Krav Maga - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-17, 08:53   #1
Kornelciaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Kornelciaczek
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2 927

Krav Maga


Mam pytanie do osób, które trenowały bądź miały styczność z KRAV MAGĄ. Co sądzicie o tym sporcie, czy warto go uprawiać (wiem, że są to po części sztuki walki). Jak są tam widziane dziewczyny (zwłaszcza te małe i drobne), czy Krav Maga dobrze wpływa na rozwój mięśni, kondycji??

Zaznaczam, że do tej pory miałam kontakt z bosksem, ale nie chcę się "nawalać" i mieć złamany nos i robię to teraz czysto amatorsko. Więc czasem się zastanawiam, czy może nie lepiej wrócić do boksu?

Co byście wybrali?
Kornelciaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 20:06   #2
kathrina86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7
Dot.: Krav Maga

Ja trenuje pol roku , cialo sie zmienia jest bardziej umiesnione ale bez obaw kravka nie zrobi z ciebie koksa raczej wzmocni u ujedrni rece oraz nogi. Moim zdaniem kazda kobieta powinna poznac krav mage dla wlasnego bezpieczenstwa technika nie jest trudna a bardzo skuteczna. Nie bedziesz fighterem zeby sie naparzac ale w stytuacji realnego zagrozenia unikniesz powarznych obrazen za to gorzej z twoim napastnikiem he he . U mnie oprucz ladnie zarysowanych bicepsow, tricepsow i miesni ud ( celulit zniknal nawet nie wiem kiedy) nie zauwarzylam zebym miala jakies super miesnie za to ogulnie cialo sie wysmuklilo i kondycja podskoczyla o 300% jezeli masz tylko okazje to idz i sprawdz sama ;-)
kathrina86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 21:09   #3
KOOL SHEN
Rozeznanie
 
Avatar KOOL SHEN
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 612
Dot.: Krav Maga

Jestem trenerem Krav Magi mięśni nie wyrobisz bardziej kondycje i odruch bezwarunkowy. Boks jako podstawa fajnie ale Krav bardziej przyda się na ulicy.
A to filmik nt Krav;
http://www.youtube.com/watch?v=Gj3K0vsZMdg
__________________
Jak mawiał kardynał Richelieu " Od przyjaciół Boże strzeż, z wrogami sobie poradzę".
KOOL SHEN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 22:11   #4
Kornelciaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Kornelciaczek
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2 927
Dot.: Krav Maga

Co do kondycji ciężko mi się wypowiedź w tej kwestii, bo ją zawsze miałam, zaś odnośnie zarysu mięśni to tylko dzięki siłowni, bardziej ujędrnienie po KRAVCE mogłam zauważyć. Co do technik i całej tej samoobrony - sorry, ale nie mała i drobna istotka nawet przy najlepiej opanowanej technice nie ma szans z "KOSKSEM" 2 m i 120 kg i więcej szans

Na i na KRAV MAGĘ chodziłam 3 miesiące i jak dla mnie bez szału nie licząc masy siniaków, obić i obtarć. Może jestem teraz nastawiona tak jak jestem, bo byłam jedyną kobietą w grupie, a może praca za wiele mnie nauczyła i pokazała a KRAVka była ot tak sobie - nie wiem.
Kornelciaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 22:37   #5
KOOL SHEN
Rozeznanie
 
Avatar KOOL SHEN
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 612
Dot.: Krav Maga

Dużo zależy jak trener prowadzi. Ja prowadzę zajęcia nietypowo gdzie ucze np omijać pewne miejsca jak używać rzeczy które ma się pod ręką . Fajną bronią jest kobieca torebka, klucze można użyć jako broń. Też ważna jest nasza psychika.
__________________
Jak mawiał kardynał Richelieu " Od przyjaciół Boże strzeż, z wrogami sobie poradzę".
KOOL SHEN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 10:12   #6
Kornelciaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Kornelciaczek
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2 927
Dot.: Krav Maga

Cytat:
Napisane przez KOOL SHEN Pokaż wiadomość
Dużo zależy jak trener prowadzi. Ja prowadzę zajęcia nietypowo gdzie ucze np omijać pewne miejsca jak używać rzeczy które ma się pod ręką . Fajną bronią jest kobieca torebka, klucze można użyć jako broń. Też ważna jest nasza psychika.
Odnośnie mojej KRAV MAGI zajęcia miałam bardzo zróżnicowana, i tak wiem każdy też tam mówił, że w moim przypadku moja torebka jest super narzędziem obrony, bo okazało się, że prawie 5 kg waży I szpilki, ale nie oszukujmy się, że to lata muszą być ćwiczeń zajęć, nikt nie obroni się prawidłowo po pół roku, zwałaszcza mała drobna kobietka vs kontra dwóch chłopaków normalnej postury.

Odnośnie omijania pewnych miejsc nie zawsze da się radę, nawet w Centrum zatłoczonym nie wiesz co się spotka
Kornelciaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 11:14   #7
KOOL SHEN
Rozeznanie
 
Avatar KOOL SHEN
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 612
Dot.: Krav Maga

Cytat:
Napisane przez Kornelciaczek Pokaż wiadomość
Odnośnie mojej KRAV MAGI zajęcia miałam bardzo zróżnicowana, i tak wiem każdy też tam mówił, że w moim przypadku moja torebka jest super narzędziem obrony, bo okazało się, że prawie 5 kg waży I szpilki, ale nie oszukujmy się, że to lata muszą być ćwiczeń zajęć, nikt nie obroni się prawidłowo po pół roku, zwałaszcza mała drobna kobietka vs kontra dwóch chłopaków normalnej postury.

Odnośnie omijania pewnych miejsc nie zawsze da się radę, nawet w Centrum zatłoczonym nie wiesz co się spotka
Zgodzę że to muszą być długie miesiące ćwiczeń plus pracowanie nad psychiką. Jak idziesz pewna siebie to Cię ominą , siła to nie wszystko liczy sie umysł. Po za tym nie ma zasad na ulicy to ma być odruch bezwarunkowy.
Fajny wywiad polecam przeczytać;
http://bas-3.pl/wordpress/?page_id=17
__________________
Jak mawiał kardynał Richelieu " Od przyjaciół Boże strzeż, z wrogami sobie poradzę".
KOOL SHEN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-06, 14:39   #8
kathrina86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7
Dot.: Krav Maga

chodzę pół roku i jestem bardzo zadowolona, ale może to dlatego że są tylko 3 kobiety na całą sekcję i jesteśmy traktowane jak facet bez taryfy ulgowej- trener daje mocno w kość za co Mu wielka chwała. uważąm że chodźby koleś miał i ponad 2 m wzrostu i nie wiadomo jak był silny to kopniak z nogi w jajka musi na niego zadziałać bo nie ma innej opcji hehehe jeszcze raz będę powtarzać że moim zdaniem każda kobieta powinna poznać tą sztukę obrony , albo poprostu ja trafiłam na naprawdę dobrego trenera.
kathrina86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-08, 20:56   #9
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Krav Maga

Niedawno zaczęłam krav mage i bardzo mi się spodobała. Zajecia bardzo wyczerpujące, nie nudzę się na nich tak jak na siłowni czy na tanecznym fitnessie, a kondycja i siła już powoli się zwiększa.

Mam tylko pytanie do dziewczyn, które trenują lub trenowaly ten sport lub inne sztuki walki: jak sobie poradzić z otarciami do krwi na piesciach? Po uderzeniach w tarcze niestety schodzi mi z kostek skóra i jest to dość niekomfortowe. Grubych rękawic przecież nie założę, a takie zwykłe cienkie (takie jak na rower) niestety też nie zdały egzaminu.
Czy jest na to jakiś sposób? Czy trzeba się przyzwyczaić?

PS. Dlaczego ten wątek jest na forum Praca i biznes?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Edytowane przez squirrelqa
Czas edycji: 2016-10-08 o 20:59
squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-08 21:56:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:53.