Pędzle do kosmetyków mineralnych - Strona 101 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-06, 17:41   #3001
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

Cytat:
Ale jak myślicie, zamówić sobie Hakuro czy EDM, bo już sama nie wiem. Myślałam z Hakuro o H50 lub H54 czy H54 albo z EDM Kabuki i Flat Top. Wiem, że się powtarzam, ale opinie są bardzo podzielone. Że Hakuro mogą być nietrwałe i nie są typowo do minerałów. Czy ten H50 nie jest taki za bardzo "rozlazły"? Nie wiem jak to ująć bo H51 jest niby bardziej zbity, ale ma też ciemne włosie. Czy może lepiej ten H54? A o EDM też są różne opinie, że na początek dobre,ale nie idealne i nie są takie milutkie po pewnym czasie, ale są też i dobre. Pomożecie?
I hakuro i edm są bardzo dobre do minerałów. Nikt ci nie podpowie raczej który powinnaś wziąć, bo używanie pędzla jest uzależnione od osobistych preferencji i zamierzonego efektu. Jeśli zależy ci na większym kryciu weź zbity pędzel typu flat top, jeśli chcesz uzyskać efekt lekkiego krycia weź pędzel typu kabuki. Osobiscie polecam na poczatek wziąć dwa różne, a że hakuro są w przystepniejszych cenach to pole wyboru już sie zmniejsza. Z czasem i tak bedziesz chciała spróbować innych pędzli

I rada dla wszystkich poczatkujących, stojących przed zakupem pierwszego pedzla do mineralów: Za dużo kombinujesz! Kup po prostu pierwszy pędzel. Jeśli rozsądek ci nie pomaga zdecydować, spróbuj wyliczanki albo zamknij oczy i wybierz irracjonalnie na `chybił trafil`. I tak nie skonczysz na jednym pędzlu, z czasem zechcesz spróbować kolejny.

My tu w większości nie myślimy o pędzlach, my je notorycznie dzień w dzień używamy. Powodzenia.
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-07, 09:08   #3002
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

Dokladnie Julianko na jednym pedzlu sie nie konczy Ja mam swoj edm juz prawie 2 lata i wcale mniej miekki nie jest, jest caly czas tak samo milusi mam tez hakuro h51 ale jeszcze go nie uzywalam do mineralow ale pewnie kiedys sprobuje...
__________________
Poczatki mego bloga
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-07, 16:46   #3003
GretchenSp
♪♫♪♪♫♪
 
Avatar GretchenSp
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 3 345
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

Ja jeszcze dodam, że zadowolenie z pędzla czasem jest kwestią łutu szczęścia. Dużo osób poleca np. long handheld kabuki z EDM, ale mój był felerny i nietrwały - zesztywniał po kilku praniach, stale gubił włosie i z ww. powodów zwyczajnie nie dało się go używać. Z kolei flat top z EDM jest - jak do tej pory - niezawodny. Ale że na co dzień wolę lżejsze krycie, kupiłam pędzel do minerałów Sephory i to jego używam najczęściej (choć też nie jest bez wad, bo np. z rączki obłupał się lakier i starły się napisy).

Czasem mimo zachwytów innych użytkowniczek danej marki, trafia się po prostu na wadliwą sztukę/serię pędzli.

Zgodzę się z Julianką, że na początek warto kupić flat top i kabuki, by przetestować, który typ bardziej nam odpowiada.
__________________
"Everything starts somewhere, although many physicists disagree".



GretchenSp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 07:30   #3004
gatilla
Rozeznanie
 
Avatar gatilla
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 630
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

To i ja się podzielę z Wami swoją opinią .
Mam pędzle Hakuro i Maestro, do pudru, różu, podkładu, korektora i cieni. W sumie obydwie firmy mi pasują, jestem zadowolona. natomiast ostatnio, czytając same superlatywy o duofibrach kupiłam taki Maestro. Dziewczyny polecały go do różu, bronzera lub rozświetlacza... Jak dla mnie do różu i bronzera sie nie nadaje, rozprowadza minerały nierówno. Chyba, że to ja robię coś nie tak
A jakie są Wasze doświadczenia z różem i duofiber ?
gatilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 07:51   #3005
LadyMadalena
Wtajemniczenie
 
Avatar LadyMadalena
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 145
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

ja widzę w maestro 147 inną wadę. Mianowicie ma potwornie(!) długą rączkę. Poza tym faktycznie. Do pięt nie dorasta duo inglota. Maestro jest mniejszy, bardziej zbity co w przypadku tego rodzaju pędzla jest wadą. Nie używam go szczerze mówiąc, podkład nakłada się nim ciężko, ujdzie własnie bardziej do różu ale za każdym razem przy użyciu walę tą rączką w lusterko więc strzeliłam na niego focha i leży kurząc się.
__________________
Stosuję bardziej lub mniej pokracznie zasady CG od 22.07.10r

Moja fragrantica
LadyMadalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 08:46   #3006
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

Mnie tez to denerwuje w trzonkach Maestro, przewaznie tych do oczu bo juz nie raz malujac sie przy paletce np. sleek wsadzilam trzonek w cien
__________________
Poczatki mego bloga
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 12:04   #3007
gatilla
Rozeznanie
 
Avatar gatilla
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 630
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

Cytat:
Napisane przez LadyMadalena Pokaż wiadomość
ja widzę w maestro 147 inną wadę. Mianowicie ma potwornie(!) długą rączkę. Poza tym faktycznie. Do pięt nie dorasta duo inglota. Maestro jest mniejszy, bardziej zbity co w przypadku tego rodzaju pędzla jest wadą. Nie używam go szczerze mówiąc, podkład nakłada się nim ciężko, ujdzie własnie bardziej do różu ale za każdym razem przy użyciu walę tą rączką w lusterko więc strzeliłam na niego focha i leży kurząc się.
No właśnie mam to samo , też mi przeszkadza za długa rączka Chyba pójdzie w kąt !!!!
gatilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-08, 12:37   #3008
LadyMadalena
Wtajemniczenie
 
Avatar LadyMadalena
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 145
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

polecam Ci ten z inglota jeśli chcesz porządny duo fibre. Gruba wygodna, dość krótka rączka, ładnie nakłada podkład, efekt godny uwagi. Naczytałam się o nim, że tak włosy gubi a mój stracił przy myciu może ze dwa lub trzy i koniec. Tfu, tfu żeby mu się nie odmieniło. Mam jeszcze e.l.f. ale niestety uważam, że to też badziew za przeproszeniem. Mało włosia, oba typy włosia u niego to syntetyki, które słabo rozbija to drugie włosie, taki pseudo duo. Teraz chodzi za mną sigma f50 i MAC 187 ale te ceny...
__________________
Stosuję bardziej lub mniej pokracznie zasady CG od 22.07.10r

Moja fragrantica

Edytowane przez LadyMadalena
Czas edycji: 2012-03-08 o 12:41
LadyMadalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 13:19   #3009
GretchenSp
♪♫♪♪♫♪
 
Avatar GretchenSp
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 3 345
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

Mój duo fibre jest akurat z Lumiere i choć wg. mnie nie wygląda najciekawiej to sprawuje się zaskakująco dobrze. Włosie jest ścięte lekko ukośnie, co nie każdemu może odpowiadać. Dla mnie najważniejsze jest jednak to, że za pomocą tego pędzla możemy otrzymać naprawdę bardzo naturalny efekt i nakładając nim róż, na pewno nie będziemy mieć policzków jak matrioszka Trudno przesadzić nawet z ciemnym kolorem kosmetyku.

Z kolei Inglot wygląda na wykonany dużo porządniej, ale nie miałam jeszcze okazji testować. Muszę zajrzeć kiedyś na stoisko i go dokładniej obejrzeć.
__________________
"Everything starts somewhere, although many physicists disagree".



GretchenSp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 14:44   #3010
gatilla
Rozeznanie
 
Avatar gatilla
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 630
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

Wygląda na to, że wybrałam najgorszy duofiber , zamawiałam przy okazji wspólnego zamówienia i nie było innnego wyboru poza Maestro. Mam po nim efekt matrioszki i to jeszcze w plamy
Może się zdecydyję na Inglota w takim razie, jest łatwodostępny. No bo Sigma troszkę drogi .
A na razie będę go używać do rozświetlacza.
gatilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 21:57   #3011
LeeLena
Raczkowanie
 
Avatar LeeLena
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 124
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

Zamawiałyście kiedyś coś z alledrogeria? Bo mają teraz pędzle EDM kabuki i FT niby taniej i zastanawiam się czy są godni polecenia. Czy lepiej zamówić z kosmetyki-mineralne.com lub mineralcosmetics.pl? Jak sądzicie
__________________

LeeLena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-09, 08:53   #3012
gatilla
Rozeznanie
 
Avatar gatilla
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 630
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

Cytat:
Napisane przez LeeLena Pokaż wiadomość
Zamawiałyście kiedyś coś z alledrogeria? Bo mają teraz pędzle EDM kabuki i FT niby taniej i zastanawiam się czy są godni polecenia. Czy lepiej zamówić z kosmetyki-mineralne.com lub mineralcosmetics.pl? Jak sądzicie
Tak, zamawiałam parę razy u nich. Polecam, szybka wysyłka i dobry kontakt . Fajnie się rozwiają i mają coraz większy asortyment.
gatilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-10, 08:46   #3013
LeeLena
Raczkowanie
 
Avatar LeeLena
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 124
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

Bo właśnie nie jestem pewna, ponieważ pisałam do nich dwa razy i nie dostałam odpowiedzi...
__________________

LeeLena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 07:44   #3014
gatilla
Rozeznanie
 
Avatar gatilla
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 630
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

Hmmm..... to dziwne . To nie wiem co Ci radzić
gatilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 22:14   #3015
Sissi_W
Rozeznanie
 
Avatar Sissi_W
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: DG
Wiadomości: 645
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

Cytat:
Napisane przez LeeLena Pokaż wiadomość
Bo właśnie nie jestem pewna, ponieważ pisałam do nich dwa razy i nie dostałam odpowiedzi...
też do nich ostatnio pisałam i na odpowiedź czekałam kilka dni, ale się doczekałam

jak masz wątpliwości to możesz spróbować na all, widziałam te pędzle w takiej samej cenie
Sissi_W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 14:15   #3016
anoska
Zakorzenienie
 
Avatar anoska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6 437
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

czy któraś z Was spotkała się z takim pędzlem w swoim rossmannie? http://www.rossnet.pl/Produkt/Eco-To...akijazu,115330
myślicie, że nadawałby się do nakładania podkładu jako zamiennik flata?
__________________
anoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 15:03   #3017
Sissi_W
Rozeznanie
 
Avatar Sissi_W
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: DG
Wiadomości: 645
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

szukałam tego pędzla w kilku rossmannach, ale nigdzie nie znalazłam, liczę na to, że jak promocja się skończy to może w końcu je dowiozą do wszystkich sklepów

też jestem ciekawa jak się będzie zachowywał przy nakładaniu prochów
Sissi_W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 18:11   #3018
czuprynka
Zakorzenienie
 
Avatar czuprynka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 510
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

Cytat:
Napisane przez anoska Pokaż wiadomość
czy któraś z Was spotkała się z takim pędzlem w swoim rossmannie? http://www.rossnet.pl/Produkt/Eco-To...akijazu,115330
myślicie, że nadawałby się do nakładania podkładu jako zamiennik flata?
Cytat:
Napisane przez Sissi_W Pokaż wiadomość
szukałam tego pędzla w kilku rossmannach, ale nigdzie nie znalazłam, liczę na to, że jak promocja się skończy to może w końcu je dowiozą do wszystkich sklepów

też jestem ciekawa jak się będzie zachowywał przy nakładaniu prochów

Moim zdaniem wszystko zależy od gęstości włosia i jego sztywności. Jeśli włoski będą tak miękkie jak przy tych pędzlakach, które już posiadam z ET, a jednocześnie pędzel nie będzie zbity to moim zdaniem będzie nadawał się co najwyżej do lekkiej wykończeniówki, ale stricte do podkładu mineralnego się nie nada Zaznaczam, że są to tylko moje spekulacje bo u mnie też w rossach nie ma tych pędzli (swoją droga strzelają sobie takiego gola, że matko święta- reklamują coś, ba! - gazetce promocyjnej umieszczają, a potem 90% rossów w Polsce nie dostaje tego towaru)
czuprynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 18:56   #3019
Sissi_W
Rozeznanie
 
Avatar Sissi_W
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: DG
Wiadomości: 645
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

też się trochę obawiam, że nie będzie wystarczająco zbity do podkładu, szkoda, że nie można tych pędzli pomacać, w tych opakowaniach też za dużo nie widać

ale tak sobie myślę, że jak nie do podkładu to do primera i pudru się przyda
Sissi_W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-11, 14:43   #3020
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

Ja juz od dawna poluje na ten pedzel bo mialam zamiar uzywac go do podkladu plynnego lub mineralkow, mialam zamawiac na iherb ale jak zobaczylam w gazetce ze ma byc w rossie to poieglam do rossa a tu nie ma :/ myslalam ze to tylko u mnie ale widze ze i u Was nie ma wiec niezle jaja sobie robia, nastepnym razem zapytam o niego panie w sklepie bo ostatnio nie pytalam tylko tak wpadlam na szybko sprawdzic czy jest
__________________
Poczatki mego bloga
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-11, 18:15   #3021
Sissi_W
Rozeznanie
 
Avatar Sissi_W
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: DG
Wiadomości: 645
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

mi pani w rossmannie powiedziała, że gazetka jest na całą Polskę i nie we wszystkich sklepach są zawarte w niej produkty, czyli wielka ściema, dotąd nie miałam problemów ze znalezieniem w sklepie kosmetyków z gazetki, pewnie nie zdążyli z dostawą, pędzle w promocji nie dotarły, teraz rzucą je na sklepy już po normalnej cenie, tylko ciekawe kiedy, dzisiaj ich jeszcze nie było
Sissi_W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-22, 18:00   #3022
czuprynka
Zakorzenienie
 
Avatar czuprynka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 510
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

I jak tam Dziewuszki? Dorwała któraś nowości od hakuro? Kurcze, okropnie mnie kusi ich h56 i h74 i tak zastanawiam się: klikać, nie klikać Bardzo jestem ciekawa jaką gęstość włosia prezentuje h56 i czy nadawałby się do pudru wykończeniowego na całą twarz? Widziałam co prawda kilka zdjęć na blogach, ale jakoś wszystkie dziewczyny planują stosować to cudo do róży i brązerów... Cholera, ale ze mnie niezdecydowana baba (tym bardziej że SP w tym tygodniu szykuje ciekawie wyglądającą promocję na eco toolsy).
czuprynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-23, 09:27   #3023
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

Nie mam ich i raczej miec nie bede bo wydaja mi sie zbedne (do pudru mam swoje ulubione, do rozu tez i do brazera), ale do pudru ten wiekszy podobno jest fajny nie pamietam gdzie to czytalam,

szkoda ze u mnie nie ma SP
__________________
Poczatki mego bloga
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-23, 10:00   #3024
czuprynka
Zakorzenienie
 
Avatar czuprynka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 510
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

Mówiąc "ten większy" masz na myśli dwuwłosiowe jajco h56, tak? Czy może h55?
czuprynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-24, 09:12   #3025
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

Tak, to jajco h56
__________________
Poczatki mego bloga
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 11:34   #3026
Melmania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 114
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

Cześć ekspertki
Czy któraś z Was używała pędzli Bdellium Tools? Ja właśnie przymierzam się do flat topa i wahałam się pomiędzy EDM a Hakuro, już w zasadzie byłam zdecydowana na EDM a tu nagle na KM pojawiły się nowe pędzle
Zaszaleć z nowymi, czy postawić na sprawdzonego flata z EDM? (Hakuro jakoś po opiniach o wypadającym włosiu i produkcji w chinach mnie zniechęcił).
Melmania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 10:03   #3027
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

Piękne są te nowe pędzle Bdelium szczególnie zielone i żółte

Hakuro mam już ponad pół roku i nie wypadł mu ani jeden włosek
__________________
Poczatki mego bloga
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 19:03   #3028
Melmania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 114
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

Hakuro mają fajną cenę, więc są bardzo kuszące. Ale na wątku im poświęconym jednak są dość rozbieżne opinie. Wygląda na to, że zależy od partii - jak ktoś ma szczęście wszystko jest ok.
Bdelium rzeczywiście śliczne - pytanie, czy za wyglądem idzie jakość? Są dość drogie niestety...
Melmania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 20:25   #3029
riliana
Zadomowienie
 
Avatar riliana
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 296
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

cześć pędzlowe ekspertki czy ktoś używał tego: http://allegro.pl/annabelle-minerals...304412695.html ? wygląda jak EDM, ale nie mogę nic znaleźć o tej firmie...
__________________
Keep calm and play squash
riliana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 20:56   #3030
Sissi_W
Rozeznanie
 
Avatar Sissi_W
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: DG
Wiadomości: 645
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

ja myślę, że to ten sam pędzel co EDM-u, podobnie jak Pixie i Sunshade Minerals, o ile dobrze pamiętam to są od tego samego producenta więc z tym pewnie jest podobnie

ja mam Flat Topa z EDM i Sunshade i pędzle te są identyczne, mają tylko inny napis
Sissi_W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-13 17:05:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:18.