"ile kosztuje ciąża?"-ciekawy artykuł - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-16, 15:46   #1
Puny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 146

"ile kosztuje ciąża?"-ciekawy artykuł


W "Wysokich obcasach" przeczytałam bardzo ciekawy artykuł na temat tzw. biznesu ciążowego. Chociaż nie jestem jeszcze matką to dał mi on dużo do myślenia, mam nadzieje ze wam również sie spodoba.

http://kobieta.gazeta.pl/rodzicpolud...7,3099110.html

Dostepny jest równiez kanon badań, które powinno sie wykona w czasie ciąży:

http://kobieta.gazeta.pl/rodzicpolud...7,3099091.html

Co myślicie po przeczytaniu tej publikacji?
Puny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 16:23   #2
Joasiaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Joasiaa
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 2 150
GG do Joasiaa
Dot.: "ile kosztuje ciąża?"-ciekawy artykuł

Wystarczy pomyśleć ile z obecnie dostępnych gadżetów ciążowych miały dostępne nasze matki jak nas rodziły? Jak sie zrobi uczciwy bilans to głowa boli. Ale jak tu nie kupic jak robia tak wszyscy dookoła? Część rzeczy jest naprawde praktyczna np. pampery ale wynalazki typu proszki dla dzieci, smoczki imitujące kształt piersi to chyba bardziej chwyt marketingowy niż rzeczywistość.
Tylko że to łatwo tutaj tak pisać. Jak wchodze do sklepu to i tak kupuje butelke antykolkową za 25 zł a nie zwykła za 10.
Joasiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 16:31   #3
ma-li-na
Zadomowienie
 
Avatar ma-li-na
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 1 787
Dot.: "ile kosztuje ciąża?"-ciekawy artykuł

joasiu zgadzam sie z toba jesli cos jest lepsze i praktyczniejsze to lepiej troszke wiecej zainwestowac
__________________
48 kg! 23kg lzejsza

walka o zdrowe wlosy

26 grudzien 2011 ostatnie farbowanie
13 luty 2012- rozwod z suszarka i prostownica!
ma-li-na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 17:14   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: "ile kosztuje ciąża?"-ciekawy artykuł

Cytat:
Napisane przez Joasiaa
Ale jak tu nie kupic jak robia tak wszyscy dookoła?
jak inni kupia dziecku kucyka to tez kupisz?

na tym polega zdrowy rozsadek zeby kupic minimum i nie zachłystywac sie bzdetami,dziecku nie potrzebny jest mega wypsiony leżaczek czy kocyk z wełny owcy australijskiej ,jedzacej tylko trawe odmiany chinskiej

oczywiscie pampersy,nowoczesne mleko,herbatki to ułatwienie ale tona zabawek ,gryzaczków itp to juz bzdury i naciaganie rodziny.

fragmenty i chodzeniu do dietetyka,psychologa to juz wypasiona wersja chyba ze tak przygotowuje sie do ciazy w stolicy

przede wszytskim zdrowy rozsądek a zaoszczedzona kase raze gromadzic gdy dziecko pojdzie do przedszkola i w markecie samo bedzie wrzucac do koszyka zabawki
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 17:21   #5
Joasiaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Joasiaa
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 2 150
GG do Joasiaa
Dot.: "ile kosztuje ciąża?"-ciekawy artykuł

Paula to chyle czoła jesli tak zawsze kierujesz sie rozsądkiem. Mnie sie wydaje że każda z nas chociaż kilka razy dała się omamić super-promocją czy kupiła coś kompletnie niepotrzebnego dziecku. Nie trzeba demonizować tej sytuacji już w takim świecie żyjemy.
Joasiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 17:35   #6
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: "ile kosztuje ciąża?"-ciekawy artykuł

a wiesz nie pamietam zebym kupila cos co nie przydalo sie dziecku jak byla malutkie lub teraz kiedy ma prawie 6 lat,ciuchy ktore ja kupie nosi ,zabawki tez sa przemyslane.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-17, 11:25   #7
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Dot.: "ile kosztuje ciąża?"-ciekawy artykuł

A ja sie staram (na razie mi jakos wychodzi ) nie popadać w manie zakupową i nie kupować wszystkich tych nowoczesnych cudów techniki. Prawde mówiąc to ile sie da to pożycze od znajomych (bede miała pożyczone łóżeczko, nosidełko, laktator, leżaczek i pewnie jeszcze pare innych rzeczy). Własciwie to jak na razie zaliczyłąm tylko jedną wpadke - kupiłam pod wpływem emocji przesliczny ciuszek w rozm. 52, a wszystko wygląda na to że moja mała bedzie dosc duża i raczej sie nie zmiesci. Ale nic to - sprzedam na allegro
Nie kupie na pewno żadnych sterylizatorów, podgrzewaczy, elektronicznych nian, wanienki z wbudowanym termometrem i dozownikiem mydla i innych bajerow bo uważam ze spokojnie mozna sie bez tego obejsc. Moja dzidzia nie bedzie miala karuzeli z misiami Fisher Price (choc jest śliczna) ani maty edukacyjnej Tiny Love bo te rzeczy są po prostu za drogie, nie na moją kieszeń. Pewnie kupie jakąs zwykłą karuzelke i używaną mate na allegro i tez bedzie ok. Ubranek tez nie kupuje w sklepach typu H&M czy 5-10-15, ale w hurtowniach i Auchanie i to zwykle w promocji. Co do ciuchów ciażowych i akcesoriów dla cieżarówek to kupiłam jedynie 3 pary gaci ciążowych (w jednych biodrówkach bede mogłą spokojnie chodzic po ciaży, pozostałe 2 pary opchne na allegro). Nie kupiłam zadnego kremu na rozstepy, smaruje brzuch zwykłą oliwką dla niemowlat, rozstepów jak na razie - nie ma (odpukać). Jedyne do czego mam słabosc i na tym raczej nie bede oszczedzac to wózek - mam zamiar kupic dobrej firmy (niestety dosc drogi), ale za to szalenie wygodny i funkcjonalny.

Mam tylko nadzieje ze urodzenie dziecka nie zmieni jakos drastycznie mojego w miare zdroworozsadkowego podejscia ...
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-17, 13:03   #8
kostka.kr
Zadomowienie
 
Avatar kostka.kr
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 458
GG do kostka.kr
Dot.: "ile kosztuje ciąża?"-ciekawy artykuł

Cytat:
Napisane przez kasiulka

Mam tylko nadzieje ze urodzenie dziecka nie zmieni jakos drastycznie mojego w miare zdroworozsadkowego podejscia ...
Ja też podchodzę do sprawy z rozsądkiem, choć koleżanka, która urodziła rok temu, stwierdziła że jak urodzę swoje i je zobaczę to cały rozsądek pójdzie w łeb. Nie zgadzam się z tym, ponieważ nie chcę rozpieścić swojego dziecka, po drugie wydawać niepotrzebnie pieniędzy i twierdzę, że można spokojnie oprzeć się niepotrzebnym rzeczom.
Zresztą mam troszkę w tym doświadczenia, ponieważ opiekowałam się przez 2 lata małym dzieckiem. Mama tej dziewczynki kupowała jej mnóstwo niepotrzebnych rzeczy, rozpieszczała ją niesamowicie, a później były negatywne rezultaty w zachowaniu dziecka. Coraz bardziej nie mogła sobie z nią dać rady. Mała została nauczona, że może mieć wszystko. A ja uważam, nie tędy droga....
__________________
"Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy:
cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego się pragnie."
Paulo Coelho

kostka.kr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-17, 15:39   #9
lumiaa
Rozeznanie
 
Avatar lumiaa
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: totutotam
Wiadomości: 638
Dot.: "ile kosztuje ciąża?"-ciekawy artykuł

Artykuł oczywiście przesadzony (dietetyk ) ale trzeba uczciwie przyznać, że jednak ciąża kosztuje- i to bez wielkiego przesadzania. Gołym okiem widać, że akcesoria dla maluchów i mam są stanowczo za drogie. Ja równiez staram sie podejśc do sprawy racjonalnie ale nie na wszystkim chcę oszczędzać.
Na przykład zdecydowałam sie na prowadzenie ciąży w prywatnej klinice, co chyba w dzisiejszych czasach nie jest chyba wielka estrawagancją ale niestety kosztuje (od 65 do 100 zł wizyta), badania lekarz zleca mi rzeczywiście najpotrzebniejsze ale tez kosztują (jednorazowo ok 50 zł za wszystkie). Od początku ciąży musiałam przyjmowac Duphaston (ok 35 zł za 20 tabletek), co wystarczało mi na ok. tydzień.

Odnośnie rzeczy dla dzieci to istny szał. Najgorzej jest jak sie jest u znajomych, którzy maja bogatych rodziców sponorujących imi wszystkie wynalazki dla dzieciaków jakie istnieją- troche mnie to wtedy dołuje bo zaczyna mi sie wydawać, że rzeczywiście potrzebuje tych wszystkich rzeczy, a żebym sie dwoiła to i tak na nie nie zarobię. Ale czy tak jest naprawdę?

Chyba najtrudniej nie dać się zwariować i nie ulegać kretyńskiej reklamie, która twierdzi, że twoje dziecko musi miec wszystko co najlepsze.Inna sprawa, że czasem te drogie rzeczy dla dzieci sa takie cudne.

No ale tez trzeba stwierdzić, że nawet kupując minimum sa to jednak podsumowując wszystkie wydatki są to duże pieniądze. Na razie widze że byc może uda mi sie zdobyć trochę ładnych ubranek tanim kosztem- odkryłam w moim pobliżu 2 ciucholandy z angielskimi niemowlęcymi rzeczami w cudownie nierealnych cenach. Można znaleźć praktycznie nowe rzeczy za grosze, co mnie choc trochę podbudowuje.
lumiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-17, 19:10   #10
Meme
Zadomowienie
 
Avatar Meme
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: bielsko- biała
Wiadomości: 1 030
GG do Meme
Dot.: "ile kosztuje ciąża?"-ciekawy artykuł

Kasiulka, podoba mi sie twoje zdrowo rosządkowe podejscie do zakupów. Ja po otrząsnieciu z wizji "zakupywania" sterylizatora Aventu, też uważam, ze to bez sensowne wydawanie pieniedzy. Też kupuję ciuszki i inne gadgety dla siebie w hurtowniach , albo jak cos sie trafi na promocjach, ale też duzo zawdzieczam rodzicom, ktorzy dla wnuka (1 szego!) sa w stanie zrobić wszystko. Ale musze sie pochwalić, sama przed sobą, bo jak ogladałśmy wózki z mamą ona (jako żona dziadka) była w stanie kupić mi jakieś "dziwadło" z kosmicznymi funkcjami, przenoszonymi gondolami i czymś tam jeszcze, bo jakaś inna prawie babcia jej poleciła. i powiem szczerze, że kiedyś marzyłam o takim wózku, z głupoty - "bo marka robi swoje". Ale powstrzymałam siebie i mamę i znalazłam sobie zwykłą głeboko-spacrówkę, która po prostu mi się podoba, bo wyglada jak wózzek a nie mini statek kosmiczny i kosztuje połowę taniej. A za różnicę wolę, zeby mi rodzice kupili ciuszki czy posciel. To juz nie chodzi tu o wózek, ale właśnie o zdrowe podejscie, bo mozna naprawde łatwo przepłacić. My np,. dziś z mężem, zanim zdecydowaliśmy sie na łóżeczko, kóre i tak finansował 2-gi dziadek zjeżdziliśmy 2-3 hutrownie. i tym sposobem kupiliśmy cały zestaw poscieli z prześcieradełkiem i ochraniaczm na łóżeczko 50 zł taniej, niż gdybyśmy weszli do pierwszego lepszego sklepu i po prostu kupili. Cóż, trochę sie człowiek nachodzi, ale co poradzić.
__________________
Kategorycznie odmawiam dalszego rozmnażania

FILIPEK
http://tickers.baby-gaga.com/t/squsq...pek+ma+już.png

MADZIA
http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbu...+Madzia+ma.png
Meme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-18, 08:32   #11
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Dot.: "ile kosztuje ciąża?"-ciekawy artykuł

Wiesz Meme ja ten wózek mam okazje kupic naprawde okazyjnie. Na szkołe rodzenia chodzi ze mna facet który jest dystrybutorem tych wozków na Polske i sprzeda 30 % taniej niz cena (promocyjna) w sklepie. Róznica naprawde duza a wozek jest swietny - super sie prowadzi, składa, jest leciutki i wygląd tez mi sie b. podoba, ja akurat lubie taką nowoczesna stylistyke . Testowalam różne wozki w sklepach i ten prowadzi sie wprost idealnie, a to w koncu ja nim w wiekszosci bede jezdzic po naszych niestety pierońsko krzywych chodnikach i wnosic do mieszkania. Tak ze to jest chyba jedyna ekstrawagancja (choc tez kontrolowana bo w regularnej cenie bym go nie kupiła) na którą sobie pozwole
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-18, 13:48   #12
Meme
Zadomowienie
 
Avatar Meme
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: bielsko- biała
Wiadomości: 1 030
GG do Meme
Dot.: "ile kosztuje ciąża?"-ciekawy artykuł

Kasiulka, gdybym byla na Twoim miejscu, to na pewno bym sie skusiła na takie cacko (mówie o tym facecie i żniżce). A jak jeszcze Ci sie taki podoba, to dlaczego nie miałabyś go kupić. Masz rację z tym, że wazne jest by wózek był lekki i dobrze się prowadził. No a poza tym, co jak co, ale przecież musi tez trafaiać w nasze gusta! Ty lubisz taki styl, ktos tam inny, a ja jeszcze inny. Nie chodziło mi bynajmniej o to, ze jedne wózki są lepsze inne gorsze, ani o to że jedne są brzydkie inne ładne, bo kazdy ma inny gust. Rozmowa toczył się o "zdrowo rozsądkowych "zakupach i chodziło mi tylko o to, że ja po porstu nie czuje potrzeby posiadania wózka za np. 1800 zł, ale to bynajmniej nie znaczy, że jak ktoś taki kupuje, to wg mnie jest oszolomomem. Broń Boże!
__________________
Kategorycznie odmawiam dalszego rozmnażania

FILIPEK
http://tickers.baby-gaga.com/t/squsq...pek+ma+już.png

MADZIA
http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbu...+Madzia+ma.png
Meme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:37.