK.
04.11.2015
Instagram

Edytowane przez Śniegowa
Czas edycji: 2014-04-01 o 08:08
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 12:42   #1107
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: AMILIE Mineral Cosmetics

Muszą mieć filtry, przecież zawierają dwutlenek tytanu i tlenek cynku . Zapewne standardowe 15SPF.

Przyznam, że z filtrami mam problem- wszędzie trąbią, że liczba SPF określa tylko czas, w jakim jesteśmy chronione, a nie stopień ochrony. Czyli należałoby się co chwila zmywać i smarować na nowo. Robię to tylko nad wodą/w wakacje. Od 10 lat używam retinoidy, kiedyś używałam kwasy, a teraz dodatkowo ponownie stosuję krem z kwasem miejscowo (już z własnej inicjatywy- tym razem nie dermatologa). Oczywiście dermatolożka mówiła o konieczności stosowania filtrów, ale nie pamiętam, czy wspomniała, ze w związku ze stosowaniem leków. Nie powiedziała natomiast dlaczego, więc potraktowałam to jako mamusine "trzeba używać filtrów, bo się oparzysz" i puściłam mimo uszu. Byłam nastolatką, nie miałam pojęcia co to retinoidy, ani że są jakieś kremy z kwasami, po prostu kupowałam to, co mi zapisano. Filtrów nie cierpiałam, bo były tłuste i świecące, a oparzenia były jak wygrana na loterii- trafiały się wszystkim w około, tylko nie mnie. Do dziś dnia oparzenia słoneczne miałam trzy razy, a w tym ani razu na twarzy, nie licząc lekkiego rumieńca, który do wieczora brązowiał.
Dalej nie wiem do końca, dlaczego te filtry przy retinoidach- ze względu na ochronę podrażnionej skóry, czy psucie się retinoidów w świetle? Przy kwasach jest to dla mnie bardziej oczywiste.
Najbardziej przemawia do mnie starzenie się skóry i ciemnienie krostek. Za to co z przyswajaniem witaminy D przez skórę, które to filtry skutecznie blokują? Ponadto filtry wcale takie lekkie nie są, więc dziwi mnie nakładanie ich nawet, gdy spędzamy dzień w domu- jak Arsenic. Pozostaję sceptyczna do filtro obsesji, tym bardziej, że lubię lekką opaleniznę. W lato na twarz zawsze, zimą, na śnieg- na twarz też zawsze, ale reszta ciała- tylko gdy idę nad wodę, leżę plackiem lub grzeje naprawdę silnie. Również dlatego, że w mojej walce z trądzikiem młodzieńczym słońce miało duży udział- po lecie buzia i plecy wyglądały bardzo ładnie.
Zdjęcia które można zobaczyć na blogu kosmotolog są naprawdę przekonujące- warto zerknąć (porównania bliźniaczek i osób, które życie spędziły przy oknie z jednej strony), to na mnie zrobiło duże wrażenie i wdrożyło postanowienie pamiętać o filtrach na co dzień. Sądzę jednak, że dużo w tej całej nagonce świadomego działania firm filtry produkujących. Pewnie gdyby były łatwiejsze w stosowaniu (np. świecą się, bielą, wysuszają, są tłuste, ważą się z makijażem), częściej bym po nie sięgała, może i na co dzień. Póki co zwykły krem jest dla mnie ważniejszy, ale nie mówię nie i testuję.
Jeszcze jedna sprawa. Czy nakładając podkład nie ścieram filtra? A może wmasowuję? Staram się delikatnie, ale mam pewne obawy. Niektóre filtry tak bielą, że nie da się bez makijażu na nich pokazać się światu.
Ale się rozpisałam, w dodatku trochę offtopowo...

Co do Amilie. Testowałam Honey 2 i Natural 2. Żaden nie jest bardzo zły, ale oba są po równo nieidealne (spodziewałam się, że ten drugi będzie gorszy). Ładnie się wtapiają, są dużo lepiej zmielone niż Annabelle, takie miałkie. Łatwo się nakładają, choć brakuje mi lekkiego efektu rozświetlenia. Natural jest trochę za różowy, ale minimalnie, bo to naprawdę neutralny odcień, a Honey trochę za brzoskwiniowy. Drugi poziom głębi wydaje się dobry, jaśniejszy na pewno nie, spróbuję jeszcze trójki. Trochę się spodziewam, że w lato będę czymś pomiędzy i trzeba by mieszać, ewentualnie "konturować". Nie wiem, czy Goldeny nie będą za żółte, ale jeśli tylko troszkę, to wolę trochę za żółty niż trochę zbyt brzoskwiniowy/różowy, bo wydaje mi się, że to daje u mnie lepszy, zdrowszy i żywszy efekt, a w razie czego lepiej radzi sobie z rumieńcami.
Bardzo dobre wrażenie zrobił na mnie korektor Sunrise. Miałam do czynienia z PeepO LL, ale to zupełnie inny produkt. Nie stosuję nic pod oczy, ale zrobiłam próbę i wyszło co najmniej nieźle. Jeszcze nie wiem do końca, jak go zużyję.
Macie może porównanie korektora light i medium? Light wydaje się minimalnie za troszeczkę i mógłby być żółtszy. Jakich wy używacie do podkładu o poziomie 2?

Generalnie bardzo na plus. Amilie robi świetne wrażenie, produkty spełniają moje oczekiwania, jak wprowadzą nowe formuły i znajdzie się tam jakaś rozświetlająca, to będzie bosko. kolorówkę mają świetnie przygotowaną, podział na tony jest bardzo czytelny i wydaje się wynikać z trafnej obserwacji odcieni skóry. Też cenię sobie brudne róże Annabelle, ale przy Amielie dostałam oczopląsu.
Jak wprowadzą pędzle i większy wybór pudrów nie będą niczym odbiegać od amerykańskich firm. Na cieniach mi nie zależy.

Muszę jednak jeszcze raz wspomnieć, bo to jest tak głupie, że aż boli. Te próbki są rzeczywiście tragiczne. I nie ilość- jest taka sama, jak wszędzie w strunach, choć większa z pewnością byłaby lepsza, ale to opakowania! Sztywne, zaginające się, nieprzezroczyste... koszmarne.

Powiedzcie jeszcze- Olive z Amilie są raczej jak neutralne, niż jak złote, prawda?

Edytowane przez K_cieciorka
Czas edycji: 2014-04-01 o 13:02
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 12:50   #1108
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: AMILIE Mineral Cosmetics

Rozpisałaś, faktycznie, ale myślę, ze masz rację.
Ta 15 jak poruszamy się po mieście w zupełności wystarczy. Szczególnie gdy przebiegamy od/do autobusu czy samochodu.

Byłam szczerze zaskoczona, ze niedzielne słońce nie spowodowało u mnie efektu raczka, tym bardziej, że Szczęście, który ma odporniejszą na słońce skórę ode mnie, miał spory rumień.
Cieszy mnie to w sumie, bo fizyczny filtr uważam za lepszy od chemicznego.
__________________
Jeśli znajdziesz link w przypadkowym słowie w moim poście, to jest to ukryta reklama wstawiona przez Wizaż.
Gdy chcę się czymś podzielić link wstawiam pod słowo KLIK.
04.11.2015
Instagram
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 14:02   #1109
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: AMILIE Mineral Cosmetics

Cytat:
Napisane przez K_cieciorka Pokaż wiadomość
Najbardziej przemawia do mnie starzenie się skóry i ciemnienie krostek. Za to co z przyswajaniem witaminy D przez skórę, które to filtry skutecznie blokują? Ponadto filtry wcale takie lekkie nie są, więc dziwi mnie nakładanie ich nawet, gdy spędzamy dzień w domu- jak Arsenic. Pozostaję sceptyczna do filtro obsesji, tym bardziej, że lubię lekką opaleniznę. W lato na twarz zawsze, zimą, na śnieg- na twarz też zawsze, ale reszta ciała- tylko gdy idę nad wodę, leżę plackiem lub grzeje naprawdę silnie. Również dlatego, że w mojej walce z trądzikiem młodzieńczym słońce miało duży udział- po lecie buzia i plecy wyglądały bardzo ładnie.
Zdjęcia które można zobaczyć na blogu kosmotolog są naprawdę przekonujące- warto zerknąć (porównania bliźniaczek i osób, które życie spędziły przy oknie z jednej strony), to na mnie zrobiło duże wrażenie i wdrożyło postanowienie pamiętać o filtrach na co dzień. Sądzę jednak, że dużo w tej całej nagonce świadomego działania firm filtry produkujących. Pewnie gdyby były łatwiejsze w stosowaniu (np. świecą się, bielą, wysuszają, są tłuste, ważą się z makijażem), częściej bym po nie sięgała, może i na co dzień. Póki co zwykły krem jest dla mnie ważniejszy, ale nie mówię nie i testuję.
Jeszcze jedna sprawa. Czy nakładając podkład nie ścieram filtra? A może wmasowuję? Staram się delikatnie, ale mam pewne obawy. Niektóre filtry tak bielą, że nie da się bez makijażu na nich pokazać się światu.
Ale się rozpisałam, w dodatku trochę offtopowo...
Bloga Arsenic lubię, ale mam dokładnie odwrotne doświadczenia z kilkoma produktami tam chwalonymi, więc w ogóle nie kieruję się tymi opisami.
Dla mnie nie ma wchłaniającego się filtra, na który można położyć makijaż i dobrze wyglądać. Nawet prosiłam dziewczyny na wątku filtrowym o wklejenie zdjęć makijażu na filtrach i wreszcie się przekonałam, że rzeczywiście u niektórych to może ładnie i naturalnie wyglądać. Ale u mnie nie, dlatego jak znajdę niebielący filtr na ten rok, to nie łudzę się, że będę mogła się na niego malować A opalić się nie chcę i nie lubię, lubię za to mój różowy odcień facjaty i nie chcę musieć zmieniać podkładu. Chociaż jakiś czas temu omamiona tymi próbeczkami jak kot napłakał zamówiłam Summer Sand, który okazał się za ciemny, więc może jak chcąc nie chcąc się opalę, to będzie jak znalazł

Cytat:
Napisane przez K_cieciorka Pokaż wiadomość
Co do Amilie. Testowałam Honey 2 i Natural 2. Żaden nie jest bardzo zły, ale oba są po równo nieidealne (spodziewałam się, że ten drugi będzie gorszy). Ładnie się wtapiają, są dużo lepiej zmielone niż Annabelle, takie miałkie. Łatwo się nakładają, choć brakuje mi lekkiego efektu rozświetlenia. Natural jest trochę za różowy, ale minimalnie, bo to naprawdę neutralny odcień, a Honey trochę za brzoskwiniowy. Drugi poziom głębi wydaje się dobry, jaśniejszy na pewno nie, spróbuję jeszcze trójki. Trochę się spodziewam, że w lato będę czymś pomiędzy i trzeba by mieszać, ewentualnie "konturować". Nie wiem, czy Goldeny nie będą za żółte, ale jeśli tylko troszkę, to wolę trochę za żółty niż trochę zbyt brzoskwiniowy/różowy, bo wydaje mi się, że to daje u mnie lepszy, zdrowszy i żywszy efekt, a w razie czego lepiej radzi sobie z rumieńcami.
To ja mam pytanie: jak się mają Naturale do Beige? Mam teraz Cream Beige, ale czasami wydaje mi się, że gdzieniegdzie wybija z niego pomarańcz. Nawet porobiłam foty, na niektórych wygląda normalnie na innych ciut nieteges. Mam też oczywiście próbeczki Cashmere (Natural) i Shell Rose (Cool), ale brak mi słów na to, co można by sobie z taką ilością zrobić...Na pewno nie porównać z podobnym odcieniem. Shell Rose wydaje się nawet dla mnie za różowe, chociaż nie ma prosiaka (taki efekt uzyskałabym tylko różem), ale jakoś wyostrza mi rysy twarzy. Ale myślę nad Cashmere, czy to nie byłby lepszy wybór niż Cream Beige.

Cytat:
Napisane przez K_cieciorka Pokaż wiadomość
Muszę jednak jeszcze raz wspomnieć, bo to jest tak głupie, że aż boli. Te próbki są rzeczywiście tragiczne. I nie ilość- jest taka sama, jak wszędzie w strunach, choć większa z pewnością byłaby lepsza, ale to opakowania! Sztywne, zaginające się, nieprzezroczyste... koszmarne.
O tym to można w nieskończoność Nie dość, że taka ilość proszku woła o pomstę do nieba, to jeszcze te szare opakowania, nawet nie ma jak porównać kilku próbek przed otwarciem
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 15:03   #1110
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: AMILIE Mineral Cosmetics

Ja lubię Arsenic. Nie jestem czytaczką blogów, zwykle trafiam na nie, jak szukam informacji o produktach, ale do niej zaglądam od czasu do czasu- ale regularnie.
Natomiast jak przeczytałam o filtrach w domu, to trochę mi wszystko opadło.

Nie mam beżu, ale otworzyłam fotki obydwóch podkładów, o których piszesz i mrygałam sobie na przemian raz jednym, raz drugim i też mi się wydaje, że beże mogą bardziej wparać w pomarańcz. Widać też w nich róż, ale nautale chyba są takie, że łatwo się dopasują do wielu osób, bo brak w nich właśnie jakichś dominujących tonów.
Znalazlam takie fotki beży: http://bajzelkosmetyczny.blogspot.co...i-podkady.html
Naturale trudniej było wyszukać: http://kosmetykiatiny.blogspot.com/2...cs-podkad.html
Cashmmere jest bardzo zbalansowany. Na mnie widać w nim troszkę różu, ale to naprawdę ładny, neutralny odcień.

Wiem, że można w nieskończoność i że wszystko zostało już napisane na ten temat, no ale nie mogłam się powstrzymać... Ja na prawdę uważam, że ilość jest mocno standardowa, ale wydobyć cokolwiek z tej saszetki...

Masz jakieś próbki róży Amilie? Mogłabym Ci wysłać w zamian większą próbkę Cashmere.

Amilie oliwki opisuje jako neutralne, tak też wyglądają na stronie. Za to tutaj, pine nut jest wyraźnie "ładniejszy" dla mnie od soft honey: http://2.bp.blogspot.com/-6GJY0F-M8h...adyamilie1.jpg
Za to Cardamon wygląda już dużo gorzej. Chyba jednak zamówię też Pine nut na wszelki wypadek.

Spróbuj z Ziają matującą, ona nie bieli, albo spróbuj domieszać tlenek tytanu do kremu?

Ja mam pewien pomysł, który muszę wypróbować, a mianowicie zmieszać podkład z bielącym filtrem, bo mam wrażenie, że to może działać. Wyobrażam sobie, że nawet z kryciem będzie fajnie- bo ta biel wyrównuje mi koloryt i rozjaśnia plamki, więc już nawet nie używam korektora. Myślę też, że powinno się ładnie rozprowadzić, problem w tym, że wiem, że zużyję podkładu więcej, niż gdybym nakładała na sucho.

Jeszcze jeden problem z filtrami- kwestia zalecanej ilości na jedną aplikację. Jak dotąd udało mi się to tylko z filtrem typu "dry touch".

---------- Dopisano o 16:03 ---------- Poprzedni post napisano o 15:46 ----------

Dopisek:
jeszcze na takie fotki trafiłam, tutaj jeśli chodzi o oliwki wszystko inaczej wygląda, ale zestawione są wszystkie możliwe odcienie.
http://ladychwila.blogspot.com/2013/...s-swatche.html
Tam i tu: http://kolorowoipachnaco.blogspot.co...-odcienie.html
Korektor light wydaje się pozbawiony koloru. Medium lepiej, ale pomarańczowo różowy. Nie wiem, czy dobiorę któryś, bo prawdopodobnie jeden będzie leżał lepiej, ale żaden idealnie. Najlepiej by było, jakbym mieszała obydwa z Sunrise 1:1:1.
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-28 16:19:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:31.